‍♀ Wspaniałe włosy bez ani jednego siwego włosa. Ocena najlepszych farb w 2020 roku.

0

Kobieta chce być jak najdłużej piękna i młoda. Luksusowe loki to ozdoba i duma. Ale większość kobiet po 30 latach zauważa siwe włosy na głowie i zaczyna panikować. Pojawienie się przedwczesnych siwych włosów nie jest oznaką postępującej starości, ale fizjologicznymi cechami człowieka, negatywnym wpływem czynników drażniących. Farby do włosów pomogą przywrócić lokom poprzednią jasność, połysk i jedwabistość, a także ukryć pierwsze siwienie, najlepsze z nich będą popularne w 2020 roku.

Fizjologiczne cechy włosów.

Aby włosy stały się ozdobą człowieka, musisz o nie dbać i dbać o nie, a do tego musisz wiedzieć o ich budowie i cechach fizjologicznych.

Każdy włos zawiera 97% białka, keratynę, siarkę, witaminy A, B, P, C, T, a także żelazo, miedź i cynk. Pozostałe 3% to wilgoć.

Wzrost przebiega w następujący sposób: najpierw intensywny, następnie faza spoczynku, a następnie utrata starych i początek nowego cyklu. Współczynnik utraty dziennej wynosi nie mniej niż 30 i nie więcej niż 50. Każdy mieszek włosowy ma swój własny cykl rozwoju.

O zdrowiu wyrośniętych włosów świadczy ich wytrzymałość i elastyczność. Jeśli go rozciągniesz, powinien wrócić do swojego stanu.

Włosy mają zdolność pochłaniania i gromadzenia w powietrzu niektórych pierwiastków śladowych i zapachów. Dobrze wchłaniają wilgoć. Słabo reagują na alkalia, chlor. Długo utrzymują zapach tytoniu, dymu i farby. A zawartość niektórych określonych substancji pomaga śledczym. Dlatego loki potrzebują środków nawilżających i ochrony przed obcymi zapachami. Podczas pływania w basenie wymagana jest gumowa czapka.

Włosy to nie tylko dekoracja, ale także ochrona głowy przed zimnem i gorącem. Dzięki nim człowiek nie przegrzewa się i nie przechładza. Długa ekspozycja na bezpośrednie promienie, silny mróz jest szkodliwy dla włosów. Utrata elastyczności, staje się krucha.

Budowa: mieszek włosowy, cebulka i łodyga zawierająca barwnik - pigment. To on jest odpowiedzialny za kolor loków.

Przyjrzyj się bliżej fryzurze

Odcień zależy od tego, gdy łączymy czerwony, żółty lub czarny. A jeśli nie ma pigmentu, otrzymasz biały.

Element koloryzujący jest wytwarzany przez mieszki włosowe i nazywany jest melaniną. Im bardziej się wyróżnia, tym jaśniejszy ton. W przypadku ciemnych kolorów: brązowego i czarnego odpowiedzialny jest rodzaj pigmentu zwany eumelaniną. Loki są barwione na jasne i czerwone odcienie dzięki feomelaninie.

Dlaczego pojawiają się siwe włosy

Pojawienie się siwych włosów wiąże się ze spadkiem pigmentu barwiącego.

Jak ukryć siwe włosy?

Zakończenie produkcji melaniny może nastąpić w następujących przypadkach:

 • dziedziczność tkwiąca w genach;
 • obecność stresujących sytuacji;
 • brak zdrowego stylu życia;
 • niezdrowa dieta, złe nawyki;
 • zakłócenie na tle hormonalnym;
 • problemy z nerkami lub tarczycą;
 • niedokrwistość;
 • przedłużona ekspozycja na światło słoneczne, niskie temperatury;
 • pracować w pomieszczeniu z dużą ilością zanieczyszczeń chemicznych.

Podczas stresu ludzkiego w komórkach nerwowych wytwarzane są neuropeptydy, które dostając się do komórek rzęsatych niszczą w nich melaninę i powodują siwienie włosów. Nadużywanie alkoholu, niezdrowa dieta, brak snu i chroniczne zmęczenie również prowadzą do siwienia włosów.

Unikanie pokarmów, takich jak warzywa, owoce i ryby, również wpływa na utratę pigmentu koloru.

Spadek melaniny przejawia się nie tylko utratą koloru, łodygi włosów przestają być elastyczne i mocne, szybko wysychają, stają się cieńsze, rozpadają się.

Oznacza to, że aby zachować naturalny kolor loków, konieczne jest prowadzenie zdrowego trybu życia, dbanie o zdrowie, przestrzeganie środków bezpieczeństwa podczas pracy z pachnącymi chemikaliami.

Ale jeśli pojawiają się siwe włosy, nie jest to powód do stracenia serca. Proces zmniejszania produkcji melaniny zachodzi powoli przez kilka lat. Kolor włosów można przywrócić i utrzymać za pomocą środków koloryzujących. Najważniejsze jest, aby wybrać produkty wysokiej jakości.

Rodzaje farb do siwych włosów

Kosmetyków do koloryzacji włosów jest bardzo dużo, w tym siwych. Klasyfikowane są według składu chemicznego, zasady działania, ceny, warunków barwienia, zawartości naturalnych barwników.

Trwałość farby zależy od zawartości w niej utleniacza. Procent stężenia wpływa bezpośrednio na jasność, nasycenie kolorów, ale silny efekt chemiczny jest szkodliwy.

Istnieją trzy rodzaje barwników w zależności od ich składu chemicznego:

 1. Cieniowanie jest używane w celu podkreślenia naturalnego koloru, aby ukryć początkowe siwe włosy. Nadają włosom naturalny odcień, nie zawierają amoniaku. Ale nie będziesz w stanie zbytnio zmienić koloru, odcień zniknie po 5-6 razy użyciu szamponu. Bardziej odpowiedni do minimalnej ilości siwych włosów.
 2. Półtrwałe służy również do podkreślenia koloru, wyrównania odcienia, nadania lekkiego odcienia, zdrowego połysku. Mają minimalną zawartość amoniaku, gwarantując zachowanie składników odżywczych i pigmentów przez długi czas.

Jednak nie można radykalnie zmienić koloru. Ze względu na delikatny wpływ, budżetową cenę, te barwniki są najczęściej polecane przez ekspertów do malowania siwych włosów w domu.

 1. Farby odporne są trwałe i półtrwałe.

W trybie półtrwałym nie ma nadtlenku wodoru, dlatego nie będzie działał, aby rozjaśnić i nadać ton jaśniejszy niż naturalny, ale można całkowicie pomalować siwe włosy, odświeżyć kolor, uczynić go bardziej nasyconym.

Farby trwałe różnią się od innych zawartością amoniaku i nadtlenku wodoru. Te dwie substancje chemiczne pozwalają rozjaśnić loki i jednocześnie farbować je na dowolny kolor. Barwnik całkowicie i trwale maluje wszelkie siwe włosy. Ale włosy mogą stracić nie tylko farbującą naturalną melaninę, ale także przydatne elementy. W nich ilość składników odżywczych, olejków nadających połysk i jedwabistość jest znacznie zmniejszona, stają się bardziej suche. Dlatego podczas barwienia dodatkowo stosuje się maseczki pielęgnacyjne i odżywki.

Staranne barwienie przeprowadza się naturalnymi farbami: basmą i henną. Jeśli je zmieszasz, możesz uzyskać odcień od jasnego do ciemnego. Henna i basma nie wnikają w łodygę włosa, farbują powierzchnię, ale trwale. Bardzo trudno je odmalować, będziesz musiał poczekać, aż loki odrosną. Szare pasma, zwłaszcza jeśli jest ich dużo, po zabarwieniu naturalnymi kosmetykami koloryzującymi okazują się tonem lub dwoma jaśniejszymi.

Ze względu na warunki farbowania do farbowania włosów siwych dzieli się na profesjonalne, które stosuje się w salonach i salonach fryzjerskich oraz te, które można stosować w domu.

Profesjonalne barwienie

Za pomocą środków barwiących łatwo jest zmienić swój wygląd, przywrócić jasność, nabłyszczać loki, pozbyć się siwych włosów. Ale używając tanich środków niskiej jakości, możesz wszystko zepsuć.Eksperci zalecają profesjonalne barwienie.

Profesjonalne farby wysokiej jakości, posiadają szereg efektownych cech charakterystycznych.

Zalety:

 • Innowacyjny skład pozwala mikroelementom wniknąć głęboko we włosy i trwale je koloryzować.
 • Ilość szkodliwych substancji jest minimalna.
 • Łatwo i równomiernie rozprowadza się na pasmach, malując równomiernym kolorem.
 • Bogata paleta umożliwia uzyskanie najróżniejszych odcieni.
 • Zawiera regenerujące składniki odżywcze. Sprawia, że ​​loki są miękkie, lśniące i jedwabiste. Poprawia strukturę.
 • Możliwość radykalnej zmiany wyglądu.
 • Nie podrażnia skóry, praktycznie bezwonny.
 • Delikatne barwienie.

Niedogodności:

 • Sprzedawane tylko w wyspecjalizowanych sklepach.
 • Barwienie lepiej powierzyć specjaliście.
 • Cena jest wyższa niż budżet.

Barwienie w domu

Nie wszystkie kobiety mają możliwość odwiedzenia salonu piękności i kolorowania w domu. Nie jest to trudne, jeśli wybierzesz odpowiedni środek barwiący i postępujesz zgodnie z instrukcjami i zaleceniami profesjonalistów.

W przeciwnym razie istnieje ryzyko zrujnowania loków lub rozczarowania wynikiem.

Barwnik dobierany jest z uwzględnieniem długości i grubości włosów, koloru oczu i odcienia skóry. Konieczne jest również uwzględnienie stopnia siwizny. Określ pożądany wynik.

O wyborze decyduje cel:

 • Ciemne włosy z szarym odcieniem nie będą bolały, ale wynik będzie minimalny. Bardziej odpowiedni do lekkich loków.
 • Farba bez amoniaku pomoże dokładnie malować i będzie trwać dłużej.
 • Za pomocą trwałej farby można uzyskać równomierny naturalny kolor.
 • Stosowanie odstraszaczy wiąże się z dodatkowym użyciem produktów pielęgnacyjnych przywracających strukturę włosa.

Podczas barwienia w domu równie ważna jest konsystencja barwnika, jak i sposób aplikacji. Wygodniej jest pracować z farbą - pianką.

Ocena najlepszych barwników do siwych włosów

Farba L'Oreal Professionnel

Używany do profesjonalnego barwienia, zalecany tylko do użytku specjalistycznego. Można go używać w domu, ale osiągnięcie skutecznego efektu będzie trudne. Cena: 550 rubli.

Farba L'Oreal Professionnel

Zalety:

 • jednolita kolorystyka;
 • uzyskanie dokładnego, równomiernego koloru;
 • gwarancja bezpiecznego farbowania z głęboką pielęgnacją i ochroną loków;
 • stuprocentowe malowanie siwych włosów;
 • brak amoniaku;
 • duża paleta kolorów i odcieni.

Niedogodności:

 • do użytku domowego postępuj zgodnie z instrukcjami jaśniej;
 • cena jest wyższa niż budżet.

Krem - farba Matrix

Lider wśród profesjonalnych barwników, popularny zarówno pod względem oceny, jak i opinii klientów. Dopuszczalna cena: 400 rubli.

Krem - farba Matrix

Zalety:

 • miękki efekt oszczędzania;
 • minimalne ryzyko uszkodzenia;
 • nasycenie witaminami i olejami;
 • obecność innowacyjnych elementów pielęgnacyjnych;
 • równomierne rozłożenie na całej długości loków;
 • wysoka trwałość.

Niedogodności:

 • sprzedawane tylko w wyspecjalizowanych sklepach;
 • bardziej nadaje się do barwienia w salonie.

Krem - farba ESTEL

Zawarte w linii produktów profesjonalnych. Zawiera ponad 350 opcji. Niedrogie w cenie: od 247 rubli.

Krem - farba ESTEL

Zalety:

 • stosowany zarówno w salonach, jak iw domu;
 • sprawia, że ​​włosy są bogate i jasne;
 • umożliwia mieszanie kolorów w celu uzyskania nowego odcienia;
 • zawiera lecznicze pierwiastki śladowe, witaminy i oleje;
 • delikatna kolorystyka nawet osłabionych loków.

Niedogodności:

 • ponowne wybarwienie przeprowadza się, gdy korzenie wyraźnie urosły, po 6 tygodniach.

Farba L'Oreal Paris

Popularne i niedrogie narzędzie do malowania siwych włosów i nie tylko jest poszukiwane wśród klientów. Jego cena: od 321 rubli.

Farba L'Oreal Paris

Zalety:

 • wysoka zawartość witamin i składników odżywczych;
 • delikatne zabarwienie, nie wysusza loków;
 • minimalny szkodliwy efekt;
 • dołączone filtry chronią kolorowe pasma przed działaniem promieni słonecznych;
 • duża paleta kolorów;
 • ekonomiczny nawet dla długich włosów;
 • łatwy w użyciu niezależnie;
 • kolor utrzymuje się do dwóch miesięcy;
 • dobrze radzi sobie z problemem siwych włosów.

Niedogodności:

 • wymagany jest test wrażliwości;
 • podczas mycia szamponem kolor może się stopniowo zmywać, dlatego zaleca się stosowanie specjalnych detergentów i odżywek.

Krem - farba Cutrin

Kosmetyk zawiera naturalne składniki: wosk pszczeli i wosk maliny północnej, które pomagają składnikom koloryzującym szybciej wnikać w głąb łodygi włosa, pielęgnują je i chronią. Cena: 360 rubli.

Krem - farba Cutrin

Zalety:

 • dobrze maluje szare pasma;
 • ekonomiczny i stosunkowo niedrogi;
 • nie zawiera amoniaku;
 • nadaje się do użytku domowego ze względu na gęstą konsystencję;
 • brak ostrego zapachu, przyjemny aromat;
 • może radykalnie zmienić kolor;
 • element barwiący jest odporny na wymywanie.

Niedogodności:

 • ściśle przestrzegać zaleceń instrukcji;
 • w celu długotrwałego utrzymania koloru eksperci zalecają barwione szampony i balsamy.

Farba Revlon

Produkt z nano - technologią, zapewnia doskonałe krycie siwych włosów, kompleksową pielęgnację i działanie regenerujące. Cena: od 584 rubli.

Farba Revlon

Zalety:

 • bezpieczne, miękkie zabarwienie, które zachowuje integralność struktury łodygi włosa;
 • włosy odmładzają się, pojawia się zdrowy połysk;
 • siwe włosy są w 100% zamalowane;
 • bogaty i trwały kolor;
 • wiele składników odżywczych i witamin.

Niedogodności:

 • cena jest wyższa niż budżet.

Wella Professionals krem ​​koloryzujący

Produkt z profesjonalnej serii koloryzującej o ulepszonej formule pielęgnacyjnej. Cena: od 548 rubli.

Wella Professionals krem ​​koloryzujący

Zalety:

 • miękkie delikatne zabarwienie;
 • jasna i różnorodna paleta kolorów;
 • długo utrzymuje się na włosach;
 • chroni włosy przed negatywnymi wpływami zewnętrznymi;
 • siwe włosy są całkowicie zamalowane;
 • składniki odżywcze nasycają, nadają miękkości i blasku;
 • wygodne i dostępne do samodzielnego użytku.

Niedogodności:

 • cena jest wyższa niż budżet.

Lakier w kremie Schwarzkopf Professional

Niemiecka jakość, szeroki wybór opcji i szacunek dla loków. Nadaje włosom zdrowy wygląd, luksusowy kolor. Dobra cena: 100 rubli.

Lakier w kremie Schwarzkopf Professional

Zalety:

 • delikatna pielęgnacja;
 • brak gryzącego zapachu;
 • układa się na włosach równą i piękną warstwą;
 • bez amoniaku.

Niedogodności:

 • trwa nie dłużej niż 3 tygodnie.

Farba Londa Professional

Odpowiedni nawet dla najbardziej upartych siwych włosów, działa pielęgnująco i regenerująco. Oddziałuje na kolor mikroskopijnymi pigmentami koloryzującymi, jakościowo i głęboko koloryzując łodygę włosa. Przystępna cena: 230 rubli.

Farba Londa Professional

Zalety:

 • wielopłaszczyznowy i trwały kolor;
 • dzięki gęstej konsystencji jest wygodny do użytku domowego;
 • bez amoniaku;
 • stuprocentowe malowanie siwych włosów;
 • sprawia, że ​​włosy stają się gładkie i jedwabiste;
 • nadaje się do każdego rodzaju włosów.

Niedogodności:

 • niewystarczający wybór palety;
 • przygotowanie jest potrzebne przed barwieniem.

Krem - farba GARNIER

Szeroko stosowany przez kobiety i mężczyzn. Pozwala poprawić kolor, eksperymentować z nowymi odcieniami. Dzięki innowacyjnej formule jest bezpieczny w stosowaniu. Przystępna cena budżetowa: 139 rubli.

Krem - farba GARNIER

Dostępność:

 • łatwa zmiana koloru;
 • loki wyglądają luksusowo;
 • minimalna zawartość amoniaku;
 • trwały kolor
 • siwe włosy można łatwo pomalować;
 • Pielęgnujące oleje shea, awokado i oliwka sprawiają, że włosy stają się miękkie, jedwabiste i gładkie.

PokójImiękrótki opis
1Farba L'Oreal ProfessionnelBezpieczna profesjonalna koloryzacja, głęboka pielęgnacja, jasna paleta kolorów
2Krem - farba MatrixMiękka profesjonalna koloryzacja, nasycenie włosów witaminami i olejkami.
3Krem - farba ESTELNadaje się do delikatnych domowych koloryzacji, z efektem leczniczym.
4Farba L'Oreal ParisPopularne, ekonomiczne profesjonalne barwienie z ochroną przeciwsłoneczną.
5Krem - farba CutrinProfesjonalne głębokie barwienie naturalnymi składnikami odżywczymi i długotrwałymi barwnikami
6Farba RevlonProfesjonalna koloryzacja siwych włosów o złożonym działaniu odmładzającym
7Wella Professionals krem ​​koloryzującyZaawansowana miękka profesjonalna kolorystyka, zróżnicowana paleta kolorów
8Lakier w kremie Schwarzkopf ProfessionalDelikatna wspaniała kolorystyka, różnorodność odcieni, przystępna cena
9Farba Londa ProfessionalProfesjonalna koloryzacja w domu, nawet dla najbardziej upartych siwych włosów
10Krem - farba GARNIERBezpieczna luksusowa koloryzacja, naturalne olejki nawilżające

Wskazówki dotyczące farbowania siwych włosów w domu

 1. Przed farbowaniem włosy należy leczyć odżywczymi i nawilżającymi balsamami, maskami. Zdrowe, przygotowane loki równomiernie wchłoną farbę, dając pożądany efekt. Jednocześnie zachowają elastyczność, blask i zadbany wygląd.
 2. Niepożądane jest samodzielne radykalne zmienianie koloru, lepiej powierzyć to profesjonaliście. Zwłaszcza jeśli wyrosły szare pasma lub korzenie.
 3. Ciemne odcienie nie nadają się do rzadkich loków, tylko podkreślą tę wadę.
 4. Używanie naturalnych barwników na szarych pasmach może dać nieprzewidywalne rezultaty, a gdy odrosną, będzie można je przemalować.
 5. Aby całkowicie pomalować siwe włosy, szczególnie mocne, zaleca się wybranie trwałej farby permanentnej lub skontaktowanie się ze specjalistą.
 6. Wybór jasnych odcieni szarych pasm może nadać nienaturalny odcień. Lepiej wziąć trochę ciemniej.
 7. Przed barwieniem należy przeprowadzić test wrażliwości.
 8. Mieszanki barwników nie należy prześwietlać na włosach, jej struktura powinna ulec pogorszeniu. Cień z długiego trzymania nie stanie się bogatszy.
 9. Barwione pasma wymagają dodatkowej pielęgnacji.
 10. Zabieg kosmetyczny wykonuj ściśle według instrukcji. Unikaj przeciągów i chłodnych miejsc.

Właściwy dobór barwnika do włosów siwych, przestrzeganie instrukcji farbowania oraz stosowanie dodatkowych produktów pielęgnacyjnych nada lokom luksusowe piękno i pomoże zawsze być pięknym.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *