Blender to Twój wszechstronny asystent. Najlepsze najlepsze modele do użytku domowego.

0

Nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej kuchni bez wielu mechanicznych asystentów, które znacznie ułatwiają i przyspieszają proces gotowania. Jednym z najbardziej przydatnych gadżetów jest blender. To urządzenie nie jest wymienne dla młodych matek, sprawnych niemowląt i imprezowiczów. Na rynku prezentowana jest ogromna liczba produktów różnych marek, typów i konfiguracji. Ten artykuł zawiera przydatne informacje, które pomogą Ci dokonać wyboru.

5 zalet blendera w porównaniu z kombajnem i mikserem

Blender uważany jest za wszechstronny gadżet do pracy w kuchni. Urządzenie łączy w sobie zalety robota kuchennego i miksera. Jednocześnie pozbawiony jest ich głównych wad.

UrządzenieFunkcje
Rodzaj produktuŚcisłośćDodatkowe przystawki i akcesoriaŚredni
Cena £
Robot kuchenny
Rozdrabnianie
Krajanie na plastry
Maszynka do mielenia mięsa
Kolka
naciśnij
Mikser
Spinning
Każdy
-Wiele,
wyposażenie zależy od modelu.
9000 rubli
MikserChłosta
Mieszanie
Ciekły+od 1 do 53000 rubli
MikserRozdrabnianie
Krajanie na plastry
Kolka
Chłosta
Mieszanie
naciśnij
Każdy+od 1 do 153000 rubli

Blendery różnią się formą i sposobem użycia, ale każdy z nich ma 5 niezaprzeczalnych zalet:

 1. Ścisłość... Ze względu na swoje rozmiary urządzenie bez problemu można schować w trzewiach nawet najmniejszej kuchni.
 2. Szeroki zakres wykonywanych funkcji: Możesz pokroić, posiekać zioła i orzechy, zrobić tłuczone ziemniaki, ubijać i mieszać różne składniki.
 3. Szybka aktywacja w trybie impulsowym: pozwala niemal natychmiast zmielić produkt.
 4. Rentowność... Blender może z łatwością zastąpić cały zespół mechanicznych asystentów, a ponadto możesz wybrać model w szerokim przedziale cenowym (od 950 do 50000 rubli).
 5. Zwięzłość... Minimalistyczny design i prosty panel sterowania ułatwiają obsługę.

6 głównych typów blenderów

Dzięki różnorodności modeli możesz wybrać opcję, która spełni wymagania najbardziej wybrednego użytkownika.

Nieruchomy


Klasyczna wersja urządzenia: na podstawie, w której schowany jest silnik, zamontowany jest działający pojemnik. Wewnątrz miski lub dzbanka znajdują się ostre ostrza, które obracają się wzdłuż określonej trajektorii z dużą prędkością. Miska jest zamykana pokrywką, aby zapobiec rozpryskiwaniu. Urządzenie montuje się na płaskiej powierzchni, po czym jest całkowicie gotowe do użycia. Ma dość dużą moc: od 700 W do 1400 W. Nadaje się do siekania lodu, różnych rodzajów kruszenia stałych pokarmów i mieszania koktajli.

Zwróć uwagę na materiał dzbanka. Jeśli rodzina ma małych kucharzy, lepiej wybrać opcję plastikową, ponieważ jest bardziej odporna na uderzenia i upadki.

Zalety:

 • Wolne ręce. Wystarczy załadować składniki i nacisnąć przycisk.
 • Automatyczne czyszczenie. Aby umyć miskę po użyciu, należy wlać do niej ciepłą wodę, dodać kroplę płynu do mycia naczyń i włączyć tryb mielenia na minimalnych obrotach. Następnie po prostu spłucz i wyślij do wyschnięcia.
 • Projekt. Zwięzły i wystarczająco wszechstronny. Urządzenie będzie dobrze wyglądać zarówno w klasycznym, jak i ultranowoczesnym wystroju kuchni.
 • Funkcja zupy i podwójnego bojlera. Wiele modeli wyposażonych jest w dodatkowy program do podgrzewania potraw, a nawet przygotowywania prostych zup.

Do gorących potraw wybierz blendery z akcesoriami wykonanymi ze stali lub aluminium spożywczego.

Niedogodności:

 • Stosunkowo duży rozmiar. Nie nadaje się do małych kuchni, ponieważ urządzenie będzie musiało przeznaczyć miejsce na powierzchni roboczej, aby móc z niego korzystać codziennie.
 • Stosunkowo wysoki poziom hałasu.
 • Złożoność wymiany komponentów. Osobliwością stacjonarnych blenderów jest indywidualna miska z nożami. W przypadku awarii trudno jest znaleźć idealnego zamiennika.

Zanurzalny

Bardzo wygodna i kompaktowa opcja. Korpus jednostki głównej wykonany jest w postaci długiej rączki, w której znajduje się obwód sterujący i silnik. Do niego przymocowana jest przedłużona przystawka robocza z zamocowanymi na końcu nożami. Podczas pracy trzyma się go w dłoni i zanurza w pojemniku z produktami, które należy posiekać. Gadżety tego typu są dziś popularne. Polega na naciskaniu i ciągłym przytrzymywaniu przycisku zasilania podczas pracy, co pozwala kontrolować proces.

Wybierz modele, które mają powłokę antypoślizgową i metalowe mocowania, zapewni to dłuższą żywotność.

Zalety:

 • Ścisłość. Nie wymaga stałego miejsca pracy, łatwo mieści się w kuchennej szufladzie.
 • Zapewniona jest praca impulsowa
 • Łatwy w pielęgnacji i użytkowaniu. Aby przygotować urządzenie do pracy wystarczy założyć odpowiednią dyszę, a następnie przepłukać ją pod bieżącą wodą.
 • Możliwość rozbudowy podstawowego zestawu funkcji. Możesz odebrać dodatkowy zestaw dysz, tylko do tych czynności, które są potrzebne najczęściej, równie łatwo jest wymienić uszkodzoną część.

Niedogodności:

 • Statyczne i wibracyjne. Podczas pracy urządzenie należy trzymać w rękach, zmęczenie szybko wynika ze statycznej pozycji i wibracji. Długotrwałe stosowanie może powodować drętwienie i ból.
 • Mała jednorazowa ilość posiekanych produktów.

uniwersalny

Zaprojektowany tak, by łączyć wszystkie zalety i eliminować wady klasycznych modeli. Połączone urządzenia mają obowiązkowe oznaczenie 3 w 1, ponieważ mogą z łatwością zastąpić maszynkę do mięsa, mikser i shaker.

Zalety:

 • Wielofunkcyjność. W zestawie duża ilość przystawek, miska do siekania oraz rączka z zatapialnymi ostrzami.
 • Możliwość rozbudowy podstawowego zestawu.
 • Łatwość pielęgnacji.

Niedogodności:

 • Zajmuje dużo miejsca do przechowywania.
 • Stosunkowo wysoki koszt - od 4000 rubli.

Bezprzewodowy

Urządzenia bezprzewodowe są wyposażone we wbudowaną baterię, często wykonaną jako odmiana modelu podwodnego, ale jest też mini-analog stacjonarnych mikserów.

Zalety:

 • Mobilność. Możesz pracować wszędzie tam, gdzie jest to wygodne, niezależnie od dostępności gniazdka, a nawet zabrać ją do natury.

Niedogodności:

 • Mały zestaw funkcji: służy do robienia koktajli, smoothie, wyrabiania ciasta.
 • Moc nie przekracza 350 W.
 • Szybko się rozładowuje.

Osobisty

Modele przenośne mogą być zasilane lub dostarczane z zasilaczem. Przeznaczony na małe porcje dla jednej osoby.

Zalety:

 • Szybko się ładuje.
 • Kompaktowy i łatwy w transporcie
 • Wiele modeli jest wyposażonych w akcesoria do składników.
 • Niski poziom hałasu.

Niedogodności:

 • Zawiera nie więcej niż 2 funkcje: nadaje się do przygotowywania posiłków dla niemowląt, koktajli i koktajli.
 • Niska moc.

Odkurzać

Modele próżniowe to przedstawiciele najnowszej generacji urządzeń, podczas mielenia produktów w wyniku pracy w próżni nie zachodzą reakcje utleniania.


Zalety:

 • Technologia pozwala uzyskać jednorodną konsystencję, zachowując wszystkie witaminy i zapach świeżych warzyw czy owoców.
 • Niski poziom hałasu i wibracji.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt - od 20000 rubli

Osprzęt i akcesoria

Blender to popularne urządzenie kuchenne, które wykonuje wiele operacji. Standardowy zestaw zawsze można rozszerzyć kupując dodatkowe załączniki. Rozważmy krótki opis możliwych opcji:

Dysza główna

Składa się z dwóch części: mocowań o długości 15-20 cm oraz zespołu roboczego wykonanego z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Jednostka robocza ma małą kopułkę przeciwrozbryzgową. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w wymienne noże o różnych kształtach. Główny cel: przygotowanie małych kawałków ze świeżych i gotowanych warzyw i owoców, puree zupy, mieszanie różnych koktajli.

Końcówka miksera

Na podstawie do mocowania do ciała, zwoje wykonane z cienkiego drutu są ruchomo zamocowane. Trzepaczka spiralna przeznaczona jest do wyrabiania gęstego ciasta, trzepaczka w kształcie łezki służy do ubijania płynów, białek i żółtek, masła i kremów, sosów, śmietany i koktajli.

Miska do siekania

Wygląda na szeroką miskę lub wysoki dzban z dopasowaną pokrywką. Wykonane z metalu, szkła lub tworzywa sztucznego. Objętość waha się od 0,35 do 2,2 litra. Ostrza jednego lub więcej uniwersalnych noży są przymocowane do spodu. Przeznaczony do mielenia warzyw, owoców, mięsa i zbóż. Jeśli pokrywa jest wykonana z otworem, możliwe jest dodawanie komponentów podczas pracy.

Przecinak do kostek

Zespół noża kratowego, tnącego żywność na równe kostki w kierunku pionowym i wirujących ostrzy, siekających poziomo.

Szpikulec do lodu

Ta opcja może nie być używana na wszystkich urządzeniach. Głównym wymaganiem dla urządzenia jest moc powyżej 350 watów. Działa w dwóch programach: separacja lodu na duże kawałki lub kruszenie na okruchy.

Użyj specjalnego metalowego kubka, aby posiekać lód w blenderze. Pęknięcia pojawią się, jeśli zostaną nakłute w plastikowej misce młynka.

Końcówka do zagniatania ciasta

Wygląda jak spiralny metalowy haczyk ze specjalną powłoką. Czas wyrabiania ciasta to około 7-15 minut w zależności od konsystencji. Wadą jest to, że powoduje to duże obciążenie silnika blendera.

Dysk niszczarki

Metalowy dysk z różnie ukształtowanymi spiczastymi wypustkami. Służy do szybkiego i dokładnego krojenia warzyw, owoców, kiełbas, gotowanego mięsa, twardych serów w cienkie plasterki.

Przystawka do przecieru

Dodatkowa nasadka w postaci specjalnej siatki z drobnymi oczkami do przecierania przez nią gotowanych ziemniaków, marchwi i innych warzyw lub owoców.

Pompa próżniowa

Służy do opróżniania pojemników lub szczelnych worków spożywczych z gotowymi posiłkami lub półproduktami do przechowywania w lodówce i wydłużania okresu przydatności do spożycia.

Warto kupić tylko te załączniki, które odpowiadają mocy blendera, w przeciwnym razie pęknie.

Jako dodatkowe akcesoria producenci najczęściej oferują stojak lub uchwyt do kompaktowego przechowywania blendera ręcznego i wszystkich jego akcesoriów na blacie, ścianie lub drzwiach szafki. Dodatkowo oferują gumowaną podkładkę antypoślizgową i antywibracyjną na uchwyt, plastikową miarkę lub szklaną kolbę.

Nowe nasadki, noże i inne części zamienne należy przed użyciem dokładnie umyć, aby usunąć wszelki smar fabryczny.

Zasady selekcji. Najlepsze najlepsze modele do użytku domowego

Blender to wszechstronne urządzenie, które oszczędza czas na krojeniu i mieszaniu składników. Różnorodność rynku stwarza dla kupującego poważny problem z wyborem. Ranking najlepszych mikserów w 2020 roku pomoże go rozwiązać. Top zawiera 11 popularnych modeli o optymalnym stosunku ceny do jakości.

Avent-Philips SCF870

Blender Avent-Philips SCF870 rozpoczyna naszą ocenę od jedenastego miejsca. Ten model to najlepsza opcja dla młodych mam, które codziennie robią dla dzieci puree z warzyw, gotowanego mięsa lub owoców i chcą zaoszczędzić trochę czasu.Średnia cena to 4200 rubli.

Avent-Philips SCF870

Korzyści:

 • Moc 400 watów.
 • Wysokiej jakości plastik, nie zawiera szkodliwych zanieczyszczeń, które po podgrzaniu mogą dostać się do potrawy.
 • Funkcja gotowania na parze i podgrzewania.
 • Niska waga.
 • Dodatkowa broszura z zaleceniami dotyczącymi rozpoczęcia karmienia uzupełniającego.

Niedogodności:

 • Wysoki poziom hałasu.
 • Wymaga płaskiej powierzchni do zainstalowania.

Supra HBS-625

Na dziesiątym miejscu blender ręczny Supra HBS-625 nadaje się do szerokiego zakresu codziennych zadań w każdej kuchni. Średnia cena to 1800 rubli.

Supra HBS-625

Korzyści:

 • Ścisłość.
 • Stylowy czarno-biały design.
 • Wygodny uchwyt o zakrzywionym, ergonomicznym kształcie.
 • 2 prędkości + tryb impulsowy.
 • Noże są wykonane ze stali nierdzewnej.

Niedogodności:

 • Podczas długotrwałej pracy w trybie pulsacyjnym nie ma wystarczającej mocy.
 • Szybkie nagrzewanie się obudowy podczas intensywnej pracy.

Sсarlett SC-HB42F19

Dziewiąte miejsce w rankingu zajmuje blender Scarlett SC-HB42F19. Doskonały model funkcjonalny do różnorodnych zadań kulinarnych. Średnia cena 3200.

Sсarlett SC-HB42F19

Korzyści:

 • Dobra moc.
 • Pięć trybów prędkości
 • Szeroka gama załączników.
 • Wysokiej jakości stalowe noże.
 • Lakoniczny projekt.
 • Dodatkowym akcesorium jest miarka 600 ml.

Niedogodności:

 • Niszczarka szybko się zużywa.
 • Objętość miski to 500 ml.
 • Głośny.

Oberhof Wirbel E21

Blender stacjonarny Oberhof Wirbel E21 zajmuje ósme miejsce w naszym rankingu. To uniwersalny pomocnik dla każdej gospodyni domowej. Urządzenie ma zwiększoną moc, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie nawet z solidnymi produktami. Blender pracuje prawie bezgłośnie. Specjalna konstrukcja ostrzy zapewnia spójne rezultaty podczas mieszania składników. Blender Oberhof E21 ma pięć ustawień prędkości. Średnia cena: 4990 rubli.

Korzyści:

 • Wysoka moc 1200 watów.
 • Miska wolumetryczna (1,8 l) wykonana z plastiku spożywczego.
 • Istnieje ochrona przed przeciążeniem i porażeniem prądem elektrycznym.
 • Trzy tryby automatyczne: smoothie, szpikulec do lodu, puree.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Moulinex LM 300

W siódmej linii oceny - stacjonarny blender Moulinex LM300. Urządzenie pozwala na tworzenie zup, przecierów i koktajli z niesamowitą prędkością. Średnia cena to 4500 rubli.

Moulinex LM 300

Korzyści:

 • 2 prędkości + tryb impulsowy
 • Prosty i wygodny system montażu
 • Wysokiej jakości miska o pojemności 1,5 litra.
 • Działa bardzo cicho.
 • Obrotowy przełącznik mechaniczny.

Niedogodności:

 • Moc 400 W.
 • Przy dłuższej pracy przegrzewa się.

Kitfort KT-1307

Szósta pozycja to opcja budżetowa - stacjonarny blender Kitfort KT-1307. Idealny do przenoszenia cieczy i produktów półstałych. Nadaje się do przygotowywania żywności dla niemowląt, zup-kremów i koktajli fitness. Średnia cena 2500 rubli.

Kitfort KT-1307

Korzyści:

 • Szklana miska o pojemności 1 litra.
 • Metalowy korpus.
 • Pokrywa z otworem do dodawania składników podczas pracy.
 • Solidna konstrukcja z dobrą przyczepnością do podłoża.

Niedogodności:

 • Nieco głośno.
 • Moc 450 watów.

Bosch MSM 6B700

Piątą linię oceny zajmuje niedrogi model głębinowy Bosch MSM 6B700. Dobrze miele prawie każdą żywność, zwłaszcza zieleninę i sery Średnia cena 2300 rubli.

Bosch MSM 6B700

Korzyści:

 • Ergonomiczny kształt.
 • Wysokiej jakości materiały.
 • Stylowy wygląd.
 • Łatwość montażu.
 • Jest wygodny w użyciu podczas pracy z wysokimi naczyniami.
 • W komplecie miarka.

Niedogodności:

 • Nie możesz zmienić szybkości pracy.
 • Mała miska.
 • Nie nadaje się do zbierania lodu.

Redmond RHB-2908

Na czwartym miejscu znajduje się blender ręczny Redmond RHB-2908 w wersji premium. To małe urządzenie samo w sobie pełni funkcje miksera, siekacza i blendera. Cena to 3500 rubli.

Redmond RHB-2908

Korzyści:

 • Mocny silnik o mocy 750 W.
 • Płynna zmiana biegów.
 • Nowoczesny design.
 • Niski poziom hałasu.
 • Oddzielne miski do mieszania i siekania oraz trzepaczka do ubijania.

Niedogodności:

 • Niektóre miski szybko się zużywają przy intensywnym użytkowaniu.

Gorenje HB804E

Na trzecim miejscu jest blender ręczny znanego europejskiego producenta Gorenje. Jeśli potrzebujesz częstego krojenia twardych i miękkich pokarmów, ten model będzie doskonałym wyborem. Średnia cena 3800 rubli.

Gorenje HB804E

Korzyści:

 • Moc 800 W.
 • 12 różnych prędkości.
 • Tryby turbo i pulsacyjne.
 • Markowy stojak do przechowywania etui i załączników.
 • Metalowy korpus.
 • Zlewka.
 • Gumowany uchwyt antywibracyjny.

Niedogodności:

 • W przypadku uszkodzenia części zamiennych mogą pojawić się problemy.

Philips HR 1646

Drugą linię oceny zajmuje potężne urządzenie Philips HR 1646. Odnosi się do modeli podwodnych. Średnia cena to 3800 rubli.

Philips HR 1646

Korzyści:

 • Dobry poziom mocy silnika to 650 watów.
 • Elektroniczna kontrola procesu.
 • Dziesięć trybów prędkości
 • Ergonomiczny uchwyt z wielofunkcyjnym przyciskiem.
 • Jakość wykonania i stylowy wygląd.
 • Zawiera poręczną miarkę, mały młynek, końcówkę do trzepaczki z dwoma trzepaczkami.

Niedogodności:

 • Mała pojemność miski do siekania.
 • Nie nadaje się do zbierania lodu.

Philips HR 1677

Philips HR 1677 został liderem pierwszej 11. Model jest łatwy w obsłudze. Łatwy w montażu i demontażu, kończąc na czyszczeniu części składowych. Średnia cena 6300 rubli.

Philips HR 1677

Korzyści:

 • Moc - 800 W.
 • Wytrzymała, odporna na wstrząsy, kompaktowa obudowa.
 • Zawiera miarkę.
 • Sterowanie elektroniczne.
 • Objętość dzbanka wynosi 1,2 litra.
 • Płynna zmiana biegów dzięki funkcji SeedTouche.
 • Wysokiej jakości młynek ze stali nierdzewnej o ergonomicznym kształcie.
 • Długi kabel 1,2 m, zabezpieczony w newralgicznych miejscach przed załamaniami i rozdarciami.

Niedogodności:

 • Wielka waga.
 • Brak trybu pulsacyjnego.
 • Nie nadaje się do zbierania lodu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu

Aby blender nie zawiódł podczas pracy, zdecyduj, jak często i do czego będziesz go używać. Na tej podstawie wybierając model, należy zwrócić uwagę na niektóre funkcje:

Moc silnika

 • 300-500 W - odpowiednie dla tych, którzy używają urządzenia 2-3 razy w tygodniu do miksowania koktajli, zamiany zupy w puree lub bitą śmietanę do lodów.
 • 700-1000 W - przeznaczone do codziennego użytku, sprawdzają się nie tylko w przypadku płynów i miękkich potraw, ale także kruszą twarde składniki takie jak orzechy.
 • 1000-1300 watów - dla tych, którzy gotują jako swój zawód. Mają zaawansowaną funkcjonalność, jak prawdziwe roboty kuchenne, tylko łatwiejszą w użyciu.

Zestaw wykonywanych funkcji

Ten parametr jest indywidualny i zależy od preferencji kulinarnych. Możesz wybrać opcję z 2 podstawowymi lub 15 różnymi sposobami użytkowania. Zwróć uwagę na kompatybilność modelu z dodatkowymi załącznikami, które można dokupić później.

Rodzaj jedzenia

Blendery mogą być zasilane z sieci oraz z wewnętrznego zasilacza. Modele sieciowe są mocniejsze i bardziej funkcjonalne, a bezprzewodowe można przenosić nie tylko w domu, ale także zabierać ze sobą do pracy, na wycieczki, na przyrodę. Jeśli zdecydujesz się na opcję bezprzewodową, sprawdź poziom naładowania baterii i żywotność baterii w trybie bezczynności.

Materiał

Powinien to być wysokiej jakości plastik, bezwonny i rozwarstwiony, hartowany, odporny na naprężenia mechaniczne lub stal nierdzewna.

Poziom hałasu pracy

Klasyczne modele mają wskaźnik około 70 dB, niektórzy producenci instalują dodatkowy wbudowany system redukcji hałasu.

Obecność powłok antywibracyjnych i antypoślizgowych

Ten parametr jest szczególnie ważny w przypadku blenderów z mocnymi silnikami.Podczas pracy w trybie turbo gładka rączka może wyślizgnąć się z dłoni.

Czy można myć w zmywarce

Współcześni producenci tworzą modele blenderów, które można myć w zmywarce. Ich kluczową różnicą jest obecność uszczelek na łączeniach, które nie pozwalają na wnikanie wilgoci do wnętrza. Spójrz na instrukcję, powinna wskazywać, które części blendera można myć przy pełnym zanurzeniu w wodzie lub w zmywarce w określonym trybie.

Postępując zgodnie z naszymi radami, z łatwością znajdziesz blender, który stanie się niezawodnym pomocnikiem w tworzeniu kulinarnych arcydzieł. Po przejrzeniu najlepszych z najlepszych modeli do użytku domowego, nakreśl opcje, które najlepiej będą spełniały wymagania i nie krępuj się udać się do sklepu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *