Energooszczędne grzejniki domowe

1

W 2020 roku pilnym pytaniem jest, jak zmniejszyć zużycie energii elektrycznej pomimo stale rosnącego zapotrzebowania. Jedną z regularnych dyskusji na ten temat jest wybór energooszczędnego grzejnika do domu, ponieważ sprzęt tego typu jest w stanie skutecznie ogrzać dom, ale jednocześnie maksymalnie oszczędzać zasoby.

Dobór grzałki

Najpierw kilka słów o podstawowych zasadach oszczędzania energii, o tym, jak ogólnie działa energooszczędny grzejnik elektryczny i jak jest on przydatny.

Grzejniki energooszczędne to urządzenia, które służą do ogrzewania pomieszczenia, ale jednocześnie zużywają energię do minimum.

Jak działa grzejnik

Urządzenie zużywa dokładnie tyle samo zasobów, ile emituje ciepło do otoczenia. Ważne jest dokładnie to, ile ciepła przenosi, a następnie te liczby są zamieniane na energię. Straty ciepła są skorelowane ze stanem obudowy, jej izolacją, ilością otworów drzwiowych i okiennych, wewnętrznym ogrzewaniem pomieszczenia itp. Z biegiem czasu cała nagrzana atmosfera znika, powietrze w środku szybko się ochładza, więc grzejnik zawsze ma do zrobienia.

Jak wybrać urządzenie dla siebie

Każdy rodzaj grzejników ma swoje własne, unikalne cechy - pozytywne i negatywne, a także czysto techniczne różnice konstrukcyjne, które bezpośrednio wpływają na zasadę ich działania. Jeśli potrzebujesz ultraszybkiego ogrzewania powietrza, lepiej wybrać termowentylator. Jeśli potrzebujesz skromnego, wygodnego i łatwo mieszczącego się we wnętrzu aparatu, lepiej zabrać ze sobą zginane płótno. Jeśli interesują Cię tylko niedrogie opcje, odpowiedni jest typ oleju. Do łazienki lub małego pomieszczenia, w którym regularnie gromadzi się kurz, najlepiej nadaje się niewrażliwy na wilgoć konwektor na podczerwień. Kominek elektryczny idealnie nadaje się do salonu. W pokoju dziecięcym można zainstalować ogrzewanie ścienne lub sufitowe. jeśli masz małe dziecko, nie będzie w stanie dosięgnąć sprzętu ...

Oprócz samego grzejnika należy również wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia. Jak długo będzie używany, jaki obszar ma być ogrzewany, ile jest źródeł ogrzewania itp. Te. przed zakupem należy obliczyć powierzchnię pomieszczenia, biorąc pod uwagę fakt, że 1 m² pomieszczenia = 100 W.

Zasada działania nowoczesnych grzejników elektrycznych

Strukturalnie wyróżnia się trzy metody wymiany ciepła:

 1. Darmowa konwekcja. Wymiana ciepła opiera się na interakcji przepływów ciepłego i zimnego powietrza we wspólnej przestrzeni. Cięższe zimne powietrze opada, a cieplejsze z kolei unosi się na swoim miejscu.
 2. Promieniowanie długofalowe. Należą do nich na przykład promienie podczerwone.Najważniejsze jest to, że urządzenia działające na tej zasadzie nagrzewają powierzchnie (ściany, sufity) i przedmioty, dzięki czemu cała przestrzeń wewnętrzna nagrzewa się i zatrzymuje ciepło.
 3. Ogrzewanie wentylacyjne. Jest to system składający się z elementu grzejnego i wentylatora. Najpierw pierwsza ogrzewa strumienie powietrza, a następnie druga usuwa te przepływy ciepła na zewnątrz.

Odmiany grzejników elektrycznych

Olej

Grzejniki olejowe są budżetowe, tj. najbardziej dostępne dla większości populacji i najczęściej spotykane wśród ludzi modele grzejników elektrycznych. Są wygodne w transporcie ze względu na małe wymiary (tylko przewód elektryczny może przeszkadzać, ale można to łatwo naprawić za pomocą uszczelki podłogowej). Zewnętrznie grzejniki olejowe przypominają konwencjonalne grzejniki, ale mają uszczelniony metalowy korpus, wypełniony olejem. Po podłączeniu prądu olej zaczyna się nagrzewać, mieszać i rozprowadzać ciepło po całym ciele.

Zwykle w środku znajduje się wbudowany termostat, który utrzymuje normalną szybkość ogrzewania i utrzymuje reżim temperatury, chroniąc konstrukcję przed przegrzaniem. Po osiągnięciu określonego progu temperatury termostat wyłącza wszystkie funkcje grzewcze urządzenia, a konstrukcja pozostaje w stanie czuwania do momentu, gdy temperatura spadnie do akceptowalnego poziomu. Podobne wyłączenie, gdy urządzenie przewraca się, zapewnia bezpieczeństwo podczas interakcji z dziećmi, zwierzętami lub po prostu nieostrożnymi właścicielami.

Urządzenia tego typu są niedrogie i oferują idealny stosunek ceny do wydajności. Ale szybkość nagrzewania jest słaba: przeciętna chłodnica oleju nagrzewa się od 10 do 20 minut. I mogą być instalowane tylko na podłodze.

Konwektor

Urządzenia elektryczne działające na zasadzie konwekcji to urządzenia o niewielkich rozmiarach i płaskim kształcie, które można łatwo wbudować do wnętrza. Konwektory współpracują z rurowym elektrycznym elementem grzejnym - elementem grzejnym, który osadzony jest w specjalnym otworze w dolnej części korpusu urządzenia. Masy powietrza wchodzące do tej wnęki nagrzewają się, wchodzą do góry i wychodzą do otoczenia przez otwory już w górnej części obudowy (czasami do usuwania strumieni powietrza używany jest wentylator).

Istnieje warunkowa klasyfikacja wśród urządzeń konwektorowych. Urządzenia podzielono ze względu na sposób ich instalacji, wyróżniając cztery klasy:

 • Konwektory panelowe, pionowe i sufitowe, stacjonarne;
 • Konwektory panelowe typu mobilnego;
 • Konwektory do listew;
 • Ukryty (montowany pod podłogą).

Mimo różnic wszystkie urządzenia wyposażone są w precyzyjne czujniki temperatury, które monitorują każdy spadek temperatury. Żaden nowoczesny model konwektora nie jest kompletny bez takich technologii.

Podczerwień

Promiennik podczerwieni to najlepsza opcja dla wiejskiego domu. Ma wysoki współczynnik nagrzewania, utrzymuje suche powietrze, jest ergonomiczny, praktycznie cichy, zmniejsza koszty energii i ma długą żywotność.

Najwyższa klasa ochrony urządzeń tego typu pozwala na ich stosowanie, w tym w środowisku z substancjami łatwopalnymi. Bezpieczeństwo przeciwpożarowe również całkowicie eliminuje możliwość poparzenia powierzchni obudowy (przy spełnieniu wszystkich warunków i dopasowaniu urządzenia do typu pomieszczenia). A także zastosowanie panelu IR wpływa na jonizację powietrza i zmniejsza toksyczność powietrza, co również przyczynia się do efektu terapeutycznego.

W korpus urządzenia wbudowany jest wyświetlacz, na którym odliczany jest licznik czasu, co pozwala na samodzielną regulację systemu zapobiegania przegrzaniu. A jeśli nie podoba Ci się sterowanie ręczne, możesz użyć pilota.

Grzejniki elektryczne działają na zasadzie promieniowania długofalowego (fale podczerwone), które, podobnie jak promienie słoneczne, emitują promienie cieplne, które ogrzewają otoczenie. W takim przypadku nie samo powietrze jest ogrzewane, ale obszar w zasięgu nagrzewnicy. Emitery w takich urządzeniach to lampy halogenowe lub płyty ceramiczno-węglowe, które są podgrzewane przez elementy grzejne.

Wady promiennika podczerwieni obejmują następujące aspekty:

 1. Szybkość nagrzewania powietrza jest na wysokim poziomie, jednak spadek temperatury będzie nie mniej gwałtowny w przypadku nagłego wyłączenia urządzenia (co czasami jest spowodowane skokami napięcia).
 2. Przed zakupem urządzenia należy obliczyć pojemność dla konkretnego typu pomieszczenia. Temperatura ogrzewania w różnych warunkach może się znacznie różnić. Maksymalna moc bezpieczna wynosi 350 W / m2, w przeciwnym razie kontakt może spowodować poparzenia.
 3. Ciągłe osuszanie powietrza może prowadzić do pewnych negatywnych konsekwencji. Zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu znajdują się obiekty malarskie, dla których wysychanie jest nadmiernie szkodliwe. Dlatego zaleca się dodatkowo zainstalować nawilżacz.

Kwarc

Grzejniki elektryczne typu kwarcowego wyglądają albo jako prostokątne monolityczne płyty, które zawierają prasowany piasek kwarcowy i stop nichromu, który całkowicie izoluje je od otoczenia, lub jako szklane rurki w stalowej obudowie wyposażonej w element grzewczy na podczerwień. Pierwszy i w większości przypadków kojarzony jest z terminem „grzejnik kwarcowy”. Te ostatnie nazywane są zwykle „grzejnikami rurkowymi”, mają zupełnie inną zasadę działania i należą do klasy podczerwieni. Z takimi urządzeniami wiąże się wiele "popularnych" pytań, które stały się rzeczownikami pospolitymi i są związane z kwarcyzacją, takie jak: "czy grzejnik kwarcowy pomaga w walce z pleśnią" ...

Grzejnik kwarcowy jest podłączony bezpośrednio do sieci, zużywając przy tym bardzo małą ilość energii elektrycznej. Niezawodna izolacja termiczna sprawia, że ​​jest całkowicie ognioodporny, termostat pozwala skonfigurować urządzenie tak, aby utrzymywało dowolną temperaturę w trybie autonomicznym (na przykład, jeśli właściciele odwiedzają dom około kilka razy w miesiącu, mogą pozostawić w pomieszczeniu średnią temperaturę 10-12 ° C). Ogólny poziom temperatury płyty nie przekracza 95 ° C. Moc urządzenia to 0,5 kW, a to w zupełności wystarczy, aby w pełni ogrzać pomieszczenie o powierzchni do 8m². Jest to całkowicie przenośna, bardzo przewymiarowana nagrzewnica (średnia waga - 12 kilogramów).

Główną wadą urządzenia jest to, że nagrzewa się powoli - nagrzewanie się urządzenia kwarcowego zajmuje co najmniej dwadzieścia minut. W tym samym czasie jedno urządzenie może nie poradzić sobie z ogrzewaniem pomieszczenia, dlatego prawdopodobnie konieczne będzie zainstalowanie kilku równoległych jednostek.

To kompaktowe urządzenie, nie wyróżniające się nadmierną mocą, jest idealne dla tych, którzy chcą utrzymać stabilny reżim temperaturowy w swoim wiejskim domu, który odwiedzają kilka razy w miesiącu.

Ceramiczny

Ceramiczne ogrzewanie panelowe łączy w sobie cechy konstrukcyjne konwektora i urządzenia z promieniowaniem podczerwonym. Hybrydowa zasada działania grzejnika ceramicznego pozwala rozprowadzać promienie podczerwone nie tylko strefowo, jak to ma miejsce na standardowym panelu IR, ale generalnie ogrzewać całą wewnętrzną przestrzeń dzięki konwekcyjnym właściwościom modelu.

Ceramika, z której wykonana jest obudowa tej klasy urządzeń, nagrzewa się do 85 stopni Celsjusza. A średni pobór mocy urządzenia ceramicznego wynosi 375 watów, czyli nawet mniej niż pobór mocy komputera. Wydajność tych grzejników przewyższa wydajność urządzeń na podczerwień, a ich instalacja w prywatnym domu faktycznie zastępuje system grzewczy i nie wymaga kotłowni.

Film

Folia, czyli elastyczny grzejnik, to jedna z odmian promienników podczerwieni. Konstrukcja takiego grzejnika jest jak najbardziej praktyczna: pomiędzy warstwami elastycznej folii żaroodpornej wbudowany jest element grzejny, który jest zawieszony na ścianie, podłodze lub suficie, a na zewnątrz swoim kształtem często przypomina obraz.W związku z tym ostatnim opcja ta może zainteresować dręczonych pytaniami: jak dopasować grzejnik do wnętrza, gdzie lepiej go postawić, gdzie znaleźć odpowiednie miejsce itp.

Funkcjonalnie urządzenie powtarza wszystkie możliwości emitera podczerwieni: podczas pracy przewodzone ciepło nie jest bezpośrednio przekazywane do powietrza, ale najpierw ogrzewa otaczające obiekty.

Najlepsze modele + ceny

Wybrani są tylko najlepsi przedstawiciele swoich klas, którzy są poszukiwani na współczesnym rynku. Dlatego przedstawiciele ocen są sortowani nie tyle według ceny, ale według jakości. Uwzględnia się również popularność modeli.

Rodzaje grzejnikówMiejsce rankingoweNazwa modeluŚrednia cena
Konwektor1NOBO C4F2013 490 RUB
Konwektor2ELECTROLUX ECH / AG-1500 MFR3290 RUB
Listwy przypodłogowe3MEGADOR MG-1001690 RUB
Kwarc4AEG IWQ 120 2700 RUB
Konwektor5Tepleko2400 RUB
Ceramiczny6Nikaten 330/15100 RUB
Kwarc7Polaris PQSH-02081039 RUB
Ceramiczny8Nikapanels 3303800 RUB
Film9JARKOFF JK 9002919 RUB
Film10Sezon Velvet949 RUB

Ocena jakości grzejników

NOBO C4F20

To skandynawskie urządzenie konwekcyjne o wadze ok. 8,5 kg i wymiarach 132x40x8,7 cm zostało uwzględnione w zestawieniu ze względu na możliwości zabudowy (przy całej swojej konstrukcji) oraz możliwość ogrzania pomieszczenia do 20m². Wysoki koszt rekompensuje szeroka funkcjonalność i przyjemna wydajność. System posiada czuły termostat, kontrolę klimatu, wbudowaną funkcję zabezpieczenia przed przegrzaniem, ochronę przed zimnem, ochronę przed wodą, ochronę przeciwpożarową.

Model ma przyjemny wygląd, który łatwo komponuje się z wystrojem wnętrza. Łatwy do zainstalowania na ścianach lub podłogach.

NOBO C4F20

Zalety:

 • Oszczędzanie energii;
 • Wysoka wydajność;
 • Wodoodporny, przeciwwybuchowy i ognioodporny;
 • Zdalne sterowanie za pomocą pilota;
 • Brak promieniowania elektromagnetycznego;
 • Praca offline.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • brak wyświetlania.

Electrolux ECH / AG-1500 MFR

Mały szwedzki konwektor Electrolux ECH / AG-1500 MFR o maksymalnej mocy 1500 W. Ma niższą cenę ze względu na sterowanie mechaniczne, ale pod względem swoich możliwości niewiele ustępuje analogom. Podobnie jak poprzedni model, może obsłużyć obszar do 20 metrów kwadratowych i ma funkcję automatycznego wyłączania w przypadku przegrzania.

Ten konwektor ma gęstą, odporną na wilgoć obudowę, dzięki czemu nie boi się montażu w pomieszczeniu o dużej wilgotności, takim jak piwnica, przeszklony balkon, czy łazienka. Dla utrzymania komfortowych warunków w takim środowisku posiada wbudowany wysokiej jakości system oczyszczania powietrza z kurzu, a także czuły termostat.

Electrolux ECH / AG-1500 MFR

Zalety:

 • szybkie nagrzewanie;
 • obecność termostatu;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • powierzchnia obudowy szybko się nagrzewa
 • przegrzanie i wyłączenie jest nieuniknione podczas pracy z pełną mocą.

MEGADOR 100 MG

Przyzwoity konwektor listwowy wyróżniający się szerokością. Wymiary produktu: 100х6х4 cm, waga - 1,8 kg. Powierzchnia grzewcza to 8 m2 + niskie zużycie energii i wysokie odprowadzanie ciepła.

Moc sprzętu jest kontrolowana mechanicznie przez użytkownika poprzez zintegrowany interfejs. Przełącznik posiada wygodny podświetlany wskaźnik. I nie zapomnij o zewnętrznej ochronie obudowy - obecna jest ochrona przed wilgocią.

Model jest obecnie dystrybuowany w wersji białej i brązowej, a także z różnymi układami kabli dla wygodniejszej lokalizacji. Ponieważ jest to urządzenie podłogowe, długość przewodu jest ważna: zgodnie z normą wynosi 1,2 m, ale można go przedłużyć w razie potrzeby.

MEGADOR 100 MG

Zalety:

 • zrównoważona moc cieplna i zużycie energii;
 • dobrze zamontowany;
 • podświetlany wskaźnik bezpieczeństwa;
 • ergonomia;
 • rentowność.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

AEG IWQ 120

Potężne urządzenie kwarcowe renomowanego producenta. Obudowa jest dobrze zabezpieczona przed wilgocią, wiatrem i korozją.Dzięki temu urządzenie można stosować zarówno w domu, jak i na balkonie, werandzie, tarasie itp.

Model posiada wbudowany termostat. Zarządzanie jest mechaniczne. Przenikanie ciepła rozpoczyna się w ciągu 30 sekund od uruchomienia mechanizmu, natomiast po wyłączeniu (na wyłączniku wbudowany jest wskaźnik świetlny) utrzymuje się ten sam poziom ciepła.

Osobno należy zwrócić uwagę na prostotę i szybkość montażu, zwartość i wygodę urządzenia podczas transportu (korpus i materiały eksploatacyjne można obracać pod kątem do 45 °), możliwość bezpośredniego ogrzewania i doskonałą oszczędność energii.

AEG IWQ 120

Zalety:

 • możliwość montażu w otwartych miejscach;
 • mały rozmiar;
 • regulator temperatury;
 • wskaźnik wyłączenia;
 • regulator czasowy;
 • podświetlenie
 • wodoodporność.

Niedogodności:

 • nieobecny.

Tepleko

Grzejnik elektryczny typu kwarcowego. Wymiary: 600x350x25 mm, waga - 12 kg. Jak każde urządzenie kwarcowe jest w stanie długo zatrzymać ciepło w pomieszczeniu, nawet po wyłączeniu. Urządzenie zużywa nie więcej niż 3,5 kW przy max. moc 400 watów.

Urządzenie jest całkowicie chronione przed zagrożeniami zewnętrznymi: przed ogniem, wilgocią, a nawet przed uszkodzeniami fizycznymi. Jego konstrukcja nie implikuje obecności hałasu, a fakt, że nie wysusza powietrza sprawia, że ​​jest on dostępny dla każdego wnętrza, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia dzieł sztuki.

Niestety model nie ma wbudowanego termostatu, więc jeśli potrzebujesz regulować temperaturę, będziesz musiał sam to ułożyć.

grzejnik Tepleko

Zalety:

 • niezawodność i trwałość;
 • brak hałasu;
 • szczelna, chroniona obudowa;
 • niskie zużycie energii.

Niedogodności:

 • brak termoregulacji;
 • szybkie nagrzewanie obudowy;
 • duża waga urządzenia.

Nikaten NT 330/1

Popularne grzejniki ceramiczne „Nikaten” serii NT. Ten wysokiej jakości energooszczędny panel może ogrzewać pomieszczenia o powierzchni do 7m², a maksymalną moc osiąga w zaledwie pięć minut. Próg mocy nie jest zbyt wysoki i wynosi 330 W, jednak nawet po wyłączeniu na około 40-45 minut powietrze w pomieszczeniu pozostaje ciepłe. Oszczędność energii wynosi 40%. Kamień ceramiczny jako materiał bazowy obudowy ma najwyższe odprowadzanie ciepła.

Hermetycznie zamknięty, wodoodporny i ognioodporny metal całkowicie eliminuje ryzyko poparzenia lub uszkodzenia konstrukcji urządzenia cieczą. Łatwość montażu i brak skomplikowanych elementów technicznych sprawia, że ​​może służyć bez kontroli i wizyt w serwisie przez co najmniej 25 lat. Z indywidualnych zalet warto podkreślić przyjemną wydajność i całkowity brak hałasu podczas pracy.

Jeśli spojrzysz, ile kosztuje taki model (średnia cena to około 5100 rubli), możesz zrozumieć, że jest to urządzenie co najmniej wysokiej klasy.

Nikaten NT 330/1

Zalety:

 • dobry projekt;
 • termoregulacja;
 • oszczędność zasobów energii;
 • efekt akumulacji ciepła;
 • długa żywotność.

Niedogodności:

 • duża waga (14 kg);
 • wysoka cena;
 • moc nie przekracza 330 watów.

Polaris PQSH 0208

Znana marka „Polaris” prezentuje swój promiennik kwarcowy na podczerwień PQSH 0208. Wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, łatwością transportu, łatwością montażu (wziąć i złożyć), możliwością szybkiego przenoszenia z jednego miejsca na drugie bez konieczności montażu. Bezpieczny dla organizmu ludzkiego i otaczającej atmosfery. Ogniotrwały. Nie hałasuje. Wyposażony w automatyczny system wyłączania w przypadku dachowania lub przegrzania.

Urządzenie działa w dwóch trybach: 400 W i 800 W. W drugim przypadku oczywiście znacznie wzrośnie zużycie energii, ale powierzchnia ogrzewanego obszaru wzrośnie do 20m².

Według opinii wszyscy docenili grzejnik za niewielką wagę, wysoką wymianę ciepła, oszczędny pobór mocy oraz przemyślany system bezpieczeństwa.

Polaris PQSH 0208

Zalety:

 • mały rozmiar, lekkość, mobilność;
 • obecność dwóch trybów ogrzewania;
 • automatyczne wyłączanie podczas przewracania się i przegrzania;
 • obszar ogrzewania w trybie maksymalnym - 20m²;
 • niski poziom hałasu;
 • nie wpływa na mikroklimat.

Niedogodności:

 • nieobecny.

Nikapanels 330

Nikapanels 330 to mały, kwadratowy panel na podczerwień o średnicy 60 x 60 x 4 cm, o mocy 400 W, odpowiedni do ogrzewania pomieszczeń do 7m². Model dostępny jest w czterech kolorach: kawowym, beżowym, szarym i amba.

Według obliczeń system zmniejsza zużycie energii o 35-40%, ale dzieje się tak ze względu na zmniejszoną moc sprzętu. Tym samym urządzenie zużywa zaledwie 2,3 kW / dzień. Nikapanels zaczyna działać za 5 minut. po włączeniu, 20 min. później osiąga pełną pojemność sprzętową, a następnie działa przez kolejne 60 minut. ostygnie.

Dzięki pełnej izolacji od zagrożeń zewnętrznych, urządzenie może być stosowane nawet w warunkach silnej wilgoci czy bezpieczeństwa pożarowego. Aluminiowa obudowa zapobiega uszkodzeniom wewnętrznej struktury, a piękna ceramiczna faktura pomaga wtopić panel we wnętrze pomieszczenia.

Szybki montaż, wysoki współczynnik nagrzewania, długotrwałe zatrzymywanie ciepła, a także długa żywotność (do 25 lat) można uznać za przyjemne zalety.

Nikapanels 330

Zalety:

 • wytrzymały korpus;
 • ochrona przed wpływami zewnętrznymi;
 • wysoka wydajność;
 • łatwa instalacja.

Niedogodności:

 • waga.

JARKOFF JK 9002

Płaski panel ścienny przedstawiający paryską wieżę. Dowolnie blokuje się na każdej pionowej powierzchni za pomocą dołączonej zakładki Ta metoda montażu, choć nie jest idealna, ma szereg zalet w porównaniu z montażem podłogowym, który wymaga dodatkowej przestrzeni.

Wewnątrz wbudowany jest wysokiej jakości foliowy element podczerwieni o mocy do 500 W, który może nagrzać powierzchnię pomieszczenia do 100 ° C. Zalecany do montażu w pomieszczeniach o powierzchni do 5m². Dodatkowo dzięki wymiarom 1050 x 600 mm i wadze 0,5 kg jest łatwy w transporcie.

Żywotność modelu jest wyższa niż przeciętnego przedstawiciela klasy promienników IR i utrzymuje się w granicach 30-40 lat (bez kontaktu z serwisem).

Brak dodatkowych opcji i ogólnej użyteczności rekompensuje budżetowa cena produktu.

JARKOFF JK 9002

Zalety:

 • ładny projekt;
 • zwartość i mały rozmiar;
 • dobry transfer ciepła;
 • łatwa instalacja;
 • przystępny koszt.

Niedogodności:

 • mała funkcjonalność.

Sezon Velvet

Drugie miejsce w rankingu wśród grzejników elastycznych i ostatnie miejsce w ocenie ogólnej w 2020 roku zajęła mata ścienna z linii „Velvet Season”. Ta seria słynie zarówno z przyzwoitych właściwości technicznych, jak i szerokiej gamy wzorów odpowiednich do każdego wnętrza: są to obrazy uroczych zwierząt i pięknych krajobrazów, a także portrety znanych postaci i różne obrazy.

Ten mały elastyczny panel o średnicy 580 x 1200 mm i wadze do 320 gramów można łatwo zamaskować jako zwykły obraz. Nie tylko zachwyci swoją zwartością i dopasuje się do wnętrza, ale nawet doda element wystroju.

Szybkie nagrzewanie w ciągu 30 sekund. W takim przypadku powietrze nie jest spalane ani suszone. Odporność na wilgoć jest na tyle duża, że ​​można ją bezpiecznie zamontować na balkonie (zamkniętym), w łazience, na loggii oraz w innych pomieszczeniach o dużym zawilgoceniu.

grzejnik na maty Velvet sezon

Zalety:

 • Bezpieczeństwo przeciwpożarowe;
 • korzystny wpływ na pracę odporności;
 • szybkie nagrzewanie;
 • koszty energii elektrycznej są zredukowane o ponad 30%.

Niedogodności:

 • wysoka szybkość chłodzenia powietrza po wyłączeniu.

Błędy przy wyborze grzejnika

Próbuję ocalić

Negatywny wynik jest często wynikiem nieprzemyślanych oszczędności. Jednym z przykładów jest termowentylator, jako budżetowy zamiennik grzejnika. Radość kupujących z jednorazowych oszczędności na nagrzewnicy przyćmiona jest faktem, że termowentylator momentami nakłada się na ilość nagrzewnicy pod względem zużycia energii.

Kupowanie marki zamiast produktu

W przeciwieństwie do poprzedniego punktu, wielu kupujących zamiast mówić o pozytywnych cechach produktu i tym, co jest dla nich odpowiednie, zastanawia się, który grzejnik jest lepszy, a jaką markę lepiej kupić. W większości przypadków prowadzi to tylko do niepotrzebnych strat.

Ignorowanie bezpieczeństwa pożarowego

Często przyczyną pożarów są grzejniki elektryczne, dlatego podejście do wyboru urządzenia z mechanizmem grzewczym musi być poważne i zgodne z normami bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Wybór zbyt głośnego grzejnika

Urządzenia redukujące hałas są na wagę złota, ale większość urządzeń grzewczych po prostu nie wydaje żadnych dźwięków. Nagrzewnice są uważane za najgłośniejsze, ale modele z metalowymi obudowami również okresowo hałasują.

Kupno grzejnika, który nie pasuje do wnętrza

Oprócz zgodności z parametrami technicznymi, urządzenie musi pasować do wyglądu pomieszczenia, na co należy zwrócić uwagę na etapie selekcji w sklepie. Dotyczy to nie tylko cech funkcjonalnych urządzenia w interakcji z otoczeniem, ale także cech konstrukcyjnych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *