Pomysły na prezenty na Nowy Rok dla dziecka w wieku 7-8 lat

0

Każdy Nowy Rok przynosi lawinę pozytywnych emocji, łagodząc nawet bezduszne serca. W tym magicznym okresie ludzie wręczają prezenty bliskim i dzieciom. Jeśli odgadywanie prezentu dla przyjaciół i krewnych nie powoduje trudności, to pytanie, co dać dzieciom, wprawia rodziców w osłupienie. W końcu chce każdej zabawki lub urządzenia, więc wachlarz prezentów się poszerza i trudniej jest przejść do rzeczy.

Zgaduję prezent

W okresie 7-8 lat preferencje i zainteresowania młodego talentu zmieniają się co miesiąc, jeśli nie częściej, najpierw lubi technologię, a po obejrzeniu kreskówki z dziesiątkami postaci chce kolekcję zabawek. Dlatego głównym zadaniem rodziców jest znalezienie jego sekretnego pragnienia. Istnieją trzy skuteczne sposoby:

  1. Skuteczną metodą jest napisanie listu do Świętego Mikołaja. W 70% przypadków dziewczynka lub chłopiec wskaże ukochany sen, a wtedy rodzice będą zachwycać swoje dziecko, spełniając życzenie i zachowując magiczną atmosferę.
  2. Idź do sklepu i obserwuj wybór. Dzieci uwielbiają zabawki, ponieważ są jasne, atrakcyjne i niepowtarzalne. Dlatego jeśli pierwsza metoda okazała się zbyt droga, aby spełnić pragnienie (na przykład, jeśli jest to złożone urządzenie), to wycieczka do sklepu odegra decydującą rolę. Dorośli muszą dokładnie przestudiować wybór dziecka, ponieważ w sklepie jest wiele przedmiotów, które mu się spodobają, ale niewiele z nich sprawi, że będzie szczęśliwy. Częściej można to zrozumieć ze sposobu, w jaki się z nimi zachowuje. Jeśli 90% zabawek nie zostanie pozbawionych uwagi, pozostały czas spędzą w sklepie z cennym przedmiotem. Ta metoda jest stosowana przez niektórych ludzi i, jak mówią, jest dla nich głównym światłem w labiryncie pragnień.
  3. Zapytać. To proste, tylko wtedy młoda dama lub pan będzie wiedział z góry, co otrzyma. Jeśli jednak połączysz te 3 metody, otrzymasz prezent od Świętego Mikołaja określony w liście, a także od kochającej mamy i taty.

Postępując zgodnie z tymi metodami, dorośli bez problemu spełnią swoje marzenia i podarują nie tylko kolejną zabawkę, ale także zachowają noworoczną magię.

Błędy przy wyborze prezentu

Niektórzy rodzice dają swoim dzieciom prezenty tematyczne z wizerunkiem postaci zodiaku, ale ta opcja jest odpowiednia jako dodatek, więc nie zaleca się robienia tego w zasadzie.

Kupowanie prezentu zgodnie z zasadą „dorośnij - przyda się” to pomysł nieudany, lepiej skupić się na aktualnych pragnieniach, płci, wieku. Ponieważ prezent kupiony na przyszłość często mówi o ignorancji rodziców własnego syna lub córki. Oczywiście po zakupie gitary czy syntezatora wpłynie to pozytywnie na Twoją kreatywność w przyszłości. A co jeśli ta tendencja ujawni się dopiero w tym wieku, a później jak sport czy astronomia, to te narzędzia będą leżeć na półce czekając na swoją godzinę, która nie nadejdzie.

Częstym błędem rodziców jest odraczanie zakupu w nieskończoność, po czym okazuje się, że upragnionego prezentu już nie ma lub jest on całkowicie zapomniany w przedświątecznym zgiełku. Dlatego zaleca się zakup prezentu maksymalnie 2-3 tygodnie przed Nowym Rokiem, nawet wcześniej zachęca się. Wtedy rodzice ułatwią im życie i będą mogli w 100% przygotować się na nadchodzące wakacje.

Pomysły na prezent

Konstruktor

Najważniejsze w tym prezencie jest prawidłowa ocena temperamentu twojego małego pomocnika. Na forach rodzice opowiadali o przypadkach, gdy po otrzymaniu niespodzianki chłopiec otworzył paczkę, grał przez kilka minut, a następnie zaczął grać w piratów lub superbohaterów.

Konstruktor jest odpowiedni dla flegmatycznych dzieci, które lubią siedzieć i demontować lub składać figurki domów, helikopterów itp. Taki prezent im się spodoba, z pragnieniami zrealizują swoje twórcze potrzeby. Rodzice również nie powinni stać z boku, ale pomagać lub wspólnie konstruować urządzenie lub pokój narysowany na obrazku. Dzięki temu mogą nie tylko spędzać czas, ale pamiętać o swoim dzieciństwie i wzmocnić związek.

Podczas pracy z konstruktorem dzieci rozwijają zdolności matematyczne. Zostało to udowodnione przez grupę badaczy w 1998 roku, po czym naukowiec Julia Bullard przeprowadziła podobny eksperyment i potwierdziła wynik. Nie ustali też rosyjscy naukowcy, którzy w 2016 roku przeprowadzili własny eksperyment, w którym po wprowadzeniu konstruktorów do przedszkola dzieci stały się bardziej towarzyskie, a umiejętności konstruktywne poprawiły się o 12%, a to tylko efekty półgodzinnej pracy z konstruktorem w 13 lekcjach.

Poza tym zabawa z konstruktorami rozwija logikę i samodzielność, te dwie umiejętności są przydatne zarówno w szkole, jak iw wieku dorosłym. Dlatego jeśli chłopiec lub dziewczynka w przemyślany sposób gromadzi konstruktora, nie spiesz się, aby go skarcić za to, że stał się niekomunikatywny, wręcz przeciwnie, adaptacja w nowym środowisku nastąpi szybciej niż wśród rówieśników.

Konstruktorzy zestawów upominkowych

klocki Lego

Firma zajęła osobną niszę na rynku zabawek konstrukcyjnych, dzieci uwielbiają zbierać piękne miejsca lub budować rakiety kosmiczne, a LEGO zapewnia im potrzebne do tego części.

Zestaw konstrukcyjny LEGO CITI

Zestawy tej firmy pomagają rozwijać kreatywność i umiejętności komunikacyjne. Te ostatnie rozwijają się podczas wspólnej zabawy, nie ma nawet znaczenia, kto to będzie: rodzic czy rówieśnicy.

Klasyczni konstruktorzy żelaza

Zdarza się, że na chłopcu nie robi wrażenia zestawy LEGO, ale woli żelazne konstrukcje. Nie ma w tym też nic negatywnego, projektując samochód czy statek, jego zdolności logiczne rosną, zwłaszcza jeśli montaż nie odbywa się zgodnie z instrukcją, a zgodnie z rysunkiem.

Metalowy zestaw konstrukcyjny

Konstruktorzy drewniani

Jeśli LEGO i zestawy metalowe interesują tylko dzieci, to drewniane konstruktorzy przyciągną uwagę nawet dorosłego. Z pomocą tego zestawu rodzice zajmą osobne miejsce w życiu dziecka i staną się nie tylko mamą i tatą, ale także jego mentorami i asystentami. Ponieważ nic nie jednoczy tak, jak wspólne rozwiązanie złożonego problemu.

Konstruktor drewna

Gry planszowe

Niektórzy dorośli uważają gry planszowe za oryginalną alternatywę dla nowych gadżetów. Jak pokazują wyniki, mają rację.

80% rodziców narzeka, że ​​ich dzieci spędzają 4-8 godzin przy telefonie lub komputerze. Osoby opiekuńcze starają się przed tym uchronić swoje dziecko i proponują przeczytanie książki lub spacer. Z reguły pod naciskiem osoby dorosłej dziecko jest zmuszane do przestrzegania instrukcji, w przeciwnym razie zostaną podjęte inne środki wpływu. Z tej strony żal mi oczywiście dzieci, szkoda wyrządzona przez monitor komputera nie podlega dyskusji, ale dorośli nie zawsze oferują właściwe opcje. Jeśli maluch wyjdzie poczytać lub pójść na spacer, rodzic będzie zadowolony i będzie dalej oglądał telewizję, obowiązek się skończył, asystent jest bezpieczny.Jednak zamiast oglądać telewizję, dorośli mogą zasugerować spędzenie czasu na grze planszowej, co jest korzystniejsze niż sam spacer. Dlatego:

  • Wspólna zabawa zbliża członków rodziny;
  • Wzrasta poczucie własnej wartości z wygranych gier;
  • Na każdych wakacjach chłopiec, który ma grę planszową, podczas zabaw z rówieśnikami pokaże swoje zdolności organizacyjne;
  • Gry planszowe sprawiają, że dzieci są towarzyskie.

Młody lider uczy się także powstrzymywać swoje emocje po pokonaniu i czuć się pewnie wygrywając, co pomoże mu w niektórych aspektach dorosłego życia.

Nie trzeba kupować skomplikowanych gier planszowych, nawet lekkie gry mają zbawienny wpływ na dzieci. Rozwija nie tylko wyobraźnię, wyobraźnię, ale także bystry spryt, uwagę. Z reguły po kilku zabawach zaczyna interesować się wcześniej niekochanymi przedmiotami szkolnymi. Matematyka nie wygląda teraz jak zła królowa nauk, ale jak zagadka, której rozwiązanie wymaga maksymalnej koncentracji. Nauka „Nauki przyrodnicze” nie jest już nudnym tematem, ale podróżą w nieznane. Ponadto niektórzy rodzice ćwiczą zapamiętywanie obcych słów w grach planszowych i częściej są zadowoleni z wyników.

Dzieci rozwijają logiczne myślenie, uczą się patrzeć w przyszłość na 3-6 ruchów, a także szukać samych korzyści z uzyskanych wyników. Gry planszowe pomagają młodemu fidgetowi stać się osobą celową, nie uwikłać się na swoje błędy, ale tylko iść naprzód. Najważniejsze, że gra toczy się w przyjemnym otoczeniu, w którym jest wsparcie, miłość, zrozumienie.

Przykłady gier planszowych

Budżetowy

W tych grach rodzice uczą swoje dzieci, jak obchodzić się z pieniędzmi i wchodzić w interakcje z ludźmi, kupując lub sprzedając akcje. Zdolności matematyczne są rozwijane, ponieważ istnieją transakcje pieniężne.

Monopol

Szachy, warcaby

Przy pomocy gier strategicznych młoda dama lub chłopiec zaczyna myśleć niecodziennie i zastanawiać się nad każdym krokiem i jego konsekwencjami. Dorosły powinien traktować ze zrozumieniem, a po nieudanym ruchu zapytać, dlaczego dokładnie to zrobił i po wyjaśnieniu wskazać inny sposób rozwoju wydarzeń. Wtedy myślenie przestrzenne zacznie się rozwijać.

Warcaby

Gry labirynt

Ta kategoria pomoże dzieciom znaleźć wyjście tam, gdzie go nie ma. Wykonuj właściwe ruchy i przewiduj kroki graczy. Rozwijane są również umiejętności komunikacyjne i kreatywne myślenie.

Gra planszowa labirynt

Opisane powyżej prezenty są odpowiednie dla dzieci obu płci, więc jeśli rodzic nie wie, co dać, to konstruktor lub gry planszowe są odpowiednią opcją. Tylko pod warunkiem, że dorosły nie zostawi swojego asystenta samego z prezentem, ale pomoże uporać się z zasadami i niuansami.

Prezenty noworoczne dla chłopców

Kolej żelazna

Pierwsza zabawka tej kategorii pojawiła się w Niemczech na początku XIX wieku i po pewnym czasie stała się bestsellerem wśród ludności. Jednak zestawy były przeznaczone do zbierania wśród dorosłych, dzieciom nie polecano ich bawić.

Później gry kolejowe pojawiły się w ZSRR i były produkowane przez 15 lat. Każdy pionier na dziedzińcu marzył o „Węglu” lub „Weterce”.

Z obserwacji rodziców wynika, że ​​kolejka stała się popularnym prezentem na święta. Przecież każdy chce spróbować siebie jako kierowca i odpowiadać za bezpieczeństwo pasażerów.

Brio Wooden Railroad

Jeśli rodzice martwią się o zdrowie swojego syna i nie ufają plastikowym podróbkom z Chin, to zakup drewnianego zestawu kolejowego zaspokoi ich potrzeby.

Produkty są wytwarzane w Szwecji, gdzie na etapie produkcji wybierane są tylko te drzewa, które przeszły testy weryfikacji bezpieczeństwa.

Brio Wooden Railroad

Farba pokrywająca części jest nietoksyczna, więc młody badacz nie zostanie zatruty szkodliwymi oparami. Aby wagony stały stabilnie na powierzchni, mocowanie następuje dzięki magnesom, nawet podczas wykonywania ostrego skrętu pociąg pozostanie nienaruszony.

Ruch pociągów jest spowodowany silnikiem elektrycznym, ale dostępne są również zestawy bez niego.

Autotracks

Na równi z koleją niektórzy rodzice kupują w prezencie tory wyścigowe.

Hotwills Track

Chłopcy uwielbiają uczyć się inżynierii powietrznej i podwodnej, ale ich głównym celem są samochody wyścigowe. Dlatego zakup toru samochodowego sprawi, że Twoje dziecko stanie się sławnym zawodnikiem, który będzie podbijał jeden szczyt po drugim, nie zapominając o podziękowaniu rodzicom za prezent w ich wywiadach.

Zabawki sterowane radiowo

Mały pilot ucieszy się, gdy rozpakuje pudełko i zobaczy sterowany radiowo quadrocopter lub helikopter Monster. Nudne spotkania w domu szybko go nudzą, potem spędza czas na ulicy, bawiąc się z rówieśnikami.

Helikopter sterowany radiowo

Ponadto chłopiec będzie mógł nie tylko kontrolować zabawkę, ale także wykazać się zdolnościami przywódczymi, organizując wyścigi powietrzne między przyjaciółmi.

Zabawkowe walkie-talkie

Dla dorosłych, których dzieci bawią się w wojenne gry na ulicy, niezastąpionym prezentem będzie krótkofalówka. Ponieważ zawsze mają dziesiątki plastikowych broni, ale tylko nieliczni mają działające radia. Dlatego po przedstawieniu chłopiec będzie szczęśliwy, ponieważ gry nabiorą nowego odcienia i staną się przyjemniejsze.

Zabawkowe radio

Na rynku dostępne są setki tematycznych krótkofalówek, z których niektóre przedstawiają bohaterów komiksów, aby Twój syn poczuł się jak niezwykła osoba. W innej części rynku dostępne są oryginalne krótkofalówki, które wygodnie leżą na nadgarstku, są odporne na lekkie wstrząsy z zarysowaniami, co czyni je niezastąpionym środkiem wykrywania wroga.

Prezenty noworoczne dla dziewczynek

Lalki

Każda dziewczyna uwielbia bawić się lalkami, oczywiście wszystko zmienia się z wiekiem, ale między 7-8 latami wciąż budują relację między Kenem i Barbie. Jeśli oryginalne zabawki kosztują ponad tysiąc rubli i nie każdy dorosły widzi w tym perspektywę, to przekazując kolekcjonerskie lalki z kreskówek Disneya, dziewczyna będzie szczęśliwa.

Rynek oferuje dziesiątki księżniczek, zaczynając od znanej Kopciuszek i jej butów, kończąc na dzielnej i odważnej Meridzie z kreskówki „Odważna”.

Animator lalek

W przypadku, gdy dziecko ma pełne pudełko lalek, warto pomyśleć o zakupie domku, w którym każda postać przy filiżance herbaty opowie swoje sekrety i podzieli się z córką ciekawymi spostrzeżeniami. Ponadto dorośli mogą kupić akcesoria i nowe sukienki do dekoracji głównych bohaterów.

Zestawy kreatywne

Nic tak nie zdobi rodzica, jak wyjątkowa bransoletka wykonana przez jego własną córkę. Dlatego jeśli dziewczyna nie przepada za lalkami, warto dać jej zestaw do tworzenia pięknej biżuterii. Dzięki temu może nie tylko tworzyć bransoletki dla siebie i swoich rodziców, ale także tworzyć oryginalną biżuterię dla swoich ulubionych postaci. Ponadto rozwinie się jej kreatywność iw przyszłości zostanie popularną projektantką.

Zestaw bransoletek

Karaoke

Oprócz lalek i robienia akcesoriów, każda dziewczyna uwielbia śpiewać piosenki popularnych artystów. Dlatego po przedstawieniu jej bezprzewodowego mikrofonu do karaoke będzie mogła wykonywać utwory z nowym głosem, gdziekolwiek się znajduje. Urządzenie jest całkowicie autonomiczne i działa na zasilaniu bateryjnym. Utwory są synchronizowane przez Bluetooth lub kartę pamięci.

Karaoke dla dzieci

Bluza-transformer

Dziewczyny uwielbiają nie tylko śpiewać, ale także pięknie się ubierać i spać z pluszowymi zabawkami. Dlatego jej zdziwienie nie będzie miało granic, gdy zostanie przedstawiona miękka zabawka, która zamienia się w jasną kurtkę. Na początku pomyśli, że to magia, ale kiedy ktoś wyciągnie zabawkę z kurtki i ją powtórzy, podziękuje mu 3000 razy i pójdzie się bawić.

Bluza-transformer dla dziewczynek

Wreszcie

Przedstawione powyżej pomysły mogą pomóc człowiekowi dokonać wyboru, ale nie są przewodnikiem. Gustów każdego dziecka nie da się odgadnąć, bo komuś się spodoba zestaw Lego, a komuś to za mało. Nie wspomniano też o tym w artykule, ale aby osłabić oczekiwanie na prezent, rodzice mogą prowadzić kalendarz adwentowy ze swoimi dziećmi.Jeśli masz więcej oryginalnych pomysłów lub prezent opisany w artykule, podziel się swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *