Pomysły na prezenty na Nowy Rok dla dziecka poniżej 4 lat

1

Trudno znaleźć rodzica, który nie chciałby zadowolić swojego dziecka oryginalnym i długo wyczekiwanym prezentem. Jest to szczególnie prawdziwe w okresie sylwestrowym, kiedy istnieje możliwość zorganizowania magii i bajecznej atmosfery dla Twojego maluszka. Cóż może być przyjemniejszego niż radość w oczach dziecka i jego szczera wiara w cud?

Jednak nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiedni prezent dla małego mężczyzny. Potrzeby i zainteresowania dzieci są różne, a prezent musi być dostosowany do wieku. Aby ułatwić Ci stworzenie niespodzianki dla Twojego dziecka, redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała najlepsze pomysły na prezenty dla dzieci poniżej 4 roku życia.

Cechy wieku

Najważniejszą cechą prezentu dla dziecka jest jego aktualność dla dziecka. Zabawki zbyt skomplikowane technicznie nie są odpowiednie dla rocznych dzieci, po prostu nie mogą ich rozgryźć. Jeśli chodzi o wiek do 4 lat, etap ten charakteryzuje się szybkim skokiem w rozwoju psychicznym i fizycznym dziecka. Jeśli w wieku 1 roku dziecko zaczyna aktywnie chodzić i uczyć się o świecie, nie zawsze zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa, to w wieku 4 lat dziecko jest nadal aktywne i ruchliwe, ale znacznie bardziej świadome i ostrożne. Opierając się na tych cechach, rodzice powinni wybrać prezent dla swojego dziecka.

0-1 lat

Okres ten charakteryzuje się stopniową fuzją dziecka i jego otoczenia. Dzieciak przestaje mieszkać w swoim świecie, zaczyna wyraźnie widzieć, słyszeć, wyciąga ręce do interesujących go obiektów. Poznanie następuje poprzez doznania dotykowe, w czynności aktywnie uczestniczą umiejętności motoryczne. Aktywność fizyczna uzależniona jest od miesięcy życia - najczęściej do pierwszego roku życia dziecko jest w pełni siedzące, raczkuje, niektóre dzieci pierwsze próby chodzenia podejmują samodzielnie.

Rozwój nerwowy polega na pojawieniu się ulubionych czynności dziecka (najczęściej jest to przesuwanie małych zabawek, przymierzanie ich na ząb), rozwoju reakcji emocjonalnych, niektóre dzieci wypowiadają proste słowa. Dlatego zaleca się rodzicom skupienie się na sortownikach, piramidach, rozwijaniu dywaników. Zabawki powinny być wykonane z drewna, drobne części i prezenty z bateriami są surowo zabronione, może to być niebezpieczne dla życia dziecka.

1-2 lata

Temu etapowi rozwoju towarzyszy ogromna ciekawość dziecka, stara się jak najwięcej nauczyć, jak najdalej uciec, pojawiają się pierwsze podstawy kreatywności. Rozwój fizyczny szybko się poprawia: umiejętności motoryczne coraz bardziej angażują się w działania dziecka, szybko biegnie, skacze, zaczyna opanowywać szwedzką ścianę. W sferze psycho-emocjonalnej zaczynają też zachodzić przesunięcia - dziecko coraz więcej mówi, uwielbia rysować, patrzeć na obrazki. Istnieje również aktywna formacja odczuwania poprzez poznanie koloru i kształtu przedmiotów. Biorąc pod uwagę mobilność okruchów, prezenty takie jak rower biegowy, skuter itp. Będą dobre w tym wieku. Prezenty z drobnymi szczegółami również nie są zalecane.

3-4 lata

Na tym etapie rodzice mają już do czynienia z rozumnym, dociekliwym i bardzo mobilnym dzieckiem. Z takim człowiekiem można już dojść do porozumienia, łatwiej i łatwiej mu coś wytłumaczyć. W tej chwili przyszedł czas na wspólne napisanie listu do Świętego Mikołaja. Po pierwsze, pozwoli rodzicom dowiedzieć się, o jakim prezencie marzy ich dziecko, a po drugie stworzy atmosferę magii. Ponadto możesz oddać zabawki oddzielnie od mamy i taty, to jeszcze bardziej zachwyci dziecko i pozwoli poczuć osobliwość wakacji.

Sfera psychoemocjonalna tego okresu charakteryzuje się świadomością płci dziecka. Dziecko stara się naśladować dorosłych - dziewczynka naśladuje pracę matki w domu, a chłopiec powtarza działania ojca. Dlatego dobrym rozwiązaniem byłyby naczynia z zabawkami dla dziewczynki i zestaw narzędzi dla chłopca.

Poniżej Twoja uwaga zostanie skierowana na pierwsze oryginalne pomysły na prezenty noworoczne. Lista została opracowana z uwzględnieniem opinii psychologów dziecięcych i nauczycieli.

Najlepsze pomysły na prezenty noworoczne dla dzieci w wieku 0-4 lata

0-1 lat

Większość niespodzianek w tym wieku przypada rodzicom - dziecko nie jest jeszcze w pełni świadome wszystkiego, co się dzieje. Jednak w takiej sytuacji możesz wykazać się kreatywnością. Więc jaki jest najlepszy wybór?

Mata rozwijająca

Ta mała rzecz to miękka pościel z zabawkami, które można zawiesić lub po prostu ustawić w rzędzie. Dywan wyposażony jest w różne elementy szeleszczące i wyczuwalne w dotyku. Taka zabawka przyczynia się do kształtowania wyobraźni dziecka, wprowadza go w odcienie kolorów, geometryczne kształty, wpływa na percepcję wizualną i dźwiękową.

Mata rozwijająca

W zależności od rodzaju dywaniki wyglądają następująco:

 • klasyczny - ciepły, jasny i kolorowy dywan. Może być używany w połączeniu z zabawkami edukacyjnymi i samodzielnie jako kocyk;
 • transformator - dywanik ocieplany i wodoodporny, który jednym ruchem ręki zamienia się w wygodną pojemną torbę;
 • z łukami - najpopularniejszy dywan rozwojowy. Możesz powiesić grzechotki na łukach;
 • puzzle - ten dywanik jest wykonany z materiału typu piankowego i jest obrazkiem, który należy złożyć z małych elementów. Ta zabawka jest odpowiednia dla starszych dzieci, które aktywnie raczkują.

Ponadto w zestawie z takimi przedmiotami rozwojowymi często znajduje się poduszka, panel muzyczny, niezniszczalne lusterko i gryzaki.

Sorter

Taka zabawka składa się z korpusu ze szczelinami i różnymi kształtami geometrycznymi, które należy włożyć do odpowiedniego otworu. Takie prezenty stymulują rozwój percepcji wizualnej i dotykowej dziecka, zapoznają go z formami i kształtują logiczne myślenie. W przypadku rocznych dzieci eksperci zalecają zakup drewnianych sortowników z niewielką liczbą elementów - 4-5 sztuk. Zbyt wiele małych części spowoduje przeciążenie układu nerwowego. Lepiej też preferować podstawowe kolory podstawowe, warto zapoznać się z odcieniami dziecka w starszym wieku.

Sorter

Zabawki Montessori

Prezenty edukacyjne tworzone według metody Marii Montessori słyną ze swojej wyjątkowej jakości. Takie podejście zapewnia zabawę, ucząc dziecko podstawowych umiejętności i rozwoju małej motoryki. Wybór zabawek jest ogromny, są modele dla wszystkich grup wiekowych i hobby dzieci. Towar wykonany jest z wysokiej jakości i bezpiecznych materiałów.

Zabawki Montessori

1-2 lata

Biegaj na rowerze

W ostatnich latach rowery biegowe zyskują coraz większą popularność. Takie środki transportu pomagają rodzicom utrzymać niespokojne dziecko w zasięgu wzroku, a maluch jednocześnie poprawia umiejętności chodzenia, uczy się równowagi i jazdy na rowerze. Więc co to jest rower biegowy? Nazwa mówi sama za siebie - to rower z kierownicą bez pedałów. Główną zaletą takich modeli jest ich absolutne bezpieczeństwo dla dzieci.

Najlepszym pomysłem dla 2-latków jest trzy- lub czterokołowy rower biegowy.Materiał stelaża to plastik, co znacznie zmniejszy wagę zabawki. Maksymalna waga rowerka biegowego to 2 kg i nie więcej.

Biegaj na rowerze

Ścieżka zdrowia

Bardzo przydatny prezent. Ścieżka zdrowia to rodzaj wytłaczanej maty ortopedycznej, złożonej z kilku puzzli. W sumie do pełnoprawnych zajęć z dzieckiem wystarczą 3-4 puzzle. W zależności od rodzaju maty i jej powierzchni odczucie podczas chodzenia może być różne. Nie zapominaj jednak, że tylko zdrowe dziecko bez patologii stóp może używać takich środków. Mata do masażu ma następujące przydatne funkcje:

 • zapobieganie płaskostopiu;
 • usunięcie napięcia mięśniowego;
 • wzmocnienie sił odpornościowych organizmu;
 • stymulacja rozwoju mowy.

mata do masażu dla dzieci

Piasek kinetyczny

Ten rozwój jest idealny dla kreatywnych okruchów. Zgodnie z metodą aplikacji, piasek kinetyczny przypomina nieco plastelinę, ale jest bardziej plastyczny i lepiej zachowuje swój kształt. Do zalet produktu należy jego pełne bezpieczeństwo, możliwość formowania ciasta w domu. Rodzice nie muszą już martwić się o czystość swoich zabawek, dzięki swojej mokrej konsystencji piasek kinetyczny nie pozostawia po sobie brudu i drobnych cząstek.

Piasek kinetyczny

Namiot do zabawy

Które dziecko nie lubi budować sobie namiotu za pomocą improwizowanych środków, a potem chować się tam z zabawkami? Prawie wszystkie dzieci uwielbiają tego rodzaju rozrywkę. Aby nie budować wież z koców, narzut i poduszek, możesz zadowolić swoje dziecko gotowym namiotem, który wystarczy po prostu rozłożyć i rozłożyć w dowolnym dogodnym miejscu.

Namiot do gier

Suchy basen

Basen na dziedzińcu to nie przyjemność dostępna dla każdego Ale jeśli naprawdę chcesz zadowolić swoje dziecko, możesz kupić mu suchy basen w prezencie. Podobny produkt składa się z basenu wykonanego z mocnej i łatwej do czyszczenia tkaniny oraz małych kulek do napełniania. Zabawka pozwoli nie tylko dobrze się bawić, ale także rozwinąć zdolności dotykowe i nauczyć się kolorów.

Suchy basen

2-3 lata

Biurko z krzesłem

Dziecko w tym wieku staje się coraz bardziej wytrwałe, stara się zdobywać wiedzę poprzez proces uczenia się. Aby proces ten nie powodował odrzucenia w okruchach, badanie należy przeprowadzić w zabawny sposób. Świetnym pomocnikiem w takiej sytuacji będzie jasne, kolorowe biurko.

Szukając tych produktów, weź pod uwagę wysokość mebli. Musi pasować do wzrostu dziecka. Większość nowoczesnych modeli umożliwia regulację wysokości stołu i krzesła. Dla dzieci nadpobudliwych odpowiednie są spokojne kolory mebli, ale dla dzieci nie zaleca się czerwonych lub zbyt ciemnych odcieni. Materiał - plastik, takie meble będą lżejsze.

stół dla dzieci

Konstruktor

W wieku 3 lat dziecko aktywnie montuje wieże z zestawu konstrukcyjnego, więc taki noworoczny prezent będzie bardzo przydatny. W sklepach można znaleźć wiele modeli z różnorodną kolorystyką i dodatkami.

Lego duplo

Zestawy tematyczne

Dzieciak osiągnął wiek, w którym stara się naśladować dorosłych i próbuje pełnić role społeczne. Dlatego bardzo interesujące będzie dla dziecka zabawę w sklepie, szpitalu lub karmienie lalki pięknymi naczyniami. Zbadaj zainteresowania dziecka i przedstaw mu zestaw „Lekarz”, „Sklep”, „Budowniczy”. Jeśli dziecko ma wystarczającą cierpliwość i pragnienie wiedzy, można mu podarować specjalny zestaw do uprawy kryształów. Taka aktywność nie wymaga dużego wysiłku, a nawet dorosłej osobie się spodoba.

sklep z zestawami tematycznymi

Bobblehead

Nie ulegaj złudzeniu, że tylko dziewczynki grają w lalki. Chłopcy będą również zainteresowani zapoznaniem się z zabawką i pobawieniem się nią w „szpitalu” lub jazdą na maszynie do pisania. Preferuj lalki, które możesz zabrać ze sobą do kąpieli, malować i karmić.

Ponadto istnieją lalki, które potrafią płakać, mówić i zaspokajać potrzeby fizjologiczne. Można je również karmić prawdziwym jedzeniem i są dostarczane z garnkiem, naczyniami i krzesełkiem do karmienia.Te prezenty są bardzo ciekawe, ale są odpowiednie dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Bobblehead

3-4 lata

Kalendarz adwentowy

Twoje dziecko już dorosło, teraz nie może się doczekać wakacji i Świętego Mikołaja. Przyjemne oczekiwanie można zwiększyć, kupując kalendarz adwentowy. Ten prezent to specjalny kalendarz, który odlicza dni do wakacji. Każdy dzień wiąże się z ekscytującą aktywnością i małą niespodzianką. Zadania mogą być różne, na przykład: wyciąć płatek śniegu, narysować choinkę, udekorować pokój. Przy odpowiedniej wyobraźni możesz samodzielnie wymyślić wiele oryginalnych pomysłów. Kreatywni rodzice mogą zrobić własny kalendarz adwentowy, ale można go kupić w sklepie dziecięcym, jeśli chcą.

Nie zapominaj, że im młodszy miękisz, tym krótszy powinien być okres oczekiwania.

Kalendarz adwentowy

Jeśli już dajesz swojemu dziecku słodycze to możesz rozważyć opcję czekoladowych kalendarzy adwentowych, wtedy w każdym okienku dziecko odnajdzie odrobinę słodyczy.

Gry planszowe

Czterolatek codziennie zadaje setki pytań. W takim przypadku z pomocą rodzicom przyjdą ciekawe gry, w które można grać razem z dzieckiem. Koncepcja gier pomoże wyjaśnić dzieciom zjawiska natury, wprowadzi je w specyfikę społeczeństwa. Rozgrywka nauczy dziecko również przestrzegania pewnych zasad, podążania za kolejką i zaszczepienia chęci osiągnięcia celu. Najważniejsze jest, aby wybrać grę według wieku.

Kostium

Wiele osób kojarzy Nowy Rok z karnawałem przebierańców, a poranki zawsze odbywają się w przedszkolach. Przyda się piękny kostium karnawałowy, który daje dziecku możliwość poczucia się w nowej roli. Najprawdopodobniej dziecko ma już ulubione postacie z kreskówek, więc chętnie ubierze się w podobny kostium. Młodsze dzieci pokochają stroje w postaci króliczków, płatków śniegu lub motyli. Dziewczęta często wyobrażają sobie siebie jako księżniczki, a chłopcy jako superbohaterów. Baw się tą sytuacją i zobacz prawdziwe szczęście w oczach swojego dziecka.

Garnitur noworoczny

Zabawkowe instrumenty muzyczne

Jeśli Twoje dziecko ma ochotę na muzykę lub chcesz zaszczepić mu muzyczny gust, podaruj mu muzyczną zabawkę. Korzystanie z takich instrumentów kształtuje pamięć dziecka, rozwija zdolności motoryczne i poczucie rytmu. Wybór takich produktów jest ogromny, abyś nie pomylił się w wyborze, przedstawiamy charakterystykę instrumentów muzycznych:

 • bębny - obejmują bębny, tamburyn, ksylofon;
 • instrumenty dęte - harmonijka ustna, trąbka, piszczałka. Takie zabawki mają pozytywny wpływ na układ oddechowy dziecka, zwiększają pojemność płuc i pomagają trenować struny głosowe;
 • instrumenty klawiszowe - syntezator i fortepian. Korzystanie z tych narzędzi pomoże w rozwoju pamięci i umiejętności motorycznych;
 • struny - gitara, skrzypce. Zalecane są dla starszych dzieci;
 • klawiatura pneumatyczna - akordeon guzikowy, akordeon. Takie zabawki mają pozytywny wpływ na koordynację dziecka.

Zabawkowe instrumenty muzyczne

Projektor do przezroczy

Elegancki prezent noworoczny pozwoli dzieciom wraz z rodzicami oglądać dobrze znane i ukochane sowieckie bajki bez szkody dla oczu. Przyjemna rodzinna atmosfera wprowadzi świąteczny nastrój i przybliży całą rodzinę.

Projektor do przezroczy

Kupując prezent noworoczny dla dzieci, nie należy zapominać o bezpieczeństwie okruchów. Wszystkie zabawki muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów i pokryte nieszkodliwą farbą. Nie powinieneś kupować tanich chińskich towarów, mogą być toksyczne dla ludzi. Przed zakupem sprawdź również, jak mocno trzymane są szczegóły prezentu. Podczas zabawy z nimi nie powinny łatwo odpaść. Zabrania się zabawek z bardzo małymi częściami, dziecko może się nimi zakrztusić.Zachowaj ostrożność w obecności baterii iw żadnym wypadku nie zostawiaj dziecka bez opieki podczas grania w takie gry.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

1 KOMENTARZ

 1. Dziecko ma dwa lata. Mamy runbike, projektanta, matę do masażu, pianino, namiot. Ale zwykły piasek kinetyczny nie jest. Dobra opcja: książka noworoczna i piasek.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *