Jak wcześnie wstać: najlepsze techniki i książki na 2020 rok

1

Czasami zmiana życia na lepsze zajmuje niewiele czasu. Na przykład wstawanie wcześnie rano. To zawsze dobry nawyk, który poprawia produktywność. To z kolei wymaga innego dobrego nawyku: nie pracować do późna w nocy. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd „Jak wcześnie wstać: najlepsze techniki i książki na rok 2020”. Najlepsi autorzy, najpopularniejsze książki, hity, samouczki, aby przechytrzyć okrutny budzik - o wszystkim porozmawiamy poniżej.

Po co wstawać wcześnie rano: 9 dobrych powodów

Korzyści z wstawania wcześnie rano:

 1. organizm wytwarza więcej energii;
 2. mniej stresu w ciele;
 3. istnieje niezbędna jasność, aby szybko pokonać wszelkie przeszkody, trudności lub ograniczające myśli;
 4. poprawia ogólny stan zdrowia, sprzyja utracie wagi i lepszej sprawności fizycznej;
 5. zwiększona produktywność i umiejętność skupienia się na priorytetach;
 6. charakter i siła woli są wzmocnione;
 7. Większa wdzięczność i mniej niepokoju
 8. zwiększa zdolność do zarabiania i przyciągania dobrobytu finansowego;
 9. prawdziwy osobisty cel życia zostaje objawiony i wielu zaczyna żyć zgodnie z nim.

Wczesne wstawanie i wystarczająca ilość snu: najlepsze praktyki na 2020 rok

Znajdź swój powód

Motywacja to fundamentalny element naszego życia i nawet w tym przypadku jest to pierwsza dźwignia, która pozwala wstać o świcie i być aktywnym od samego początku dnia. Dlatego najskuteczniejszą techniką jest posiadanie dobrego powodu do wstawania. Każdy ma hobby lub coś, co jest motorem motywacji, chęcią do działania!

Często dopiero rano masz czas na zrobienie dla siebie czegoś miłego, zanim zaczniesz jak szaleniec dla innych (dzieci, męża, biuro itp.). Zadaj sobie pytanie: co mogę zrobić w konstruktywny i satysfakcjonujący sposób, aby dobrze rozpocząć dzień i być aktywnym? Możesz zacząć się uczyć, biegać, rozciągać, aby obudzić mięśnie, wykonywać ćwiczenia oddechowe, ćwiczyć jogę, czytać i dokumentować coś dla swojej pracy, angażować się w hobby lub drugą pracę, wykonywać prace domowe, aby mieć więcej wolnego czasu na resztę. dzień (jeśli jesteś gospodynią domową).

Stwórz rytuał przebudzenia

Może to być spokojne śniadanie: smaczny posiłek w formie bufetu, ulubiony koktajl dietetyczny lub kawałek ciasta z ulubioną gazetą.

Kolejny dobry rytuał, który lubi wiele kobiet: poświęcenie czasu na spokojne dobranie makijażu i obrazu dnia; innym pomysłem jest poświęcenie kwadransa na ćwiczenia lub medytację. Nie ma znaczenia, co zrobisz po dzwonku alarmu.Co ważne, poprawia samopoczucie i może zmienić się w przyjemną rutynę na rozpoczęcie dnia.

Trenuj swój zegar biologiczny

Celem jest wczesne wstawanie bez alarmu, a przede wszystkim wczesne wstawanie bez zmęczenia iz umysłem pełnym pozytywnych myśli na nadchodzący dzień! Biorytmy mogą stać się naszymi pomocnikami. Jak ich używać? Są specjalne książki do przeczytania. Istnieją narzędzia technologiczne, które gwarantują przebudzenie bez urazów. Na przykład aplikacja Sleep Cicle na smartfony pomaga budzić się przy dźwiękach natury w czasie, gdy sen jest mniej głęboki. Istnieją inne podobne aplikacje.

Sen zwykle występuje w cyklach 90-minutowych. Aby łatwiej wstać, musisz obudzić się pod koniec następnego cyklu. Zgodnie z zaleceniami czołowych ekspertów od snu większość ludzi musi spać sześć lub siedem i pół godziny na dobę; nie osiem, bo obudzisz się w środku nowego cyklu. Tak więc, jeśli wiesz, że czujesz się lepiej po siedmiu i pół godzinie snu i musisz obudzić się o 6:30, idź spać o 23:00.

Miłego wieczoru

Najlepsze poranne przebudzenie zaczyna się poprzedniej nocy: upewnij się, że twoja torba robocza jest pełna, twój lunch jest gotowy i masz ubrania na jutro. W ten sposób niczego nie zapomnisz, a rano będziesz miał kilka dodatkowych minut.

Skoncentruj się na tym, co robić przed snem.

Spożywanie skomplikowanych lub ciężkich potraw zbyt późno może zakłócić trawienie i mieć gwarancję nieprzespanej nocy.

Zajęcia sportowe i wszelkie aktywności pobudzające endorfiny lub adrenalinę nie są dobrym wyborem. Nawet ulubione hobby może znacznie nadwyrężyć układ nerwowy i nie pozwoli ci spać na czas.

Dlatego radzimy robić tylko rzeczy odprężające, które pomagają zrelaksować ciało i umysł oraz przygotować się do snu.

Praktyki duchowe

Wiele religii świata nie akceptuje późnego przebudzenia. Tutaj masz motyw, by się obudzić i twoją ulubioną modlitwę lub medytację, jak poranny rytuał. A także modlitwa wieczorna, aby uspokoić duszę. Jeśli na świecie łatwo jest kłócić się, kim jesteś, sową lub skowronkiem, to w każdym klasztorze zaleca się zapomnieć o wszelkiego rodzaju obrazach i wstać o piątej rano. A ludzie się odbudowują. I całkiem skutecznie. I jogini, prawosławni i wielu innych. Bez względu na religię osoby prowadzące duchowy tryb życia wstają wcześnie, lubią to i nie usłyszysz od nich skarg.

Terapia szokowa

Jeśli nie możesz skorzystać z poprzedniej rady, jedyne, co ci pozostaje, to przejść do silnych narkotyków ...

Dostosuj swój alarm za pomocą irytującego dzwonka i odsuń go od siebie. Przenieś alarm w miejsce, w którym będziesz zmuszony się wspinać. Zapewniamy, że kontuzja będzie tak poważna, że ​​natychmiast wyskoczysz z łóżka! Jeśli mieszkasz z kimś innym, to gniewna reakcja, którą wywołujesz, motywuje Cię do natychmiastowego przebudzenia: skuteczna, prawda ?!

Są inne proste metody: nie zasłaniaj zasłon, wypij szklankę wody zaraz po przebudzeniu, unikaj odpoczynku i snu w ciągu dnia, od razu po przebudzeniu się odpowiednio ubieraj, szlafrok rozluźnia się, a dres dopasowuje się do pożądanego nastroju, weź zimny prysznic i inne podobne małe rzeczy. Należy użyć wszystkiego, co może trochę pomóc.

Jak nauczyć się wcześnie wstawać: najlepsze książki na rok 2020

Magia poranka. Jak pierwsza godzina dnia decyduje o Twoim sukcesie. Elrod H.

 • Wydawca: Mann, Ivanov and Ferber;
 • Rok wydania: 2020;
 • Liczba stron: 240;
 • Rodzaj okładki: twardy papier.

Gatunek książki to psychologia, filozofia, samorozwój. Autor proponuje wstać godzinę wcześniej i poświęcić tę cenną godzinę sobie: uprawiać wychowanie fizyczne, medytację, inne praktyki duchowe, śnić lub po prostu czytać. W przeciwnym razie, kiedy? Wszystko. Ta książka jest właśnie o tym. Ale ta prosta rada zmieniła życie tysięcy ludzi na całym świecie. Książka została przetłumaczona na 27 języków. Światowy bestseller. W topowej sprzedaży od wielu lat. Średnia cena: 800 rubli.

Magia poranka. Jak pierwsza godzina dnia decyduje o Twoim sukcesie.Elrod H.

Zalety:

 • naprawdę działające ważne pomysły, które pomagają zmienić myślenie na lepsze;
 • odpowiedni dla osób, które chcą robić więcej i poprawić swoją efektywność;
 • zawartość jest szybko i łatwo przyswajalna.

Niedogodności:

 • tylko kilka prostych myśli głównych, umiejętnie przemalowanych na wielu stronach;
 • przez wielu czytelników jest banalny.

Poranne rytuały. Jak ludzie sukcesu zaczynają dzień. Spall B. Xander M.

 • Wydawca: Mann, Ivanov and Ferber;
 • Pierwszy opublikowany rok: 2020;
 • Liczba stron: 288;
 • Rodzaj okładki: twarda.

Autorzy książki wiele lat temu stworzyli internetowy magazyn, aby przeprowadzić wywiady z celebrytami odnoszącymi sukcesy. Kluczowym pytaniem było, jak zaczynają swój poranek. Na podstawie 64 wywiadów przeprowadzono analizę i uzyskano dane statystyczne. W rezultacie powstała książka o porannych nawykach, które prowadzą do zwiększonej produktywności życiowej. Badacze twierdzą, że żadna osoba odnosząca sukcesy nie traci ani minuty rano, ale robi dokładnie to, co lubi najbardziej. Dla jednych to od razu aktywny trening, dla innych trzy filiżanki kawy. Każdy człowiek jest w stanie znaleźć dla siebie przyjemny poranny rytuał, głównym słowem jest tu przyjemny, co zmotywuje go do przebudzenia się, aby jak najszybciej robić to, co lubi.

Poranne rytuały. Jak ludzie sukcesu zaczynają dzień. Spall B. Xander M.

Zalety:

 • wybór wielu wywiadów w jednej książce;
 • konkretne zalecenia konkretnych osób dotyczące wczesnego wstawania i nadążania za wszystkim;
 • jest informacja, jak zachowywać się wieczorem, aby się wyspać;
 • ciekawa nowość dla fanów gatunku.

Niedogodności:

 • nie nadaje się dla rosyjskiej publiczności, wszystkie gwiazdy są zagraniczne;
 • według recenzji czytelników nie zawiera praktycznych porad, metod i zadań.

Zawsze na czas. Poznaj swój chronotyp i żyj w harmonii ze swoim biorytmem. Breus M.

 • Wydawca: Mann Ivanov and Ferber;
 • Rok wydania: 2017;
 • Liczba stron: 384;
 • Okładka: twarda.

Ta książka została napisana przez eksperta, doktora, psychologa klinicznego, specjalistę z American Academy of Somnology. Uczy Cię żyć zgodnie z naturalnymi biologicznymi rytmami. Każdy może poznać swój typ i odbudować tryb życia. Po przeczytaniu sowy stanie się jasne, jak nauczyć się wstawać wcześnie rano. I nie tylko. Stanie się jasne, kiedy jest idealny czas na zasypianie i na wszelkie inne ważne czynności, na przykład, kiedy jest właściwy moment, aby obejrzeć pocztę, jogę, filiżankę herbaty itp. Co więcej: sowa zrozumie, że wcale nie jest sową. Autorka dzieli ludzi według biotypów na delfiny, lwy, niedźwiedzie i wilki. To genialna i fascynująca książka. Ma duże krążenie. Średnia cena: 500 rubli.

Zawsze na czas. Poznaj swój chronotyp i żyj w harmonii ze swoim biorytmem. Breus M.

Zalety:

 • na początku książki oferowany jest test, a następnie możesz przeczytać tylko o swoim typie;
 • ujawnia się znaczenie zegara biologicznego dla życia każdego człowieka;
 • czytać interesujące, zrozumiałe i zabawne;
 • wiele przykładów, linki do badań, statystyki;
 • W niektórych sklepach internetowych do książki dołączany jest prezent: bezpłatne infografiki.

Niedogodności:

 • wolumetryczny.

Ikigai. Jak nadać sens porannemu wstawaniu. Kanagawa H.

 • Wydawnictwo AST;
 • Rok wydania: 2020;
 • Liczba stron: 224;
 • Okładka: twarda.

Książka z serii „Życie i szczęście”. Japońskie słowo „ikigai” oznacza „powód porannego wstawania, przyjemność i sens życia”. To jest wewnętrzna harmonia. Aby to osiągnąć, trzeba trzymać się wieloletnich tradycji i wartości kulturowych kraju. Pięć głównych zasad znalezienia ikigai: zacznij od czegoś małego, szukaj harmonii i stabilności, ciesz się małymi rzeczami, uwolnij się i bądź jak najbardziej wolny, bądź tu i teraz. To ważne dla duszy chwile, o których zapominamy w zgiełku życia. Porzucamy je, wydają się niepotrzebne w nowoczesnym społeczeństwie. Ale to właśnie te chwile wypełniają życie. Pisarz przypomina o tym.

Ikigai. Jak nadać sens porannemu wstawaniu. Kanagawa H.

Zalety:

 • nie tylko o wczesnym przebudzeniu, zainteresuje każdego, kto interesuje się innymi kulturami;
 • pomaga spojrzeć na sprawy codzienne w zupełnie inny sposób, z punktu widzenia innej mentalności;
 • oprócz teorii podano interesujące przykłady;
 • ekscytujące, czytane jednym tchem, można je przeczytać w jeden dzień.

Niedogodności:

 • nie wszyscy interesują się przykładami japońskimi, czasem lepiej wybrać opis innych kultur, w szczególności popularność zyskały duńskie i szwedzkie teorie znalezienia szczęścia;
 • nie ma zbyt wielu informacji o tym, jak nauczyć się wcześnie wstawać.

Dzień dobry każdego dnia. Jak wcześnie wstać i mieć czas na wszystko. Sanders D.

 • Wydawca: Alpina Publisher;
 • Rok wydania: 2017;
 • Liczba stron: 190;
 • Rodzaj okładki: twarda.

Najbardziej znana i najlepiej sprzedająca się książka o wczesnym przebudzeniu. Hit w swojej kategorii. Autorka opisuje powody wczesnego wstawania. Więc jak to zrobić. A na końcu książki plan działania na miesiąc. Książka nie jest przeznaczona tylko dla rannych ptaszków. Pisarz poświęcił większość książki planowaniu. I kilka historii z mojego życia. Sanders jest psychologiem, konsultantem biznesowym i maratończykiem. Książka została napisana zgodnie z jego osobistym doświadczeniem. Recenzje w Internecie można podzielić na pół. Niektórzy stają się zagorzałymi fanami tej książki, staje się książką na pulpicie, według pozostałych niczego nie uczy. Ale ... wszyscy zgadzają się, że każdy powinien przeczytać ją dla ogólnego rozwoju.

Dzień dobry każdego dnia. Jak wcześnie wstać i mieć czas na wszystko. Sanders D.

Zalety:

 • łatwy do odczytania, inspiruje do natychmiastowego działania;
 • książka zawiera nie tylko metody i techniki, ale także szczegółowe instrukcje, jak je wykonać;
 • wiele linków do książek, aplikacji i programów.

Niedogodności:

 • Według wielu, którzy czytali oczywiste wskazówki i praktyki, rada, aby nie pić kawy po południu, jest szczególnie irytująca.

Jak nauczyć dziecko spać całą noc. Ezzo G. Baeknam R.

 • Wydawca: Staff;
 • Rok wydania: 2011;
 • Liczba stron: 287;
 • Pokrycie: miękkie.

Istnieje ogromna liczba książek na temat podnoszenia różnych umiejętności u dzieci. Możesz nauczyć dziecko robić wszystko. Ale ... niestety lub na szczęście nie ma w sprzedaży książek o tym, jak nauczyć dziecko wczesnego wstawania. Będziesz musiał wpływać tylko własnym przykładem. Ale ponieważ poranek jest bezpośrednio determinowany przez zachowanie wieczorem i jakość snu, możemy polecić przeczytanie książki „Jak nauczyć dziecko spać całą noc. Mądrość w wychowywaniu noworodka. System cichej nocy ”. W wielu rodzinach dziecko w domu zmienia cały styl życia. Autorzy są przekonani, że dziecko może spać przez długi czas każdej nocy, począwszy od wieku ośmiu tygodni. Główny punkt: płacz i uspokój się. Ta metoda nie jest dla każdego. Ale czytanie książki jest nadal przydatne dla wszystkich rodziców. Bardzo mądry opis prawidłowych relacji między rodzicami a dziećmi i rodzicami między sobą.

Jak nauczyć dziecko spać całą noc. Ezzo G. Baeknam R.

Zalety:

 • mały, możesz czytać w transporcie;
 • książka ma rozdziały i podrozdziały, struktura jest łatwa do odczytania nawet dla matek pilnie potrzebujących czasu;
 • wiele przydatnych wskazówek dla młodych rodziców;
 • pokazano znaczenie reżimu i porządku, ale reżim to elastyczny harmonogram, inny dla każdego dziecka;
 • w rezultacie pomaga uporządkować nie tylko noc, ale także dzień rodziny;
 • przeciwko dziecięco-centryzmu

Niedogodności:

 • wielu rodziców bez książki rozumie z własnego doświadczenia wszystko, co w niej jest napisane;
 • skopiowane częściowo z metod Spocka;
 • według opinii nie każdy podziela proponowane metody i techniki.

Wniosek

Tak więc widzieliśmy kilka praktycznych i pomocnych strategii, aby wstawać wcześnie rano i natychmiast być aktywnym. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to takie trudne. Musisz tylko odzyskać część utraconego snu i znaleźć właściwą równowagę między snem a czuwaniem, tak jak jet lag po locie międzykontynentalnym. Wybór książki jako przewodnika zależy od osobistych warunków życia, preferencji i wymagań. Jeśli masz doświadczenie w stosowaniu technik wczesnego przebudzenia opisanych w artykule lub bardziej interesującej techniki, powiedz nam o tym w komentarzach.

1 KOMENTARZ

 1. Masz absolutną rację. W dzisiejszym tempie życia wystarczy znaleźć czas na porządny sen. A ile dzieci cierpi tylko dlatego, że ich rodzice mają zły zegar biologiczny. Twój artykuł jest już motywacją, aby w końcu nauczyć się chodzić do łóżka i wstawać na czas.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *