Jak wybrać betoniarkę: najlepsze modele na 2020 rok

0

W sezonie wiosenno-letnim wielu zaczyna prowadzić prace budowlane. Aby ułatwić zadanie i zaoszczędzić czas, dobrze byłoby kupić betoniarkę. Może być używany do mieszania różnych materiałów, takich jak piasek i cement. Jednak przed zakupem warto zapoznać się z właściwościami i rodzajami tego produktu, aby nie pomylić się z wyborem. Ten artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat tego urządzenia, a także listę najlepszych betoniarek na 2020 rok.

Co to jest?

Betoniarka to urządzenie do wykonywania wysokiej jakości zaprawy murarskiej. Ręcznie dobra mieszanka nie zadziała i zostanie wydana dużo czasu i wysiłku. Zastanówmy się, z czego składa się to urządzenie i jak działa.

Główne elementy betoniarki:

 • Stanina. To projekt, który łączy w sobie wszystkie szczegóły. W mniejszych modelach towarzyszą mu małe koła dla większej mobilności.
 • Jednostka napędowa i skrzynia biegów. Jest to miejsce, w którym energia jest przekształcana, aby poruszać elementami.
 • Pojemnik roboczy, który jest naczyniem do mieszania składników.
 • Mechanizm wyładowczy. Z jego pomocą mieszaninę wyjmuje się z pojemnika.
 • Ugniatanie narządów. Służą bezpośrednio do mieszania.

Klasyfikacja

Betoniarki są podzielone według następujących kryteriów:

 1. Napęd mięśniowy lub ręczna betoniarka. Z nazwy jasno wynika, że ​​działa z mocy człowieka. Musisz trochę się postarać, żeby to zadziałało.
 2. Napęd pneumatyczny i hydrauliczny. Jest to rodzaj zasilania elementów wirujących za pomocą cieczy lub sprężonego powietrza. Z reguły takie maszyny są używane tylko tam, gdzie istnieje infrastruktura przemysłowa, wymagana jest duża moc.
 3. Napęd. Źródłem energii jest silnik spalinowy. W przypadku takich modeli nie potrzeba żadnego wysiłku, aby wprowadzić je w życie. Wadą jest jednak wysoki koszt surowców do silnika i spalin.
 4. Napęd elektryczny. Zasilany energią elektryczną. Jeden z najpopularniejszych typów betoniarek. Stosowany głównie w małych modelach.

Ponadto istnieją betoniarki grawitacyjne i wymuszone.

Zasada działania pierwszego typu polega na tym, że mieszanie odbywa się grawitacyjnie. Pojemnik na surowce obraca się osiowo, a wewnętrzne ostrza są przymocowane do korpusu, co umożliwia mieszanie roztworu podczas przesuwania i zbieranie go ze ścian. W trakcie możesz zmienić nachylenie. Nie pobierają dużo energii elektrycznej, a rura nie nagrzewa się podczas tego procesu. Za pomocą takiej maszyny wygodnie jest przygotowywać lepkie mieszanki. Modele działające na tej zasadzie różnią się mechanizmem rotacji. Są korony i przekładnie. Te pierwsze cieszą się największą popularnością ze względu na łatwość obsługi, ale szybko się psują, ponieważ elementy są słabo zabezpieczone. Podczas gdy te ostatnie są najbardziej niezawodne. Jednak w przypadku awarii cała maszyna staje się bezużyteczna, a koronę można łatwo naprawić.

Dotyczące obowiązkowych działań. W tym modelu gruszka ze składnikami w ogóle się nie porusza.Całość mieszana jest dzięki obracającym się wewnątrz ostrzom. Maszyny te są zwykle dość nieporęczne i nie nadają się do użytku osobistego. Przeznaczony do roztworów z małą ilością wody i nie miesza dużych cząstek.

Ale to nie wszystkie znaki, według których klasyfikowane jest to urządzenie. Istnieją betoniarki okresowe i ciągłe. Te pierwsze przeznaczone są do małych prac lokalnych. Wymagają okresowego wyłączania, w przeciwnym razie maszyna szybko się zużyje. Chociaż te ostatnie mają potężne zasoby, są wykonane z mocniejszego materiału i są bardziej niezawodne. Maszyny te pracują w sposób ciągły i są używane w dużych obiektach. W związku z tym są znacznie bardziej przestronne, droższe i bardziej złożone.

Kryteria wyboru

Kupując betoniarkę, musisz dokładnie zrozumieć, jaki rozmiar pojemnika do mieszania będzie najbardziej optymalny do określonych celów. Istnieją pewne zalecenia w tym zakresie:

 • Do małych prac, budowy małych budynków (łaźnia, garaż itp.) - bęben o wadze do 22 kilogramów, o pojemności nieprzekraczającej 100 litrów;
 • W przypadku większych konstrukcji, takich jak domy parterowe, odpowiedni jest bęben ważący ponad 40 kg. i objętość od 100 do 150 litrów;
 • Domy dwu- trzykondygnacyjne - waga powyżej 48 kg. 150-300 litrów;
 • W przypadku dużych prac budowlanych (budynki wielokondygnacyjne, magazyny itp.) Odpowiedni jest pojemnik o wadze 162 kg. i o pojemności 300 litrów.

Następnie należy zwrócić uwagę na następujące wskaźniki:

 1. Profesjonalnie lub amatorsko. Nie wszyscy są gotowi zainwestować w drogie betoniarki wysokiej jakości, ponieważ rzadko z nich korzystają. Na początku musisz zrozumieć, na którą klasę liczysz, na podstawie liczby zaplanowanych prac. Jeśli potrzebujesz wymieszać beton tylko kilka razy, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy.
 2. Materiał. Istnieją modele ze stali, tworzywa sztucznego i żeliwa. Cena i jakość różnią się odpowiednio. Najbardziej niezawodnym materiałem jest żeliwo.
 3. Moc silnika. Tutaj trzeba zwracać uwagę nie tylko na duże liczby: im więcej, tym lepiej. Wskaźnik powinien odpowiadać rodzajowi pracy (okresowa lub ciągła), czasowi pracy ciągłej, a także wielkości samej aparatury. Dla małej maszyny wystarczy 700 W, do pracy w ciągu 12 godzin wystarcza 800 W, a dla stałej - od 1000 W.
 4. Pora roku. Wiele zależy od pogody. Na przykład wiele modeli nie jest przeznaczonych do prac zimowych. Mieszanina nie będzie dobrze się mieszać, aparat nie będzie się długo nagrzewał. Producent zwykle wskazuje, czy betoniarka może być używana w niskich temperaturach.
 5. Napięcie. Profesjonalne modele wymagają 380 woltów, co w ogóle nie nadaje się do użytku domowego. Zdecydowanie powinieneś zwrócić na to uwagę przy zakupie.
 6. Siła bębna. Jeśli bęben wygląda na wydłużony i gładki, możesz być pewien, że jest wykonany z cienkiej stali. To nie jest zbyt wiarygodne. Zbiorniki z dużymi spawami mają zwykle znacznie grubsze ściany i są wykonane z mocnego metalu.
 7. Bardzo przydatny jest czujnik przeciążenia. Zapewni prawidłowe i bezpieczne użytkowanie betoniarki. Istnieją automatyczne, które wyłączają silnik, gdy się przegrzewa, co zapewnia jego długą żywotność.
 8. Ładowanie i rozładowanie. Procesy te powinny być jak najbardziej wygodne, w tym celu producenci instalują specjalny system składający się z materiałów pomocniczych i specjalnych otworów. Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić, jak to działa, w przeciwnym razie praca ręczna, która jest niewygodna.
 9. Kolor. Tak, to też jest ważne. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa lepiej wybrać model żółty lub pomarańczowy. W ten sposób na pewno nie spotkasz w nocy działającego urządzenia.

Aby wybrać przyzwoity model, należy wziąć pod uwagę wszystkie te punkty.

Najlepsi producenci

W sklepach budowlanych prezentowany jest duży asortyment zarówno producentów krajowych, jak i zagranicznych. Modele z Niemiec, Francji i Włoch wciąż słyną z najwyższej jakości. Poza tym za dobre uznawane są urządzenia z Polski i Chorwacji.Należy jednak zauważyć, że zagraniczne betoniarki są znacznie droższe niż lokalne. Więc która firma jest lepsza? Oto najpopularniejsi producenci:

 • GuyNoel. Dość atrakcyjna cena, 3 lata gwarancji, ale jest kilka wad technicznych. Na przykład wśród modeli często pojawiają się cienkie ostrza, które łamią się, niewygodny mechanizm przechylania.
 • Limex. Jedna z najlepszych marek w średnim segmencie cenowym. Wygodny mechanizm uchylny, w przeciwieństwie do pierwszej firmy. Niezawodny silnik, wykluczone wypalenie, dobra sprężyna, która rzadko zawodzi. Cena jest dość wysoka.
 • Altrad. Polski producent. Wśród zalet: wysokiej jakości ostrza, ich odkształcenie jest wykluczone. Jednak wad jest więcej: niewygodny mechanizm przechylania, w przypadku zakleszczenia silnik może się spalić, niewygodna wymiana łożysk.

Ocena najlepszych betoniarek na 2020 rok

Rozważ najlepsze do użytku domowego. Są tak kompaktowe i łatwe w użyciu, jak to tylko możliwe. Głównym rodzajem napędu kolejnych modeli będzie korona, ponieważ istnieje wygodny system rozładunku, jest łatwy w naprawie i nie jest drogi w cenie. Ponadto głównym materiałem modeli będzie żeliwo, ponieważ jest najbardziej niezawodne. To najlepsza wydajność dla betoniarki do użytku osobistego. Rozważmy najpopularniejsze modele według tych kryteriów.

Lebedyan SBR-132A.5 95446

Świetny model o mocy 700 watów. Jest w stanie wyprodukować jednorazowo 64 litry mieszanki, przy czym można ją częściowo rozładować. Betoniarka waży zaledwie 55 kg, a pojemność bębna 132 litry. Cena: od 16000 rubli.

Lebedyan SBR-132A.5 95446

Zalety:

 • Wytrzymać przeciążenie;
 • Trwały korpus i bęben;
 • Czas mieszania - 2 minuty;
 • Ostrza rzadko się łamią.

Niedogodności:

 • Łożysko wału napędowego wymaga okresowego czyszczenia;
 • Silnik się nagrzewa;
 • Rozrusznik się psuje.

Zitrek B1510 FK 024-1002

Betoniarka uwielbiana przez użytkowników ze względu na swoją wszechstronność i niezawodność. Może być używany do mieszania mieszanek ciężkich i betonowych. Objętość bębna 155 litrów, moc 1000 W, waga 56 kg, gotowe rozwiązanie 110 litrów. Cena: 15990 rubli.

Zitrek B1510 FK 024-1002

Zalety:

 • Duża moc;
 • Łatwy transport;
 • Nadaje się do ciężkich mieszanek;
 • Szybkie i równomierne mieszanie.

Niedogodności:

 • Mogą wystąpić problemy z montażem;
 • Robi dużo hałasu;
 • Po użyciu należy wyczyścić.

Limex 165 LS 024-1008

Model pochodzi z Europy, a betonomieszarki stamtąd są zawsze bardzo wysokiej jakości. Posiada wygodny mechanizm podawania gotowej mieszanki. Wytwarza mieszankę do 110 litrów na raz, ma średnią moc 700 W, waży 65 kilogramów i pojemność bębna 165 litrów. Cena: od 16490 rubli.

Limex 165 LS 024-1008

Zalety:

 • Duży bęben;
 • Wygodne do usunięcia rozwiązania;
 • Łatwy w transporcie.

Niedogodności:

 • Nie wytrzymuje przeciążeń;
 • Nagrzewa się obudowa silnika;
 • Kupujący narzekają na awarię przycisku rozrusznika.

Zitrek B 1308 FK 024-1000

Betoniarka o mocy 800 W, dość mały bęben 130 litrów i niewielka waga 52 kilogramy. Ten model jest w stanie jednorazowo wyprodukować 80 litrów roztworu. Główne zalety to odporna na wstrząsy, trwała obudowa i przenośność. Za to zdobyła miłość kupujących. Średnia cena: 17890 rubli.

Zitrek B 1308 FK 024-1000

Zalety:

 • Mały hałas;
 • Łatwy w montażu;
 • Łatwy w transporcie;
 • Solidna konstrukcja.

Niedogodności:

 • Trudności mogą pojawić się przy pierwszym montażu.

Lebedyan SBR-132N / 220

Kolejny model z Libii, prezentowany jako szybki. Rzeczywiście, bardzo szybko wytwarza mieszaninę. Objętość gotowego produktu wynosi 64 litry. Dodatkowo model wyposażony jest w wygodne kółka do przemieszczania i jest dobrze zamocowany w jednym miejscu dzięki specjalnej konstrukcji. Bardzo niewielka waga - 47 kilogramów, co dodatkowo dodaje mobilności urządzeniu. Pojemność bębna to 132 litry, a moc to tylko 550 W, co nie koliduje z jego wydajnością. Średni koszt: 15850 rubli.

Lebedyan SBR-132N / 220

Zalety:

 • Prawie cichy;
 • Szybko i skutecznie miesza;
 • Wygodny system rozładunku i załadunku;
 • Brak odsłoniętych części;
 • Łatwy w montażu.

Niedogodności:

 • Podczas pracy obudowa nagrzewa się;
 • Nie ma blokady przechyłu.

VORTEX BM-130

Mała betoniarka, ale trwała. Silnik posiada solidną obudowę, która zapobiega przegrzaniu i zużyciu silnika. Konstrukcja jest dość trwała i łatwa w użyciu. Jest liderem wśród betoniarek o pojemności 200 litrów. Cena: od 11000 rubli.

VORTEX BM-130

Zalety:

 • Dodatkowe żebra sztywności;
 • Ochrona przed przegrzaniem;
 • Niezawodny silnik.

Niedogodności:

 • Użytkownicy zwracają uwagę na rozbieżności pomiędzy wyposażeniem podanym w sklepie.

Betoniarka w domu

Czasami znacznie łatwiej jest zrobić to urządzenie w domu, ponieważ kupowanie sprzętu do jednorazowego mieszania jest zupełnie bezcelowe. Jak zrobić betoniarkę własnymi rękami?

Najpierw musisz znaleźć pojemnik do mieszania. Może to być plastikowa lub metalowa beczka o wymaganej objętości. Jeśli nie, możesz spróbować zrobić to sam. Następnie musisz zapewnić stabilność konstrukcji. Nawet drzewo jest do tego idealne. Możesz zrobić ramę z metalu, wtedy konstrukcja będzie trwała. Nie zapomnij o miejscu na silnik i silnik. Teraz potrzebny jest sam silnik. Można wyjąć ze starej pralki. Długo się nie nagrzewa i zapewnia dobrą rotację. Niektórzy ludzie aktywnie używają silnika z motocykla.

Jeśli to zrozumiesz, możesz dobrze zaoszczędzić i zdobyć nową wiedzę. Jednak nikt nie zrezygnował z ręcznego ugniatania. Oczywiście będzie to wymagało więcej wysiłku, ale energia elektryczna jest oszczędzana.

Najtańsze modele

Czasami ludzie w ogóle nie chcą wydawać na to pieniędzy. Wymieszaj beton raz i to wszystko. Do tych celów nadaje się każda maszyna, o ile działa. Dlatego prezentowane są najtańsze modele na rynku.

CM 0,25 kW 70 ml

Dobry model w tej cenie. Ma stalową koronę i produkuje do 38 litrów mieszanki. Do działania wymaga niewielkiego napięcia, wystarczy zwykłe gniazdo 220 W, co jest zdecydowanym plusem. Wyprodukowano w Chinach. W tej chwili jest to najtańszy przedstawiciel segmentu betonomieszarek. Cena: od 5500 rubli.

CM 0,25 kW 70 ml

Zalety:

 • Niska cena;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Zawodny model;
 • Niska moc.

RedVerg RD-CM100R

Doskonała jakość za jedyne 6900 rubli. Kompaktowa betoniarka z żeliwną koroną, która jest bardzo niezawodna. Bęben ma pojemność 100 litrów i moc 375 W. Jednorazowo może wyprodukować 55 litrów mieszanki.

RedVerg RD-CM100R

Zalety:

 • Korona żeliwna;
 • Niska cena;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Złe koła;
 • Hałasy.

Są to najtańsze modele na rynku, a jednocześnie dość dobre w użyciu. Czasami można zaoszczędzić pieniądze bez większych szkód w produkcji. Warto zauważyć, że dając 7000 rubli za betoniarkę, nie należy polegać na wygodzie modelu, jego dobrej mobilności i wysokiej jakości częściach. Ceny modeli wysokiej jakości w tym segmencie rozpoczynają się od 12 tys. A jednak wszystkie modele mają swoje wady i zalety.

Betoniarki o dużej pojemności.

Modele te nadają się do dużych prac budowlanych i są bardzo drogie. Kupują je osoby z firm budowlanych, które po prostu muszą wykonać dużą ilość pracy. Objętości gotowych mieszanek zaczynają się od 200 litrów, dlatego maszyny są duże i znacznie cięższe. Ocena wysokiej jakości betoniarek do prac na dużą skalę:

RedVerg RD-CM260L

Dobry model szybko rozwijającej się marki TMK. Tutaj panuje kontrola nad jakością narzędzi, więc nie ma wątpliwości co do niezawodności produktów. Przeznaczony do przygotowania mobilnego betonu i suchych mieszanek. Moździerze również łatwo się mieszają. Rodzaj działania jest grawitacyjny, co oszczędza energię i jednocześnie dokładnie się miesza. Niezawodny i wygodny projekt. Ten model zebrał wszystkie niezbędne punkty do wygodnej pracy.

betoniarka RedVerg RD-CM260L

Zalety:

 • Silnik jest zabezpieczony przed przegrzaniem;
 • Wielofunkcyjność;
 • Roztwór może być dostarczany w dawkach;
 • Korona żeliwna;
 • Specjalnie zabezpieczona obudowa;
 • Duża grubość metalu na dnie bębna, aż 1,8 mm, co jest niewątpliwą przewagą nad konkurentami.

Niedogodności:

 • Wysoka cena, średnio 30000 rubli.

ZITREK ZBR MAX 600 (220 V)

Producent twierdzi, że ten model nadaje się nie tylko do mieszania betonu w budownictwie, ale także w rolnictwie do mieszania nawozów i paszy. Łatwy transport i duża wielkość produkcji: 420 litrów. Przekładnia ślimakowa zapewnia łatwy proces rozładunku i załadunku.

ZITREK ZBR MAX 600 (220 V)

Zalety:

 • Roczna gwarancja;
 • Mobilność;
 • Duża objętość;
 • Silnik elektryczny 220 V.

Niedogodności:

 • Wysoka cena, od 84000 rubli

Wynik

Ten artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat betoniarek, jakie cechy są najważniejsze i jakie są ich typy. Przedstawiono najlepsze modele z różnych kategorii cenowych i do różnych celów. Warto świadomie podejść do zakupu dowolnego produktu, dlatego przed zakupem warto jasno ocenić skalę pracy i niezbędne cechy betoniarki.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *