‍♂ Jak wybrać strug elektryczny do domu: najlepsze modele na rok 2020

0

Do wszelkich prac stolarskich w domu wymagane jest staranne przygotowanie drewna, aby w końcowym efekcie wytworzony produkt nabrał przyzwoitego wyglądu. Samolot elektryczny może szybko i łatwo wykonać to zadanie. Jeśli mężczyzna preferuje ten rodzaj pracy jako swoje hobby, nie wystarczy mu kupować gotowego materiału, najprawdopodobniej z przyjemnością przetworzy drewniane ramy, belki własnymi rękami.

Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” oferują przegląd najlepszych strugów elektrycznych do użytku domowego, popularnych w tym roku wśród wielu kupujących.

Narzędzia stolarskie do domu

Strugi elektryczne do użytku domowego

Obecnie w sprzedaży jest ogromny asortyment różnego rodzaju modeli strugów elektrycznych, na każdy gust i kolor, z wbudowaną dodatkową funkcjonalnością lub bez, lekkich i nie różniących się zbytnio ceną i jakością. Dla każdego klienta dostępna jest wersja urządzenia, które lubi. Aby jednak dokonać właściwego wyboru, trzeba umieć je rozróżnić według głównych cech, zasad pracy, aby uniknąć błędów w wyborze i bezużytecznego marnowania rodzinnego budżetu.

Dzięki samolocie elektrycznemu prace stolarskie wydadzą się znacznie łatwiejsze, ciekawsze, ponieważ prawie cała obróbka tarcicy będzie wykonywana przez to urządzenie samodzielnie i będziesz musiał wykonać bardzo mały wysiłek fizyczny.

Pod względem ilości i jakości przygotowanego drewna wynik znacznie przewyższa pracę zwykłego samolotu, ponieważ napęd elektryczny pracuje w trybie autonomicznym i jest bardziej produktywny niż praca ręczna.

Strugarka ręczna

Ale ponieważ to urządzenie elektryczne może działać tylko na drewnie, takie nabycie nie jest dokonywane w każdym domu. Mężczyźni z zajęciem lub hobby blisko związanym ze stolarką bez wątpienia potrzebują samolotu elektrycznego, który ułatwi pracę, aby uzyskać najczystsze i najdokładniejsze poziomowanie materiałów drewnianych.

Różnorodność modeli

Na sklepowych półkach można znaleźć kilka rodzajów strugów elektrycznych, takich jak:

 • instrukcja z mechanizmem kolektora silnika;
 • stacjonarne, które mają silnik asynchroniczny;
 • sieć, która działa z sieci elektrycznej o napięciu 220 V;
 • akumulatorowe - działają z akumulatora, który nie wymaga podłączania kabla do sieci;
 • gospodarstwo domowe, o parametrach technicznych przystosowanych do użytku domowego, zazwyczaj o mocy wystarczającej do wykonania niewielkiej ilości pracy;

Mocno trzymaj urządzenie rękami

 • profesjonalna, wyższa moc i wydajność.

Urządzenie i zasada działania

Każda strugarka elektryczna jest dość prosta w użyciu. Jeśli chodzi o wbudowaną instalację elektryczną, a także pobór mocy silnika, wskaźniki napięcia, prędkość, wszystko tutaj jest indywidualne dla każdego modelu i zależy od tego, do ilu prac są przeznaczone oraz czy będą używane zawodowo, czy w zwykłym trybie.

Zewnętrznie urządzenie składa się z:

 • podpórki, które mają możliwość poruszania się i regulacji wysokości;
 • aluminiowe obudowy;
 • przednie uchwyty z mechanizmem regulacji głębokości strugania;

Śruba regulacji głębokości strugania

 • silnik elektryczny;
 • mechanizm „start” z przyciskiem zabezpieczającym przed przypadkowym włączeniem urządzenia;
 • uchwyt znajdujący się za urządzeniem;
 • podpora tylna, która w porównaniu z przednią jest nieruchoma;
 • bęben;
 • 2 lub więcej noży przymocowanych do bębna;
 • płyta ze stopu aluminium, gładka, bez rowków i chropowatości, ale ze specjalnym rowkiem przeznaczonym do cyrkulacji powietrza, dzięki czemu obróbka drewna staje się lepsza (może być kilka rowków);

Gładkość podeszwy

 • niektóre urządzenia mogą mieć wbudowaną odgałęzienie do usuwania wiórów z dołączonym wężem z funkcją odsysania i usuwania odpadów z obrabianego drewna - wiórów, trocin, pyłu drzewnego;

Wyrzut wiórów w prawo

 • dodatkowo w zestawie mogą znajdować się urządzenia dociskowe, które są instalowane równolegle do siebie i są potrzebne do dokładniejszego dopasowania szerokości powierzchni roboczej (pobieranie próbek);
 • W przypadku niektórych modeli producent umieszcza w zestawie gotowy worek na trociny.

Worek na trociny

Strug elektryczny spełnia swoją funkcję dzięki wbudowanym nożom umieszczonym na bębnie. Po włączeniu urządzenia silnik zaczyna pracować, w wyniku czego przekładnia pasowa nabiera częstych ruchów obrotowych przenosząc tę ​​właściwość na bęben, a ten z kolei wyposażony w noże obraca się indukcyjnie. W ten sposób wycina się górną warstwę powierzchni drewna.

Gładka powierzchnia impregnowanego drewna

Grubość powstałych wiórów można regulować, ustawiając różnicę wysokości ruchomych i stałych wsporników podeszwy urządzenia elektrycznego. Głębokość cięcia reguluje się śrubą na przednim uchwycie.

Urządzenie należy trzymać mocno, przesuwać równomiernie iz równym naciskiem na powierzchnię obrabianego materiału, wtedy wynik będzie dodatni. Pożądane jest, aby strugarka miała moc co najmniej 600-900 W, a prędkość bębna obracającego się z nożami od 10000 obrotów na minutę.

Specyfikacje

Dane parametryczne urządzeń elektrycznych można znaleźć szczegółowo w instrukcji obsługi produktu. Ale ważne jest nie tylko znalezienie i przeczytanie informacji, ale także zrozumienie, o czym pisze producent, ponieważ wszystkie liczby i skróty mają swoje własne oznaczenie, wskaźnik, są bezpośrednio kryteriami wyboru.

PokójParametrCharakterystyka
1Głębokość struganiaJest to wskaźnik tego, ile urządzenie może usunąć z grubości wiórów w pierwszym ruchu. Regulacja następuje poprzez pionowe przesunięcie przednich i tylnych uchwytów, ustawioną wysokość podeszwy mocuje się śrubą. W prostszych modelach domowych wysokość ta może zmieniać się do 2 mm, aw urządzeniach profesjonalnych - do 4 mm. Stopień głębokości strugania wynosi 0,1-0,5 mm. Im wyraźniejsze wskaźniki regulacji w samolocie, tym droższe pod względem kosztów, ale lepsze pod względem właściwości i osiągów.
2Szerokość struganiaTen parametr jest określany przez szerokość próbki strugania, zależy od szerokości krawędzi tnącej noży. Jeśli wymagana jest obróbka szerokich desek, należy zwrócić szczególną uwagę na tę cechę.
3MocWażny parametr każdego urządzenia elektrycznego. W tym przypadku im mocniejsza strugarka elektryczna, tym większa jej wydajność produkcyjna, a tym samym wyższy wskaźnik czystości i klarowności usuwania warstw drewna za jednym pociągnięciem. Do zwykłego użytku wystarczająca moc w zakresie 500-900 W. Profesjonalista musi mieć dużą moc - 1500-2200 W do pełnego funkcjonowania.
4Częstotliwość obrotówZasadniczo liczba ta mieści się w granicach 10-17 tysięcy obrotów na minutę. I określa prędkość obrotową, prędkość i jakość urządzenia. Im niższe obroty, tym wyższa reakcja na wibracje urządzenia, a te modele są przeznaczone do ciężkiej pracy w twardym drewnie.
5DźwigniaPowinien być ergonomiczny, czyli wygodny, nie śliski, gumowany dla wygody użytkownika.Istnieją modele z dodatkowym uchwytem po lewej stronie na lewą rękę mężczyzny - jest to bardzo wygodne podczas trzymania narzędzia, a nawet naciskania go podczas pracy.
6Rura rozgałęzionaZnajduje się z boku obudowy. Konieczne jest usunięcie z powierzchni roboczej wiórów, trocin, pyłu drzewnego. Może polegać na podłączeniu specjalnego węża lub worka od odkurzacza, co uchroni Cię przed dużym zanieczyszczeniem powietrza i samego warsztatu produktami stolarskimi.
7Blokada przypadkowej aktywacjiChroni przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia podczas przenoszenia lub w przypadku zachowania bezpieczeństwa w obecności dzieci w pobliżu samolotu elektrycznego. Gdy jest zablokowany, przycisk wyzwalania nie działa po naciśnięciu.
8Płynny startMoże pomóc zachować sprawność urządzenia, to znaczy uchronić Cię przed szybkim zużyciem elementów układu elektrycznego. Po włączeniu prędkość nie jest zwiększana natychmiast, ale stopniowo i płynnie.
9Hamulec elektrodynamicznyCzasami konieczne jest nagłe zatrzymanie działającego bębna tnącego, pomoże to w hamowaniu. Praca z takimi modelami z możliwością hamowania jest znacznie bezpieczniejsza dla rzemieślników niż bez nich.
10Stała elektronikaPrzy zwiększonym obciążeniu prędkość może się zmniejszyć, w wyniku czego układ urządzenia się zacina. Aby tego uniknąć, należy dobrać modele o tej charakterystyce, która zapewni niezmienność zadanej prędkości obrotowej bębna, niezależnie od właściwości drewna. Ale w zasadzie profesjonalne modele wyróżniają się tą możliwością.

Zatem średnia cena urządzenia elektrycznego zależy od jego pojemności, czyli od tego, ile energii elektrycznej musi wydać. Im mocniejsze urządzenie, tym wyższa jego cena i trwałość.

Który model najlepiej kupić, każdy decyduje indywidualnie dla siebie, bo każdy ma określony budżet i preferencje, bo nie tylko jakość, ale także koszty materiałowe rodziny zależą od tego, ile kosztuje urządzenie.

Główne kryteria wyboru

Aby dokonać właściwego wyboru i kupić odpowiednie narzędzie, musisz sam zdecydować, w jakim trybie będzie ono używane: do napraw w domu, na wsi, czy w celach zarobkowych.

Należy zwrócić szczególną uwagę na takie parametry jak:

 • moc silnika - minimalna - 500, maksymalna - 2200 W;
 • szerokość obrabianej części powierzchni drewna - w zależności od długości noży, ich dopuszczalnego kąta strugania, wynosi 50, 75, 82, 100, 110 mm;
 • głębokość strugania - do 2 mm, a dla modeli profesjonalnych - do 4 mm;

Wiórki drewniane

 • prędkość ruchu wokół bębna za pomocą noży - w granicach 10000-18000 obr / min na biegu jałowym; niektóre modele mają możliwość regulacji i utrzymania prędkości;
 • waga strugarki elektrycznej - do użytku domowego ważą około 3-4 kg, wersja robocza to około 7-9 kg.

O wiele wygodniej jest, gdy długość noży jest tak długa, jak to możliwe, ponieważ w tym przypadku ruchy robocze na powierzchni szerokiej deski muszą być mniejsze.

Podeszwa powinna być gładka z jednym lub kilkoma rowkami w przedniej części stopy, które można regulować na wysokość. Dzięki rowkom powstaje podmuch powietrza, który pomaga usunąć uformowane wióry z obszaru roboczego. Pomaga to rzemieślnikowi skupić się na głównym zadaniu bez rozpraszania się przez odpady.

Urządzenie powinno mieć dwa uchwyty dla ułatwienia użytkowania, a także gumowaną podkładkę na nich dla pewniejszego trzymania i uniknięcia poślizgu. Kupując, trzeba przyjrzeć się, gdzie znajduje się przycisk zasilania i bezpiecznik, aby łatwo było z nich korzystać bez wyjmowania narzędzia z rąk.

Przyda się klapka na zawiasach - aby chronić ręce i materiał przed ostrzami noża.

Do użytku domowego odpowiednie są modele niedrogie, ale z najbardziej niezbędnymi funkcjami. Możesz znaleźć takie narzędzie, które jest już dostarczane z etui zapewniającym bezpieczniejsze przechowywanie i łatwe przenoszenie.

Najlepsi producenci

Duży wpływ na wybór narzędzia ma marka.W wyniku pozytywnych opinii klientów, kierując się radą większości, można przypuszczać, która firma lepiej kupi samolot. Najbardziej niezawodne marki, które od ponad dekady cieszą się zaufaniem konsumentów, to:

 • Bosch to niemiecka marka;
 • Makita to japońska firma;
 • De Walt i Black & Dekker to amerykańskie i japońskie firmy, które wspólnie produkują elektronarzędzia;
 • Hitachi to japoński producent;
 • Interskol - rosyjska jakość;
 • Sparky to niemiecka firma.

Im lepsze narzędzie, tym większe jest zapotrzebowanie wśród użytkowników, ale także w znacznie wyższej cenie. Nie wolno nam jednak zapominać o częstych podróbkach, dlatego lepiej, jeśli produkcja i montaż odbywają się w tym samym kraju.

Ocena najlepszych strugów elektrycznych do domu w 2020 roku

Ta ocena jest tworzona na podstawie recenzji, opinii i rekomendacji większości kupujących. Prezentowana TOP-10 najlepszych, wysokiej jakości strugarek elektrycznych pomoże Ci w poruszaniu się po modelach, mając pewność, że kupisz naprawdę potrzebne rzeczy.

Recenzja zawiera podstawowe krótkie informacje o popularnych modelach, ich zaletach i wadach, które są wygodne dla czytelnika.

VORTEX P-82/1100

VORTEX P-82 1100

Początkowa pozycja listy ocen jest zajęta przez to domowe urządzenie. Posiada przycisk blokujący włączanie oraz zabezpieczenie przed przeciążeniem napięcia sieciowego. W tej cenie moc narzędzia jest bardzo dobra.

Szerokość wiórów82 mm
Grubość wiórów3 mm
Moc1100 Wt
Częstotliwość obrotów16000 obr / min
Kwartalne pobieranie próbek+
Wyrzut wióróww prawo
Blokada spustu+
Ochrona przed przeładowaniem+
Klucz+
Zatrzymanie równoległe+
Waga2700 gramów
Koszt3060 rubli
VORTEX P-82/1100

Zalety:

 • można dostosować głębokość strugania;
 • szeroki uchwyt dla wygody;
 • antypoślizgowa powierzchnia uchwytów;
 • wygodna lokalizacja przycisku blokady (pod ręką);
 • płynna, dokładna praca urządzenia, bez konieczności silnego nacisku na nie;
 • długi sznur;
 • według wielu kupujących wygodny kierunek odprowadzania trocin (w prawo); istnieje możliwość podłączenia odkurzacza budowlanego.

Niedogodności:

 • wymagany jest dodatkowy zakup odkurzacza, ponieważ nie jest on dołączany do kompletu przy zakupie, ale jest to na życzenie i potrzeby właściciela.

Hyundai P 900-82 Expert

Hyundai P 900-82 Expert

Strugarka elektryczna renomowanej światowej marki z aluminiową podeszwą i rowkiem fazującym. Jest adapter do podłączenia odkurzacza, a także zapasowy pasek napędowy, worek na trociny i szczotki węglowe.

Podłączanie odkurzacza

Szerokość wiórów82 mm
Głębokość wiórów3 mm
Moc900 watów
Częstotliwość obrotów17000 obr / min
Kwartalne pobieranie próbek+
Wyrzut wióróww prawo
Blokada spustu+
Ochrona przed przeładowaniem+
Klucz+
Zatrzymanie równoległe+
Waga3300 gramów
Koszt3300 rubli
Hyundai P 900-82 Expert

Zalety:

 • łatwość użycia:
 • koszt;
 • wysokiej jakości montaż i materiały.

Niedogodności:

 • rączka nagrzewa się podczas pracy, ale tylko nieznacznie;
 • głośny.

ELITECH P 110

ELITECH P 110

Urządzenie produkowane jest z możliwością stacjonarnego mocowania. Przyzwoita szerokość strugania, moc i wyposażenie w przystępnej cenie.

Szerokość wiórów110 mm
Głębokość wiórów3 mm
Moc1000 watów
Częstotliwość obrotów15000 obr / min
Kwartalne pobieranie próbek+
Wyrzut wiórówpodróż w obie strony
Blokada spustu+
Ochrona przed przeładowaniem+
Klucz+
Zatrzymaj się, by pobrać ćwiartkę+
Waga4200 gramów
Koszt4700 rubli
ELITECH P 110

Zalety:

 • dwustronny kierunek odprowadzania wiórów;
 • worek na trociny;
 • stacjonarne mocowanie;
 • gładka powierzchnia poddana obróbce;
 • moc;
 • metka.

Niedogodności:

 • brak rowków do fazowania;
 • waga.

BOSCH GHO 26-82 D Professional

BOSCH GHO 26-82 D Professional

Urządzenie posiada rowek do fazowania. Trzymetrowy kabel jest wygodny podczas korzystania z urządzenia, parametr ten jest typowy dla większości profesjonalnych instrumentów, ale jego użycie jest idealne również w życiu domowym.

Szerokość wiórów82 mm
Grubość wiórów2,6 mm
Moc710 Wt
Częstotliwość obrotów18000 obr / min
Kwartalne pobieranie próbek+
Wyrzut wiórówpodróż w obie strony
Blokada spustu+
Ochrona przed przeładowaniem+
Klucz+
Zatrzymaj się, by pobrać ćwiartkę+
Zatrzymanie równoległejest
Worek na wióry+
Waga3400 gramów
Koszt10900 rubli
BOSCH GHO 26-82 D Professional

Zalety:

 • 1 rynna do fazowania;
 • częstotliwość obrotów na minutę;
 • obustronne wyjście wiórów;
 • w zestawie torba;
 • przewód zasilający - 3 metry długości.

Niedogodności:

 • moc;
 • grubość wióra;
 • koszt.

Młotek RNK600

Młotek RNK600

Podeszwa zewnętrzna jest wykonana z odlewanego ciśnieniowo aluminium z rowkiem fazującym. Koszt jest przystępny dla prawie każdego, kto chce kupić urządzenie elektryczne w tym celu.

Szerokość wiórów82 mm
Grubość wiórów2,6 mm
Moc600 watów
Częstotliwość obrotów17000 obr / min
Kwartalne pobieranie próbek+
Rynna do fazowania1
Wyrzut wiórówdobrze
Blokada spustu+
Ochrona przed przeładowaniem+
Klucz+
Zatrzymaj się, by pobrać ćwiartkę+
Zapasowy pasek napędowyjest
Szczotki węglowe+
Waga2600 gramów
Koszt2750 rubli
Młotek RNK600

Zalety:

 • radzi sobie z funkcją strugarki;
 • wystarczające cięcie;
 • solidnie zamocowane noże i wykonane z wysokiej jakości metalu, dodatkowo poddawane są obróbce cieplnej, co zmniejsza ryzyko szybkiego uszkodzenia ostrzy, nie tępią się przez długi czas, eliminując tym samym potrzebę szybkiego ostrzenia noży;
 • dobra prędkość;
 • ekonomiczne pod względem zużycia energii;
 • nie robi zbyt dużego hałasu;
 • nie przegrzewa się w przypadku długotrwałego użytkowania;
 • wygodna konstrukcja, dzięki czemu nie ma zmęczenia dłoni po użyciu urządzenia;
 • łatwo radzi sobie z twardym drewnem (dąb, akacja i inne);
 • wióry nie są zatkane, wychodzą gładko, bez zatorów;
 • dostępność ceny.

Niedogodności:

 • moc jest niska;
 • szerokość strugania nie jest zbyt duża, ale zdaniem większości mężczyzn wystarczy.

Metabo HO 26-82

Pudełko Metabo HO 26-82

Jedną z ważnych zalet tego modelu jest czterometrowy przewód zasilający. W zestawie znajduje się specjalne pudełko.

Szerokość wiórów82 mm
Grubość wiórów2,6 mm
Moc620 Wt
Częstotliwość obrotów17000 obr / min
Kwartalne pobieranie próbek+
Rynna do fazowania1
Wyrzut wiórówdobrze
Blokada spustu+
Klucz+
Zatrzymanie równoległe+
Adapter do mocowania węża odkurzaczajest
Worek na trocinyjest
Waga2400 gramów
Koszt7100-7500 rubli
Metabo HO 26-82

Zalety:

 • jest adapter do odkurzacza;
 • jest worek do zbierania wiórów, trocin, pyłu drzewnego;
 • wyprodukowany przez producenta natychmiast z walizką do przechowywania i transportu;
 • z rynną do fazowania.

Niedogodności:

 • moc;
 • brak ochrony przed przeciążeniem;
 • nie wchodzi w skład zestawu do cięcia ćwiartkowego;
 • brak zapasowego paska napędowego;
 • dla małej mocy urządzenie nie jest tanią opcją.

DeWALT DW680

DeWALT DW680

Wielu właścicieli kupuje strugarki elektryczne tej firmy, dzięki jej popularności, produkty wysokiej jakości. Strug elektryczny ma 3 rowki do fazowania.

Szerokość wiórów82 mm
Grubość wiórów2,5 mm
Moc600 watów
Częstotliwość obrotów15000 obr / min
Kwartalne pobieranie próbek+
Rynna do fazowania3
Wyrzut wiórówdobrze
Blokada wyłącznika+
Zatrzymanie równoległe+
Waga3200 gramów
Koszt8990-9000 rubli
DeWALT DW680

Zalety:

 • z trzema rowkami do fazowania;
 • wysokiej jakości obróbka materiałów;
 • przycisk zabezpieczający przed przypadkowym uruchomieniem.

Niedogodności:

 • Cena £;
 • moc;
 • brak przystanku na pobranie ćwiartki;
 • Nie jest dostarczany z oprzyrządowaniem w zestawie zapasowego paska napędowego.

Makita KP0810C

Makita KP0810C

Różni się od innych urządzeń gospodarstwa domowego grubością wiórów i płynnym startem wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika. Moc jest dobra, liczba rowków fazujących to 3 szt.

Szerokość wiórów82 mm
Grubość wiórów4 mm
Moc1050 Wt
Częstotliwość obrotów12000 obr / min
Kwartalne pobieranie próbek+
Rynna do fazowania3
Wyjście wiórowedwustronny
Płynne włączenie+
Ochrona przed przeładowaniem+
Klucz+
Zatrzymaj się, by pobrać ćwiartkę+
Zatrzymanie równoległejest
Szczotki węglowe+
Waga3400 gramów
Koszt13750 rubli
Makita KP0810C

Zalety:

 • wysokiej jakości montaż produktu;
 • niezawodność materiałów;
 • możesz wybrać kwartał;
 • jest funkcja fazowania;
 • jedna strona noży wystarcza na dostatecznie dużą ilość drewna.

Niedogodności:

 • koszt;
 • nie ma blokady przycisku przypadkowego naciśnięcia spustu.

ZUBR ZR-950-82

ZUBR ZR-950-82

Podeszwa ze stopu aluminium z elementami zapasowymi i dodatkowymi w zestawie.

Szerokość wiórów82 mm
Grubość wiórów3 mm
Moc950 Wt
Częstotliwość obrotów15000 obr / min
Kwartalne pobieranie próbek+
Rynna do fazowania1
Wyrzut wiórówdobrze
Blokada wyłącznika+
Klucz+
Zatrzymanie równoległe+
Zatrzymaj się, by pobrać ćwiartkę+
Zapasowy pasek napędowy+
Worek na wióry+
Waga2900 gramów
Kosztdo 3100 rubli
ZUBR ZR-950-82

Zalety:

 • zwarta konstrukcja;
 • dobry sprzęt;
 • zapasowe noże;
 • rowek do fazowania;
 • waga;
 • dobra wydajność urządzenia;
 • gwarancja producenta na 5 lat (w przypadku możliwości serwisowania strugarki);
 • jest niedrogi.

Niedogodności:

 • niezbyt wygodna do pracy długość przewodu zasilającego to 2 metry;
 • niewygodne dla leworęcznych ze względu na przelot wiórów na osobę, ale opcjonalnie można użyć odkurzacza.

Makita KP0800

Makita KP0800

Według większości kupujących jest to najlepszy model spośród wszystkich innych. Ma pozytywne cechy elektronarzędzia, jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, spełnia swoją funkcję w sposób pełnoprawny, uzasadniając wydane pieniądze właściciela. Pomimo niezbyt dużej mocy silnika, mężczyźni zwracają uwagę na wystarczającą przydatność urządzenia do użytku domowego.

Szerokość wiórów82 mm
Grubość wiórów2,5 mm
Moc620 Wt
Częstotliwość obrotów17000 obr / min
Kwartalne pobieranie próbek+
Rynna do fazowania1
Wyrzut wiórówdobrze
Ochrona przed przeładowaniemwbudowany
Klucz+
Zatrzymanie równoległe+
Zatrzymaj się, by pobrać ćwiartkę+
Zapasowy pasek napędowy+
Worek na wióry+
Waga2600 gramów
Koszt7550 rubli
Makita KP0800

Zalety:

 • działa nie bezpośrednio ze skrzyni biegów, ale przez pasek, co zmniejsza obciążenie samej skrzyni biegów;
 • cicha praca;
 • wygodna;
 • dokładnie wypolerowana powierzchnia obrabianego materiału od pierwszego przejścia;
 • wysokiej jakości noże zawarte w opakowaniu urządzenia;
 • odpowiedni koszt.

Niedogodności:

 • brak wsparcia bocznego;
 • brak bezpiecznika przed przypadkowym uruchomieniem.

Środki ostrożności podczas korzystania z urządzenia elektrycznego

Samoobrona podczas pracy z samolotem elektrycznym

To urządzenie jest dość niebezpieczne dla ludzi. Dlatego przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami bezpieczeństwa, aby z wyprzedzeniem uniknąć obrażeń i wypadków, aby chronić siebie i swoich bliskich, jeśli w domu pojawi się nowe narzędzie.

Podczas obsługi strugarki elektrycznej należy przestrzegać pewnych zasad, a mianowicie:

 • dokonywać regulacji dopiero po całkowitym odłączeniu od sieci, nie zapominając o naciśnięciu przycisku blokady przypadkowej aktywacji dla bezpieczeństwa;
 • nie możesz pracować w ubraniach z długimi rękawami i podłogą;
 • lepiej jest używać specjalnych okularów jako środka ochrony oczu;
 • dokonując zakupu, należy odpowiednio sprawdzić urządzenie pod kątem obecności lub braku luźno zamocowanych części, elementów obrotowych, których obrót nie jest przewidziany w ogólnym projekcie;
 • wszystkie gwoździe, śruby, zszywki i inne ciała obce, jeśli występują, należy usunąć z przygotowanych materiałów;
 • drewno musi być bezpiecznie zamocowane między imadłem;
 • utrzymywać stabilną pozycję podczas pracy;
 • noże należy kupować tylko te, które zostały wstępnie zatwierdzone przez producenta, a ich ostrza należy sprawdzić pod kątem parametru długości - musi być taki sam dla wszystkich noży, w przeciwnym razie pojawi się reakcja bębna na wibracje, co jest wysoce niepożądane;
 • nie zostawiaj strugarki elektrycznej bez nadzoru, trzymaj ją z dala od dzieci.

Dlatego wysokiej jakości urządzenia elektryczne nie mogą być opcją budżetową, będziesz musiał zapłacić za jakość. Ale w przypadku domu można to zrobić z niezbyt drogimi modelami, ponieważ ich praca nie zapewnia przetwarzania dużej ilości drewna.

Proces pracy z urządzeniem elektrycznym

Dlatego osoby, które chcą zdobyć to narzędzie w domu, proszone są o zapoznanie się z charakterystycznymi cechami, opisami, poradami właścicieli, na podstawie których powstał wybór ocen, którego głównym celem jest pomoc w wyborze, zapoznanie się z najlepszymi modelami.

Jeśli masz doświadczenie z strugarkami elektrycznymi przedstawionymi w ocenie lub ciekawszym modelem, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *