Najlepsze książki inwestycyjne 2020 roku

0

Mądre inwestowanie pieniędzy jest kluczem do finansowego sukcesu w przyszłości, ale jak możesz się tego nauczyć? Książki pomogą. Redakcja Serwis „best-pl.designuspro.com” przygotował materiał, który opowiada o książkach do inwestowania, wyjaśnia, jak wybrać godny egzemplarz, na co zwrócić uwagę, a także podaje listę najlepszych książek, które warto przeczytać w 2020 roku.

Jakie są rodzaje ksiąg inwestycyjnych?

Księgi inwestorów dzielą się na kilka typów:

 • Inwestycje w akcje (infrastruktura);
 • Inwestycje w nieruchomości;
 • Inwestycja wysokiego ryzyka.

Udziały (lub infrastruktura)

Trudno sobie wyobrazić, że dziś ktoś może samodzielnie inwestować w akcje bez pomocy długu i pożyczek. Taka jest opinia ignorantów inwestorów, którzy są niepewni i nie wiedzą, od czego zacząć.

Poza tym bez inwestycji w infrastrukturę społeczeństwo nie będzie w stanie stabilnie funkcjonować, działalność gospodarcza zostanie wstrzymana, a biznes przyniesie niewielkie dochody. Te książki mówią o inwestowaniu w projekty społeczne, technologiczne i inne.

Dzięki takim książkom biznes zacznie się poprawiać, rząd otrzyma pochwały od obywateli kraju. Tajemnice korporatyzacji w takich publikacjach są ujawniane bezpośrednio i bez mylących korekt.

Własność

To najlepszy sposób na zainwestowanie pieniędzy. Kupno, sprzedaż i wynajem przestrzeni mieszkalnej lub niemieszkalnej interesuje każdego człowieka. Gdzie kupić mieszkanie? Jak wynająć lub sprzedać przestrzeń mieszkalną? Czy dokonano przebudowy mieszkania? Jak chronić prawa spadkobiercy? Książki udzielają odpowiedzi na powyższe pytania, opisują sposoby prawidłowego inwestowania. Opisuje podatki, transakcje itp., Które są interesujące dla współczesnych inwestorów. Wybierając odpowiednie książki, zwykli ludzie mogą zacząć inwestować w tego typu inwestycje i to nie tylko w Rosji, Ukrainie czy Białorusi.

Inwestycje w nieruchomości różnią się zaletami. Inwestując, chronisz swój kapitał przed utratą cen. Nie jest też konieczne posiadanie wykształcenia ani doświadczenia. I ostatnia sprawa, że ​​dochód jest gromadzony szybciej i bardziej niż poprzez depozyty.

Stosując tę ​​metodę zmniejszasz ryzyko utraty rentowności, a ponadto wystąpienia strat. Nieruchomość nie jest amortyzowana, jej średnia cena rośnie wraz z inflacją.

Inwestycja wysokiego ryzyka

Stanowi wkład w realizację projektu. Jednocześnie wzrasta ryzyko wystąpienia ujemnego wyniku. Inwestor otrzyma udziały lub część ustalonego kapitału.

Książki o inwestowaniu venture dostarczają wiedzy wymaganej przez początkujących i średniozaawansowanych inwestorów. Podano jasne zalecenia, wśród których należy szukać „złotych ziaren”.

Bestsellery Venture Capital Investment Bestsellery to doskonałe, obszerne samouczki, które mają pomóc przedsiębiorcom zainteresowanym inwestowaniem. Czytelnik będzie mógł zrozumieć, czym jest venture capital, jak inwestować przy minimalnym ryzyku utraty zainwestowanych środków.

Jak wybrać książkę?

W Internecie i sklepach, które chcesz kupić, jest dużo książek. Ale większość z nich to reklamy. Dlatego tutaj zebrano zalecenia, które pomogą Ci wybrać wysokiej jakości materiały do ​​czytania.

Laureaci

Nagroda Nobla nie jest przyznawana tylko. Jeśli autor ją otrzymał, zapraszam do zakupu książki. Na szczególną uwagę zasługują utytułowani pisarze ostatnich lat - te prace zawierają nowoczesne rady. Laureaci mają zwykle szeroką gamę tematów i gatunków. Studiując takie prace, zauważysz, jak rozwija się literatura. Zwróć uwagę na rok publikacji. Na przykład w XX wieku rzeczywistość została opisana inaczej niż obecnie.

Ponadto, jeśli studiujesz obcą kulturę, znajdź pracę z nagrodą. To wspaniałe znalezisko, które pozwala szczegółowo przestudiować historię rozwoju kraju.

Adaptacja ekranu

Czy wydanie, które Ci się podobało, zostało wyświetlone na ekranie? Świetnie Świetnie! Z reguły na ekranach pojawiają się tylko te dzieła literackie, które są uznawane za bezwarunkowe bestsellery. Wyświetlane są tylko interesujące książki. Za przyczepami powinni podążać ci, którzy nie lubią dużo „wody” w pracy. Dlatego nudne, w którym postacie siedzą i myślą, jest trudne do zrealizowania na ekranie. Jeśli interesuje Cię fabuła, spójrz na filmy według książek.

Przedmiot

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze przydatnej literatury, jest temat. Nie ufaj reklamom. Wszystkie prace są opisane tak, jakby były najlepsze na świecie. Nie możesz kupić książki „zatwierdzonej przez ludzi”. Tylko okładka może być piękna. Obce tematy są trudniejsze do dostrzeżenia.

Zwróć też uwagę na kompilacje. Są one zbierane według gatunku, kraju, epoki… W zbiorach każdy pisarz jest podkreślany indywidualnie. Autorzy piszą książki po swojemu.

Takie kolekcje zadowolą nawet najbardziej wymagającego czytelnika.

Zwycięstwa w zawodach

Nie polegaj ślepo na konkursach. Każdy może je prowadzić, siedząc w domu i online. Każdy może napisać „Ogłoszono konkurs literacki. Tutaj wysyłamy prace ”. W nagrodę po prostu wydrukuje certyfikat. Wszyscy będą szczęśliwi, ale… Czytelnik widząc, że książka wygrała konkurs, kupi ją. W rezultacie kupujący nie jest zadowolony z zakupu.

Nie należy też ufać „festiwalom literackim”. Przychodzi tam każdy, kto nie jest leniwy. Każdy może podejść, powiedzieć kilka słów do mikrofonu, wyjść. Na okładce pojawi się odpowiedni napis.

Ale są też pozytywne aspekty zawodów. Jeśli ufasz konkurencji ze sprawdzonym jury, to zapraszam do zakupu produktu. Pisarz, który wygrał taki turniej, zasługuje na to, by jego dzieło znalazło swoich czytelników.

Sponsoring

Jeśli zobaczysz napis: „Utworzono na targu charytatywnym”, zatrzymaj się. Może mówić o prawach osób niepełnosprawnych, sierot i innych problemach. W książce może być dużo rzeczywistości, świat bez różowych okularów.

Publikacja wydana przez radę miasta zawiera zwykle opis wydarzeń w mieście. W tym miejscu opisano problemy występujące w określonym obszarze. Dzieła nie zawsze są wysokiej jakości, ale polubią je miejscowi, bo o nich mowa. Takie publikacje mogą być przydatne do zrozumienia sytuacji w danym regionie.

Najpopularniejsze książki o inwestowaniu 2020

Zebrano tutaj serię książek dla początkujących inwestorów. To najładniejsze przykłady do przeczytania. Pod uwagę brane są książki popularne i inspirujące, zdaniem czytelników - jedne z najlepszych.

B. Graham Inteligentny inwestor

Bestseller, który przez lata był przedrukowywany, wędrował po świecie. Ta książka jest niezwykłym przewodnikiem, który pomoże Ci zbudować swoją politykę inwestycyjną.

Globalny ekonomista i popularny inwestor Benjamin Graham podkreśla nie wartość akcji, ale zasady inwestowania, stwierdzając, że należy postępować ostrożnie, niezależnie od rynku akcji. Zdaniem autora, przezorni biznesmeni otwierają przed sobą nowe możliwości.

Publikacja podzielona jest na kilka części, w których na półkach rozłożone są rekomendacje. Książka opisuje fluktuację obligacji i akcji. Podano porady i sposoby inwestowania w papiery wartościowe.

B. Graham Inteligentny inwestor

Zalety:

 • Informacje są przedstawione przejrzyście, dla zwykłego człowieka książka jest interesująca;
 • Rozdziały mają charakter informacyjny, nie ma wody;
 • Odpowiada na główne pytanie: jaka jest efektywność funduszy inwestycyjnych.

Niedogodności:

 • Świetna cena.

Warren Buffett Investment Essays

Wydanie zagraniczne, napisane w oryginale w języku angielskim, zostało przetłumaczone na język rosyjski. Twórca książki, Warren Buffett, jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Swoimi metodami inwestycyjnymi pomógł milionom obywateli. Materiał ma charakter filozoficzny i edukacyjny. Opowiada o naturalnym biznesie, porusza tematy zarządzania. Książka przeznaczona jest dla profesjonalistów, studentów, osób, które chcą wnieść swój pierwszy wkład.

Warren Buffett Investment Essays

Plusy:

 • Udzielana jest rozsądna rada;
 • Opisano najlepsze opcje inwestycyjne o niskim ryzyku;
 • Można pobrać elektronicznie;
 • Obalane są wszystkie stereotypy narzucane przez „zawodowych biznesmenów”.

Wady:

 • Żaden.

Bodo Schaefer Droga do wolności finansowej

Książka opisuje metody, które pomogą Ci odnieść sukces. Proste przykłady pokazują, że każdy może osiągnąć cel.

Nie musisz mieć superinteligencji. Wystarczy uformować dyscyplinę i przestrzegać zasad opisanych w książce.

Bodo Schaefer nie obiecuje szybkiego wzrostu finansowego. Udowadnia, że ​​za 15 lat można zostać milionerem. Książka przeznaczona jest również dla początkujących. Dwie części (teoretyczna i praktyczna) podzielono na 14 rozdziałów. Pierwsza z nich wyjaśnia czytelnikowi, czym tak naprawdę są pieniądze, druga pomaga wyjść z długów i jak prawidłowo oszczędzać.

Bodo Schaefer Droga do wolności finansowej

Zalety:

 • Ciekawe myśli;
 • Dostępność;
 • Pomaga początkującym inwestorom dostosować się do nowoczesnej gospodarki.

Niedogodności:

 • Dużo filozofii i „wody”;
 • Zbyt obszerny.

Książka zwycięzców giełdy Joela Glinbutta

Czy chciałbyś spędzić trzy godziny na badaniu głównych funkcji rynku? Tego nauczy cię Joel Gleenbutt. Korzystając z tych wskazówek, możesz łatwo osiągnąć wyniki, które doprowadzą do szaleństwa profesjonalnych ekonomistów i naukowców.

Bez pomocy z zewnątrz możesz poznać metodę generowania wysokich rocznych zysków. Prognozowanie nie jest konieczne.

Osiągnięcie sukcesu inwestycyjnego w ten sposób nie jest trudne. Metoda została przetestowana setki razy. Wyniki były pomyślne.

Książka zwycięzców giełdy Joela Glinbutta

Plusy:

 • Książka została napisana przez eksperta, który udziela rozsądnych porad;
 • Mała treść, łatwa do odczytania (nawet w transporcie);
 • Według opinii - genialny;
 • Wydano minimalny budżet.

Wady:

 • Żaden.

Robert Kiyosaki Przewodnik bogatego ojca po inwestowaniu

To wielotomowe wydanie zmieniło życie ludzi. Dało im to pożegnalne słowa, aby zmienić swoje bogactwo.

W książce nie ma szablonów do naśladowania. Wręcz przeciwnie, myśli kierują się we właściwym kierunku, a czytelnik samodzielnie podejmuje decyzje. Napisany do czytania dla początkujących inwestorów. Opisano główne ryzyka i zasady. Osoba zaawansowana nie będzie zainteresowana nauką podstaw.

Robert Kiyosaki mówi o dźwigni, jaką posiada inwestor i o tym, jak doskonalone są umiejętności.

Robert Kiyosaki Przewodnik bogatego ojca po inwestowaniu

Plusy:

 • Wiele pomocnych wskazówek;
 • Ciekawe nagłówki;
 • Z ilustracjami;
 • Ciekawe myśli.

Wady:

 • Zbyt proste teorie;
 • Nierealistyczny opis.

E. Lefebvre Wspomnienia spekulanta giełdowego

Stworzony głównie z myślą o fanach gatunku artystycznego, napisany przez geniusza finansowego, w którym ujawnia się cała prawda o rynkach, inwestycjach i giełdach.

Opisano techniki, triki zastosowane przez samego autora. Pokazuje prawdziwy świat finansów.

Dzięki tej książce dorastało kilka pokoleń finansistów. Ze zdjęciami. Pisarz dzieli się swoim doświadczeniem zdobytym przez lata. Jest to aktualna instrukcja dla traderów.

E. Lefebvre Wspomnienia spekulanta giełdowego

Zalety:

 • Ekscytujący;
 • Przeczytaj jednym tchem;
 • Pomaga rozwijać się w handlu;
 • Zapewnia dobrą motywację.

Niedogodności:

 • Konieczne jest przeanalizowanie informacji, które sam przeczytałeś.

Burton Malkill Losowy spacer wzdłuż Wall Street

Informacje są przeznaczone dla początkujących inwestorów, które będą potrzebne do pewnego wykorzystania pieniędzy. Publikację można nazwać genialnym nawigatorem, który prowadzi do świata inwestycji.

Burton Malkiel jako ekspert udowadnia pozytywny wpływ portfela inwestycyjnego. Przekonuje, że losowo wybrane papiery wartościowe przyniosą ogromne korzyści.

Inwestowanie pieniędzy to ryzyko. Dlatego najpierw musisz przeczytać instrukcje autora, aby zrozumieć, w jaki sposób tworzone jest portfolio. Będziesz mógł oszacować dochody z akcji, nieruchomości i obligacji.

Burton Malkill Losowy spacer wzdłuż Wall Street

Plusy:

 • Łatwe do odczytania;
 • Fakty historyczne pomagają lepiej zrozumieć pracę;
 • Maksymalnie przydatne informacje.

Wady:

 • Duża objętość;
 • Słabe tłumaczenie.

Manifest inwestorski W. Bernsteina: Przygotowanie na wstrząsy

Książka opisuje, jak skompilować portfel inwestycyjny. Twórca artykułu próbuje powiedzieć czytelnikom, że mogą wystąpić krach na rynku. Dlatego konieczne jest budowanie wysokiej jakości i długofalowych taktyk, biorąc pod uwagę kłopoty, które mogą zaskoczyć.

Czas przejąć kontrolę nad własnym finansowaniem. Postępując zgodnie ze wskazówkami zawartymi w publikacji, unikniesz dziur finansowych i zwiększysz swoje dochody.

Manifest inwestorski W. Bernsteina: Przygotowanie na wstrząsy

Zalety:

 • Zrozumiały język „ludowy”;
 • Zalecane przez czytelników;
 • Z praktycznymi poradami;
 • Fascynujący;
 • Jeden z najpopularniejszych za granicą.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono przez żadnego klienta.

R. Prom Wszystko o alokacji aktywów

Jak wdrażać taktyki alokacji aktywów, dywersyfikować akcje i zwiększać dochody.

Zalecenia są praktyczne i proste. Ujawniono przede wszystkim znaczenie oszczędności kosztów. Autor doskonale wie, czym są aktywa, a także pracuje z prawdziwymi ludźmi. Publikacja przeznaczona jest dla tych, którzy chcą zostać inwestorem.

Osoby decydujące się na rozpoczęcie inwestycji muszą mieć do czynienia z portfelem. Musisz traktować to wszystko jak prawdziwy biznes.

R. Prom Wszystko o alokacji aktywów

Plusy:

 • Niska cena;
 • Ostatni rok wydania.

Wady:

 • Nie znaleziono.

Metoda Petera Lyncha

Książka nie jest magiczną różdżką. Pisarz pomaga tylko początkującym inwestorom stać się specjalistami, zacząć podejmować właściwe decyzje.

Czytelnik musi najpierw ocenić siebie jako aktywnego współpracownika. Następnie rozpoczyna się poszukiwanie okazji inwestycyjnych. Wyjaśnia, kiedy kupować i jak sprzedawać.

Praca przeznaczona jest do samodzielnej pracy przy inwestycjach. Poruszane są kwestie wpłat na akcje:

 • Gdzie inwestować środki;
 • Interpretacja wskaźników finansowych;
 • Jak wycenić wartość akcji spółki.
Metoda Petera Lyncha

Zalety:

 • Napisane prostym językiem;
 • Wzbudza zainteresowanie czytelnika;
 • Znaczny;
 • Praktyczny.

Niedogodności:

 • Żaden.

wnioski

Taki był opis i wybór książek inwestycyjnych na 2020 rok od najlepszych autorów, które pomogą Ci rozpocząć własny biznes.

Po przeczytaniu powyższych książek będziesz miał doświadczenie początkującego inwestora. Możesz także zacząć robić plany na przyszłość. W końcu, jak widzieliście, aby zostać profesjonalnym inwestorem, nie zawsze potrzebne jest wykształcenie lub ciągłe studiowanie ekonomii. Aby rozpocząć, po prostu kup książkę, przeczytaj ją i zacznij stosować wskazówki.

Artykuł zawiera niedrogie towary, które nie będą trudne do kupienia.Każdy może popełniać błędy przy wyborze. Dlatego zebraliśmy wysokiej jakości materiał.

Jeśli zapoznałeś się już z literaturą z tej recenzji lub masz najlepszą publikację inwestycyjną, która stała się Twoją książką referencyjną, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *