Najlepszy sprzęt do triathlonu 2020

0

Triathlon to modny i dość młody sport. Łączy pływanie, jazdę na rowerze i bieganie. Jest to dość kosztowna dyscyplina sportu, przygotowanie zawodowe wymaga sporych nakładów finansowych. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszego sprzętu triathlonowego na rok 2020.

Historia triathlonu

Ta dyscyplina sportu powstała we Francji. W 1920 roku pionierzy triathloniści przepłynęli kanał Marne, pokonali 12 km na rowerze i pokonali dystans 3 km. W 1977 roku na Hawajach odbyły się zawody Ironman. Program łączony pływanie (3,86 km), jazda na rowerze (180 km) i bieganie (42,2 km). We współczesnym świecie te tradycyjne mistrzostwa uchodzą za najbardziej prestiżowe. Od 2000 roku triathlon jest jedną z dyscyplin sportowych letnich igrzysk olimpijskich.

Triathlon pojawił się w Związku Radzieckim w 1984 roku. Najpierw odbywały się zawody amatorskie, potem powstała Federacja Triathlonu, by wreszcie w 1990 roku odbyły się mistrzostwa.

Etapy triathlonu

Wyścig składa się z trzech etapów:

 • Pływanie. Uczestnicy startują bezpośrednio z wody, z brzegu lub z pontonu. Trasa ma zazwyczaj kształt trójkąta. Jeśli długość ścieżki zostanie skrócona, pływak może zostać ukarany grzywną lub dyskwalifikacją. Każdy styl pływania jest dopuszczalny, ale triathloniści generalnie preferują pełzanie, ponieważ jest najszybsze.
 • Wyścig rowerowy. Po zakończeniu pływania i zmianie ubrania następuje wyścig rowerowy. Na krótkich dystansach do przejażdżek grupowych wykorzystuje się zwykłe pojazdy drogowe, podczas gdy wyścig Ironman wykorzystuje rowery do wyścigów podzielonych. Drafting (jazda w grupie) jest dozwolony podczas Igrzysk Olimpijskich. W wyścigu Ironman każdy zawodnik musi zachować dystans około 10-15 metrów od innych.
 • Biegać. To ostatni etap konkursu, kończący się metą. Sportowiec może poruszać się po trasie biegając lub spacerując. Zabrania się dotykania ziemi trzema lub więcej kończynami, poruszania się nagim tułowiem, z kaskiem na głowie lub bez butów.

Dystanse triathlonowe

W triathlonie jest pięć głównych dystansów:

 • Kompletny. To największa i najtrudniejsza trasa, która ma wiele innych nazw: „żelazna”, długa, Ironman, klasyczna.
 • Półklasyczny.Wszystkie dystanse zostały skrócone o połowę, co jest bardzo wygodne dla średnio zaawansowanych sportowców przygotowujących się do startu na pełnym dystansie i chcących sprawdzić swoje możliwości. Inne nazwy: „pół”, „pół żelazo”.
 • Olimpijski. Na dystansie tym biorą udział sportowcy biorący udział w igrzyskach olimpijskich. Jego inne nazwy to: „międzynarodowa”, „standardowa”, „krótka”.
 • Sprint i Super Sprint. Są to niezależne dystanse, które dają początkującym możliwość oceny swoich mocnych stron i zrozumienia, czy warto dalej uprawiać ten sport, czy spróbować czegoś innego.

Tabela porównawcza odległości

DystansPływanieWyścig rowerowyBiegać
Pełny3,8 km180 km42,2 km
Półklasyczny1,9 km90 km21,1 km
olimpijski1,5 km40 km10 km
Sprint0,75 km20 km5 km
Super sprint0,2 mili8 kilometrów2 km

Wyposażenie: lista wymaganych pozycji i kryteria wyboru

Aby wziąć udział w zawodach zawodnik potrzebuje specjalnego sprzętu. Minimalny zestaw zawiera kombinezon, rower oraz odzież i buty do biegania i jazdy na rowerze. Bez tego nikt nie może konkurować.

Początkujący triathlonista może się zdezorientować, nie wiedząc, gdzie kupić niezbędne stroje. To całkiem proste: popularne modele i najnowszy sprzęt można bez problemu zamówić online. Przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym ważne jest, aby znaleźć ocenę produktów wysokiej jakości, przeczytać porady i recenzje od doświadczonych konsumentów, zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi używania różnych modeli i ich opisami. Warto również zapoznać się z informacjami o firmach produkujących artykuły sportowe, aby zdecydować, który sprzęt lepiej kupić. Obecnie na rynku prezentowane są nie tylko produkty krajowe, ale także włoskie (AQUASPHERE), brytyjskie (HUUB), amerykańskie (Henderson, Scubapro) i brazylijskie (Mormaii).

Pianka

Krótkie dystanse (mniej niż 1,5 km) można pokonywać w kąpielówkach. Na długich dystansach, a także do pływania w zimnej wodzie (poniżej 25 stopni) wymagane są specjalne uniformy zapewniające termoregulację. Odpowiednio dopasowany sprzęt pływacki zwiększa prędkość sportowca i zmniejsza tarcie ciała o wodę. Początkowo ubrania mogą powodować niedogodności dla człowieka, ale z czasem te odczucia znikają, ponieważ dzięki neoprenowi, specjalnemu materiałowi rozciągającemu, przybiera rozmiar ciała. Przed startem w zawodach warto wykonać kilka treningów na nowym sprzęcie, aby było wygodniej i bardziej elastycznie.

Aby zrozumieć, który kombinezon lepiej kupić, ważne jest, aby zrozumieć, jakie są modele i czym się od siebie różnią.

Typ

Istnieją następujące rodzaje pianek:

 • Suchy. Ten kombinezon jest całkowicie wodoodporny i najdroższy ze wszystkich typów. Jest używany przez nurków i łowców włóczni.
 • Półwytrawne. Ten strój ma grubość od 3 do 6 mm i ma długie rękawy i nogawki, a także zgrzewane szwy, zamki i uszczelki zapobiegające przedostawaniu się dużej ilości wody do środka. Taki sprzęt jest używany głównie do łowiectwa podwodnego.
 • Mokry. Najczęściej występują wśród triathlonistów. Woda, która dostaje się między ciało a skafander, jest podgrzewana przez ciało osoby i nie pozwala jej zamarznąć.

Skaleczenie

Kombinezony różnią się długością rękawów i nogawek, a także umiejscowieniem zamka. Odzież bez rękawów jest bardziej odpowiednia dla turystów: jest łatwiejsza do zdjęcia i nie utrudnia ruchu. Do pływania lepiej jest kupić sprzęt z długimi nogawkami i rękawami; popularność takich modeli tłumaczy się ich wszechstronnością i dobrym ślizganiem się po wodzie.

Zamek błyskawiczny kombinezonu można umieścić na brzuchu, plecach i szyi. Zamek błyskawiczny na brzuchu i szyi pozwala pływakowi rozpiąć go bez potrzeby pomocy. Modele te mają też istotną wadę: piorun może się wybrzuszać, zmniejsza się kontakt tkanki z ludzkim ciałem, a obciążenie mięśni wzrasta. Samodzielne radzenie sobie z zamkiem błyskawicznym na plecach jest problematyczne, jednak taki kombinezon dobrze przylega do ciała i nie nadyma się.

Grubość

Aby uniknąć błędów przy wyborze, należy wziąć pod uwagę temperaturę wody, w której będą rozgrywane zawody. Modele slim (3 mm) nadają się do ciepłej wody (około 21-24 stopni). W przypadku temperatur od 18 do 21 stopni odpowiednie są mundury o grubości 5 mm. Jeśli woda jest zimniejsza niż 18 stopni, warto zaopatrzyć się w sprzęt z najgrubszej tkaniny (6-7 mm).

Rozmiar

Wybierając rozmiar garnituru, ważne jest, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas przymierzania:

 • Krój powinien dobrze przylegać do ciała bez fałd, ale jednocześnie powinien być łatwy do zdejmowania i zakładania. W obcisłych ubraniach sportowiec nie będzie mógł się swobodnie poruszać, a zbyt luźny nie zatrzyma wody i pomoże schłodzić organizm.
 • W porównaniu do zwykłego noszenia, nogawki i rękawy kombinezonu powinny być o 5 cm krótsze.
 • W okolicy szyi kształt nie powinien ściśle przylegać do ciała.

Kombinezon startowy

Sprzęt startowy jest noszony na nagim ciele. Możesz w nim pływać lub używać go pod pianką. Funkcjonalność sprzętu startowego jest bardzo szeroka: sportowiec może być w nim przez wszystkie etapy zawodów, co oszczędza czas.

Wybór stroju powinien być oparty na przewidywanej pogodzie podczas zawodów, czasie trwania wyścigu oraz osobistych preferencjach. Istnieje kilka ważnych kryteriów, na które należy zwrócić szczególną uwagę:

 • Szwy. W trisuit sportowiec pływa, biegnie i jeździ na rowerze, dlatego ważne jest, aby był on bez szwów, w przeciwnym razie przebywanie w nim spowoduje dyskomfort.
 • Pogoda. Podczas zawodów organizm doświadcza ogromnego wysiłku fizycznego i przegrzewa się. Jeśli spodziewana jest zimna pogoda, należy nosić odzież bez rękawów. W czasie upałów, aby się nie poparzyć, zaleca się noszenie kombinezonu z rękawami.
 • Kieszenie. W przypadku zawodnika na krótkim dystansie kieszenie są opcjonalne. Jeśli zawody zapowiadają się długie, przydadzą się kieszenie: pomieści lekarstwa i żywność.
 • Widok. Trisuits są dostępne w jednym kawałku i oddzielnie. Wygodne jest pływanie w mundurach na akord, jeśli nie ma pianki. Modele z rampami rowerowymi są bardzo wygodne, ułatwiając jazdę. Jednoczęściowy kombinezon jest zwykle wyposażony w zamek błyskawiczny z przodu. W czasie upałów można go lekko odpiąć bez całkowitego odsłaniania tułowia (jest to zabronione przez przepisy). Osobny pakiet zawiera koszulkę i spodenki. Zaletą tego stroju jest możliwość łączenia kolorów i bezproblemowego pójścia do toalety. Jednak jest też istotna wada: koszulka może wybrzuszać się podczas biegania i zakładania pianki.

Czepek

Producenci oferują czapki wykonane z różnych materiałów: lateksu, silikonu, neoprenu. Do pływania w zimnej wodzie najlepiej kupić neoprenowe akcesorium. Wybierając czapkę lateksową, należy wziąć pod uwagę, że najprawdopodobniej będziesz musiał nosić dwie czapki jednocześnie, ponieważ ten materiał jest najtańszy i najmniej trwały. Akcesoria Spandex Lycra są najdroższe, ale nie chronią włosów przed wilgocią. Na większych imprezach czapki najczęściej wręczają organizatorzy. Jednak nie zaszkodzi mieć ze sobą zapasowy, ponieważ w każdej chwili może się zepsuć.

Okulary ochronne

Współcześni producenci oferują szeroką gamę okularów pływackich na każdy gust, ale nadal lepiej jest kupić specjalistyczne gogle triathlonowe. To akcesorium zmniejsza wodoodporność i zapewnia szeroki kąt widzenia. Częściej istnieją modele z lekkimi soczewkami, które zapewniają sportowcowi doskonałą widoczność, nawet jeśli woda jest mętna. Najlepsi producenci oferują ciekawe nowości: okulary z lustrzanymi lub polaryzacyjnymi okularami z funkcją ochrony oczu przed odblaskami wody i promieniowaniem ultrafioletowym.

Akcesoria rowerowe i rowerowe

Rower wyścigowy musi być lekki, zwinny i aerodynamiczny. Jego zadaniem jest rozwijanie dużej prędkości przy jednoczesnym zachowaniu sterowności. Dla początkujących możesz kupić zwykły rower szosowy. W takim przypadku sam pojazd i jego akcesoria nie będą wymagały znacznych inwestycji finansowych. Ale zaawansowani sportowcy nie mogą obejść się bez specjalistycznego pojazdu.Powinieneś wiedzieć, że ceny produktów, które znajdują się na szczycie rankingu rowerów profesjonalnych, są mierzone w setkach tysięcy rubli.

Drogie rowery są zwykle wykonane z włókna węglowego, a najtańsze z aluminium. Ważne jest, aby wybrać model z pedałami zatrzaskowymi, które są kompatybilne z butami do triathlonu. Jest to konieczne do pełnego przeniesienia energii obrotowej na pedały i lepszej kontroli nad pojazdem podczas jazdy.

Warto zwrócić uwagę na kierownicę: musi mieć klaksony typu baranowego. Niektóre modele są wyposażone w specjalne leżaki, które pozwalają sportowcowi położyć się z łokciami na kierownicy i bez większego wysiłku prowadzić pojazd.

Aby z powodzeniem startować w zawodach nie wystarczy kupić dobry rower, sportowiec będzie potrzebował obszernej listy specjalnych akcesoriów:

 • Kask. Jest to wyposażenie obowiązkowe, ponadto uczestnikowi grozi kara za dotknięcie roweru, gdy nie ma na sobie ani nie zapina kasku.
 • Okulary. To niezbędny element do ochrony oczu przed kurzem i zanieczyszczeniami.
 • Buty rowerowe. Te buty można wcześniej przymocować do pedałów, co oszczędza czas.
 • Zestaw naprawczy, przenośna pompka do pompowania komory, bidon.

Trampki i akcesoria do biegania

Sukces sportowca w bieganiu zależy bezpośrednio od butów. Nie powinieneś na tym oszczędzać, musisz wybrać specjalistyczne buty do biegania. Nie powinieneś wychodzić na odległość w właśnie zakupionych butach, ryzykując otarciem kalusa lub szybkim zmęczeniem.

Aby chronić się przed słońcem, kurzem i wiatrem, triathlonista będzie potrzebował okularów, czapki lub daszka. Przydatną rzeczą, która pomaga zaoszczędzić czas, są specjalne sznurowadła do butów biegowych. Szybko się zaciskają i nie poluzowują się podczas jazdy.

Najlepsze kombinezony triathlonowe na rok 2020

Najbardziej niedrogie modele

Dla tych, którzy tylko marzą o przetestowaniu swoich możliwości w triathlonie, kwestia tego, ile kosztuje sprzęt, jest dość spora. Według kupujących początkujący nie muszą od razu kupować sprzętu klasy premium; modele budżetowe są również odpowiednie do treningu na początkowym etapie.

Kombinezon krótki męski Joss, 2,5 mm

Joss to młoda, budżetowa marka należąca do Sportmaster. Produkty firmy są wytwarzane w Chinach, jednak mają doskonałe właściwości. Pianka Joss nadaje się do wszelkich zajęć na świeżym powietrzu i sportów wodnych. Zatrzymuje ciepło i chroni organizm sportowca przed uszkodzeniami mechanicznymi. Podwójne szwy zapewniają wytrzymałość i trwałość sprzętu. Gwarancja producenta: 6 miesięcy. Rozmiary: 48, 50, 52, 54.

Koszt: 2549 rubli.

Kombinezon krótki męski Joss, 2,5 mm

Zalety:

 • wygodny zamek błyskawiczny;
 • miękkie płaskie szwy;
 • idealne dopasowanie dzięki rzepowi na kołnierzu;
 • gumowa osłona na klatce piersiowej chroniąca przed hipotermią;
 • wszechstronność;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • nadaje się tylko do ciepłej wody;
 • mały wybór kolorów.

Pianka damska Joss, 1,5 mm

Wygodny i niedrogi sprzęt dla kobiet, przeznaczony dla początkujących i średnio zaawansowanych. Dostępna w kolorze czarnym i niebieskim oraz czarno-różowym. Kombinezon ma grubość 1,5 mm, więc można go używać tylko w ciepłej wodzie. Rozmiary: 40, 42, 44, 46.

Koszt: 1759 rubli.

Pianka damska Joss, 1,5 mm

Zalety:

 • wygodny suwak z tyłu;
 • wszechstronność;
 • dobra ochrona przed wilgocią dzięki rzepowi na szyi;
 • płaskie szwy;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • nie nadaje się do zimnej wody;
 • silnie przenika wodę.

HUUB Essentials Trisuit Męski kombinezon triathlonowy Starter Suit z rowerem rowerowym

Wygodny kombinezon jednoczęściowy z serii Essential dla mężczyzn renomowanego brytyjskiego producenta. Kombinezon wykonany jest z elastycznego materiału i posiada polarową podszewkę, co gwarantuje komfort podczas jazdy na rowerze. Szerokie szelki nie ograniczają ruchów ani nacisku. Wygodny zamek błyskawiczny umożliwia łatwe zdejmowanie i zakładanie sprzętu. Przeznaczony do wody o temperaturze powyżej 24 stopni. Rozmiary: XS, S, M, L, XL, XXL.

Koszt: 6970 rubli.

HUUB Essentials Trisuit Męski kombinezon triathlonowy Starter Suit z rowerem rowerowym

Zalety:

 • są rowery;
 • obecność dwóch tylnych kieszeni;
 • oddychające panele tylne;
 • lekka tkanina;
 • ciasny krój;
 • dobra hydrodynamika i aerodynamika;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • nadaje się tylko do ciepłej wody;
 • brak innych kolorów.

Strój kąpielowy dla kobiet Mad Wave MW Revolution z odkrytymi plecami

Piękny i kobiecy sprzęt pływacki produkcji rosyjskiej. Nowa linia odzieży triathlonowej REVOLUTION spełnia wszystkie wymagania zarówno początkujących, jak i doświadczonych pływaków. Tkanina zawiera specjalne włókno XtraLifeLycra, które sprawia, że ​​kombinezon jest odporny na chlorowaną wodę i odporność na zużycie. Struktura materiału pozwala sportowcowi rozwinąć dużą prędkość dzięki dobremu poślizgowi w wodzie. Do wyboru kolor czerwony, żółty, różowy lub niebieski Szeroka tabela rozmiarów (3XS, L, M, S, XS, XXS) obejmuje modele zarówno dla bardzo szczupłych, jak i pulchnych kobiet.

Koszt: 4341 rubli.

Strój kąpielowy dla kobiet Mad Wave MW Revolution z odkrytymi plecami

Zalety:

 • trwałość;
 • wygodne dopasowanie;
 • stylowy wygląd;
 • różnorodność kolorów;
 • szybkoschnąca;
 • przystępność.

Niedogodności:

 • brak wzmacniacza rowerowego;
 • rąbek nóg jest zbyt wąski.

Modele ze średniego segmentu cenowego

AQUASPHERE X Presso damski kombinezon startowy

Pianka włoskiej marki, w opracowaniu której brał udział słynny pływak Michael Phelps, jest specjalnie zaprojektowana na zawody. Stworzony przy użyciu unikalnej technologii Exo-Core, której istotą jest połączenie dwóch tkanin w jeden model. Charakterystyczny materiał rozciągliwy 3-D ExoFoil zapewnia sportowcowi swobodę ruchów i doskonałą elastyczność. Wstawki z tkaniny AquaCore poprawiają krążenie krwi i rozluźniają mięśnie. Rozmiary: 34 - 44.

Koszt: 20400 rubli.

AQUASPHERE X Presso damski kombinezon startowy

Zalety:

 • materiał hydrofobowy;
 • klejone szwy;
 • właściwości kompresyjne materiału;
 • ciasne dopasowanie dzięki specjalnym silikonowym paskom;
 • do wyboru trzy kolory;
 • Średnia cena;
 • w zestawie pokrowiec i butelka na wodę.

Niedogodności:

 • po 7-10 uruchomieniach właściwości są częściowo tracone.
 • brak wzmacniacza rowerowego;
 • bez kieszeni.

Pianka Thermoprene PRO Shorty 3mm damska

Henderson to renomowany amerykański producent pianek. Ekskluzywny, przycięty model ma minimalną liczbę szwów, z których każdy jest zszywany i klejony 2 razy. Materiał jest bardzo lekki i przyjemny w dotyku. Strój doskonale dopasowuje się do każdej krzywizny ciała, zapewniając minimalny ruch wody pod kombinezonem. Gwarancja producenta: 1 rok. Tabela rozmiarów Henderson - od 42 do 52.

Koszt: 17 140 rubli.

Pianka Thermoprene PRO Shorty 3mm damska

Zalety:

 • anatomiczny krój;
 • elastyczność;
 • wolność ruchu;
 • doskonałe właściwości osłony termicznej;
 • niewielka waga;
 • Miękka podszewka Aqua Silk.

Niedogodności:

 • mały wybór kolorów;
 • przeznaczony tylko do ciepłej wody.

Pianka Scubapro Sport (5 mm, męska)

Produkt kultowej amerykańskiej firmy Scubapro, która istnieje od 1963 roku. Prosty klasyczny kombinezon 5 mm odpowiedni dla początkujących triathlonistów i średniozaawansowanych sportowców, a także do nurkowania i raftingu. Specjalny krój zapewnia maksymalną swobodę ruchów. Rozmiary: od 48 do 58.

Koszt: 19450 rubli.

Pianka Scubapro Sport (5 mm, męska)

Zalety:

 • przyjemny w dotyku materiał;
 • uchwyt na kask;
 • zamki błyskawiczne na rękach i kostkach;
 • łatwo wyjmowany;
 • miękkie pluszowe wnętrze;
 • przyjazność dla środowiska.

Niedogodności:

 • brak wyboru kolorów.

Sharkskin Chillproof Rear Zip Suit (męska)

Strój jest nowatorskim opracowaniem australijskich inżynierów. Wykonany jest z trzech rodzajów tkanin i wygląda jak skóra rekina. Pierwsza warstwa to materiał przypominający polar, który utrzymuje ciało tak suche, jak to tylko możliwe. Druga warstwa oddychająca działa jako regulator temperatury. Zewnętrzna powłoka to unikalna mieszanka lycry i nylonu, zapewniająca odporność na ścieranie i ochronę przed promieniowaniem UV. Mundur jest bardzo popularny wśród nurków, surferów i triathlonistów.Może być stosowany w ciepłej wodzie lub jako izolacja pod istniejącą piankę w niższych temperaturach. Rozmiary: 46-56.

Koszt: 23450 rubli.

Sharkskin Chillproof Rear Zip Suit (męska)

Zalety:

 • łatwość;
 • siła;
 • efekt kompresji;
 • materiał nie marszczy się;
 • wygodny w przechowywaniu i transporcie.

Niedogodności:

 • neutralna pływalność;
 • nadaje się tylko do ciepłej wody.

Modele premium

AquaSphere Phantom 2.0 Pianka do triathlonu 5/4 / 3,5 / 2 / 1,5 / 1mm

Markowy produkt wyprodukowany we Włoszech, wykonany z 8 rodzajów neoprenu SCS o różnej grubości. Kombinezon przeznaczony dla profesjonalnych triathlonistów, przystosowany do pływania w zimnej wodzie (16 stopni i poniżej). Forma wykonana jest w specjalnej technologii Thermo-Guard, dzięki czemu materiał ma porowatą strukturę i doskonale zatrzymuje ciepło. Zamek błyskawiczny posiada specjalną smycz do szybkiego odpięcia i oszczędności czasu. Kombinezon polecany jest dla triathlonistów, którzy chcą osiągnąć wysokie wyniki. Rozmiary: XXS - XXL.

Koszt: 67880 rubli.

AquaSphere Phantom 2.0 Pianka do triathlonu 5/4 / 3,5 / 2 / 1,5 / 1mm

Zalety:

 • wygodne dopasowanie;
 • elastyczny kołnierz Aqua-Flex chroniący przed wodą;
 • szybkie zdejmowanie dzięki specjalnym wstawkom z tyłu podudzia;
 • odporność na chlor;
 • Ochrona przed promieniowaniem UV.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Damska pianka triathlonowa AquaSphere Phantom 2.0 Pianka, 5/4 / 3,5 / 2 / 1,5 / 1 mm

Wysokiej jakości sprzęt ze specjalistycznymi wkładkami do kobiecej sylwetki. Przeznaczony do profesjonalnych treningów w zimnej wodzie i zawodów. Kombinezon wykonany z neoprenu o różnej grubości dla najbardziej efektywnych zajęć sportowych. W okolicach dłoni materiał ma zaledwie 1 mm grubości, co zapewnia kobiecie swobodę ruchów. Wkładka Aerodome 5 mm na brzuchu i udach pomaga ustabilizować pozycję ciała w wodzie. System wsparcia CorePower poprawia postawę Rozmiary: XXS - XL.

Koszt: 59990 rubli.

Damska pianka triathlonowa AquaSphere Phantom 2.0 Pianka, 5/4 / 3,5 / 2 / 1,5 / 1 mm

Zalety:

 • lekkość, elastyczność;
 • doskonałe usprawnienie dzięki powłoce SCS;
 • maksymalna swoboda ruchów;
 • odporność na chlorowaną wodę i światło słoneczne;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

HUUB Agilis Brownlee Pianka, Pianka Triathlonowa 3/5 mm

Strój został opracowany przez firmę HUUB wraz z braćmi Brownlee, światowej sławy triathlonistami. Kombinezon przeznaczony jest do pływania w zimnej wodzie (maksymalnie 16 stopni). Model wykonany z ekskluzywnego elastycznego neoprenu, który nie ma odpowiednika wśród innych marek. Dzięki unikalnemu materiałowi wyporność jest zwiększona o 43% w porównaniu do innych pianek. Kombinezon jest wyposażony w wygodny zamek błyskawiczny Breakaway, aby zaoszczędzić czas. Mundur polecany jest doświadczonym pływakom do udziału w zawodach i osiągania wysokich wyników. Rozmiary: XS - SS.

Koszt: 50000 rubli.

HUUB Agilis Brownlee Pianka, Pianka Triathlonowa 3/5 mm

Zalety:

 • miękki, elastyczny, lekki materiał;
 • zwiększona pływalność;
 • maksymalny komfort dzięki spawanym szwom;
 • elastyczna szyja zapobiegająca otarciom;
 • projekt korporacyjny.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • brak innych kolorów.

Damski kombinezon 2XU GHST (lekki) pianka triathlonowa, 3/2/1 mm

Produkt australijskiej marki wykonany z wysokiej jakości neoprenu Yamamoto. Lekki model jest przeznaczony dla doświadczonych profesjonalnych sportowców, którzy chcą osiągnąć sukces. Ekskluzywna technologia zamkniętych komórek wewnętrznych nadaje temu ubraniu najlepsze właściwości: jest szczególnie lekki i pływający w porównaniu do konwencjonalnych garniturów. Elastyczność 520% ​​zapewnia doskonałe i wygodne dopasowanie. Rozmiary: XS - XL.

Koszt: 46100 rubli.

Damski kombinezon 2XU GHST (lekki) pianka triathlonowa, 3/2/1 mm

Zalety:

 • lekkość i elastyczność;
 • ergonomiczne dopasowanie;
 • doskonała hydrodynamika;
 • brak szwów w okolicy ramion i ramion;
 • w zestawie rękawiczki.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • niemożność wyboru koloru;
 • zamek błyskawiczny z tyłu jest trudny do otwarcia.

Wybór sprzętu do triathlonu nie jest łatwym pytaniem i należy go dokonać w oparciu o wybrany dystans, warunki zaliczenia wyścigu oraz możliwości finansowe.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *