Najlepsze wiertarko-wkrętarki akumulatorowe na 2020 rok

0

Każdy dom powinien mieć narzędzia, które pomogą ci poradzić sobie z pracami domowymi bez wzywania mistrza. Jednym z tych asystentów jest wiertarka. Nadaje się do użytku w domu, w pracy czy na wsi, ponieważ jest lekki i łatwy w użyciu. Na rynku jest duży wybór producentów i modeli, więc dokonanie zakupu nie jest takie proste. Jest kilka ważnych punktów, na które zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na najpopularniejsze pytania, przed którymi staje kupujący przy wyborze.

Dlaczego nie wybrać najtańszej opcji? Takie modele zajmują znacznie więcej miejsca, są trudniejsze w obsłudze ze względu na swoją wagę i działają z sieci. Kiedy dana osoba jest przykuta do gniazdka, utrudnia to proces i nie przynosi przyjemności.

Najlepszą opcją jest akumulatorowa wiertarko-wkrętarka. Takie urządzenie radzi sobie z dużą liczbą zadań w krótkim czasie.

Rodzaje śrubokrętów

Istnieje kilka głównych typów śrubokrętów. Ważne jest, aby przy zakupie zapoznać się z tą listą.

Bezprzewodowy śrubokręt

Głównymi zaletami takiego urządzenia są zwartość i niewielka waga. Takie urządzenie jest specjalnie zaprojektowane do małych remontów domów, które możesz wykonać samodzielnie. Służy jako pomocnik przy pracy z małymi śrubami, a także pomaga dostać się w najbardziej niedostępne miejsca. Chociaż moment obrotowy nie jest wysoki, proces jest znacznie szybszy niż wykonywanie tej operacji ręcznie za pomocą śrubokręta. Poradzenie sobie z zadaniem jest dwa razy szybsze. Wadą jest mała pojemność wbudowanej baterii. Dlatego musisz pamiętać, aby go naładować.

 • Taśma

To urządzenie służy do dokręcania śrub samogwintujących. Jego zaletą jest to, że nie jest konieczne przygotowanie każdej śruby osobno, a cała operacja odbywa się za pomocą taśmy. Wkrętak taśmowy jest używany tylko przez profesjonalistów i jest uważany za urządzenie o wąskim profilu. Jego koszt jest wyższy niż w przypadku innych typów.

 • Kątowy

Tego typu narzędzie zostało zaprojektowane do pracy w trudno dostępnych miejscach. Gdy przestrzeń jest ograniczona, ale musisz zbliżyć się do łączników, na ratunek przychodzi śrubokręt kątowy. Znajduje zastosowanie głównie w sklepach meblowych, na budowach oraz przy produkcji okien PCV.

 • Śrubokręt przewodowy

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę konkretne zadanie, z którym poradzi sobie śrubokręt sieciowy. Są podzielone na podkategorie. Każdy z nich wykonuje określone zadanie - wkręcanie wkrętów w drewno, obróbkę konstrukcji metalowych czy montaż mebli. Nie mogą się wzajemnie zastępować.

Wadą tego urządzenia jest brak trybu wiercenia. Jeśli użytkownik tego nie potrzebuje, wkrętarka akumulatorowa będzie świetnym zakupem.

Wkrętak przewodowy nie jest najlepszym wyborem do użytku domowego. Lepiej przyjrzeć się bliżej innym odmianom.

 • Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka

Mężczyźni często wybierają tę opcję, ponieważ akumulatorowa wiertarko-wkrętarka doskonale radzi sobie z dużą liczbą prac domowych.Posiada dwa regulowane tryby prędkości.

Większość modeli ma dodatkową funkcję - podświetlenie, które upraszcza zadanie.

Czyli za przystępne pieniądze klient otrzymuje dwa urządzenia w jednym - wiertarkę i śrubokręt.

 • Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka

Ta podkategoria zyskała uznanie wielu użytkowników dzięki przystępnej cenie i wszechstronności. Takie urządzenie można wykorzystać zarówno w budownictwie, jak i do rozwiązywania codziennych problemów. Główną zaletą jest wykonywanie prac o dowolnej złożoności.

Prawie każde urządzenie ma wymienną baterię i opcję ładowania, co upraszcza obsługę.

Zalety wiertarek akumulatorowych

 1. Mobilność. Ponieważ nie musisz stale znajdować się w pobliżu gniazdka i martwić się, że kabel nie wystarczy lub zostanie zdezorientowany, znacznie upraszcza to proces wykonywania prac domowych.
 2. Wykonywanie szerokiego zakresu zadań w krótkim czasie.
 3. Wysoki moment obrotowy.
 4. Ścisłość. Urządzenie można używać nawet w najbardziej niedostępnych miejscach.
 5. Wszechstronność. Jedno urządzenie zastępuje zarówno śrubokręt, jak i wiertarkę.

Wybierając model akumulatora, należy zwrócić uwagę na trzy wskaźniki - stopień zaciśnięcia, napięcie i pojemność akumulatora. Im wyższe te wskaźniki, tym droższe będzie narzędzie, ale też lepiej poradzi sobie z zadaniem.

Tanie modele wyróżniają się tym, że ładowanie akumulatora trwa od 3 do 5 godzin, a drogie - niecałą godzinę.

Typy baterii

 • Nikiel-kadm

Ta opcja jest najczęściej spotykana w większości modeli budżetowych. Oznaczenie, które można znaleźć na opakowaniu to Ni-Cd. Ważnym minusem jest liczba ładowań, około 300. Po tym czasie bateria zaczyna stopniowo tracić pojemność, ponieważ ma efekt pamięci.

 • Litowo-jonowy

Najlepszą opcją, na którą należy zwrócić uwagę, jest bateria litowo-jonowa (Li-Ion). Są popularne, ponieważ mają dużą liczbę możliwych opłat (około 3000). Kolejną zaletą jest brak samorozładowania. Oznacza to, że jeśli użytkownik nie wyjmuje narzędzia często, nie ma potrzeby go ładować.

Z minusów tylko wrażliwość na mróz. W niskich temperaturach rozładowują się znacznie szybciej.

 • Baterie niklowo-wodorkowe

Oznaczenie - Ni-MH. Są klasyfikowane jako typ przemysłowy, ale dziś są używane zarówno w technice instrumentalnej, jak iw domu. Liczba cykli ładowania wynosi 500-1000. Użytkownicy zwracają uwagę na dobrą odporność na ujemne temperatury. W żaden sposób nie wpływa to na środowisko wykonawcze.

Porady dotyczące zakupów

 1. Kupując, należy zwrócić uwagę na opakowanie. Powinien być w nim wygodny, w razie potrzeby przesuwać urządzenie i mieć możliwość zabrania go ze sobą.
 2. Wybierając wiertarko-wkrętarkę, należy zwrócić uwagę na następujące cechy: moment obrotowy, prędkość obrotową i moc. Im wyższe stawki, tym lepiej. Optymalne jest wybranie modeli z dwiema prędkościami. W tanich wersjach - tylko jedna, aw profesjonalnych - zwykle trzy.
 3. Konieczne jest sprawdzenie, czy spust jest wciśnięty płynnie i jak regulowana jest liczba obrotów. Te cechy wpływają na komfort pracy.
 4. Jeśli model jest ciężki, na ratunek przyjdzie pasek na rękę, który można dołączyć do zestawu.
 5. Dostępność wymiennych dysz. Na przykład wiertła. Mogą już być dołączone lub muszą być zakupione osobno.
 6. W zestawie wymienna bateria. Jeśli jest pod ręką, nie musisz przerywać pracy i czekać kilka godzin, aż urządzenie się naładuje. Przy dużej ilości pracy jest to funkcja niezbędna.
 7. Czy jest automatyczny układ hamulcowy. Nie jest to zbyt częste, ale ta funkcja jest potrzebna podczas zagłuszania lub napotkania przeszkody. Urządzenie przestaje działać lub zmniejsza prędkość.

Dodatkowe funkcje

 1. Puls. Jeśli zwykle akcja przebiega równomiernie, to w trybie impulsowym - w szarpnięciach. Dlaczego ta funkcja jest potrzebna? W celu odkręcenia bardzo mocno przykręconej śruby. Najczęściej używany do starych mebli.
 2. Trafienie. Ta funkcja jest potrzebna do wykończenia pracy. Jeśli istnieje potrzeba wiercenia w betonie lub cegle.
 3. Liczba prędkości.Jeśli jest ich dwóch, oznacza to, że narzędzie może zarówno wiercić, jak i dokręcać śruby. Instrumenty o pojedynczej prędkości wykonują tylko jedną akcję.
 4. Oświetlenie. W pomieszczeniach o słabym oświetleniu, piwnicach, łaźniach czy innych miejscach funkcja „oświetlenie miejsca pracy” znacznie ułatwia pracę. Nie ma potrzeby używania latarki ani lampy.

Producenci

Każdego roku pojawia się coraz więcej firm, które produkują znaczną ilość sprzętu i narzędzi domowych. Przed zakupem należy przeczytać recenzje innych kupujących. Nie powinieneś wybierać najtańszego modelu nieznanego producenta.

Kilka firm jest znanych z dobrej jakości.

 • Bosch

Światowej sławy firma będąca liderem w produkcji sprzętu przemysłowego i AGD. Asortyment obejmuje zarówno modele ekonomiczne, jak i profesjonalne.

Wkrętaki działają na akumulatorze litowo-jonowym o napięciu 10,8-18 V. Jest ważna funkcja - ochrona przeciwprzepięciowa. Dzięki temu możesz sprawdzić poziom dostępnego ładunku i doładować w razie potrzeby.

 • Makita

To japońska firma, która opracowuje wysokiej jakości profesjonalne elektronarzędzia.

Asortyment obejmuje zarówno sprzęt AGD, jak i profesjonalny. Większość modeli ma zapasowy akumulator i podświetlenie, które jest niezbędne do pracy w ciemnym pomieszczeniu.

 • Metabo

Technologia Metabo to wysoka jakość i 3-letnia gwarancja. Dostępne są zarówno opcje ekonomiczne, jak i profesjonalny sprzęt. Można wybrać modele z akumulatorami Ni-Cd lub Li-Ion.

Należy również zwrócić uwagę na Sparky, Varo Kreator, Hammer, Dnipro-M, Hitachi i inne.

Ranking najlepszych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych na rok 2020

Najlżejszy

Metabo PowerMaxx BS Basic

To doskonały model, który w pełni uzasadnia swoją cenę. Odporny na uderzenia Metabo PowerMaxx BS Basic jest mały i wszechstronny. Akumulator - litowo-jonowy, napięcie - 10,8 V, maksymalny moment obrotowy - 34 Nm. Waga - 800 gramów.

Idealnie nadaje się do użytku domowego. Model został wprowadzony na rynek w 2014 roku. W tym czasie otrzymałem wiele pozytywnych recenzji od zadowolonych klientów.

Uchwyt wiertarski jest wyjmowany, więc w razie potrzeby można używać urządzenia jak śrubokręta. Ta procedura nie zajmuje dużo czasu.

Jest podświetlenie, które ułatwia pracę przy słabym świetle. Na uchwycie znajduje się haczyk do łatwego mocowania, dzięki czemu narzędzie można przymocować do paska.

Gwarancja 3 lata. Średnia cena to 5000 rubli.

Metabo PowerMaxx BS Basic

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Mobilność;
 • Ergonomiczny uchwyt;
 • Jest latarka;
 • Wymienna bateria;
 • Ochrona przed przegrzaniem i spadkiem napięcia;
 • Okres gwarancji;
 • Szybka zmiana załączników;
 • 20 trybów ograniczania momentu obrotowego.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Hitachi DS10DAL

To urządzenie może być używane do wiercenia i do montażu, a także do prac hydraulicznych. Uważany jest za najbardziej kompaktowy w swojej kategorii. Model jest mały, więc możesz go zabrać ze sobą. Waga - 1 kg, długość ciała - 17 cm Ze względu na te cechy często stosowany jest tam, gdzie inny model sobie nie poradzi.

Zawiera dwie baterie i ładowarkę. Zapewniają nieprzerwaną pracę. Pełne ładowanie zajmuje tylko 30 minut.

Napięcie - 10,8 V, pojemność - 1,5 Ah.

Średnia cena to 5300 rubli.

Hitachi DS10DAL

Zalety:

 • Szybkie ładowanie;
 • Niska waga;
 • 2 prędkości (maks. 1300 obr / min);
 • Oświetlenie punktowe;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Nie nagrzewa się podczas aktywnej pracy.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Niedrogi

Młot ACD12LE

Istnieje wiele modeli budżetowych, które nadają się do pracy domowej. Jednym z nich jest Hammer ACD12LE.

Narzędzie dobrze leży w dłoni i radzi sobie z zadaniem. Akumulator ładuje się przez długi czas. Ładowanie trwa około 3 godzin. Bateria jest wymienna.

Napięcie - 13 V.Liczba prędkości - 1.

Średnia cena to 2300 rubli. Ta cena jest w pełni uzasadniona, więc model jest popularny.

Młot ACD12LE

Zalety:

 • Łatwość;
 • Łatwość użycia;
 • Ścisłość;
 • Cena £;
 • Oświetlenie punktowe.

Niedogodności:

 • Tylko jedna prędkość;
 • Tylko 1 bateria.

ZUBR DShL-121

Bison DShL-121 to dobra opcja budżetowa na narzędzie. W razie potrzeby można kupić z etui lub bez. Wszystko zależy od celu operacji.

Śrubokręt dobrze leży w dłoni, ponieważ część korpusu jest gumowana. Narzędzie nie ślizga się, a ręka nie poci się podczas pracy.

Podczas pracy w trudno dostępnych miejscach możesz skorzystać z podświetlenia. Jest wystarczająco jasny i ułatwia pracę.

ZUBR DShL-121

Zalety:

 • Niezły koszt;
 • Wskaźnik naładowania baterii;
 • Podświetlenie;
 • Ścisłość;
 • Gumowany uchwyt;
 • 2 prędkości;
 • Szybkie ładowanie baterii.

Niedogodności:

 • Waga.

Średni poziom

Daewoo DAA 1220Li

To praktyczny i niezawodny pomocnik w domu, który przeznaczony jest do wykręcania i wkręcania wkrętów, wiercenia różnego rodzaju otworów w drewnie, ceramice i metalu.

Urządzenie zasilane jest akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 1,5 A * h, który bardzo szybko się wyjmuje. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Napięcie - 12 V. Waga - 1 kg.

Możesz kontrolować ładowanie za pomocą 3 wskaźników LED. Dzięki temu użytkownik może naładować urządzenie we właściwym czasie. Pełne ładowanie trwa 3 godziny.

Średnia cena to 4000 rubli.

Daewoo DAA 1220Li

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Trwałość;
 • Jest wskaźnik naładowania;
 • Dwie prędkości obrotowe;
 • Zawiera 2 ac. baterie;
 • Wysoka pojemność baterii;
 • Kilka rodzajów ochrony baterii;
 • W zestawie 6 bitów i 6 wierteł;
 • Kontrola temperatury;
 • Bateria wystarcza na długi czas;
 • Wygodny uchwyt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bort BAB-14x2Li-XDK

Bort BAB-14x2Li-XDK charakteryzuje się niezawodnym montażem, wydajnością i szybkim ładowaniem. Pojemność akumulatora litowo-jonowego to 1,5 Ah.

W odróżnieniu od większości narzędzi, urządzenie wyposażone jest w wygodne podświetlenie, które precyzyjnie wpada w obszar roboczy i znacznie upraszcza proces obsługi.

Napięcie - 14,4 V, prędkość wrzeciona - 1300.

Bort BAB-14x2Li-XDK

Zalety:

 • Duża moc;
 • Funkcjonalność;
 • 2 baterie w zestawie;
 • Długa żywotność baterii;
 • Podświetlenie;
 • Dobrze leży w dłoni.

Niedogodności:

 • Brak wskaźnika ładowania;
 • Przycisk przełączania biegu wstecznego jest niewygodnie umieszczony.

Profesjonalny

BOSCH GSB 18 V-EC 2016 0 60 Nm

Model ten należy do mocnych profesjonalnych, ponieważ narzędzie może wiercić zarówno w drewnie, jak i metalu, a śrubokręt umożliwia wkręcanie śrub o średnicy do 1 cm.

Akumulator jest litowo-jonowy. Napięcie - 18 V. Istnieją dwie prędkości, które można łatwo regulować. 1. bieg - do 600 obr / min, 2. - do 1900. Maksymalny moment obrotowy - 60 Nm. Wielkość urządzenia to zaledwie 17,3 cm.

Do określenia poziomu naładowania służy lampka kontrolna. Ponieważ urządzenie nie rozładowuje się samoczynnie, nie można go używać zbyt często. Istnieje funkcja Kickback Control, która jest konieczna, jeśli dysza utknęła w materiale. Ze względów bezpieczeństwa całkowicie wyłącza instrument.

Czas ładowania śrubokręta to zaledwie 1 godzina, czyli znacznie krócej niż w większości innych modeli.

Za pomocą smartfona możesz wybrać odpowiednie ustawienia i zapisać je w pamięci. Oszczędza to dużo czasu.

Średnia cena to 10000 rubli.

BOSCH GSB 18 V-EC 2016 0 60 N

Zalety:

 • Dobrze leży w dłoni;
 • Krótka długość;
 • Wielofunkcyjność;
 • Ochrona przed przegrzaniem;
 • Kontrolka;
 • Ekonomiczne zużycie energii;
 • Długa praca bez ładowania;
 • Niski poziom hałasu;
 • Kontrola odrzutu;
 • Silnik bezszczotkowy;
 • Jest klips do paska;
 • Dożywotni.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Metabo BS 18 LTX-3 BL Q I

Metabo BS 18 LTX-3 BL Q I to profesjonalna wiertarko-wkrętarka o maksymalnym momencie obrotowym 120 Nm. Ten model pozwala poradzić sobie z niezbędnymi zadaniami: wierceniem otworu w metalu lub drewnie, dokręcaniem lub wyciąganiem elementów złącznych. Może być stosowany zarówno w domu, jak i do wykonywania specjalistycznych prac naprawczych.

Istotną różnicą w stosunku do większości modeli jest wysoka podstawowa wydajność i obecność trzech prędkości. 1. - do 500 obr / min, 2. - do 2050 obr / min, 3. - do 3800.

Średnia cena to 50 tysięcy rubli.

Metabo BS 18 LTX-3 BL Q I

Zalety:

 • Wydajność;
 • Silnik bezszczotkowy;
 • Długa żywotność;
 • Ochrona przed samorozładowaniem;
 • Dodatkowy uchwyt;
 • Wskaźnik ładowania;
 • Trzy prędkości.

Niedogodności:

 • Cena £.

Wyboru wiertarko-wkrętarki należy dokonać w oparciu o objętość i rodzaj pracy do wykonania za pomocą zakupionego narzędzia. Wybierając model akumulatorowy, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj i pojemność baterii.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *