Najlepsze wkrętarki akumulatorowe na 2020 rok

1

Dla tych, którzy nieustannie borykają się z drobnymi naprawami, w których konieczne jest dokręcenie śrub, wkrętarka akumulatorowa będzie doskonałym zakupem. Ułatwia pracę dłoniom, jest mniej masywny niż śrubokręt, dzięki czemu nadaje się do wąskich przestrzeni i trudno dostępnych miejsc. Ponadto narzędzie to jest wielofunkcyjne ze względu na dużą liczbę załączników. Jak wybrać wkrętarkę akumulatorową?

Kryteria wyboru

Każde urządzenie należy wybrać, zwracając uwagę na cechy. Różne wskaźniki są odpowiednie dla różnych funkcji do wykonania. Warto zwrócić szczególną uwagę na poniższe informacje, ponieważ to ona pomoże Ci wybrać najlepszą opcję na rynku.

Moment obrotowy

Pierwsze i jedno z ważnych kryteriów, ponieważ śrubokręt musi dobrze się obracać. Ten wskaźnik zmienia się w Nm. W przypadku miękkich materiałów, małych łączników i małych otworów wystarczy 2-4 Nm. W przypadku dużych wierteł i elementów złącznych do twardych materiałów potrzebne jest 10 Nm. Istnieją również profesjonalne narzędzia o sile obrotowej do sześćdziesięciu Nm. Nawiasem mówiąc, zwykły ręczny śrubokręt z własnymi siłami ma tylko 4 Nm. Aby usprawnić mechanizm, wbudowany jest reduktor, który zmniejsza prędkość, jednocześnie zwiększając moment obrotowy. Dzięki temu silnik elektryczny pracuje wydajniej. Ponadto niektóre modele mają sprzęgło regulacyjne. Pozwala uniknąć niepotrzebnego skręcania śrubek, zaginania ich łbów.

Kryterium dzieli się na twarde, miękkie, długotrwałe, maksymalne. Jednak pomimo tej klasyfikacji nie ma jednolitych norm i wskaźników, za pomocą których określa się dokładny rodzaj momentu obrotowego. Z tego powodu śrubokręty z tej samej kategorii mogą mieć inną wydajność.

Częstotliwość obrotów

Jest to maksymalna liczba obrotów w określonym czasie. Najczęściej mierzony w obr./min. Wkrętarki akumulatorowe mają zwykle dwie wartości naraz: wysoką i niską, między którymi można łatwo się przełączać. Do wkręcania wystarczy 100-300 obr / min, a do wiercenia co najmniej 600 obr / min. Podczas wiercenia bardzo ważna jest duża prędkość obrotowa. Tak więc w ćwiczeniach liczba ta osiąga 2100. Ponieważ prędkość najczęściej się zmienia, zwróć uwagę na najwyższą wartość. Jeśli nie zamierzasz dużo wiercić, nie musisz za to przepłacać.

Bateria

Zwykle w tych narzędziach występują dwa rodzaje baterii: litowo-jonowa (Li-lon) i niklowo-kadmowa (Ni-Cd). Te pierwsze są dobre, ponieważ magazynują energię znacznie więcej, zużywając ją przez długi czas, a ładowanie jest możliwe w dowolnym momencie, ponieważ takie źródło zasilania nie musi być całkowicie rozładowane. Te ostatnie nie ulegają uszkodzeniom wskutek przeładowania i dużych wyładowań, wytrzymują wysokie prądy, są zdolne do pracy w mrozie, są łatwe w ładowaniu, utrzymują napięcie przez całą pracę i ładują się bardzo szybko.

Warto zwrócić uwagę na pojemność baterii. Jest mierzony w amperogodzinach. Z biegiem czasu pojemność maleje, szczególnie w przypadku litu.Tanie modele mają zwykle najsłabsze baterie. W związku z tym czas działania narzędzia będzie krótszy.

Jak wybrać?

Znajomość działania tego urządzenia nie wystarczy do określenia, który model jest odpowiedni dla konkretnych potrzeb konsumenta. Nie należy polegać na zasadzie „im wyższa wydajność, tym lepiej”. Zazwyczaj takie modele są naprawdę drogie, ale służą też do zupełnie innego celu. Przed zakupem warto jasno określić cel użytkowania instrumentu.

Według ceny

Przyjrzyjmy się przedziałom cenowym, aby zrozumieć, czym różnią się drogie i tanie modele:

Do 1500 rubli - z reguły najprostsze, najbardziej kompaktowe i lekkie modele, które mają małą moc i nadają się do prostego dokręcania śrub. Taką pracę można wykonać ręcznie, ale niektórzy wolą nie podejmować tak dużego wysiłku i brać urządzenie elektryczne.

Od 1500 do 5000 rubli - najpopularniejsze modele znajdują się w tym przedziale cenowym. Mają już skomplikowaną konfigurację, są mocniejsze, często mają nasadki o różnych kształtach i do różnych celów, dobrą baterię, łatwy system ładowania. Ogólnie rzecz biorąc, dla dobrego śrubokręta jest to najbardziej optymalna cena, jeśli nie musisz wykonywać zbyt skomplikowanych zadań. Są bardziej niezawodne i wszechstronne niż pierwsza grupa.

Od 5000 rubli są modele o najwyższym momencie obrotowym. Zwykle jest dodatkowa bateria, a także nasadki o różnych kształtach. Pozwala to znacznie rozszerzyć zakres zastosowania narzędzia.

Zgodnie z przeznaczeniem

Konieczne jest zrozumienie, na jakie wskaźniki lepiej zwrócić uwagę. Z reguły do ​​różnych obszarów działalności potrzebne są różne typy śrubokrętów. Gdzieś wystarczy mała prędkość, ale gdzieś na odwrót.

Meble

Aby zapewnić wygodny montaż i demontaż, a także naprawę mebli, wkrętarka akumulatorowa musi mieć ponadprzeciętny moment obrotowy. Włączenie prędkości obrotowej musi być obecne, aby przejść do trybu wiercenia. Obecność podświetlenia, a także mimośrodowej i kątowej dyszy znacznie uprości pracę.

Ci, którzy zawodowo zajmują się tym na bieżąco, z reguły mają dwa śrubokręty na raz. Jeden jest większy i bardziej uniwersalny, drugi mniejszy, do trudno dostępnych i wąskich miejsc. Ponadto głównym narzędziem jest śrubokręt.

Dla domu

Jak często musisz coś wkręcać w domu? Rzadko, częściej niż raz w tygodniu. Do takich celów nie warto kupować drogiego urządzenia, bo za te pieniądze można kupić coś bardziej pożytecznego. Po prostu nieracjonalne jest wydawanie dużej ilości pieniędzy na narzędzie, które w zasadzie będzie po prostu leżało w pudełku. Dlatego proste modele budżetowe są idealne. Najważniejsze jest, aby wybrać dobrą baterię, aby nie wyczerpała się w trybie czuwania. Wersja Ni-Cd wystarczy. Wiertło ¼ lub bity można łatwo wyjąć z innego narzędzia lub zakupić później. Nie będzie z tym żadnych specjalnych problemów. Prosty model budżetowy to najlepsza opcja.

Komputer

Praca z tym tematem wiąże się ze specjalnymi subtelnościami. Do takiego materiału nadaje się mały śrubokręt o małej mocy, zawsze z regulacją momentu obrotowego. Najbardziej odpowiednim akumulatorem będzie akumulator litowo-jonowy, ponieważ w ten sposób narzędzie jest zawsze gotowe do użycia. Wskazówka: lepiej wybrać sprzęt osobno, na specjalnych zasobach.

Która firma jest lepsza?

Jest wielu producentów tego produktu. Są producenci radzieccy i zagraniczni. Zasadniczo każdy ma dobre przykładowe modele, więc najlepiej przyjrzeć się recenzjom. Jednak tutaj jest lista producentów, których śrubokręty są zawsze na topie:

 • BOSCH to niemiecka firma z branży AGD o długiej historii. Jej urządzenia zawsze były zadowolone z jakości. Ta funkcja nie oszczędziła takiego segmentu, jak wkrętarki akumulatorowe. Małe modele należą do najlepszych na rynku. Dobre materiały, sprzęt i wysoka wydajność. Kupując ich produkt, możesz być pewien, że posłuży na długo.
 • VORTEX to rosyjska firma z produkcją w Chinach.Zajmują się produkcją elektrotechniki na wysokim poziomie. Wszystkie produkty podlegają ścisłej kontroli jakości. Produkowane towary cieszą się dużą popularnością. Segment cenowy jest dość budżetowy. Wkrętarki akumulatorowe tej marki są w najlepszym wydaniu!
 • Hitachi to jedna z największych firm w Japonii. Słynie ze swoich produktów na całym świecie. Oferta wkrętarek akumulatorowych zapewnia wysoką wydajność i doskonałą jakość. Są drogie, ale w pełni to uzasadniają.

Najlepsze modele na rok 2020

AEG SE 3,6 Li 413165

Kompaktowy i poręczny model, idealny do montażu mebli. Akumulator o wydajności 1,5 A / h, co jest bardzo dobrym wskaźnikiem, urządzenie działa długo i bez przegrzewania. Takie baterie są często umieszczane nawet na śrubokrętach. Moment obrotowy wynosi 6,5 Nm. Przy tym wszystkim waga narzędzia to tylko 2 kg. To sprawia, że ​​jego użycie jest tak proste i wygodne, jak to tylko możliwe. Za cenę: od 4500 rubli.

AEG SE 3,6 Li 413165

Zalety:

 • Ekonomiczne zużycie baterii;
 • Metalowa obudowa przy skrzyni biegów;
 • Wygodny w użyciu w ciasnych przestrzeniach, takich jak wnętrze szafki;
 • Pełne naładowanie w zaledwie 30 minut;
 • Funkcja odwrotna;
 • Akumulator jest wymienny, łatwo go wymienić podczas pracy lub po zakończeniu okresu użytkowania;
 • Ma 2 prędkości;
 • Wygodna i duża walizka.

Niedogodności:

 • Dość wysoka cena;
 • Niewygodny uchwyt, ze względu na brak gumowych wkładek, szybko się ociera;
 • Model dostatecznie szeroki, trudny do noszenia na pasku.

SPETS-BAO-3.6LI

Niezwykle wygodny model do użytku w trudno dostępnych miejscach. Jego ciało przechodzi w linię prostą, łatwo się skręca, dzięki czemu wnika nawet w najwęższe miejsca. Wygodny przycisk startowy oraz sznurek na rączce ułatwiają przenoszenie i zapobiegają upadkowi. Prędkość: 180 obr / min; maksymalny moment obrotowy 2,5 Nm; akumulator 1,3 Ah; waga 370 gramów. W zestawie różne załączniki. Ceny zaczynają się od 1100 rubli.

SPETS-BAO-3.6LI

Zalety:

 • Niska cena;
 • Jest podświetlenie;
 • W zestawie 4 bity i 2 wiertła;
 • Ścisłość;
 • Wysoka pojemność baterii;
 • Zużywa 3,6 V.

Niedogodności:

 • Baterii nie można wyjąć;
 • Opłaty za długi czas (3-5 godzin);
 • Jest 1 prędkość;
 • Brak przypadku;
 • Brak regulacji obrotów.

Zestaw BOSCH GO

Niezwykle kompaktowy, wygodny i wszechstronny model. Posiada duży moment obrotowy: 5 Nm. Ponadto ma dużą prędkość: 360 obr / min. Akumulator jest litowo-jonowy o małej pojemności 1 Ah. Urządzenie pobiera mało prądu, tylko 3 V, co pozwala mu pracować przez godzinę bez przerwy. Ceny zaczynają się od 2500 rubli.

Zestaw BOSCH GO

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Stylowy wygląd;
 • Duża moc;
 • Dość niska cena;
 • Szybko się ładuje;
 • Jest przypadek;
 • Łatwy w montażu.

Niedogodności:

 • 1 prędkość;
 • Brak podświetlenia;
 • Niektórzy użytkownicy zauważają, że kontrola obrotów nie jest wyczuwalna.

ZUBR ZDA-7.2-Li-K

Dość obszerny, ale bardzo skuteczny model. Maksymalny moment obrotowy wynosi do 12 Nm, a prędkość obrotowa do 320 obr / min. Akumulator, podobnie jak w poprzednim modelu, jest litowo-jonowy o pojemności 1 Ah, ale występuje tam wysokie napięcie, aż 7 W. Jest to opcja raczej nieefektywna energetycznie. Ceny zaczynają się od 2000 rubli.

ZUBR ZDA-7.2-Li-K

Zalety:

 • Łatwo;
 • Łatwy w montażu;
 • Wygodne w trzymaniu w dłoni;
 • Niska cena;
 • Wymienna bateria;
 • Jest podświetlenie.

Niedogodności:

 • Opłata jest szybko zużywana;
 • Opłaty za długi czas;
 • Niektórzy użytkownicy zauważają kruchość urządzenia.

Najlepszy budżet

Takie modele nie różnią się dużą mocą ani dużą prędkością. Ich funkcjonalność jest trochę ograniczona, ale nadal możesz robić podstawowe rzeczy. Wszystko zależy od ceny, im mniej - tym mniej funkcji można dodać do narzędzia. Oto niektóre z najlepszych modeli, których średnia cena to tylko 1200 rubli.

Wir ОА-3.6-К LI

Niedrogi i poręczny śrubokręt. Posiada podświetlenie, które znacznie ułatwia pracę w miejscach gdzie jest mało światła. Kompaktowy i lekki model. Prędkość: 250 obr / min; pojemność akumulatora 1,3 Ah; moment obrotowy 3,5 N / m. W zestawie etui, które znacznie ułatwia przechowywanie i transport narzędzia.W zestawie są bity. Cena jest bardzo niska, zaczynając od 1100 rubli.

Wir ОА-3.6-К LI

Zalety:

 • Lekka waga (komplet - 600 gramów);
 • Dobrze leży w dłoni;
 • Walizka;
 • Podświetlenie;
 • Wystarczająco wysoka moc;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Prędkość obrotowa nie jest regulowana.

RWS OA-4.8

Jeden z najpopularniejszych modeli wkrętarek elektrycznych. Jest niesamowicie wygodny i wysokiej jakości, a jednocześnie tani, ceny zaczynają się od 1300 rubli. Zawiera bity i funkcję odwrotną. Akumulator Ni-Cd o pojemności 0,6 Ah. Napięcie pobierane przez urządzenie to tylko 4,8 V. Prędkość: 180 obr / min.

RWS OA-4.8

Zalety:

 • Jest latarka;
 • Walizka;
 • Wymienne dysze;
 • Wygodny w użyciu;
 • Lekki;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Niska moc.

Najlepsze drogie modele

Narzędzia premium wyróżniają się wysoką wydajnością, wysokiej jakości materiałami i łatwością obsługi. Oczywiście są drogie, ale poniższe modele w pełni uzasadniają swoją cenę.

AEG SE 3,6 Li-152C

Kompaktowe i poręczne narzędzie do elementów złącznych. Nadaje się do pracy w trudno dostępnych miejscach. Rękojeść zmienia się, dzięki czemu możesz ustawić śrubokręt tak wygodnie, jak to możliwe w dłoni. W zestawie wymienny akumulator, każdy o pojemności 1,5 Ah. Istnieją dwie prędkości, co rozszerza zakres możliwej pracy. Istnieje gwarancja producenta: 2 lata. Moment obrotowy - 6,5 N / m, waga - 600 gramów. Cena zaczyna się od 4600 rubli.

AEG SE 3,6 Li-152C

Zalety:

 • Szybkie ładowanie (30 minut);
 • Ścisłość;
 • Jest przypadek;
 • Wygodne w trzymaniu w dłoni;
 • 2 prędkości;
 • Istnieje blokada bitowa i kontrola wzmocnienia;
 • Opłata wyczerpuje się powoli;
 • W zestawie dodatkowa bateria.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • Brak podświetlenia.

Hitachi DB3DL2

Po zakupie tego narzędzia nikt jeszcze się nie zawiódł. Narzędzie jest dość drogie, ceny zaczynają się od 5500 rubli, ale jest to w pełni uzasadnione. W zestawie dwa akumulatory litowo-jonowe po 1,5 Ah każdy. Jest bardzo łatwy w obsłudze, jego korpus jest modyfikowany, dzięki czemu można go używać nawet w narożnikach. Wysoka prędkość, maksymalna osiąga 600 obr / min. Moment obrotowy wynosi 5 Nm. Waga to tylko 0,8 kg. To chyba jedne z najlepszych wskaźników na tej górze.

Hitachi DB3DL2

Zalety:

 • Wygodna;
 • Wielofunkcyjny;
 • Potężny;
 • Jest przypadek;
 • Zapasowy akumulator.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Wskazówki przed zakupem

To narzędzie może znacznie uprościć prace domowe, zwłaszcza jeśli jest prawidłowo wybrane. Oprócz cech fizycznych, takich jak moment obrotowy, maksymalna prędkość, napięcie, pojemność baterii, istnieją również rzeczywiste. Spróbuj przyjrzeć się kształtowi narzędzia przed zakupem. Który śrubokręt lepiej leży w dłoni, który wygodniejszy w pracy, który nie utrudnia ruchu ręki. Najważniejsze, że narzędzie jest wygodne i wystarczająco szerokie. Bardzo ważna jest również jego masa. Tak czy inaczej, urządzenie będzie musiało być trzymane w dłoni, musisz wybrać model, który zapewni najbardziej komfortowe warunki pracy.

Kolejnym ważnym elementem jest rodzaj ładowania i baterii. Niektóre urządzenia mają kabel USB, co znacznie upraszcza proces ładowania, ponieważ można to zrobić praktycznie każdym kablem USB, więc jeśli fabryczny stanie się bezużyteczny, można go od razu wymienić. To ogromna zaleta w porównaniu ze specjalnymi przewodami, które nadają się tylko do ładowania jednego urządzenia. Podobnie jest z bateriami. Lepiej jest wziąć narzędzie z wyjmowaną baterią, w przeciwnym razie po jego upływie można pożegnać się ze śrubokrętem. Jeśli bateria jest wyjmowana, możesz ją łatwo wymienić na nową. Urządzenie będzie działać równie dobrze.

Wynik

Wkrętarka akumulatorowa to doskonały zakup dla tych, którzy chcą ułatwić sobie codzienne obowiązki. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, a przy zakupie musisz być odpowiedzialny, aby wybrać odpowiednie narzędzie.

1 KOMENTARZ

 1. W mojej pracy z płytami gipsowo-kartonowymi wkrętarka akumulatorowa jest najbardziej niezbędnym narzędziem. Podobały mi się produkty firmy BOSCH. Lekki, wygodny, niezawodny.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *