Najlepsze alkomaty do użytku osobistego i zawodowego na rok 2020

0

Alkomat to niezastąpiony element wyposażenia kierowców, którzy często piją puszkę piwa o niewłaściwej porze. Konieczne jest dokładne określenie ilości alkoholu we krwi. To niewielkie narzędzie pomaga w takich dziedzinach, jak bezpieczeństwo na drogach, medycyna, ale jest również używane w wielu firmach, w których ważna jest dokładność i trzeźwa głowa. Urządzenie przydaje się również kierowcom, którzy często podróżują po regionie lub mieście. Po przejęciu osoba niejednokrotnie zrozumie jej użyteczność i skuteczność. Przecież nikt nie chce zapłacić mandatu za jazdę pod wpływem alkoholu, chociaż kierowca nie pił alkoholu od 48 godzin. Jednak aby to udowodnić, ważne jest, aby mieć pod ręką to niezwykłe narzędzie. Dlatego redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych alkomatów do użytku osobistego i zawodowego na rok 2020.

Jak działa alkomat

Oczywiście najbardziej skutecznym i niezawodnym sposobem potwierdzenia obecności alkoholu w organizmie jest badanie krwi. Jednak żaden inspektor czy pracownik przedsiębiorstwa nie poświęci tyle czasu i wysiłku. Dlatego najczęściej stosuje się szybką i łatwą metodę: sprawdzenie wydychanego powietrza. W ten sposób ujawnia się stopień odurzenia i na podstawie otrzymanych informacji wyciąga się odpowiednie wnioski. Sam zabieg trwa niecałą minutę, jedyne, co osoba musi zrobić w tej sytuacji, to dmuchnąć w rurkę.

Sam alkomat jest prostym urządzeniem, a jego zasada jest jasna nawet dla dziecka. Głównym elementem jest specjalny czujnik, który odbiera przepływ powietrza. Następnie do centrali wysyłany jest sygnał i po krótkiej analizie, która trwa kilka sekund, wyświetlany jest wynik. Do pracy z tym urządzeniem nie jest potrzebna wiedza i specjalne wymagania, więc każdy obywatel sobie z nim poradzi.

Jakie są rodzaje

W sumie istnieją 4 rodzaje alkomatów, które mogą niemal dokładnie wskazać aktualny stan osoby:

 • Alkometry do użytku profesjonalnego;
 • Specjalny;
 • Przeznaczone do użytku osobistego;
 • Jednorazowy.

Pierwsza kategoria obejmuje urządzenia, które są używane przez funkcjonariuszy policji drogowej do identyfikacji potencjalnego intruza. Ponadto alkoholomierze znalazły aktywne zastosowanie w placówkach medycznych i dużych fabrykach. Główną cechą alkomatów jest to, że dziennie można badać do 300 osób.

Alkometry z drugiej grupy nie ustępują przedstawicielom pierwszej kategorii możliwościami technicznymi, jedyną różnicą jest liczba sprawdzanych osób, w tym przypadku nie więcej niż 30. Dlatego najczęściej używa się ich w małych grupach.

Modele osobiste stanowią kompaktowe urządzenie przeznaczone do samokontroli nie więcej niż 3 razy dziennie.Oczywiście zeznania takich alkomatów nie można wykorzystać w sądzie, ale przydadzą się osobom monitorującym stan swojego zdrowia.

Urządzenia z grupy 4 przeznaczone są dla osób, które muszą usiąść za kółkiem, a nie są pewni swojego stanu, bo kilka godzin temu pili piwo.

Główna różnica między kategoriami

Główna różnica między alkomatami polega na rodzaju zastosowanego czujnika, ponieważ to on jest w stanie najdokładniej określić stan osoby. W roku 2020 używane są trzy typy:

 • Fotometryczny;
 • Półnaturalne (PP);
 • Alkomat wykorzystujący czujnik elektrochemiczny.

Aparatura z czujnikiem PP

Główną zasadą działania alkomatów opartych na tego typu jest to, że składniki alkoholu zawarte w strumieniu oddechu człowieka zaczynają aktywnie współdziałać z odczynnikiem. Element znajduje się wewnątrz czujnika i może zmieniać jego przewodność elektryczną. Następnie wszystkie informacje zostaną wyświetlone na ekranie.

Czujniki tego typu są stosowane tylko w tanich urządzeniach i nie zaleca się ich w 100% ufać. Głównym problemem z alkomatami na tej podstawie jest słaba stabilność, która wymaga ciągłej regulacji. Ponadto nie tolerują dobrze zmian temperatury, więc informacje uzyskiwane na zimno bardzo różnią się od tych uzyskiwanych w ciepłym pomieszczeniu.

Czujnik elektrochemiczny

Ta opcja jest używana w urządzeniach specjalnych i niektórych profesjonalnych. Sam czujnik to ogniwo z 2 elektrodami i jednym katalizatorem anodowym, który reaguje z etanolem. Dlatego jeśli w powietrzu jest choćby niewielki procent alkoholu, czujnik z łatwością to wykryje.

Takie modele są uważane za niezawodne i bardzo dokładne. Na jego pracę nie wpływają również zmiany temperatury ani inne czynniki pogodowe. Jeśli dana osoba wybiera alkomat do stałego użytku, jest to odpowiednia opcja.

Urządzenie z czujnikiem fotometrycznym

Modele te są nowocześniejsze, a ich dokładność sięga 99%. Alkomat wyposażony jest w czujnik fotometryczny, w którym specjalny czujnik podczerwieni samodzielnie wykrywa obecność alkoholu w powietrzu i wysyła sygnał do monitora alkomatu.

Analiza przeprowadzana przez tego typu urządzenia jest najdokładniejsza, ale ma jedną istotną wadę: jej użycie jest możliwe tylko wtedy, gdy zostaną stworzone określone warunki. Jest zbyt podatny na wpływ temperatur, co uniemożliwia uzyskanie dokładnego wyniku. Dlatego alkomaty są coraz częściej używane w specjalnych laboratoriach, w których istnieją wszystkie warunki niezbędne do uzyskania miarodajnego wyniku.

Jak wybrać urządzenie, które nadaje się do samodzielnego użytku

Aby uzyskać tylko dokładne wyniki, niezależnie od temperatury i innych czynników, osoba musi kupić urządzenia wysokiej jakości. Nie wolno nam też zapominać o czasie pracy, lepiej jest wziąć model, który wystarczy na czas, niż ciągle kupować jednorazowe.

Niektórzy nie traktują tego poważnie, ale ci, którzy rozumieją pełne konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu, zdają sobie sprawę, że ryzyko jest zbyt duże. Dlatego jeśli zadaniem człowieka jest ciągłe przemieszczanie się po mieście za pomocą samochodu, obecność osobistego alkomatu jest doskonałym dodatkiem. Tak więc osoba uchroni się przed pozbawieniem prawa jazdy, zapłaceniem dużej grzywny i utratą pracy.

W sumie przy wyborze należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Najważniejsza jest stabilność pomiaru. Nawet po 5 testach z rzędu nie powinno być żadnych nieprawidłowości. Tylko w ten sposób osoba może być pewna dokładności sprzętu. Innym przydatnym czynnikiem przy wyborze jest wskaźnik niezawodności. Sprzęt nie powinien zepsuć się po miesiącu aktywnego użytkowania, powinien wytrzymać określony czas bez reklamacji i awarii. Ponadto osoba nie powinna zapominać o wygodzie.Na parametr ten ma wpływ teren i sposób użytkowania jednostki. Następnie ustalane są ostateczne wymiary.

Ocena modeli wysokiej jakości przeznaczonych do użytku osobistego

Ritmix RAT-201

Jeden z najtańszych modeli o dobrej budowie i akceptowalnych wymiarach. Alkomat wykonany jest w postaci ergonomicznego breloczka, który można zawiesić na klawiszach maszyny i nie martwić się o ewentualną utratę. Wewnątrz znajduje się tani czujnik półprzewodnikowy, który pomoże określić stan osoby z błędem 10%. Używane jednostki to BAC.

Zasilanie dostarczane jest z dwóch małych baterii paluszkowych. Aby wykonać pierwszy pomiar należy odświeżyć czujnik, czas potrzebny w tym przypadku wyniesie pół minuty, nadmuch będzie wykonywany w ciągu 5 sekund. Zakres pomiarowy wynosi od 0 do 1 ppm, to wystarczy, aby określić stan. Zaleca się pracę w temperaturach od 5 do 40 stopni; nie należy dopuszczać ostrych spadków, ponieważ wpływa to na dokładność odczytu. Zamiast ekranu są trzy wskaźniki, które informują właściciela o jego aktualnym stanie. Jako dodatkowa opcja dostępna jest słaba latarka.

Średni koszt to 250 rubli.

Ritmix RAT-201

Zalety:

 • Gwarancja producenta - 1 rok;
 • Koszt;
 • Precyzja;
 • Odpowiednia cena;
 • Powiadomienie dźwiękowe.

Niedogodności:

 • Wysokie zużycie baterii.

Ritmix RAT-220

Bardziej zaawansowany model od tego samego producenta do użytku osobistego. Główną różnicą w stosunku do poprzedniej wersji jest obecność cyfrowego ekranu, który zapewni dokładniejsze informacje. Typ zastosowanego czujnika to półprzewodnikowy. Jednostki to BAC i ppm. Na klawiszach znajduje się specjalny pierścień, dzięki któremu alkomat umieszcza się na klawiszach.

Czas przygotowania do debiutanckiego testu trwa 10 sekund, dokładnie tyle samo potrzeba do zakończenia czyszczenia. Zakres pomiarowy od 0 do 1,9. Istnieje funkcja automatycznego wyłączania, gdy pozostaje w stanie czuwania przez długi czas.

Średni koszt to 340 rubli.

Ritmix RAT-220

Zalety:

 • Dobra jakość pomiaru;
 • Wyższa dokładność;
 • Wyświetlacz informacyjny;
 • Cena £;
 • Funkcja automatycznego wyłączania.

Niedogodności:

 • Nie ma ich za swoją cenę.

KOTO BAT007

Alkomat półprzewodnikowy o wadze 20 gramów będzie doskonałym towarzyszem po hałaśliwej imprezie i wskaże właścicielowi, jak najlepiej dojechać do celu: komunikacją miejską czy prywatnym samochodem. Zasilany dwoma bateriami AAA. Pierwsze przedmuchiwanie trwa około 20 sekund. Zakres pomiarowy od 0 do 1,5 ppm. Wynik jest wyświetlany na małym ekranie. Ogólnie alkomat jest wygodny i dobrze leży w dłoni.

Średni koszt to 470 rubli.

KOTO BAT007

Zalety:

 • Dobra celność;
 • Proste sterowanie;
 • Czytelny wyświetlacz;
 • Wygoda;
 • Mieszkaniowy.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

GARIN DAT-1

Stylowy alkomat, który zachwyci użytkownika nie tylko dobrą dokładnością, ale także dobrą funkcjonalnością. Typ zastosowanego czujnika to półprzewodnikowy, dlatego należy unikać nagłych zmian temperatury i lepiej jest znaleźć dla niego konkretne miejsce, w którym będą wykonywane pomiary. Zapewni to osobie dokładniejsze wyniki. Całkowita waga to 46g, więc nie czuje się go w kieszeni ani w dłoni. Wymagany czas nagrzewania to 10 sekund. Nadmuch trwa 5 sekund. Czas potrzebny na powtórzenie pomiaru to 3 minuty. Dopiero po tym okresie wynik będzie wiarygodny.

Zasilany małymi paluszkami. Są takie przydatne funkcje: automatyczne wyłączanie, dobra latarka, wizualna kontrola nad aktualnym stanem baterii.

Średni koszt to 360 rubli.

GARIN DAT-1

Zalety:

 • Projekt;
 • Funkcjonalność;
 • Dobry wyświetlacz
 • Cena £;
 • Łatwo.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

YASHA AT100

Tani alkomat, który pozwoli szybko i dokładnie wykonać pomiary. Wykorzystuje czujnik półprzewodnikowy, dlatego nie jest możliwa praca urządzenia w temperaturach poniżej zera.Urządzenie wykonane jest w formie breloczka, który można zawiesić w dowolnym dogodnym miejscu i łatwo go transportować. Zamiast wyświetlacza cyfrowego zastosowano 3 diody wskazujące liczbę ppm. Wykonane w trzech kolorach: czerwony - 0,5 ppm, nie można jeździć, żółty - 0,2, jazda jest możliwa, ale jeśli alkomat policji drogowej wyzwala wyższy procent, to nie będą rozważać urządzenia osobistego. Kolor zielony oznacza, że ​​w organizmie nie ma alkoholu, dlatego jazda samochodem jest całkowicie dozwolona.

Średni koszt to 525 rubli.

YASHA AT100

Zalety:

 • Łatwa operacja;
 • Wygoda;
 • Ścisłość;
 • Dobra celność;
 • Niedrogi.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

KOTO BAT001

Osobiste urządzenie wykonane w oryginalnym designie stanie się doskonałym pomocnikiem w określeniu kondycji kierowcy lub pracownika. Zastosowano tutaj czujnik półprzewodnikowy, który jest wykonany z wyższej jakości niż niektórzy przedstawiciele w tym segmencie, co pozwala na pewne działanie. Dodatkowo w zestawie znajdują się 3 ustniki. Zasilanie dostarczane jest z 3 małych baterii paluszkowych.

Przygotowanie alkomatu do użytku zajmie około 20 sekund. Następnie możesz wyczyścić. Zakres pomiarowy od 0 do 1,5 ppm. Do wskazań służy wyświetlacz cyfrowy z niebieskim podświetleniem, co ułatwia pracę w ciemności. Istnieje funkcja automatycznego wyłączania i monitorowania aktualnego stanu baterii.

Średnia cena to 690 rubli.

KOTO BAT001

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Dobra celność;
 • Dodatkowe funkcje;
 • Długa żywotność baterii.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ritmix RAT-310

Jeden z najlepszych instrumentów do użytku osobistego. Urządzenie działa na dwóch bateriach, a rozładowanie przebiega wolniej niż jego poprzedników. Do pomiaru stosowany jest czujnik półprzewodnikowy. W zestawie 5 ustników. Może być używany jako brelok do kluczy, ale często nie można go transportować po ulicy, później może to wpłynąć na dokładność.

Wykonanie pierwszych pomiarów zajmuje 10 sekund. Następnie musisz wykonać przedmuch, który zajmie tyle samo czasu. Oprócz sygnalizacji wizualnej występuje sygnalizacja dźwiękowa, która informuje o gotowości pomiarów. Jako funkcja dodatkowa dostępne jest automatyczne wyłączanie.

Średni koszt to 700 rubli.

Ritmix RAT-310

Zalety:

 • Dobra żywotność w normalnych warunkach użytkowania;
 • Cena £;
 • Żywotność baterii;
 • Pomiar jest szybki.

Niedogodności:

 • Utrata dokładności następuje z upływem czasu.

Autostandart 131002

Piękne urządzenie łatwe w transporcie. Do działania używany jest standardowy czujnik półprzewodnikowy. Zasilany jest bateriami AAA. Przy korzystaniu z wysokiej jakości źródeł zasilania ładowanie będzie trwać 12 miesięcy lub dłużej, co jest dobrym wskaźnikiem przy aktywnym użytkowaniu. Pierwsze pomiary zajmą 10 sekund, a czas czyszczenia to tylko 3,5 sekundy. Zakres pomiarowy od 0 do 1,99 ppm. Do monitorowania wskaźnika służy wyświetlacz cyfrowy.

Średnia cena to 770 rubli.

Autostandart 131002

Zalety:

 • Precyzja;
 • Prędkość dmuchania;
 • Ładny wygląd;
 • Wygoda;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Delta AT-300

Rosyjskie urządzenie, które w krótkim czasie pozwoli dokładnie określić ilość oparów alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest używany przez wielu miłośników motoryzacji. Zastosowany czujnik jest półprzewodnikowy. W zestawie 5 ustników.

Czas przygotowania zajmuje około 20 sekund, a nadmuch trwa 5 sekund. Błąd alkoholomierza wynosi 5%. Pomiary są przeprowadzane do 2 ppm. Może pracować w temperaturach ujemnych. Producent udziela gwarancji do 1 roku.

Średni koszt to 1400 rubli.

Delta AT-300

Zalety:

 • Doskonała dokładność;
 • Cena £;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Wygodne wskazanie;
 • Ścisłość;
 • Prędkość pomiaru.

Niedogodności:

 • Musisz wybrać dobre baterie.

TOP 5 profesjonalnych urządzeń

Drager Alcotest 7510 z drukarką

Profesjonalne urządzenie używane w dużych gałęziach przemysłu. Rodzaj czujnika jest elektrochemiczny, więc właściciel nie może mieć wątpliwości co do dokładności pomiarów. Jednostki miary - mg / l. W zestawie trzy wygodne ustniki. Waga to 433 g. Głównym źródłem zasilania są 4 baterie AA.

Szybkość rozgrzewania - 20 sekund, dmuchanie trwa 2 sekundy. W tym przypadku błąd pomiaru wynosi tylko 1,7%, a zakres pomiarowy sięga 6 ppm. Działa w temperaturach od -10 do 50 stopni. Istnieje możliwość podłączenia alkomatu do telefonu lub komputera. Sygnalizacja - wizualna, za pomocą wyświetlacza cyfrowego.

Średni koszt to 105 000 rubli.

Drager Alcotest 7510 z drukarką

Zalety:

 • Wysoka dokładność pomiaru;
 • Niezawodność;
 • Może pracować w prawie każdych warunkach pogodowych;
 • Zaprojektowany do użytku profesjonalnego;
 • Jest drukarka.

Niedogodności:

 • Koszt.

Dingo E-200B

Profesjonalny alkomat rosyjskiego producenta, który z dużą dokładnością wskaże ilość oparów alkoholu. Do działania używany jest czujnik elektrochemiczny. W zestawie 5 ustników. Źródłem zasilania jest bateria palcowa w ilości 2 sztuk.

Na pierwszy pomiar właściciel musi odczekać 2 minuty. Po uruchomieniu alkomatu konieczne jest wykonanie 5-sekundowego przedmuchu. Następnie informacje zostaną wyświetlone na wyświetlaczu cyfrowym. Pamięć przechowuje do 500 pomiarów.

Średni koszt - 20900 rubli.

Dingo E-200B

Zalety:

 • Dobry stosunek jakości do ceny;
 • Wysoka celność;
 • Długa żywotność baterii;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Czas przygotowania.

AlcoHunter Professional X2

Doskonałe urządzenie wykonane w wyjątkowym designie będzie najlepszym zakupem do profesjonalnych przeglądów. W przeciwieństwie do poprzednich modeli źródłem zasilania jest bateria.

Alkomat potrzebuje tylko 10 sekund na wykonanie pierwszego pomiaru. Wydmuchiwanie trwa 9 sekund, a na ponowny pomiar należy odczekać pół minuty. Działa w temperaturach od -5 do 40 stopni. Dziennie można wykonać do 100 pomiarów, podczas gdy w pamięci pozostaje 20 ostatnich pomiarów Metoda wskazania jest wizualna.

Średni koszt - 19980 rubli.

AlcoHunter Professional X2

Zalety:

 • Wysoka celność;
 • Niezawodność;
 • Stylowy wygląd;
 • Minimalny błąd;
 • 100 pomiarów dziennie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Drager Alcotest 6810

Doskonałe urządzenie, które w jak najkrótszym czasie zidentyfikuje intruza. Do pracy używany jest czujnik elektrochemiczny, który jest niezawodny i bardzo dokładny. W zestawie 3 ustniki. Główna bateria to dwie baterie palcowe.

Pierwszy pomiar trwa 6 sekund. Błąd pomiaru wyniesie 10%. W pamięci można zapisać do 250 pomiarów. Istnieje możliwość podłączenia do komputera i telefonu.

Średni koszt to 42800 rubli.

Drager Alcotest 6810

Zalety:

 • Niemiecka jakość;
 • Prędkość pracy;
 • Możliwość korzystania z baterii;
 • Szybka praca;
 • Ekwipunek.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Dingo B-02

Jedno z najlepszych urządzeń do szybkiego określenia aktualnego stanu pracownika. Najczęściej jest stosowany w przemyśle, rzadziej można go znaleźć w arsenale urządzeń domowych. Typ zastosowanego czujnika to elektrochemiczny. Alkomat waży 674 gramy, więc nie jest szczególnie kompaktowy.

Aby wykonać pierwsze pomiary należy odczekać 4 minuty, w tym czasie urządzenie włączy się i nagrzeje. Ponowny pomiar zajmie 10 sekund. W tym przypadku błąd wynosi około 10%. Do wskazania służą diody LED.

Średni koszt to 46000 rubli.

Dingo B-02

Zalety:

 • Wysoka ocena;
 • Dobra celność;
 • Łatwość sterowania;
 • Wysoka jakość wykonania;
 • Orginalny wzór.

Niedogodności:

 • Cena £.

Wynik

Alkomat jest potrzebny nie tylko do wypisywania mandatów. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie bezpieczeństwa. W końcu praca i jazda pod wpływem alkoholu może spowodować sytuację awaryjną.Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z alkomatów opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *