Najlepsze amperomierze na 2020 rok

0

Urządzenia pomiarowe pomagają precyzyjnie określić wartość konkretnego odcinka elektrycznego, co pozytywnie wpływa na pracę elektrowni. Korzystając z takiego sprzętu, osoba może z łatwością potwierdzić lub zaprzeczyć dowodom naukowym lub może poprawić działanie niektórych urządzeń elektrycznych.

Żadne przedsiębiorstwo nie jest kompletne bez pomiaru produktów. Sama wiedza, do czego są zdolni, może nie wystarczyć, ważne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt. Z tego powodu redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych amperomierzy na 2020 rok.

Co to jest amperomierz?

Amperomierz to elektryczne urządzenie pomiarowe, którego głównym celem jest dokładne określenie natężenia prądu w obwodzie elektrycznym.

W takim przypadku użytkownik musi podłączyć sondy w określonej kolejności, to znaczy odczytywać tylko tam, gdzie jest to konieczne, a nie w innym miejscu.

Rezystancja pomaga dokładnie określić mierzony prąd w wybranym miejscu, przy czym należy pamiętać, że wartość rezystancji samego amperomierza powinna być na minimalnym poziomie. Dzięki takiemu rozwiązaniu wpływ narzędzia pomiarowego na obwód elektryczny jest zredukowany, co pozwala na uzyskanie dokładniejszych wyników. Warto o tym pamiętać, gdy minimalny błąd jest ważny dla osoby.

Wszystkie uzyskane wartości są wyświetlane w następujących wartościach: μA, mA, A i kA. Z tego powodu osoba powinna zdecydować: jakiej dokładności potrzebuje i gdzie planuje obsługiwać produkt. Aby zwiększyć prąd, wystarczy dodać do obwodu elektrycznego wzmacniacze typu magnetycznego.

Rodzaje

Amperomierz pozwoli ci określić z maksymalną dokładnością siłę prądu przemiennego lub stałego przepływającego w obwodzie elektrycznym. Wszystkie urządzenia są podzielone ze względu na sposób przeznaczenia, więc niektóre są bardziej odpowiednie dla małych prądów (mikroamperomierze), podczas gdy inne działają tylko z dużymi wartościami (kiloamperomierze).

Skupiając się na zasadzie działania i cechach specjalnych, wszystkie amperomierze można podzielić na 5 dużych grup. Aby znaleźć właściwy, ważne jest, aby rozważyć każdy typ i, w oparciu o zalety, dokonać wyboru.

Analog

Takie modele pojawiły się jako pierwsze i zostały wynalezione ponad sto lat temu. Zasada działania tych przyrządów jest prosta: tak przyrząd dokonuje pomiarów z cewki, która jest ciasno zamocowana na specjalnej sprężynie, oraz z pola magnetycznego powstającego pod wpływem magnesu trwałego; znajduje się wewnątrz produktu.

Główną zaletą amperomierzy analogowych jest to, że pobierają one minimum energii elektrycznej, co ma pozytywny wpływ na uzyskiwane wyniki, ponieważ błąd staje się minimalny.

Takie instrumenty mają standardową skalę strzałkową, w której wszystkie znaki znajdują się w tej samej odległości od siebie. Kiedyś to urządzenie było szczególnie popularne, ponieważ pokazywało najdokładniejsze wyniki. Wraz z rozwojem technologii pierwsze miejsce zajęły bardziej zaawansowane urządzenia.

Modele analogowe są często używane w warsztatach samochodowych, ponieważ pracują tylko z prądem stałym, ale niektóre laboratoria i fabryki, które używają prądu stałego, również kupują to urządzenie, ponieważ sprzedaje się za przystępną cenę i pokazuje dokładne wyniki.

Elektromagnetyczny

To narzędzie nie ma pływającego uzwojenia rdzenia, jak w poprzedniej wersji. Główną zaletą amperomierza jest jego prostota. Wewnątrz korpusu znajduje się specjalny mechanizm i rdzeń, który jest zamocowany na osi. Gdy tylko osoba połączy produkt, rdzeń zaczyna przesuwać się na bok, ponieważ znajduje się na strzałce, a następnie wchodzi w ruch wraz z nim, wskazując osobie, jaka jest teraz wartość prądu w obwodzie elektrycznym. Ze względu na to, że koszt takich urządzeń jest niewielki, cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród wielu kupujących i rzemieślników domowych. Najczęściej kupowane są do użytku w sieciach prądu stałego, aw niektórych przypadkach w urządzeniach wykorzystujących prąd przemienny, którego częstotliwość nie przekracza 50 Hz.

Elektrodynamiczny

Uniwersalne urządzenie, które pokazuje informacje o prądzie dzięki interakcji dwóch cewek, gdzie jedna jest zamocowana w jednej pozycji, a druga może płynąć w różnych kierunkach. Ze względu na szeroki wachlarz zastosowań to urządzenie jest kupowane najczęściej. Ale w szczególności jest preferowany do stosowania w laboratoriach, w których pracownicy muszą uzyskać dokładną wartość przy minimalnym błędzie.

Jedyną wadą takiego produktu jest jego duża czułość. Produkt reaguje na wszelkie pola magnetyczne, które może emitować technik, nawet te generowane w telefonie. Stwarza to dodatkowe problemy w jego działaniu. Z powodu takich zakłóceń uzyskanie dokładnej wartości w normalnych warunkach jest prawie niemożliwe.

Amperomierze elektrodynamiczne służą do pomiaru prądu przemiennego i stałego w różnych obwodach, ale częstotliwość nie powinna przekraczać 200 Hz, jest to główne wymaganie. Najczęściej ta opcja jest używana, gdy konieczne jest dwukrotne sprawdzenie wyników uzyskanych z innych amperomierzy.

Ferrodynamiczne

Przyrząd jest używany do większości pomiarów. Jeśli chodzi o wybór modeli mechanicznych, to urządzenia tego typu będą właściwym rozwiązaniem. Produkt gwarantuje użytkownikowi wysoką niezawodność, dokładność i bezawaryjną pracę.

Ponadto urządzenie to nie reaguje w żaden sposób na obce źródła pola magnetycznego. Dlatego użytkownik jest zwolniony z zakupu dodatkowego urządzenia. Wewnątrz instrumentu znajduje się zamknięty drut ferromagnetyczny, cewka, która się nie porusza i rdzeń. Wadą tego produktu jest jego wysoki koszt. Dlatego są używane tylko w laboratoriach rządowych lub kompleksach obronnych.

Cyfrowy

Nowoczesne produkty, które pozwalają na wykonywanie pomiarów z maksymalnym komfortem. Taki sprzęt nie ma strzałek; zastępuje je informacyjny wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Dlatego niepotrzebne wahanie pozostanie w przeszłości. Mimo to odczyty takich urządzeń wyróżniają się dobrą dokładnością, co sprawia, że ​​są poszukiwane w większości obszarów.

Główną zaletą produktów jest minimalna wrażliwość na drgania, które mogą wystąpić podczas ruchu lub pod wpływem sił mechanicznych. Pozwala to na dokonywanie pomiarów w samochodzie bez jego zatrzymywania, co jest ogromną zaletą podczas wykonywania niektórych prac.

Większość wytwarzanych produktów wyróżnia się dobrym stopniem ochrony przed wilgocią i pyłem, co pozwala na użytkowanie sprzętu w ekstremalnych warunkach bez obawy o jego stan. Podczas wykonywania pomiarów produkt można ustawić pod dowolnym kątem, nie wpłynie to na dokładność. Ponadto urządzenie może zapisywać odczyty bez stałego nadzoru operatora, co jest wygodnym rozwiązaniem.

Najczęściej amperomierz jest używany w fabrykach, w których występuje praca ze sprzętem elektrycznym i energią cieplną.Nie jest to jedyny obszar zastosowań, jest również aktywnie wykorzystywany:

 • W laboratoriach elektrycznych;
 • W projektowaniu samochodów;
 • W naukach ścisłych;
 • Budowa;
 • Naprawa sprzętu elektronicznego;
 • Przedsiębiorstwa obronne.

Niektóre osoby używają urządzenia w domu. Na przykład kierowcy używają ich do identyfikacji zużycia energii w różnych jednostkach znajdujących się w pojeździe, co pomaga uzyskać najdokładniejsze informacje.

Podłączenie amperomierza

Ponieważ jest to elektryczne urządzenie pomiarowe, ważne jest, aby jego działanie przebiegało zgodnie z określoną sekwencją. Tylko w ten sposób dana osoba uzyska właściwe wyniki. Sondy należy umieścić pomiędzy zasilaczem a obciążeniem.

Aby dokonać pomiarów, ważna jest znajomość rodzaju napięcia używanego w zasilaczu. Odbywa się to w celu zrozumienia, który prąd będzie mierzony: AC lub DC. Konieczne jest użycie tylko urządzenia odpowiedniego dla konkretnego przypadku, inna opcja jest zabroniona.

Aby ułatwić zrozumienie sposobu podłączenia amperomierza, ważne jest poznanie niektórych funkcji połączenia:

 • Konieczne jest wybranie optymalnego bocznika, w którym szczytowa wartość prądu będzie mniejsza niż używana do pomiarów;
 • Po podłączeniu do obwodu elektrycznego odbywa się to za pomocą specjalnych nakrętek, które są umieszczane na narzędziu pomiarowym;
 • Urządzenie należy podłączyć dopiero po odłączeniu zasilania produktu, który należy sprawdzić;
 • Amperomierz jest zawarty w obwodzie;
 • W celu prawidłowego wyświetlania informacji ważne jest, aby wszystkie elementy połączyć z dokładną polaryzacją;
 • Ostatnim etapem jest podłączenie zasilania, następnie osoba odczytuje informacje otrzymane z urządzenia i zapisuje je w notebooku lub notebooku.

Najważniejszą ostrożnością jest to, aby nie podłączać miernika do gniazdka, gdy nie ma obciążenia. Jeśli tak się stanie, urządzenie po prostu się wypali, taki sprzęt rzadko można naprawić, więc osoba będzie musiała kupić nowy produkt.

Ocena najlepszych urządzeń analogowych

M2001-M1 100-0-100

Doskonały model, który pomoże Ci dokładnie określić wartość prądu w obwodzie elektrycznym. Skala jest okrągła, z zerem pośrodku. Bezpośrednie podłączenie do obwodu elektrycznego. Korpus wykonany jest z wysokiej jakości materiałów.

Sprzedawane po cenie 350 rubli.

M2001-M1 100-0-100

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Dobra celność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

A80P 30A-2,5

Amperomierz z bezpośrednim połączeniem, przeznaczony do pomiaru prądu w jednofazowych obwodach elektrycznych. Użycie jest standardowe bez specjalnych kryteriów. Korpus wykonany jest z wysokiej jakości materiałów.

Sprzedawane po cenie 400 rubli.

A80P 30A-2,5

Zalety:

 • Dogodna lokalizacja strzałki;
 • Dobra celność;
 • Solidne ciało;
 • Produkcja rosyjska.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TDM A96 SQ1102-0016 250a / 5a-1.5

Droższa opcja sprzedawana w metalowej obudowie. To urządzenie otwiera możliwość dokładniejszego wykonywania pomiarów, ponieważ błąd wynosi tylko 1,5. Ponadto produkt charakteryzuje się przystępną ceną i bezproblemową eksploatacją przez długi okres.

Średnia cena to 585 rubli.

TDM A96 SQ1102-0016 250a / 5a-1.5

Zalety:

 • Metalowy korpus;
 • Niezawodność;
 • Minimalny błąd;
 • Optymalna cena;
 • Najlepszy producent.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ABB AMT1-A1-60 / 72

Urządzenie znanej firmy, które pomoże określić wartość prądu w obwodzie elektrycznym. Amperomierz jest produkowany w wytrzymałej plastikowej obudowie i ma dobre właściwości użytkowe. Dlatego nie ulegnie pogorszeniu po kilku miesiącach pracy.

Średnia cena: 2900 rubli.

ABB AMT1-A1-60 / 72

Zalety:

 • Wysoka niezawodność;
 • Najlepsza firma;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Pomiar do 500 A.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ZODA 85C1, DC 1A

Opcja budżetowa do użytku domowego. W trudnych warunkach laboratoryjnych nie będzie przydatny, ponieważ ma mały zakres pomiarowy.Do produkcji użyto dobrego plastiku, ale to nie uchroni produktu przed przypadkowym spadnięciem ze stołu.

Średnia cena to 225 rubli.

ZODA 85C1, DC 1A

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Niezła dokładność;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych cyfrowych amperomierzy

PEAKMETER PM8232

Doskonałe kompaktowe urządzenie, które pozwoli Ci dokonywać pomiarów w dowolnym miejscu iw każdych okolicznościach. Praca jest wykonywana przez akumulator. Przejrzysty i pouczający interfejs pozwoli ci na dokładniejsze odczyty. Jednocześnie zużycie energii jest niskie, co pozwoli na użytkowanie urządzenia przez długi czas.

Dużym plusem jest również pomoc, która potwierdza pełne bezpieczeństwo produktu dla użytkownika. Jest to świetne, wszechstronne narzędzie, które może pomóc zarówno doświadczonym radioamatorom, jak i początkującym.

Średnia cena to 1000 rubli.

PEAKMETER PM8232

Zalety:

 • Intuicyjny interfejs;
 • Dobra celność;
 • Wydajność;
 • Siła;
 • Prostota pomiarów.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TDM CPU-60A-1.0

Dobry markowy produkt do użytku domowego w garażu lub małym warsztacie samochodowym. Wyświetlacz informacyjny pomoże Ci uzyskać najdokładniejsze odczyty prądu w obwodzie. Korpus wykonany jest z cienkiej blachy metalowej.

Sprzedawane po cenie 455 rubli.

TDM CPU-60A-1.0

Zalety:

 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Niska cena;
 • Dobra celność;
 • Pokaz.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Amperomierz EKF AD-723

Profesjonalne urządzenie przeznaczone do uzyskiwania dokładnych informacji. Używany w wielu laboratoriach i zakładach produkcyjnych. Etui wykonane jest z wysokiej jakości metalu, który będzie służył długo i nie ulegnie pogorszeniu wizualnemu.

Średnia cena to 4500 rubli.

Amperomierz EKF AD-723

Zalety:

 • Wysoki stopień ochrony;
 • Trzy wyświetlacze;
 • Niezawodność;
 • Dobra jakość wykonania.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Amperomierz ЦА2101

Ta opcja jest odpowiednia do umieszczenia w laboratoriach naukowych, ponieważ ma wysoką dokładność, co pozwala uzyskać najbardziej wiarygodne wyniki. Żadne CHP ani HPP nie są kompletne bez tego produktu.

Sprzedawane za cenę 16 800 rubli.

Amperomierz ЦА2101

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Minimalny błąd;
 • Ekwipunek;
 • Wydajność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

EKF AD-721

Tani model przeznaczony do małego warsztatu. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego materiału, który wytrzymuje niewielkie obciążenia mechaniczne. Produkcja prowadzona jest przez znaną firmę.

Średnia cena to 2000 rubli.

EKF AD-721

Zalety:

 • Wydajność;
 • Dobra celność;
 • Niska cena;
 • Solidna obudowa.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Amperomierze są ważnym narzędziem dla każdego radioamatora lub pracownika elektrowni. Urządzenie pomoże zarówno zoptymalizować urządzenie, jak i zidentyfikować usterkę. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *