Najlepsze programy antywirusowe dla systemu Windows 2020

0

Dziś nawet uczeń wie, że najbardziej nieprzyjemną rzeczą, jaka może przydarzyć się komputerowi, jest „wirus”. Złośliwe oprogramowanie, które przenika do urządzenia, może prowadzić nie tylko do pogorszenia jego funkcjonalności, ale także do poważniejszych problemów - niszczenia plików, kradzieży danych osobowych i haseł, wycieku informacji i wielu innych. A jeśli wcześniej do wyboru były dwa lub trzy programy antywirusowe, dziś jest ich bardzo dużo. Jak wybrać ten właściwy? Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa przegląd najlepszych antywirusów dla systemu Windows na rok 2020.

Antywirus - o co chodzi?

Złośliwe oprogramowanie to wirusy komputerowe. Może penetrować kod programów innych firm, pamięć systemową i sektor rozruchowy na dysku twardym. Może również wysyłać własne kopie za pośrednictwem dostępnych kanałów komunikacji. To ostatnie jest szczególnie ważne, ponieważ głównym zadaniem każdego wirusa jest rozprzestrzenianie się jak najszerzej i zainfekowanie jak największej liczby urządzeń. Towarzyszącą funkcją wirusa jest awaria urządzenia.

Z kolei antywirus to osobna klasa wyspecjalizowanych programów, których celem jest wykrywanie wirusów, ich eliminacja, a także przywracanie zainfekowanych plików i podejmowanie działań prewencyjnych, czyli zapobieganie ponownej infekcji.

Za pomocą programów wirusowych dochodzi do kradzieży danych osobowych użytkownika, zdalnej kontroli komputera, zniszczenia danych, a nawet usunięcia systemu operacyjnego. Istnieją programy, które nie są zaprogramowane przez ich autora do wykonywania złośliwych działań, ale nawet takie oprogramowanie może prowadzić do nieprawidłowego działania komputera. W rezultacie interakcja z takim urządzeniem staje się trudna, a nawet niebezpieczna dla przechowywanych danych. Ponadto wirusy zajmują miejsce w pamięci i zużywają zasoby systemowe.

Każde urządzenie - komputer osobisty, laptop, tablet, smartfon - z połączeniem internetowym może „złapać” wirusa. Ponadto złośliwe oprogramowanie może migrować z jednego urządzenia na drugie za pośrednictwem karty pamięci i dysku flash.

Jakie są wirusy?

Najbardziej niebezpieczni eksperci nazywają trojany („trojany”). Ich główną cechą jest to, że przebierają się za zwykłe legalne oprogramowanie (z angielskiego oprogramowania - oprogramowanie). W rezultacie użytkownik samodzielnie instaluje szkodliwe oprogramowanie na swoim komputerze, nieświadomy niebezpieczeństwa.

Trojany obejmują również programy, które wykonują różnorodne niepotwierdzone działania użytkownika, na przykład zbierają informacje o kartach bankowych, wykorzystują komputer jako dawcę zasobów w celu zapewnienia działania platform kryptowalutowych (wydobycie), wykorzystują urządzenia IP do prowadzenia nielegalnego handlu itp.

Kolejnym popularnym złośliwym oprogramowaniem są robaki sieciowe.Robaki niezależnie przeszukują lokalne i globalne sieci komputerowe, działając autonomicznie, a czasem w trybie w pełni automatycznym. Ich mechanizmy ataku dzielą się na dwa typy - identyfikowanie i wykorzystywanie luk w systemie operacyjnym zainstalowanym na komputerze lub zmuszanie użytkownika do uruchomienia szkodliwego oprogramowania. Najczęściej robaki rozprzestrzeniają się za pośrednictwem wiadomości spamowych, gdy użytkownik chcąc poznać treść otrzymanej wiadomości otwiera plik i tym samym infekuje komputer wirusem.

Istnieją również dwie inne kategorie wirusów - wirusy polimorficzne i wirusy ukrywające się.

Specyfika tego pierwszego polega na ciągłej modyfikacji kodu programu szkodliwego oprogramowania, mimo że sama procedura generowania nowego kodu również nie jest stabilna i jest korygowana przy każdym nowym przypadku infekcji.

Wirusy ukrywające się częściowo lub całkowicie ukrywają swoją obecność, co komplikuje wykrywanie złośliwego oprogramowania w systemie.

Klasyfikacja oprogramowania zabezpieczającego

Narzędzia antywirusowe dzielą się na następujące typy:

 1. Zgodnie ze sposobem wykonania rozróżnia się oprogramowanie i oprogramowanie oraz oprogramowanie sprzętowe;
 2. Metodą umieszczenia w pamięci RAM oprogramowanie dzieli się na rezydenta i nierezydenta. Te pierwsze zaczynają działać natychmiast po uruchomieniu systemu operacyjnego i okresowo sprawdzają pliki w trybie automatycznym. Nierezydentów są uruchamiane bezpośrednio przez użytkownika lub zgodnie z wyznaczonym harmonogramem;
 3. Ze względu na cel (sposób ochrony) istnieją:
 • Detektory (skanery) - szukaj obecności wirusa w pamięci RAM, a także na wewnętrznych i zewnętrznych nośnikach pamięci. W przypadku wykrycia powiadom użytkownika za pomocą wiadomości.
 • Immunizatory - po wykryciu wirusa blokują jego działanie, a także przeprowadzają holistyczną immunizację.
 • Monitory - podobnie jak skanery, uruchamiane są wraz z uruchomieniem systemu operacyjnego i automatycznie monitorują stan systemu w czasie rzeczywistym.
 • Fagi / polifagi - wyszukuje zainfekowane pliki, a po znalezieniu uruchamia protokół „cure”. Polifagi mogą usuwać złośliwe kody.
 • Filtry - śledzi aktywność specyficzną dla badanych wirusów.
 • Audytorzy są uważani za najbardziej wiarygodnych pod względem ochrony. Ich działanie sprowadza się do zapamiętania początkowego stanu systemu, dzięki czemu moment infekcji urządzenia jest szybko wykrywany.
 1. W zależności od obszaru zastosowania wyróżnia się programy antywirusowe do użytku osobistego, zalecane dla agencji rządowych, oraz pakiety biznesowe.

Jak wybrać program antywirusowy?

Główne kryteria wyboru produktu ochronnego są zredukowane do następującej listy:

 • Koszt;
 • Producent;
 • Skład opakowania;
 • Wygoda użytkowania;
 • Jakość ochrony.

Każdy z tych parametrów wart jest szczegółowego rozważenia.

Koszt

Jedno z priorytetowych kryteriów, ponieważ produkty antywirusowe mogą być płatne i bezpłatne. Instalacja i korzystanie z pierwszego jest możliwe tylko po dokonaniu odpowiedniej opłaty za kod aktywujący oprogramowanie. Procedura zakupu może być jednorazowa, gdy płatność jest dokonywana tylko raz, lub regularna, gdy kwota określona przez producenta musi być zapłacona z określoną częstotliwością. Okres ważności, koszt i procedura płatności za licencję różnią się w zależności od producenta. A to, który pakiet lepiej kupić, zależy od wielu czynników.

Darmowe oprogramowanie zabezpieczające jest dystrybuowane bezpłatnie, dlatego każdy może je pobrać ze strony internetowej dewelopera i zainstalować na swoim komputerze lub innym urządzeniu. Informacje o sposobie instalacji oprogramowania zawierają szczegółowy opis produktu zamieszczony na stronie dewelopera. Jak zwykle instalacja jest szybka i wymaga minimalnego wysiłku.

Zarówno płatne, jak i bezpłatne oprogramowanie mają swoje wady i zalety, które zostaną omówione poniżej.

Producent

Niezawodność oprogramowania zależy od programisty i jego reputacji. Popularność oprogramowania znanych światowych producentów wynika z faktu, że posiadają oni duże doświadczenie w dziedzinie programowania i zdobyli zaufanie większości użytkowników, udowadniając skuteczność ich oprogramowania.

Jednak reklamowane firmy nie zawsze są w stanie zaoferować pakiet wysokiej jakości, zdarza się też, że ochrona z dużą liczbą słabych punktów oferowana jest pod znaną marką. Dlatego powinieneś skupić się na recenzjach użytkowników, a nie na promowanej nazwie.

W takim przypadku, jak odpowiedzieć na pytanie „Która firma ma najlepszy program antywirusowy?”

Najlepsi twórcy oprogramowania antywirusowego:

 1. Kaspersky Lab (Rosja);
 2. ESET (Słowacja);
 3. Doctor Web (Rosja);
 4. Symantec (USA);
 5. Bitdefender (Rumunia);
 6. Oprogramowanie AVAST (Republika Czeska);
 7. Avira Operations (Niemcy);
 8. AVG Technologies (Republika Czeska);
 9. McAfee (Stany Zjednoczone);
 10. Trend Micro (Japonia).

Popularne oprogramowanie jest produkowane przez Comodo (USA), G-Data Software AG (Niemcy), TeamViewer GmbH (Niemcy), MicroWorld Technologies Inc. (Indie), Agnitum Ltd (Rosja).

Skład opakowania

W rzeczywistości idealne oprogramowanie zabezpieczające powinno zawierać kilka programów, z których każdy ustanowi ochronę i zapewni bezpieczeństwo we własnej niszy systemowej. Na przykład jeden będzie monitorował pocztę e-mail, drugi będzie monitorował obszar pobierania, trzeci będzie okresowo sprawdzał pamięć komputera (na życzenie użytkownika i zgodnie z harmonogramem).

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsi obrońcy antywirusów mogą być bezużyteczni, gdy wchodzą w konflikt z innym oprogramowaniem działającym na urządzeniu. Agresywna interakcja może spowodować awarię systemu lub tymczasowe zawieszenie oprogramowania, co doprowadzi do podatności urządzenia i penetracji wirusów.

Wygoda użytkowania

Oprogramowanie zabezpieczające powinno być wygodne i łatwe w użyciu, a także nie wymagać od użytkownika żadnych specjalnych umiejętności. Oprogramowanie, które stwarza niedogodności, zadaje wiele niezrozumiałych pytań lub zmusza do wykonywania skomplikowanych operacji, zwiększa ryzyko, że wcześniej czy później dana osoba popełni błąd. Jeśli zarządzanie programem należy do kategorii o podwyższonej złożoności, to dla większości użytkowników takie oprogramowanie jest nieefektywne.

Jakość ochrony

Poziom bezpieczeństwa komputera zależy od takich czynników, jak:

 • szybkość wykrywania zagrożeń - im szybciej wykryta zostanie penetracja wirusa, tym szybciej zostaną podjęte działania w celu jego izolacji i usunięcia oraz tym mniej szkód wyrządzi on systemowi;
 • częstotliwość i regularność aktualizacji baz danych - bazy danych to kompleks informacji, który pozwala zidentyfikować wirusy poprzez zidentyfikowanie algorytmu ich działania i skorelowanie go z informacjami w bazie danych. Dlatego im częściej bazy danych są aktualizowane, tym wydajniejsze oprogramowanie;
 • możliwość „wyleczenia” zainfekowanego urządzenia - lekarz antywirusowy jest w stanie przywrócić uszkodzone pliki, co jest bardzo ważne w przypadkach, gdy np. przechowywane informacje nie mają kopii;
 • ochrona bez obniżenia wydajności - niektóre produkty antywirusowe mocno obciążają system, powodując jego spowolnienie.

Błędy przy wyborze programu antywirusowego

Nie wystarczy wybrać, pobrać i zainstalować oprogramowanie na swoim komputerze. Najpierw należy sprawdzić funkcjonalność, czyli upewnić się, że wymagania systemowe oprogramowania zabezpieczającego odpowiadają możliwościom konkretnego komputera. Jest to szczególnie ważne w przypadku zakupu licencjonowanego produktu, ponieważ jeśli program nie zadziała, to pieniądze zostaną wyrzucone na wiatr. Dlatego musisz zwrócić uwagę na główne cechy techniczne:

PokójSpecyfikacjeZalecenia
1SubskrypcjaAbonament obejmuje dokonanie płatności za możliwość korzystania z produktu.
2LicencjaJest nieograniczony i płatny tylko raz. Ale jednocześnie wtyczki i uaktualnienie licencjonowanego produktu najczęściej trzeba kupić osobno.
3Okres ważności licencjiUmowa licencyjna określa okres, przez jaki kupujący ma prawo do korzystania z produktu. Po upływie daty wygaśnięcia licencję należy ponownie zakupić.
4Liczba użytkowników i liczba urządzeńUmowa określa również liczbę użytkowników, którzy uzyskają prawo do korzystania z oprogramowania oraz liczbę urządzeń, na których można zainstalować pakiet.
5Minimalna częstotliwość procesoraTwórcy wskazują minimalną częstotliwość komputera (lub innego urządzenia), która jest niezbędna do prawidłowego działania programu.
6BaranDo instalacji i prawidłowego działania wymagana jest pewna ilość pamięci RAM.
7Bitowość systemu operacyjnegoGłębokość bitowa, z jaką można zainstalować oprogramowanie na komputerze. Określone przez jego wersję. Wersja systemu operacyjnego może być 32-bitowa lub 64-bitowa.
8Wolna pamięćKażde oprogramowanie ma swoją „wagę” i dlatego wymaga miejsca. Twórcy wskazują, ile waży program i ile wolnego miejsca jest do niego potrzebne.
9FirewallObecność zapory ogniowej pozwala blokować niechciane lub potencjalnie niebezpieczne zasoby internetowe, a także zapobiegać atakom hakerów.
10Ile to kosztujeProgramy antywirusowe różnią się ceną w zależności od producenta i zawartości pakietu. Średnio koszt oprogramowania zabezpieczającego ze standardowym zestawem funkcji od wysokiej jakości programisty wynosi 1500 rubli rocznie za instalację na 1 urządzeniu. Niedrogie programy są wyceniane w granicach 1000 rubli. na ten sam okres.

Zalety i wady

Darmowe zalety antywirusa:

 • Wygodny i zrozumiały w obsłudze dzięki interfejsowi nieobciążonemu dodatkowymi funkcjami i modułami, które nie zawsze są potrzebne;
 • Ważą mniej niż płatne odpowiedniki i nie zajmują dużo miejsca w pamięci wewnętrznej;
 • Mają niskie wymagania dotyczące zasilania systemu i dobrze współpracują z niedrogim sprzętem;
 • Największą zaletą jest to, że nie musisz za nie płacić.

Niedogodności:

 • Zmniejszona funkcjonalność, a zatem pod względem wydajności programy budżetowe są czasami gorsze od płatnych;
 • Niska wydajność, która spowalnia wolne oprogramowanie;
 • Obecność reklam, za pomocą których producent płaci za koszty rozwoju produktu
 • Rejestracja, która czasami jest konieczna na stronie internetowej dewelopera. Procedura rejestracji jest inna i nie wszyscy się na to zgadzają.

Zalety płatnej ochrony to:

 • Regularne aktualizacje bazy danych, dzięki czemu oprogramowanie posiada aktualne narzędzia do przeciwdziałania różnym zagrożeniom;
 • Istnieją dodatkowe funkcje, które rozszerzają funkcjonalność oprogramowania;
 • Elastyczne ustawienia, które pozwalają na podłączenie dokładnie tych funkcji, które są niezbędne dla konkretnego użytkownika;
 • Niektóre płatne programy antywirusowe nie usuwają, ale leczą zainfekowane pliki.

Niedogodności:

 • Główną wadą jest to, że musisz zapłacić;
 • Płatni obrońcy czasami działają fałszywie, blokując strony, które nie zawierają niczego niebezpiecznego;
 • Ważą dużo i dlatego mogą mocno obciążać system, co staje się poważnym problemem w przypadku urządzeń o małej mocy;
 • Wymagania systemowe są dość wysokie.

O czym musisz wiedzieć?

Jest takie określenie jak ataki zero-day. Odnosi się do nieznanych zagrożeń i niedawno utworzonych wirusów, z którymi twórcy oprogramowania zabezpieczającego jeszcze nie spotkali się. Dlatego takie świeże złośliwe oprogramowanie nie zostało jeszcze uwzględnione w bazach danych ani zaprogramowane w oprogramowaniu zabezpieczającym, ponieważ nowe wirusy są nieustannie tworzone i trafiają do baz danych po ataku. Dlatego ważne jest, aby oprogramowanie było gotowe do uwzględnienia najpilniejszych zagrożeń, które zależą od częstotliwości aktualizacji bazy danych.

Ocena jakości programów antywirusowych dla systemu Windows na rok 2020

Darmowe oprogramowanie antywirusowe do użytku osobistego

avast darmowy antywirus

Producent: AVAST Software (Czechy)

Odpowiedni dla Windows 10 / 8.1 / 8/7

Bitowy system operacyjny: 32/34 bity

Interfejs: rosyjski / angielski

Rozmiar: 7,4 Mb

Oprogramowanie zabezpieczające komputer od znanego dewelopera, dystrybuowane bezpłatnie. Posiada wszystkie funkcje niezbędne do zapewnienia niezawodnej i kompleksowej ochrony - wykonuje pełne skanowanie w celu wykrycia podatności systemu, wyszukuje i blokuje zagrożenia (wirusy, phishing i spyware, a także ransomware), analizuje zachowanie, izoluje podejrzane pliki do analizy w chmurze, zatrzymuje przechodzenie na fałszywe strony internetowe, zapobieganie przedostawaniu się podejrzanych e-maili do skrzynki pocztowej, sprawdzanie bezpieczeństwa połączenia Wi-Fi, instalowanie innych aktualizacji oprogramowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa,zabezpiecza hasła, czyści przeglądarkę, tworzy kopie zapasowe dla krytycznych przypadków.

Wymagania systemowe: procesor Pentium 4, 1 GB pamięci RAM, 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Zalety:

 • potężny skaner, który znajduje nawet zaszyfrowane wirusy;
 • dość szeroka funkcjonalność;
 • dobry zestaw narzędzi;
 • kompatybilny z wieloma platformami Windows, a także może pracować na sprzęcie z systemem Mac i Android OS;
 • z funkcją ochrony przed atakami typu zero-day;
 • wygodne i proste użytkowanie;
 • minimalne obciążenie systemu;
 • więcej funkcji niż w przypadku innych bezpłatnych produktów.

Niedogodności:

 • funkcje takie jak ochrona przed oprogramowaniem ransomware, antyspamem, zapora ogniowa, ochrona kamery internetowej są dostępne tylko w płatnym pakiecie Avast Premium Security;
 • obfitość reklam;
 • wyskakujące powiadomienia;
 • ograniczone możliwości menedżera haseł.

Avira Free Antivirus 2020

Producent: Avira Operations (Niemcy)

Nadaje się do okien 7/8 / 8.1 / 10

Bitowy system operacyjny: 32/64 bit

Interfejs: rosyjski / angielski

Rozmiar: 197 Mb

Wszechstronne i wszechstronne oprogramowanie komputerowe zapewniające bezpieczeństwo urządzenia w czasie rzeczywistym i kontrolę nad Zaporą systemu Windows. Wykorzystuje technologie chmurowe do ochrony przed wirusami, phishingiem, oprogramowaniem szpiegującym, oprogramowaniem ransomware, reklamami, zaszyfrowanymi zagrożeniami, śledzeniem przez przeglądarkę, niebezpiecznymi witrynami i plikami do pobrania, które mogą uszkodzić system. Istnieje funkcja „Sieci społecznościowe”, która pozwala na monitorowanie działań dziecka w sieci. Istnieje również narzędzie o nazwie Bezpieczne zakupy, które sprawi, że Twoje zakupy online będą bezpieczniejsze.

Wymagania systemowe: system operacyjny firmy Microsoft (w tym XP i Vista), 2 GB pamięci RAM, a także 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym i połączenie z Internetem.

Zalety:

 • możliwe jest wzmocnienie podstawowej ochrony za pomocą bezpłatnych aplikacji i usług firmy Avira;
 • ciągłe automatyczne aktualizacje;
 • technologia heurystyczna (AHeAD) chroniąca przed atakami typu zero-day;
 • klasyfikacja zagrożeń;
 • szybkie skanowanie;
 • antyrootkit;
 • kompleksowa ochrona Internetu;
 • jest wersja na Androida;
 • prosty i atrakcyjny interfejs;
 • minimalna liczba fałszywych alarmów;
 • niskie obciążenie systemu;
 • zaawansowane funkcje.

Niedogodności:

 • kontrola rodzicielska nie jest dostępna w wersji rosyjskiej;
 • stała reklama produktów Avira;
 • natrętne wyskakujące okienka.

Kaspersky Free

Producent: Kaspersky Lab (Rosja)

Nadaje się do okien 8.1 / 8/7/10

Bitowy system operacyjny: 32/64 bit

Interfejs: rosyjski / język

Rozmiar: 2,7 Mb

Darmowy produkt z technologiami opartymi na chmurze, Kaspersky Security Network. Oferuje użytkownikowi cały zestaw funkcji, w tym antywirus plików i poczty, VPN, monitorowanie aktywności, ochronę przed zagrożeniami sieciowymi i ochronę sieci. Kaspersky Free zapewnia podstawową ochronę komputera osobistego i działań użytkownika w Internecie. Uruchamia się wraz z uruchomieniem systemu operacyjnego, jest stale obecny w pamięci RAM i skanuje wszystkie podłączone nośniki danych, a także pliki, które są otwierane, zapisywane i uruchamiane na urządzeniu. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, Kaspersky Free łączy się z „chmurą” i w celu ochrony przed najbardziej zaawansowanymi zagrożeniami wykorzystuje dane otrzymane od wszystkich użytkowników tego oprogramowania.

Wymagania systemowe: co najmniej 1,5 GB wolnego miejsca na dysku, procesor z obsługą SSE2 co najmniej 1 GHz, stabilne połączenie internetowe, Microsoft Internet Explorer 9.0 lub nowszy, Microsoft Windows Installer 3.0 lub nowszy.

Zalety:

 • pracować na tych samych technologiach, co wersja płatna;
 • obecność klawiatury ekranowej;
 • ochrona przed phishingiem;
 • wysokie wskaźniki wykrywania złośliwego oprogramowania;
 • bezpieczne połączenie po podłączeniu do publicznego Wi-Fi;
 • ochrona komunikatorów internetowych;
 • kontrola ruchu internetowego.

Niedogodności:

 • wiele wymagań systemowych;
 • ograniczona funkcjonalność.

360 Total Security

Producent: Qihoo 360 Software (Chiny)

Odpowiedni dla Windows XP / Vista / 10 / 8.1 / 8/7

Bitowy system operacyjny: 32/64 bit

Interfejs: rosyjski / angielski

Rozmiar: 82,1 Mb

Darmowy rosyjski program antywirusowy od chińskich programistów, który zapewnia kompleksową ochronę komputera przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Bezpieczeństwo jest zapewniane w czasie rzeczywistym dzięki silnikom Avira i Bitdefender, proaktywnym technologiom chmurowym QVM II i 360 Cloud.

Dzięki 360 Total Security możesz łatwo robić zakupy online i pobierać różne pliki. Oprogramowanie chroni kamerę internetową, blokuje wszystkie niebezpieczne strony internetowe, sprawdza dyski USB, chroni dokumenty systemowe i rejestry, naprawia luki w zabezpieczeniach, sprawdza bezpieczeństwo połączeń Wi-Fi, czyści wtyczki, usuwa pliki tymczasowe i optymalizuje wydajność komputera. Program oferuje również funkcję naprawy systemu. To narzędzie jest przeznaczone do kompleksowej oceny i szybkiego przywracania niezdrowych zmian w systemie operacyjnym.

Wymagania systemowe: RAM - nie 512 Mb, procesor 1,6 GHz, wolne miejsce na dysku - 600 Mb.

Zalety:

 • ochrona online i offline;
 • dwa rodzaje ochrony - lokalna i chmurowa;
 • bezpieczna praca w internecie;
 • obecność zapory;
 • zużywa minimum zasobów systemowych;
 • nie hamuje systemu.

Niedogodności:

 • obfitość reklam;
 • wyskakujące okienka, których nie można wyłączyć.

Płatne oprogramowanie antywirusowe

ESET NOD32 Antivirus

Producent: ESET (Słowacja)

Odpowiedni dla Windows Vista / 10 / 8.1 / 8/7

Bitowy system operacyjny: 32/64 bit

Interfejs: rosyjski / angielski

Rozmiar: 49,8 Mb / 54,4 Mb

Średnia cena - 1000 rubli. / rok za 1 szt

Łatwe w instalacji i zarządzaniu dobrze znane oprogramowanie, którego celem jest zapewnienie podstawowej ochrony komputera domowego przed wirusami, atakami typu phishing, trojanami, robakami, oprogramowaniem szpiegującym, reklamowym i rootkitami. Opracowany w oparciu o technologię ThreatSense i połączenie technik heurystycznych z tradycyjnym wykrywaniem sygnatur. Ponadto technologie analizy behawioralnej są wykorzystywane w połączeniu z możliwościami filtru sieciowego, który pozwala blokować i zapobiegać próbom zewnętrznego wpływu na system.NOD32 wykrywa i usuwa złośliwe oprogramowanie, filtruje treści internetowe, przywraca uszkodzone pliki oraz blokuje niebezpieczne strony i linki.

Dostępna jest pudełkowa wersja programu ESET NOD32 do użytku osobistego z okresem ważności do 12 miesięcy, przeznaczona dla 3 urządzeń. Przy odnowieniu zakupionej licencji okres ważności wynosi 20 miesięcy.

Wymagania systemowe: aby zainstalować program, będziesz potrzebować 55 MB miejsca na dysku twardym oraz procesor Intel lub AMD (32 bitx86 i 64 bitx64).

Zalety:

 • działa w systemie Linux Mac OS;
 • wygodne ustawienia;
 • łatwość użycia;
 • proaktywne i dokładne obliczanie zagrożeń;
 • kilka metod weryfikacji;
 • duża prędkość pracy;
 • monitorowanie aktywności;
 • ochrona danych osobowych;
 • szeroka funkcjonalność.

Niedogodności:

 • zużywa dużo zasobów;
 • fałszywe alarmy.

Web Security Space dla systemu Windows

Producent: Doctor Web (Rosja)

Odpowiedni dla Windows Vista / 10 / 8.1 / 8/7

Bitowy system operacyjny: 32/64 bit

Interfejs: rosyjski / ukraiński / angielski

Rozmiar: 498 Mb

Średnia cena - 1300 rubli / rok za 1 komputer

Jest to kompleksowe oprogramowanie, które obejmuje program antywirusowy, monitor HTTP, antyspam, kontrolę rodzicielską, barierę przed exploitami i oprogramowaniem ransomware oraz analizator aktywności. Dr.Web zapobiega utracie danych poprzez ciągłe tworzenie kopii zapasowych wszystkich plików użytkownika, zapewnia poufność poprzez blokowanie kamery internetowej i mikrofonu, monitoruje dyski USB i wysyła podejrzane łącza do „chmury” w celu skanowania w piaskownicy. Chroni również użytkownika przed kradzieżą (dane osobowe, hasła, pieniądze za pośrednictwem bankowości internetowej), oszustwami, wykorzystaniem luk w oprogramowaniu, utratą danych i informacji, przechwyceniem i śledzeniem urządzenia. Według kupujących to jeden z najlepszych produktów w swoim segmencie.

Antywirus jest dostępny w wersji pudełkowej do indywidualnego użytku z okresem ważności 24 miesięcy na 2 urządzenia.

Wymagania systemowe: wolna pamięć - co najmniej 512 Mb, łącze internetowe, obsługa procesora dla poleceń i686.

Zalety:

 • ciągłe aktualizowanie baz danych;
 • leczy zainfekowane programy i pliki;
 • zapewnia bezpieczeństwo w Internecie;
 • wyposażony w zaporę ogniową;
 • ma szeroką funkcjonalność;
 • minimalna liczba fałszywych alarmów;
 • diagnostyka dysku twardego i pamięci RAM;
 • najpełniejszy rejestr złośliwego oprogramowania;
 • jasne i proste ustawienia;
 • dostępna bezpłatna wersja próbna.

Niedogodności:

 • konflikty z innym oprogramowaniem antywirusowym;
 • zdarzają się awarie, które eksperci kojarzą z procesem aktualizacji baz danych na platformie operacyjnej Windows XP.

Bitdefender Total Security

Producent: Bitdefender (Rumunia)

Odpowiedni dla Windows XP / 10 / 8.1 / 8/7 / Vista

Bitowy system operacyjny: 32/64 bit

Interfejs: rosyjski / angielski

Rozmiar: 11,2 Mb

Średnia cena - 2000 rubli / rok za 1 komputer

Kompleksowy program wyposażony w dwukierunkową zaporę ogniową i zwiększoną ochronę danych osobowych. Charakteryzuje się potężnym silnikiem, który zapobiega przenikaniu złośliwego oprogramowania i oprogramowania ransomware. Zaawansowana technologia skanowania szybko sprawdza system pod kątem uszkodzeń, a wysoka wydajność pozwala szybko reagować na zagrożenia. Wszystkie połączenia internetowe są monitorowane, pełne bezpieczeństwo jest gwarantowane po podłączeniu do Wi-Fi, a wielowarstwowa ochrona sieci obejmuje takie funkcje, jak blokowanie niebezpiecznych zasobów, izolowana przeglądarka, elektroniczne płatności za bezpieczną bankowość i zakupy online.

Zalety:

 • dostępna jest wersja próbna przez 30 dni;
 • szeroka funkcjonalność;
 • integracja z chmurą;
 • kontrola rodzicielska;
 • aktywna kontrola i monitorowanie zachowania;
 • bezpieczne surfowanie po sieci;
 • możliwość odzyskiwania plików;
 • ochrona sieci społecznościowych;
 • menedżer haseł;
 • tryb autopilota;
 • ocena ryzyka;
 • niszczarka plików.

Niedogodności:

 • niezbyt przyjazny interfejs użytkownika;
 • wysoka cena.

AVG File Server Business Edition

Producent: AVG Technologies (Czechy)

Odpowiedni dla Windows XP / Vista / 7/8 / 8.1 / 10 / Server 2008 / SBS 2011 Standart

Bitowy system operacyjny: 32/64 bit

Interfejs: rosyjski / angielski

Rozmiar: 282 Mb

Średnia cena - 1000 rubli / za 1 urządzenie na 1 rok

Materiał programowy z rosyjskojęzycznym interfejsem z kategorii korporacyjnego oprogramowania antywirusowego, który jest odpowiedni zarówno dla platformy Windows, jak i MacOS. Jest to wszechstronne narzędzie do zabezpieczania małych firm i serwerów przed wirusami i atakami sieciowymi. Należy do klasy produktów, takich jak AVG Business Security. Korzystają z technologii chmurowej, uzupełnionej algorytmem wykrywania zagrożeń, opartym na sztucznej inteligencji. Narzędzie CyberCapture pozwala na identyfikację i wysłanie podejrzanych plików do laboratorium w celu zbadania i analizy, a ochrona serwera zapewni jego niedostępność przed atakami hakerów. Funkcja zdalnego sterowania pozwala administratorom zdalnie regulować działanie programu - aktualizować, konfigurować, sprawdzać.

Wymagania systemowe: połączenie internetowe do aktywacji i aktualizacji programu, ekran o rozdzielczości 1024x768 pikseli, a także wersje MS SharePoint Services 3.0 i wyższe, MS SharePoint Server 2010 i nowsze.

Zalety:

 • dostępna jest wersja próbna na 30 dni;
 • niezawodna ochrona nawet przed najnowszym złośliwym oprogramowaniem;
 • bezpieczeństwo transakcji pieniężnych i danych osobowych;
 • bezpłatne wsparcie;
 • inteligentne skanowanie;
 • usuwanie plików nie do odzyskania.

Niedogodności:

 • brak zapory;
 • nie ma funkcji skanowania linków;
 • brak antyspamu.

Wskazówki: jak wyłączyć program antywirusowy?

Najnowsze wersje systemów operacyjnych firmy Microsoft - Windows 10/8 / 8.1 charakteryzują się tym, że posiadają wbudowany program antywirusowy - Windows Defender lub Windows Defender. Program działa domyślnie i nie zapewnia najpotężniejszej, ale wciąż ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Wcześniej program Windows Defender wypadał słabo w testach i pomijał wiele zagrożeń. Ale w ostatnich latach znacznie się poprawił. Jednak wielu użytkowników decyduje się na zainstalowanie oprogramowania zabezpieczającego innych firm. Po zainstalowaniu większość nowoczesnych programów antywirusowych automatycznie wyłącza Defendera. Ale nie zawsze tak się dzieje i czasami programy wchodzą w konflikt, dlatego musisz ręcznie wyłączyć oprogramowanie układowe.

Jak to zrobić?

Istnieją dwa sposoby - za pomocą edytora rejestru i interfejsu Defender.Pierwsza opcja służy do trwałego wyłączenia, druga do tymczasowego.

Rozważ opcję trwałego wyłączenia.

 1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest uruchomienie programu pomocniczego Run, naciskając klawisze Windows + R.
 2. Następnie wprowadź polecenie „Regedit” w wierszu okna, które zostanie otwarte, i naciśnij „Enter”.
 3. Następnie skopiuj ścieżkę „Komputer \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender” i wklej ją w wierszu okna dialogowego. Naciśnij enter".
 4. Utwórz nowy „Parametr DWORD (32-bitowy)” w Edytorze rejestru i nadaj mu nazwę „DisableAntiSpyware”. Kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie „Zmień”. W oknie, które zostanie otwarte, ustaw 1 w wierszu „Wartość” i kliknij „OK”.

Wszystko. Program Windows Defender jest teraz wyłączony.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z programów antywirusowych opisanych w rankingu lub ciekawszego oprogramowania, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *