Najlepsze antybugi na 2020 rok

0

Postęp naukowy i technologiczny umożliwił ograniczenie wymiarów nowoczesnych mikroprocesorów do minimum. Dzięki temu funkcjonalność urządzeń wzrosła, a zwartość osiągnęła przerażające cechy. Dodaj błąd, kamera wideo teraz nic nie kosztuje. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że prawie każdy może zamówić takie urządzenia przez Internet. Jedynym sposobem, aby zapobiec wyciekowi osobistych, handlowych informacji i nie stać się ofiarą brudnego szantażu, jest użycie wykrywaczy błędów. Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Ciebie przegląd najlepszych anty-błędów na 2020 rok.

Co to jest „błąd” i w jakich przypadkach są one niebezpieczne?


Bardzo trudno jest jednoznacznie zdefiniować, która technika jest uważana za oprogramowanie szpiegowskie, dlatego zakup indywidualny jest zabroniony, a którego można użyć. Na przykład smartwatche o standardowej konfiguracji z funkcją nagrywania głosu nie są uważane za takie. Ale jeśli mają wbudowaną kamerę, będą problemy z przepisami. Ale różne długopisy, pendrive'y, zapalniczki z funkcją odsłuchu, których jest bardzo dużo w sklepach internetowych, głównie pochodzenia chińskiego, są zdecydowanie zabronione!

Bardzo łatwo stać się ofiarą takiego „owada”, może je wykorzystać zazdrosna druga połowa, pracodawca, który nie ufa niani ani korepetytorowi, kolega z pracy, który chce zdobyć Twoją bazę klientów. Właściciele pozbawieni skrupułów również szpiegują swoich najemców.

Czy możliwe jest samodzielne wyszukiwanie błędów, czy też będzie wymagana interwencja specjalistów? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od rodzaju gadżetu, który jest zainstalowany w Twoim domu lub biurze. Najprostsze „błędy” audio i wideo można łatwo wykryć samodzielnie, kupując niedrogie wykrywacze do wyszukiwania urządzeń podsłuchowych. Ale bardziej złożone systemy zostaną odkryte tylko przez profesjonalistów i nie jest logiczne kupowanie drogiego sprzętu, aby go raz użyć. Ponadto, jeśli chodzi o osobę prawną, system bezpieczeństwa wewnętrznego firmy powinien zajmować się danymi finansowymi.

Jakie są systemy wykrywania podsłuchów?


Przede wszystkim dowiedzmy się, czym jest „błąd” i jak to działa. W rzeczywistości każdy system szpiegowski jest nadajnikiem, który nadaje informacje, dźwięk, obraz, lokalizację użytkownika do odbiornika znajdującego się poza pokojem. Ten nadajnik może być wyposażony, w zależności od celu, w mikrofon, kamerę wideo lub czujnik GPS. Urządzeniem odbiorczym jest komputer osobisty, dedykowany następca lub smartfon. Moduł GSM służy do przesyłania sygnałów radiowych na odległość. Zasada działania antywirusa jest prosta, aby określić lokalizację błędu, anty-przewodowy skan skanuje przestrzeń pokoju, samochodu w celu wykrycia sygnału radiowego. Takie systemy nazywane są - aktywne, ich zalety:

 1. Niska cena;
 2. Łatwy w konfiguracji, pracy;
 3. Dostępność zakupu.

Wady to niska odporność na zakłócenia, ograniczona wydajność, a co najważniejsze, nie radzą sobie z bardziej profesjonalnymi „błędami”, ponieważ ich charakterystyka jest ograniczona. W końcu często mylą promieniowanie urządzeń gospodarstwa domowego z sygnałem podsłuchu. Ponadto błędy budżetowe działają stale, więc są stosunkowo łatwe do wykrycia. Ale modele do użytku profesjonalnego transmitują sygnał w sposób losowy, stale zmieniają częstotliwość, czas nadawania. Inne nawet włączają się w określonym czasie lub na sygnał z zewnątrz, natychmiast przesyłając pakiet informacji. Wykrywanie ich prostymi środkami jest prawie niemożliwe.

Profesjonalne „podsłuchy” potrafią wykryć - detektory nieliniowe, skanują przestrzeń w celu wykrycia działania dowolnego elementu półprzewodnikowego. Oczywiście takie anty-błędy są drogie, a ich obsługa wymaga pewnych umiejętności. Często takie systemy nie są sprzedawane pojedynczo, wymagany jest kompletny zestaw z dodatkowymi urządzeniami. A najbardziej wyrafinowane systemy pozwalają i wykrywają, czy pomieszczenie jest monitorowane z zewnątrz, na przykład poprzez usuwanie dźwięków mikrofal z szyby okiennej. Istotne będzie również pytanie, która firma lepiej kupić taki wykrywacz. Rady specjalistów ds. Bezpieczeństwa pochodzą od marek europejskich, rosyjskich i amerykańskich, ale producentom azjatyckim najlepiej nie ufać.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz szpiegostwo?

Podejrzewasz więc, że jesteś szpiegowany, podsłuchiwany i zdecydowałeś się kupić anty-robaki. Po rozwiązaniu problemu, jak wybrać, gdzie kupić taki system, od razu pojawia się inny, jak go poprawnie używać. W pierwszej kolejności podziel pomieszczenie, w którym Twoim zdaniem jest podsłuch, na sektory. Oznacz każdy sektor zieloną i czerwoną strefą. Czerwony - nie może być szkodliwego „owada”. Są to takie miejsca jak:

 • TELEWIZJA;
 • Kąpiel;
 • Tonąć;
 • Spiżarnia;
 • Korytarz.

W tych strefach osoba najmniej prowadzi ważne rozmowy, a obcy szum (z telewizora) będzie tylko przeszkadzał w odbiorze ważnych informacji. Zielone strefy są bezpośrednio związane z informacjami, które mogą być interesujące dla atakujących. Czego szukać? Przede wszystkim są to:

 • Łóżko w sypialni, miejsce naprzeciwko niej;
 • Smartfon, tablet, laptop;
 • Telefon stacjonarny, stolik pod nim;
 • Obrazy, plakaty na ścianach;
 • Gniazda, przełączniki;
 • Drzwi;
 • Lustra na korytarzu, sypialnie.

Te miejsca są ostrożnie omijane przez radar, poruszając się po powierzchni z urządzeniem, symulując ruchy malowania ściany od góry do dołu. Ale przed użyciem radaru wszystkie urządzenia elektryczne muszą być wyłączone. Szczególnie te, które mogą emitować sygnały, telefon, tablet, laptop; gniazd, wyłączników otwiera się poprzez zdjęcie górnych paneli. Ale ukryte kamery wideo, jeśli są wyposażone w oświetlenie w podczerwieni, są w stanie znaleźć nie tylko detektor z detektorem kamery optycznej, ale nawet prosty smartfon korzystający z aparatu do selfie. Wyłącz światło naciskając dowolny klawisz na pilocie, np. Z poziomu telewizora, skieruj diodę LED na aparat do selfie. Jeśli promieniowanie pilota jest widoczne na monitorze smartfona, tabletu, to za jego pomocą możesz samodzielnie zbadać pomieszczenie pod kątem ukrytych kamer. Pamiętaj jednak, że gwarancję ochrony przed podsłuchem może zapewnić tylko wyspecjalizowana firma, a identyfikując wyciek informacji najlepiej się z nią skontaktować.

Ocena jakości ochrony przed błędami na rok 2020

Modele aktywnego wyszukiwania

Wskaźnik Raksa-120


Naszą ocenę zaczynamy od modelu, który zebrał najlepsze recenzje od użytkowników ze względu na swój kompaktowy wygląd, wykonany w formie breloczka oraz szeroką funkcjonalność. Raksa-120 wykrywa urządzenia szpiegowskie, zasilane urządzenia mobilne, szerokopasmowe nadajniki radiowe. Raxa - 120 służy również do wykrywania kamer wideo, gadżetów działających w standardzie Bluetooth, Wi-Fi.Po zidentyfikowaniu wszystkich powyższych "błędów" Rax - 120 poinformuje Cię o nich za pomocą sygnalizacji świetlnej, migania diody LED lub sygnału wibracyjnego. Będzie to dostępne tylko dla właściciela wskaźnika. Raxa - 120 to doskonały wybór, jeśli potrzebujesz gwarancji poufności negocjacji biznesowych, a mając kilka trybów pracy, możliwe jest jej codzienne działanie jako zabezpieczenia.

Wskaźnik Raksa-120

Zalety:

 • Wykrywa urządzenia bezprzewodowe o szerokim spektrum nadawania (AM, FM, FM, FSK, PSK i inne);
 • Kilka trybów pracy (monitorowanie, wyszukiwanie, przegląd);
 • Doskonała ergonomia i zwartość;
 • Ukryty typ alarmu;
 • Dostępność.

Niedogodności:

 • Mały wyświetlacz;
 • Pracuj tylko z aktywnymi systemami.

Wykrywacz polowy ST-111


Jeśli w poprzednim przeglądzie mówiono o modelu nadającym się do noszenia w ukryciu, którego główną funkcją jest tryb bezpieczeństwa, to detektor polowy ST-111 jest urządzeniem używanym wyłącznie do skanowania przestrzeni. Skanują ściany, sufity, artykuły gospodarstwa domowego w celu identyfikacji kamer, mikrofony kontaktowe i zbliżeniowe, sygnalizatory GPS i takie typy nadajników radiowych, jak walkie-talkie, telefony bezprzewodowe, smartfony. Cechy ST-111 są wyraźnie widoczne na dużym monitorze pokazującym główne tryby pracy. Przecież ten detektor może wyszukiwać podsłuchy, jeśli jego parametry są z góry określone, w trybie czasu rzeczywistego lub może generować rozpoznane sygnały z uwzględnieniem przedziału czasu. Dziennik zdarzeń pomoże w pracach analitycznych, a to pomoże zapobiec przyszłym błędom. Wybierając ST-111 należy mieć na uwadze, że do tego urządzenia dołączone jest oprogramowanie umożliwiające podłączenie go do laptopa.

Anti-Bug ST-111

Zalety:

 • Profesjonalne możliwości w zależności od dostępności zakupu;
 • Kilka trybów pracy;
 • Analiza za pomocą dziennika zdarzeń;
 • Szerokie możliwości;
 • Odporny na wstrząsy materiał korpusu;
 • Podłączanie do komputera za pomocą oprogramowania.

Niedogodności:

 • Duży rozmiar;
 • Średnia cena to około 40000 rubli.

Chroń 1206i


Kolejny profesjonalny model z segmentowym wskaźnikiem bliskości miejsca odsłuchu. Cechami tego modelu, wyróżniającymi go korzystnie na tle podobnych systemów, jest zdolność do funkcjonowania nawet w obecności dostarczanych zakłóceń. Co więcej, Protect 1206i jest w stanie nie tylko znaleźć sprzęt, który Cię śledzi, ale także pokazać, jaki rodzaj komunikacji bezprzewodowej jest używany do transmisji danych (Bluetooth, Wi-Fi). A cała ta bogata funkcjonalność jest w stanie pracować cicho, dając użytkownikowi możliwość ukrytego noszenia. Porównanie Protect 1206i z innymi podobnymi detektorami pokazuje, że w niektórych przypadkach stabilność jest wyższa, a kategoria cenowa jest niższa.

Anti-Bug Protect 1206i

Zalety:

 • Stabilna praca podczas zagłuszania;
 • Wysoka czułość;
 • Intuicyjny wyświetlacz segmentowy;
 • Ręczny rodzaj ukrytego noszenia;
 • Kilka cichych trybów.

Niedogodności:

 • Niezauważony.

Detektory nieliniowe

Lornet-24


Jak wspomniano powyżej, najlepszymi producentami są marki europejskie, amerykańskie i rosyjskie. Do tej ostatniej należy Elvira, firma specjalizująca się w systemach bezpieczeństwa. Jej popularne modele Lornet słusznie zyskały uznanie profesjonalistów. A właściwości techniczne, według kupujących, są wyższe niż w przypadku podobnych systemów w tej samej kategorii cenowej. Detektor nieliniowy Lornet - 24 wykrywa błędy bezprzewodowe przesyłające dane lub będące w stanie hibernacji. Urządzenie jest idealne dla służby ochrony, agencji ochrony, ponieważ jest lekkie i kompaktowe. Dlatego jeśli Twoim kryterium wyboru antywirusa jest niska cena z możliwością skanowania potencjalnie niebezpiecznych obiektów, zwróć uwagę na Lornet - 24.

Lornet-24

Zalety:

 • Mały rozmiar;
 • Wygląd przypominający wykrywacz metalu;
 • Waga to tylko 0,7 kg.

Niedogodności:

 • Działa na niewielką odległość.

Lornette 36


Ulepszona wersja poprzedniego modelu z wieloma unikalnymi parametrami. W końcu częstotliwość robocza 36. modelu została podniesiona z 2,4 do 3,6 GHz.Z tego powodu zaimplementowano możliwość wyszukiwania prawie każdego urządzenia podsłuchowego z odległości do 5 metrów. Oprócz zwykłych mikrofonów, ukrytych kamer wideo, dyktafonów, nawet wyłączonych, system jest w stanie wykryć karty SIM, małe metalowe przedmioty, które mogą służyć jako wypełnienie bomby. Nawet zaawansowane nowinki westernowe nie mają takiego zestawu właściwości.

Antyszewicz 36

Zalety:

 • Pracuj w odległości do pięciu metrów;
 • Wykrywa karty SIM urządzeń mobilnych;
 • Wielojęzyczne menu;
 • Tryb antyterrorystyczny (monitorowanie potencjalnie niebezpiecznych elementów metalowych);
 • Znajduje systemy, które nie są podłączone do akumulatora.

Niedogodności:

 • Duży rozmiar.

Wielofunkcyjne urządzenia do wykrywania podsłuchów

Hunter Professional-3


System, który zdobył rekomendację specjalistów, którzy doradzają tym, którzy chcą poważnie, kompleksowo zająć się swoim bezpieczeństwem. W końcu wszystkie wymienione powyżej systemy w taki czy inny sposób można przypisać biernym systemom bezpieczeństwa. Oznacza to, że zarówno niedrogie, jak i premium modele wykrywają tylko błędy. A co by było, gdybyś zauważył „szkodliwe owady” nie w domu, ale podczas negocjacji na czyimś terytorium? Wtedy z pomocą przyjdzie Hunter Professional-3 z funkcją „jammera”. Oznacza to, że po ustaleniu obecności podsłuchu, radiolatarni, o której „Hunter - 3” cicho zgłosi sygnalizację LED, można stłumić częstotliwość nadawania błędu. Na życzenie użytkownika tłumienie zagłuszania jest przeprowadzane całkowicie lub konkretnie na dowolnej częstotliwości. Dodatkowo system pozwala na dobór czułości ustawienia, co jest istotne dla dokładnego, szczegółowego zeskanowania pomieszczenia.

Hunter Professional-3

Zalety:

 • Selektywne zagłuszanie częstotliwości według wyboru użytkownika (GSM, 3G, 4G, LTE);
 • Cicha praca lub powiadamianie przez słuchawki;
 • Regulowana czułość;
 • Wysoka funkcjonalność;
 • Przystępna cena;
 • Potrafi wymienić zestaw drogiego sprzętu;
 • Wygodny interfejs.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

Obwód


Mniejsza wersja poprzedniego modelu. Ma praktycznie te same cechy, ale specjalizuje się bardziej w systemach małej mocy, dlatego bardzo trudno jest rozpoznać systemy szpiegowskie. Oprócz możliwości znalezienia nadajnika informacji, Contour określa rodzaj modulacji transmisji. Urządzenie wyposażone jest w informacyjny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który wyświetla środowisko radiowe pomieszczenia z możliwością jego dalszej rejestracji. Oznacza to, że użytkownik może niezależnie określić, czy nastąpiły ostatnio jakiekolwiek zmiany w tle częstotliwości radiowej i na podstawie tych danych rozpocząć wyszukiwanie błędów. Opis konturu nie będzie kompletny, jeśli nie wspomnę o możliwości, choć ograniczonej, zakleszczenia.

Kontur przeciw owadom

Zalety:

 • Mały rozmiar;
 • Wielofunkcyjny ekran;
 • Wybór wyszukiwania dla określonej częstotliwości;
 • Powiadomienie o rodzaju modulacji;
 • Ingerencja w błędy;
 • Powiadomienie o wymianie baterii;
 • Identyfikacja nawet nadajników o małej mocy.

Niedogodności:

 • Ograniczony zakres;
 • Stosunkowo wysoka cena.

Wniosek

Popularność wymienionych modeli systemów przyczyniła się do tego, że zostały one wymienione w tym artykule. Nie oznacza to, że systemy, które zostały przeoczone przez autora, nie zasługują na twoją uwagę. Oczywiście, czytelnik może mieć własne zdanie, własne zalecenia, które z nich lepiej kupić anty-bug, ile Twoim zdaniem kosztuje to wydać na swoje bezpieczeństwo i czy ma sens samodzielne rozwiązywanie takich problemów? Czy konieczne jest zaangażowanie specjalistów? Pamiętaj, aby udostępnić swój komentarz pod artykułem.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *