Najlepsze maszyny do waty cukrowej na 2020 rok

0

Żaden park rozrywki nie jest kompletny bez waty cukrowej. Ten produkt przywraca dorosłym dzieciom dzieciństwo i uszczęśliwia dziecko. Każdy użytkownik może zrobić słodycze. Wystarczy, że kupisz odpowiedni sprzęt i cukier. Urządzenie można zamówić online lub kupić w wyspecjalizowanych sklepach. Ponadto rzemieślnicy domowi samodzielnie tworzą takie urządzenie.

Aby wybrać model wysokiej jakości, musisz dużo wysiłku. Aby uprościć zadanie, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych maszyn do waty cukrowej na rok 2020.

Robienie waty cukrowej

Aby zrobić pyszną watę cukrową, dana osoba będzie potrzebować minimum czasu i pieniędzy. Wystarczy kupić tylko trzy główne składniki - cukier, dodatki i samą aparaturę. Po zakończeniu wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Oczywiście wybór sprzętu wysokiej jakości nie jest tak łatwy jak zakup artykułów spożywczych. Tutaj musisz poświęcić czas na każdy niuans i funkcje różnych modeli, ponieważ niektóre projekty są przeznaczone do użytku domowego, a inne nadają się do małej firmy.

Zasada działania urządzenia jest dość prosta:

 • Najpierw osoba musi zainstalować aparat, a następnie dodać 2 łyżki cukru. To wystarczy, aby stworzyć jedną średnią watę cukrową.
 • Następnie dodaje się składniki, które mają pozytywny wpływ na smak, dzięki czemu osoba nie czuje tylko cukru.
 • Następnie bierze się kij i wykonuje okrężnym ruchem nad misą. Działania są wykonywane do momentu utworzenia wymaganego woluminu.

Powyższe opisuje tylko to, co dzieje się na zewnątrz, a wiedza ta znana jest nawet dzieciom. Większość użytkowników interesuje wnętrze tego urządzenia, ale nie ma też nic skomplikowanego. Pojemnik, w którym nalewany jest główny składnik, zaczyna się nagrzewać do wysokiej temperatury, aby całkowicie stopić zawartość. Podczas tej operacji część topiąca jest rozpylana na ścianki misy pod wpływem siły odśrodkowej. Tworzą się cienkie nitki, które są zbierane przez ludzi.

Najlepsze suplementy

Znajdziesz u nas dziesiątki różnych dodatków, które zmieniają nie tylko smak, ale także kolor produktu końcowego. Jest dodawany do pojemnika na cukier, podczas gdy absolutnie można go użyć, nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

Waty cukrowe można znaleźć w parkach i miejscach rozrywki, wykonanych w następujących kolorach:

 • różowy;
 • szkarłat;
 • czerwony;
 • żółty;
 • brązowy;
 • Pomarańczowy.

Każdy kolor wskazuje na specyficzny smak, na przykład czerwony to truskawka, a żółty to banan. Są to tylko wymienione niezbędne suplementy. Inne odmiany można znaleźć w sklepach, nawet o egzotycznych smakach.

Cechy urządzenia

Niezależnie od kosztu i producenta urządzenia, każdy projekt wyposażony jest w 4 główne części, dzięki którym odbywa się główna część operacji:

 1. Miska.
 2. Mieszkaniowy.
 3. Element grzejny.
 4. Silnik elektryczny.

Większość producentów kompletuje z urządzeniem kilka plastikowych patyczków, łyżkę oraz przezroczystą kopułkę ochronną. Jest zainstalowany na misce. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić urządzenie pod kątem wad i wiórów. Żadne ślady korozji nie są dozwolone. Wszystko to negatywnie wpływa na jakość działania. Jeśli dana osoba kupuje model w Internecie, powinieneś przeczytać recenzje lub obejrzeć odpowiednią recenzję, która wskaże wszystkie zalety i wady wybranej jednostki.

Jakie korzyści otrzyma użytkownik po zakupie

Zakup tego urządzenia jest odpowiedni nie tylko dla małej firmy, ale także do użytku domowego. Dzięki niemu w każdej chwili można poczęstować dzieci lub siebie pyszną słodyczą na patyku.

Przygotowanie jednej porcji zajmie minimum czasu, zaledwie 1 minutę, a duża chmura cukru pokryje pałeczkę. Spożycie cukru nie jest tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Tak więc z jednego kilograma piasku wyjdzie ponad 200 średniej wielkości porcji.

Do gotowania można używać prawie każdego rodzaju cukru, w tym cukru trzcinowego i rafinowanego.

Nie będziesz już musiał chodzić do parku czy kina i wydawać tam 200-400 rubli. W domu o każdej porze powstanie świąteczna atmosfera. To także znacząca zaleta przemawiająca za zakupem tego urządzenia do użytku domowego.

Odmiany urządzeń do waty cukrowej

W sklepach sprzedawane są dziesiątki modeli, które różnią się wydajnością i wymiarami. Aby znaleźć opcję jakości, musisz zwrócić uwagę na typy tego urządzenia.

Konstrukcje podłóg i stołów

Pierwsza opcja jest używana na zewnątrz lub wewnątrz. Główną cechą tego urządzenia jest mobilność. Dzięki kołom znajdującym się na dole wygodnie jest przenosić go z jednego miejsca na drugie.

Przeciwieństwem tego rozwiązania jest sprzęt stacjonarny. Aby stworzyć ucztę, musisz wygodnie umieścić konstrukcję na powierzchni roboczej: może to być stół lub stołek. Wszystko zależy od wielkości urządzenia.

Elektryczny lub gazowy

Ta pozycja wskazuje element grzejny. Cechą drugiej opcji jest możliwość pracy w każdych warunkach, ale trzeba kupić odpowiedni kanister z paliwem. Jeśli instalacja odbywa się w pomieszczeniu lub w domu, lepiej jest preferować opcje elektryczne. Koszty energii elektrycznej nie są tak wysokie, zwłaszcza jeśli maszyna nie jest często używana.

Kompaktowy sprzęt

To świetna opcja do użytku domowego. Jest odpowiedni dla osób, które każdego dnia chcą stworzyć świąteczną atmosferę. Mini-maszyny to mała maszyna o jasnej konstrukcji i prostej obsłudze. Możesz korzystać z urządzenia samodzielnie lub podarować je dziecku na wakacje. Jednak lepiej jest zrobić razem watę cukrową, przestrzegając środków bezpieczeństwa.

Jeśli dorosły nie ma czasu, aby pomóc w tworzeniu chmury cukru, można kupić proste urządzenie dla dziecka. Jego koszt będzie nieco wyższy, ale w zamian osoba otrzyma pełne bezpieczeństwo. Sterowanie jest proste, nawet pierwszoklasista sobie z tym poradzi. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk (po wysypaniu cukru) i kręcić patyczkiem po kole.

Najlepsi producenci

W sklepach istnieją 3 popularne kraje produkcji maszyn do waty cukrowej:

 1. USA.
 2. Chiny.
 3. Europa.

Chiny zajmują wiodącą pozycję w dostawach sprzętu, ale opinie klientów są sprzeczne. Dla jednych urządzenia działają bezawaryjnie przez kilka lat, dla drugich psują się po miesiącu użytkowania. Firmy amerykańskie i europejskie mają się dobrze. Pomimo niewielkich zapasów wszystkie recenzje są tylko pozytywne, a same urządzenia są wykonane bez zarzutu.

Różnica w cenie

Jeśli kupujesz urządzenie do użytku komercyjnego, lepiej kupić drogi sprzęt:

 • Osoba otrzyma wysokiej jakości urządzenie, które jest wykonane z trwałych materiałów i nie wymaga konserwacji.
 • Funkcjonalność takich opcji jest wielokrotnie wyższa. Oprócz standardowej chmury możesz tworzyć abstrakcyjne kształty, które pozytywnie wpłyną na percepcję.
 • Drogie produkty mają dużą moc, co pozwala na szybsze wykonanie waty cukrowej, a tym samym obsługuje 2 razy więcej klientów.

Do użytku domowego odpowiednie jest każde proste i niedrogie narzędzie z podstawowymi opcjami. Takie urządzenia można znaleźć zarówno w hipermarketach, jak iw niektórych sklepach ze sprzętem AGD. Sprzęt domowy sprzedawany jest w przystępnej cenie. Obowiązują na to dobre rabaty.

Drogie, ale ekonomiczne

Urządzenia krajowe i zagraniczne różnią się ceną. Oszczędzanie na zakupach nie zawsze jest właściwą decyzją (wyjątkiem jest sprzęt AGD). Jeśli ktoś chce otworzyć własną firmę, należy dokładnie podejść do wyboru i rozważyć za i przeciw.

Chociaż zagraniczny sprzęt wyróżnia się wysoką ceną, oszczędza koszty energii elektrycznej i czas gotowania jednej porcji. Takie urządzenia są łatwiejsze w utrzymaniu i naprawie.

Można też kupić wersje budżetowe, ale należy zwrócić uwagę na wybór firmy. Lepiej jest kupić produkt od znanego producenta, który od dawna dostarcza podobne produkty. Zatem szansa na spotkanie wadliwego modelu jest minimalna.

Kolejnym ważnym niuansem jest miska. Lepiej jest kupować opcje wykonane z metalu. Są wysoce niezawodne i wytrzymają dwa razy dłużej niż plastikowe opcje, które są ważnymi parametrami przy zakupie urządzenia do użytku komercyjnego.

Aby urządzenie działało dłużej niż ustalony okres, konieczne jest nie tylko ostrożne korzystanie z niego i nie narażanie go na duże obciążenia, ale także ciągłe o niego dbanie. Po każdym dniu roboczym umyj główne części i wyczyść je z odpadów, które nagromadziły się w tym czasie.

Ocena najlepszych mini-urządzeń

Clatronic ZWM 3478

Wygodne urządzenie, które pasuje do każdego domu. Dziecko na pewno ucieszy się z takiego sprzętu, gdyż samodzielnie przygotuje piękną chmurę cukru. Nie ma nic skomplikowanego w projektowaniu i sterowaniu. Wszystko zostało wykonane z zachowaniem wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Moc wynosi 500 W, co pozwala na stworzenie wsadu w mniej niż 1 minutę. Etui jest wykonane z wysokiej jakości materiałów i jest wytrzymałe.

Średni koszt to 2980 rubli.

maszyna do waty cukrowej Clatronic ZWM 3478

Zalety:

 • szybka praca;
 • bezpieczeństwo;
 • sterowane jednym przyciskiem;
 • plastikowa obudowa wykonana jest z wysokiej jakości;
 • brak śladów wiórów.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

CENTEK CT-1445

Nowość od chińskiego producenta sprzętu AGD. Sprzęt wyróżnia się niskim kosztem i atrakcyjnym wyglądem. Średnica misy to 28 cm, co pozwala na zainstalowanie urządzenia w dowolnym dogodnym miejscu i cieszenie się procesem robienia waty cukrowej.

Pomimo mocy 400W produkt spisuje się znakomicie i tworzy 1 porcję w 1 minutę. Aby sprzęt nie ślizgał się po powierzchni roboczej, konstrukcja zapewnia specjalne nogi z powłoką antypoślizgową.

Sprzedawane po cenie 2000 rubli.

maszyna do waty cukrowej CENTEK CT-1445

Zalety:

 • deser jest przygotowany za minutę;
 • łatwa kontrola;
 • dobra budowa;
 • antypoślizgowe nóżki;
 • przystępna cena;
 • dobry producent.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Ariete 2971/1 Cotton Candy Party Time

Drogi mini-projekt, który pasuje do każdego wnętrza. Główną cechą tego urządzenia jest dobra moc i niewielka waga. Sterowanie jest całkowicie mechaniczne. Korpus wykonany jest z tworzywa sztucznego i metalu, co zwiększa właściwości wytrzymałościowe. Średnica 26 cm, waga złożonej konstrukcji 1,6 kg.

Średnia cena to 4500 rubli.

maszyna do waty cukrowej Ariete 2971/1 Cotton Candy Party Time

Zalety:

 • zawiera 6 papierowych stożków;
 • wygodna miarka;
 • moc - 450 W;
 • łatwa konserwacja;
 • wytrzymały korpus.

Niedogodności:

 • znaczące nie zostały zidentyfikowane.

Attivio GCM-520

Urządzenie pozwala cieszyć się nie tylko niezapomnianym smakiem cukru, ale także procesem robienia waty cukrowej. Urządzenie jest w pełni zaprojektowane do użytku domowego. Aby zrobić smakołyk, wystarczy użyć specjalnego lub zwykłego cukru. Sterowanie jest proste, poradzi sobie z nim nawet małe dziecko. Moc wynosi 500 W. Okres gwarancji wynosi 3 miesiące.

Średni koszt to 1990 rubli.

maszyna do waty cukrowej Attivio GCM-520

Zalety:

 • małe gabaryty pozwalają na ustawienie sprzętu na dowolnej powierzchni;
 • optymalna moc;
 • jedna porcja gotuje się w mniej niż minutę;
 • piękny i jasny design;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Karnawał waty cukrowej

Kolejne niedrogie rozwiązanie, które pasuje do każdego użytkownika. Urządzenie wykonane jest w niecodziennym stylu iz łatwością układa się na stole. Moc to 500 W, co jest rozwiązaniem optymalnym. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne przybory kuchenne, w tym 10 drewnianych patyczków.

Średni koszt to 1890 rubli.

maszyna do waty cukrowej Cotton Candy Maker Carnival

Zalety:

 • antypoślizgowe nóżki;
 • łatwość użycia;
 • prosta obsługa;
 • nadaje się do domu;
 • w zestawie dziesięć patyczków;
 • bezpieczeństwo.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Ocena najlepszych modeli do użytku domowego

Gastrorag HEC-01

Niezawodne urządzenie wykonane z wytrzymałych materiałów. Wydajność urządzenia to 3 kg na godzinę, co pozwala na przygotowanie ponad 400 porcji. Korpus wykonany z metalu pokrytego farbą ochronną. Waga konstrukcji to 18 kg. Produkt kładzie się na stole. Moc - 900 W.

Sprzedawane po cenie: od 11400 rubli.

maszyna do waty cukrowej Gastrorag HEC-01

Zalety:

 • wysoka wydajność;
 • wytrzymały korpus z powłoką ochronną;
 • wygoda pracy;
 • duża moc.

Niedogodności:

 • wielka waga.

Ecolun E1653044

Urządzenie stacjonarne przeznaczone do szybkiego przygotowania waty cukrowej. Kosz wykonany jest z aluminium, a misa z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Sposób dostarczania waty jest poziomy. Moc produktu to 900 W. Zasilany napięciem 220 V.

Średnia cena to 13065 rubli.

maszyna do waty cukrowej Ecolun E1653044

Zalety:

 • wygodna kontrola;
 • wysokiej jakości miska;
 • nie wydaje głośnego dźwięku;
 • wytrzymały korpus.

Niedogodności:

 • żadnych znaczących.

Airhot CF-2

Model chiński, wykonany w tym samym stylu co poprzednia wersja. Urządzenie posiada powiększoną miskę - 73 cm Element ten wykonany jest ze stali nierdzewnej, co ułatwia konserwację. Poniżej wygodna szuflada na cukier i różne dodatki. W zestawie miarka. Stalowy korpus gwarantuje komfortową obsługę i trwałość przez cały okres eksploatacji.

Średnia cena to 13 130 rubli.

maszyna do waty cukrowej Airhot CF-2

Zalety:

 • wydajność;
 • wygodne pudełko;
 • długa żywotność;
 • wysoka wydajność;
 • prosta konserwacja.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Ocena najlepszych urządzeń o wysokiej wydajności

PCHELKA-E

Urządzenie domowe instalowane w dużych centrach handlowych i parkach. Każda część mająca kontakt z żywnością wykonana jest ze stali spożywczej. Ogrzewanie trwa 35 sekund. Wygodny transport zapewnia sprężynowe podwozie ze zintegrowanym mechanizmem i uchwytami do przenoszenia.

Średnia cena to 21600 rubli.

aparat do waty cukrowej PCHELKA-E

Zalety:

 • szybkie nagrzewanie;
 • ciągły czas pracy - 12 godzin;
 • wykonany z wytrzymałych materiałów;
 • moc - 1100 W;
 • wydajność - 4 porcje na minutę.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

MY-771

Chińska maszyna, która jest zainstalowana na stole. Zaprojektowany do użytku profesjonalnego. Miska wykonana jest z wytrzymałego stopu aluminium. Może być zainstalowany w dowolnym punkcie sprzedaży waty cukrowej. Moc znamionowa - 1 kW.

Średni koszt to 29830 rubli.

maszyna do waty cukrowej MY-771

Zalety:

 • wysokiej jakości montaż;
 • prosta obsługa;
 • wydajność;
 • doskonałe wskaźniki siły;
 • długa żywotność;
 • szybkie nagrzewanie;
 • wysoka wydajność.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Hurakan HKN-C2-T

Wygodne urządzenie, które poradzi sobie z dużym przepływem klientów. Miska wykonana jest ze stali nierdzewnej. Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością i niezawodnością, co pozwala na stosowanie go w terenach otwartych i zamkniętych. Wygodne kółka ułatwiają transport.

Średni koszt to 19340 rubli.

maszyna do waty cukrowej Hurakan HKN-C2-T

Zalety:

 • prosta kontrola;
 • wysoka wydajność;
 • nie wymaga specjalnej konserwacji;
 • łatwy transport;
 • dobra moc.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Wreszcie

Wata cukrowa przynosi radość każdemu. Urządzenia do jego przygotowania sprzedawane są nie tylko dla małych firm, ale również do domu. Dzięki temu dzieci będą mogły codziennie spędzać wakacje, a koszty nie będą tak duże. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych opcjach, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *