Najlepsze aspiratory (dysze) dla noworodków w 2020 roku

1

Niemowlę od pierwszych dni życia może cierpieć na przeziębienie. Zatkanie nosa utrudnia swobodne oddychanie i normalne jedzenie, a także przyczynia się do zaburzeń snu. Wszystko to prowadzi do tego, że dziecko staje się bardzo niespokojne i ciągle kapryśne. Ponieważ większości leków nie zaleca się stosowania we wczesnym wieku, na ratunek przychodzi urządzenie, takie jak aspirator. Dobrze zwalcza przekrwienie błony śluzowej nosa i skutecznie oczyszcza zatoki.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje ocenę najlepszych aspiratorów dla noworodków, aktualne w 2020 roku.

Opis i zasada działania

Aspirator (przyssawka) to specjalne urządzenie służące do oczyszczenia dziecięcych nosków ze śluzu i sprzyjania spokojnemu oddychaniu dziecka.

Podczas pracy wewnątrz urządzenia powstaje ciśnienie rozładowania, dzięki czemu dysze są bezpiecznie i dokładnie usuwane. Nie tylko skutecznie oczyszcza zatoki, ale także pomaga je nawilżyć, zapewniając w ten sposób łatwiejsze oddychanie i szybką regenerację okruchów.

Zastosowanie aspiratora musi koniecznie zostać zatwierdzone przez pediatrę, który może udzielić przydatnych porad dotyczących wyboru najbardziej odpowiedniego urządzenia, ponieważ obecnie istnieje ogromna gama wszelkiego rodzaju modeli.

Forma aspiratora prezentowana jest w czterech odmianach:

 1. Strzykawka. Najbardziej prymitywna i budżetowa opcja. Składa się z gumowej bańki wyposażonej w miękką silikonową końcówkę.
 2. Mechaniczny. Jest to rurka z komorą do zbierania wydzieliny śluzowej, z wymiennym filtrem i miękkimi końcówkami. Jeden koniec rurki wkłada się do nosa dziecka, az drugiego rodzic zasysa powietrze. Wymienny filtr zapobiega przedostawaniu się śluzu do ust dorosłego, który pozostaje w pojemniku. Jednorazowe końcówki zapobiegają rozprzestrzenianiu się infekcji i nie wymagają dezynfekcji.
 3. Odkurzać. To dość bezpieczne i nowoczesne urządzenie najnowszej generacji. Zasada działania polega na podłączeniu go do domowego odkurzacza za pomocą specjalnego ustnika. Dodatkowo posiada łatwą i wygodną regulację, zapewniając tym samym pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania. Produkt wyróżnia się wysoką wydajnością, błyskawicznym działaniem i długą żywotnością. Ale koszt takiego urządzenia jest dość wysoki.
 4. Elektroniczne (elektryczne). Jeden z najdroższych, ale jednocześnie skutecznych modeli aspiratorów. Produkt posiada również wygodne sterowanie przyciskiem.

Warunki korzystania

 • przed użyciem urządzenia należy uzyskać porady i przydatne zalecenia od pediatry, a także dokładnie przestudiować instrukcje;
 • zabieg należy wykonywać bardzo ostrożnie i nie spieszyć się, aby nie uszkodzić delikatnej błony śluzowej dziecka;
 • zabieg oczyszczania należy przeprowadzać nie więcej niż 2 razy dziennie w celu wykluczenia podrażnień i przesuszenia błony śluzowej nosa;
 • Nie używaj jednorazowych końcówek więcej niż jeden raz, ponieważ mogą na nich pozostać bakterie, co prowadzi do infekcji.

Kryteria wyboru

Ponieważ rynek jest wypełniony szeroką gamą modeli aspiratorów, przy wyborze należy wziąć pod uwagę szereg ważnych czynników:

 1. Wiek. Urządzenie musi w pełni odpowiadać kategorii wiekowej dziecka. W przypadku niemowląt potężne urządzenie jest bezużyteczne - tylko wystraszy dziecko i nie pozwoli na spokojne wykonanie zabiegu. Rozmiar końcówki jest również różny dla różnych grup wiekowych. Dlatego, aby nie popełnić błędu, należy zapoznać się z charakterystyką wiekową wskazaną w instrukcji obsługi urządzenia.
 2. Wygodne czyszczenie i pielęgnacja. Ponieważ każda część mechanizmu ssącego, która styka się ze śluzem i bakteriami, wymaga natychmiastowej obróbki po wyczyszczeniu dziobka, model powinien być łatwy do demontażu.
 3. Obecność specjalnego zbiornika. Absolutnie wszystkie urządzenia muszą być wyposażone w pojemnik, w którym znajduje się jednorazowy filtr do dysz zbiorczych.
 4. Ogranicznik rozmiaru końcówki jest również ważnym czynnikiem przy wyborze urządzenia. Umożliwi to przeprowadzenie zabiegu tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo głębokiej penetracji jamy nosowej i urazu.
 5. Poziom hałasu. To kryterium zależy bezpośrednio od preferencji dzieci. Niewątpliwie stosowanie próżniowego modelu aspiratora nie jest do końca odpowiednie dla noworodków, zwłaszcza jeśli masz bardzo mocny odkurzacz. Dlatego najlepiej jest preferować modele typu mechanicznego lub strzykawek, których działanie jest całkowicie ciche.

Ocena najlepszych aspiratorów dla noworodków w 2020 roku

CHICCO 00004923000000

Jest niekwestionowanym liderem wśród aspiratorów strzykawkowych. Według opinii matek pomaga w jak największym stopniu usunąć śluz z nosa noworodka.

Dzięki bezpiecznemu kształtowi dyszy i niskiej sile ssania urządzenie jest dopuszczone do użytku od najmłodszych lat. Końcówka jest lekko poszerzona, aby zapobiec nadmiernemu wnikaniu do nozdrza.

Elastyczna gruszka doskonale zasysa śluz z nosa, nie powodując uciążliwości dla dziecka.

Ponieważ gruszka jest wykonana z trwałego i elastycznego polimeru, który może samoczynnie się regenerować po kompresji, nie ma żadnych trudności podczas procesu czyszczenia. Obecność specjalnych śladów po bokach wyklucza przypadkowe wyślizgnięcie się palców rodzica podczas tej procedury higienicznej.

aspirator CHICCO 00004923000000

Zalety:

 • wydajność;
 • ulepszony elastyczny kształt;
 • zapewnienie pełnego bezpieczeństwa;
 • łatwość użycia;
 • nie wymaga zakupu materiałów eksploatacyjnych.

Niedogodności:

 • krycie ciała.

LUBBY „Łagodny” 0+

Miękka silikonowa końcówka w kształcie stożka, która zapewnia delikatny kontakt z noskiem dziecka, ułatwia bezbolesne usuwanie śluzu. Urządzenie ssące do dysz składa się z wyjmowanej silikonowej dyszy i miękkiego cylindra polipropylenowego do zasysania śluzu. Pompkę z dyszą można łatwo zdemontować, co ułatwia czyszczenie i czyszczenie po zabiegu.

Dodatkowo ten aspirator posiada specjalną plastikową nasadkę, która zapewnia niezawodną ochronę urządzenia przed wnikaniem różnych zanieczyszczeń podczas nieregularnego użytkowania.

Jeśli chodzi o sposób użycia, tutaj również nie ma szczególnych trudności. Aby oczyścić, matka musi tylko ścisnąć balonik ręką, włożyć końcówkę do nosa dziecka, a następnie rozluźnić gruszkę. Dzięki wytwarzanemu ciśnieniu urządzenie zassie śluz z okruchów, zapewniając mu spokojny oddech.

aspirator LUBBY „Delikatny” 0+

Zalety:

 • akceptowalny koszt;
 • praktyczne użycie;
 • skuteczne oczyszczanie.

Niedogodności:

 • ilość wysysanego śluzu nie może być kontrolowana z powodu nieprzezroczystego korpusu.

CANPOL BABIES 56/154 0-3 lata

Aspirator jest higieniczny i bezpieczny dla dziecka.Dzięki specjalnemu kształtowi końcówki całkowicie wyeliminowane jest ryzyko zranienia błony śluzowej nosa dziecka. Przed użyciem wystarczy ścisnąć miękki balonik, wypuszczając z niego powietrze, delikatnie włożyć go do dziobka, a następnie odpiąć urządzenie. Na koniec zabiegu z urządzenia usuwa się wydzielinę śluzową, a samo urządzenie i końcówkę wypłukuje się z zanieczyszczenia.

Dysza nieznacznie rozszerza się u podstawy, co wyklucza jej głębokie wnikanie w nos i ryzyko zranienia okruchów śluzu.

Urządzenie wykonane jest z przeźroczystego silikonu, który pozwala kontrolować ilość ssania. Dodatkowo przezroczyste ścianki pozwalają w wygodny sposób monitorować stopień oczyszczenia aspiratora.

CANPOL BABIES 56/154 0-3 lata

Zalety:

 • delikatne oczyszczanie;
 • cicha praca;
 • nie ma potrzeby kupowania materiałów eksploatacyjnych.

Niedogodności:

 • niewystarczająca moc ssania.

NOSEFRIDA w plastikowym pojemniku

Zajmuje czołową pozycję wśród dysz typu mechanicznego. W praktycznym plastikowym pojemniku, który może służyć jako miejsce do przechowywania. Urządzenie jest łatwe w montażu, a wszystkie elementy są ze sobą solidnie połączone.

To urządzenie ma podobny wygląd do podobnych aspiratorów. Wyposażony w plastikową rurkę z nasadką, elastyczny cewnik i silikonowy ustnik. Ma jednak bardziej zmodernizowaną i praktyczną konstrukcję niż jej odpowiedniki.

Wystająca rurka znajdująca się wewnątrz aspiratora wyposażona jest w gąbkę filtrującą z pianki gumowej, która całkowicie eliminuje bezpośrednie uderzenie śluzu z nosa okruchów na rodzica.

Ponadto ustnik z tworzywa sztucznego jest wygodnie wkładany do ust rodzica i nie wyskakuje podczas zabiegu.

NOSEFRIDA w plastikowym pojemniku

Zalety:

 • wydajność;
 • higiena;
 • łatwe w pielęgnacji;
 • wygodny w przechowywaniu;
 • przezroczystość aspiratora, co pozwala kontrolować objętość wydzieliny śluzowej.

Niedogodności:

 • mała liczba wymiennych filtrów.

AQUA MARIS Regularna pielęgnacja

Optymalne rozwiązanie w walce z katarem, zarówno u noworodków, jak i starszych dzieci.

Zestaw składa się z elastycznego cienkiego węża, ustnika oraz czterech wymiennych dysz z filtrem z gumy piankowej. Wszystkie elementy są umieszczone w futerale ułatwiającym przechowywanie.

Pierwszym krokiem jest złożenie urządzenia, zamocowanie końcówki filtrem. Następnie weź ustnik do ust, delikatnie włóż okruchy do nosa i odciągnij smoczek przez wdech.

Aspirator ten skutecznie zwalcza katar i usuwa śluz, a także jest łatwy w czyszczeniu - wystarczy umyć rozbieralne części w ciepłej wodzie i pozostawić do całkowitego wyschnięcia, po czym można dalej używać.

AQUA MARIS Aspirator do regularnej pielęgnacji

Zalety:

 • wydajność;
 • wygodny w przechowywaniu;
 • łatwa w pielęgnacji;
 • wysokiej jakości materiały do ​​produkcji.

Niedogodności:

 • Nasadki zamienne mogą być użyte tylko raz.

LUBBY „Czysty nos” 0+

Wydłużona podstawa aspiratora zapobiega nadmiernemu wnikaniu do końcówki, zapobiegając ryzyku uszkodzenia śluzówki dziecka. Przezroczystość korpusu pozwala kontrolować ilość wysysanego śluzu, a długi elastyczny wężyk upraszcza procedurę czyszczenia.

Podczas użytkowania należy upewnić się, że wyładowanie nie kończy się w silikonowej rurce, ponieważ w urządzeniu nie ma filtra retencyjnego.

Pod koniec zabiegu urządzenie jest demontowane i dokładnie myte z zabrudzeń, a plastikowe części w razie potrzeby sterylizowane przez zwykłe gotowanie.

LUBBY „Czysty nos” 0+

Zalety:

 • łatwość użycia;
 • przejrzystość sprawy;
 • łatwy demontaż;
 • bezpieczna końcówka w kształcie stożka;
 • akceptowalny koszt.

Niedogodności:

 • bez pojemnika do przechowywania.

BABY-VAC 19204

Zajmuje pierwsze miejsce wśród aspiratorów próżniowych. Świetny nie tylko dla dzieci cierpiących na krótkotrwałe przekrwienie błony śluzowej nosa, ale szczególnie dla niemowląt, które borykają się z poważniejszymi powikłaniami dotyczącymi jamy nosowej.

Jest to urządzenie samoregulujące.Konstrukcja jest wykonana w taki sposób, że urządzenie jest w stanie samodzielnie regulować i obniżać ciśnienie.

Aby skorzystać z tego ssania dyszy, musisz mieć pod ręką zwykły domowy odkurzacz, ponieważ zasysanie śluzu następuje bezpośrednio z powodu jego działania. Ta charakterystyczna cecha urządzenia jest nie tylko bardzo wyjątkowa, ale również przyczynia się do natychmiastowego usunięcia śluzu ze wszystkich części jamy nosowej.

Ergonomiczny kształt dyszy zapobiega głębokiemu wnikaniu w nos dziecka, eliminując możliwość uszkodzenia błony śluzowej.

Wykonany jest z przezroczystego, odpornego na wstrząsy tworzywa, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo urządzenia dla dziecka oraz umożliwia monitorowanie wydzielania śluzu.

BABY-VAC 19204

Zalety:

 • prostota i bezpieczeństwo użytkowania;
 • natychmiastowe zasysanie śluzu;
 • skutecznie zwalcza silne przeziębienie.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • zależność od źródła wchłaniania.

GOŁĄB z odgałęzieniem

Model został opracowany we współpracy z otolaryngologami w Japonii i promuje delikatne i bezpieczne oczyszczanie nosa dziecka już od pierwszych dni życia. Konstrukcja składa się z rurki, końcówki dla osoby dorosłej, pokrywki, zbiornika do zbierania wydzieliny śluzowej oraz anatomicznej końcówki dla dziecka.

Dzięki zaokrąglonemu kształtowi końcówki dziecka całkowicie wyeliminowane jest ryzyko zranienia błony śluzowej dziecka podczas zabiegu czyszczenia. Ponadto obecność miękkiej silikonowej rurki umożliwia korzystanie z urządzenia pod dowolnym kątem.

Zassany śluz zbierany jest w specjalnym zbiorniku, co zapobiega jego cofaniu się do aspiratora.

Pompa dyszowa jest łatwa do demontażu. Pod koniec zabiegu wszystkie części są dokładnie myte i suszone.

W zestawie znajduje się również wygodny futerał do przechowywania.

GOŁĄB z odgałęzieniem

Zalety:

 • wygoda użytkowania;
 • możliwość wielokrotnego użytku;
 • miękka wygodna końcówka dla dziecka;
 • zbiornik do zbierania śluzu, zapobiegający przedostawaniu się go z powrotem do urządzenia;
 • praktyczne przechowywanie.

Niedogodności:

 • rurka jest trudna do zmywania pozostałości śluzu.

HAPPY BABY 17003

Odpowiedni dla niemowląt od urodzenia. Urządzenie składa się z ustnika, rurki połączonej z pojemnikiem, pułapki na śluz oraz końcówki. Po zmontowaniu praca aspiratora odbywa się poprzez wdychanie osoby dorosłej.

Ponadto jest łatwy do czyszczenia, ponieważ można go łatwo zdemontować na części składowe. Pod koniec użytkowania są myte w ciepłej wodzie z mydłem i dobrze suszone.

W zestawie znajduje się również plastikowa walizka, która pozwala nie tylko wygodnie przechowywać pompkę dyszową, ale także w razie potrzeby zabrać ją ze sobą.

Miękka silikonowa końcówka całkowicie eliminuje ryzyko uszkodzenia noska dziecka.

Ten aspirator jest dość prosty w użyciu, nie spowoduje żadnych niedogodności dla noworodka, ponieważ działa absolutnie cicho.

HAPPY BABY 17003

Zalety:

 • wygodny w użyciu;
 • wydajność;
 • nie wymaga dodatkowego zakupu materiałów eksploatacyjnych;
 • wszystkie części można łatwo wyjąć i wyczyścić;
 • obecność skrzynki do przechowywania.

Niedogodności:

 • mała długość rurki;
 • krycie końcówki.

B. DOBRZE WC-150

Jest liderem wśród automatycznych aspiratorów. Model ten wykonany jest tak, aby nie wystraszyć małego pacjenta, a wręcz przeciwnie, aby przyciągnąć jego uwagę dzięki kolorowej obudowie i przyjemnym efektom dźwiękowym emitowanym przez urządzenie podczas pracy.

Zestaw zawiera również 2 silikonowe końcówki, zbiornik do zbierania śluzu oraz wygodną torbę do przenoszenia. Urządzenie posiada specjalny przewód, który niespodziewanie wyślizguje się z rąk, zapewnia niezawodną ochronę urządzenia przed upadkiem.

Dzięki specjalnej konstrukcji urządzenia można w łatwy sposób odłączyć wyjmowane części do obróbki ich przed zanieczyszczeniem.

Sam proces czyszczenia następuje z powodu ciśnienia wytwarzanego przez sprężarkę. Ta końcówka ssąca skutecznie czyści nosek dziecka, a miękkie silikonowe końcówki zapobiegają ryzyku zranienia delikatnej błony śluzowej dziecka.

B. DOBRZE WC-150

Zalety:

 • jasny design i obecność efektów dźwiękowych, które przyciągają uwagę dziecka;
 • funkcjonalność;
 • szybkie i delikatne oczyszczanie nosa;
 • brak konieczności zakupu wymiennych dysz;
 • wygoda użytkowania.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

CS MEDICA KIDS CS-14

Urządzenie zasilane jest 2 bateriami, włączanie i wyłączanie odbywa się za pomocą jednego przycisku. W opakowaniu znajdują się 2 dysze wykonane z silikonu: z przedłużonym noskiem, przeznaczonym do odsysania gęstego śluzu oraz ze zwężonym nosem - do płynnych wydzielin. Końcówki są bardzo miękkie, więc ryzyko zranienia błony śluzowej nosa dziecka jest zredukowane do zera.

Aspirator nie wymaga dodatkowego zakupu materiałów eksploatacyjnych. Istniejące końcówki wystarczy spłukać ciepłą wodą lub przetworzyć przez normalne gotowanie, po czym są gotowe do ponownego użycia.

Ponadto urządzenie jest bardzo wygodne w trzymaniu w dłoni, jego praca jest stosunkowo cicha, ponieważ kompresor elektroniczny prawie nie emituje wibracji, co sprawia, że ​​procedura zasysania śluzu jest wygodniejsza dla dziecka.

Ogromną zaletą tego urządzenia jest również jego higiena, gdyż zapobiega możliwości zakażenia osoby dorosłej. Wydzieliny z nosa trafiają do zbiornika, który pod koniec zabiegu wystarczy wypłukać pod strumieniem ciepłej wody.

CS MEDICA KIDS CS-14

Zalety:

 • wydajność;
 • funkcjonalność;
 • wygodne użytkowanie;
 • prawie cicha praca.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

CS MEDICA KIDS CS-17

Aspirator nadaje się do użytku od najmłodszych lat. Dzięki wydajnemu kompresorowi elektronicznemu nosek dziecka jest czyszczony tak efektywnie, jak to tylko możliwe. Niemal bezgłośna praca urządzenia nie przestraszy dziecka, co pozwala na spokojne przeprowadzenie procedury czyszczenia.

Podczas korzystania z urządzenia nie ma również specjalnych problemów - włączanie odbywa się poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku napędu urządzenia.

Pod koniec zabiegu zdejmowane elementy należy oczyścić i wysterylizować.

Zestaw składa się z silikonowych końcówek, zbiorniczka do zbierania śluzu oraz etui do przechowywania.

Ponadto ten aspirator jest bardziej zmodernizowany. Różni się od CS-14 nieco zmodyfikowaną formą obudowy jednostki elektronicznej, a także obecnością dodatkowej opcji „nie rozlanej”, która nie pozwala wydzielinom przedostać się z powrotem do urządzenia.

CS MEDICA KIDS CS-17

Zalety:

 • maksymalna wydajność;
 • ścisłość;
 • prawie cicha praca;
 • wygodne użytkowanie;
 • sterowanie jednym przyciskiem;
 • obecność pokrowca do przechowywania w zestawie.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Tabela porównawcza prezentowanych modeli

Imię
Model
TypKrajKoszt, pocierać
CHICCO 00004923000000StrzykawkaWłochyod 250
LUBBY „Łagodny” 0+StrzykawkaRosjaod 100
CANPOL BABIES
56/154 0-3 lata
StrzykawkaPolska,
Tajwan
od 200
NOSEFRIDA's
plastikowy pojemnik
MechanicznySzwecjaod 600
AQUA MARIS
Regularna pielęgnacja
MechanicznyChorwacjaod 240
LUBBY „Czysty nos” 0+MechanicznyChinyod 150
BABY-VAC 19204OdkurzaćWęgryod 1400
GOŁĄB z odgałęzieniemOdkurzaćJaponiaod 450
HAPPY BABY 17003OdkurzaćChinyod 450
B. DOBRZE WC-150AutomatycznyChinyod 1400
CS MEDICA KIDS CS-14AutomatycznyChinyod 1400
CS MEDICA KIDS CS-17AutomatycznyChinyod 1300

Wniosek

Kiedy pojawią się pierwsze objawy przeziębienia u noworodka, konieczne jest natychmiastowe zwrócenie uwagi i troski, a nowoczesne wynalazki, w tym aspirator do nosa, będą w tym niezbędne. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że przed użyciem nowych wyrobów i wyrobów medycznych, nawet tych przeznaczonych do użytku domowego, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z aspiratorów przedstawionych w tej ocenie lub bardziej optymalnych opcjach, powiedz nam o tym w komentarzach.

1 KOMENTARZ

 1. Niedawno na wystawie zobaczyłem stoisko bwell i tam między innymi znajdowała się dysza ssąca. Mieliśmy jednego, jak mnie uratował! Jedno z najlepszych urządzeń dla dziecka, łatwo i szybko ciągnąć smarkacz! A co najważniejsze, nic nie musiało być wysysane ustami ... ugh. Generalnie ktokolwiek ma teraz dzieci, które nadal nie mogą wydmuchać nosa, po prostu polecam z głębi serca, rzecz zaoszczędzi czas, twoje nerwy i nerwy dziecka!

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *