🚧 Najlepsze automatyczne bariery na 2020 rok

0

Życie dużego miasta, a nawet mniejszego miasta bez samochodu jest praktycznie nierealne. A gdzie on jest, to na pewno pojawią się takie problemy jak parkowanie, podróżowanie na terytorium prywatne. Dlatego do szybkiego blokowania drogi, do parkowania w ustalonym miejscu, coraz częściej stosuje się automatyczną szlaban. Niniejsza instrukcja krok po kroku została napisana o tym, czym one są, na co zwrócić uwagę przy wyborze popiołu. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych automatycznych szlabanów na 2020 rok.

Co to jest automatyczna bariera


W starożytności najprostszą przeszkodę stosowano, aby uniemożliwić nieuprawnionemu przejazdowi bryczki lub samotnego jeźdźca. Taką przeszkodą może być zwalone drzewo lub po niemiecku - bariera. Następnie bariera uległa transformacji, stając się tym, czym jest do dziś bez żadnych specjalnych zmian, składających się z podstawy i strzały. Ostatni, ruchomy element o określonej długości. Nowoczesne modele są następujące;

 • Mechaniczny - ruch wysięgnika odbywa się ręcznie;
 • Typ automatyczny - wysięgnik porusza się za pomocą silnika elektrycznego, aby oczyścić drogę.

Te ostatnie są również podzielone na dwa typy;

 • Elektromechaniczny - którego siła poruszająca jest przenoszona przez silnik elektryczny;
 • Hydrauliczny - działa z tłokiem hydraulicznym, który z kolei za pomocą pompowanego oleju.

Każdy z powyższych systemów ma swoje wady i zalety. Zalety hydrauliki to prostota i niezawodność mechanizmu. Minus - niskiej jakości olej zamarza w niskich temperaturach. Wady elektromechanicznych - zależność od napięcia sieci zewnętrznej, krótszy okres gwarancji. Automatyczny jest sterowany na odległość i dzieli się na pięć typów:

 1. Dyspozytornie - kontrolowane przez dyspozytora, który wizualnie lub za pomocą kamery wideo kontroluje strefę dostępu;
 2. Mobilny - współpracuje z kartą SIM zamontowaną na module GSM. Właściciel samochodu dzwoni do tej karty, a jeśli jest w bazie danych, to przejście jest dla niego otwarte;
 3. Zdalne - włączane z pilota dyspozytora, ochroniarza;
 4. Karta - aby podróżować, należy dołączyć kartę magnetyczną lub inny podobny klucz dostępu;
 5. Systemy inteligentne - ostatnio coraz bardziej rozpowszechnione stają się inteligentne technologie, które potrafią odczytać tablicę rejestracyjną i udostępniać po przetworzeniu danych. Co więcej, ta ostatnia może być kompletna na całym kontrolowanym terytorium lub częściowo tylko na określonym obszarze. Jeszcze bardziej złożone, a przez to drogie, nowe produkty rozpoznają po twarzy kierowcy.

Niezależnie od rodzaju dostępu bariera podzielona jest na pionową (wysięgnik obraca się wokół osi pionowej) i poziomą (wysięgnik obraca się wokół osi poziomej). Te ostatnie są wygodne dla szybszego dostępu, możliwości pracy w pomieszczeniach z niskim sufitem.

Jak wybrać odpowiedni model dla siebie


Przed przystąpieniem do wyboru należy zdecydować, jakie są kryteria oraz gdzie, na jakich warunkach ma zostać wykonana instalacja ASh.Jeśli mówimy o instalacji ASH na dziedzińcach budynków mieszkalnych, odpowiednie jest tutaj proste, niedrogie urządzenie. Ponieważ ruch jest niewielki, nie ma specjalnych wymagań dotyczących szlabanu. Jednak modele o niskich kosztach nie będą już skutecznie radzić sobie ze zwiększonym natężeniem ruchu, na przykład, jeśli systemy są instalowane na skrzyżowaniach jezdni. Po określeniu szacunkowego natężenia przepływu należy zdecydować, gdzie model będzie eksploatowany. Otwarty, smagany wiatrem teren wyklucza użycie prawie wszystkich modeli hydraulicznych. Dodatkowo pod naporem wiatru wysięgnik o regularnym, prostokątnym kształcie będzie silnie wibrował, w wyniku czego następuje odkształcenie obrotowej konstrukcji bariery. W takim przypadku najlepszym wyborem jest owalna strzałka. Również do użytku zewnętrznego najlepszym wyborem byłaby strzała, której materiałem jest aluminium, ponieważ nie boją się rdzy.

Małe, niskie pomieszczenia będą wymagały modelu składanego wysięgnika. Prędkość podnoszenia wysięgnika będzie ważnym czynnikiem. Zwłaszcza przy dużym obciążeniu pojazdów, ponieważ powolne modele mogą powodować korki. Biorąc to wszystko pod uwagę, aby nie tracić czasu i pieniędzy, najpierw są zdeterminowani, aby zainstalować AS. Następnie na papierze lub na komputerze w domu zaznaczają montaż szlabanu uwzględniając spodziewaną wysokość podnoszenia i długość wysięgnika. Ponadto długość wysięgnika nie musi stanowić całego obwodu zamkniętej przestrzeni. Wymagane jest zablokowanie przejścia o długości pięciu metrów, wystarczy strzała o długości 4 metrów. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, rozjaśnić całą konstrukcję, przyspieszyć. Przy częstym używaniu popiołu, zwłaszcza w nocy, należy wziąć pod uwagę system bezpieczeństwa. Z reguły składa się z fotokomórki, która zapobiega opadaniu wysięgnika, gdy znajduje się pod nim samochód, oraz elementów LED, które świecą w słabym świetle.

Ale w przypadku małych obszarów chronionych odpowiednia jest zwykła odblaskowa folia fosforowa, samoprzylepna na całym obwodzie bariery.

Gdzie kupić i jak zainstalować ASH zgodnie ze wszystkimi zasadami


Rodzaj tej techniki jest tak specyficzny, że po zakupie bariery, na przykład w sklepie internetowym, po prostu nie można jej zainstalować bez pomocy wykwalifikowanych specjalistów. Przede wszystkim dlatego, że instalacja sprzętu wymaga przestrzegania wszystkich norm bezpieczeństwa. W przeciwnym razie, jeśli przejeżdżający samochód zostanie uszkodzony lub osoba zostanie poszkodowana, nie można uniknąć postępowania.

Ponadto warto pamiętać o szeregu ograniczeń dotyczących samego faktu zablokowania przejścia. Przede wszystkim bariery nie powinny utrudniać dostępu do przestrzeni publicznych. Powinni być w stanie przejechać specjalny sprzęt, karetkę, Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, o każdej porze dnia. Aby zapewnić ten punkt, obok szlabanu musi znajdować się portiernia dyspozytora lub stróża. I oczywiście ich montaż na parkingach w pobliżu centrów handlowych, placów budowy nie może ograniczać przepustowości pojazdów, pieszych ruchu drogowego. Dlatego najlepszą opcją zakupu byłaby - w wyspecjalizowanym sklepie internetowym, w którym można zamówić online nie tylko ASH, ale także jego montaż. Sprzedawcy i konsultanci tak wyspecjalizowanego sklepu podpowiedzą Ci, który najlepiej kupić automatyczną szlaban, jakie są modele i jakie są ich cechy konstrukcyjne. Wszystko to pomoże uniknąć błędów technicznych i prawnych przy wyborze i montażu ASH.

Która firma jest lepsza


W tej chwili najlepszymi producentami szlabanów automatycznych są;

 • Doorhan jest krajowym producentem automatycznych modeli ekonomicznych, których produkty są szeroko rozpowszechnione i znane szerokiemu gronu specjalistów;
 • Came to włoska firma, która od dawna pracuje na naszych otwartych przestrzeniach, co pomogło jej w pełni dostosować swoje produkty do naszego klimatu i warunków pracy;
 • FAAC to kolejna włoska firma z szeroką siecią dealerów w całej Federacji Rosyjskiej. Główną zaletą produktów FAAC jest przyzwoita jakość za przystępną cenę.Dlatego jeśli martwisz się, ile kosztuje niezawodne wyposażenie barier, przyjrzyj się bliżej FAAC.

Ocena najlepszych szlabanów automatycznych na 2020 rok

Bariery elektromechaniczne

Doorhan Barrier 4000


Klasyczny, uliczny model z owalną szyną o długości czterech metrów, wzmocniony od wewnątrz usztywnieniami. To, podobnie jak stalowy korpus, sprawia, że ​​Doorhan Barrier 4000 jest odporny na warunki atmosferyczne i zewnętrzne uderzenia fizyczne. Pomimo tego, że Doorhan Barrier 4000 pochodzi z Włoch, producent dostosował go maksymalnie do warunków rosyjskiego klimatu. Zimą mechanizm sterujący jest niezawodnie chroniony przed ujemnymi temperaturami przez obudowę, stopień ochrony to IP54, latem wbudowany wentylator chłodzący. Główną zaletą Doorhan Barrier 4000 jest możliwość programowania, podczas której urządzenie jest w stanie otwierać i zamykać dostęp o określonej godzinie, cofać prowadnicę w przypadku wystąpienia przeszkody, ustawiać zależność mocy silnika elektrycznego od warunków atmosferycznych oraz intensywności pracy.

Doorhan Barrier 4000

Zalety:

 • Korpus wandaloodporny;
 • Łatwa regulacja od długości wysięgnika od 4 do sześciu metrów;
 • W zestawie odblaskowa powierzchnia prowadząca;
 • Możliwość montażu lamp LED;
 • Proste programowanie;
 • Powłoka antykorozyjna ocynkowana.

Niedogodności:

 • Słabo toleruje szybką zmianę warunków klimatycznych;
 • Wrażliwy na kurz.

Came Gard 4000


Włoska firma, której popularne modele z serii Came Gard zebrały najlepsze recenzje od operatorów parkingów ze względu na łatwość konserwacji i wysoką przepustowość. Came Gard 4000 jest eksploatowany przy dużym natężeniu ruchu, przy ujemnych temperaturach do - 35 stopni. Charakterystyczną cechą Came Gard 4000 jest niskonapięciowy system kontroli głównych komponentów. Zwiększa to bezpieczeństwo obsługi i utrzymania całego systemu. Ponadto sam moduł sterujący znajduje się bezpośrednio u podstawy szlabanu, co ułatwia jej regulację. Na życzenie kupującego konfigurację Came Gard 4000 ASh można rozszerzyć, zamontować lampy ostrzegawcze, zamontować akumulator zapewniający autonomię pracy, moduł radiowy do pilota.

Came Gard 4000

Zalety:

 • Szeroka funkcjonalność;
 • Kierunek strzałki w obu kierunkach (w lewo lub w prawo zgodnie z życzeniem);
 • Dozwolona jest podwójna praca z jeszcze jednym AS tej marki;
 • Instalacja, montaż nie zajmuje dużo czasu;
 • Modyfikacja dla każdego konkretnego zadania.

Niedogodności:

 • Średnia cena jest wyższa niż u konkurencji.

ŁADNY X-BAR


Popularność modeli NICE zapewnia niezawodna, bezawaryjna praca w kompaktowych rozmiarach. A NICE X-BAR jest tego dobitnym dowodem. Mały rozmiar, zasilany 24 V głównych elementów szlabanu automatycznego, NICE X-BAR jest niezastąpiony zarówno do intensywnej pracy w pomieszczeniach (parkingi podziemne), jak i na zewnątrz. Szlaban posiada mechanizm z funkcją odblokowania wysięgnika w przypadku zaniku zasilania, co zwiększa stabilność i niezawodność urządzenia.

ŁADNY X-BAR

Zalety:

 • Praca w każdych warunkach pogodowych;
 • Modernizacja wraz z montażem lamp sygnalizacyjnych, fotokomórki i zestawu kodów;
 • Zasilacz niskiego napięcia;
 • Przyzwoite cechy w tej kategorii cenowej;
 • Można podłączyć dowolne systemy zewnętrzne (czytnik kart, domofon).

Niedogodności:

 • Długość wysięgnika 3,5 metra.

Alutech BV-5


Naszą ocenę wysokiej jakości szlabanów automatycznych uzupełnia przegląd modelu elektromechanicznego Alutech BV-5. Przewyższa wszystkie wymienione wyżej rodzaje barier pod względem podstawowych wskaźników, a poza tym ma przyjemnie wyglądający design. Dostarczany kupującemu zestaw posiada wstępnie wbudowaną sygnalizację świetlną opartą na zasadzie sygnalizacji świetlnej, poziom dostępu czerwony, żółty, zielony. Dodatkowo Alutech BV-5 posiada enkoder, za pomocą którego użytkownik precyzyjnie dostosowuje swoje potrzeby. Takie jak prędkość, z jaką szyna jest podnoszona, jej punkt zatrzymania oraz czas i miejsce zwalniania. Alutech BV-5 może być sterowany zdalnie za pomocą pilota z pamięcią wykonywanych operacji. Ponadto niektóre zapisy można selektywnie usuwać.Istnieje możliwość usunięcia pilotów podłączonych do ASh, co jest istotne przy montażu w budynkach mieszkalnych. Z tych i wielu innych powodów model Alutech BV-5 zyskał pozytywne rekomendacje od pracowników mieszkalnictwa i usług komunalnych.

Alutech BV-5

Zalety:

 • Algorytm synchronizacji dwóch pracujących Alutech BV-5;
 • Wbudowana pamięć pilota;
 • Nieprzerwana praca, gdy napięcie spadnie do 160 woltów;
 • Główne jednostki są wykonane z wytrzymałej stali;
 • Obudowa wandaloodporna o grubości dwóch milimetrów;
 • Atrakcyjny wygląd;
 • Wysięgnik obraca się o 360 stopni.

Niedogodności:

 • Kategoria wysokiej ceny.

Bariery hydrauliczne

PODSTAWA FAAC 615BPR


Budżetowe modele urządzeń hydraulicznych prezentuje FAAC 615BPR BASE. Kompaktowy, z szyną o długości 2,5 metra, którą można opuszczać i podnosić przez ponad 200 ciągłych cykli. Całkowity zasób aparatu to ponad 1000000 cyklicznych ruchów. Ponadto konsument może zaizolować obudowę, co jest gwarancją nieprzerwanej pracy w temperaturach do -50 stopni. Wysięgnik jest modyfikowany, można go wydłużać, wyposażać w gumowe wkładki, dzięki czemu jego opuszczanie jest bezpieczniejsze dla pojazdów.

PODSTAWA FAAC 615BPR

Zalety:

 • Są stanowiska do montażu fotokomórek;
 • Zapewniona jest głęboka modernizacja z instalacją tablicy elektronicznej;
 • Klasa ochrony IP44;
 • Powłoka antykorozyjna, odporna na wilgoć.

Niedogodności:

 • Do średnich przepustowości.

ZESTAW FAAC 620 RPD


Zaawansowany technicznie model, który pozwala na nieprzerwaną pracę przez długi czas, w szerokim zakresie klimatycznym od + 40 do - 50 stopni. Elementy układu hydraulicznego są dobrze przemyślane, wykonane z trwałych materiałów i bardzo łatwe w konserwacji. Zdaniem kupujących zestaw FAAC 620 RPD KIT to niewątpliwa zaleta modelu - szybkie, nawet do 3 sekundowe uruchomienie prowadnicy, przy jednoczesnej niezawodności całego zespołu hydraulicznego. Mechanizm, który wprawia prowadnicę w ruch, ma funkcję spowalniania na początku i na końcu cyklu, aby uniknąć nagłych przeciążeń. Z tego powodu FAAC 620 RPD KIT może pracować w warunkach wysokiej intensywności podczas serwisowania głównych podzespołów tylko raz w roku. Zestaw FAAC 620 RPD KIT można łatwo ustawić z każdej strony, ponieważ wysięgnik można łatwo ponownie zamontować za pomocą konwencjonalnych narzędzi. W przypadku awarii mechanizmu hydraulicznego lub po zaniku zasilania wysięgnik podnosi się za pomocą charakterystycznego klucza, dostępnego tylko dla strażnika lub dyspozytora.

ZESTAW FAAC 620 RPD

Zalety:

 • Siła pociągowa jest regulowana;
 • Zasilanie sieciowe 24 V;
 • Zapewniona jest instalacja fotokomórek;
 • Dzięki systemowi bypassów kolejka zatrzymuje się w dowolnym miejscu.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Wszystkie te modele należą do najlepszych opcji, ostateczny wybór bariery należy do kupującego. A który ASH Ci się podobał? Podziel się swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię