⚕ Najlepsze apteczki samochodowe na rok 2020

0

Każdy pojazd musi mieć samochodową apteczkę pierwszej pomocy. I to wcale nie jest kaprys policji drogowej, ale narzędzie, które może być potrzebne w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Nikt z nas nie może mieć całkowitej pewności, że się nie przyda. Na współczesnym rynku istnieje ogromny asortyment apteczek, które różnią się od siebie kosztem, jakością materiałów na wyroby medyczne, a także walizką, która może być wykonana w różnych kształtach, pojemności. Wśród takiej różnorodności kierowcy nie jest łatwo dokonać wyboru. Dlatego redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” zdecydowała się poświęcić dzisiejszą recenzję apteczkom samochodowym, które zdaniem ekspertów i opinii kierowców uznawane są za najlepsze na 2020 rok.

Okres przydatności do spożycia

Wcześniej boks składał się z narkotyków. Ale wszystko szybko się zmienia i zgodnie z nowymi standardami, nowoczesne zestawy zawierają tylko opatrunki i środki hemostatyczne.

W razie potrzeby kierowca może samodzielnie uzupełnić zestaw o potrzebne mu leki. W takim przypadku zabrania się usuwania z zawartości obowiązkowych środków medycznych.

Każda apteczka ma swoją datę ważności, którą właściciel samochodu musi uważnie monitorować. Z reguły producent wskazuje na obudowie okres przydatności do spożycia, który wynosi 4,5 roku. Po tym okresie właściciel musi wymienić zestaw. W tym celu zgodnie z prawem podaje się 6 miesięcy.

Kierowcy muszą być niezwykle odpowiedzialni za treść, systematycznie sprawdzać datę ważności i, jeśli to konieczne, wymieniać fundusze. Nie należy tego lekceważyć, ponieważ zagrożone może być życie ludzkie.

Wiodący producenci apteczek samochodowych

Wielu producentów oferuje obecnie gotowe zestawy pierwszej pomocy. Jednak pomimo różnorodności nie wszystkie prezentowane dziś opcje są dobrej jakości. Przy wyborze zaleca się zwrócić szczególną uwagę na producenta, ponieważ od niego zależy jakość i niezawodność.

Obecnie najwięcej pozytywnych recenzji zdobyły następujące firmy:

 1. VitalFarm to krajowy producent wyrobów medycznych. Firma powstała w 1999 roku. Zajmuje się produkcją szerokiej gamy wysokiej jakości wyrobów medycznych.
 2. FEST - firma opracowuje i produkuje wysokiej jakości produkty pierwszej pomocy. Produkuje ponad pięćdziesiąt rodzajów specjalistycznych apteczek pierwszej pomocy przeznaczonych do udzielania pierwszej pomocy w produkcji, w różnych organizacjach, instytucjach i transporcie, a także wyroby medyczne dla obrony cywilnej i sytuacji awaryjnych.
 3. MITSAR - firma oferuje pełną gamę urządzeń i rozwiązań medycznych. Bardzo popularne są samochodowe apteczki tego producenta. Kupujący zwracają uwagę na wysoką jakość wszystkich komponentów i rozsądną cenę.
 4. Appolo to jeden z największych krajowych producentów i sprzedawców produktów pierwszej pomocy.

To nie wszyscy producenci apteczek. Zebraliśmy dla Ciebie tylko te najpopularniejsze i najbardziej pożądane. Nadal nie można wskazać jednoznacznego lidera na szczycie, ponieważ produkty każdej firmy mają pewne zalety i wady.

Najlepsze apteczki samochodowe w twardym etui

Poszukiwane są kufry samochodowe z twardą obudową. Tłumaczy to przede wszystkim fakt, że kierowca nie musi się martwić, że zawartość może zostać przez coś uszkodzona.

Apteczka samochodowa „Monsoon”

Pomimo tego, że ta opcja jest nieco droższa niż identyczne produkty, koszt jest w pełni uzasadniony. Producent zapakował wszystkie fundusze w wysokiej jakości etui z wygodnymi zatrzaskami, które są wykonane z nieprzezroczystego plastiku. Dzięki temu produkty są niezawodnie chronione przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Ponieważ promienie słoneczne nie wnikają do obudowy, można w niej przechowywać leki, za pomocą których kierowca może samodzielnie uzupełniać apteczkę.

W etui nie ma załączników, więc można tam umieścić określoną ilość dodatkowych leków. Oprócz standardowych produktów nieleczniczych w kompozycji występuje zieleń brylantowa i jod. Fundusze są przeznaczane na leczenie ran i otarć. Dodatkowo producent wyposażył zestaw w tabletki walidolu i nitrogliceryny, które są niezbędne dla osób cierpiących na niewydolność serca. Istnieje również roztwór amoniaku, który jest stosowany, gdy dana osoba traci przytomność i mdleje. Okres trwałości jest również krótszy w porównaniu z innymi apteczkami ze względu na fakt, że leki nadal są tutaj obecne.

Średni koszt: 371 rubli.

Apteczka samochodowa „Monsoon”

Zalety:

 • dobry sprzęt;
 • wysokiej jakości etui;
 • ścisłość;
 • mocne opakowanie wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Niedogodności:

 • jest droższy niż analogi;
 • krótszy okres trwałości.

Zestaw pierwszej pomocy Vitalpharm

Praktyczna, wysokiej jakości, pojemna apteczka pierwszej pomocy, która będzie odpowiednia dla każdego kierowcy. Kompozycja zawiera wszystko, czego potrzebujesz, co może być potrzebne do udzielenia pierwszej pomocy w sytuacjach awaryjnych. Pojemne etui pozwala uzupełnić zestaw o niezbędne narzędzia według uznania właściciela. Dzięki wygodnemu i kompaktowemu rozmiarowi etui można schować nie tylko w bagażniku, ale również pod siedzeniem.
Średni koszt: 380 rubli.

Apteczka samochodowa Apteczka Vitalpharm

Zalety:

 • wszystkie treści są dobrej jakości;
 • wysokiej jakości i niezawodny element mocujący;
 • dodatkowe miejsce na podstawowe potrzeby indywidualnie.

Niedogodności:

 • ze względu na duże rozmiary nie wszędzie pasuje.

FEST

Prawie każdy właściciel samochodu zna apteczkę pierwszej pomocy wyprodukowaną przez producenta FEST. Obecnie pod tą marką dostępne są trzy modele o identycznym składzie. Jedyną różnicą jest to, że mają różne przypadki. Wszystkie opcje, niezależnie od opakowania, różnią się jakością i są zgodne z wymogami prawnymi. Zestawy są bardzo poszukiwane.

Średni koszt: 280 rubli.

apteczka samochodowa FEST

Zalety:

 • wygoda;
 • spełnia wszystkie normy prawne;
 • kompaktowy;
 • łatwo.

Niedogodności:

 • wielu nie lubi jakości opatrunku.

KRAFT KT-830100

Apteczka samochodowa KRAFT KT 830100 w pełni spełnia wymogi policji drogowej i zapewnia niezbędny komplet środków medycznych.

Zestaw jest dostarczany w wytrzymałej plastikowej walizce do bezpiecznego transportu. Eliminuje to uszkodzenia zawartości podczas regularnego transportu towarów.
Średni koszt: 417 rubli.

apteczka samochodowa KRAFT KT-830100

Zalety:

 • produkty ulepszonej jakości;
 • jest miejsce na dodatkowe leki.

Niedogodności:

 • nie ma uchwytu do przenoszenia.

ZEUS Miral-N

Apteczka wiodącego producenta ma wszystko, czego potrzebujesz w drodze. Dzięki temu modelowi możesz, jeśli to konieczne, zatrzymać krwawienie i uratować życie do czasu przybycia karetki. Producent dostarczył hemostatyczną opaskę uciskową niezbędną do zatrzymania krwawienia tętniczego, urządzenie do sztucznego oddychania. Między innymi komponenty wystarczą, aby jednocześnie zapewnić pomoc medyczną kilku osobom jednocześnie.

Zestaw spełnia wszystkie stawiane dziś wymagania, kupujący w recenzjach potwierdzają jego jakość, niezawodność i wydajność, a także bezpieczeństwo użytkowania.

Jeśli chodzi o konfigurację tej apteczki, to jest ona dość standardowa. Producent wyposażył zestaw w sterylne rękawiczki medyczne ze specjalną powłoką. Dzięki niemu dopasowują się do skóry i absolutnie nie zsuwają się. Dołączone nożyczki, jak zauważają kierowcy, są dość ostre. Są wygodne do pracy z bandażami i gipsem. Wewnątrz etui jest wystarczająco dużo miejsca, aby dodać tabletki lub produkty na życzenie właściciela.

Średni koszt: 480 rubli.

apteczka samochodowa ZEUS Miral-N

Zalety:

 • niezawodność;
 • ścisłość;
 • jest zgodny z rosyjskimi dokumentami regulacyjnymi;
 • zawiera wszystko, czego potrzebujesz.

Niedogodności:

 • opaska uciskowa to pasek zwykłej gumki.

Najlepsze apteczki samochodowe w miękkim etui

Miękki pokrowiec z zamkiem błyskawicznym, jak pokazała praktyka, to doskonałe rozwiązanie. Treść nie toczy się ani nie grzechota jak w przypadku twardej obudowy. Ponadto okazało się, że taka apteczka mieści się w kieszeni kierowcy i jest uważana za jedną z najwygodniejszych.

Vitalpharm

Prezentowany model uznawany jest za jeden z najtańszych. Ale pomimo niskiego kosztu jest wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz, aby udzielić pierwszej pomocy. Spełnia wszystkie wymagania. Producent wyposażył zestaw w taki sposób, aby zawarte w nim środki wystarczały na zapewnienie opieki medycznej kilku osobom jednocześnie.

Średni koszt: 266 rubli.

zestaw samochodowy Vitalpharm w miękkim etui

Zalety:

 • przyzwoita jakość wszystkich leków;
 • akceptowalny koszt;
 • przestronność.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

FEST w miękkim etui

Rosyjska firma FEST produkuje szeroką gamę towarów dla podstawowej opieki zdrowotnej. Za jeden z najlepszych uważa się zestaw samochodowy w miękkim etui. Jego zawartość jest zgodna z przepisami i zawiera standardowy zestaw leków na krwawienie i opatrunek na rany.
Średni koszt: 428 rubli.

apteczka samochodowa FEST w miękkim etui

Zalety:

 • wygodny pokrowiec z wytrzymałej tkaniny ze sztywnymi bokami i spodem;
 • pojemny bagażnik na ubrania, który pozwala na umieszczenie dodatkowych leków;
 • mocne zamki;
 • niewielka waga;
 • przystępny koszt.

Niedogodności:

 • tępe nożyczki.

Najlepsze wodoodporne apteczki samochodowe

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo apteczki, w takim przypadku zalecamy zakup środków umieszczonych w etui wykonanym z wodoodpornego materiału.

GLAVDOR GL-24

Jeśli szukasz niedrogiego, ale wysokiej jakości apteczki samochodowej, to jest to opcja, którą zdecydowanie powinieneś rozważyć. Oprócz doskonałej konfiguracji prezentowany model wyróżnia się etui wykonanym z czarnej wodoodpornej tkaniny przeciwdeszczowej. Konstrukcja torby jest starannie przemyślana, dzięki czemu apteczka jest bardzo wygodna, pojemna i funkcjonalna. Aby zażyć niezbędne leki wystarczy odpiąć zamek błyskawiczny i odchylić wieczko.

Średni koszt: 311 rubli.

apteczka samochodowa GLAVDOR GL-24

Zalety:

 • ścisłość;
 • przestronność;
 • odporność na wilgoć;
 • wygoda użytkowania;
 • dobrej jakości materiały medyczne.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Apteczka samochodowa Airline AM-01

Prezentowany model jest wysokiej jakości i cieszy się dużym zainteresowaniem.Wszystkie urządzenia medyczne są zapakowane w wodoodporne etui tekstylne. Apteczka wyposażona jest w pełny zestaw środków medycznych spełniających wymagania policji drogowej.

Wszystkie leki pakowane są w wysokiej jakości etui z tkaniny, które swoim kształtem przypomina damską kosmetyczkę, która jest szczególnie popularna wśród nowoczesnych kobiet. Kolor opakowania - pomarańczowy. Jak na jakość jest bardzo wysoka. Zapięcie jest wygodne i niezawodne, a przestrzeń wewnątrz umożliwia uzupełnienie zestawu według własnego uznania.

Średni koszt: 430 rubli.

Apteczka samochodowa Airline AM-0

Zalety:

 • wygodny zamek błyskawiczny;
 • mały rozmiar i waga;
 • jasne kolory sprawiają, że model jest widoczny;
 • długa żywotność samochodowej apteczki w tekstylnym etui Airline AM-01.

Niedogodności:

 • nie podano ani jednego leku, nawet na bóle głowy.

Cena apteczki samochodowej

Jeszcze nie tak dawno zestawy samochodowe z lekarstwami kosztują dość imponujące pieniądze. Koszt wyjaśniono tym, że zawierały one obowiązkowe leki, których koszt jest dość wysoki. Dzisiaj kierowca będzie musiał wydać średnio około 350 rubli na zakup apteczki.

Koszt takiego zestawu samochodowego spadł, ponieważ niektóre leki zostały wyeliminowane. Pomimo tego, że apteczki są dziś sprzedawane nawet po dość niskiej cenie, nie zalecamy kupowania najtańszych opcji, ponieważ mogą zawierać produkty niskiej jakości i podrobione, które nie spełniają norm sanitarnych.

Pamiętaj, aby przydzielić miejsce do przechowywania po zakupie. Nie będzie zbędne wydawanie mu specjalnego znaku, który powiadomi Cię o obecności apteczki w samochodzie. Zaleca się systematyczne sprawdzanie bezpieczeństwa i trwałości produktów znajdujących się w zestawie medycznym.

Apteczkę samochodową można kupić w każdym sklepie samochodowym lub na stacji benzynowej. Nie zaleca się ignorowania tego wymogu funkcjonariuszy policji drogowej, ponieważ obecność sprzętu pierwszej pomocy w samochodzie może być potrzebna w najbardziej nieprzewidywalnym momencie, a czasem nawet uratować życie.

Kara za nieobecność

Zgodnie z prawem każdy pojazd musi być wyposażony w samochodową apteczkę pierwszej pomocy. Kierowca lub pasażerowie zawsze mogą przy jego pomocy udzielić pomocy medycznej.

W przypadku braku takiego przypadku w pojeździe policja drogowa może nałożyć grzywnę w wysokości 500 rubli. Dokładnie taka sama kara czeka kierowcę, jeśli w zestawie brakuje personelu.

Niemniej jednak konieczne jest posiadanie w samochodzie apteczki nie tylko w celu uniknięcia grzywny, ale ze względów bezpieczeństwa. W końcu czasami naprawdę potrafi uratować komuś życie. Każdy z nas powinien zadbać o swoje zdrowie i zanim wyruszy w drogę swoim samochodem bez apteczki, pomyśl o tym, że jej obecność może uratować komuś życie na drodze, być może samego kierowcy i jego pasażerów.

Jeśli korzystasz z jednej z samochodowych apteczek przedstawionych w naszej ocenie lub wolisz inne opcje, podziel się z nami swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *