🚗 Najlepsze falowniki samochodowe 12/220 V w 2020 r

0

Przetwornica napięcia samochodowego jest bardzo popularna wśród wielu kierowców. Jest to małe urządzenie, które zmienia napięcie wejściowe (12-24 V) na stałe 220 V. Źródłem mogą być różne akumulatory samochodowe. Rynek jest pełen różnych urządzeń różniących się mocą, jakością wykonania itp. Dlatego redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych inwerterów na 12/220 woltów w 2020 roku.

Co jest ważne, aby wiedzieć

Na oznaczeniu dowolnego konwertera znajduje się liczba oznaczająca maksymalną możliwą moc, jaką urządzenie jest w stanie zapewnić. Obudowa jest często wykonana z wytrzymałego stopu aluminium, który zapewnia doskonałe przewodzenie ciepła i dobre chłodzenie, aby uniknąć możliwego przegrzania. Dodatkowo, jeśli model jest przeznaczony do dużej mocy, to producent montuje wentylatory, które przyczyniają się do efektywnego chłodzenia.

W zależności od zakupionego modelu przetwornice mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, które mają za zadanie chronić sprzęt przed różnymi przeciążeniami lub odwrotną polaryzacją. Istnieją również opcje, które mają dobrą ochronę przed zwarciem, co może być przydatne w niektórych przypadkach. Jednak to nie jedyna różnica między przedstawicielami, na półkach są inwertery, które różnią się:

 • Kształt sygnału;
 • Maksymalna wartość mocy;
 • Metoda połączenia;
 • Funkcje pomocnicze.

Aby lepiej określić swój wybór, ważne jest, aby zrozumieć, co oznacza każdy parametr.

Różnica w przebiegu wyjściowym

Często istnieją modele ze zmodyfikowanym i czystym sinusem. To ważna cecha każdego konwertera. Należy wziąć pod uwagę, czy sprzęt będzie podłączony do urządzenia, które wymaga określonej wartości tego parametru, aby wykluczyć nieprzewidziane okoliczności podczas pracy. Na przykład w przypadku podłączenia do wrażliwego na zakłócenia sprzętu medycznego lub urządzeń pomiarowych, silników elektrycznych, sprężarek i podobnych urządzeń, konieczne jest czyste wyjście sinusoidalne. W przeciwnym przypadku osoba otrzyma niewielką wartość sprawności, co wpłynie na jakość sygnału i może niekorzystnie wpłynąć na działanie produktu.

W innym przypadku, gdy podłączone są żarówki, laptopy, telefony, elementy grzejne czy telewizory, czysty sinus nie odgrywa specjalnej roli, co pozwala na zakup prostszego falownika. Najczęściej ta opcja jest bardzo poszukiwana przez zwykłych kierowców, jej koszt jest 2-3 razy niższy niż w poprzednim projekcie, co jest dodatkową zaletą.

Do wyboru moc wyjściowa

Ważne jest, aby obliczyć ten parametr, ponieważ do działania dowolnego urządzenia elektrycznego wymagana jest określona wartość mocy. Zalecana wartość zależy całkowicie od użytkownika i urządzeń, których planuje używać. Tylko na tej podstawie kupowana jest jedna lub druga opcja.

Urządzenia, które zużywają stałą moc

Takie produkty wyróżniają się stałą wartością zużycia energii. Główną cechą takich produktów jest brak dużego prądu rozruchowego, który nie przerywa parametru nominalnego przy pierwszym uruchomieniu. Przy podłączaniu takich elementów należy zwrócić uwagę, aby pobór prądu nie przekraczał wartości wyjściowej falownika. Jeśli tego nie zrobisz, istnieje ryzyko uszkodzenia konwertera lub podłączone urządzenie po prostu nie będzie działać.

Ważne jest, aby wziąć ten parametr pod uwagę, jeśli dana osoba planuje używać produktu przez długi czas (od godziny lub dłużej). Jeśli podłączysz urządzenia, które będą miały wysoką prędkość, istnieje duże prawdopodobieństwo, że konwerter się przegrzeje i ochrona zadziała. Zwyczajowo odnosi się do takich produktów:

 • Sprzęt AGD: żarówki, czajniki elektryczne, nowoczesne telewizory, radia itp.
 • Sprzęt biurowy: laptopy, urządzenia drukujące, komputery osobiste itp.
 • Ładowarka do smartfonów lub aparatów fotograficznych;
 • Narzędzia elektryczne.

Urządzenia, które pobierają maksymalną moc tylko przy pierwszym uruchomieniu

Takie produkty mają wysoki prąd rozruchowy przy pierwszym włączeniu. Pobór mocy osiąga wartość nominalną tylko wtedy, gdy osoba uruchamia pierwszy rozruch lub obsługuje urządzenie przy dużych obciążeniach. W trybie normalnym lub podczas pracy przy minimalnym obciążeniu użytkownik otrzyma niewielkie zużycie energii. Najczęściej do takich urządzeń należą elementy pracujące na silniku kolektora:

 • Miksery, małe odkurzacze, niektóre starsze drukarki i podobne urządzenia.
 • Narzędzia elektryczne: wyrzynarki, pistolety natryskowe, szlifierki kątowe, wiertarki i tym podobne.

Ważne jest, aby zrozumieć, że często podczas korzystania z takiego sprzętu mogą wystąpić sytuacje, gdy wartość mocy znamionowej wzrośnie. Wynika to z ekstremalnych obciążeń, które działają na urządzenie w danym momencie. Na przykład wiertło lub wyrzynarka utknęły w przedmiocie obrabianym. Dlatego podczas obsługi takich urządzeń ważne jest monitorowanie zużycia energii i słuchanie, jak działa narzędzie, aby można było określić, kiedy występują trudności. Tutaj najlepiej kupować falowniki, które mają duży margines tej wartości, to jedyny sposób na osiągnięcie stabilnej pracy i zwiększenie żywotności.

Produkty, które zużywają dwukrotność określonej wartości

Do takich urządzeń należą różne urządzenia pracujące na silniku asynchronicznym. Na przykład pompy, klimatyzatory, chłodnie itp. Urządzenia przy pierwszym uruchomieniu wytwarzają duże prądy rozruchowe, po czym pobierają moc, która jest dwukrotnie większa od wartości zadanej. Producenci wskazują na takich produktach tylko wartość użytkową, którą rozważa się bez uwzględnienia dużych strat.

Aby urządzenia działały normalnie i nie zepsuły się w jednej chwili konieczne jest dokupienie konwertera z podwójną rezerwą. Na przykład, jeśli produkt zużywa 500 W, najlepiej kupić falownik z marżą 1 kW. Ta sama cecha dotyczy kuchenki mikrofalowej, zużywa dwa razy więcej energii niż konwerter, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie.

Urządzenia, które nie różnią się stabilnym zużyciem

Używanie takich produktów po podłączeniu do falownika samochodowego może być niebezpieczne, ponieważ osoba nigdy nie zgadnie, jaką wartość zużywa sprzęt w danym momencie. Produkty te często obejmują przenośne spawarki lub przestarzałe lodówki z zamrażarkami.Podczas pracy maksymalna wartość może osiągnąć 100 W, jednak w niektórych okresach dochodzi do 1500 W, aw niektórych przypadkach 2 kW lub więcej. Człowiek będzie marzył tylko o stabilnej pracy, a bezpieczniki będą się najczęściej łamać, z czasem falownik całkowicie się zawiedzie i nie włączy się ponownie.

Różnica między urządzeniami według metody połączenia

W sumie istnieją trzy znane możliwości podłączenia konwertera do sieci pokładowej pojazdu:

 • Przez gniazdo zapalniczki;
 • Przez specjalne gniazdo;
 • Podłączenie do akumulatora.

Jeśli wygodnie jest dla osoby skorzystać z dwóch pierwszych opcji, wystarczy podłączyć specjalną wtyczkę do złącza, a falownik zacznie działać. W trzecim wariancie krokodylki działają jako element łączący. Jednak niektóre firmy produkcyjne uzupełniają produkty z połączonymi opcjami, aby wygodnie było korzystać z konwertera. Ponieważ maksymalne zużycie energii zależy od metody połączenia.

Nawet jeśli falownik ma dopuszczalną moc 1000 W, jeśli jest podłączony przez zapalniczkę, obciążenie na nim powinno być minimalne. Najlepiej, jeśli używasz urządzeń o wartości 150 W lub mniejszej. To ograniczenie nie zostało wymyślone celowo, ponieważ okablowanie samochodu nie jest zbyt trwałe. Nieostrożność doprowadzi do pożaru, ponieważ wszystkie przewody w samochodzie przepalą się, a gniazdo się stopi. Dlatego takich zasad nie można lekceważyć.

Niektóre zagraniczne samochody mają specjalne gniazdo, do którego podłączany jest konwerter. Natychmiast wskazuje napięcie i maksymalną moc, co pozwala na obsługę produktu bez ryzyka awarii. Użytkownikowi łatwiej będzie poruszać się w zakresie dopuszczalnej mocy.

Jednak są chwile, kiedy dana osoba potrzebuje całej mocy konwertera, a nie części jego możliwości, wówczas połączenie odbywa się za pomocą zacisków. Krokodyle są bezpośrednio podłączone do akumulatora i gwarantują użytkownikowi niezawodną pracę w dowolnym miejscu. Ważne jest, aby wiedzieć, że podłączanie takich klipsów do zapalniczki jest zabronione i spowoduje nieprawidłowe działanie falownika, a co najgorsze, uszkodzenie samochodu.

Specjalne zdolności

Niektórzy producenci tworzą falowniki, które różnią się szeregiem dodatkowych funkcji i mogą zapewnić właścicielowi różnorodną funkcjonalność, na przykład najczęściej są to przetwornice, które mają:

 • Wskaźniki LED, które informują użytkownika o napięciu przegrzania;
 • Wbudowana latarka do pracy w ciemnych miejscach;
 • Odświeżacz powietrza. Urządzenie to jest w stanie stworzyć sprzyjającą atmosferę zabijając wszystkie szkodliwe drobnoustroje bakteriami, a także oczyścić wnętrze samochodu z silnego zapachu tytoniu;
 • W wydajnych produktach instalowany jest wymuszony system chłodzenia;
 • Istnieje pilot do wygodnego sterowania;
 • Obecność złączy USB i kilku konwencjonalnych gniazd.

Ocena najlepszych falowników małej mocy

Wester MSW250

Doskonały model 250W, który pozwoli Ci podłączyć do samochodu kilka sprzętów AGD. Sprawność wynosi 85%. Metoda chłodzenia jest aktywna. Panel posiada jedno gniazdo i jedno złącze USB. Napięcie wejściowe - 12 V, wyjście - 220 V. Wartość szczytowa mocy - 500 W, co jest doskonałym wynikiem dla tego typu produktów.

Sprzedawane po cenie 1800 rubli.

Wester MSW250

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Zabezpieczenie przed zwarciem;
 • Dobre chłodzenie;
 • Wysoka moc szczytowa;
 • Popularny producent.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ritmix RPI-4002

Dobry produkt od chińskiego producenta, który gwarantuje jakość i niezawodność przez długi czas. Standardowa wartość to 400W, a limit to 800W. Podłączenie odbywa się za pomocą zacisków lub zapalniczki. Istnieją przydatne funkcje ochronne, które wydłużą okres eksploatacji.

Średnia cena to 2500 rubli.

Ritmix RPI-4002

Zalety:

 • Wysoki stopień ochrony;
 • Dobra wydajność;
 • Wygodne połączenie;
 • Wysokiej jakości obudowa;
 • Wartość szczytowa 800 watów.

Niedogodności:

 • Cena £.

Linia lotnicza API-150-01

Świetne kompaktowe urządzenie, które uzupełni każde auto. Połączenie odbywa się za pomocą zapalniczki. Sprawność wynosi 90%, więc urządzenie jest bardzo popularne wśród wielu właścicieli samochodów. Etui jest wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, nie piszczy po naciśnięciu i dobrze wygląda.

Średnia cena to 1500 rubli.

Linia lotnicza API-150-01

Zalety:

 • Dobre bezpieczeństwo;
 • Nie nagrzewa się;
 • Zapewnia stabilne napięcie 220 V;
 • Optymalny koszt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Energy AutoLine 350

Niezawodne urządzenie rosyjskiego producenta, które pozwoli Ci naładować laptopa lub oglądać filmy na telewizorze. Minimalna temperatura pracy to -10 stopni, maksymalna 40 stopni. Produkt wyposażony jest w sześć systemów zabezpieczeń, co pozwala znacznie wydłużyć żywotność. Wartość sprawności wynosi 92%.

Średnia cena to 2900 rubli.

Energy AutoLine 350

Zalety:

 • Bezpieczeństwo;
 • Trwałe ciało;
 • Niezawodność;
 • Stabilna praca;
 • Trwałość;
 • Dobre chłodzenie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

KOTO 12V-504

Niezły model wyprodukowany w Chinach, który gwarantuje niezawodność i bezpieczeństwo przez cały okres eksploatacji. Wytwarza stabilne napięcie 220 V, dzięki czemu produkt może służyć do ładowania laptopa lub podłączenia mało wymagającego gadżetu. Urządzenie w 100% poradzi sobie z takim sprzętem. Istnieją dwie funkcje ochronne, które zapewniają wysoką jakość przez długi czas.

Średnia cena to 1700 rubli.

KOTO 12V-504

Zalety:

 • Dobra budowa;
 • Wygodne połączenie;
 • Ścisłość;
 • Korpus jest wykonany z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego;
 • Specyfikacje;
 • Ochrona przed przeładowaniem.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych wydajnych urządzeń

AVS IN-1500W

Potężny konwerter odpowiedni do montażu w wielu pojazdach. Urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości układ chłodzenia zapewniający ciągłą pracę i minimalizację przegrzania. Ponadto produkt posiada użyteczne funkcje ochronne, które znacznie wydłużą żywotność. Waga - 1 kg.

Sprzedawane po cenie 5500 rubli.

AVS IN-1500W

Zalety:

 • Niska cena;
 • Ścisłość;
 • Współpracuje ze szlifierkami kątowymi;
 • Stabilność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Energia AutoLine Plus 1200

Najlepsze urządzenie rosyjskiego producenta, które pasuje do wszystkich samochodów. Przebieg wyjściowy jest sinusoidą aproksymowaną, dlatego nie wolno podłączać wrażliwych urządzeń elektrycznych. Posiada szereg funkcji ochronnych m.in .: zabezpieczenie przed przeciążeniem, zwarciem, całkowitym rozładowaniem akumulatora, przepięciem. Sprawność jest na wysokim poziomie i wynosi 92%.

Sprzedawane po cenie 9900 rubli.

Energia AutoLine Plus 1200

Zalety:

 • Doskonała wydajność;
 • Dwa gniazda;
 • Wysoki stopień ochrony;
 • Wysokiej jakości etui.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Linia lotnicza API-1500-08

Doskonały model, który będzie współpracował z wieloma typami sprzętu elektrycznego. Jedyną wadą produktu jest obecność jednego gniazdka. W przeciwnym razie jest to dobre rozwiązanie za rozsądną cenę. Sprawność wynosi 90%.

Średnia cena to 8300 rubli.

Linia lotnicza API-1500-08

Zalety:

 • Dobra budowa;
 • Nie robi się bardzo gorąco;
 • Moc 1500 W;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

SibKontakt SibVolt 1512 DC-AC

To najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują czystej fali sinusoidalnej i dużej mocy. Konwerter spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które mogą wytrzymać wysokie temperatury i obciążenia. Zapewniono kilka stopni ochrony dla bezpiecznej pracy, poziom sprawności wynosi 90%.

Jest sprzedawany po cenie 17,700 rubli.

SibKontakt SibVolt 1512 DC-AC

Zalety:

 • Istnieje tryb oszczędzania energii;
 • Czysta fala sinusoidalna;
 • Pełna ochrona przed rozładowaniem;
 • Moc;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Długa żywotność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Przy wyborze falownika należy dokładnie przeanalizować oferowane produkty i starać się nie oszczędzać na nieznanych firmach. Od prawidłowego zakupu zależy trwałość i co najważniejsze bezpieczeństwo produktu. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię