🏊 Najlepsze kajaki do turystyki i wędkarstwa na 2020 rok

0

Lato! Rybacy i turyści zawsze z niecierpliwością czekają na tę porę roku: kiedy powietrze jest wypełnione szczególnym zapachem podróży, a woda kusi bogatym połowem. Kajak jest przydatny do spływu. Profesjonaliści podpowiedzą Ci, jak wybrać trwały i niezawodny model.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd jakościowych kajaków, opracowany z uwzględnieniem zaleceń ekspertów i doświadczonych wioślarzy na rok 2020.

Co to są kajaki

Nowoczesne, niewielkich rozmiarów łodzie dokowe, tak popularne wśród miłośników outdooru, wyróżniają się rodzajem i rodzajem konstrukcji.

Rodzaje kajaków

Składany

Jednostka pływająca złożona z części metalowych i „skóry” - specjalnej tkaniny naciągniętej na ramę. Zestaw może zawierać nadmuchiwane butle, zwiększając niezatapialność łodzi. Wszystkie części są przechowywane w plecaku, co pozwala na podróżowanie pieszo, nie tylko po wodzie.

Niezniszczalny

Zwykle jest wykonany z tworzywa sztucznego lub polietylenu, z jednoczęściowym korpusem, co daje przewagę w szybkości ruchu na wodzie. Przeznaczony dla jednego wioślarza. Przeznaczony przede wszystkim do uprawiania sportu, a dopiero potem do rekreacji wodnej.

Rodzaje

Model szkieletowy

Naczynie o sztywnej ramie, od której zależała jego nazwa, wykonane z drewna lub metalu. Obudowa wykonana jest z PVC lub innego wodoodpornego materiału. Dłuższe modele są szybsze. Zaletami ram ramy jest duża nośność i mały ciąg, jednak taki model jest nieporęczny, sprawi sporo kłopotów podczas transportu, a na prawidłowy montaż będzie trzeba poświęcić dużo czasu.

Nadmuchiwane

W sprzedaży są dwuwarstwowe i jednowarstwowe. Wyposażony w nadmuchiwane balony, skóra wykonana jest z PVC, nie ma „szkieletu”. Ważą znacznie mniej niż ramowe, są po prostu zmontowane (najważniejsze jest, aby nie zapomnieć o pompie) i doskonale zachowują się na wodzie, bez obawy o bystrza, ale nie lubią silnych fal, dlatego mogą się przewrócić.

Nadmuchiwana rama

Uniwersalny wynalazek ze stelażem i nadmuchiwanymi balonami. Najlepsza opcja dla turystyki. Wybierając się na rafting z całą rodziną warto pomyśleć o zakupie tego modelu: stabilność, niezatapialność, dobra przejezdność w płytkiej wodzie - to cechy charakterystyczne takiej łodzi. Jednak z powodu cylindrów cierpi przestronność, a także jest ciężki. Wady obejmują długi czas montażu.

Plastikowy

Odlew ciśnieniowy, trwały. Nie musisz się martwić o wycieki. Przeznaczony dla jednego wioślarza.Szybki, wygodny, o długiej żywotności, ale są 2 wady: nierozłączne - problematyczne jest przenoszenie na miejsce spływu i przechowywania, a także imponująca waga. Ale jeśli nie planuje się wielkiej wycieczki, to jeden kajak jest tym, czego potrzebujesz do przygody z przeszkodami wodnymi.

Tabela porównawcza:

TypModel szkieletowyNadmuchiwana ramaNadmuchiwaneSolidna obsada
Średnia waga, kg30272035
StabilnośćŚredniDobryDobrySłaby
Nośność, kgdo 550do 500 do 300 do 600
PieszyDobryDobryŚredniWysoki
Objętość wewnętrznaDużyŚrodkowyMałyBardzo mały
NiezatapialnośćSłabyDobryDoskonałySłaby
Cena za nową łódź, rubleOd 15000Od 25000Od 30000Od 20000

Najlepsi producenci

Decydując się, która firma lepiej kupić kajak, warto zapoznać się z listą sprawdzonych przez lata przedstawicieli krajowej branży turystyki wodnej.

Dlaczego krajowy producent jest przychylny

Istnieją 4 powody:

 1. Produkty rosyjskie są 3 razy tańsze niż próbki zagraniczne.
 2. Krajowi producenci produkują nie tylko jednostki pływające, ale także sprzęt.
 3. W Rosji trudno jest znaleźć części zamienne do zagranicznych łodzi.
 4. Siła, wytrzymałość, wszechstronność i trwałość statków krajowych słyną daleko poza granicami Rosji.

Spośród firm zajmujących czołowe pozycje na rosyjskim rynku sprzętu wodnego warto wspomnieć o następujących.

Swobodny wiatr

Historia słynnej marki sięga czasów Związku Radzieckiego. W małym warsztacie przy klubie sportowym powstał sprzęt turystyczny na wycieczki wodne. Potem pojawiła się spółdzielnia Sportindustriya, aw 2004 roku Free Wind dała się poznać jako producent wysokiej jakości kajaków, nadmuchiwanych kajaków i katamaranów. Firma jest również przedstawicielem włoskiej firmy Rainbou.

Tryton

W 1989 roku firma zadeklarowała się jako producent wysokiej jakości lekkich statków i nadal nie rezygnuje ze swoich pozycji. Najpopularniejsze modele to „Svir”, „Ladoga”, „Vyun”. Jakość produktów zyskała wysokie oceny nie tylko na rynku krajowym, ale również na rynku niemieckim. Nowe Triton ADVANCED i Nortik zostały docenione przez profesjonalistów wioślarskich Kanu Magazin.

Prześladowca

Słynny „Szczupak” urodził się w 1993 roku, 3 lata przed oficjalnym rozpoczęciem biura projektowego i produkcji seryjnej. W ostatnich latach pojawiło się wiele podróbek „Pike” i „Nalimy” - kolejnego pomysłu „KB Stalkera” - wykonanych przez „piratów”, ale ci, którzy chcą kupić wysokiej jakości łodzie, powinni skontaktować się z prawdziwym producentem, zwłaszcza że oryginały są niedrogie.

Minimalny koszt to 11 tysięcy rubli.

QRshop

Firma znana jest od 1995 roku. Legendarny „Taimen”, tak chwalony przez krokwi, jest dziś produkowany tylko w tym przedsiębiorstwie. Odnowiony Salute jest również dostępny tutaj. Firma świadczy usługi naprawy kajaków różnych marek. QRshop jest oficjalnym przedstawicielem firmy „Stalker” w zakresie sprzedaży modeli „Pike”, „Burbot” itp.

Okres próbny

Producent z Petersburga. Zakład powstał 20 lat temu. W asortymencie firmy znajduje się ponad 300 pozycji: od produktów dla sportowców i turystów po specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w różnych dziedzinach zawodowych.

Warsztaty FMK

Producent z Podolska. Na rynku od ponad ćwierć wieku. Kieruje opracowywaniem i produkcją drobnych zamówień, pracuje indywidualnie. Specjaliści z warsztatu zajmują się również renowacją rzadkich statków i statków uszkodzonych przez ruch wodny.

STRUMIEŃ

Marka Sankt Petersburg. Firma istnieje od ponad 15 lat, produkuje kajaki i łódki z nadmuchiwanymi balonami, tratwy, sprzęt sportowy i inne artykuły do ​​spędzania czasu na świeżym powietrzu na wodzie. Do łodzi używane są wysokiej jakości części, opracowane wspólnie z amerykańskim konstruktorem, a także wyprodukowane przez koreańskiego producenta.

Ekwipunek

Inna firma z Petersburga. Zadeklarowała się w 1991 roku.Teraz jest jednym z największych rosyjskich producentów sprzętu turystycznego. Sieć dealerska firmy zlokalizowana jest w wielu miastach Rosji, a także na Białorusi i Kazachstanie.

Należy zwrócić uwagę na zagranicznych producentów, którzy zdobyli uznanie na całym świecie.

Poucher Boote GmbH

Niemiecka firma znana jest od połowy lat 50-tych ubiegłego wieku. Zapowiedziała się stworzeniem kajaka jednoosobowego E 65. Nieco później pojawiły się podwójne KS75 i WEZ80, które chętnie kupowały kluby sportowe. Po latach 70-tych rozszerzono produkcję lekkich statków, a od końca lat 90-tych zaczęto stosować innowacyjne technologie.

Kajaki składane Klepper

Najstarsza niemiecka firma powstała w 1907 roku w Rosenheim (południowe Niemcy). Wszystkie składane łodzie pojedyncze, tandemowe i rodzinne (potrójne) są wykonywane ręcznie. Firma oferuje również powiązane akcesoria.

Prijon GmbH

Kolejna firma z Niemiec. Jej założyciel, Anton Priyon, pod koniec lat 50. pracował w fabryce Klepper, jednocześnie zajmując się slalomem wioślarskim. W 1959 roku Anton zdobył tytuł mistrza świata w tym sporcie, a 3 lata później założył Toni Prijon Sportwerkstätte i rozpoczął produkcję drewnianych wioseł, a następnie kajaków. Od 1981 roku firma wprowadza technologię tworzenia lekkich statków z polietylenu.

Intex Recreation Corp

Chiński producent z 40-letnią historią, produkujący nadmuchiwane produkty, które są eksportowane do 100 krajów. Jak podano na oficjalnej stronie internetowej firmy, celem Intex Recreation Corp jest „dostarczanie produktów najwyższej jakości w przystępnej cenie. Wszystko zostało zaprojektowane z myślą o komforcie, bezpieczeństwie i przyjemności ”.

Wilderness Systems

Fabryka znajduje się w Greenville (Karolina Południowa, USA). Cieszy się światową renomą jako autor znaczących projektów z zakresu turystyki i projektów rybackich. Wiele osiągnięć Wilderness Systems zostało nagrodzonych.

OCEAN KAYAK

Kolejna amerykańska marka. Firma została założona w 1971 roku w Kalifornii. Tempo lidera rynku OCEAN KAYAK zaczęło nabierać tempa w latach 80-tych. Wprowadzona do produkcji technologia rotomouldingu pozwoliła firmie zadeklarować się jako producent najwyższej jakości łodzi do sportów wodnych, rodzinnego wypoczynku i turystyki ekstremalnej.

Jak wybrać dobrą łódź na wodną wycieczkę

Aby nie pomylić się przy wyborze odpowiedniego pomocnika dla stopów, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • na jakiej wodzie - burzowej lub spokojnej - podróż jest przed nami;
 • materiał skóry;
 • waga;
 • przestronność;
 • złożoność montażu;
 • nośność;
 • kompletny zestaw i dodatkowe akcesoria.

Ocena jakości kajaków na rok 2020

Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com”, po zapoznaniu się z recenzjami krokwi na niezależnych forach, sporządzili listę najpopularniejszych modeli do wędkowania i turystyki wodnej.

Model szkieletowy: TOP-5

Najlepsze szkielety, zdaniem doświadczonych krokwi, reprezentowane są przede wszystkim przez marki Poucher Boote GmbH, Equipment, QRshop i Wilderness Systems.

5 pozycja: RZ-85

Średnia cena to 15 tysięcy rubli.

Producent: Poucher Boote GmbH. Model z torbą, plecakiem i kierownicą. Stabilny, odpowiedni do trekkingu po wodzie rzecznej i morskiej. Na rufie i na dziobie jest dużo miejsca na wyposażenie podróżnika.

Specyfikacje:

TypModel szkieletowy
Wymiary (długość, szerokość) m5,5x0,85
Udźwig kg300
Waga (kg34.3
Pojemność pasażerska2
kajak RZ-85

Zalety:

 • wytrzymuje skręcanie na wodzie;
 • łatwo dryfuje;
 • prosty montaż;
 • najlepiej sprzedający się.

Wady:

 • niewygodny fartuch.

4. miejsce: orka 2

Kosztuje 55 tysięcy rubli.

Dwumiejscowy model do szybkiej jazdy po odcinkach. Bardziej odpowiedni dla doświadczonych wioślarzy. Może być używany na spokojnych i wzburzonych wodach. Zaprojektowany na przeciętne trasy sportowe. Wiosła nie są zawarte w pakiecie.

Specyfikacje:

Typ model szkieletowy
Wymiary (długość, szerokość) m5,3x0,83
Wysokość deski m0.35
Waga (kg22.5
Nośność kg250
ilość miejsc2
kajak Orka 2

Zalety:

 • niezawodny, wytrzymały;
 • mocna skorupa.

Niedogodności:

 • wymaga umiejętności wiosłowania;
 • zwinny.

„Brąz”: Taimen 3

Sprzedawane po średniej cenie 28 tysięcy rubli.

Zaprojektowany z myślą o długich wyprawach morskich i podróżach. Toleruje przeprawy wodne o średnim stopniu trudności. „Taimen” został wynaleziony ponad 40 lat temu, ale popularność modeli tej marki nie wyblakła na tle nowoczesnych. Konstrukcja składa się ze sztywnej prefabrykowanej ramy, elementów z duraluminium i pokrycia z PVC pokrywającego siatkę z włókna szklanego.

Specyfikacje:

TypModel szkieletowy
Wymiary (długość x szerokość) m5,7x0,88
Udźwig kg375
Waga (kg38
ilość miejsc3
kajak Taimen 3

Zalety:

 • przestronność;
 • doskonała manewrowość.

Niedogodności:

 • zdemontowany jest ciężki.

Srebrny: Aerius Classic II + 545

Strona producenta podaje cenę 380 tysięcy rubli.

Klasyczny model Wilderness Systems z godnością poradzi sobie z poważną falą, ale sprawdzi się również podczas spokojnych wypraw żeglarskich. Wszechstronność pozwala na obsługę kajaka 1 lub 2 wioślarzy. Jest tu miejsce nawet dla psa, o ile oczywiście pupil nie boi się takiej podróży.

Specyfikacje:

Długość i szerokość, cm545 x 87
Waga (kg34
Obciążenie, kg380
Skórzany100% bawełna i potrójna powłoka Hypalon
Ramajesion biały, brzoza, odporny na słoną wodę, z okuciami z anodyzowanego aluminium
Gwarancja5 lat
kajak Aerius Classic II + 545

Korzyści:

 • wysoka jakość;
 • szybki montaż;
 • stabilność;
 • nie boi się zmian temperatury i słonej wody;
 • sportowy design.

Wady:

 • za drogie;
 • prawie niemożliwe do kupienia w Rosji.

„Złoto”: Salute 3

Kosztuje 29 tysięcy rubli.

Pierwsze kajaki tej marki były popularne jeszcze przed latami 70. ubiegłego wieku, ale doświadczeni turyści nadal wolą pływać na tych modelach. Nie produkuje się nowych „Salutów”, ale firma QRshop zajmuje się modernizacją wycofanych z produkcji kajaków.

Używana rama otrzymuje nowe wyposażenie - obustronną osłonę z PCV z nylonową podstawą. Ten nowoczesny trwały materiał waży niewiele i nie boi się ekstremalnych temperatur.

Specyfikacje:

Typmodel szkieletowy
Wymiary (długość, szerokość) m5x1
Udźwig kg300
Waga (kg32
ilość miejsc2
KompletnośćRama, plecak, skorupa
Salutowanie kajaka 3

Zalety:

 • dobra łyżka do spokojnej wody;
 • przestronny;
 • wygodny;
 • jakość szczegółów.

Niedogodności:

 • słaba stabilność na szybkiej wodzie;
 • złożony montaż.

TOP-3 stelażowe kajaki nadmuchiwane

Te lekkie statki, wyposażone w napompowane cylindry, są uważane za bardziej stabilne. Są dużo łatwiejsze do nauczenia się obsługi niż łódki ramowe, jednak jak każda inna łódź, ten typ kajaka nie toleruje pewności siebie i wybryku.

W pierwszej trójce znajdują się następujące modele.

3 miejsce: Ilmen

Średnia cena to 58 tysięcy rubli.

Producent: Triton. Zaprojektowany do wędrówek po spokojnych wodach, jest uważany za ulubiony wśród wędkarzy, myśliwych i rodzin szukających wakacji. Konstrukcja z nadmuchiwanymi elementami bocznymi. Możesz postawić żagiel i ster. Całkiem wymiarowy.

Specyfikacje:

Typrama nadmuchiwana
Przestronność3 osoby
Rozmiar (długość, szerokość), m 4,85x0,98
Nośność, kg300
Waga (kg29
kajak Ilmen

Zalety:

 • wysoka prędkość;
 • dobra stabilność;
 • łatwy montaż.

Niedogodności:

 • niewygodne siedzenia;
 • mocowania nie są przemyślane.

2 miejsce: Asya

Cena: 58600 rubli.

Autor produktu: "Pracownia FMK". Łódź trzyosobowa została zaprojektowana z myślą o łatwym żeglowaniu. Łatwy w montażu i niezawodny na wodzie - to główne różnice tego statku. Jest to model z otwartym dachem z duraluminiowym „szkieletem”. „Skin” - tkanina PVC 900 - 950 g / mkw. Doskonały model dla rodzin.

Specyfikacje:

Rodzaj statkuNadmuchiwana rama
ilość miejsc3
Nośność, kg350
Waga (kg22
Wymiary (długość, szerokość), m5,4 x 0,8
Nadmuchiwane elementynylon z powłoką PU Carrington (Anglia)
kajak Asya

Plusy:

 • wygodny;
 • utrzymuje dobrą prędkość;
 • stabilność;
 • niewielka waga.

Wady:

 • niezbyt obszerny;
 • mała nośność.

1. miejsce: Svir

Średnia cena to 50 tysięcy rubli.

To wszechstronna łódź dla dwojga, która nie boi się fal, bystrzy i według kupujących jest praktycznie niezatapialna. Konstrukcja ma sztywną ramę z płaskim dnem, spiczastym mostkiem i bocznymi balonami. W zestawie wiszące siedziska wykonane z ergonomicznego materiału.

Specyfikacje:

Typrama nadmuchiwana
Wymiary (długość, szerokość, wysokość) m5X0,86X0,23
ŁADOWNOŚĆ, KG250
Waga (kg25
Kierownica nie
Sprzęt żeglarskinie
ilość miejsc2
kajak Svir

Korzyści:

 • dobra prędkość;
 • dobra stabilność;
 • doskonała manewrowość.

Wady:

 • nie utrzymuje prędkości w spokojnej wodzie;
 • zarządzanie wymaga doświadczonego kapitana.

Nadmuchiwane

Dla tych, którzy nigdy nie brali udziału w spływie, lepiej zacząć od nadmuchiwanych modeli w spokojnej wodzie. Zdaniem profesjonalistów prezentowana trójka jest odpowiednia dla początkujących wioślarzy.

Brąz: Intex Challenger K2

Dla początkujących wybierających się w krótką podróż morską ten typ kajaka jest odpowiedni. Jest łatwy w obsłudze, ale nie warto opuszczać go do szybkiej wody.

Specyfikacje:

Typ kontroli wioślarstwo
Wymiary (długość, szerokość), cm351x76
Nośność, kg160
ilość miejsc2
Materiałwzmocnione PCV
Liczba komór powietrznych2
Typ dolnynadmuchiwane
Waga (kg18
kajak Intex Challenger K2

Zalety:

 • wskaźniki prędkości na wysokości;
 • wygodna forma;
 • mobilny;
 • łatwo;
 • komplet.

Wady:

 • sprzedawcy często są zawyżeni;
 • nie nadaje się dla dużych ludzi;
 • pompa o krótkiej żywotności.

"Srebro": Khatanga Travel-2

Średnia cena to 36 tysięcy rubli.

Model ten przeznaczony jest do spływów na niezbyt wzburzonych rzekach, podróżowania i łowienia na jeziorach. Konstrukcja z 2 cylindrami, 2 przedziałami ciśnieniowymi i lukami bagażowymi. Dla wygody i bezpieczeństwa wioślarza zastosowano poręcz zabezpieczającą. Idealny dla początkujących.

Specyfikacje:

Wymiary (długość, szerokość), cm423x94
Średnica balonu, cm26
Liczba komór ciśnieniowych, szt 4
Maksymalny udźwig, kg210
Liczba pasażerów, os.2
Waga zestawu, kg 19
kajak Khatanga Travel-2

Plusy:

 • stabilny;
 • niezawodny;
 • niewielka waga.

Wady:

 • niewygodna pompa;
 • w instrukcjach jest niewiele informacji.

Lider: Pike

Koszty od 15 tysięcy rubli.

Tradycyjny lekki model, który wygląda jak nadmuchiwany materac. Dobrze radzi sobie na spokojnej wodzie, opinie doświadczonego „szczupaka” są tylko pozytywne. Konstrukcja składa się z poliuretanu, cylindrów i przekładek. Spód skóry to materiał markizy, siedzenia wykonane są z tkaniny.

Specyfikacje:

TypNadmuchiwane
Wymiary (długość, szerokość) m4,2x0,85
Udźwig kg300
Waga (kg10
ilość miejsc2
kajak Pike

Zalety:

 • idealny na spokojne wody;
 • stabilny;
 • szybka pochylnia;
 • łatwy montaż.

Niedogodności:

 • spódnica zamoknie;
 • niewygodne szelki plecaka.

Pojedyncze - TOP-3

Według rybaków i myśliwych w pierwszej trójce znajdują się zarówno modele krajowe, jak i importowane. Montaż zagranicznych łodzi jest oczywiście wysoki, ale ceny gryzą. Opcje budżetowe - próbki rosyjskie. Więc który kajak lepiej kupić

Brąz: Intex Challenger K1

Kosztuje 6183 rubli.

Model z nadmuchiwanym siedziskiem, 2 komorami powietrznymi, podwójnymi aluminiowymi łopatkami, pompką ręczną dwustronnego działania, siatką bagażową i zestawem naprawczym.

Specyfikacje:

Typ kontroliwioślarstwo
Projektnadmuchiwane
Wymiary (długość, szerokość), cm274x76
Nośność, kg100
ilość miejsc1
Materiałwzmocnione PCV
Waga (kg12.9
kajak Intex Challenger K1

Korzyści:

 • wygodny;
 • łatwo się nadmuchuje;
 • doskonała obsługa.

Niedogodności:

 • pompa krótkotrwała.

„Srebro”: Ermak 340

Średnia cena: 19400 rubli.

Rozmiar i jakość odpowiada słynnej „Tajdze”, którą wędkarze cenią za praktyczność, szybkość i trwałość. Jednolity balon „Ermak” ma zalety, z których niektóre to sztywność, stabilność kierunkowa, prędkość i niska cena. Model nadaje się do nieskomplikowanych rzek.

Specyfikacje:

Typ Jednolity balon
Wymiary (długość, szerokość), cm340x94
Zbiorniki nadmuchiwane, szt. 2
Miejscejedna sprawa
Średnica balonu, cm29
System inflacyjnyTyp zaworu „Bravo”
Nośność, kg160
Nadmuchiwane dnoNie
Materiał cylindra, g / m2PVC 800 zawierający gaz
Materiał spodni, g / m2PVC 800
MateriałPcv
Waga (kg9.2
kajak Ermak 340

Zalety:

 • przystępna cena;
 • szybko się pompuje;
 • zapewnione jest dodatkowe miejsce;
 • przestronny;
 • dobra jakość wykonania.

Niedogodności:

 • niezbyt wygodne siedzenie.

„Złoto”: PROWLER BIG Game II

Sprzedawane po cenie 123 tysięcy rubli.

Model od amerykańskiego producenta o światowej renomie. Trwałe, nadające się do sprzedaży, pojemne. Jest to konstrukcja o dobrej nośności. Zwrotny - nadaje się do polowania i wędkowania. Kajak można wyposażyć do woli. Producent udziela dożywotniej gwarancji na produkt.

Specyfikacje:

Wymiary (długość, szerokość) m3,9x0,86
Waga (kg31.7
Szerokość (siedzisko) cm53.4
Długość nogawki, cm127
Nośność, kg272
kajak PROWLER BIG Game II

Zalety:

 • wytrzymuje do 270 kilogramów;
 • są nisze;
 • wysokiej jakości amerykański montaż;
 • krzesło jest regulowane (trzy pozycje);
 • atrakcyjny wygląd.

Wady:

 • bardzo droga przyjemność.

Profesjonalna porada

Niewłaściwa łódź może zrujnować długo wymarzoną podróż wodną. Zakup dobrego kajaka to nie problem. Istnieje wiele sklepów i stron internetowych oferujących sprzedaż sprzętu do łodzi. Tutaj można również znaleźć opis produktu, zapoznać się z jego cechami, podziwiać zdjęcie i wybrać kolor, ponieważ zwykle dostępnych jest kilka opcji. Nie można jednak nazwać samego zakupu, nawet jeśli funkcjonalność serwisu pozwala na umieszczenie aplikacji jednym kliknięciem.

Zdaniem doświadczonych flisaków „ten sam” kajak powinien mieć określone zalety. Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności

Wybierając wymarzoną łódź, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie.

Powłoka, która jest owinięta wokół ramy

Preferowany jest mocny materiał, taki jak plandeka lub cordura. Nylon i polichlorek winylu dobrze radzą sobie z wilgocią. Pożądane jest, aby spód był pokryty materiałem viniplan PVC, aby zwiększyć żywotność.

Jak ciężkie to zniesie

Jeśli masz zamiar zabrać ze sobą dużą liczbę rzeczy, powinieneś zdecydować się na statek, który z łatwością wytrzyma do 300 kilogramów.

Planowany jest tylko spływ lub wycieczka piesza

Skoro kajak waży przyzwoicie, a turysta musi zabrać ze sobą plecak z prowiantem, a nie tylko sprzęt, to należy z góry obliczyć, ile kilometrów będzie trzeba przejść, a nawet z porządnym bagażem.

Długość statku

W krótkiej łodzi nie będziesz musiał polegać na dużej prędkości. Im dłużej, tym szybciej, ale też ciężej.

Złożoność montażu

Jeśli kupujący nie zamierza zamówić kajaka przez Internet, zaleca się skonsultowanie ze sprzedawcą bezpośrednio w sklepie, jak złożyć kajak. Na stronie przed złożeniem zamówienia należy przeszukać i obejrzeć film pokazujący mądrość zgromadzenia. Modele nadmuchiwane są prostsze niż modele szkieletowe. Potrzebujesz tutaj dobrej pompy, ale próba przed podróżą jest niezbędna do zbudowania pamięci mięśniowej.

Ekwipunek

Ten czynnik jest również uwzględniony w kryteriach wyboru. Potrzebne będą komponenty, ale kajak nie zawsze jest z nimi sprzedawany. Na przykład niektóre „nadmuchiwane” trafiają do sprzedaży z pompką, a inne nie. Musisz również sprawdzić, czy ster i żagiel są dołączone, są sprzedawane z wiosłami lub będą musiały być zakupione osobno. Również doświadczeni flisacy muszą zabrać ze sobą zestaw „sanitariuszy”. Warto sięgnąć po materiał naprawczy w przypadku, gdy łódź musi być łatana na drodze, nigdy nie wiadomo, np. Uderzy w ostry kamień.

Cena £

Na rynku dostępne są niedrogie i bardzo drogie modele. Ta ostatnia opcja jest prezentowana w sklepach producenta. Ważne jest, aby zrozumieć, jak często łódź będzie używana i w jakim celu jest kupowana. Do uprawiania sportów wodnych lub spacerów rekreacyjnych Amator nie potrzebuje profesjonalnej modelki.

Przed wielką wyprawą trzeba trochę poćwiczyć, bo nawet najspokojniejszy kajak nie toleruje niedoświadczonych wioślarzy.

Jeśli wszystkie te aspekty zostaną zachowane, spływ z pewnością zakończy się sukcesem i dostarczy wielu przyjemnych wrażeń.

Turystyka wodna w ostatnich latach bardzo się rozwija, dlatego coraz więcej sportowców amatorów wyrusza w podróż wzdłuż rzek i jezior. Najważniejsze jest, aby kupić dobrą komercyjną i wytrzymałą łódź, aby w pełni cieszyć się podróżą.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z kajaka, zostaw komentarz. Twoje rekomendacje będą przydatne dla innych gości witryny.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię