💡Najlepsze lampy bakteriobójcze i recyrkulatory 2020

0

W poliklinikach, placówkach gastronomicznych i salonach kosmetycznych można zobaczyć lampy bakteriobójcze. Lekarze włączają je zgodnie z harmonogramem i eksponują wszystkich pacjentów / klientów ze swoich gabinetów. Pracownicy sektora spożywczego włączają lampy 3 razy podczas zmiany roboczej. Przenośne lub stacjonarne, kompaktowe lub ponadgabarytowe, zwalczają patogeny, różne wirusy i pleśń.

W przypadku instytucji medycznych i spożywczych lampa bakteriobójcza jest obowiązkowa, jej brak doprowadzi do wysokich kar dla szefa przedsiębiorstwa, a przy regularnych złych testach doprowadzi do zamknięcia.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” wybrali i opisali urządzenia bakteriobójcze, które są często kupowane w miejscach publicznych, a także mogą być używane w domu.

Wygląd lampy

Lampa bakteriobójcza to urządzenie oświetleniowe, długa szklana rurka. Czasami wygląda jak podobne światło dzienne, ale ma inne modyfikacje. Wykonane ze specjalnego szkła krawędzie są starannie uszczelnione, a wnętrze wypełnione oparami rtęci. Po włączeniu lampa zaczyna świecić światłem ultrafioletowym. Nie zaleca się przebywania w pomieszczeniu z włączonym urządzeniem.

Urządzenia są często zawieszane na sufitach lub ścianach. Na zewnątrz nie zawsze można je odróżnić od świetlówek. Dopiero po włączeniu emitują fioletowe światło, wydobywa się też charakterystyczny zapach włączanego urządzenia.

W jakim celu stosuje się lampy bakteriobójcze

Dostawcy usług gastronomicznych muszą zapewniać swoim klientom bezpieczne (i smaczne) jedzenie. W tym celu pomieszczenie musi być czyste, wszystkie produkty muszą być przechowywane w określonych temperaturach i odpowiednio przygotowywane przed podaniem. Ale oprócz produktu powierzchnie, z którymi styka się produkt, a także ściany, a nawet powietrze, muszą być dokładnie przetworzone.

Możesz dezynfekować na różne sposoby:

 • mycie gorącą wodą powyżej 600Z;
 • prom;
 • środki chemiczne;
 • lampa bakteriobójcza.

Wszystkie środki są dobre i powinny być stosowane w kuchni. Zapobieganie psuciu się produktów, ich zaszczepianie patogenną mikroflorą z powodzeniem zapewnia lampa bakteriobójcza.

Promienie muszą padać nie tylko na żywność, ale także na zapasy i materiały opakowaniowe. Po spełnieniu wszystkich warunków produkt można uznać za sterylny.

Korzystne cechy

Bezpośrednim celem lampy jest dezynfekcja. Promienie niszczą wirusy grypy, inne choroby układu oddechowego i salmonellozę. Urządzenia są również wykorzystywane do celów leczniczych. Pomieszczenia Physio mają osobną procedurę. Lekarze przepisują go na choroby skóry, przeziębienia ucha, nosa i gardła.

Rodzaje lamp

Urządzenia są klasyfikowane pod względem bezpieczeństwa.Wcześniej było surowo zabronione przebywanie w pomieszczeniu, w którym było włączone działanie „bakteriobójcze”. Nowoczesne modele nie są tak niebezpieczne, szkło i reflektory pozwalają pozostać w pomieszczeniu z włączoną lampą.

Według rodzaju promieniowania urządzenia są podzielone:

 • otwarte, znajdowanie ludzi jest surowo zabronione, najczęściej są to stacjonarne modele sztywno przymocowane do sufitu lub ściany;
 • ekranowane, zasugeruj krótki pobyt ludzi. Światło z lampy pada na reflektory, a następnie rozchodzi się po całym pomieszczeniu;
 • zamknięte, stosowane w systemach wentylacyjnych, stosowane w celach profilaktycznych.

Lampy różnią się także rodzajem mocowania czy montażu w biurach czy warsztatach. Przez długi czas były przymocowane do sufitu i włączane ze wspólnej tarczy. Teraz są podłogowe lampy bakteriobójcze. Ten typ jest najczęściej używany w placówkach medycznych.

Ruchome lampy podłogowe można przetoczyć z gabinetu na oddział lub w przedszkolu z grupy na siłownię. Są podłączane do dowolnego gniazdka i ustawiane na timer, dzięki czemu łatwiej jest kontrolować czas dezynfekcji.

Wiszące formy są przymocowane do ścian. Można je zawiesić nad blatem roboczym. Lampy mają różne wzory, różne kolory. Te dopasowane do koloru ścian czy wyposażenia praktycznie się nie wyróżniają. W ostatnich latach opcje sufitów były rzadko używane.

Inną opcją dla telefonów komórkowych jest komputer. Najpopularniejsza opcja do użytku domowego. Możesz go używać codziennie w kuchni lub podczas sezonowych zbiorów. Gdy w domu przebywa noworodek, możesz odkazić salon i wannę. Po aplikacji pomieszczenie należy przewietrzyć.

Główną cechą podziału lamp jest bezpieczeństwo:

 • ozon, włączane są wyłącznie w przypadku braku ludzi i zwierząt, ozon w połączeniu z powietrzem tworzy niszczące promienie;
 • bez ozonu, bezpieczny dla ludzi w pomieszczeniu, specjalna powłoka nie przepuszcza ozonu i nie tworzy promieni UV.

Zasada działania

Wszystkie urządzenia składają się z lampy z rtęcią w środku. Po podłączeniu do źródła zasilania rtęć zamienia się w parę. Zaczynają świecić i emitować promienie ultrafioletowe.

Sama lampa zamknięta jest w bańce ze szkła uviol. To właśnie ten rodzaj szkła nie przepuszcza szkodliwych krótkich promieni, które mają szkodliwy wpływ nie tylko na szkodliwe bakterie, ale także na wszystkie żyjące w okolicy mikroorganizmy.

Rachunkowość spalania

W zakładach produkcyjnych wymagany jest dziennik spalania. Do czego służy Każda lampa ma żywotność. Do każdej lampy dołączany jest przy zakupie paszport wskazujący parametry techniczne, a także normę czasu świecenia.

Wiele w czasopismach lub arkuszach księgowych wskazuje tylko czas palenia się lampy, na przykład od 7-15 do 8-15, czas palenia wyniesie 60 minut. Ale rachunkowość należy powstrzymać przed ostatecznym spaleniem. Na opakowaniu liczba ta wynosi 40 000 godzin. Z tego nominału konieczne jest rozpoczęcie liczenia spalania.

Po osiągnięciu punktu zerowego lampę należy wymienić. Okres użytkowania minął i nie będzie skutecznej walki z bakteriami. W przedsiębiorstwach jest to ściśle monitorowane.

Jak wybrać lampę bakteriobójczą do swojego domu

Wcześniej takie napromieniacze były kupowane do domu w celach terapeutycznych, rozgrzewały przed chorobami laryngologicznymi. A także problemy skórne. Ale teraz wiele osób nabywa środki bakteriobójcze do zwalczania bakterii w kuchniach lub pokojach dziecięcych, zwłaszcza jeśli w domu pojawił się noworodek.

W domu najczęściej kupują modele stacjonarne lub przenośne. Nie zajmują dużo miejsca, a moc jest optymalna dla małych przestrzeni. Możesz zdezynfekować lodówkę lub szafkę. Poza sezonem lampę można zamontować w szafie przed odłożeniem rzeczy do przechowywania.

Przed zakupem musisz znać kilka wskaźników:

 • powierzchnia pomieszczenia, od tego zależy wydajność;
 • moc samego urządzenia;
 • czy istnieją warunki do zainstalowania urządzenia i przestrzegania warunków pracy;
 • jak często urządzenie będzie się włączać;
 • czy ludzie będą w pomieszczeniu podczas pracy naświetlacza;
 • po dezynfekcji można dokładnie przewietrzyć pomieszczenie.

Przed pierwszym użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją, zwrócić uwagę na parametry techniczne, a zwłaszcza na czas palenia. Nie przekraczaj zalecanych adnotacji.

Urządzenia mogą być w plastikowej lub metalowej obudowie, pierwsza opcja jest lekka zarówno pod względem wagi, jak i ceny. Metal jest trwalszy i trwalszy.

Niektóre zestawy bakteriobójcze zawierają jednocześnie 2 lampy. Nie zaleca się kupowania takiej jednostki w domu, nadaje się do dużych pomieszczeń.

W przypadku domowego naświetlacza bakteriobójczego pożądane są dodatkowe funkcje, na przykład wyświetlacz, zegar, włącznik światła. Ułatwia to obsługę urządzenia i sprawia, że ​​działa ono optymalnie.

Gdzie kupić lampę bakteriobójczą

Nie będziesz w stanie kupić poważnego urządzenia w sklepie ze sprzętem. Lepiej to zrobić w sklepach na miejskich stacjach sanitarnych. Tam każdy opowie o dezynfekcji i pomoże dobrać lampę do wymagań i warunków klienta.

Inną opcją są sklepy lub strony internetowe z różnym sprzętem laboratoryjnym i medycznym. Istnieją sklepy internetowe, które specjalizują się w środkach dezynfekujących. Pod każdym względem istnieje duży wybór lamp, a także materiałów eksploatacyjnych.

Inżynieria bezpieczeństwa

Lampy bakteriobójcze należy stosować ściśle według adnotacji w kartach danych technicznych. Nowoczesne naświetlacze o różnych konstrukcjach i mocy, i nie ma sensu włączać wszystkiego na 8-12 godzin. Dla wielu wystarczy 15-20 minut, aby zdezynfekować pomieszczenie.

Podczas włączania i wyłączania urządzenia noś okulary, aby zapobiec poparzeniom oczu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie przełącznika poza pomieszczeniem, w którym przeprowadzana jest dezynfekcja.

Podczas pracy urządzenia zabrania się:

 • spójrz na jednostkę operacyjną, dotknij jej rękami;
 • opalać się;
 • włącz lampę, jeśli w pomieszczeniu są ciężko chorzy ludzie;
 • podłącz urządzenie do uszkodzonych gniazd.

Po wyłączeniu środka bakteriobójczego pomieszczenie należy przewietrzyć. Wiele naświetlaczy emituje specyficzny zapach podczas pracy, dzięki czemu rozpoznają, że urządzenie jest włączone.

Korzyść lub szkoda

Lekarze sanitarni zwracają uwagę na dobre działanie lamp bakteriobójczych i nalegają na ich instalację we wszystkich gałęziach przemysłu spożywczego, a także w placówkach medycznych. Lekarze przeprowadzają badania przed dezynfekcją i po zapaleniu lamp, pobierają próbki powietrza pod kątem sterylności, a także popłuczyny z powierzchni.

Pomimo oczywistych korzyści, niewłaściwa obsługa może być bardzo szkodliwa dla osoby. Nawet krótki pobyt z włączoną lampą może spowodować poparzenia.

Ocena bakteriobójczych recyrkulatorów-napromieniaczy na rok 2020

Specjaliści laboratoryjni mogą ocenić jakość pracy przy dezynfekcji powietrza i powierzchni roboczych. Pobierają wymazy i prowadzą badania w laboratoriach bakteriologicznych.

Łatwość obsługi, funkcjonalność doceniają użytkownicy, którzy regularnie korzystają z lamp w domu, fabrykach czy placówkach medycznych.

Ocena jest oparta na opiniach wszystkich użytkowników i ekspertów. Oceniono parametry techniczne, materiał lampy, czas dezynfekcji.

Uzbrojony CH111-115

Jest to wielofunkcyjny naświetlacz-recyrkulator, który sprawdza się nie tylko w domu, ale również w pomieszczeniach biurowych. Ten wyjątkowy model projektowy został zaprojektowany, aby skutecznie eliminować niebezpieczne mikroorganizmy, zarazki i jest jakościowym pomocnikiem w walce o czystość powietrza. Urządzenie nie ma żadnego negatywnego wpływu na ludzi i zwierzęta.

Producent produkuje Armed CH111-115 w 3 kolorach, dzięki czemu będzie pasował do każdego stylu pomieszczenia. Urządzenie oczyszcza powietrze z patogenów najczęściej występujących chorób, takich jak ostre wirusowe infekcje dróg oddechowych, przeziębienia itp. Urządzenie niszczy również niebezpieczne mikroorganizmy, tworząc nieszkodliwą i zdrową atmosferę w mieszkaniach, biurach i innych tego typu pomieszczeniach.

Wentylator recyrkulatora, który gwarantuje ruch powietrza w rurze, charakteryzuje się niskim poziomem hałasu.Dlatego to urządzenie można zamontować w każdym pomieszczeniu - w żłobku nie zakłóci snu dziecka, aw gabinecie nie zakłóci jego koncentracji na pracy.

Rozważany przez nas recyrkulator jest wykonany w surowej konstrukcji, dzięki czemu będzie doskonale pasował zarówno do domu, jak i biura. W dolnej części obudowy znajduje się wskaźnik żywotności lampy, który sięga 8000 godzin ciągłej pracy.

Naświetlacz wykonany jest w metalowej obudowie o dużej wytrzymałości, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały. Oprócz ochrony lampy przed uszkodzeniem w przypadku upadku nie przepuszcza również promieni UV do środowiska zewnętrznego. Producent produkuje recyrkulator w 3 kolorach.

Rozważane przez nas urządzenie jest klasyfikowane jako wyrób medyczny, co potwierdza wszelka niezbędna dokumentacja dostępna u producenta.

Średnia cena to 11000 rubli.

recyrkulator Uzbrojony CH111-115

Zalety:

 • korpus jest wykonany z metalu;
 • obecność wskaźnika żywotności lampy;
 • nadaje się do biur i użytku domowego;
 • wyszukany design urządzenia, dostępny w 3 kolorach;
 • skutecznie walczy z groźnymi wirusami i drobnoustrojami;
 • nie ma nawet najmniejszego negatywnego wpływu na ludzi i zwierzęta;
 • niski poziom hałasu podczas pracy;
 • jest wyrobem medycznym i posiada całą niezbędną dokumentację.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Kryształ

Cena: od 1620 rubli.

Ciągły czas pracy: 6 godzin

Wymiary całkowite: 145x145x300 mm

Moc naświetlania w odległości 1 m: nie mniej niż 0,75 W / m

Urządzenie dezynfekujące typu otwartego, po włączeniu w tryb bakteriobójczy w pomieszczeniu nie powinny znajdować się osoby. Optymalna wielkość lampy do salonu. Wersja stołowa może być zainstalowana na stole kuchennym lub przewijaku w pokoju dziecinnym. Świetnie nadaje się do małych pomieszczeń gabinetów kosmetycznych.

lampa bakteriobójcza Crystal

Korzyści:

 • dobra skuteczność dezynfekcji;
 • niszczy chorobotwórczą mikroflorę;
 • dobrze walczy z wirusami i bakteriami;
 • może służyć jako lampa;
 • urządzenie jest lekkie, tylko 0,5 kg.

Niedogodności:

 • podczas łączenia się z siecią należy używać okularów chroniących przed światłem;
 • Nie nadaje się do dużych pomieszczeń.

Słońce

Cena: od 1990 rub.

Wymiary całkowite 26 * 14 * 13 cm.

Czas pracy ciągłej: w trybie cyklicznym: 8 godzin, 30 minut pracy - 15 minut przerwy.

Ma kilka modyfikacji i jest używany do celów leczniczych. Model OUFK w zestawie posiada nasadki do naświetlania niektórych narządów: nosa, krtani lub małych obszarów skóry. W zestawie znajdują się okulary ochronne, które pacjent musi nosić podczas zabiegu. Leczenie jest zalecane przez fizjoterapeutę w poliklinikach lub sanatoriach.

Do użytku domowego zdejmuje się górny panel, a urządzenie służy do dezynfekcji pomieszczenia.

lampa bakteriobójcza Sun

Zalety:

 • mobilne urządzenie przenośne;
 • możesz kupić zapasową lampę i samodzielnie ją wymienić;
 • efekt terapeutyczny.

Niedogodności:

 • bez timera;
 • koliduje z radiem i telewizją.

Naświetlacz Ultramedtech OBN 450P-03

Cena: od 13210 rub.

Wymiary całkowite: 54 * 54 * 11,2 cm.

Mobilna lampa typu otwartego, włączana w pomieszczeniach bez ludzi. Potężny dwulampowy oświetlacz zwalcza różne wirusy i bakterie, często używane w salach operacyjnych. Metalowa obudowa z powłoką polimerową.

Naświetlacz Ultramedtech OBN 450P-03

Zalety:

 • potężny;
 • zwrotne koła, pasza jest łatwa do przenoszenia;
 • długa żywotność.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • duży, nie nadaje się do mieszkań.

OBN-150-S KRONT

Promiennik ultrafioletowy odpowiedni do montażu w różnych pomieszczeniach kategorii 1 i 3. Moc sprzętu to 2x30 W. Jest to wysokiej jakości naświetlacz typu otwartego, który różni się od innych przedstawicieli tego typu efektywnością energetyczną.

Dla większej niezawodności producent wyposażył urządzenie w obudowę wykazującą dużą odporność na korozję. Firma produkcyjna przedłuża 5-letnią gwarancję dostępności.

Średnia cena to 250 rubli.

naświetlacz ultrafioletowy OBN-150-S KRONT

Zalety:

 • Niska cena;
 • Niszczy złośliwe elementy;
 • Jest licznik godzin;
 • Moc.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Longuevita ECO mini

Doskonałe urządzenie, które zapobiegnie rozprzestrzenianiu się pleśni, wirusów itp. złośliwe elementy. Nadaje się do użytku w pomieszczeniach do 8 metrów sześciennych. Główną zaletą urządzenia jest podwójne działanie ozonu i promieni UV. Dzięki niewielkim rozmiarom konstrukcja może być używana w domu lub w biurze.

Praca odbywa się za pomocą specjalnych baterii, co również wpływa na wygodę użytkowania, ponieważ do podłączenia nie trzeba ciągle nosić przedłużacza. Dzięki działaniu ozonu urządzenie wyeliminuje wszelkie nieprzyjemne zapachy.

Średnia cena to 4500 rubli.

Longuevita ECO mini

Zalety:

 • Niszczy pleśń, pleśń i nieprzyjemne zapachy w minimalnym czasie;
 • Zwartość i wygodny transport;
 • Czas pracy na jednej baterii - 8 tygodni;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Podwójna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

OUFk 01 GZAS

Jeden z najlepszych naświetlaczy kwarcowych, który nadaje się do zabiegów fizjoterapeutycznych, a także do pomieszczeń kwarcowych. Produkcja odbywa się w rosyjskiej fabryce. Popov. Urządzenie zostało zaprojektowane jako kompaktowy produkt, który może być używany w publicznych i prywatnych placówkach medycznych, a także w domu.

W zestawie znajdują się specjalne tuby, które można wykorzystać do profilaktyki chorób laryngologicznych. Użyj lampy w pustym pokoju. Czas pracy to 30-40 minut.

Średnia cena to 5990 rubli za zestaw.

OUFk 01 GZAS

Zalety:

 • Leczenie nieżytu nosa, kataru itp .;
 • Dezynfekcja pomieszczeń;
 • Dobry sprzęt;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Foton OB-3

Ten emiter bakteriobójczy zniszczy wszystkie szkodliwe bakterie i wirusy, dzięki czemu pomieszczenie będzie bezpieczne dla różnych operacji lub przyjmowania pacjentów. Produkt jest niewielkich rozmiarów. Nadaje się nie tylko do użytku profesjonalnego, ale także do użytku domowego.

Średnia cena to 2300 rubli.

bakteriobójczy emiter Foton OB-3

Zalety:

 • Niska cena;
 • Jest zegar;
 • Lampę można zamontować w standardowej podstawie;
 • Skuteczna dezynfekcja powietrza;
 • Lampa działała przez 8000 godzin.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

OBNP 2

Wysokiej jakości urządzenie typu otwartego, które pomoże oczyścić pomieszczenie z różnych bakterii. Podczas kwarcu obecność ludzi w pomieszczeniu jest niedopuszczalna. Konstrukcja jest całkowicie mobilna i lekka, co pozwala na umieszczenie jej w dowolnym miejscu.

Urządzenie czyści pomieszczenia do 40 metrów kwadratowych. Całkowita moc wynosi 30 watów.

Sprzedawane po cenie 3200 rubli.

naświetlacz OBNP 2

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Niezawodność;
 • Moc;
 • Czyści do 40 mkw. m .;
 • Lekka waga.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Recyrkulator uzbrojony CH111-115

 

Cena: od 4090 rubli.

Wymiary całkowite: 410х110х105 mm.

Lampa w metalowej obudowie, na ruchomej podstawie. Producent może zmienić cały zestaw, przed zakupem należy wyjaśnić, w jaki sposób urządzenie jest przenoszone lub montowane. Stojak nie jest wliczony w cenę. "Bactericidka" dobrze sprawdza się w placówkach medycznych z dużym tłumem ludzi. Dostępny również w plastikowej walizce w różnych kolorach.

Recyrkulator uzbrojony CH111-115

Zalety:

 • łatwy w obsłudze;
 • można włączyć w obecności ludzi;
 • długi kabel;
 • panel wskazuje czas świecenia przed wymianą lampy;
 • uchwyt ścienny lub montaż na stojaku.

Niedogodności:

 • robi trochę hałasu;
 • lekko osusza powietrze.

Recyrkulator mobilny Medigez MSK 909

Cena: od 5400 rubli.

Wymiary: 63 x 30 x 13 cm.

Metalowy korpus, wygodna podstawka oraz nowoczesny design sprawiają, że urządzenie jest ozdobą szafki. Jednocześnie lampa recyrkulacyjna świetnie sprawdza się przy dezynfekcji powietrza na salach operacyjnych i oddziałach położniczych. W komplecie z 2 lampami.Bezpieczny dla ludzi, może być instalowany na wewnętrznych placach zabaw, salach szkolnych, aulach.

lampa bakteriobójcza Medigez MSK 909

Korzyści:

 • w miejscach pracy i salach lekcyjnych zmniejsza się występowanie sezonowych przeziębień;
 • wygodna wymiana lampy;
 • sygnalizacja świetlna włączenia / wyłączenia.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Pozis RBK-1

Cena: od 11100 rubli.

Wymiary całkowite: 40,6 * 29,1 * 15,3 cm.

Kompaktowy oświetlacz ścienny nadaje się do użytku domowego. Może być używany w obecności ludzi i zwierząt. Możesz zamówić komplet na stojaku.

lampa bakteriobójcza Pozis RBK-1

Zalety:

 • korpus ze stali nierdzewnej;
 • sterowanie elektroniczne;
 • efektywny.

Niedogodności:

 • kosztowny.

Aerolife S-75

Niezły recyrkulator przeznaczony do wysokiej jakości oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń. W ciągu kilku minut użytkowania tego produktu pomieszczenie co jakiś czas się odświeży, przebywanie w nim stanie się przyjemne i bezpieczne. Pobór mocy - 43 waty. Działa na powierzchni do 30 metrów kwadratowych, która jest odpowiednia dla większości pomieszczeń.

Obecna jest lampa ultrafioletowa, która zabija dużą liczbę bakterii. Poziom hałasu wynosi 32 dB. Wymiary - 540x140x140 mm, przy masie 1,9 kg.

Średnia cena to 12550 rubli.

Aerolife S-75

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Czyści pokój;
 • Niski poziom hałasu;
 • Jest lampa UV.

Niedogodności:

 • Koszt.

Kronte Désar - 801

Wysokiej jakości produkt przeznaczony do sprzątania pomieszczeń 3-4 kategorii. Dzięki temu można go umieścić we wszystkich placówkach medycznych. Jedna lampa 25 W działa jako główne źródło promieniowania. Poziom hałasu wentylatora wynosi 45 dB. Producent przedłuża gwarancję do 2 lat. Zestaw zawiera 12 wymiennych filtrów.

Sprzedawane po cenie 5200 rubli.

Kronte Désar - 801

Zalety:

 • Żywotność lampy sięga 8000 godzin;
 • Dwuletnia gwarancja;
 • Stopień dezynfekcji - 95%;
 • Nadaje się do szpitali;
 • Niski poziom hałasu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych lamp bakteriobójczych na 2020 rok.

Osram HNS S 7W G23

Doskonała lampa zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w placówkach medycznych. Wykazuje doskonały efekt w oczyszczaniu pomieszczenia ze szkodliwych mikroorganizmów i bakterii.

Średni koszt to 430 rubli.

Osram HNS S 7W G23

Zalety:

 • Niska cena;
 • Doskonałe sprzątanie pokoju;
 • Prosty w użyciu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Philips TUV 15W T8 G13

Markowy produkt, który wyróżnia się wydajnością i kosztami. Żarówka pomaga natychmiast zniszczyć większość niebezpiecznych pierwiastków śladowych i wirusów. Nadaje się nie tylko do instalacji w samodzielnych oczyszczaczach powietrza lub placówkach medycznych, ale także do oczyszczania wody pitnej, instalacji w domu, do umieszczenia w systemie wentylacyjnym.

Sprzedawane po cenie 2000 rubli.

Philips TUV 15W T8 G13 [

Zalety:

 • Jakościowe oczyszczanie z różnych bakterii;
 • Niezawodność;
 • Bezproblemowa praca;
 • Pomaga zwalczać wszystkie wirusy;
 • Uniwersalna aplikacja.

Niedogodności:

 • Cena jest wysoka jak na lampę typu otwartego.

ANC 170/70

Wysokiej jakości lampa, która jest bardziej odpowiednia dla rządowej opieki zdrowotnej. Jest to rzadkie w zwykłej sferze. Moc wynosi 125 W, a całkowita żywotność w porównaniu do standardowych modeli jest zwiększona o 50% i wynosi 12 000 godzin. Lokalizacja jest uniwersalna.

Średnia cena to 7600 rubli.

lampa ANTS 170/70

Zalety:

 • Wysoka żywotność;
 • Wykonane ze szkła kwarcowego;
 • Moc;
 • Podstawa ceramiczna.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

LightTech LTC 15 T8

Wysokiej jakości węgierski produkt dezynfekujący pomieszczenie, oczyszczając go ze szkodliwych organizmów. Użyta podstawa to G13. Kształt żarówki jest standardowy (T8), maksymalne napięcie lampy to 49 V, natomiast moc początkowa to 15 W, co jest typowe dla podobnych modeli.

Sprzedawane po cenie 580 rubli.

LightTech LTC 15 T8

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Uniwersalna podstawa;
 • Niska cena;
 • Siła.

Niedogodności:

 • Tylko na zamówienie.

Aervita T8 UVC 15 W.

Lampa wyładowcza z podwójną końcówką o niskim ciśnieniu i promieniowaniu, które może zabić bakterie i mikroorganizmy. Osobliwością takich urządzeń jest to, że można ich używać w pomieszczeniu, w którym pracują lub studiują. Czas trwania operacji - 9000 godzin.

Sprzedawane po cenie: od 170 rubli za sztukę.

Aervita T8 UVC 15 W.

Zalety:

 • Wydajność;
 • Dobry czas pracy;
 • Niska cena;
 • Specjalna struktura szkła.

Niedogodności:

Nie znaleziono.

DKB-9

Doskonałe urządzenie, ale nadaje się tylko do użytku w specjalistycznym sprzęcie. Żywotność produktu wynosi 6000 godzin. Moc lampy to zaledwie 9 W, co jest wystarczające do zastosowania w małych pomieszczeniach. Podstawa - G23.

Średnia cena to 1100 rubli.

lampa DKB-9

Zalety:

 • Całkiem dobre parametry techniczne;
 • Wydajność;
 • Mały rozmiar.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • tylko dla oświetlaczy.

T12 LIH ULC 115 W R G13 L1199

Niezawodny niemiecki model odpowiedni do stosowania w szpitalach, firmach farmaceutycznych itp. Powłoka ochronna zapewnia wysokiej jakości promieniowanie na stałym poziomie. Lampa jest przeznaczona do zabijania zarazków i bakterii na dowolnej powierzchni. Moc produktu - 115 W.

Średnia cena to 3420 rubli.

T12 LIH ULC 115 W R G13 L1199

Zalety:

 • Renomowany producent;
 • Jakość;
 • Trwałość;
 • Wydajność;
 • Dezynfekcja pomieszczeń i wody.

Niedogodności:

 • Cena £.

Wynik

Wybór lamp jest bardzo duży. W rankingu wymieniono najpopularniejsze modele, które są często kupowane i cieszą się zaufaniem konsumentów i pracowników służby zdrowia. W artykule próbowaliśmy dowiedzieć się, jakie są rodzaje lamp i jak działają.

Do niedawna urządzenia do dezynfekcji rzadko widywano w domu. Ale nowoczesne urządzenia są kompaktowe i jednocześnie bardzo skuteczne. Nie jest trudno go kupić, powiesić na ścianie i okresowo włączyć, a korzyści w postaci zmniejszenia chorób jest wiele.

Lepiej jest kupować lampy od producentów lub w witrynach specjalizujących się w sprzedaży podobnego sprzętu. Menedżerowie znają wszystkie cechy i opisy i będą w stanie znaleźć najlepsze opcje dla Twoich warunków.

Czysty dom to gwarancja zdrowia jego mieszkańców. Codzienne mycie całego mieszkania jest trudne, ale włączenie emitera bakteriobójczego to kwestia kilku sekund i otrzymujemy mieszkanie bez bakterii, wirusów i szkodliwych mikroorganizmów.

Czy miałeś doświadczenie w używaniu lampy bakteriobójczej? Jeśli tak, podziel się wrażeniami z jej stosowania w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię