Najlepsze wyważarki na 2020 rok

0

Montaż opon to doskonały wybór biznesowy dla osób, które kochają i rozumieją nie tylko samochody, ale także sposoby zarabiania pieniędzy. Otwierając własny warsztat, jest niewątpliwie wiele rzeczy do przemyślenia. Być może jednym z pierwszych tematów na liście takich pytań jest wyważanie maszyn. Wygoda pracy dla pracowników i jakość wyniku dla klienta będą bezpośrednio zależeć od prawidłowego wyboru maszyny. Dlatego nie będzie zbędne poznanie najlepszych wyważarek na 2020 rok, poznanie ich cen, zalet i wad.

Wyważarka

Rozpoczynając rozmowę na temat właściwego doboru tego sprzętu, warto powiedzieć, czym on jest i dlaczego jest tak ważny w branży oponiarskiej.

Wyważarki to sprzęt niezbędny do wyszukania niezrównoważonych sekcji wałów, kół, wirników silników elektrycznych, czyli wszystkich wirujących części samochodu.

Równoważenie jest niewątpliwie ważne, ponieważ przy jego braku prowadzenie samochodu staje się niewygodne, a koła, opony i opony zużywają się znacznie szybciej. Wyważanie można przeprowadzić tylko za pomocą specjalistycznej maszyny, dlatego jest tak niezbędne przy każdym montażu opon.

Jak wybrać wyważarkę

Wybierając tak ważną część każdego serwisu samochodowego, oczy dosłownie podbiegają. Rynek towarów jest pełen różnorodności. Ale jak wybrać wysokiej jakości i niedrogi produkt? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rodzaje wyważarek

Warto zacząć od poznania istniejących typów tego sprzętu. Można go podzielić na trzy duże gałęzie: wprowadzanie ręczne, automatyczne i półautomatyczne. Jaka jest różnica między nimi?

Istnieją trzy opcje wyważania kół. Mianowicie: średnica i szerokość tarczy, położenie koła na wale.Metody pomiaru tych parametrów różnią się w wyżej wymienionych typach.

 • Z ręcznym wprowadzaniem

Jak sama nazwa wskazuje, średnica tarczy jest mierzona niezależnie, szerokość tarczy jest mierzona za pomocą zaprojektowanej do tego korony kompasu, a położenie koła na wale lub, jak to się nazywa, mierzy się za pomocą linijki. Wszystkie zebrane dane są następnie wprowadzane do maszyny.

 • Półautomatyczny.

Różni się od swojego poprzednika obecnością samej linijki, która pomaga określić położenie koła na wale. Jednak na urządzeniu półautomatycznym jest elektroniczny i mierzy niezbędne parametry, doprowadzając go do koła. Pozostałe pomiary są wykonywane w taki sam sposób, jak na maszynie z ręcznym wprowadzaniem.

 • Automatyczny.

Najwygodniejsza i „pompowana” ze wszystkich trzech opcji. Pomiar danych na nim rozpoczyna się od zamontowania i zamocowania koła na wale, dwie elektroniczne linijki są doprowadzane do wewnętrznej i zewnętrznej strony tarczy. W ten sposób automat sam odczytuje dane, pozostaje tylko rozpocząć proces pomiaru danych.

Bez wątpienia, jeśli środki przeznaczone na zakup sprzętu pozwalają na zakup automatycznego, to lepiej się na niego zdecydować. Jego główną zaletą jest maksymalna dokładność pomiaru w minimalnym czasie. Jeśli spojrzymy na tę kwestię w szerszej skali, możemy dojść do wniosku, że oszczędność czasu dzięki automatowi pozwala obsłużyć większą liczbę klientów w ciągu dnia roboczego, co przyczynia się nie tylko do wzrostu przychodów tego sektora usług, ale także do wykreowania dobrego imienia firmy.

Różnice w wyważarkach

Oprócz przynależności do różnych typów, urządzenia różnych marek i modeli mają szereg różnic w niektórych cechach. Oto lista z opisem każdej pozycji.

 • Różne średnice wałów. Istnieje wyposażenie z dwoma średnicami wału: 40 i 39 mm. Według kupujących, urządzenia z wałami o średnicy 40 mm są bardziej niezawodne i mogą wytrzymać większy ciężar kół;
 • Różne zestawy szyszek... Te stożki służą do umieszczenia koła na wale. Same koła różnią się od siebie średnicą otworu wewnętrznego, z czego wynika, że ​​stożki powinny mieć różne średnice. Zwykle zestaw zawiera standardowy zestaw stożków, który nie nadaje się do kół małych ciężarówek, jeepów itp.
 • Różne metody automatycznego uruchamiania... Autostart można wykonać na dwa sposoby: naciskając przycisk lub opuszczając obudowę. Uważa się, że użycie osłony przyspiesza proces równoważenia;
 • Twój typ koła ma swój własny program... Istnieje kilka rodzajów kół i tarcz. Rozróżnij koła odlewane, tłoczone, kute i motocyklowe. Aby zrównoważyć koła z różnymi dyskami, wymagane są różne programy, a niektóre dyski wymagają dodatkowych adapterów;
 • Brak lub obecność zabezpieczenia przed przeciążeniem... Niewątpliwie taka ochrona pozwoli uniknąć niepotrzebnych i przedwczesnych awarii spowodowanych okresowymi skokami napięcia;
 • Maksymalna waga, średnica tarczy, szerokość i średnica koła... Wyposażenie musi być dobrane w oparciu o powyższe parametry, warto wcześniej wiedzieć jakie są te parametry dla aut potencjalnych klientów;
 • Obecność lub brak wyświetlacza... Niektóre maszyny mają wyświetlacz, który pozwala zobaczyć inne parametry oprócz podstawowych. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma takiej potrzeby, z wyjątkiem ładnego projektu;
 • Obecność lub brak wskaźnika laserowego do montażu ciężarków... Miłym pomocnikiem w pracy operatora będzie wskaźnik laserowy, który po dokonaniu pomiaru niezbędnych danych wskaże wyraźne miejsce do zainstalowania odważników;
 • Obecność lub brak licznika wyważonych kół i zainstalowanych dla nich obciążników. Urządzenia te służą głównie do śledzenia pracy personelu;
 • Liczba operatorów. Urządzenia różnią się także liczbą pracowników, którzy mogą jednocześnie pracować podczas procesu równoważenia;
 • System dzielony... System pozwala zachować piękno tarczy poprzez zamocowanie obciążników za szprychami;
 • Autotest... Niektóre instrumenty mają program autodiagnostyczny.

Wskazówki dotyczące wyboru

Tak więc, znając wszystkie istniejące typy wyważarek, a także różnice w charakterystyce, możesz wyświetlić listę wskazówek z głównymi kryteriami wyboru.

 • Pierwszym krokiem jest określenie Twoich potencjalnych klientów, czyli jaki typ samochodu będzie serwisowany w serwisie samochodowym. Mogą to być maszyny rolnicze, samochody i ciężarówki, motocykle. Po precyzyjnym zdefiniowaniu tego zagadnienia znacznie łatwiej będzie wybrać odpowiednią opcję. Fajnie byłoby wybrać uniwersalne urządzenie, które zapewnia możliwość wyważania kół różnego typu.
 • Następną rzeczą do zrobienia jest decyzja o rodzaju maszyny, ponieważ jej funkcjonalność wpływa bezpośrednio na komfort i szybkość pracy: czy będzie to z wprowadzaniem ręcznym, półautomatycznym czy automatycznym. Dokonując tego wyboru, powinieneś polegać na przydzielonym budżecie. Niewątpliwie najlepszą opcją dla rozwoju wydarzeń byłby zakup opcji automatycznej.To znacznie skróci czas potrzebny do wyważenia koła.
 • Jest jeszcze jedna wielkość, którą należy wziąć pod uwagę - brak równowagi. Ważne jest, aby wybrać model, który poświęci minimalną ilość czasu na pomiar niewyważenia, ponieważ pomoże to również zaoszczędzić czas na wyważanie koła i będzie miał czas na obsługę większej liczby klientów w ciągu dnia roboczego.
 • Przed zakupem sprzętu należy dowiedzieć się, jakie maksymalne napięcie sieciowe jest dostępne w miejscu montażu opony: 220 lub 380 V. Na podstawie tych danych należy wybrać odpowiedni model.
 • Cóż, ostatnią rzeczą do podjęcia decyzji jest producent. W tej kwestii również warto odejść od budżetu. Jeśli nie ma zbyt wielu funduszy, możesz wybrać budżetową wersję produkcji chińskiej lub rosyjskiej, jeśli jest wystarczająco dużo środków, możesz spojrzeć na znane światowe marki.

Gdzie mogę kupić

Wyważarkę można kupić zarówno offline, przechodząc do sklepu, jak i wirtualnie - zamawiając online w sklepie internetowym. Ponieważ XXI wiek to wiek technologii informatycznych, druga opcja jest bardziej popularna i pożądana. Jest to zrozumiałe, na stronie sklepu internetowego można przeczytać nie tylko opis urządzenia, nie tylko zobaczyć wszystkie jego główne cechy, ale także przeczytać opinie pozostawione przez prawdziwych klientów.

Najlepsze wyważarki na 2020 rok

Po przeanalizowaniu, czym jest wyważarka, dlaczego jest tak niezbędna do normalnego funkcjonowania branży oponiarskiej, jakie typy istnieją i jakie są różnice między maszynami różnych marek i producentów, pora na omówienie najpopularniejszych modeli sprzętu.

Markowe, powszechnie uznane wyważarki

Teco 40 (37) ti

Jedną z ciekawszych opcji wśród niedrogich modeli jest Teco 40 (37) ti włoskiego producenta. To urządzenie nadaje się do wykonywania prac o dowolnym stopniu złożoności. Jeśli mówimy o jego gwarancji, o wiele łatwiej jest kupić wadliwą część i naprawić wszystko samodzielnie, niż wysłać trzystukilogramowe urządzenie za granicę.

Cena: 271000 rubli.

wyważanie Teco 40 (37) ti

Zalety:

 • Winda na koła;
 • Wybuchowe pompowanie;
 • Stół montażowy wyposażony jest w dwie prędkości obrotowe;
 • Wygodne kwadratowe stoliki, a także materiał ochronny zapobiegający zarysowaniu nowych płyt.

Niedogodności:

 • Kompleksowy system zwrotu lub naprawy towarów objętych gwarancją;
 • Słaba konstrukcja z trzeciej ręki.

Hofmann geodyna 6900-2p EEWB722BPE1

Być może jedną z najpopularniejszych i sprawdzonych marek jest Hofmann. Podobnie jak poprzednia pozycja na liście najlepszych markowych opcji wyposażenia serwisów samochodowych na rok 2020, Hofmann jest włoskim producentem.
Średnia cena sprzętu: 600000 rubli.

wyważanie Hofmann geodyna 6900-2p EEWB722BPE1

Zalety:

 • obecność 19-calowego wyświetlacza dla wygodniejszego śledzenia pracy;
 • obecność wygodnej obudowy, która chroni pracownika przed brudem;
 • obecność elektromechanicznego zacisku, który szybko i pewnie mocuje koło.

Niedogodności:

 • okrągły stół nie zawsze jest wygodny do pracy.

Nussbaum TC 450

Zautomatyzowany instrument z pneumatycznie obsługiwaną obrotową konsolą montażową. Zaprojektowany dla kół 12-27 cali.

Cena: 700000 rubli.

wyważanie Nussbaum TC 450

Zalety:

 • przetwornica napięcia 220-380 V;
 • obrót stołu jest bardzo wygodny do regulacji ze względu na jego płynność;
 • stół roboczy jest wyposażony w dwie pozycje wysokości;
 • stół jest również wyposażony w podnośnik kół.

Niedogodności:

 • Zbyt technologiczny;
 • Bardzo drogi.

Główne cechy tych trzech urządzeń można zobaczyć w tabeli porównawczej.

 Zasilanie, wolt:Maksymalna średnica koła, mm:Maksymalna waga koła, kg:Maksymalna szerokość koła, mm:Waga netto / brutto, kg:Długość, mm:Szerokość, mmWysokość, mm:Kraj:Prędkość obrotowa wału, obr / min:
Teco 40 (37) ti.220111070405335130013001790WŁOCHY200
Hofmann geodyna 6900-2p EEWB722BPE122095070530174170013901150WŁOCHY200
Nussbaum TC 450220 380110065390425280021201900NIEMCY200

Nowe produkty na rynku wyważarek

Lista nowości będzie składać się z opcji z pewnymi innowacyjnymi cechami, które pojawiły się stosunkowo niedawno.

Hunter GSP9700

Innowacyjny Hunter GSP9700 pozwala na wyważenie poszczególnych kół, a także określenie sposobu przestawienia kół pojazdu w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i wydajności.

Cena: 1018000 rubli.

równoważenie Hunter GSP9700

Zalety:

 • Ciekawe innowacyjne innowacje;
 • Dobra stabilność opon;
 • Wskaźnik laserowy.

Niedogodności:

 • Bardzo drogi.

Sicam SBM 260 AW

Innowacja polega na obecności specjalnej linijki, która zapewnia automatyczny montaż ciężarka w wymaganym miejscu.
Cena: 264000 rubli

wyważanie Sicam SBM 260 AW

Zalety:

 • Niezawodne mocowanie kół;
 • Tryb samokalibracji.

Niedogodności:

 • Niezidentyfikowany.
 Zasilanie, wolt:Maksymalna średnica koła, mm:Maksymalna waga koła, kg:Maksymalna szerokość koła, mm:Waga netto / brutto, kg:Długość, mm:Szerokość, mmWysokość, mm:Kraj:Prędkość obrotowa wału, obr / min:
myśliwy220965801016307114014001200CHINY300
Sicam SBM 260 AW22012008090617211509601100WŁOCHY218

NAJLEPSZE najbardziej niedrogie wyważarki.

LS21-2 „Levsha-2”.

Jeden z najlepszych przedstawicieli klasy ekonomicznej. Urządzenie wyposażone jest w sterowanie mikroprocesorowe, które pozwala na pomiar niewyważenia i określenie wymaganej masy odważników w jednym cyklu.

Cena: 50000 rubli.

wyważanie LS21-2 "Levsha-2

Zalety:

 • autodiagnostyka i automatyczna kalibracja;
 • 5 programów dla różnych lokalizacji ładunków na dysku.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Remax VT-61

Jednostka z ręcznym wprowadzaniem danych. Wygodę zapewnia stół roboczy zawierający przegródki do przechowywania ciężarków i narzędzi, które są również zawarte w zestawie maszyny (na przykład szczypce do wyważania)

Średnia cena to 45000 rubli.

wyważanie VT-61 Remax

Zalety:

 • wygodne biurko do pracy;
 • nadaje się do wyważania pojazdów o różnej ładowności.

Niedogodności:

 • nie.

ST-200A

ST-200A pozostawił bardzo dobrą opinię o sobie w wielu serwisach samochodowych, jego główną cechą jest praca na równi z drogimi braćmi za dużo niższą cenę
Średnia cena maszyny to 45000 rubli.

wyważanie ST-200A

Zalety:

 • wyposażony w wygodny panel, który sprawia, że ​​praca jest wygodna i łatwa w obsłudze.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Temp TB-300

Sprzęt półautomatyczny wyposażony w elektroniczną linijkę. Może obsługiwać koło o maksymalnej wadze 65 kg.

Średni koszt to 37000 rubli.

Temperatura równoważenia TB-300

Zalety:

 • możliwość naprawy ciężarków i szprych dysku;
 • hamowanie wraz z sygnałem dźwiękowym w miejscu, w którym potrzebny jest obciążnik.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Poniżej znajduje się tabela porównawcza z cechami wszystkich wyżej wymienionych produktów z tej listy.

 Zasilanie, wolt:Maksymalna średnica koła, mm:Maksymalna waga koła, kg:Maksymalna szerokość koła, mm:Waga netto / brutto, kg:Długość, mm:Szerokość, mmWysokość, mm:Kraj:Prędkość obrotowa wału, obr / min:
LS21-2 „Levsha-2”220137065 -70110012001500ROSJA150
Remax VT-61220100065 -1009905601200CHINY200
ST-200A110/220800656001239607601250CHINY220
TB-300220 -65 -989157601180CHINY200

Wybór wyważarki nie jest rzeczą łatwą i należy do niej podchodzić odpowiedzialnie. Przecież od sukcesu tego wyboru zależy stopień zadowolenia klienta, co oznacza, że ​​zagrożone jest dobre imię firmy. I niech wybrana wyważarka zadowoli pracowników, a przemysł oponiarski kwitnie.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *