Najlepsze grille na rok 2020

0

Nadeszło lato, wróciło wyczekiwane ciepło i słoneczne dni. W związku z tym coraz więcej ludzi opuszcza swoje domy, aby wyjechać na wieś lub do natury. Głównym celem takiej rozrywki jest aktywny wypoczynek w gronie rodziny i przyjaciół, w tym pyszny i soczysty grill. Aby ugotować pyszne mięso, potrzebujesz wysokiej jakości sprzętu. Grill w tym przypadku będzie doskonałym wyborem. Ponadto taki wynalazek pozwoli użytkownikowi na wyśmienite przygotowanie warzyw na mięso. W naszym artykule możesz zapoznać się z wyborem najlepszych modeli grilla.

Co to jest

Ten produkt jest również nazywany „grillem”. Takim urządzeniem jest okrągły lub prostokątny pojemnik, na którym zainstalowana jest kratka. Ponadto urządzenie wyposażone jest w specjalne otwory, które umożliwiają regulację dopływu powietrza. Często producent dodaje okładkę do produktu. Konieczne jest, aby naczynie rozgrzewało się równomiernie ze wszystkich stron.

Korzystanie z grilla nie jest trudne, zwłaszcza jeśli użytkownik miał już doświadczenie w korzystaniu z grilla. Aby zadowolić siebie i swoich bliskich pysznym mięsem, wystarczy wlać węgle lub drewno do specjalnej komory urządzenia.

Rodzaje

Urządzenia są klasyfikowane według kilku punktów. Na przykład grille różnią się w zależności od rodzaju paliwa:

 • paliwo stałe - węgiel, drewno opałowe, brykiety specjalne;
 • na gaz lub energię elektryczną - takie modele są podłączone do elementu grzejnego lub cylindra, w tym przypadku mięso jest smażone, podczas gdy marnieje na węglach lub drewnie.

W zależności od metody gotowania urządzenia są otwarte. W takim przypadku użytkownik może regulować stopień nagrzania potraw przesuwając ruszt nad ogniem. Istnieją również wersje zamknięte z pokrywką, które równomiernie podgrzewają potrawy ze wszystkich stron.

Ponadto wyróżniają się modelami przenośnymi i stacjonarnymi, stołowymi i podłogowymi. Mobilność urządzenia i jego zakres zależy od tego elementu. Niektóre na przykład można zainstalować w domu.

Funkcje wyboru

Istnieje szereg parametrów, według których można wybrać najbardziej optymalną i trwałą opcję. Szukając urządzenia, zwróć uwagę na następujące punkty.

Materiał produkcyjny

Korpus grilla musi być wykonany z żeliwa lub ceramiki. Takie materiały zapewnią maksymalne bezpieczeństwo i trwałość. Ponadto ceramika i żeliwo mają odpowiednio wysoki poziom przewodności cieplnej, produkty szybko się nagrzewają i smażą z wysoką jakością.

Kontrola temperatury

Pozwoli to na jak najdokładniejsze wybranie optymalnego trybu gotowania. Każdy produkt wymaga pewnych warunków gotowania, więc ta opcja spodoba się wszystkim użytkownikom.

Rozmiar kraty

Powierzchnia grilla zależy od częstotliwości użytkowania. W przypadku aktywnego użytkowania i dużej liczby produktów wymagana jest większa kratka. Jeśli grill jest rzadko używany, radzimy zakupić wąski ruszt, ponieważ.duże urządzenie będzie wymagało dużo paliwa, co będzie stratą pieniędzy.

Mobilność

Do częstego przemieszczania się i podróży przydaje się małe urządzenie, które łatwo spakować i włożyć do bagażnika samochodu. Jeśli użytkownik zamierza obsługiwać grill wyłącznie na wsi lub na osobistej działce, najlepiej zakupić urządzenie stacjonarne.

Waga i wymiary

Zależy również od obszaru zastosowania. Jeśli urządzenie będzie często transportowane, powinno być wystarczająco kompaktowe. Należy również wziąć pod uwagę wielkość bagażnika - kratka powinna się tam łatwo zmieścić.

Cechy konstrukcyjne

Kupując urządzenie, użytkownik musi zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, pożądane jest, aby grill w razie potrzeby zamienił się w wygodny przenośny pojemnik. W razie potrzeby kupujący może dodatkowo zakupić pokrowiec.

Zrównoważony rozwój

Bardzo ważna kwestia dotycząca bezpieczeństwa. Jeśli źle zabezpieczone urządzenie spadnie, może zranić osoby postronne. Aby temu zapobiec, zaleca się zainstalowanie grilla na płaskiej powierzchni; można najpierw ułożyć na nim drewniane belki lub płytki uliczne. Dobrą opcją byłoby również zakup grilla ze specjalnymi wspornikami.

Cechy działania

Podczas korzystania z urządzenia należy przestrzegać wymogów bezpieczeństwa. W takim przypadku użytkownik nie odniesie obrażeń i będzie mógł przedłużyć żywotność produktu.

 • Surowo zabrania się używania benzyny i innych łatwopalnych substancji. Wyjątkiem są specjalne płyny zapłonowe.
 • Grill nie jest przeznaczony do niszczenia dokumentów, gazet, suchych liści.
 • Grill nie może być używany jako czynnik grzewczy, a także nie wolno rozpalać ognia. Takie błędy mogą spowodować, że produkt będzie bezużyteczny.
 • Do podgrzewania urządzenia należy używać wyłącznie odpowiedniego paliwa: na przykład grilla opalanego węglem drzewnym nie można rozpalać paliwem płynnym.
 • Nie zaleca się polewania wodą stojących węgli.

Rada! Jeśli grill jest przemoczony w deszczu lub przebywał na zewnątrz przez długi czas w niskiej temperaturze, zaleca się najpierw go podgrzać. Aby to zrobić, rozpal mały ogień i wysusz urządzenie przez 30 minut. W przeciwnym razie korpus produktu zostanie pęknięty.

Najlepsze grille na rok 2020

Stojący na podłodze

Szamotuły 23012

Wersja mini świetnie radzi sobie z zadaniami. Dzięki tej maszynie użytkownik może z łatwością gotować mięso, warzywa lub po prostu urządzić piknik z tostami i tostami. Wymiary i cechy konstrukcyjne modelu pozwalają na wygodne przenoszenie go z miejsca na miejsce, wykorzystując zgodnie z jego przeznaczeniem na wsi, w lesie, na łonie natury, a nawet w miejscach o dużej liczbie osób, na przykład na festiwalu. Waga produktu pozwala na jego transport bez dodatkowej pomocy, użytkownik nie potrzebuje transportu osobistego. Urządzenie jest łatwe w montażu, solidna metalowa obudowa nie pęknie przy nieostrożnym obchodzeniu się z urządzeniem i pozwoli na wieloletnie użytkowanie grilla.

Okrągły ruszt pomieści odpowiednią ilość mięsa, solidne nóżki są stabilne na płaskiej i twardej powierzchni. Ale nie ma dostosowania poziomu przetwarzania żywności w postaci półek. Działa na węglach.

Grill do grilla Scarlett 23012

Zalety:

 • kompaktowe wymiary;
 • lekki, łatwy w transporcie;
 • wytrzymały korpus;
 • niska cena;
 • długa żywotność.

Niedogodności:

 • mała średnica kraty;
 • brak dodatkowego podparcia nóg;
 • brak regulacji i osłony.

Średni koszt to 700 rubli rosyjskich.

Grillkoff B10

Bardziej wyposażony grill jest odpowiedni dla dużej firmy. Stalowa, niezawodna i solidna obudowa jest w stanie wytrzymać częste użytkowanie i spadki temperatury. Rozpalanie węglem drzewnym i drewnem daje swobodę użytkownikowi, pozwalając na użycie najbardziej odpowiedniego paliwa.

W zestawie pokrywka, palenisko. Wygodne wzornictwo produktu pozwoli szybko iz przyjemnością przygotować pyszne posiłki.

Grillkoff B10

Zalety:

 • bezpieczeństwo;
 • łatwość użycia;
 • wytrzymały korpus;
 • działa na drewno opałowe i węgiel.

Niedogodności:

 • brak regulacji poziomu;
 • niewygodne w transporcie.

Średni koszt to 7500 rubli rosyjskich.

Weekend Greivari

Wyposażony tak, by sprostać wszelkim potrzebom, będzie doskonałym dodatkiem do ogrodu. Nie jest łatwo przenosić urządzenie, ale użytkownicy docenią cechy konstrukcyjne modelu.

Grill wykonany jest z najwyższej jakości stali. Marka od dawna cieszy się popularnością wśród klientów, zdobywając najwyższe oceny i pozytywne recenzje. Komora paliwowa jest bezpiecznie schowana i wykonana w formie pieca. Istnieje również regulacja wysokości stopnia pieczenia. W tym celu w korpusie produktu zamontowana jest dźwignia - jeden ruch, a grill zmienia swój kierunek. Wygodne jest podgrzewanie grilla bez użycia kartonów i innych wentylatorów. Konstrukcja modelu zakłada wygodny wylot dymu.

Weekend Greivari

Zalety:

 • ergonomiczny styl;
 • duży grill;
 • wygodny zapłon.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • nie nadaje się do transportu.

Średni koszt to 42,500 rubli rosyjskich.

Ferraboli Girasole Inox

Wygodna jednostka znajduje się na statywie. Złożenie towaru pracy nie będzie trudne nawet dla najbardziej niedoświadczonego użytkownika. Nie są wymagane żadne śruby ani inne elementy. Ponadto, dla lepszego gotowania, istnieje system dostarczania i cyrkulacji powietrza w pojemniku. Dla ułatwienia transportu są wygodne uchwyty, za pomocą których przenoszenie urządzenia nie jest wcale trudne.

Producent dodatkowo wyposażył grill w blat, na którym można bezpiecznie postawić naczynia.

Ferraboli Girasole Inox

Zalety:

 • wygoda użytkowania;
 • długa żywotność;
 • przemyślany projekt.

Niedogodności:

 • nie ma dodatkowego mocowania nóg.

Średni koszt to 6500 rubli rosyjskich.

Węgiel Broil King 500 945050

Bardzo solidne urządzenie pokryte jest materiałem odpornym na większość uszkodzeń - emalią ogniotrwałą. Osłona z dwuwarstwowymi ściankami pełni rolę zabezpieczenia, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Producent umieścił również termometr na wieczku.

Urządzenie wyposażone jest w dwa tryby pracy: smażenie i wędzenie. W tym celu powinieneś użyć węgla lub drewna opałowego. W zestawie dwustronny grill, co pozwala na pozostawienie rozpoznawalnego wzoru grilla na produktach i jednocześnie zebranie wypływającego soku. Ponadto producent dokładnie przemyślał niuanse czyszczenia grilla, w tym celu na dnie pojemnika zainstalowana jest paleta. W razie potrzeby można go łatwo wyjąć i spłukać. Większość użytkowników zwraca uwagę na stabilność grilla - cztery nóżki pewnie utrzymują sprzęt nawet na nierównej powierzchni. Waga urządzenia jest wysoka - 33 kg, ale dzięki kołom z nogami jest łatwa w transporcie.

Węgiel Broil King 500 945050

Zalety:

 • wygoda użytkowania;
 • wytrzymała stal;
 • regulowane nogi;
 • długa żywotność;
 • możesz wykopać jedzenie;
 • jest termometr;
 • dodatkowe elementy to uniwersalny poker.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • obudowa bardzo się nagrzewa.

Średni koszt to 60000 rubli rosyjskich.

Grill Gratar Family Optima

Doskonała opcja dla tych, którzy chcą otworzyć małą restaurację. Dodatkowo model idealnie sprawdza się na piknikach plenerowych. Należy jednak zaznaczyć, że urządzenie nie jest łatwe w transporcie ze względu na duże wymiary. Urządzenie zasilane jest drewnem i węglem. Producent nie oszczędził na dodatkowych elementach - w korpus wbudowany jest termometr, jest szalka na popiół, należy ją regularnie wyjmować i myć.

W razie potrzeby położenie rusztu można regulować, kontrolując w ten sposób stopień obróbki cieplnej. Są blaty na naczynia i paliwo, a walizka jest również wyposażona w haczyki na inwentarz. Możesz także liczyć na bezpieczeństwo użytkowania grilla - pokrywę korpusu unosi się za pomocą rączki, która jest izolowana od ciepła.

Grill Gratar Family Optima

Zalety:

 • trwały materiał wykonania - stal nierdzewna;
 • stabilne nogi;
 • wysoki poziom bezpieczeństwa i wygody;
 • dodatkowe elementy;
 • łatwy do czyszczenia popiół;
 • ochrona przed wietrzną pogodą.

Niedogodności:

 • wąski i niezbyt wygodny blat;
 • wąska krata.

Średni koszt to 11500 rubli rosyjskich.

Dancook 1900

Nie bez powodu duńska marka znalazła się w naszym asortymencie. Klienci lubią stylowe i surowe wzornictwo, a wraz z wysoką jakością produktów z pewnością zasługują na uwagę klientów.

Grill jest wykonany ze stali i aluminium, co pozwoli zaoszczędzić paliwo i szybko ugotować duże ilości jedzenia. Ruszt umożliwia również jednoczesne ugotowanie wystarczającej ilości jedzenia. Popiół można bez trudu usunąć, jest pokrywka, uchwyt, który nie jest narażony na ciepło i termometr. Stół do przechowywania przypraw i potraw będzie miłym dodatkiem do zakupu.

Dancook 1900

Zalety:

 • przemyślany projekt;
 • otwory do cyrkulacji powietrza;
 • dodatkowy stół;
 • mały rozmiar;
 • pogrubione ściany.

Niedogodności:

 • trudny do transportu;
 • wysoka cena.

Średni koszt to 40000 rubli rosyjskich.

Blat

Berghoff

Piękne i wygodne urządzenie pozwoli Ci na zabawę na łonie natury, racząc się pysznym jedzeniem. Dla większej wygody producent wyposażył urządzenie w pasek do przenoszenia, są też zdejmowane uchwyty, które można zdjąć podczas gotowania.

Niezwykła konstrukcja grilla w postaci kosza nie tylko zachwyci użytkownika, ale stanie się użytecznym dodatkiem do działania. Na przykład pojemnik kosza jest pojemnikiem do rozpalenia ognia. W zestawie znajdują się dwa ruszty: do gotowania i na popiół. Dostępny jest również stojak z korka zapewniający wszechstronność i dodatkowe bezpieczeństwo. Ponadto użytkownik doceni obecność pokera do mocowania grilla.

Grill do grillowania Berghoff

Zalety:

 • niezwykły i ergonomiczny design;
 • obecność osłony z korka;
 • zdejmowane silikonowe rączki;
 • kompaktowe wymiary.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt to 20000 rubli rosyjskich.

Wiadro do grilla RusExpress

Niestandardowa opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i kupić prawdziwy grill. Niech konstrukcja produktu nie odstrasza użytkownika, produkt dość znośnie radzi sobie ze swoimi obowiązkami.

Cechy konstrukcyjne nie budzą wątpliwości przy montażu urządzenia, niewielkie wymiary gwarantują możliwość przesuwania grilla i zamontowania go w dowolnym miejscu. Nawet najbardziej nierówna powierzchnia nie przeraża sprzętu. Kratkę można łatwo zdjąć i wyczyścić, w obudowie znajdują się otwory zapewniające cyrkulację powietrza. Wszystkie materiały są wykonane z metalu, dzięki czemu produkt wytrzyma obciążenie czynne.

Wiadro do grilla RusExpress

Zalety:

 • łatwość użycia;
 • niska cena;
 • bezpieczeństwo;
 • siła.

Niedogodności:

 • nieprezentowalny projekt;
 • krótka żywotność.

Średni koszt to 1700 rubli rosyjskich.

Campingaz Plancha LX

Stylowa zabudowa idealnie wpasuje się zarówno w warunki domku letniskowego, jak i małej kuchni. Tym samym ci użytkownicy, którzy nie mają możliwości częstych wycieczek na łono natury, będą mogli delektować się pysznym daniem. Do zamierzonego zastosowania produktu służą dwa palniki, osłona ochronna i regulatory mocy.

Materiałem do produkcji jest żeliwo, nie boi się częstego wystawiania na działanie wysokich temperatur i nie pęka przy nieostrożnym obchodzeniu się. Moc urządzenia nie dorównuje jego niewielkim rozmiarom - użytkownik będzie mógł ugotować dużą ilość pysznych dań. Solidne stopy wytrzymują nawet najbardziej śliskie powierzchnie.

grill Campingaz Plancha LX

Zalety:

 • ergonomiczny styl;
 • łatwość użycia;
 • mały rozmiar;
 • duża moc;
 • nogi nie ślizgają się ani nie chwieją.

Niedogodności:

 • nie ma siatki tworzącej korporacyjny wzorzec;
 • waży dużo.

Średni koszt - cena na zapytanie.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *