Najlepsze bieżnie roku 2020

1

Codzienny poranny jogging na świeżym powietrzu działa leczniczo na całe ciało, porządkuje myśli, dodaje wigoru i pewności siebie. Jeśli pogoda nie pozwala na bieganie po bulwarze lub parku, możesz to zrobić w swoim przytulnym, suchym i ciepłym mieszkaniu. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” zwraca uwagę na najlepsze bieżnie roku 2020. Recenzja na podstawie opinii klientów i ekspertów.

Rodzaje symulatorów

Osoby, które chcą kupić bieżnię do ćwiczeń w domu, powinny mieć świadomość, że mogą się one bardzo różnić i to nie tylko ceną. Miłośnicy biegania korzystają z trenażerów mechanicznych, magnetycznych, elektrycznych.

Mechaniczny

Najprostszy i najtańszy. Ich pas biegowy toczy się na rolkach, rozkręcając się pod wpływem wysiłku mięśni atlety. Szybkość aparatu jest równa prędkości, jaką może rozwinąć biegacz. Zaletą tego typu modeli jest ich niska cena.

Trenażery mechaniczne nie są odpowiednie dla osób niepełnosprawnych.

Magnetyczny

Charakteryzują się płynną pracą i brakiem szarpnięć. Ułatwia to przyciąganie sieci przez napęd magnetyczny. Na tym kończą się różnice z urządzeniami mechanicznymi. Urządzenie napędzane jest stopami. Sportowiec będzie musiał poświęcić więcej wysiłku, aby rozwinąć pasek, pokonując opór magnesu. Zwiększa się również obciążenie stawów. Ta opcja jest odpowiednia tylko dla przeszkolonej osoby.

Elektryczny

Takie tory wyposażone są w napęd elektryczny, system sterowania, programy treningowe, kontrolę prędkości oraz zmianę nachylenia taśmy. Tego typu urządzenie jest odpowiednie dla wszystkich, amatorów i profesjonalistów, zdrowych i chcących poprawić swoje zdrowie.

Kryteria wyboru najlepszej bieżni domowej

Takie symulatory nie są wybierane dla przyjemności lub prestiżu. Błędy w wyborze doprowadzą do pojawienia się w domu drogich i bezużytecznych „mebli”. Aby temu zapobiec, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując bieżnie, biorąc pod uwagę wielkość mieszkania, możliwości fizyczne i finansowe użytkownika.

Mechanika lub napęd elektryczny

Opcja mechaniczna jest niebezpieczna dla problematycznego kręgosłupa, bolących stawów, żylaków. Urządzenie napędzane elektrycznie jest wolne od tych wad. Prędkość i obciążenia są tutaj regulowane w trybach ręcznym i automatycznym.

Jednak mechanicy zbliżają trening jak najbardziej do rzeczywistego biegania w terenie i kosztują kilka razy taniej niż nowoczesne i zaawansowane wersje analogów zasilanych elektrycznie.

Wymiary urządzenia i dane fizyczne użytkownika

Wybierając bieżnię, weź pod uwagę swój wzrost i wagę. Zależy to od tego, jak długo wytrzyma bez awarii i jak wygodny będzie trening.Jeśli waga użytkowników mieści się w przedziale od 40 do 80 kg, należy wybrać symulator o dopuszczalnym obciążeniu do 100 kg. Ciężsi nabywcy powinni wybrać modele o dopuszczalnym obciążeniu do 120 - 160 kg.

Na wysokość 174 cm odpowiednie jest płótno o szerokości 41 cm i długości 127 cm. Dla wyższych joggerów aparat o długości i szerokości taśmy to 140-150cm x 51cm. Doświadczonym użytkownikom zaleca się wybieranie opcji z szerokimi dwu- lub trójwarstwowymi ostrzami odpornymi na zużycie.

Regulowane nachylenie

Aby osiągnąć maksymalny efekt z treningu, nowoczesne urządzenia wyposażone są w funkcję zmiany kąta nachylenia bieżni. Możesz wcisnąć przycisk i rozpocząć „wspinaczkę na wzgórze” bez wychodzenia z mieszkania. Jeśli poczujesz zmęczenie, wystarczy powtórzyć manipulację przyciskami i kontynuować przesuwanie po poziomej powierzchni. Możesz więc zmieniać obciążenie w zależności od ustawionego zadania treningowego: napompuj określone mięśnie lub schudnij.

Programy szkoleniowe

Nowoczesne modele bieżni czy sprzętu cardio mogą być przesycone różnymi opcjami, które nie są odpowiednie dla każdego użytkownika. Musisz wybrać symulator z funkcjonalnością, która zapewni osiągnięcie pożądanego rezultatu. Programy szkoleniowe są jak indywidualny mentor. Pomogą w zapewnieniu optymalnych obciążeń spełniających powierzone zadania: spalanie dodatkowych kalorii, rozwijanie różnych grup mięśni itp., Z uwzględnieniem wzrostu, wagi i poziomu sprawności fizycznej użytkownika. W tym celu nachylenie wstęgi i jej prędkość są automatycznie zmieniane.

Sterowanie symulatorem

Ta funkcja jest realizowana za pomocą wyświetlacza zamontowanego na konsoli urządzenia. Standardowy model pozwala na bieżąco monitorować prędkość, czas spędzony na treningu, przebyty dystans, wydatek energetyczny w kaloriach. W zaawansowanych urządzeniach można zaprogramować interwały zajęć, ustawić obciążenia uwzględniające wzrost, wagę i wiek biegacza lub chodzika, dostosować ich intensywność w zależności od wskazań pulsometru.

Wybór zależy od celów, przed którymi stoi użytkownik. Na zwykłe zajęcia wystarczy pierwsza opcja. Ci, którzy chcą poprawić swoje wyniki sportowe, odpowiednia jest opcja bardziej zaawansowana. Dostępność wielu opcji nie powinna być decydującym czynnikiem przy wyborze symulatora. Musisz ocenić, jak łatwe jest programowanie i obsługa.

Szybkość i moc

Prędkość jazdy można ustawić poprzez wybór programu lub ręcznie, naciskając przyciski na poręczach. Przeciętnemu użytkownikowi wystarczy model o maksymalnej prędkości 13 km / h. Sportowcy, którzy pracują na wynik, odpowiednie jest urządzenie, które przyspiesza taśmę do 19 km / h.

Popularność modeli w dużej mierze zależy od mocy silnika i dobrego układu tłumienia, który może zmniejszyć nacisk na połączenia. Wybierając utwór, należy wziąć pod uwagę własną wagę użytkownika. Duża waga wymaga mocnego napędu. Liczba ta waha się od 1,0 do 5 KM, w zależności od modelu. Optymalny może być silnik o mocy od 2 do 3,5 KM.

Kupując bieżnię, należy dokładnie przeczytać opis produktu, dowiedzieć się, ile kosztuje ten lub inny model. Pamiętaj, aby zapytać sprzedawcę o najlepszych producentów sprzętu do ćwiczeń i produkty, których firma lepiej kupić.

Projekt, zwartość i transport

Wybierz składany model z rolkami transportowymi. Nie zajmuje dużo miejsca w hali i można go łatwo przekształcić w stanowisko pracy i odwrotnie.

Bieżnię kupuje się na lata. Dlatego warto wybrać opcję, której wygląd cieszy oko i nie psuje wnętrza.

Niektóre popularne konsole mają dedykowane gniazda na butelkę z wodą, smartfon lub tablet. Dzięki temu treningi będą wygodniejsze i bardziej ciągłe.

W sprzedaży dostępne są profesjonalne tory. Wyróżniają się szerokim zakresem funkcji, najmocniejszymi silnikami, dużymi gabarytami i solidną wagą oraz są droższe.Są instalowane na siłowni. Chodniki domowe są lżejsze, zajmują mniej miejsca i są tańsze.

Najlepsze bieżnie do domu w 2020 roku

Po ustaleniu kryteriów wyboru bieżni przechodzimy do przeglądu najlepszych modeli 2020 roku według opinii klientów i wyników badań rynkowych przeprowadzonych przez ekspertów.

Applegate T10

Applegate T10, bardzo niezawodna maszyna elektryczna, która spodoba się początkującym użytkownikom, zajmuje dziesiąte miejsce w rankingu jakościowych trenerów. Tor wyposażony jest w 7-calowy wyświetlacz pokazujący aktualne informacje:

 • czas;
 • prędkość ruchu;
 • przebyty dystans;
 • ile spalonych kalorii.

Język angielski interfejsu jest prosty i zrozumiały nawet dla dziecka. Trenażer cardio wyposażony jest w silnik o mocy 1,5 KM. Zapewnia poruszanie się z prędkością 10 km / h, optymalną dla osób, które dopiero zaczynają biegać. Urządzenie wyposażone jest w dobry system amortyzacji, który pozwala na trening osobom ważącym poniżej 110 kg. Obecność rolek transportowych i stosunkowo niewielka waga (40 kg), możliwość złożenia, sprawiają, że jest wygodny w użytkowaniu w małych przestrzeniach.

Uwaga! Pas bieżni praktycznie się nie zużywa dzięki wierzchniej warstwie, do produkcji której użyto specjalnego polimeru. Dla lepszej przyczepności buta do płótna twórcy toru nadali jego powierzchni strukturę w kształcie rombu.

Applegate Т10 jest dostarczany na rynek przez szwedzkiego producenta sprzętu do ćwiczeń i posiada europejskie certyfikaty zgodności i bezpieczeństwa. Przystępna cena: około 30000 rubli.

Applegate T10

Zalety:

 • niedrogi;
 • wielkość bieżni zapewnia komfortowe warunki użytkowania;
 • zapewnione z dobrą amortyzacją;
 • składana, nie zajmuje dużo miejsca w mieszkaniu;
 • jakość jest gwarantowana odpowiednim certyfikatem.

Niedogodności:

 • nie ma wbudowanych programów;
 • nie ma funkcji zmiany kąta nachylenia;
 • brak przejrzystości obrazów na wyświetlaczu.

Victory Fit VF - 500

Model ma niewielkie rozmiary. Tor ma 36 cm szerokości i 104 cm długości, dzięki czemu lekcje są wygodne i bezpieczne nawet dla dzieci. Mała waga (26 kg) i składana konstrukcja sprawiają, że nadaje się do umieszczenia i nauki w małym mieszkaniu. Obecność dwunastu programów pozwala na wybór i różne tryby treningu. Wyświetlacz pokazuje:

 • czas trwania lekcji według czasu;
 • pokonana droga;
 • odczyty czujnika tętna.

Model wyposażony w klucz bezpieczeństwa, kółka transportowe. Napięcie pasa bieżni można regulować.

Ciekawy! Obracające się części tej maszyny są automatycznie smarowane. Dzięki tej użytecznej funkcji proces konserwacji modelu jest uproszczony, zapewniona jest jego stabilna i płynna praca.

Victory Fit VF-500 jest odpowiedni dla osób, które potrzebują aktywnego ruchu i są pozbawione tej możliwości ze względu na ograniczone warunki fizyczne. Tor porusza się z prędkością nieprzekraczającą 10 km / h. Obrazy na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym są wystarczająco jasne. Jest jedno ograniczenie. Maszyna nie jest przystosowana do obciążeń przekraczających 90 kg. Zajmuje dziewiątą linię w naszym rankingu.

Bieżnia Victory Fit VF-500

Zalety:

 • kompaktowy;
 • niski dźwięk;
 • niedrogi;
 • wygodna;
 • po prostu obsługiwany;
 • posiada wbudowane programy automatyczne.

Niedogodności:

 • ograniczenie wagi użytkownika do 90 kg;
 • niewystarczająca amortyzacja.

Clear Fit Enjoy TM 5.25.1

Na ósmym miejscu jest bieżnia domowa Clear Fit Enjoy TM 5.25. Urządzenie wyróżnia się rozbudowaną funkcjonalnością, może pracować przy obciążeniu do 130 kg, silnik o mocy 2 KM Twórcy postarali się, aby ćwiczenie na symulatorze było jak najbardziej komfortowe. Jego wyposażenie obejmuje:

 • złącze do odtwarzacza MP3;
 • wbudowane głośniki;
 • wysokiej jakości system amortyzacji;
 • 13 wbudowanych programów;
 • dodatkowe kompensatory dla większej stabilności;
 • Uchwyt szklany.

Główna różnica w stosunku do poprzednich modeli polega na tym, że kąt nachylenia toru może zmieniać się w granicach 15 stopni.Odbywa się to za pomocą klawiszy wbudowanych w poręcze, bez zatrzymywania urządzenia w dogodnej wysokości. Długość i szerokość wstęgi zwiększono odpowiednio do 46 i 125 cm. Prędkość jazdy sięga 16 km / h. Mimo swoich wysokich parametrów technicznych urządzenie nie jest przeznaczone do uprawiania sportów wyczynowych i nie jest zalecane do montażu na siłowniach. To dobra wielofunkcyjna maszyna domowa dla szerokiej gamy biegaczy o różnych cechach fizycznych. Średnia cena modelu to 40500 rubli.

Clear Fit Enjoy TM 5.25.1

Zalety:

 • wyposażony w wytrzymałą trójwarstwową tkaninę;
 • dobra amortyzacja dzięki sześciu elastomerom;
 • działa cicho;
 • kąt nachylenia można zmieniać, ustawiając różne programy i ręcznie, za pomocą wygodnych przycisków na poręczach;
 • wyposażony w kolorowy wyświetlacz LCD.

Niedogodności:

 • czujnik tętna nie jest wystarczająco czuły;
 • jakość plastiku poręczy jest niska.

Charakterystyka ogólnaAppleGate T10VictoryFit VF-500Clear Fit Enjoy TM 5.25.1
Typelektrycznyelektrycznyelektryczny
Projektskładanyskładanyskładany
Maksymalna waga użytkownika110 kg90 kg130 kg
Możliwość profesjonalnego użytkunienienie
Wymiary pasa do biegania40x12243x104 cm42x125 cm
Specyfikacja
Silnik1,5 h.p. (Schneider Electric)1,5 h.p.2 h.p.
Prędkość pasa bieżni0,80 - 10 km / h0,80 - 10 km / h1-16 km / h
Regulacja kąta nachylenianienieautomatyczny (płynny), maksymalny kąt nachylenia 15 stopni.
Pomiar tętnanietak, zamontuj na uchwycietak, zamontuj na uchwycie
Programy
Liczba programów szkoleniowychnie1213
Wbudowane programynieSzybki start, trening na czas, trening na odległośćzwyczaj
Wyświetl odczytyprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkośćprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, pomiar tętnaprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, nachylenie, pomiar tętna
Dodatkowe informacje
Cechy konstrukcyjnekompensatory nierówności podłogi, rolki / koła transportowe, system amortyzacjikompensatory nierówności podłogi, rolki / koła transportowekompensatory nierówności podłogi, uchwyt na kubek, rolki / kółka transportowe, system amortyzacji
Wbudowane urządzenianieniegłośniki
Wymiary (SxWxG):70 x 119 x 157 cm60 x 107 x 136 cm69 x 116 x 168 cm
Waga40 kg26 kg56 kg
Cechy:nieniepodłączenie odtwarzacza mp3
Średnia cena RUB300003500040500

Body Sculpture BT- 2740

Siódme miejsce w naszym topie to Body Sculpture BT-2740. Jest to budżetowa wersja toru magnetycznego o długości 110 cm i szerokości 40 cm Model można łatwo składać i przesuwać na rolkach transportowych. Maszyna wyposażona jest w ręczną regulację kąta nachylenia. Może być używany przez biegaczy, których waga nie przekracza 110 kg. Kupujący zwracają uwagę na prostotę konstrukcji składania, cichą pracę oraz precyzyjne przestrzeganie określonych parametrów. Podczas zajęć na dużym i jasnym ekranie można obserwować przydatne informacje:

 • czas trwania treningu;
 • długość dystansu;
 • spalone kalorie;
 • prędkość i częstotliwość uderzeń serca.

Bieżnia posiada wbudowane czujniki tętna. Obciążenie ma 8 poziomów. Urządzenie jest cenione za wysokiej jakości system amortyzacji i przystępną cenę średnio - 15500 rubli.

Body Sculpture BT- 2740

Zalety:

 • prostota konstrukcji i łatwość poruszania się;
 • niedrogie;
 • bezproblemowe działanie;
 • czytelny wyświetlacz;
 • możliwość wyboru poziomu obciążenia z ośmiu opcji.

Niedogodności:

 • kąt nachylenia ustawiany jest ręcznie;
 • słaba jakość wykonania.

Clear Fit Eco ET 16 Al

Jest to profesjonalny model elektryczny wyposażony w mocny silnik o mocy 2,5 KM. Obciążenie projektowe - do 130 kg. Tor wykonany z wytrzymałego materiału Diamond może przyspieszać od 0,8 do 16 km / h przy zachowaniu płynnej jazdy. Długość i szerokość płótna odpowiednio 130 i 46 cm pozwalają czuć się dość komfortowo podczas zajęć. Dostępnych jest 18 programów szkoleniowych. Pięć z nich jest zależnych od pulsu.Obecność trybu niestandardowego pozwala dostosować symulator według własnego uznania, tworząc indywidualny program treningowy z obciążeniami odpowiadającymi poziomowi treningu.

Dzięki oryginalnej konstrukcji systemu amortyzacji Easy Decline stawy są chronione przed nadmiernym naprężeniem. Bezstopniowa automatyczna regulacja pochylenia w zakresie 15 stopni uzupełnia zestaw przydatnych funkcji. Urządzenie kosztuje około 60000 rubli. Ale to uzasadnia koszty. Model zajmuje szóste miejsce w naszym rankingu.

Clear Fit Eco ET 16 Al

Zalety:

 • duży wybór programów szkoleniowych;
 • doskonały system amortyzacji;
 • optymalna szerokość wstęgi;
 • moc jest płynnie regulowana;
 • wysoka dokładność odczytów monitora tętna;
 • możliwość użytku profesjonalnego i domowego.

Niedogodności:

 • kosztowny;
 • raczej nieporęczny i ciężki.

Charakterystyka ogólnaBody Sculpture BT- 2740Clear Fit Eco ET 16 Al  
Typmagnetycznyelektryczny
Projektskładanyskładany
Maksymalna waga użytkownika110 kg130 kg
Możliwość profesjonalnego użytkuniejest
Wymiary pasa do biegania40x11046x130 cm
Specyfikacja
Silnik2,5 h.p.
Prędkość pasa bieżni0,80 - 16 km / h
Regulacja kąta nachyleniaręczny (krokowy)automatyczny (płynny), maksymalny kąt nachylenia 15 stopni.
Pomiar tętnatak, zamontuj na uchwycietak, zamontuj na uchwycie
Programy
Liczba programów szkoleniowychliczba poziomów obciążenia - 818; zależne od pulsu - 5
Wbudowane programyniestałe tętno, niestandardowe
Wyświetl odczytyprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, pomiar tętnaprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, nachylenie, pomiar tętna
Dodatkowe informacje
Cechy konstrukcyjnekompensatory nierówności podłogi, rolki / koła transportowekompensatory nierównej podłogi, uchwyt na kubek, rolki / kółka transportowe, system amortyzacji
Wbudowane urządzenianienie
Wymiary (SxWxG):77 x 131 x 136 cm74 x 138 x 168 cm
Waga36 kg63 do
Cechy:nieMożliwość podłączenia bezprzewodowego czujnika tętna
Średnia cena RUB1550060000

Pas startowy Yamaguchi

Piąty w rankingu to Yamaguchi Runway. Całkowicie płaski model bez szyn, poręczy i konsoli wyświetlacza. Dzięki niewielkiej wadze (25 kg) i smukłemu korpusowi (4,7 cm) z łatwością zmieści się pod łóżkiem. Nadaje się do bardzo małych mieszkań. Silnik 1 KM przyspiesza płótno do 6 km / h. W tym przypadku biegacz doświadcza takich samych wrażeń, jak na profesjonalnym trenerze. Maszyna automatycznie dostosowuje się do określonego tempa na podstawie pozycji stóp sportowca. Wybór poziomu obciążenia jest ograniczony do trzech trybów. Start następuje poprzez dotknięcie stóp płótna. Kąt nachylenia i czujnik tętna nie są dostarczane. Dla niektórych jest to powód do rozczarowania. Jednak popularność tego modelu rośnie. Jego średni koszt to 49500 rubli.

Bieżnia Yamaguchi Runway

Zalety:

 • niezawodny silnik;
 • obecność inteligentnych ustawień;
 • bardzo skromne wymiary;
 • oryginalny wygląd;
 • możliwość szybkiego uruchomienia.

Niedogodności:

 • szybkie zużycie płótna;
 • brak regulacji kąta pochylenia;
 • niewystarczające udostępnienie automatycznych programów szkoleniowych.

Unix Fit MX - 450V

Maszyna ta była bestsellerem w 2018 roku. Zaprojektowana do użytku domowego, może konkurować z profesjonalnymi torami. Wyposażony w silnik o mocy 2 KM. Przyspiesza płótno do 14 km / h. Zalecane dla użytkowników o wadze poniżej 130 kg. Wygląda bardzo stylowo. Bezproblemowa w działaniu, ostrze jest odporne na zużycie. Łatwo to dostosować dla siebie. Istnieje funkcja zmiany kąta nachylenia w granicach 15 stopni. System amortyzujący zmniejsza naprężenia w połączeniach dzięki sześciu elastomerom zintegrowanym z pokładem. Zamontowany na wytrzymałej ramie.

Ważny! Funkcja składania jest realizowana za pomocą siłownika hydraulicznego i nie wymaga wysiłku.

Urządzenie jest wyposażone w funkcje zapewniające maksymalny komfort użytkowania podczas treningu:

 • podłączenie urządzeń audio i wideo przez AUX, USB;
 • wbudowany system głośników;
 • gniazda na kieliszek i tablet.

Model ceniony za stylowy design, prostotę i niezawodność. Dzięki unikalnemu systemowi tłumienia hałasu Smartex silnik pracuje prawie bezgłośnie. Jego średnia cena to 38000 rubli. Według opinii klientów utwór uzasadnia swój koszt.

Unix Fit MX - Bieżnia 450V

Zalety:

 • zaawansowana funkcjonalność;
 • moc silnika;
 • niezawodność konstrukcji;
 • 15 wbudowanych programów;
 • 11 poziomów obciążenia;
 • stosunkowo niedrogie;
 • Łatwość sterowania.

Niedogodności:

 • dość duże wymiary (42 x 120 cm).

Zajmuje czwarte miejsce w naszym rankingu.

Charakterystyka ogólnaYamaguchi RunWay UnixFit MX - 450V  
Typelektrycznyelektryczny
Projektskładany
Maksymalna waga użytkownika110 kg130 kg
Możliwość profesjonalnego użytkunienie
Wymiary pasa do biegania47x12042x120 cm
Specyfikacja
Silnik0,5 h.p.2 h.p.
Prędkość pasa bieżni0,50 - 6 km / hdo 14 km / h
Regulacja kąta nachylenianieautomatyczny (płynny), maksymalny kąt nachylenia 15 stopni.
Pomiar tętnanietak, zamontuj na uchwycie
Programy
Liczba programów szkoleniowychliczba poziomów obciążenia - 315; poziomy obciążenia - 11
Wbudowane programynieSzybki start
Wyświetl odczytyprzebyty dystansprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, pomiar tętna
Dodatkowe informacje
Cechy konstrukcyjnekompensatory nierówności podłogi, rolki / koła transportowe, system amortyzacjikompensatory nierównej podłogi, uchwyt na książki, uchwyt na szkło, kółka / kółka transportowe, system amortyzacji
Wbudowane urządzenianiegłośniki
Wymiary (SxWxG):62 x 9 x 144 cm66 x 125 x 148 cm
Waga25 kg61 kg
Cechy:nieAUX, USB
Średnia cena RUB4950038000

Ammity Classic ATM 518 TFT

Ten model jest jednym z trzech liderów w rankingu. Producenci gwarantują jego prawidłowe działanie dla użytkowników o wadze do 160 kg. Przy tej masie potrzebny był mocny, cichy silnik (3 KM), zdolny do przyspieszenia toru do 18 km / h. Płótno o szerokości 54 cm pozwala czuć się komfortowo podczas treningu. Symulator posiada 47 programów treningowych pozwalających na ustawienie trybu treningu na dowolnym poziomie trudności. Te dwa programy zmieniają obciążenia zgodnie z odczytami czujnika tętna.

Urządzenie wyposażone jest w system Smart Running. Jest to możliwość tworzenia własnego profilu z zapisywaniem i śledzeniem wyników treningu, tętna i oceną dynamiki zmian. Konsola wyposażona jest w kolorowy wyświetlacz z rosyjskim interfejsem.

Czujniki tętna są wbudowane w uchwyt. Komputer pokładowy można zsynchronizować ze smartfonem przez Bluetooth.

Model ma średnią cenę 95000 rubli, która nie jest dostępna dla wszystkich. Ale w przypadku potężnej maszyny cardio z ogromną liczbą funkcji koszty te są uzasadnione. Kupujący wystawiają najlepsze recenzje tego utworu.

Bieżnia Ammity Classic ATM 518 TFT

Zalety:

 • wysokiej jakości materiały i montaż;
 • szeroki wybór programów;
 • moc silnika;
 • szerokie płótno;
 • możliwość podłączenia smartfonów, tabletów;
 • solidna konstrukcja wytrzymuje duże obciążenia.

Niedogodności:

 • drogi symulator;
 • pas cardio nie jest wliczony w cenę.

Hastings Evok

Drugą linię oceny otrzymała bieżnia elektryczna Hastings Evok. Model daje poczucie komfortu podczas treningu i charakteryzuje się optymalnymi wymiarami do małych mieszkań. Symulator wyposażony jest w silnik o mocy 1,2 KM. Mogą z niego korzystać właściciele o wadze do 120 kg. Pas do biegania ma 120 cm długości i 40 cm szerokości, z tego bieżnika mogą korzystać nawet wysocy biegacze. Kąt ostrza jest regulowany ręcznie. Model wyposażony jest w 25 programów treningowych, nie licząc wbudowanego własnego.Płótno może przyspieszyć do 14 km / h.

Symulator jest składany i posiada rolki transportowe. Obecność samozamykacza hydraulicznego pozwala bez większego wysiłku przekształcić tor w pozycję magazynową. Konsola wyposażona jest w wysokiej jakości wyświetlacz, który pozwala na śledzenie przydatnych informacji, a także sloty na smartfon i szklankę. Ten model można kupić za 32000 rubli (średnia cena). Nie jest to drogie, biorąc pod uwagę jakość produktu i oczekiwany efekt.

Bieżnia Hastings Evok

Zalety:

 • Łatwość sterowania;
 • wyposażony w 25 programów treningowych;
 • funkcja kontroli pulsu;
 • składane + rolki transportowe;
 • niski dźwięk.

Niedogodności:

 • czujniki impulsów mają błąd;
 • ręczna regulacja kąta pochylenia;
 • resetowanie timera co 100 minut.

Rodzina TM 400M

Najlepsza bieżnia roku 2020, według kupujących i ekspertów, to Family TM 400M. Przystępna cena łączy się w tym modelu z zaawansowaną funkcjonalnością. Średnia cena symulatora to 34000 rubli. Idealny dla osób prowadzących zdrowy tryb życia, aby utrzymać swoją kondycję fizyczną na dobrym poziomie w domu. Doskonały do ​​utraty wagi. Zaprojektowany dla maksymalnej wagi użytkownika nieprzekraczającej 130 kg. Wyposażony w analizator masy tkanki tłuszczowej, silnik o mocy 2 KM, który zapewnia prędkość sieci do 14 km / h.

Uwaga! Opinie klientów obfitują w pochwały dla systemu amortyzacji Family TM 400M w porównaniu ze starszymi wariantami tego producenta. Wyposażenie modelu w systemy Real Cushion i Advanced Cushion chroni biegacza przed przeciążeniem stawów i więzadeł.

Symulator jest wyposażony w zrusyfikowaną konsolę sterującą, klawisze i przyciski wbudowane w poręcze. Niebieski ekran wyświetla aktualne informacje:

 • spalone kalorie;
 • pokonana droga;
 • upływający czas;
 • tętno;
 • wybrany program treningowy.

Warto podkreślić niezawodność konstrukcji, pokład pogrubiony do 1,8 mm. Solidna stalowa rama. Bieżnia wyposażona jest w urządzenia kompensujące, które pozwalają na ustawienie jej na nierównych podłogach. Zmiana kąta nachylenia wstęgi odbywa się w trybie ręcznym. Ta wada jest nawet mile widziana przez niektórych użytkowników.

Bieżnia Family TM 400M

Zalety:

 • mały rozmiar i średnia waga (44 kg);
 • chłodzony silnik;
 • doskonałe amortyzatory;
 • różne programy szkoleniowe;
 • niska cena

.

Niedogodności:

 • brak automatycznej zmiany kąta pochylenia

Charakterystyka ogólnaAmmity Classic ATM 518 TFTHastings EvokRodzina TM 400M
Typelektrycznyelektrycznyelektryczny
Projektskładanyskładanyskładany
Maksymalna waga użytkownika160 kg120 kg130 kg
Możliwość profesjonalnego użytkunienienie
Wymiary pasa do biegania54x140 cm40x120 cm40x120 cm
Specyfikacja
Silnik3 h.p.1,5 h.p. (Leeson)2 h.p.
Prędkość pasa bieżni0,80 - 18 km / h0,80 - 12 km / h0,80 - 14 km / h
Regulacja kąta nachyleniaautomatyczny (płynny), maksymalny kąt nachylenia 15 stopni.ręczny (krokowy)ręczny (krokowy)
Pomiar tętnatak, zamontuj na uchwycietak, zamontuj na uchwycietak, uchwyt na klatkę piersiową, uchwyt
Programy
Liczba programów szkoleniowych47; zależne od pulsu - 22513
Wbudowane programySzybki start, stałe tętno, wzniesienia, trening na czas, trening na odległość, niestandardowezwyczajSzybki start, trening czasu, trening na odległość, ocena tkanki tłuszczowej
Wyświetl odczytyprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, nachylenie, pomiar tętnaprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, pomiar tętnaprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, nachylenie, pomiar tętna
Dodatkowe informacje
Cechy konstrukcyjnekompensatory nierównej podłogi, uchwyt na kubek, rolki / kółka transportowe, system amortyzacjikompensatory nierównej podłogi, uchwyt na kubek, rolki / kółka transportowe, system amortyzacjikompensatory nierównej podłogi, uchwyt na książki, uchwyt na szkło, kółka / kółka transportowe, system amortyzacji
Wbudowane urządzenianieniegłośniki
Wymiary (SxWxG):88 x 142 x 182 cm64 x 114 x 154 cm67 x 136 x 160 cm
Waga76 kg50 kg44 kg
Cechy:bezprzewodowy czujnik tętna; opcjonalny pas piersiowyPołączenie MP3nie
Średnia cena RUB950003200034000

Jakie mięśnie kołyszą się na bieżni

Podobnie jak urządzenie cardio, bieżnia może pomóc złagodzić stres, zbudować wytrzymałość, spalić dodatkowe kalorie oraz poprawić pracę serca i układu oddechowego. Jednak bieganie i spacery, jako podstawowe ćwiczenia fizyczne, rozwijają i utrzymują cały układ mięśniowy w dobrej kondycji. Regularne ćwiczenia będą korzystne dla mężczyzn z nadwagą oraz dla kobiet, które chcą poprawić swoją sylwetkę.

Trening na bieżni obciąża przede wszystkim mięśnie dolnej części ciała: mięśnie pośladków, przednią i tylną część uda, łydki, tylną i przednią część piszczeli, mięśnie stóp. Ponadto bieganie i różne ćwiczenia związane z chodzeniem łączą do pracy prawie wszystkie mięśnie górnej części ciała: lędźwiowe, miednicy, brzucha. Ramiona i plecy nie pozostają bez pracy.

Co wpływa na zmianę kąta nachylenia

Zmieniając kąt nachylenia pasa bieżni i zwiększając prędkość jego ruchu, użytkownik zwiększa obciążenie. To urozmaica trening, poprawia wytrzymałość i rozwój koordynacji, intensywniej spala kalorie. Wraz ze wzrostem nachylenia zwiększa się obciążenie łydek, bioder i barków, ponieważ ramiona pracują ciężej podczas wchodzenia pod górę.

Uwaga! Korzystanie z pochylni może być szkodliwe dla zdrowia kobiet w ciąży i osób starszych. Początkujący użytkownicy mogą korzystać z tej funkcji na siłowni pod okiem trenera.

Trening cardio

Aby urozmaicić proces treningowy, ćwiczenia na bieżni można przeplatać z treningiem siłowym.
Połączenie treningu aerobowego i siłowego jest ukierunkowane na różne grupy mięśni. Zestaw skutecznych ćwiczeń na spalanie kalorii przedstawia się następująco:

 1. „Poszarpany bieg”. Symulator jest ustawiony na niską prędkość. Co dwie minuty prędkość zmienia się z niskiej na wysoką iz powrotem. Ćwiczenie trwa 10 minut.
 2. Bezpośrednio po biegu tor zatrzymuje się i przysiad ze sztangą lub przysiad ze sztangą jest wykonywany bez przerwy. Liczbę przysiadów i ciężar ładunku dobiera się niezależnie, w oparciu o ich możliwości fizyczne (nie „aż do upadku”).
 3. Zaraz po przysiadach, bez przerwy wracamy do symulatora. Znowu dziesięciominutowy „nierówny bieg”.

Zajęcia trwają nie dłużej niż 40 minut. Biorąc pod uwagę ich intensywność, wystarczy to do wytrenowania większości grup mięśni i układu cardio. Takie treningi pomagają spalać tłuszcz, szczególnie w dolnej części pleców i brzucha. Więc kostki abs pojawią się po chwili. Ćwiczenia są dobre zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców.

Ćwiczenia na pośladki i biodra

 1. Trener na małej prędkości. Kroki boczne wykonuje się naprzemiennie z prawą i lewą stroną w półsiadu. Aby wzmocnić efekt, możesz użyć gumki gimnastycznej, zakładając ją na nogi tuż nad kolanami.
 2. Prędkość toru jest niska. Ataki wykonuje się naprzemiennie prawą i lewą nogą, z zamachem wyprostowanej nogi do tyłu. Tutaj możesz również użyć gumki gimnastycznej.
 3. Bieganie po bokach ze skrzyżowanymi nogami, najpierw prawą, potem lewą stroną do przodu. Prędkość taśmy jest niska. Możesz użyć gumki. Ćwiczenia na pośladki, biodra, brzuch.

Ćwiczenia kostki brzucha

Piękne, wyrzeźbione mięśnie brzucha nadają ciału harmonijnego, atletycznego wyglądu. Prasa to umowna nazwa grupy mięśni składającej się z:

 • mięsień prosty, pracujący podczas skręcania;
 • mięśnie skośne wewnętrzne i zewnętrzne zaangażowane w rotację ciała;
 • poprzeczny.

Podział prasy na górną i dolną jest złudzeniem. Jest to mięsień prosty i nie jest podzielony na pół. Jest podzielony na osławione „kostki” mostami ścięgnistymi. Głębiej niż inne jest mięsień zwany poprzecznym.Umiejscowienie rozciągnięcia ścięgna w górnej jednej trzeciej części jest „ukryte” za mięśniem prostym, a dolna trzecia znajduje się przed mięśniem prostym. Utrudnia to obliczenie „dolnych kostek”

Głęboki trening mięśni brzucha zależy od ilości powtórzeń, rozwijających wytrzymałość brzucha. Budowanie mięśni osiąga się poprzez zwiększenie obciążenia i zmniejszenie liczby powtórzeń. Mięśnie skośne są trenowane przez skręcanie ciała podczas siedzenia z ciężarami. Możesz przeczytać o najlepszych ćwiczeniach brzucha. tutaj.

Ale same ćwiczenia siłowe na brzuch nie przyniosą ulgi w mięśniach. Każdy to ma, ale ukrywa się pod warstwą tłuszczu. Dieta i ćwiczenia aerobowe, zwłaszcza ćwiczenia na bieżni elektrycznej, pomogą Ci skutecznie się ich pozbyć. Kostki staną się widoczne, gdy procent tkanki tłuszczowej spadnie do 10. Przy 6% kostki wyróżniają się w zrelaksowanej pozycji.

Zakup aparatu sercowo-naczyniowego jest drogi. Ale to inwestycja w siebie, w zdrowie i urodę ciała. Po zapoznaniu się z kryteriami wyboru urządzenia, zrób prezent sobie lub bliskim, kup bieżnię i zacznij nowe życie. Jeśli masz doświadczenie w obsłudze bieżni od tych omówionych w artykule, podziel się swoimi wrażeniami w komentarzach.

1 KOMENTARZ

 1. Lubię bieżnie, lubię biegać. I dobrze, że pojawiły się teraz super kompaktowe, które nie służą jako wieszak, bo można je wyjmować pod łóżko jak to samo Aplegate.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *