Najlepsze lornetki na rok 2020

0

Obserwowanie gwiazd. Dla ptaków. Uwielbiasz obserwować zachowanie zwierząt w ich środowisku. Weź udział w przedstawieniach teatralnych. Jeśli masz podobne hobby, prawdopodobnie interesuje Cię precyzyjna lornetka. Redakcja serwisu "best-pl.designuspro.com" oferuje ocenę najlepszych lornetek na rok 2020, po zapoznaniu się z którą możesz zdecydować o opcji zakupu.

Kryteria wyboru lornetki

Co znaczą te liczby

Patrząc na lornetkę nie sposób nie zauważyć liczb, np. 10 x 50 czy 8 x 42. Pierwsza liczba oznacza stopień powiększenia: jeśli 10, lornetka powiększy obiekt w kadrze 10 razy. Druga cyfra oznacza średnicę soczewki i jest wyrażona w milimetrach.

Dzieląc drugą cyfrę przez pierwszą, uzyskuje się wartość źrenicy wyjściowej, czyli średnicę wiązki światła docierającej do oka. Zatem, dzieląc 50 na 10, źrenica wyjściowa ma 5 mm.

Są ważne rzeczy, które należy wiedzieć o powiększeniu i średnicy. Po pierwsze, im większe powiększenie, tym niższa jasność. Dzieje się tak, ponieważ chociaż wyświetlany obiekt jest duży, kąt widzenia staje się węższy. Dlatego ci, którzy chcą szerokiego kąta widzenia, wybierają powiększenie nie 10-krotne, ale mniejsze. Po drugie, im większy obiektyw, tym lepiej, bo będzie więcej światła. Patrząc na zmierzch, zachód słońca lub szukając gwiazdy, lepiej mieć duży obiektyw w słabym świetle. Standardowe rozmiary wahają się od 30 mm do 50 mm. Obiektywy kompaktowe mają soczewki 20 mm lub mniejsze. Modele do obserwacji astronomicznych są większe niż 50 mm.

Rodzaje soczewek

Zastosowany materiał: szkło lub plastik. Większość lornetek jest wyposażona w szklane okulary, które zapewniają lepszą jakość obrazu, ale są droższe. Zalety plastiku to niższy koszt i odporność na uderzenia. Plastikowe soczewki najnowszej generacji przekazują obraz prawie jak szkło, są nieco droższe od konwencjonalnych plastikowych i są dziś najwygodniejsze.

Wada soczewki szklanej - odbicie. Ten problem rozwiązuje kosztowna obróbka antyrefleksyjna. Aby określić stopień przetworzenia, spójrz na sadzonki. C oznacza, że ​​jedna warstwa jest nakładana w pewnych odstępach czasu. FC - wszystkie soczewki są zakryte. MC wskazuje, że wiele warstw jest nałożonych tylko na część soczewek. FMC - Wszystkie soczewki mają nałożone wiele warstw. Te ostatnie są lepsze, ale droższe.

Niedrogie lornetki mają inicjały VK-7 i profesjonalne znaczenia VAK-4. Są to rodzaje okularów, te drugie mają wyższy współczynnik załamania światła, dają wyraźniejszy obraz.

Porro lub Roof. W pierwszym przypadku wiązka światła odbija się pod kątem 450, lornetka ma szeroki korpus, przekształcając obiekty. Drugi system odbicia jest bardziej skomplikowany, soczewka i okular w tej samej sieci optycznej dają dokładniejszy, szczegółowy obraz, korpus jest bardziej zwarty. Pryzmaty dachowe są podzielone na typy Abbe-Koeniga i Schmidta-Pechana. Abbe-Koenig odbija światło tylko trzykrotnie (np. Czterokrotnie Porro), co ogranicza utratę światła.Schmidt-Pechan pozwala na wykonanie mniejszego układu optycznego niż Abbego-Koeniga.

Skupienie

Istnieją różne sposoby ustawiania ostrości w lornetce. Niektóre mają regulację dioptrii, jeśli jedno oko widzi lepiej niż drugie. Wiele z nich ma środkowy pierścień, który obracają, aby ustawić ostrość na obiekcie. Lornetki wodoodporne mają pierścień na każdą soczewkę, dzięki czemu mają dwa różne ogniskowanie. Niektóre lornetki w ogóle nie ustawiają ostrości. Zaleca się stosowanie ich przez krótki czas, ponieważ bardzo obciążają oczy.

Spotkanie

Najlepsze lornetki to takie, które odpowiadają indywidualnym potrzebom. Jeśli potrzebujesz lornetki 10x50, nie można powiedzieć, że lornetka 10x42 jest lepsza. Przed zakupem ważne jest, aby określić, do czego lornetka będzie używana.

 • Polowanie.

Polecane modele w pełni pokryte gumą, wodoodporne, kompaktowe, o powiększeniu od 7 do 10 do polowań ogólnych lub od 12 do 16 do sportów.

 • Obserwowanie ptaków.

Lornetka 8x42 to standard w tej dziedzinie, ale modele 10x42, 10x50 i 12x50 są niezbędne do szczegółowej obserwacji małych i odległych gatunków.

 • Na łodzi.

Model wodoodporny z dużą średnicą soczewki i gumową powłoką. Bardziej korzystnie 7x50, 7x42, 8x42, 10x42.

 • Koncerty, teatry.

Odpowiednie są lornetki szerokokątne 5 × 25 i 8 × 25 lub kompaktowe modele 4 × 30, 7 × 18, 7 × 21.

 • Na świeżym powietrzu.

Szeroki wybór: 7 × 35, 7 × 50, 8 × 42, 10 × 42. Wśród kompaktowych 8 × 30 lub 10 × 30. Polecany wodoodporny na kemping.

 • Ogólnego stosowania. Rekreacja. Wycieczki.

Kompaktowa lornetka szerokokątna 7 × 35, 8 × 42, 10 × 42, 10 × 50.

Najlepsi producenci

Czy marka jest ważna? Jeśli chodzi o instrumenty optyczne, tak. Wysokiej jakości okazy wymagają wyjątkowej precyzji i są konstruowane przy użyciu wyrafinowanych technik. Najwięksi producenci, liderzy rynku: Zeiss, Nikon, Leica, Canon, Levenhuk, Bresser, Olympus, Veber, Celestron, Bushnell. Rosyjski: KOMZ, Zenit.

Wybór według ceny

Najwyższej klasy lornetki kosztują dużo pieniędzy, ceny z łatwością przekraczają sto tysięcy rubli. Wynika to z zastosowania wysokiej jakości materiałów, dużej precyzji wykonania optyki, obróbki powierzchni skutecznymi powłokami, wypełnienia tubusów gazem antykondensacyjnym. Nie oznacza to jednak, że niedrogie lornetki są kiepskiej jakości. Mają różne szkło, ilość i jakość powłok antyrefleksyjnych oraz inne szczegóły, które wpływają na jasność i ostrość obrazu. Ale dla większości użytkowników sprawdzą się lornetki średniej jakości. Najwyższej klasy instrumenty przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych, wojskowych, naukowych, astronomicznych. Mają takie opcje, że amatorzy po prostu ich nie potrzebują.

Lornetki z aparatem cyfrowym

To są nowe przedmioty. Producenci eksperymentują, wprowadzając aparaty cyfrowe i aparaty do lornetek. Ale jak dotąd na świecie jest niewiele takich modeli. Lornetki firmy Sony kosztują prawie sto tysięcy rubli. Posiada wbudowane soczewki optyczne, wizjery, moduły cyfrowe, stabilizatory, procesory, mikrofony i inną elektronikę.

Przystępne ceny w Chinach. Ali Express ma wybór. Ale rady ekspertów sprowadzają się do tego, że stosowane są tam przestarzałe elementy i ograniczona funkcjonalność, ponieważ historycznie techniczne innowacje optyczne pochodzą z innych krajów. Powinienem kupić czy nie? Ty decydujesz.

Taka lornetka pozwala nie tylko obserwować, ale także nagrywać filmy i fotografować. Wystarczy spojrzeć, a on wszystko zapisuje i zapisuje na karcie pamięci. Następnie możesz go oglądać w dowolnym miejscu, na ekranie komputera, na telewizorze. Niektóre lornetki mają mały ekran. Wady: słaby obraz w ciemności, praca na baterii, duża waga.

Najlepsze lornetki na rok 2020

Nikon Monarch 5 8 x 42 do obserwacji przyrody i ptaków

Te potężne lornetki są kompaktowe i lekkie. Aluminiowa obudowa optyczna. Wygodny chwyt. Mocne strony firmy Nikon Monarch to szkło ED (o ultra-niskiej dyspersji), gruba gumowa powłoka, wewnętrzny system ogniskowania w połączeniu z dobrym odstępem wzroku wynoszącym 20 mm, co pozwala obserwować nawet tekto nosi okulary.

Dzięki doskonałej optyce i doskonałej ostrości lornetki zyskały reputację wśród obserwatorów ptaków i obserwatorów przyrody.

Specyfikacje:

Parametry Wartości
Powiększenie 8x
Średnica obiektywu42 mm
Wyjdź ze źrenicy5,25 mm
Kątowe pole widzenia rzeczywiste6.3°
Widoczne kątowe pole widzenia47.5°
Pole widzenia w odległości 1000 m110 m
Najmniejsza odległość ostrzenia2,4 m
Typ pryzmatuDach
Skupieniecentralny
WymiarySzer. 130 mm Dł. 145 mm
Waga590 g
Nikon Monarch 5 8 x 42 do obserwacji przyrody i ptaków

Zalety:

 • Kompaktowa lekka lornetka;
 • Soczewki ED;
 • Wielowarstwowa powłoka soczewki;
 • Etui jest chronione przed wilgocią i kurzem;
 • Jest wypełnienie gazem;
 • Z funkcją przeciwmgielną;
 • Cena obejmuje wyściełany pokrowiec i pasek na ramię.

Niedogodności:

 • Pokazuje aberrację chromatyczną w warunkach silnego oświetlenia.

Olympus 10 x 50 DPS I Najlepszy stosunek ceny do wydajności

Model wart wydanych pieniędzy. Olympus DPS jest uważany za amatora, ale nie ustępuje profesjonalnym lornetkom. Trwałe wykończenie wysokiej jakości, bardzo szerokie pole widzenia 65 stopni. Powlekane soczewki zapewniające jasność, kontrast i ochronę UV.

Obiektyw jest specjalnie zaprojektowany do obserwacji poruszających się obiektów, dlatego lornetka jest zalecana dla obserwatorów ptaków i myśliwych.

Według kupujących: wygodne dla oczu; ok, dobrze leży w dłoni; źdźbła trawy widoczne z 20 piętra; można bez szkody rozłożyć / złożyć do dalszej eksploatacji; mocny pasek na szyję uchronił lornetkę przed upadkiem.

Specyfikacje:

ParametryWartości
Powiększenie10x
Średnica obiektywu50 mm
Wyjdź ze źrenicy5 mm
Kątowe pole widzenia rzeczywiste6.5°
Widoczne kątowe pole widzenia65°
Pole widzenia w odległości 1000 m114 m
Najmniejsza odległość ostrzenia6 m
Typ pryzmatuPorro
Regulacja odległości między źrenicami60-70 mm
Regulacja dioptrii± 2D
Skupieniecentralny
WymiarySzer. 191 mm Dł. 178 mm Wys. 63 mm
Waga855 g
Olympus 10 x 50 DPS I Najlepszy stosunek ceny do wydajności

Zalety:

 • Szeroki kąt widzenia 65 stopni;
 • Wielowarstwowa powłoka przeciw intensywnej jasności;
 • Ochrona przed promieniowaniem UV;
 • 10-krotne powiększenie;
 • Powłoka antyrefleksyjna;
 • Szybkie proste ogniskowanie;
 • Soczewki asferyczne;
 • Jakość wykonania;
 • Gumowany korpus;
 • W zestawie etui / pokrowiec.

Niedogodności:

 • Brak mocowania do statywu;
 • Czasami zaparowuje.

Celestron SkyMaster 15 x 70 do obserwacji astronomicznych

15-krotne powiększenie, soczewki 70 mm, pryzmaty BAK-4 czynią to urządzenie jednym z najlepszych na świecie do kontemplacji ciał niebieskich w najmniejszym szczególe. Ciemne obiekty można wyraźnie zobaczyć dzięki specjalnym wielowarstwowym powłokom i centralnej ostrości.

Lornetka jest uniwersalna, lekka i wygodna. Według miłośników gwiazd mocny, niezawodny w obsłudze, pozwala cieszyć się widokiem nieba i ziemi bez teleskopu.

Specyfikacje:

ParametryWartości
Powiększenie15x
Średnica obiektywu70 mm
Wyjdź ze źrenicy4,7 mm
Kątowe pole widzenia rzeczywiste4.4°
Najmniejsza odległość ostrzenia13 m
Typ pryzmatuPorro
Skupieniecentralny
Waga1360 g
Celestron SkyMaster 15 x 70 do obserwacji astronomicznych

Zalety:

 • Powiększenie 15x;
 • Doskonały kontrast;
 • Soczewki o dużej średnicy, wielowarstwowe;
 • Wysokiej jakości pryzmaty BAK-4;
 • Centralne ogniskowanie;
 • Regulacja odległości między źrenicami jest;
 • Konstrukcja mocowania na statywie;
 • Obudowa jest gumowana, zabezpieczona przed wilgocią i kurzem;
 • W komplecie z etui;
 • Lornetki nadają się nie tylko do obserwacji astronomicznych;
 • Lekka jak na taki model.

Niedogodności:

 • Użytkownicy zalecają zakup statywu do obserwacji długoterminowych.

Nikon Action EX 8 x 40 CF Hunting & Fishing Travel

Lornetki te znajdują się w wielu rankingach jakościowych i popularnych modeli. Linia Nikon Action Ex jest funkcjonalna, kompaktowa, a recenzje są bardzo dobre. Dzięki soczewkom ze szkła ED o niskim wskaźniku dyspersji, to urządzenie optyczne gwarantuje wyraźny obraz o wysokiej rozdzielczości. Ponadto jest wodoodporny, odporny na wstrząsy, powlekany gumą, wypełniony azotem, nie zaparowuje.Niemal doskonały model, ulubieniec, lider sprzedaży.

Co do przeznaczenia, zdaniem kupujących, są to mocne, niezawodne lornetki do pracy w różnych warunkach klimatycznych. Polecany do polowań, wędkowania, podróży, z wyjątkiem dużych odległości ze względu na swoją wielkość i wagę.

Specyfikacje:

ParametryWartości
Powiększenie8x
Średnica obiektywu40 mm
Wyjdź ze źrenicy5 mm
Kątowe pole widzenia rzeczywiste8.2°
Widoczne kątowe pole widzenia59.7°
Pole widzenia w odległości 1000 m143 m
Najmniejsza odległość ostrzenia5 m
Typ pryzmatuPorro
Skupieniecentralny
WymiarySzer. 187 mm Dł. 138 mm
Waga855 g
Nikon Action EX 8 x 40 CF Hunting & Fishing Travel

Zalety:

 • Optymalny stosunek średnicy soczewki do powiększenia;
 • Soczewki wielowarstwowe ED;
 • Wodoodporny;
 • System przeciwmgielny z azotem;
 • Gumowa okładka;
 • Duża odległość od oka;
 • Regulacja odległości między źrenicami 56-72 mm;
 • Wysokie właściwości optyczne;
 • Mocowanie do statywu.

Niedogodności:

 • Dekielki na soczewki nie budzą zaufania kupujących, łatwo się zdejmują, można stracić.

Bresser Spezial Astro 20 x 80 do astronomicznego powiększenia

Potężna lornetka z 20-krotnym powiększeniem i średnicą 80 mm. Optyka pryzmatyczna BAK-4 z pełną wielowarstwową powłoką gwarantuje maksymalną redukcję światła rozproszonego, obrazy są jasne, ostre. Wbudowane złącze statywu mocuje się do stabilnej podstawy. Nie tylko astronomiczne, ale także ziemskie. Lornetka z kompensacją dioptrii zapewnia maksymalne pole widzenia nawet osobom noszącym okulary.

Specyfikacje:

ParametryWartości
Powiększenie20x
Średnica obiektywu80 mm
Wyjdź ze źrenicy4 mm
Kątowe pole widzenia rzeczywiste3.2°
Pole widzenia w odległości 1000 m56 m
Najmniejsza odległość ostrzenia9 m
Typ pryzmatuPorro
Skupieniecentralny
WymiarySzer. 235 mm Dł. 330 mm Wys. 108 mm
Waga2100 g
Bresser Spezial Astro 20 x 80 do astronomicznego powiększenia

Zalety:

 • Powiększenie i średnica obiektywu są większe niż standardowe;
 • Statyw;
 • Pryzmaty VAK-4;
 • Powłoka wielowarstwowa;
 • Korekcja dioptrii;
 • Współczynnik zmierzchu 40;
 • Regulacja odległości między źrenicami 57-72 mm;
 • Metalowy gumowany korpus;
 • Ochrona przed wilgocią, ochrona przed kurzem;
 • Pokrycie wliczone w cenę.

Niedogodności:

 • Ciężki i nieporęczny.

Olympus 8-16 x 40 Zoom DPS I do podróży, ogólnego przeznaczenia

Polecany tym, którzy szukają swojej pierwszej lornetki, aby bez frustracji zacząć korzystać z poważnego urządzenia.

Lekki dzięki dobrym materiałom, z których korzysta marka Olympus. Soczewki ważą najwięcej, ale nie oszczędzają na nich, z tej strony recenzje są najlepsze. Lornetka jest wyposażona w 8-16-krotny zoom, idealny do amatorskiego nadzoru.

Dzięki specjalnej obróbce widać to wyraźnie nawet w słabym świetle. Obrazy są kontrastowe, jasne.

Zastosowanie nie jest ograniczone: do natury, na jachcie, do teatru, na stadion, gdziekolwiek.

Specyfikacje:

ParametryWartości
Powiększenie8-16x
Średnica obiektywu40 mm
Wyjdź ze źrenicy3,4-5 mm
Widoczne kątowe pole widzenia40-54.4°
Pole widzenia w odległości 1000 m59-87 m
Najmniejsza odległość ostrzenia10 m
Typ pryzmatuPorro
Regulacja odległości między źrenicami60-70 mm
Regulacja dioptrii± 1D
Skupieniecentralny
WymiaryS 182 mm Dł. 152 mm W 58 mm
Waga790 g
Olympus 8-16 x 40 Zoom DPS I do podróży, ogólnego przeznaczenia

Zalety:

 • Solidna jakość;
 • Niewielka waga;
 • Zoom, zmienne powiększenie;
 • Zabieg przeciwodblaskowy;
 • Powłoka UV;
 • Doskonały kontrast, oddawanie barw;
 • Szybkie ogniskowanie;
 • Ustawienia dioptrii w celu dostosowania do każdego użytkownika;
 • Wygodne w trzymaniu;
 • Wiele pozytywnych recenzji;
 • Gumowany korpus;
 • Dodatkowo w zestawie pokrowiec.

Niedogodności:

 • Osłony ochronne nie są mocowane, za każdym razem, gdy trzeba go włożyć do torby;
 • Zoom nie jest potrzebny każdemu, powinieneś zdecydować przed zakupem.

Bushnell Fusion 1 Mile Arc 10 x 42 dla profesjonalistów

Łączy w jednym obiekcie funkcje lornetki obserwacyjnej i dalmierza laserowego. Profesjonalny model do polowania i eksploracji, imprez sportowych.Lornetki są drogie, ale jedne z najbardziej poszukiwanych ze względu na ich wyjątkową wydajność.

Główną zaletą tej konkretnej wersji są soczewki, które zapewniają doskonałą widoczność nawet do kilometra. Wodoodporny, z wielowarstwową powłoką RainGuard HD i pryzmatami BAK-4 z powłoką fazową PC-3. Technologia XTR zapewnia maksymalną przepuszczalność światła.

Wbudowany dalmierz laserowy ma promień 1760 metrów, z błędem tylko jednego metra. Oferuje szereg dodatkowych funkcji. Dwa tryby działania Bow (Bow) i Rifle (Gun). W pierwszym trybie zapewnia odczyty kątów, względną i rzeczywistą odległość poziomą od 10 do 99 m. W drugim trybie zapewnia ocenę linii wzroku, kąta i punktora.

Specjalna technologia Matrix Display poprawia kontrast, klarowność, odwzorowanie kolorów; Lornetka integruje również system selektywnego celowania i system VSI do oglądania odległości w odstępach 100, 150, 200, 300 m przy użyciu dalmierza w trybie pistoletu.

Jeśli cena nie zniechęca, możesz łatwo znaleźć miejsce zakupu lornetki dzięki poniższemu linkowi.

Specyfikacje:

ParametryWartości
Powiększenie10x
Średnica obiektywu42 mm
Wyjdź ze źrenicy4,2 mm
Kątowe pole widzenia rzeczywiste5.8°
Pole widzenia w odległości 1000 m101 m
Najmniejsza odległość ostrzenia3,2 m
Typ pryzmatuDach
Materiał pryzmatuBAK-4
Skupieniecentralny
WymiarySzer. 142 mm Dł. 161 mm Wys. 54 mm
Waga879 g
Bushnell Fusion 1 Mile Arc 10 x 42 dla profesjonalistów

Zalety:

 • Duży zasięg;
 • Funkcja dalmierza dokładnie określa odległość do obiektu w kadrze;
 • Soczewki 42mm wykonane są z wysokiej jakości szkła;
 • Ekskluzywne powłoki soczewek;
 • Czynnik zmierzchu;
 • Regulacja odległości między źrenicami;
 • Mocowanie do statywu;
 • Obudowa jest gumowana, zabezpieczona przed kurzem i wilgocią;
 • Wypełnienie azotem / argonem;
 • Obudowa, bateria 1xCR123 w zestawie;
 • Unikalne funkcje dodatkowe.

Niedogodności:

 • Nieprzydatne w przypadku obiektów znajdujących się mniej niż trzy metry od Twojej pozycji.

Veber BPS 7 x 50 WP Marine z kompasem

Super wyposażona lornetka morska, najlepsza w swojej kategorii. Z funkcją, która czyni go wyjątkowym - kompas ze skalą pomiarową, która automatycznie oblicza odległość do obiektu obserwacji. Powłoka przeciwodblaskowa zapewniająca wyraźny widok. Potężne, praktyczne urządzenie dzięki dwuokularowej ostrości milimetrowej i wygodnemu ergonomicznemu uchwytowi. Oferuje doświadczenie na granicy przygody.

Specyfikacje:

ParametryWartości
Powiększenie7x
Średnica obiektywu50 mm
Kątowe pole widzenia rzeczywiste7.6°
Pole widzenia w odległości 1000 m132 m
Typ pryzmatuPorro
Skupienieoddzielny
WymiarySzer. 190 mm Dł. 170 mm Wys. 65 mm
Waga850 g
Veber BPS 7 x 50 WP Marine z kompasem

Zalety:

 • Przyzwoity wzrost;
 • Automatyczny pomiar zdalny;
 • System przeciwodblaskowy;
 • Wodoodporny, przeciwmgielny;
 • Milimetrowe ogniskowanie obuoczne;
 • Wielowarstwowa powłoka soczewki;
 • Projekt kompasu;
 • Wstrząsoodporny;
 • Etui jest chronione przed wilgocią i kurzem;
 • Napełnianie gazami;
 • Kompletny zestaw z etui.

Niedogodności:

 • Brak instrukcji kompasu.

Cyfrowy noktowizor Bresser 3 x 20

Lornetka z przetwornikiem cyfrowym. Zoom optyczny i cyfrowy. Zapewnia wysokiej jakości szczegółowy obraz w całkowitej ciemności z odległości do 100 m dzięki wbudowanemu oświetleniu podczerwienią. Jest niewidzialna, nie odstrasza zwierząt. Regulacja jasności, siedem wartości natężenia światła. Ostrość jest regulowana za pomocą kółka na obiektywie. Obrazy są wyświetlane na wbudowanym ekranie LCD. Czas pracy oświetlacza z jednego kompletu baterii to 6 godzin. Wymaga 8 baterii AA, 1,5 V.

Najlepiej sprawdził się podczas nocnych polowań oraz w działalności prywatnych firm ochroniarskich.

Specyfikacje:

ParametryWartości
Powiększeniewielokrotne 3-6
Średnica obiektywu20 mm
Zakres temperatury pracyod -20 do +60
Kąt widzenia10
Pole widzenia w odległości 1000 m17,5 m
Całkowite wymiarySzer. 26 mm Gł. 20 mm Wys. 9 mm
Waga1135 g
Cyfrowy noktowizor Bresser 3 x 20

Zalety:

 • Optyczne i cyfrowe powiększanie obrazu;
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni;
 • Konwerter cyfrowy;
 • Regulacja jasności podświetlenia krok po kroku;
 • Całkowicie powlekane soczewki;
 • Możliwość użytkowania stacjonarnego;
 • Długa żywotność baterii;
 • Możliwość pracy w niskich temperaturach;
 • W zestawie etui, pasek;
 • Niedrogie jak na taki model.

Niedogodności:

 • Brak baterii.

Veber Opera BGC 4 x 30 teatr

Elegancka lornetka dla miłośników teatru. Wygodny do przenoszenia. To jest niedrogie. Zapewnia wizję do czterech razy. Wygodne do oglądania nawet z odległych rzędów. Lekka waga, możesz bez zmęczenia trzymać w dłoniach cały występ. Podbija wygląd kupujących kobiet.

Specyfikacje:

ParametryWartości
Powiększenie4x
Średnica obiektywu30 mm
Skupieniecentralny
Waga210 g
Veber Opera BGC 4 x 30 teatr

Zalety:

 • Dostępne w czterech kolorach: białym, srebrnym, złotym, bordowym;
 • Znakomity design;
 • Czterokrotny zoom;
 • Niewielka waga;
 • Przejrzystość obrazu;
 • Regulacja odległości między źrenicami;
 • W zestawie torba do przechowywania.

Niedogodności:

 • Wąska specjalizacja.

Wniosek

Ranking zawiera lornetki z różnych przedziałów cenowych, tak aby każdy czytelnik mógł wybrać optymalny model. Przed zakupem warto zadać sobie kilka podstawowych pytań o budżet, kiedy będziesz używać lornetki, do czego, do jakich obiektywów są potrzebne. Po wyjaśnieniu głównych aspektów możesz zacząć wybierać.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z lornetki opisanej w artykule lub ciekawszy model, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *