🍸 Najlepsze kieliszki do szampana na rok 2020

0

Dziś trudno sobie wyobrazić wakacje, gdziekolwiek się znajduje szampan... Jest podawany w drogich i luksusowych restauracjach, a także cieszy się nim w rodzinnym otoczeniu. Jeśli wybór odpowiedniego napoju nie jest taki trudny, to dobry i piękny kieliszek jest trudny. W końcu producenci produkują setki modeli różniących się konstrukcją i właściwościami.Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych kieliszków do szampana na rok 2020.

Jakie są odmiany

Kieliszki do szampana są produkowane przy użyciu specjalnej technologii, dzięki której napój wydaje się „żywy” podczas serwowania. Bąbelki wbiegały do ​​środka i grały, a kolor nadawał estetykę.

Standardowy kieliszek do szampana to szerokie i lekko przysadziste naczynie. Takie modele były popularne wśród arystokratów. Jednak takie wykonanie nie jest pozbawione negatywnych aspektów, na przykład musowanie szybko się gubi, dlatego wydobywa się aromat. Zamiast tego pojawiają się subtelne odcienie o niezwykłym smaku, jednak ich posmakowanie jest prawie niemożliwe. Dziś podobne produkty są używane we Francji. Koneserzy próbują z nich starych win musujących.

Nowoczesne modele z wąską górą i wydłużoną nogawką pojawiły się w latach 50. Oryginalna nazwa tego wariantu to Flet lub flet. Jednak takiego wykonania nie można nazwać nowością, ponieważ statek był używany przez starożytnych Rzymian. Oczywiście różnica w stosunku do poprzednich opcji jest duża. Dziś pojemnik ma bardziej elegancki i elegancki wygląd. Dzięki temu bąbelki gazu nie są wydychane, przez co smak napoju pozostaje wyrównany.

Szerokie rodzaje okularów służą jedynie do budowy piramid, które zdobią galowe wieczory. Jednocześnie wąskie projekty są popularne wszędzie: od drogich i elitarnych lokali po wakacje w rodzinnym otoczeniu.

Popularne materiały

Obecnie do produkcji okularów używa się kilku materiałów.

 • Szkło. Zaletą tego projektu jest niski koszt. Przy pomocy takiego materiału powstają cienkościenne naczynia. Wykonanie zewnętrzne jest na poziomie zapewniającym estetykę. Jednak są też wady, takie jak niska wytrzymałość. Dlatego te okulary często pękają, co powoduje niewielki dyskomfort.
 • Kryształ. Ta konstrukcja wyróżnia się wysoką wytrzymałością i szeroką gamą wzorów. Z reguły takie okulary kupuje się raz i przez długi czas. Ludzie otrzymują je przy okazji ważnych wydarzeń. Nie ma równych kosztów, wszystko zależy od rodzaju kryształu, a także firmy, która je wytwarza.
 • Srebro. Jeden z najlepszych materiałów pozwalający w pełni zachować smak szampana. Produkty są bardzo trwałe i mają piękny wygląd. Jedyną wadą jest wysoka cena.
 • Metal. Ten występ jest rzadki. Główną zaletą jest to, że wino „gra” przez długi czas, co jest lubiane przez większość koneserów.Modele produkowane są z niewielkim wgłębieniem na dole, rozwiązanie to tworzy efekt gejzeru. Koszt jest porównywalny z przedmiotami srebrnymi, w niektórych przypadkach nawet wyższy.

Wybór wysokiej jakości szkła

Kupując kieliszek do szampana należy zwrócić uwagę na producenta oraz z jakiego materiału zostały wykonane naczynia. Nie możemy też zapominać o naszych własnych możliwościach finansowych i celach. W końcu niektórzy kupują okulary do dekoracji kredensu, a inni do częstego użytkowania.

Szczególną uwagę zwraca się na kształt naczynia. Jeśli dana osoba zdecyduje się na użycie naczyń z szerokim dnem, to lepiej będzie wyglądać na bankietach, na których jest dużo ludzi. Udekorują również uroczystość, jeśli zrobisz z nich piramidę, w której szampan będzie płynął od góry do dołu. Dodatkowo takie kieliszki nadają się do tworzenia niecodziennych koktajli czy serwowania słodkich win, gdyż pozwalają zasmakować subtelnych jagód.

Kieliszki na wysokich nóżkach są przeznaczone do serwowania wszystkich rodzajów szampana i win musujących. To tradycyjne potrawy, które są używane wszędzie. Dzięki wąskiej szyjce zapach zostaje zachowany, a gazy nie opuszczają pojemnika. Wszystko to przyczynia się do manifestacji niepowtarzalnego smaku.

Produkty sprzedawane są w opakowaniach prezentowych i standardowych. Można kupić gotowy zestaw lub kupić okulary na sztuki. Średnia liczba pojemników w zestawie waha się od 2 do 12 sztuk. Wszystko zależy od wyboru samego kupującego.

Koszt niektórych modeli zależy nie tylko od materiału i producenta, ale także od objętości. Minimalna wartość tego ostatniego to 120 ml, maksymalna to 350 ml. Istnieją również opcje wspólne, ich pojemność to 160-200 ml.

Znaczenie koloru przy wyborze szkła

Odcień jest również jednym z głównych kryteriów przy zakupie szkła do serwowania wina musującego. Modele przezroczyste są standardem, ale nadają się tylko do zwykłego szampana, który ma znajomy kolor. W innych przypadkach, gdy stosuje się napoje z amortyzatorami lub nietypowymi odcieniami, nie zaleca się stosowania produktów przezroczystych, ponieważ nie będą one w stanie w pełni przekazać całej niezwykłości.

Dziś bardziej popularne są kieliszki do wina czerwonego i bordowego. Produkty różnią się kształtem i obecnością dekoracyjnych wzorów lub wzorów. W świąteczne wieczory używa się okularów ozdobionych złotym obramowaniem, które znajduje się poniżej; dozwolone jest również używanie naczyń z kryształkami.

Nie jest konieczne, aby całe szkło było w tym samym kolorze i miało dekor, na przykład miska może być przezroczysta, a nóżka może mieć opalizujący odcień. Różni producenci używają kolorów zielonego, żółtego, niebieskiego, czerwonego i fioletowego. Ważne jest również, aby zrozumieć, że lepiej jest, jeśli te kolory nie są nasycone, ale półprzezroczyste. Stworzy to przyjemniejsze wrażenia. Niedopuszczalne jest stosowanie modeli, w których cała noga i stojak mają jasny odcień, ponieważ wywołują odpychające wrażenie.

Najczęściej używanymi opcjami są niebieskie obramowanie u góry, przezroczysta misa i szyjka ze złotym grawerem. Takie rozwiązanie wywrze pozytywne wrażenie na gościach i będzie wyglądać estetycznie.

Odcień okularów dobierany jest również na podstawie etui. Im bardziej kolorowe wydarzenie, tym bardziej oryginalne powinno być szkło. Zgodnie z tą zasadą każde święto stanie się wyjątkowe i niezapomniane.

Ocena najlepszych okularów ślubnych

BohemiaCrystal

Niezwykłe wykonanie, które wyróżnia atrakcyjny wygląd i niezwykłość. Każdy ślub z tym zestawem stanie się wyjątkowy. Złote lamówki na górze i zielony odcień tworzą dobre wrażenie. Objętość wynosi 190 ml, co jest najbardziej odpowiednią opcją.

Produkt wykonany z wysokiej jakości szkła zgodnie z wszystkimi technologiami, co zapewnia zbiornikowi wytrzymałość i trwałość. Piękny wygląd nie blaknie ani nie psuje się nawet przy częstym użytkowaniu, najważniejsze jest przestrzeganie podstawowych zasad działania.

Sprzedawane po cenie: od 4990 rubli.

kieliszki do szampana BohemiaCrystal

Zalety:

 • Niezwykłe wykonanie;
 • Dobrej jakości szkło;
 • Wskaźniki siły;
 • Dożywotni.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Zestaw RONA

Popularny model, który będzie dobrym prezentem. Każdy pokocha piękne wzory i elegancki wygląd. Produkty wykonane są ze szkła, które charakteryzuje się dobrą wytrzymałością i lekką melodią. Sprzedawane w pięknym opakowaniu.

Średnia cena to 1990 rubli.

zestaw kieliszków ślubnych RONA

Zalety:

 • Rejestracja;
 • Piękne opakowanie;
 • Siła.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

Złota Ramka „Ślub”

Niedrogie rozwiązanie, które pomimo niskich kosztów wyróżnia się atrakcyjnym wzornictwem i wysokiej jakości materiałem do produkcji. Wygodna noga pozwoli wygodnie trzymać kieliszek w dłoni, a przezroczysta szklanka ukaże musującego szampana. Produkty są wytwarzane w Rosji.

Sprzedawane po cenie 870 rubli.

okulary Golden Border "Wedding"

Zalety:

 • Piękne cyrkonie;
 • Dobra realizacja;
 • Wygoda.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Zestaw Valenti

Kosztowna opcja, która stanowi wspaniały prezent ślubny. Produkt wykonany z metalu i kryształowego szkła, co zapewnia piękne i lekkie dzwonienie. Projekt jest w najlepszym stylu. Okulary są wygodne i przyjemne w trzymaniu w dłoni, tasiemka nie przeszkadza.

Średnia cena to 3070 rubli.

okulary Set Valenti

Zalety:

 • Piękne wykonanie;
 • Siła;
 • Wygoda;
 • Melodyjność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

SKS-Artina „Amour”

Oryginalne kieliszki do wina wykonane z cyny, szkła i drewna. Sprzedawane są na pięknym stojaku, który doskonale ozdobi kredens. Wykonane bez użycia maszyn, wszystko odbywa się ręcznie.

Średni koszt to 12800 rubli.

kieliszki ślubne SKS-Artina "Amour"

Zalety:

 • Jako główny materiał użyto ekokryształu;
 • Trwałość;
 • Wyjątkowa wydajność;
 • Wykonany ręcznie.

Niedogodności:

 • Cena £.

TOP popularne produkty z dekorem

WINOGRONA FOUGERES (FLORA)

Niezwykłe szkło, które doskonale sprawdzi się jako prezent. Wszystko w tym produkcie jest wykonane na najwyższym poziomie. Noga wykonana jest ze stopu pokrytego mosiądzem i ma nietypowy kształt, który nadaje produktowi świąteczny wygląd. Szyja posiada złote lamówki i różne wzory. Sama miska jest przezroczysta. W zestawie znajduje się również oryginalne kartonowe etui, które nada prezentowi wyjątkowy i piękny wygląd.

Średni koszt to 4900 rubli.

WINOGRONA FOUGERES (FLORA)

Zalety:

 • Świetny prezent na wesele;
 • Piękna noga wykonana metodą precyzyjnego odlewu artystycznego;
 • Trwałość;
 • Wygodny futerał do przechowywania;
 • Oryginalność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

KOZIOL Spełnij swoje marzenia

Ładny model niemieckiej produkcji, sprzedawany na sztuki. Główną cechą tej opcji jest to, że jest wykonana z tworzywa sztucznego, co ma pozytywny wpływ na niezawodność i wytrzymałość. Wielu koneserów nie lubi tej opcji ze względu na utratę smaku. Jednak zwykli ludzie nie zauważają dramatycznych zmian. Wino musujące zachowuje swój pozytywny smak.

Średnia cena to 650 rubli za sztukę.

okulary KOZIOL Spełnij swoje marzenia

Zalety:

 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Trwałość i niezawodność;
 • Nadaje się na wesele;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Jest wykonany z tworzywa sztucznego, którego wielu nie lubi.

Lefard

Przepiękna szklanka z dekoracją, która uczyni wieczór niezwykłym. Objętość produktu 170 ml. Miska ma transparentny kolor, nóżka mieni się w świetle co sprawia przyjemne wrażenie. Głównym materiałem jest szkło. U góry złote obramowanie, pośrodku angielska litera „D” z kryształkami.

Średni koszt to 400 rubli.

Okulary Lefard

Zalety:

 • Piękna noga;
 • Wysoka jakość wykonania;
 • Niezawodność;
 • Łatwe do czyszczenia;
 • Projekt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Villeroy & Boch Boston

Szkło kryształowe, które jest wykonane w tradycyjnym stylu. Powierzchnia jest wykonana w stylu graweru diamentowego. Jeśli wyciągniesz swoje boki do światła, zauważysz luksusowy połysk i transfuzję, które wywołają tylko pozytywne emocje.Pojemność 150 ml, wysokość 16,3 cm Przybliżona waga to 330 gramów. Można myć ręcznie lub w zmywarce.

Sprzedawane po cenie: od 1300 rubli.

okulary Villeroy & Boch Boston

Zalety:

 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Wygoda;
 • Gazy nie opuszczają szyby.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

AjkaCrystal

Piękne i niepowtarzalne szkło od znanego producenta, które sprzedawane jest w trzech kolorach: zielonym, żółtym i niebieskim. Osobliwością tej opcji jest to, że produkt składa się w całości z kryształu, materiał nie zawiera żadnych obcych zanieczyszczeń, co pomaga bardziej wyraziście odsłonić musującego szampana i nadać mu niepowtarzalny smak. Nie można myć pojemnika w zmywarce, ponieważ może to spowodować uszkodzenie kryształu. Wszystkie operacje mycia są wykonywane ręcznie. Objętość 180 ml.

Sprzedawane po cenie 11 300 rubli.

okulary AjkaCrystal

Zalety:

 • Niezwykłe wykonanie w jasnych kolorach;
 • Nadaje się na niezapomniane wakacje;
 • Wygodny kształt;
 • Sprzedawane w kilku kolorach;
 • Niezawodność;
 • Wysokiej jakości kryształ.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Eisch

Standardowy kielich wykonany z wytrzymałego szkła kryształowego i kryształu. Istnieje oryginalny wystrój, który pozytywnie wpływa na postrzeganie szkła. Objętość 180 ml jest odpowiednia na każdą okazję. Kształt jest standardowy, ale są pewne zmiany, które sprawiają, że produkt jest nietypowy. Zabrania się podawania gorących napojów w takim pojemniku, w przeciwnym razie materiał pęknie.

Średni koszt to 2500 rubli.

okulary Eisch

Zalety:

 • Piękne wykonanie, które ozdobi każdą uroczystość;
 • Charakterystyka wytrzymałościowa dzięki dwóm materiałom;
 • Optymalny koszt;
 • Nadaje się jako pamiątka.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Najwyższej jakości modele z kryształu i szkła kryształowego

Riedel Sommeliers Vintage Champagne Glass 4400/28 330 ml

Wysokiej jakości naczynie wykonane z kryształu. Ściany są wystarczająco grube, aby stworzyć piękny i melodyjny dźwięk. Pojemność 330 ml. Z wyglądu ta opcja nie różni się od klasycznych wersji. W dolnej części znajduje się piękne dekoracyjne wykończenie, które sprawia, że ​​pojemnik jest nietuzinkowy i zapadający w pamięć. Szyja standardowo wykonana. Picie ich z tej szklanki jest wygodne.

Sprzedawane po cenie 5130 rubli.

Kieliszki Riedel Sommeliers Vintage Champagne Glass 4400/28 330 ml

Zalety:

 • Wskaźniki siły;
 • Niezapomniany wygląd;
 • Trwałość;
 • Przezroczysta miska;
 • Melodyjny dźwięk.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

SZKŁO-FLUT NEMAN

Produkt wykonany w 100% z kryształu, co tworzy niepowtarzalny wygląd. Pomimo pojemności 100 ml ta opcja nadaje się jako oryginalna oprawa świątecznego stołu. Część zewnętrzna wyznacza pozytywne nastawienie, które sprawia, że ​​człowiek odczuwa triumf wydarzenia. Wysokość - 192 mm, średnica - 66 mm. Noga jest solidnie wykonana i wysokiej jakości, wygodnie ją trzymać. Masa samego naczynia jest niewielka. Na dole znajduje się wycięcie, które pomaga zamocować palce.

Sprzedawane po cenie 330 rubli.

SZKŁO-FLUT NEMAN

Zalety:

 • Niska cena;
 • Niezwykły design;
 • Trwałość;
 • Wskaźniki siły;
 • Wygodny do trzymania;
 • Stabilność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Oasis purismo

Tani model wykonany ze szkła kryształowego. Produkt jest grawerowany laserowo. Waga 240 gramów. Produkt nadaje się do codziennego użytku. Specyfika produktu polega na tym, że pomimo wykonania materiału można go myć w zmywarce, co skraca czas czyszczenia. Objętość wynosi 270 ml.

Sprzedawane po cenie: od 240 rubli.

okulary Oasis Purismo

Zalety:

 • Wydłużona szyja zachowuje połysk i smak;
 • Wygodny do trzymania;
 • Dobre wskaźniki siły;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

LuigiBormioli

Model standardowy, z półokrągłą misą, nadaje się do codziennego użytku lub serwowania świątecznego stołu. Wykonane z dwóch materiałów - kryształu i szkła kryształowego, rozwiązanie to pozwala na uzyskanie siły i melodii.Nie nadaje się do mycia w zmywarce. Objętość wynosi 190 ml, co jest odpowiednim roztworem.

Średni koszt to 420 rubli.

okulary LuigiBormioli

Zalety:

 • Wykonanie;
 • Wygoda;
 • Wskaźniki siły;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Szef kuchni i sommelier

Piękny model, który ozdobi nie tylko wesele, ale i każdą okazję. Nietypowy kształt przyczynia się do długotrwałego zachowania smaku, a gazy nie wydostają się z wnętrza. Pojemność tego kieliszka to 200 ml, co również jest najlepszą opcją. Wykonane z wysokiej jakości szkła, które nie psuje się przy częstym użytkowaniu. Można myć w zmywarce.

Średni koszt to 420 rubli.

okulary hef & sommelier

Zalety:

 • Niezwykły kształt;
 • Wygodny do trzymania;
 • Zachowanie smaku napoju;
 • Wykonane z wytrzymałego szkła.
 • Przystępna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Aby wakacje były niezapomniane, ważne jest, aby zwracać uwagę na każdy najmniejszy szczegół, zwłaszcza ustawienie stołu. W końcu większość ludzi pamięta niezwykłe rzeczy. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię