Najlepsze okulary i kieliszki do whisky na rok 2020

0

Whisky z roku na rok zyskuje na popularności, więc ludzie zaczynają kupować specjalne okulary, aby podkreślić ich status i cieszyć się napojem. Jednak nie każdy wybiera właściwy kształt i rozmiar, skupiając się tylko na wykonaniu zewnętrznym. W doborze tych parametrów nie ma nic trudnego, wystarczy znać tylko niektóre kryteria.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych kieliszków i kieliszków do whisky na rok 2020.

Cechy wyboru materiału

Zasadniczo do produkcji wykorzystuje się dwa rodzaje materiałów - szkło i kryształ. Pierwsza opcja jest często używana do robienia tanich okularów, a druga nadaje się na prezent, ponieważ ma wysoki koszt i lepszą wydajność.

Możesz użyć prawie każdego produktu, ponieważ wszystko zależy od preferencji samego użytkownika i warunków, w jakich naczynia będą używane. Ale jeśli dana osoba chce uzyskać piękny i niepowtarzalny model, lepiej jest preferować kryształową wydajność. Jeśli obawiasz się integralności naczyń, lepiej wybrać modele szklane, ponieważ można je łatwo wymienić.

Produkty szklane

Jedna z typowych opcji, która jest odpowiednia do częstego użytkowania. Główną cechą jest niska przewodność cieplna i przezroczystość. Oczywiście istnieją również drogie wersje, główna różnica polega na wyższej jakości materiału używanego do produkcji. Dodatkowo, z zastrzeżeniem wszelkich technologii i warunków produkcji, szkło pozbawione jest obcych smaków, co pozwala w pełni cieszyć się smakiem napoju. Kolor staje się bogatszy i jaśniejszy.

Szkło kryształowe

Ta opcja jest przeznaczona do rzadkiego używania. Takie pojemniki można wyjąć z okazji wakacji lub tworząc wyjątkową atmosferę. Często ta opcja jest używana w połączeniu z drogimi i elitarnymi napojami. Ponieważ są w stanie w pełni ujawnić smak i przekazać niepowtarzalny aromat. Główne kryteria wyboru to przewodność cieplna i przezroczystość. Produkty Crystal w pełni odpowiadają tym parametrom.

Odmiany okularów

Odpowiedni model dobierany jest z uwzględnieniem whisky. Istnieją produkty, które nadają się tylko do określonej odmiany, a także szklanki przeznaczone wyłącznie do degustacji. Dlatego większość koneserów zaleca wybór przede wszystkim kieliszka na podstawie preferowanego napoju. Dzięki temu smak będzie bogatszy.

Obecnie istnieje kilka typowych opcji:

 • Głos strzału. Jest używany w połączeniu z tradycyjnymi odmianami. Dlatego wybór odpowiedniego modelu jest łatwy.
 • Kubek służy do serwowania napojów alkoholowych w barze. Jest to najczęstsza opcja, którą kupuje się również do użytku domowego.
 • Nos jest przeznaczony do degustacji określonej odmiany, nie zaleca się go używać codziennie.
 • Tulipan będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy często kupują trunek z odmian single malt.
 • Najnowszy model to snifter. Przeznaczony jest dla koneserów, którzy opóźniają każdy łyk, ciesząc się leniwie niepowtarzalnym bukietem smakowym.

Każdy prezentowany model różni się nie tylko wykonaniem zewnętrznym, ale także niektórymi cechami. Poza tym każdy ma inne tradycje picia, więc do jednych wlewa się tylko whisky, a do innych można dodać colę lub podobny napój. Dlatego przed zakupem powinieneś znać specyfikę prezentowanych odmian. Najpopularniejszym jest niewątpliwie przełącznik dźwigniowy.

Kubek

Produkt jest niskim, ale szerokim szkłem o grubych ściankach. To klasyczna opcja do picia mocnego alkoholu. Najczęściej sprzedawane są modele 6 lub 8-stronne, ale można również znaleźć okrągłe wersje. Większość ludzi lubi używać przełącznika dwustabilnego tylko dlatego, że łatwo jest tam umieścić lód. Jednak eksperci nie zalecają tego, ponieważ tracą prawdziwy smak i aromat. Barmani preferują tę opcję, ponieważ jest wygodna w nalewaniu i łatwa w podawaniu.

Skały

Jedyną różnicą między tą opcją a poprzednią jest rozwijana góra. Pod względem innych parametrów szkło niczym nie różni się od przełącznika dźwigniowego, tym samym grubym dnem i niewielką wysokością przy dużej szerokości. Maksymalna objętość to 100-320 ml. Skały są najczęściej używane do tworzenia koktajli, ponieważ są wygodniejsze.

Kiedy używać kieliszka

Takie modele z wyglądu przypominają zwykłe okulary. Są odpowiednie dla osób, które od dawna nie są przyzwyczajone do picia nalewanego w pojemniku i używają whisky jak wódki. Należy jednak pamiętać, że istnieje duża różnica między tymi napojami. Oczywiście mają tę samą wartość siły, ale wódka nie jest w stanie przekazać smaku i aromatu.

Pojemność takiego kubka to 40-50 ml, sprzedawane są w różnych formach, ale o tej samej wysokości. Nie zaleca się kupowania takich modeli do użytku domowego, lepiej kupić dobre fasetowane szkło lub modele z dwiema ścianami, które będą przekazywać bogaty aromat. Szkło jest używane, gdy dana osoba nie ma ochoty rozciągać spożycia alkoholu.

Podstawowe zasady archiwizacji

Mimo popularności napoju niektórzy użytkownicy zaniedbują prawidłową porcję, przez co nie potrafią docenić prawdziwego smaku whisky, zwłaszcza jeśli kupują drogi napój.

 • Używając elitarnej whisky o sile poniżej 50 stopni nie wolno jej rozcieńczać. Rozcieńczane są tylko te produkty, których wytrzymałość przekracza tę wartość. Jeśli tak się nie stanie, napój spali receptory, więc osoba nie będzie w stanie w pełni cieszyć się smakiem i aromatem.
 • Korzystając z tanich odmian, napoje gazowane, napoje gazowane, soki, aw niektórych przypadkach herbata są dobrym rozwiązaniem do rozcieńczania. Proporcje obliczane są na podstawie preferencji, ale nie zaleca się stosowania więcej niż 1/3, aby zachować smak samej whisky.
 • Temperatura picia starej whisky powyżej 30 lat to 18-20 stopni. Nie można go przekroczyć i obniżyć, w przeciwnym razie zapach alkoholu wzrośnie w pierwszym przypadku, a smak nie otworzy się w drugim. Jeśli kupowana jest whisky do tworzenia koktajli, zalecana wartość to 25 stopni, jest to opcja zbilansowana, która zachowa niepowtarzalny smak alkoholu.
 • W niektórych filmach przed nalaniem whisky szklankę należy schłodzić. Jednak nie jest to zalecane. Jeśli czujesz, że napój zaczyna się nagrzewać, lepiej użyć lodu lub specjalnych kamieni. Dostosują się do optymalnej wartości i nie zepsują smaku.
 • W przypadku używania dużego pojemnika zaleca się napełnienie go w 1/3, aby pusta część wypełniła się niepowtarzalnym aromatem. Pozwala to ujawnić wszystkie pozytywne cechy. Używając małych szklanek, napój należy lekko podtrzymywać w ustach, aby w pełni poczuć jego smak.
 • Whisky spożywa się przed i po posiłkach. Zwyczajowo używa się dań mięsnych jako przekąski, na przykład soczystych steków wołowych lub delikatnego kurczaka. Dozwolone jest również podawanie owoców morza, ale nie jest to dla wszystkich.Zwykle je się amerykańską whisky z owocami, ponieważ takie produkty mają niezwykły smak.

Jeśli dana osoba kupiła napój alkoholowy i odczuwa specyficzny posmak, można go łatwo usunąć za pomocą sody; w tym przypadku nie zaleca się używania słodkiej sody. Whisky najlepiej jest rozcieńczyć wodą zaraz po otwarciu, w przeciwnym razie wydostaną się gazy, które całkowicie zrujnują smak. Za optymalną proporcję przyjmuje się 1: 1.

Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami picia whisky można bez problemu znaleźć odpowiednią szklankę, która nie tylko ozdobi stół, ale także ujawni jego pełny smak i aromat.

Ocena najlepszych okularów dwuściennych

ProHotel

Wysokiej jakości i wygodne szkło, które uzupełni każdą porcję. Objętość to 250 ml, co jest najlepszym rozwiązaniem do spokojnego picia whisky. Podwójne ścianki zapewniają komfortową temperaturę napoju. Wykonane wyłącznie z wysokiej jakości szkła. Sprzedawany jest w dwóch kolorach - zielonym i niebieskim.

Średni koszt to 335 rubli.

kieliszek do whisky ProHotel

Zalety:

 • Niezwykły wygląd;
 • Dobra trwałość;
 • Zrobione ze szkła;
 • Minimalny koszt.

Niedogodności:

 • Nie ma krytycznych wad.

Kieliszek Agness

Stylowy model, który doskonale sprawdzi się jako prezent na każdą okazję. Podwójne ścianki dodadzą estetyki, która sprawi, że będziesz chciał stale trzymać szklankę w dłoniach. Pojemność - 220 ml. Produkt przeznaczony wyłącznie do serwowania napojów schłodzonych. Szkło można myć w zmywarce, co również jest wygodnym rozwiązaniem.

Sprzedawane po cenie: od 760 rubli.

szkło whisky Glass Agness

Zalety:

 • Charakterystyka wytrzymałościowa;
 • Wykonane z wysokiej jakości szkła;
 • Przezroczystość;
 • Stylowe wykonanie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Modele najwyższej jakości z dekorem

Szkło Crystalex

Piękna opcja, która nadaje się na specjalne okazje. Szkło jest całkowicie przezroczyste, jedynie górna część posiada zdobienie przypominające złoto. Objętość produktu to 330 ml, co w zupełności wystarczy, aby cieszyć się smakiem. Nie nalewać gorących napojów, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia obudowy.

Sprzedawane po cenie 1140 rubli.

szklanka whisky Glass Crystalex

Zalety:

 • Produkt wykonany z wytrzymałego materiału;
 • Długa żywotność;
 • Piękne wykonanie;
 • Nadaje się na każde wakacje.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Lefard

Niezawodne szkło Dekoracyjny wzór natychmiast przyciąga uwagę. Ściany wykonane są z wysokiej jakości szkła, które nie niszczeje z czasem i od częstego picia. Pojemność 255 ml.

Średni koszt to 50 rubli.

Szklanka do whisky Lefard

Zalety:

 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Dobre mury;
 • Nadaje się jako pamiątka.

Niedogodności:

 • Kruchość.

Leonardo

Niezwykła zdolność, która da tylko pozytywne wrażenia. Objętość to 400 ml, co pozwoli zasmakować szlachetnych odmian, wlewając 1/3 whisky. Zapach wypełni pustą przestrzeń i stworzy niepowtarzalny posmak. Jest tam piękny wystrój, który jest dobrze widoczny i przyciąga uwagę.

Średni koszt to 1170 rubli.

kieliszek do whisky Leonardo

Zalety:

 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Wysokiej jakości szkło;
 • Dobra wytrzymałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Highland nachtmann

Jeden z najlepszych okularów, który błyszczy jak czysty diament, gdy światło pada prawidłowo. Wykonany jest z kryształu, co pozytywnie wpływa na jego właściwości. Wykonanie zewnętrzne jest na poziomie, który pozwala nie spieszyć się, ale cieszyć się estetyką. Wyprodukowano w Niemczech.

Średni koszt to 1875 rubli.

kieliszek do whisky Highland Nachtmann

Zalety:

 • Niezwykły wygląd;
 • Wysoka jakość;
 • Siła;
 • Trwałość;
 • Wygodne w trzymaniu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Cristal d'Arques

Piękne szkło, które zostało wykonane z wytrzymałego szkła przy użyciu nowoczesnych technologii. Takie rozwiązanie eliminuje nieprzyjemny smak, który można odczuć przy tanich produktach. Objętość wynosi 320 ml, co jest optymalnym rozwiązaniem i nadaje się zarówno na spokojny, spokojny wieczór, jak i hałaśliwe imprezy.

Średni koszt to 460 rubli.

szklanka whisky Cristal d'Arques

Zalety:

 • Wygodny kształt;
 • Piękne elementy dekoracyjne;
 • Dobra trwałość;
 • Optymalna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych okularów fasetowanych

Vidivi

Ładna i wygodna opcja. Pojemność wynosi 250 ml, co dla niektórych użytkowników może wydawać się niewystarczające. Jednak kieliszek nie jest przeznaczony do mieszania whisky z różnymi napojami. Zaleca się stosować wyłącznie do czystego spożycia. Do produkcji użyto najwyższej jakości szkła, które nie zawiera zanieczyszczeń i nie wpływa w żaden sposób na smak. Zalecane pranie ręczne.

Średnia cena to 270 rubli.

kieliszek do whisky Vidivi

Zalety:

 • Wygodny kształt;
 • Wskaźniki siły;
 • Dobre krawędzie;
 • Napój ładnie wygląda.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Libbey

Standardowa opcja, aby cieszyć się każdym łykiem. Produkt jest fasetowany, co zwiększa łatwość użycia i jego wytrzymałość. Objętość to tylko 266 ml. Szkło jest w całości wykonane ze szkła, które nie pęka przy niewielkich naprężeniach mechanicznych.

Sprzedawane po cenie: od 250 rubli.

Szklanka do whisky Libbey

Zalety:

 • Klasyczna forma;
 • Dobrze leży w dłoni;
 • Wartość pieniądza.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Pasabahce

Piękny model, który będzie pasował jako dodatek do głównego prezentu. Szkło nadaje się do codziennego użytku. Wykonane w klasycznym stylu kilka twarzy, które zwiększają wytrzymałość i dodają trochę estetyki. Pojemność wynosi 210 ml, która jest odpowiednia do powolnego napoju.

Średni koszt to 30 rubli.

szklanka whisky Pasabahce

Zalety:

 • Klasyczna forma;
 • Dobra trwałość;
 • Nadaje się jako pamiątka;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ARCOROC

Oryginalny model, który ożywi każdą okazję. Pojemność wynosi 250 ml, co wystarcza na powolny napój mocnego napoju. Wykonany jest ze szkła kryształowego, które ma wyższe wskaźniki wytrzymałości niż standardowe opcje. Dodatkowo materiał doskonale oddaje kolorystykę produktu.

Średni koszt to 450 rubli.

szkło whisky ARCOROC

Zalety:

 • Niezwykły kształt;
 • Wygoda;
 • Jakość;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena popularnych okularów wykonanych ze szkła kryształowego

Kolekcja Tumbler Riedel Louis Whiskey 0515 / 02S2

W zestawie znajdują się dwa kieliszki, które idealnie nadają się do tworzenia koktajli. Pojemność - 295 ml. Wysokość 9,9 cm Można myć w zmywarce. Produkt ma nietypowy kształt, który spodoba się każdemu.

Średni koszt to 2270 rubli.

kieliszek do whisky Riedel Tumbler Collection Louis Whiskey 0515 / 02S2

Zalety:

 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Wskaźniki siły;
 • Trwałość;
 • Przezroczystość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Podwójny, staromodny, doskonały bar Spiegelau

Niezawodny model wykonany z kryształowego szkła. Objętość wynosi 370 ml, co jest idealne do różnych zastosowań, w tym do tworzenia koktajli. Wysokość - 10 cm Sprzedawany w pięknym kształcie, który swoją obecnością ozdobi każdy świąteczny stół.

Średnia cena to 655 rubli.

szklanka whisky Double Old-Fashioned Perfect Bar Spiegelau

Zalety:

 • Przystępny koszt;
 • Trwałość;
 • Wskaźniki siły;
 • Wytrzymuje lekkie obciążenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Kubek do whisky Nachtmann Punk Jet-Black

Oryginalna szklanka, która będzie świetnym prezentem dla miłośnika mocnych trunków. Sprzedawane tylko w kolorze czarnym. Produkt wykonany ze szkła kryształowego. Można myć ręcznie i myć w zmywarce.

Średni koszt to 1000 rubli.

kieliszek do whisky Nachtmann Punk Whisky Tumbler Jet-Black

Zalety:

 • Wartość pieniądza;
 • Trwałość;
 • Wyjątkowy wygląd;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Aby picie whisky przyniosło tylko radość i przyjemność, konieczne jest wybranie wysokiej jakości szklanek i kieliszków. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub bardziej interesujących opcjach, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *