Najlepsze ringi bokserskie na siłownię na rok 2020

0

Często, gdy widzimy piękny obraz, spektakularny film lub ekscytujący konkurs, nie myślimy o tym, ile pracy i jak jest wykonywana. Weź boks, wiele osób lubi oglądać walki na ringu, znają świetnych sportowców, widzą ćwiczenia na uderzenia, ale wiele szczegółów jest ukrytych przed szerokim gronem odbiorców. Tylko znawcy myślą o tak ważnym elemencie tego sportu, jakim jest ring, a ta recenzja jest dla nich. Wraz z odpowiedziami na ogólne pytania dotyczące rodzajów, niuansów użytkowania i montażu odpowiemy na pytanie, który z nich jest lepszy w 2020 roku i dlaczego.

Jak wiesz, jednym z założycieli boksu był Jack Broughton. To on ułożył pierwsze zasady walki, wymyślił rękawiczki i przeprowadził pierwsze zawody na dużą skalę. W związku z tym brał udział w tworzeniu prototypu miejsca, w którym toczy się sama bitwa. W tamtych czasach, a jest to XVIII wiek, wszystko było inne, nie było lin, rozmiary były różne, wiele się zmieniło na przestrzeni lat, a dziś współczesne boiska bokserskie mają inny wygląd i przeznaczenie.

Co to jest

Z reguły znajdują się w wyspecjalizowanych pomieszczeniach pod dachem. Po pierwsze, jest to dobrze znany kwadrat lin. Na obwodzie znajdują się przystanki, do których przymocowane są ogrodzenia. Aby zmniejszyć ryzyko kontuzji podczas już niebezpiecznego sportu, na ograniczniki zakłada się miękkie pokrowce i poduszki. Same liny są również chronione. Po drugie, sama podłoga to miękka, gęsta powłoka z mat, która z kolei pokryta jest markizą antypoślizgową. Cały ten projekt wymaga pewnych zasad działania, o których będziemy mówić później.

Rodzaje

Istnieje wiele klasyfikacji, ale rozważymy bokserskie „pole bitwy” przez zestaw cech funkcjonalnych:

 • Na przystankach. Najprostszy i jednocześnie funkcjonalny rodzaj konstrukcji. Aby go zainstalować, potrzebujesz 4 słupków i 8 ograniczników (po dwa na każdy słupek), które są przykręcone do podłogi. Ten projekt oszczędza miejsce i nadaje się nawet do małych pomieszczeń.
 • Rozciąganie. Wymaga prawie półtora metra miejsca z każdej strony. Tutaj łańcuchy służą do podtrzymywania konstrukcji, na której wszystko się trzyma. Tworząc przeciwwagę, łańcuchy zapobiegają zwijaniu się pierścienia. Wymaga to dostępności wolnego miejsca. W przeciwnym razie lepiej wybrać inny wygląd. Zaletą tego schematu jest jego większa stabilność.
 • Na ramie mocy. Nie ma potrzeby mocowania do podłogi, układa się go bezpośrednio na specjalnej nawierzchni sportowej. Wygodny, ponieważ można go przenosić po pokoju. Dzieje się tak, jeśli masz kilka różnych sekcji pod jednym dachem lub często organizujesz zawody w różnych halach.
 • Na platformie. Rama takiej platformy jest zmontowana ze stalowego profilu, który jest zamontowany na sklejce i mocowany słupkami w narożnikach. Istnieją modele, które łączą się bez śrub, co znacznie zwiększa szybkość montażu, co jest szczególnie ważne, gdy zawody odbywają się w wynajmowanej hali.

Cechy działania

Tutaj przede wszystkim należy zauważyć, że zdrowie i życie sportowców może zależeć od stanu ringu, dlatego należy go bardzo uważnie i odpowiedzialnie monitorować. Ważne jest, aby stale monitorować stan konstrukcji i podłogi, wytrzymałość łączników i lin, stopień zużycia powłok ochronnych.

Ponadto ważne jest, aby przestrzegać kilku z następujących zaleceń:

 1. Konieczne jest posiadanie oddzielnej osoby, która będzie kontrolowała stan miejsca bitwy.
 2. Zabrania się chodzenia w butach outdoorowych i butach z ostrymi obcasami, aby uniknąć uszkodzenia i zabrudzenia powłoki antypoślizgowej plandeki.
 3. Zabrania się specjalnie czepiać się i wieszać na ogrodzeniach.
 4. Podczas walki wykładzina podłogowa musi być jak najbardziej sucha.
 5. Jeśli w pomieszczeniu, w którym przechowywany jest pierścień, gromadzi się wilgoć - przewietrzyć, nie dopuścić do zamoczenia.

Przestrzegając tych prostych zasad, producenci gwarantują długotrwałe działanie produktu.

Wskazówki dotyczące wyboru

 • Na początek warto określić dla siebie parametry priorytetowe. Jeśli planujesz często przenosić go w różnych pomieszczeniach, a łatwość instalacji jest dla Ciebie ważna, zatrzymaj wybór konstrukcji składanych.
 • Następnie przyjrzyj się bliżej jakości materiałów produktu. Od nich zależeć będzie wygoda, trwałość i bezpieczeństwo obsługi. Sprawdź ramkę oddzielnie. Musi być wykonany z mocnego metalu bez widocznych wad.
 • Zwróć uwagę na wypełniacze i materiały użyte w powłoce zewnętrznej. Siła jest tutaj ważna, ponieważ to oni mają główny wpływ, a ryzyko łez i otarć jest ogromne. Wypełniacze muszą mieć niezbędną elastyczność i grubość, aby zapewnić sportowcom bezpieczeństwo w przypadku upadków.
 • Jeśli zamierzasz trenować tylko bokserów i prowadzić amatorskie zawody, możesz zakupić zewnętrzną wersję boiska do prowadzenia walk. Zajmie mniej miejsca i będzie szybszy w montażu. Jednak do profesjonalnych zawodów warto wybrać platformę.
 • Na koniec zwróć uwagę na cenę. Profesjonalny sprzęt jest zawsze drogi, a jeśli Twoim celem jest szkolenie tylko dla początkujących, możesz nawet użyć imitacji pola walki.

Regulowane tolerancje i wymiary

 • Strefa walki i platforma

Standardowy kwadrat dla bokserów ma rozmiar od czterech do siedmiu metrów. W takim przypadku wymagany obszar powinien być co najmniej o jeden metr większy. Należy pamiętać, że rozmiar platformy jest ściśle regulowany przez Ministerstwo Sportu Rosji, zgodnie z którym musi być co najmniej 85 centymetrów większy niż strefa walki, z każdej strony.
Ponadto pierścienie na platformach różnią się wysokością - częściej opcję można znaleźć w metrze, jednak jeśli mówimy o miejscu do walk bez zasad lub innych rodzajów sztuk walki (ośmiokąt), to ich wysokość będzie mniejsza - tylko 50 cm.

 • Liny

Rozciągane są na wysokości od 41 do 132 cm co 30 cm Obowiązkowym krokiem w sprawdzeniu sprzętu przed walką jest sprawdzenie naciągu i zamocowania elementów ogrodzenia. Ich powłoka sprawia, że ​​są miękkie i gładkie. Z każdej strony są połączone swetrami wykonanymi z mocnego materiału o szerokości do 4 cm.

 • Poduszki narożne

Nie tylko rozmiary sportowych obrączek, ale także kolorystyka naroży podlegają ścisłej regulacji. Bliski lewy róg w stosunku do sędziego głównego powinien być czerwony, skrajny prawy - niebieski. Reszta rogów powinna być w neutralnym kolorze.

Następnie zastanowimy się, jakie opcje boisk bokserskich są w sprzedaży, ale dla wygody podzielimy je zgodnie z rozważaną klasyfikacją typów.

Ocena najlepszych ringów bokserskich w 2020 roku

Na przystankach

Podłoga TOTALBOX, czterolinowa

W skład zestawu wchodzą: słupki narożne z zaczepami do ogrodzeń i odbojników. Słupki i ograniczniki wykonane są z profilowanej rury i malowane proszkowo. Miękka podłoga o grubości 2,5 cm składa się z pianki poliuretanowej o gęstości 160 kg / m3. Liny metalowe są owinięte w PVC i oplecione miękkim materiałem.System napinający z każdej strony składa się z 4 rzędów elementów ochronnych z mostkami, łącznie 8 biało-czerwonych i 8 biało-niebieskich lin. Poduszki narożne (czerwona, niebieska i 2 białe) o zakrzywionym kształcie z miękkim wypełnieniem bezpiecznie zapinane na rzepy w rogach kwadratu.

Koszt - 169900 rubli.

ring bokserski podłoga TOTALBOX, czterolinowa

Zalety:

 • w komplecie z płytkami do mocowania ograniczników do podłogi;
 • podłoga jest zgodna z przepisami bezpieczeństwa;
 • spełnia wymagania dla profesjonalnego sprzętu.

Niedogodności:

 • poszycie jest podatne na szybkie ścieranie.

Outdoor "Kharlamov-Sport" (kilka rozmiarów w asortymencie)

Zapewnia optymalną strefę bojową do bitew treningowych. Do wyboru 5, 6 i 7 metrów.

Średni koszt to 132000 rubli.

ring bokserski podłoga "Kharlamov-Sport"

Zalety:

 • Dobry stosunek jakości do ceny;
 • gwarancja producenta - 2 lata;
 • dobry zestaw do kompletacji.

Niedogodności:

 • często niedostępny;
 • występują opóźnienia produkcyjne.

Pierścionek "Boks" na noszach

Zestaw zawiera; zestaw łączników narożnych, rozstępy, zapięcia, miękkie prześcieradła marki Paragon (1000 x 2000 mm), ogrodzenia z systemem naciągu i zabezpieczeniem, linki i linka ze smyczą, komplet poduszek narożnych, opaski międzylinowe, koc.
Koszt - 115900 rubli.

ring "Boks" na noszach

Zalety:

 • przemyślany system mocowania;
 • Zgodność ze standardami AIBA i federacji boksu zawodowego.

niedogodności

 • wymaga dużego (co najmniej 8 m2), aby pomieścić.

Boks terenowy "Sportstyle"

Wszystkie produkty firmy wyróżniają się wysoką jakością wykonania i przystępnymi cenami, wyposażone w komplet niezbędny - linki, poszewki, poduszki itp. Przedsiębiorstwo Nowosybirsk ma 25-letnie doświadczenie w produkcji artykułów sportowych.

Średni koszt to 57000 rubli.

ring Sportstyle »podłoga bokserska

Zalety:

 • możesz zamówić aplikację obrazów na komponentach;
 • wszystkie ringi bokserskie SportStyle przechodzą ścisłą kontrolę techniczną;
 • uzupełniony paszportem produktu i schematem montażu.

niedogodności

 • niezidentyfikowany.

W ramie mocy

Podłoga TOTALBOX

Metalowa rama składa się z rur o przekroju profilowym. Jest zabezpieczony tkaniną PVC, a dla bezpieczeństwa zastosowano ochraniacze składające się z 5 warstw spienionego polietylenu (o łącznej gęstości 165 kg / m3) oraz PVC w pokrowcu z importowanej tkaniny (o gramaturze 650 g / m2).

Liny metalowe są wyposażone w system napinający, owinięte PVC, miękkim materiałem i sztuczną skórą. Po bokach ramy płoty rozciągnięte w 4 rzędach, są 2 zworki, kolorystyka elementów to biało-czerwony i biało-niebieski.
Cztery miękkie ochraniacze od wewnątrz osłaniają rogi w strefie walki, wykonane za pomocą specjalnego górnego zagięcia, wykonanego z gęstej piankowej gumy, osłonki ze sztucznej skóry. Kolorystyka odpowiada regulaminom zawodów zawodowych. Poduszki są wygodnie mocowane na rzepy.
Podłoga z recyklowanej pianki poliuretanowej pokrywa całą powierzchnię placu roboczego i wystaje poza liny, aby spełnić wymogi bezpieczeństwa.

Średni koszt - 280000 rubli.

ring bokserski podłoga TOTALBOX

Zalety:

 • Osłona pierścienia wykonana jest z wysokiej jakości importowanego materiału;
 • możesz wybrać kilka opcji rozmiarów;
 • konstrukcja jest zgodna ze wszystkimi przepisami bezpieczeństwa.

Niedogodności:

 • wysoki średni koszt produktu.

Pierścień BR-6

Pole do boksu w ramie ze stali czarnej. Konstrukcja równomiernie rozkłada obciążenie i nie wymaga kotwienia do podłogi. Wysokość ramy 30 cm, w pełni chroniona miękkim bieżnikiem o grubości 2 cm z regenerowanej pianki gumowej o gęstości 200 kg / m3. Istnieje możliwość indywidualizacji produktu: naniesienie niepowtarzalnych logotypów, dowolny kolor malowania, indywidualny dobór materiałów, montaż i montaż.

Średni koszt to 153000 rubli.

ring bokserski Ring BR-6

Zalety:

 • asortyment rozmiarów;
 • usługa gwarancyjna;
 • dodatkowa ochrona miękkiej części przed zużyciem.

Niedogodności:

 • farba proszkowa na metalowych elementach nie wytrzymuje długich obciążeń.

Na platformie

SAMOTNA GWIAZDA

Zestaw zawiera: stalową ramę; podłoga ze sklejki o grubości 1,8 cm; miękka piankowa podłoga (2 cm), odporna na ścieranie powłoka PVC, liny o średnicy 4 cm ze wzmocnioną wewnętrzną ochroną przed ścieraniem; narożniki z PCV. Może być wykonany w dwóch podstawowych rozmiarach - 5 * 5 i 6 * 6 m. Wysokość pomostu może wynosić 3,5 lub 5 m. Wykonana jest w stylowych, nowoczesnych kolorach.

W procesie produkcji wykorzystywane są najlepsze praktyki i doświadczenie wiodących zagranicznych marek. Jednostki są stale ulepszane i charakteryzują się wysoką niezawodnością i łatwością montażu. Unikalna technologia mocowania prefabrykatów na wzmocnionych śrubach o specjalnym kształcie gwarantuje brak luzów i pisków.
Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wykonania indywidualnego rozmiaru i koloru, naniesienia logotypów, symboli i czcionek.

Średni koszt to 259000 rubli.

Ring bokserski LONE STAR

Zalety:

 • niezawodność i prostota działania;
 • Gwarancja 1 rok;
 • dostawa do wszystkich regionów Federacji Rosyjskiej.

Niedogodności:

 • do prawidłowego montażu potrzebny jest zespół specjalistów;
 • montaż zajmuje dużo czasu.

"Uniwersalny"

Mobilna konstrukcja, wszystkie elementy łączone są bez śrub. Pole bitwy ma wymiary 5 na 5 metrów, platforma ma metr wysokości. W zestawie drabinki. Nadaje się do prowadzenia zawodów mistrzowskich i rankingowych na poziomie zawodowym, walk amatorskich, a także wszelkich treningów indywidualnych i grupowych w boksie, kickboxingu i innych rodzajach sztuk walki, o ile nie jest to sprzeczne z przepisami.

Jako podłoga zastosowano: płyty sklejkowe, maty piankowe wtórnie spieniane, poszycie z tkaniny markizowej. Strefa walki - ograniczona po obwodzie standardowym zestawem lin połączonych skoczkami. W rogach kwadratu znajdują się poduszki ochronne. Całkowita waga 1100 kg, do jego montażu potrzeba ponad 8 m2 wolnej przestrzeni.

Średni koszt - 223466 rubli.

ring bokserski Universal

Zalety:

 • możliwość (za dopłatą) wyposażenia platformy w obrotowe siedziska i spluwaczki dla bokserów;
 • Istnieje możliwość złożenia pierścionka całkowicie od podstaw i pod klucz przez zespół 4 specjalistów w dwie godziny, demontaż w godzinę.

Niedogodności:

 • brak wyboru rozmiaru;
 • Płyty ze sklejki wymagają przestrzegania warunków temperaturowych i odpowiedniej wilgotności.

Zadzwoń na platformę „AIBA”

Przeznaczony do użytku w profesjonalnych walkach, walkach amatorskich, a także treningach sparingowych w różnego rodzaju kontaktowych sztukach walki. Spełnia wszystkie wymagania Association of National Boxing Federation. Rozmiar słupków narożnych to 8055 * 8055 mm, strefa walki to 6100 * 6100 mm.
Dodatkowy obszar bezpieczeństwa dla tego miejsca wynosi 85 cm, zapewnia wygodę sportowcom przy wejściu, a także daje możliwość pracy operatorom podczas filmowania.

Koszt - 456000 rubli.

ring bokserski Ring na platformie „AIBA

Zalety:

 • zgodność ze wszystkimi wymogami zawodowymi;
 • konstrukcja mobilna;
 • brak połączeń śrubowych.

Niedogodności:

 • nie zidentyfikowano dla odpowiedniej klasy produktu.

Boks, jako sport, jest wysoko ceniony w naszym kraju, a ostatnio powstało dla niego wiele produktów pokrewnych pod różnymi markami. Spośród tej odmiany dokonanie wyboru jest bardzo trudne. Mamy nadzieję, że nasza recenzja pomoże Ci zrozumieć opcje projektowania i rodzaje ringów bokserskich, a ocena pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru dla siebie. Jeśli masz już doświadczenie w obsłudze jednej lub drugiej opcji, podziel się nim w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *