Najlepsze buty zapaśnicze do sztuk walki na rok 2020

0

Sztuki walki będą wymagały od początkującego sportowca zakupu specjalnej odzieży i sprzętu, buty nie są wyjątkiem. Ten ostatni nazywany jest również butami zapaśniczymi. Dalszy sukces i postęp w wybranej dziedzinie zależy od prawidłowego doboru sprzętu. Błąd doprowadzi do tego, że ograniczy ruch podczas zajęć, a nawet może doprowadzić do kontuzji. Natomiast wysokiej jakości i wygodna forma pozwoli Ci zapomnieć o swoim istnieniu i zanurzyć się w treningu.

Rodzaj uprawianego sportu dyktuje własne wymagania dotyczące obuwia. Buty zapaśnicze są używane przez sportowców do sztuk walki i sambo. Miękkie buty sportowe ochronią Twoje stopy przed możliwymi kontuzjami i wytrzymają znaczne obciążenia.

Dlaczego buty zapaśnicze są lepsze niż trampki?

Każdy początkujący sportowiec staje przed dylematem: czy potrzeba specjalnych butów, czy po prostu używa zwykłych trampek. Buty zapaśnicze mają niezaprzeczalną przewagę nad trampkami.

 1. Materiał. Do produkcji obuwia o wąskim profilu stosuje się wysokiej jakości, trwały i przyjazny dla środowiska materiał. Są to: skóra naturalna, poliester, zamsz, nylon i siatka. Ta ostatnia jest najlepszą opcją dla osób cierpiących na obfite pocenie się. Buty zapaśnicze wykonane z tego materiału zapewniają maksymalny dostęp powietrza do stóp. Drogie modele wykonane są z prawdziwej skóry. Powinien być miękki i przyjemny w dotyku.
 2. Ochrona. Wysokiej jakości buty zapaśnicze chronią kostkę i palce przed różnego rodzaju urazami. W tym celu przytłaczająca liczba producentów dodaje ochraniacze do projektu w obszarze palców, kości i innych wrażliwych części nogi. Zmniejsza to ryzyko kontuzji podczas ćwiczeń. Ta wkładka jest prawie niewidoczna w skarpecie.
 3. Podeszwa. W butach zapaśniczych tworzony jest z uwzględnieniem możliwych obciążeń materiału. Podeszwa zewnętrzna jest zwykle wykonana z gumy, gumy, poliuretanu i ich mieszanin. Na grubość i wagę podeszwy ma wpływ rodzaj prowadzonej walki. Na przykład w przypadku zapasów freestyle i sambo najlepszą opcją jest cienka i lekka gumowa podeszwa, zapewniająca dobrą przyczepność i mobilność zawodnika. Osoby ciężkie powinny zwrócić uwagę na masywną odlewaną podeszwę, która może wytrzymać duże obciążenia. Buty zapaśnicze juniorskie zapewniają maksymalny komfort i wygodę młodemu sportowcowi, ponieważ obciążenie w porównaniu z dorosłymi jest znacznie zmniejszone, a dla zapewnienia bezproblemowego krążenia krwi na pierwszym miejscu stawiamy na prawidłowe dopasowanie nogi.
 4. Przyczepność powierzchniowa. Jeden z wielu ważnych czynników decydujących o wyborze. Podeszwa ma wzór bieżnika, który zależy od przeznaczenia i wpływa na poziom przyczepności na ringu.
 5. Miękkość. Jeden z najczęściej pomijanych parametrów. Profesjonalni sportowcy zalecają dokładne zmierzenie butów przed zakupem. Jeśli kupujesz w sklepie internetowym, zwróć uwagę na modele z materiałów, które były już wcześniej noszone. Znane marki dostarczają wraz z produktem certyfikaty, które opisują rzeczywiste parametry Skóra posiada najwyższą miękkość, ale gorszą wytrzymałością od wszystkich dostępnych materiałów.Postęp technologiczny w tworzeniu syntetycznych substytutów w żaden sposób nie gorszych pod względem miękkości i posiadających wysokie wskaźniki wytrzymałości podczas pracy.
 6. Sznurowanie. Musi być mocny i niezawodny, w przeciwnym razie nie da się uniknąć zwichnięć i złamań kostek. Sznurowanie wykonane ze zmodyfikowanych materiałów syntetycznych sprawdziło się pozytywnie. Tworzy silny węzeł, który się nie zrywa. Szczególną uwagę przywiązuje się do długości sznurówek, zawiązane końce nie wystają poza but. W przeciwnym razie nie można uniknąć obrażeń.

Czym oni są?

Buty do sztuk walki podzielone są ze względu na rodzaj dyscypliny sportowej. Każdy z nich wymaga pewnej modyfikacji, w zależności od przeznaczenia i klasy (amator, zawodowiec).

 1. Zapasy w stylu dowolnym. Aktywny i mobilny rodzaj sportów walki, który wymaga przede wszystkim znoszenia dużych obciążeń z butów. Do produkcji podeszwy zewnętrznej należy użyć materiałów, które zapewniają mocny chwyt z podstawą, podczas gdy podstawa jest miękka i elastyczna. Skóra naturalna i syntetyczna to najlepsza opcja, która z powodzeniem radzi sobie z zadaniem. Zamienniki skóry syntetycznej renomowanych producentów to głowa i ramiona powyżej naturalnego materiału. Wynika to z faktu, że skóra z czasem rozciąga się i traci swój reprezentacyjny wygląd.
 2. Zapasy grecko-rzymskie. Główną cechą takich butów zapaśniczych jest wytrzymałość. Buty przez cały czas trwania zajęć muszą radzić sobie ze wszystkimi manewrami sportowca.W tego typu sztukach walki ważna jest nie tylko sprawność fizyczna uczestnika, ale także jego wytrzymałość. Aby odnieść sukces, ważne jest, aby podeszwa nie ślizgała się po powierzchni pierścienia. Mieszanka gumy i poliuretanu jest w stanie nadać butowi niezbędną stabilność. Te buty zapaśnicze charakteryzują się wysokim zapiętkiem, który złagodzi siłę uderzenia i po jego zastosowaniu umożliwia stanie na nogach. Sznurowanie lub zapięcie pewnie mocuje stopę i pozwala uniknąć niepotrzebnych kontuzji.
 3. Walka wręcz. Taka walka będzie wymagać od praktykującego dużej mobilności. Z tym zadaniem poradzą sobie lekkie buty wykonane ze sztucznego lub naturalnego zamszu. Według wysokości są podzielone na niskie, wysokie i średnie. Na który wskaźnik wybrać, ma na to wpływ profesjonalizm zapaśnika i osobiste preferencje. O wyborze decydują również wcześniejsze kontuzje. Trudno powiedzieć, dla kogo określony rodzaj obuwia jest bardziej odpowiedni. Na ostateczną decyzję wpływ ma doświadczenie i preferencje sportowca. Najważniejsze do zapamiętania: w przypadku wysokich i średnich butów zapaśniczych jest problem z wymianą powietrza, nie najlepsze sznurowanie, ale niezawodna ochrona nóg.
 4. Sambo. Buty Sambo zapewniają pierwszorzędną ochronę kostki przed zwichnięciami i ewentualnymi uszkodzeniami, pięta jest miękka i obniżona dla zwiększenia manewrowości.Zgodnie z wymogami regulaminu zawodów, takie buty nie powinny mieć żadnych elementów ozdobnych poza sznurowadłami. W przeciwnym razie przeciwnik może ucierpieć. Sznurowanie jest umieszczone pośrodku i mocowane językiem na nogawce. Połączenie jest wykluczone. Podeszwa zewnętrzna jest wykonana z lekkiego materiału i ma zastosowany specjalny wzór, aby zwiększyć stabilność w ringu.

Skąd znasz swój dokładny rozmiar?

Nie jest niczym niezwykłym kupowanie butów zapaśniczych w sklepie internetowym. Zwracanie się do nich ma wiele zalet, wśród których należy zwrócić uwagę np. Częsta cena za podobny model jest dużo niższa niż na półkach w mieście, a wybór dużo większy.

Ważne jest, aby przy zakupie znać dokładny rozmiar. Postępowanie zgodnie z prostymi instrukcjami pozwoli Ci bez trudu znaleźć niezbędne parametry:

 • stopę umieszcza się na kartce papieru z przeniesieniem pełnego ciężaru;
 • ołówkiem (ściśle prostopadle do powierzchni i tak ciasno, jak to możliwe, do stopy) śledzono nogę. Aby uzyskać dokładniejsze wyniki, pomiary przeprowadza się dla drugiej nogi;
 • zmierzyć odległość od skrajnego punktu pięty do najdłuższego palca;
 • szerokość stopy mierzy się w najszerszym miejscu;
 • nie będzie zbędne ostrzeganie konsultanta o cechach nogi (jeśli występuje).

Jak wybrać odpowiednie buty zapaśnicze?

 1. Rozmiar.Najważniejszy parametr, na który należy zwrócić uwagę. W żadnym wypadku nie zaleca się kupowania w celu wzrostu. Może to prowadzić do negatywnych konsekwencji. Stopa powinna dobrze przylegać do takich butów. Kupując w sklepach internetowych, należy prawidłowo zmierzyć rozmiar stopy.
 2. Materiał. Skóra naturalna nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jest miękki i dobrze dopasowuje się do nogi, ale jednocześnie takie buty zapaśnicze szybko się zużyją. Dla tych, którzy nie są chętni do częstych sklepów, powinni zwrócić uwagę na wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Takie modele zachowują swój kształt i oryginalny wygląd przez długi okres użytkowania. Materiał jest szeroko stosowany przez znane marki.
 3. Ochrona. Zmniejsza ryzyko kontuzji, amortyzuje uderzenia i sprzyja długotrwałemu noszeniu. Modele z tą opcją przewyższają koszt podobnych bez niej. Ale wielu profesjonalistów i ekspertów twierdzi, że warto.
 4. Wygoda i komfort. Od tych cech zależą wyniki treningów i dalszych zawodów. Jeśli buty zapaśnicze uciskają, ocierają, przeszkadzają, w przyszłości przyniosą tylko kontuzje i rozczarowania, ponieważ bolesne doznania zmniejszają uwagę i koncentrację.
 5. Podeszwa. Umieszczony na niej falisty wzór to optymalne rozwiązanie dla tych, którzy planują treningi w pomieszczeniach i na zewnątrz. Zapewnia maksymalną przyczepność do drewna, ziemi i piasku.
 6. Cena £. Producenci obuwia produkują modele luksusowe i budżetowe. Dzięki temu każdy ma możliwość dobrania butów zapaśniczych do swoich potrzeb. Początkującym polecane są modele o średnim koszcie, niezawodne, wysokiej jakości, a jeśli sztuki walki nie przypadną do gustu, ich nabycie spowoduje mniejszy żal.
 7. Kolor. Dziś projektanci opracowują najnowsze, przyjemne dla oka i przyciągające uwagę kolory. Można znaleźć buty zapaśnicze, które pojawiły się w znanych kreskówkach, kultowych filmach i komiksach. Najważniejsze jest to, że przy wyborze koloru jakość nie ucierpi.

Najlepsi zapaśnicy sztuk walki

Adidas HVC2

Model skierowany do osób początkujących, które dopiero opanowują sztuki walki. Trwałe materiały zapewniają długotrwałe zużycie. Lekki i wygodny z niskim stanem, odpowiedni do wszystkich sportów walki. Sznurowanie i rzep dla bezpiecznego dopasowania. Siateczkowa podszewka pozwala stopie oddychać.

Adidas HVC2

Zalety:

 • waga 200 g;
 • jednoczęściowa podeszwa z rowkowanym wzorem;
 • niski profil;
 • anatomiczny krój.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Demix Sambo

Buty zapaśnicze znanej marki Demix nadają się do codziennych treningów sztuk walki dla początkujących i profesjonalistów. Posiadają przewiewną cholewkę dzięki syntetycznemu nubukowi i specjalnej siateczce. Przednia część stopy jest dodatkowo chroniona wkładką z naturalnego zamszu dla większego bezpieczeństwa.

Demix Sambo

Zalety:

 • ciasne dopasowanie do kostki;
 • dzięki specjalnym rowkom, nacięciom, buty można łatwo wygiąć do wymaganej pozycji;
 • odporna na ścieranie guma nie pozostawia śladów na powierzchni.

Niedogodności:

 • Rzep nie mocuje pewnie nogi;
 • w miejscach przekłuwania obserwuje się nici, które zmniejszają wytrzymałość produktu;
 • mimo siateczki nogawki szybko się nagrzewają i nie są wentylowane.

Asics - Snapdown

Japoński producent zyskał miano jednego z najlepszych. Posiada profesjonalne obuwie i akcesoria do piłki nożnej, biegania, tenisa i innych dyscyplin sportowych.

Nowy model przeznaczony jest dla amatorów i profesjonalnych zapaśników. Lekkie i wygodne obuwie z pewnym chwytem. Cholewka wykonana jest ze skóry syntetycznej i oddychającego materiału tekstylnego. Jednoczęściowa podeszwa zewnętrzna wykonana jest z elastycznej, wytrzymałej gumy. Klasyczny system sznurowania utrzymuje stopę w pożądanej pozycji. We wkładce zastosowano zaawansowaną technologię pianki EVA, która posiada dodatkowe właściwości tłumiące i podtrzymuje stopę.

Asics - Snapdown

Zalety:

 • przystępna cena;
 • anatomiczny kształt;
 • oddychalność;
 • przyczepna elastyczna podeszwa;
 • stylowy wygląd;
 • waga 204 g.

Niedogodności:

 • niespójność między rzeczywistym rozmiarem a tabelą rozmiarów;
 • na fugach widoczne ślady kleju.

Triumf Zielonego Wzgórza

Buty zapaśnicze są opracowywane we współpracy z profesjonalistami i trenerami Sambo i są zatwierdzone przez Międzynarodową Federację Sambo FIAS. Mają wzmocnioną ochronę kostek i stawów kciuka. Dzięki zwiększonej wysokości w okolicy podudzia osiąga się maksymalne mocowanie stawu skokowego. Elastyczna podeszwa wykonana ze skóry naturalnej nie ślizga się po powierzchni. Wierzch modelu wykonany z naturalnego weluru i poliestru. Dzięki temu nie są wyczuwalne na nodze.

Triumf Zielonego Wzgórza

Zalety:

 • struktura anatomiczna;
 • Licencja FIAS służy jako powszechne dopuszczenie do wszelkich zawodów;
 • wkładka poliuretanowa.

Niedogodności:

 • rozprowadzane tylko w jednym kolorze.

Asics JB Elite 3.0.0

Oryginalny JB Elite został wydany na cześć Jordana Burrowsa, wielokrotnego mistrza świata w zapasach w stylu dowolnym. Więcej niż jedno pokolenie nowych mistrzów trenowało w tych butach zapaśniczych. Doskonała przyczepność do wykładziny nie pozostawi nikogo obojętnym, podobnie jak niepowtarzalny wygląd.

Cholewka jest wykonana z jednowarstwowej siateczki i zamszu pokrytego TPU. Pozwoliło to uzyskać model o nienagannych właściwościach wentylacyjnych i trwałości.

Asics JB Elite 3.0.0

Zalety:

 • podeszwa zewnętrzna wykonana z kauczuku NC na bazie gumy;
 • wysokiej jakości i wygodne mocowanie stopy;
 • Elastyczność dzięki technologii Split Sole;
 • wszechstronność. Modele nadają się nie tylko do sportów walki.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Asics Matflex 5 GS

Dziecięce buty zapaśnicze wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które posłużą Ci przez długi czas iw niczym nie ustępują dorosłym modelom z serii Matflex.

Oddychająca siateczka i syntetyczna skóra zastosowana w cholewce zapewniają maksymalną wentylację. Podeszwa zewnętrzna z naturalnej gumy zapewnia przyczepność na każdym podłożu zapaśniczym.

Asics Matflex 5 GS

Zalety:

 • blok Kalifornia;
 • elastyczność na wysokim poziomie;
 • przemyślany system zapięć i rzepów;
 • mała waga.

Niedogodności:

 • nie jest to wspólny model;
 • przeciążenie.

Nike Freek

Widząc światło w 2015 roku, model nie zrobił plusku i emocji. Sława nie przyszła do niej od razu. Obecnie uważane jest za jedno z najlepszych butów treningowych.

W górnej części zastosowano siateczkę zapewniającą wentylację i utrzymywanie temperatury na akceptowalnym poziomie. Dodatkowe nakładki ze skóry syntetycznej i naturalnej zapewniają stopie wsparcie i dodatkową stabilność. Symetryczne sznurowanie ze wzmocnionymi oczkami wydłuża żywotność produktu.

Nike Freek

Zalety:

 • Trwała syntetyczna cholewka o wysokiej oddychalności
 • obniżony zapiętek dla maksymalnej mobilności;
 • podeszwa z prowadnicą ułatwiającą toczenie stopy;
 • otwory w podeszwie zapewniające wentylację i szybkie schnięcie butów przed treningiem.

Niedogodności:

 • wysoka cena

.

Sabo Slay

Klasyczne buty zapaśnicze przeznaczone do zapaśnictwa grecko-rzymskiego i freestyle. Dobry wybór na treningi i zawody. Miękka konstrukcja jest wygodna w przenoszeniu i ledwo wyczuwalna na stopie. Nie brudząca guma zastosowana w podeszwie zewnętrznej nie pozostawia śladów, a dzięki wzorowi nie ślizga się po powierzchni dywanu. Zgodnie z regulaminem zawodów do ochrony sznurówek służy specjalny pasek.

Sabo Slay

Zalety:

 • blok anatomiczny;
 • na górze połączenie prawdziwej skóry i materiałów syntetycznych;
 • koronkowa kieszeń;
 • maksymalną trwałość zapewniają wzmocnione nici, które przyszywają podeszwę do cholewki.

Niedogodności:

 • dostępny tylko w dwóch kolorach.

Adidas Combat Speed ​​5

Budżetowy model ponadczasowej klasyki. Nowość otrzymała oryginalne designerskie wstawki i zdobienia w nowych kolorach.

Zmodernizowana konstrukcja pozwala na osiągnięcie nowego poziomu wygody i komfortu.

Do produkcji użyto siatki syntetycznej zamszowej i poliestrowej. Rodzaj podeszwy zewnętrznej i materiał przeniesiony z wcześniejszych modeli. Najlepsze rozwiązanie dla początkujących i sportowców.

Adidas Combat Speed ​​5

Zalety:

 • waga 204 g;
 • Rzep, używany jako uchwyt na koronkę;
 • wentylowany top;
 • podeszwa nie pozostawia śladów;
 • wszechstronność;
 • przystępna cena;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • niewystarczająca przyczepność do podłoża.

Przedstawione powyżej modele sprawdziły się na międzynarodowych zawodach i zostały uznane za jedne z najlepszych mistrzów. Wygoda, komfort, bezpieczeństwo - te i wiele innych cech, tak niezbędnych do osiągnięcia sportowych wysokości, odpowiadają sobie. A bez nich znacznie trudniej będzie podbić sportowy Olimp.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *