Najlepsze marki kukurydzy w puszkach w Rosji na 2020 rok

0

Kukurydza to zdrowy produkt, który dietetycy polecają włączyć do jadłospisu osób w różnym wieku. Rzeczywiście, kukurydza zawiera wiele witamin (na przykład C i B), mikro i makroelementów (w tym potas i magnez). Ale uwielbiają ten produkt oczywiście za przyjemny słodkawy smak, od którego roślina została nazwana „cukrem”.

Zwykła kukurydza jest produktem sezonowym i jest doceniana przez amatorów precyzyjnie zebranych w postaci ziaren mleka z cienką delikatną łupinką i dużą ilością soku w środku. Ta kukurydza nazywana jest „młodą”, jest gotowana lub puszkowana na stałe.

Kukurydza w puszce, dostępna przez cały rok, od dawna jest popularnym składnikiem różnych sałatek, zup czy dodatków na stole Rosjan. Nie jest to zaskakujące, ponieważ nawet w stanie konserwowanym produkt ten zachowuje większość swoich użytecznych właściwości, a także jest niedrogi.

Co warto wiedzieć o dobroczynnych składnikach ziaren kukurydzy

Głównymi składnikami przetworzonych produktów kukurydzianych są białka roślinne, tłuszcze i węglowodany (skrobia i sacharoza). Dlatego potrawy są dość pożywne (około 119 kC na 100 g). Jest to jednak już 3 razy mniej niż w przypadku zbóż, których wartość energetyczna wynosi średnio około 300 kC na 100 g. Dlatego też dodatki z kukurydzy można nazwać dietetycznymi.

Sacharoza pozwala wykorzystać kukurydzę jako zdrowszy zamiennik słodyczy. Rzeczywiście, niektóre odmiany nie wymagają nawet dodatkowego słodzenia. Dlatego też naczynia z niej wykonane są często polecane do karmienia dzieci powyżej 3 roku życia. Wysoka zawartość skrobi w kolbach i nasionach sprzyja tworzeniu się włókien mięśniowych i pomaga dostarczać energię komórkom nerwowym.

Oprócz powyższych składników roślina zawiera błonnik, zawiera również wiele przydatnych dla organizmu witamin, makro- i mikroelementów.

Skład witamin obejmuje grupę B (B1 i B2), a także kwas askorbinowy (prawie 5 mg witaminy C na 100 g), PP, L i D. Zawartość witaminy A to ponad 3 mg na 100 g.

Makroskładniki odżywcze to przede wszystkim potas i magnez, które są korzystne dla mięśni i układu nerwowego. W ziarnach występuje stosunkowo duża ilość fosforu, co pozwala na utrzymanie zębów i kości w dobrej kondycji.

Pierwiastki śladowe w kukurydzy (jedna z nazw roślin) to przede wszystkim żelazo, jod, a także pektyny, kwas linolowy i glutaminowy. Na przykład kwas glutaminowy poprawia pamięć i funkcje mózgu. Pektyny kukurydziane mają właściwości przeciwnowotworowe.

Podobnie jak wszystkie inne pokarmy, kukurydza nie jest zalecana w przypadku wielu chorób, których lista jest niewielka. W szczególności przy zaostrzeniu wrzodów żołądkowo-jelitowych nie można go stosować. Nie zaleca się obecności kukurydzy w diecie oraz przy zwiększonym krzepnięciu krwi, zakrzepowym zapaleniu żył i żylakach.

Ogólnie potrawy kukurydziane są przydatne dla sprawnego funkcjonowania przewodu pokarmowego, poprawienia metabolizmu, oczyszczenia organizmu z toksyn (zwłaszcza młodych), działa żółciopędnie i moczopędnie.Stwierdzono również, że jedzenie ziaren kukurydzy zmniejsza ryzyko raka okrężnicy.

Najlepsze marki kukurydzy w puszkach

Aby rozwiać mity, że kukurydza w puszkach jest niezdrowym produktem ze względu na zawarte w niej GMO i pestycydy, przeprowadzono badania państwowej organizacji non-profit Roskachestvo, której celem jest monitorowanie zgodności towarów na rynku rosyjskim z normami.

Obiektywne badanie pozwoliło zidentyfikować marki i producentów, którym można zaufać. Jednocześnie wyciągnięto pozytywny wniosek - w konserwach nie było GMO i pestycydów (przebadano ponad 30 próbek różnych marek).

Oprócz marek rosyjskich zaprezentowano marki z Tajlandii (Lorado), Węgier (GLOBUS), Polski (Jamar), Białorusi (Frau Marta).

Globus (GLOBUS)

Węgierska marka, ale wyprodukowana w Kubanie.

Kukurydza konserwowa marki GLOBUS znalazła się w pierwszej piątce nie tylko pod względem jakości, ale także walorów smakowych produktu. Znana marka pochodząca z Węgier, która istnieje na rynku od lat 20. ubiegłego wieku, do dziś stara się utrzymać standardy jakości.

Konserwy Globus produkowane w fabryce Bonduelle-Kuban są najczęściej sprzedawane w Rosji. Podczas oględzin okazało się, że produkt spełnia wiodący standard jakości opracowany przez Roskachestvo. Konsumenci również często wybierają konserwy tej marki ze względu na dobry stosunek ceny do jakości (koszt od 44 rubli).

kukurydza w puszkach Globus (GLOBUS)

Korzyści:

 • delikatna konsystencja ziarna, przyjemny smak, zawartość cukru, potasu i innych pierwiastków normalna;
 • niska cena;
 • dostępność (do kupienia w supermarketach).

Niedogodności:

 • nie ma klucza, który tak bardzo lubią klienci.

Lutik

Globalna marka produktów z własną produkcją w Rosji.

Marka Lutik jest dość popularna wśród odbiorców z Rosji ze względu na jakość towarów (firma specjalizuje się w konserwach) oraz elastyczną politykę cenową. Pomimo tego, że ponad połowa towarów pod tą marką jest produkowana w fabrykach z nowoczesnym sprzętem w Chinach, rynek rosyjski był wypełniony konserwami tej marki, również produkowanymi w Kubaniu.

Produkty tej marki otrzymały doskonałe oceny zarówno od ekspertów, jak i kupujących.

kukurydza w puszkach Lutik

Korzyści:

 • dobry gust;
 • wykonane z lokalnych surowców;
 • skład spełnia normę jakości;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • bezkluczykowa pokrywa.

Pielęgniarka

Rosyjska marka niedrogich towarów.

Marka Kormilitsa weszła do pierwszej dziesiątki zgodnie z wynikami badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez Roskachestvo. Produkty firmy są również produkowane na południu Rosji, w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru upraw.

Żywność w puszkach Szkółka kukurydzy cukrowej pakowana próżniowo została uznana za wysokiej jakości, ponieważ spełniała nie tylko obowiązkowe wymogi prawne, ale również wiodącą normę Roskachestvo.

Pielęgniarka kukurydzy w puszkach

Korzyści:

 • walory smakowe;
 • zgodność z wiodącymi standardami jakości;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • rzadko spotykane na ladzie.

Jedzenie w domu

Marka, której można zaufać.

Marka Eat Doma była promowana na rosyjskim rynku spożywczym dzięki zaufaniu, jakim klienci darzą słynną prezenterkę telewizyjną Julię Wysocką. Firma ta produkuje szeroką gamę dobrej jakości produktów spożywczych. Marka jest rosyjska i wszystko jest produkowane na terytorium Federacji Rosyjskiej, co może mieć pozytywny wpływ na cenę.

kukurydza w puszkach Jemy w domu

Korzyści:

 • produkt jakościowy;
 • doskonały smak;
 • najniższa cena z pierwszej piątki;

Niedogodności:

 • marka wciąż jest rzadka, rzadko spotykana w supermarketach.

Obrus ​​do samodzielnego złożenia

Rosyjska opcja budżetowa.

Kukurydza selekcjonowana cukrem pod marką „Skatert-Samobranka” prezentowana jest głównie w sieciach handlowych (Auchan, O'key, Magnit i Lenta).Geografia surowców do produkcji produktów grupy BVK, zajmującej się głównie konserwowaniem warzyw, jest dość szeroka (Rosja i kraje WNP). Obecnie większość surowców jest uprawiana w Rosji.

Walory smakowe konserw tej marki są wyjątkowo dobre, kupujący zauważyli, że w słoikach jest dużo ziaren, ale mało płynu. Mile zadowolony z ceny, obecności oznaczeń w ustalonych miejscach (na sprzęcie, a nie na etykiecie) i zgodności z wiodącymi standardami jakości.

Obrus ​​w puszkach kukurydza-Samobranka

Korzyści:

 • niska cena;
 • zgodność z normami dotyczącymi zawartości mikro i makroelementów;
 • przyjemny smak.

Niedogodności:

 • produkowane według TU, a nie według GOST.

Bonduelle

Światowy standard jakości.

Ziarna kukurydzy w puszkach pod marką Bonduelle produkowane są z roślin pochodzących z południa Rosji, zbierane i przetwarzane według nowoczesnej technologii francuskiej marki. Gotowe danie ma delikatną konsystencję. Możesz znaleźć różne opcje pakowania od rozmiaru mini do standardowego.

Zakład Bonduelle znajduje się na Kubanie, co pozwala bardzo szybko zbierać i konserwować kukurydzę, ponieważ jest uprawiana w tym samym regionie. Produkty pod marką Bonduelle powstają w należącej do tej firmy fabryce Kuban.

Zgodnie z wynikami testów i ankietami klientów, produkt ten niezmiennie zajmuje czołowe miejsce dzięki wysokiej jakości surowcom. Ziarna w puszkach o tej samej wielkości i cienkiej skorupce, soczyste. Produkt spełnia nie tylko obowiązkowe wymagania normy, ale także przewyższa je pod kilkoma względami.

kukurydza w puszkach Bonduelle

Korzyści:

 • jakość spełnia oczekiwania;
 • delikatny smak dzięki specjalnej technologii uprawy surowców;
 • wygodne opakowanie z kluczykiem.

Niedogodności:

 • stosunkowo wysoka cena.

Solvita

Marka ze Słowiańska.

Mimo zagranicznego brzmienia ta marka również pochodzi z Rosji. Konserwy pod marką Solvita są produkowane w mieście Słowiańsk, położonym w regionie Kubań. Produkcja jest zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie terenów rolniczych na południu Rosji.

Konserwy Solvita przechodzą kontrolę jakości na wszystkich etapach: od zbioru zbóż po konserwację. Zakład posiada laboratorium, które pozwala sprawdzić zgodność ze wszystkimi wymaganiami GOST, zarówno gotowymi produktami, jak i surowcami. Producent otrzymywał nagrody na różnych konkursach branżowych.

Jednak kupujący zauważają, że płyn w solance jest zbyt słony, co pogarsza smak. Cena konserw jest stosunkowo niska.

kukurydza w puszkach Solvita

Korzyści:

 • wyprodukowany zgodnie z GOST;
 • niska cena;
 • zgodność z wymogami dotyczącymi etykietowania.

Niedogodności:

 • nie ma najlepszych recenzji na temat smaku produktu.

Lorado

Marka ze słonecznej Tajlandii.

Słodka kukurydza w puszkach marki Lorado jest produkowana przez Luck Siam Trade Co. w Tajlandii. Marka jest obecna na rynku rosyjskim od dłuższego czasu (ponad 10 lat). Miejsce wzrostu wpływa na smak produktu, ponieważ pod wpływem dużej ilości światła słonecznego w ziarnach powstaje więcej sacharozy.

W toku badań Roskachestvo, produkty tej marki uzyskały pozytywne oceny (brak zanieczyszczeń, brak GMO i pestycydów, spełniają normy stawiające wymagania dla produktów z tej kategorii).

Jednak udział ziarna kukurydzy w słoiku jest nieco mniejszy niż w innych konserwach (nie 80%, ale tylko 64%), chociaż jest to zaznaczone na opakowaniu.

Klienci zwracają uwagę na przyjemny smak potrawy, ale twierdzą, że w konserwach mogą znajdować się małe fragmenty ziaren, klucz nie zawsze otwiera się normalnie. Cena tego rodzaju konserw jest przeciętna.

Kukurydza w puszkach Lorado

Korzyści:

 • przyjemny smak;
 • Średnia cena;
 • pokrywa z kluczem.

Niedogodności:

 • dużo płynu;
 • natrafiają na ostre ziarna.

Natur Bravo

Naturalnie z Mołdawii

Produkt wytwarzany pod tą marką, a mianowicie słodka kukurydza w puszkach, znalazł się na jednym z pierwszych miejsc wśród ekspertów organizacji Roskontrol, która prowadzi również niezależne kontrole jakości towarów w Rosji.

Mołdawia jest znana jako producent wysokiej jakości produktów rolnych od czasów ZSRR. Jednak marka Natur Bravo jest nowością na rynku rosyjskim. Fabryka konserw tej firmy znajduje się w mieście Kiszyniów.

Kukurydza pod marką Natur Bravo otrzymała wysokie oceny od ekspertów za zgodność z normami, naturalność, bezpieczeństwo i dobry smak.

kukurydza w puszkach Natur Bravo

Korzyści:

 • przyjemny smak;
 • bez sztucznych dodatków.

Niedogodności:

 • rzadko spotykany w supermarketach;
 • cena jest wyższa niż w przypadku produktów niektórych rosyjskich marek.

Zielony gigant

Z Francji z miłością.

Według badań klientów jednym z liderów w kategorii smakowej są produkty pod marką Green Giant (kukurydza w puszkach). Specjalizacją tej marki są właśnie konserwowane rośliny strączkowe i zboża. Rośliny są uprawiane dla firmy Mistral (właścicieli marek) na gruntach rolnych w pobliżu miasta Seretram na południu Francji.

Produkty pod marką Green Giant wyróżnia wysoka jakość surowców i doskonały efekt końcowy.

kukurydza w puszkach Green Giant

Korzyści:

 • przyjemny, delikatny smak;
 • wygodne opakowanie z kluczykiem.

Niedogodności:

 • stosunkowo wysoka cena;
 • nie został przetestowany przez rosyjskich ekspertów.

Gdzie znaleziono niespójności

Zgodnie z wymogami normy państwowej słodka kukurydza w puszkach musi zawierać tylko 4 jakościowe składniki: ziarna, wodę, cukier i sól. Ponadto nakłada się szereg wymagań na same elementy, wygląd ziaren i oznakowanie.

W wyniku kontroli Roskachestvo i Roskontrol zidentyfikowano braki w produktach niektórych marek. Na przykład Green Ray (niskiej jakości płyn do napełniania), Boyarin, Vkusvill, Globus, który jest produkowany dla sieci sklepów o tej samej nazwie, Uncle Vanya, Lenta (niespójności w etykietowaniu).

Niespójności (choć minimalne) stwierdzono także w produktach Heinza (wygląd ziarna), które wytwarzają produkty o wysokiej kategorii cenowej. Kukurydza marki Frau Marta nie do końca przeszła kontrolę smaku (ziarna okazały się twarde).

Jak wybrać odpowiednią kukurydzę w puszkach

Duże sieci handlowe zazwyczaj oferują szeroki wybór konserw kukurydzy różnych producentów. Jednocześnie można znaleźć znaki towarowe nie tylko z Rosji, ale także z Węgier, Polski, Chin, Tajlandii, Mołdawii i Białorusi.

Co ciekawe, znana na całym świecie francuska firma Bonduelle nie tylko dostarcza na rynek rosyjski własne konserwy z warzyw uprawianych na południu Rosji (na Kubanie, na Terytorium Krasnodarskim), ale również często realizuje zamówienia na produkcję produktów innych marek (Globus, „ Jemy w domu ”itp.).

Dlatego wybierając żywność w puszkach, należy kierować się nie tylko znanymi markami czy poziomem cen, ale także szeregiem obiektywnych kryteriów, które są takie same dla wszystkich ziaren kukurydzy w puszkach.

 • Po pierwsze należy zwrócić uwagę na termin przydatności do spożycia (datę należy nanieść nieusuwalną farbą na żelazne części zbiorników) oraz brak deformacji puszki. W takim przypadku warto wybrać konserwę produkowaną jesienią lub latem, kiedy kukurydza jest dojrzała. Ziarno ze wstępnie wysuszonego surowca trafia do puszek zwijanych w innym czasie (dotyczy producentów europejskich i rosyjskich)
 • Po drugie, warto zaufać produktom z oznaczeniem GOST. Wszakże wymagania normy zalecają obecność w puszkach tylko ziaren, wody, soli i cukru w ​​określonych proporcjach i odpowiedniej jakości.
 • Po trzecie, musisz uważnie przeczytać skład wskazany na opakowaniu. Węglowodany nie powinny przekraczać 11-12 g na 100 g. Jeśli ten próg zostanie przekroczony, potrawa zawiera za dużo cukru, co wpływa na korzyści płynące z jedzenia.
 • Po czwarte, możesz lekko potrząsnąć słoikiem, aby upewnić się, że ilość ziaren jest normalna w stosunku do płynu. Czasami producenci dodają więcej wody niż przewiduje norma i istnieje ryzyko zakupu płynu w cenie ziarna. Jeśli słoik zbyt mocno bulgocze podczas potrząsania, najlepiej zostawić go na półce.

Korzyści przy niskich kosztach

Kierując się tymi prostymi wskazówkami, możesz wybrać produkty o odpowiedniej jakości i uzyskać maksymalne korzyści przy stosunkowo niskich kosztach (w końcu kukurydza w puszkach jest produktem dość przystępnym).

Polecany jest do stosowania przez bardzo szerokie grono konsumentów. Na przykład osoby starsze są odpowiednie ze względu na obfitość potasu, magnezu (zapobieganie osteoporozie) i pozytywny wpływ na metabolizm.

Osoby, które chcą stracić te dodatkowe kilogramy, powinny również włączyć ten zdrowy produkt roślinny do swojej diety, ponieważ sprzyja on długiemu uczuciu sytości i pozwala uniknąć niekontrolowanych przekąsek.

Ziarna kukurydzy przyniosą korzyści uczniom, studentom, ponieważ stwierdzono, że jego stosowanie pomaga poprawić uwagę i wzmocnić pamięć.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *