☕Najlepsze ekspresy do herbaty na 2020 rok

0

Nie tak dawno pojawił się taki sprzęt jak czajnik do herbaty. To urządzenie kuchenne jest podobne do ekspresu do kawy i jest niezwykle popularne wśród tych, którzy już go wypróbowali. Parzenie herbaty osiągnęło nowy poziom. Teraz, aby przeprowadzić ten proces, używają nie tylko czajników, ale także specjalnych urządzeń. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie gorącego napoju z dowolnego rodzaju naparu, o żądanej temperaturze, mocy i objętości. Ta recenzja przedstawi kryteria wyboru ekspresu do herbaty, modele ze szczegółowym opisem, ceną, zaletami i wadami, a także przydatne wskazówki dotyczące parzenia herbaty.

Zasada działania

Standardowe gadżety mają subtelności, które zaskakują osoby, które po raz pierwszy zetknęły się z taką techniką. Na przykład gotują wodę przez dłuższy czas. Większość modeli budżetowych nie ma przycisku zasilania i zaczyna podgrzewać wodę natychmiast po podłączeniu do sieci. Usuwanie resztek wody jest również problematyczne.

Istnieją dwie opcje projektowania zaparzacza:

 1. Kiedy imbryk jest zainstalowany na głównym korpusie lub oba znajdują się obok siebie W tych dwóch przypadkach imbryk jest podgrzewany. Pionowe urządzenie oszczędza miejsce.
 2. Te poziome są bardziej zaawansowane. Wyposażone są w platformy, ekrany i panele dotykowe. Temperatura automatu zaparzającego jest regulowana w taki sam sposób, jak ogólnie temperatura płynu. Istnieją automatyczne tryby dla różnych rodzajów herbaty.

Podobnie jak ekspres do kawy, urządzenie wyposażone jest w niewielki zbiornik na wodę z otworem na kapsułkę. Urządzenie działa z sieci elektrycznej iw krótkim czasie parzy pyszny napój, zachwycając przyjemnym zapachem i bogatym smakiem. Taki sprzęt świetnie nadaje się do domu i biura.

Jak wybrać?

Wybierając maszynę do parzenia herbaty, należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Typ kontroli. Istnieją dwa rodzaje sterowania, mechaniczne i elektroniczne. Mechaniczny obejmuje wiele przełączników. W przypadku sterowania elektronicznego jest kilka klawiszy lub panel dotykowy. Jak dobrać odpowiednie urządzenie na podstawie rodzaju sterowania? To zależy od preferencji konsumentów. Sterowanie mechaniczne jest znacznie łatwiejsze. Jednocześnie sterowanie elektroniczne ma szerokie możliwości - komfort pracy, atrakcyjny wygląd
 • Rodzaj mechanizmu parzenia. Zaparzacz znajdujący się w ekspresie jest dwojakiego rodzaju: wyjmowany lub nieusuwalny. Zdejmowany mechanizm wymaga ręcznego czyszczenia przy użyciu różnych detergentów i środków czyszczących. Jedno naciśnięcie przycisku wystarczy, aby wyczyścić stały mechanizm.
 • Moc. Jest to funkcja, która wpływa na prędkość parzenia. Należy tutaj pamiętać, że gdy napój zostanie wkrótce przyrządzony, wrząca woda nie wchłonie w wystarczającym stopniu aromatu zielonego liścia, dlatego wybór należy do mocy napoju lub szybkości przygotowania.

Maszyny, które niezależnie szlifują arkusz na proszek, są wyposażone w kamienie młyńskie. Istnieją dwa rodzaje:

 1. Ceramiczne - nie ulegają utlenianiu, działają cicho.Ale jednocześnie mają krótką żywotność, są raczej delikatne i mogą zostać uszkodzone, jeśli obce przedmioty dostaną się do wnętrza urządzenia.
 2. Metalowe mają dłuższą żywotność, mają większą wytrzymałość.

Jakie są rodzaje maszyn do herbaty

Urządzenia mogą być: poziome i pionowe, podgrzewające schłodzony napój, sterowanie automatyczne i ręczne, a także szklane i plastikowe. Istnieją opcje płukania i kruszenia liści na proszek. Inni po prostu parzą.

Gdzie kupić i ile to kosztuje

Ponieważ to urządzenie nie zyskało jeszcze powszechnej popularności, większość punktów sprzedaży nie kupuje ich w dużych ilościach. Możesz kupić to urządzenie w sklepach internetowych i na aukcjach, gdy jest dostawa na cały świat. Na przykład herbatę można kupić na tak znanych platformach handlowych, jak Aliexpress, Amazon. Ładny design jak na sprzęt wyprodukowany w Azji. Ale lepszej jakości produkt to taki, który jest wytwarzany w krajach europejskich.

Urządzenia do produkcji gorących napojów brytyjskiego producenta Strix i Otter wyróżniają się niezawodnością.

Średnia cena zaczyna się od 1000 rubli.

Ocena popularnych modeli

Produkcja herbaty osiągnęła nowy poziom. Zaparzacze herbaty przeszli z egzotycznych przyborów kuchennych do zwykłych urządzeń gospodarstwa domowego. Łatwo jest w nich przygotować napój z dowolnego rodzaju naparu, o optymalnej temperaturze, wymaganej mocy i objętości. Przegląd najlepszych modeli z zaletami, wadami, cechami pomoże ci dokonać wyboru. Różnią się ceną i dodatkowymi funkcjami. Najlepsi producenci to modele produkcji amerykańskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

Kitfort KT-630

Zdaniem kupujących produkt tej marki to jeden z najlepszych herbatników o zautomatyzowanych procesach i różnych funkcjach. Możesz także kontrolować moc herbaty i objętość filiżanki. Konstrukcja składa się z pojemnika z kratką do zaparzania, którą można łatwo wyjąć i wyczyścić. Niezastąpiona rzecz w kuchni dla miłośników dobrego gorącego napoju. Zestaw zawiera szczegółową instrukcję użytkowania. Opisuje wszystkie funkcje maszyny.

Waga: 3,7 kg

Pojemność: 2,2 l.

Liczba filiżanek: 3.

Kitfort KT-630

Zalety:

 • zachowuje dobroczynne właściwości herbaty;
 • z funkcją trybu cichego;
 • ze wskazaniem włączenia;
 • jest wyświetlacz do kontroli.

Niedogodności:

 • niewygodna lokalizacja przycisku zasilania;
 • okazuje się, że to mały drink.

Cena: od 9189 rub.

Sharp te-t 01 ocha tech

Model do ceremonii parzenia herbaty prezentowany jest w stylu retro i jest nie tylko urządzeniem do przygotowywania gorących napojów, ale także ozdobą kuchni. Ciepły kolor i fazowane krawędzie cieszą oko. Objętość miski jest niewielka w porównaniu do innych, ale zalety w obsłudze są znacznie większe. Model jest mały, ale jest w stanie przygotować do 4 filiżanek gorącego napoju za jednym razem. Istnieje kilka programów do parzenia herbaty i mielenia liści. W zestawie książka z przepisami na herbatę.

Waga: 3 kg.

Pojemność: 0,56 l.

Liczba filiżanek: 4.

Sharp te-t 01 ocha tech

Zalety:

 • piękny i wszechstronny design;
 • wysokiej jakości element grzejny;
 • Japońska technologia warzenia piwa.

Niedogodności:

 • niska szybkość ogrzewania;
 • wysoka cena.

Cena: od 7100 rubli.

Rommelsbacher TA 1200

Niemieccy producenci z wielką odpowiedzialnością podeszli do wynalezienia najlepszego i jedynego w swoim rodzaju ekspresu do herbaty, przeznaczonego dla ludzi. Praca obejmuje 4 tryby. Napar przechodzi przez wszystkie etapy gotowania od 10 sekund do 10 minut. Oprogramowanie posiada efektywny licznik czasu zatrzymania. Szkło i plastik połączone w eleganckim ekspresie do herbaty. Zwartość jest jednym z ważnych kryteriów wygody.

Waga: 4 kg.

Pojemność: 1 l.

Liczba filiżanek: 4.

Rommelsbacher TA 1200

Zalety:

 • Elegancki wygląd;
 • z zamkniętą spiralą;
 • szklana obudowa.

Niedogodności:

 • dźwięk alertu jest zbyt głośny.

Cena: od 8145 rub.

Bosch TTA 2201

Na pierwszy rzut oka model wydaje się mały.Ale za pomocą takiej maszyny elektrycznej możesz wypić dużą rodzinę. Filtr ma funkcję wyjmowania i umożliwia mechaniczne usuwanie kamienia. Urządzenie składa się z dwóch konstrukcji. Korpus jest plastikowy i bezwonny. Producenci zdecydowali się przełączyć maszynę w tryb grzania po zaparzeniu herbaty. W ten sposób Twoja herbata zawsze będzie gorąca.

Waga: 2 kg.

Pojemność: 2 l.

Liczba filiżanek: 6.

Bosch TTA 2201

Zalety:

 • do sterylizacji naczyń można używać trybu ogrzewania.

Niedogodności:

 • nie wyłącza się automatycznie;
 • ciecz wycieka z dziobka.

Cena: od 4200 rubli.

Selecline XB 6991

Niedrogi model francuskiej marki. Komponenty są produkowane w Chinach. Montaż odbywa się w tym samym miejscu. Zaparzacz prezentowany jest w postaci małego imbryka, który w niczym nie ustępuje pełnemu. Nadaje się do kuchni kawalerskiej lub małej rodziny. Łączy możliwości i pragnienia kupującego. Jedna porcja gorącego napoju zajmuje do 2 minut. Popularność modelu związana jest z przezroczystym korpusem i można obserwować proces parzenia herbaty. Nadaje się do oszczędnych herbat.

Waga: 0,9 kg.

Pojemność: 1 l.

Liczba filiżanek: 1.

Selecline XB 6991

Zalety:

 • mała moc (600 W);
 • na sterowaniu elektronicznym;
 • bezpieczny model;
 • poziom wody jest widoczny.

Niedogodności:

 • parzy niewielką ilość herbaty;
 • krótki przewód.

Cena: od 890 rubli.

Lamark lk-1602

Najlepszy i najbardziej wszechstronny model do parzenia kawy i herbaty. Pośrodku znajduje się tłok do pompowania wody. Model wykonany jest ze szkła, które jest bardzo gorące. Ogólnie rzecz biorąc, niezłe urządzenie, według opinii klientów, wykonuje wszystkie niezbędne funkcje, ale nie w dużych ilościach.

Waga: 1,3 kg.

Pojemność: 1 l.

Liczba filiżanek: 5.

Lamark lk-1602

Zalety:

 • szybko się gotuje;
 • z automatycznym ogrzewaniem;
 • nie ma zapachu plastiku.

Niedogodności:

 • wydaje zbyt głośne dźwięki podczas gotowania wody.

Cena: od 3000 rubli.

Ze zbiorów prywatnych Boscha

Ocenę modeli jakościowych zamyka imbryk wykonany w formie konstrukcji pionowej. Dolna część służy do utrzymania zadanej temperatury. Górny - imbryk, służący do nalewania gotowego napoju. W ten sposób posiłek może trwać w nieskończoność. Chciałbym zauważyć, że obrót styku podstawy jest przeznaczony do 360 stopni i może być zainstalowany w dowolnej pozycji.

Waga: 1,55 kg.

Pojemność: 2 l.

Liczba filiżanek: 6.

Ze zbiorów prywatnych Boscha

Zalety:

 • dno ze stali nierdzewnej;
 • z trybem ogrzewania;
 • wygodny uchwyt z tworzywa sztucznego.

Niedogodności:

 • nie ma trybu automatycznego.

Cena: od 2490 rubli.

Zalecenia przy wyborze

Najpopularniejsze modele mają następujące cechy:

 • Kilka trybów parzenia. Różnorodne tryby pozwalają dostosować żądany program parzenia herbaty.
 • Liczba trybów szlifowania. Oto kilka rodzajów mielenia stosowanych w zaparzaczu do herbaty.
 • Funkcjonalny. Większość opcji jest wyposażona w tryby aktywności z możliwością ich dostosowania. Należą do nich: włączony / wyłączony, średni lub mocny tryb ogrzewania. Zgodnie z wybranym trybem urządzenie nagrzeje się do żądanej temperatury.
 • Tom. Ta cecha wyjaśnia, jaką największą ilość napoju można przygotować jednorazowo.
 • Pobór energii. Charakterystyka określa moc pobieraną przez urządzenie podczas jego działania.
 • Materiał korpusu. Materiał korpusu to plastik lub stal. Stalowa obudowa jest niezawodna, ale ich koszt jest znacznie wyższy niż w przypadku plastikowych.
 • Szlifowanie. Charakteryzuje się zdolnością do mielenia liści na proszek używany do liści herbaty.
 • Szerokość, głębokość i wysokość. Duże urządzenie w kuchni zajmie dużo miejsca i będzie tylko przeszkadzać. Z tego powodu wskazane jest zakupienie urządzenia, biorąc pod uwagę rzeczywiste wymiary kuchni.
 • Waga. Ta cecha zależy od wielkości i materiału wykonania.

Warto również zwrócić dużą uwagę na gwarancję. W przypadku jego braku należy rozważyć anulowanie zakupu.

Środki ostrożności dotyczące stosowania

Korzystając z zaparzacza do herbaty należy pamiętać, że nieodpowiedzialne obchodzenie się z urządzeniem, wadliwe okablowanie, awarie samego ekspresu do herbaty, nieprzestrzeganie środków bezpieczeństwa może doprowadzić do porażenia prądem lub pożaru.

Dlatego konieczne jest:

 • Użyj urządzenia wyprodukowanego fabrycznie.
 • Klasa ochrony musi odpowiadać warunkom pracy.
 • Przed pierwszym podłączeniem należy zapoznać się z instrukcją obsługi i ściśle przestrzegać określonych w niej wymagań.
 • Przed podłączeniem urządzenia do sieci należy stwierdzić naocznie, czy wtyczka i przewód urządzenia nie są uszkodzone. Aby naprawić i wyregulować maszynę, należy ją przekazać do serwisu.
 • Jeśli wtyczka nie pasuje do gniazdka, nagrzewa się i nie można używać urządzenia.
 • Nie pozostawiaj włączonego urządzenia bez nadzoru.
 • Nie dotykaj rozgrzanego urządzenia rękami; używaj uchwytów i pokręteł.
 • Aby zapobiec pożarowi, nie zanurzaj kabla, wtyczki ani płynu. Nie dotykaj urządzenia mokrymi rękami.
 • Gdy nie jest używany lub przed czyszczeniem, należy go odłączyć od sieci. Przed przystąpieniem do montażu lub demontażu elementów urządzenia należy odczekać, aż maszyna ostygnie.
 • Nie zaleca się używania akcesoriów, które nie są określone przez producenta maszyny w instrukcji, ponieważ może to spowodować zagrożenie pożarowe, porażenie prądem lub różne obrażenia.
 • Urządzenia nie należy umieszczać w pobliżu lub na gorących palnikach gazowych lub grzejnikach.
 • Przed odłączeniem maszyny od sieci należy ustawić przełącznik w pozycji „OFF”, a następnie wyjąć wtyczkę z gniazdka.
 • Maszyna powinna być używana tylko w domu i zgodnie z jej przeznaczeniem.
 • Uważaj, aby nie poparzyć się gorącą parą.

Proces parzenia herbaty w ekspresie do herbaty

Korzystając z urządzenia do parzenia herbaty, możesz uczestniczyć w japońskiej ceremonii bez wychodzenia z mieszkania. Urządzenie umożliwi przygotowanie napoju, w którym duża ilość składników aromatycznych i wszystkie walory liścia zostaną zachowane w niezmienionej formie. Pozostają katechiny i włókna roślinne. Dzięki temu można uzyskać smaczny i zdrowy napój o przyjemnym zapachu.

Proces gotowania:

 1. Zawarte w kompozycji ceramiczne kamienie młyńskie mielą arkusze, zachowując ich użyteczne właściwości.
 2. Po zagotowaniu wody schładza się ją do optymalnej temperatury 70-85 stopni.
 3. Wbudowana trzepaczka miesza i ubija, podczas gdy proszek rozpuszcza się w wodzie.

Wiedząc, na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny do parzenia herbaty, teraz nie będziesz stracić, które urządzenie lepiej kupić. Ponadto możesz zakupić przydatny i wysokiej jakości sprzęt, który posłuży przez długi czas.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *