Najlepsze wanny żeliwne na rok 2020

0

Dziś wanna wykonana jest z akrylu lub stali. Ale kilka wieków temu żeliwo było głównym materiałem do produkcji. Nawet teraz pozostaje popytem wśród konsumentów.

Dlatego redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali zalecenia dotyczące wyboru wanien żeliwnych, które pomogą w podjęciu decyzji o zakupie odpowiedniego produktu.

Czym oni są?

Wanna wykonana z dowolnego materiału wytrzyma co najmniej 10 lat. Miski mogą być wykonane z różnych materiałów. Wszystko tutaj zależy od tego, jak będziesz obsługiwać zakupione urządzenie. Poniżej, jako przykład, przedstawiono rodzaje wanien, które konsumenci często kupują.

Żeliwo

Ten materiał jest w stanie zatrzymać ciepło przez długi czas. Woda wlana do środka długo utrzymuje ciepło.

Wady obejmują wagę. Grubość cienkiej żeliwnej powłoki wynosi 5 mm, a masa kąpieli 120-130 kg.

Takie wanny, zdaniem kupujących, charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Wielu producentów posiada dodatkowe wyposażenie w postaci regulowanych nóżek. Mogą być zarówno rosyjskie, jak i zagraniczne.

Stal

Tego typu wanny można montować zarówno z pojedynczych części zamiennych, jak i poprzez tłoczenie z dużej blachy stalowej.

Modele te są pięć razy lżejsze niż konstrukcje żeliwne. Wanny stalowe ważą 25-30 kg. Są również tańsze niż inne podobne produkty.

Wadą jest słabe utrzymywanie temperatury. Hałas jest emitowany, gdy strumienie wody uderzają w ściany lub dno. Słyszą to nawet sąsiedzi na parterze. Ponadto należy dodatkowo naprawić sprzęt.

Aby zrobić miejsce na wsparcie, warto ułożyć cegły. Szczeliny wypełnione są pianką poliuretanową. Ale zanim to zrobisz, umieść duży ładunek w łazience. Pianka wyschnie nie powodując niepotrzebnych problemów.

Wanny stalowe są popularne ze względu na niską cenę. Prawie o połowę tańsze od żeliwa.

Różnią się również grubością szkliwa. Stal powlekana jest trzykrotnie węższa. Jest to bardziej pozytywna cecha, ponieważ im grubsza emalia, tym szybciej pojawiają się pęknięcia.

Akryl

To są lekkie kąpiele. Maksymalna waga to 25 kg. Dobrze się nagrzewają. Brak hałasu podczas napełniania.

Awarie można łatwo naprawić. W zestawie znajdują się narzędzia umożliwiające naprawę usterek. Małe rysy można łatwo usunąć papierem ściernym.

Wady obejmują niestabilność w wysokich temperaturach. Jeśli wlejesz tam wrzącą wodę, rozpocznie się deformacja termiczna. Materiał może również reagować z rozpuszczalnikami. Dlatego nie zaleca się nalewania tam roztworu proszku.

Wanny akrylowe psują się po kontakcie z benzyną lub rozcieńczalnikiem. Musisz znać tę właściwość akrylu.

Kąpiele te powstają poprzez tłoczenie polimeru pod wpływem wysokiej temperatury. Aby wzmocnić produkt, użyj metalowej siatki.

Ludzie uwielbiają ten materiał, ponieważ ma zdolność utrzymywania ciepła. Gorąca woda chłodzi się wolniej. To nie jest metalowa powierzchnia, która długo się nagrzewa. Możesz wskoczyć od razu i napełnić miskę bez czekania.

Kvarilovye

Dziwne imię. Ale to innowacyjny materiał będący mieszanką akrylu i kwarcu. Produkt estetyczny, dobrze używany. Trzymają cios, nie hałasują i utrzymują temperaturę wody. Higiena na najwyższym poziomie może przybierać różne formy.

Obecny w kamieniu piasek kwarcowy sprawia, że ​​wanna jest cięższa niż akryl, ale lżejsza od żeliwa. Nie wlewaj też do miski wody o wysokiej temperaturze, ponieważ produkt zacznie się deformować.

Grubość ściany - 1 cm Malowana na jasne kolory. Można złapać modele w kolorach czarnym, niebieskim lub zielonym.

Wanny Quaril mają niezwykłą funkcjonalność. Większość modeli posiada masaż radiowy, wodny i powietrzny.

Łatwe do czyszczenia. Warto regularnie spłukiwać, niekiedy czyścić powierzchnię środkami dezynfekującymi. Farby należy starannie dobierać, aby praktycznie się nie pojawiały.

Ceramiczny

Materiał ten gwarantuje zatrzymywanie ciepła, izolację akustyczną, ochronę przed korozją. Służą przez długi czas. Wady to cena, duża waga i kruchość. Takie modele są zwykle wykonywane na zamówienie lub do wnętrz.

Do produkcji można użyć kamienia naturalnego (marmur) i materiałów nienaturalnych. Sztuczna to odmiana wanien ceramicznych, ma te same cechy niestandardowe.

Sztuczna substancja użyta do wykonania produktu składa się z gliny i barwników, pomagając nadać produktowi pożądany kolor.

Modele wykonane z kamienia syntetycznego nazywane są ekskluzywnymi, ponieważ są drogie. Zwykle są instalowane na wsi lub w prywatnym domu.

Jaka jest różnica między żeliwem a akrylem?

Wanny żeliwne wyciszają dźwięk, ponieważ nie wibrują. Po uderzeniu w powierzchnię nie zobaczysz rezonansu. Żeliwo przewodzi ciepło przez długi czas i słabo. Zebrana tam woda schładza się do temperatury pokojowej przez długie półtorej godziny (temperatura spada o 10 ° C / godzinę). Nie ma też porów, co ułatwia czyszczenie powierzchni. Emalia lśni. Cały produkt jest nim pokryty.

Akryle są droższe. Osoby z problemami finansowymi mogą pozwolić sobie na tanią żeliwną wannę. Ale cena to nie jedyna zaleta. Jest to mocny i trwały materiał.

Jak wybrać?

Wanna żeliwna jest wykonana z wytrzymałego materiału i wytrzymuje długi czas. Podczas napełniania nie wydaje głośnych dźwięków. Łatwo się nią opiekować. Ale nie każdy model jest tak doskonały. Aby uniknąć błędów przy wyborze produktu, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Wybierz według rozmiaru

Najpierw musisz spojrzeć na wymiary. Musisz wiedzieć, że produkt wykonany z żelaza i węgla będzie miał tylko owalne lub prostokątne kształty. Dlatego rozmiary będą również ograniczone:

Długość

Modele mogą mieć od jednego do dwóch metrów długości. Za zwartą uważa się 1-1,2 m. Tę miskę można ustawić nawet w najbardziej nieprzejezdnym pomieszczeniu. Ale tylko dzieci mogą się tam zmieścić.

Długie konstrukcje nazywane są 1,7-1,8 m. Są tworzone dla dużych pomieszczeń.

Idealną opcją jest 1,5-1,6 m, osoba dorosła może z łatwością położyć się tutaj.

Szerokość

Może być inaczej, ale maksymalny rozmiar jest mały, tylko 0,7-1 m. Dobry produkt to ± 5-10 cm z marginesem, biorąc pod uwagę szerokość ciała największej osoby, która odwiedzi łazienkę.

Kupując, określ, że szerokość powinna być na zewnątrz, a wewnętrzna powinna być mniejsza niż zwykle. Nie zapomnij sprawdzić objętości kąpieli w litrach.

Wysokość

W większości przypadków maksimum to 0,7 m. Ale osoby mieszkające ze starszymi lub małymi dziećmi powinny znaleźć wannę z niskimi bokami.

Zwróć także uwagę na głębokość misy, która waha się między 0,3-0,5 m. Im głębiej, tym bardziej ciało zanurzone jest w wodzie. Ale to zużywa znaczną ilość wody.

Łatwiej jest wejść do niskiej miski, ale woda nie zmieści się dużo. Głębokie wanny trudniej dostać się do środka, ale mają dużą pojemność.

Jakość powierzchni

Kupujesz produkt, który powinien wystarczyć na co najmniej dekadę. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że jest to produkcja wysokiej jakości.

Następnym krokiem jest sprawdzenie powierzchni.

tylna strona

Zacznij od kontroli wewnętrznej. Żeliwo powinno mieć dobry odlew, powierzchnię - bez zapadów i nierówności. Nie powinno być pęknięć ani zadrapań. Aby zabezpieczyć metal przed rdzewieniem, można go malować proszkowo.

Optymalna grubość ścianki wynosi 5-6 mm, w przeciwnym razie ciśnienie wody zacznie je zginać. Kolejną rzeczą do rozważenia jest waga. Minimalna to 70-100 kg, a maksymalna czasami osiąga 200-300 kg.

Szkliwo

Strona zewnętrzna powinna być prawie idealna: błyszcząca, gładka, mieć dobrą strukturę i kolor. Nie możesz kupić produktu, jeśli rysa lub pęknięcie wpadnie Ci w oko. Ponieważ po pojawieniu się pierwszego pęknięcia niemożliwe będzie przywrócenie poprzedniego działania konstrukcji. Chip zacznie rosnąć.

Nie zaleca się wybierania taniej kąpieli. Szkliwo było prawdopodobnie nakładane szybko, a model nie był przeznaczony do długotrwałego użytkowania.

Dodatkowe funkcje

Przy wyborze wanny akrylowej lub żeliwnej warto wziąć pod uwagę, że ci pierwsi wyposażają swój produkt w różne funkcje. Ale jeśli produkt zostanie kupiony do podstawowych celów, żeliwo doskonale poradzi sobie z jego zadaniami:

Nóżki regulacyjne

Pomagają w regulacji wysokości podnoszenia podczas montażu. Możesz również dokupić nogi o pięknym designie do konkretnego stylu wnętrza.

Z uchwytami

Zamontowany po bokach łazienki, wygodnie jest wstać ze śliskiej powierzchni. Pomogą osobom starszym i tym, którzy mają problemy z układem mięśniowo-szkieletowym.

Istnieje również możliwość dokupienia zagłówka, który doda nieco większego komfortu korzystania z wanny.

Powłoka antypoślizgowa na spodzie

Umieszczona na dnie misy, nie pozwoli na poślizgnięcie się osoby. Zakup takiego dywanu pomoże tym, którzy mają w domu małe lub starsze osoby. Lub po prostu uwielbiasz brać prysznic na stojąco.

Masaż wodny i powietrzny

Prawie wszystkie produkty posiadające funkcje masażu wykonane są z tworzywa akrylowego z intensywną regulacją masażu. Ale można też znaleźć żeliwo. Zapewni to nowe doznania pod prysznicem.

To prawda, że ​​cena takiego urządzenia rośnie kilkakrotnie.

Ocena najlepszych wanien żeliwnych 2020

Oto najlepsze, najtańsze i najpopularniejsze modele produktów na 2020 rok. Opisano cechy modeli, uwzględniono ich zalety i wady.

Roca akira

Model ma kształt prostokąta, posiada odpływ i kontrolę przelewu, które znajdują się pośrodku wyposażenia. Dlatego wygodnie będzie pływać zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej. Powierzchnia emaliowana nie ślizga się. Gwarantujemy bezpieczeństwo podczas kąpieli.

W zestawie uchwyty. Musisz kupić osobno nogi. Ale nie zawsze są potrzebne, ponieważ wanna jest ciężka i można ją umieścić bezpośrednio na podstawie.

Emalia jest mocna, nie boi się uszkodzeń mechanicznych, nie trzeba o nią dbać. Szerokość boków jest dość wygodna, co ułatwia wyjście z wanny.

Roca akira

Plusy:

 • Stworzony dla kilku osób;
 • Odpływ jest pośrodku;
 • Powłoka jest antypoślizgowa;
 • Wygodne boki;
 • Można zamontować na ścianie lub umieścić bezpośrednio na podłodze.

Wady:

 • Zakrzywione boki. Jeśli wanna musi być umieszczona blisko ściany, powoduje to tymczasowe niedogodności.

Novial Archimed

Najcięższy model. Jego waga to około 190 kg. Aby zainstalować taką strukturę, konieczne jest zatrudnienie asystentów.

Wanna ma regularny prostokątny kształt. Mieści 284 litry wody. Odpowiedni dla tych, którzy nie potrzebują dodatkowych funkcji.

Pokrycie szkliwem szklistym z dodatkiem tytanu. Zastosowano kilka warstw. Urządzenie nie boi się wpływów chemicznych. Grubość emalii - 1,8 mm.

Dodatkowo nóżki posiadają możliwość regulacji wysokości. Głębokość 50 cm Możliwość podłączenia hydromasażu. Szerokość - 80 cm Produkt pasuje tylko do dużego pomieszczenia.

Novial Archimed

Zalety:

 • Dobra powłoka, która będzie trwać długo;
 • Odporność na reakcje chemiczne;
 • Gładkie krycie;
 • Brak luk;
 • Duża objętość;
 • Ładny projekt.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • Ciężki.

Kombi VCh-1500 Nostalgia

Kompaktowy i popularny model na rynku rosyjskim. Ma niewielkie rozmiary i idealnie pasuje do wnętrza. Długość i szerokość - 150x70 cm Maksymalna objętość umieszczonej wody to 196 litrów. Waży 96 kg. Mimo niewielkich rozmiarów wygodna będzie nawet osoba dorosła.

Wanna w stylu klasycznym pokryta jest emalią, którą nakłada się warstwowo. Chroni to powierzchnię przed uszkodzeniem. Wielu użytkowników jest przyzwyczajonych do instalowania go przy ścianie. Produkt ma dobrą izolację akustyczną.

Kombi VCh-1500 Nostalgia

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Doskonała przestronność;
 • Wielka głębia;
 • Emalia zachowuje kolor;
 • Strona normalnego rozmiaru.

Niedogodności:

 • Śliski spód.

Roca continental

Produkt ma dobry stosunek jakości do ceny.

Eksperci zauważają obecność powłoki antypoślizgowej. Pomoże to rodzinom z małymi dziećmi lub osobami starszymi. Nie trzeba dbać o szkliwo. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że nie można używać silnych środków czyszczących.

Wymiary są małe, waży 73 kg i mieści 160 litrów. Posiada nisko położony środek ciężkości, co umożliwia postawienie produktu na podłodze bez nóg.

Mocna emalia, trudna do uszkodzenia powierzchni. Możesz nawet kąpać zwierzęta. Nie żółknie, ma biały i jasny kolor. Zderzaki pozwalają nieco zwiększyć głośność. Grube ściany tłumiące hałas.

Roca continental

Plusy:

 • Średnia cena;
 • Atrakcyjny wygląd;
 • Powłoka chroni przed poślizgiem;
 • Wygodny kształt spodu.

Wady:

 • Nogi regulują tylko poziom wysokości;
 • Krótki okres gwarancji - 10 lat.

Jacob Delafon Parallel E2947

Przestronny, nowoczesny design. Struktura jest prosta, z wyraźnymi liniami. Ma biały kolor, prostokątny kształt. Głównym wyróżnikiem jest zintegrowany zagłówek i oparcia. Będzie wygodny dla wysokich osób. Materiał jest w stanie wytrzymać duży ciężar i obciążenia udarowe.

Emalia jest trwała, nie reaguje na detergenty. Wymiary 170x70x45 cm, mieści 129 litrów. Model jest przymocowany do ściany. Istnieje powłoka antypoślizgowa. Wygodne jest pływanie i leżenie w wannie.

Jacob Delafon Parallel E2947

Zalety:

 • Niezawodny;
 • Nie najdroższe w tej cenie;
 • Wielka głębia;
 • Uniwersalny;
 • Mocna emalia;
 • Powłoka antypoślizgowa zapobiegnie upadkowi na podłogę;
 • Ergonomiczne.

Niedogodności:

 • Wąskie boki.

wnioski

To był przegląd najlepszej jakości wanien żeliwnych w 2020 roku. Rada redakcyjna udziela porad i pomaga w wyborze wysokiej jakości materiałów. Wybraliśmy tanie produkty, porównaliśmy popularność modeli, przeanalizowaliśmy opinie klientów, które mają ciekawe funkcje i powinny zachwycić konsumenta.

Tutaj zebrano główne cechy modeli, aby ułatwić określenie odpowiedniego produktu i jego zakup. Która firma jest lepsza od produktu - decyduje tylko klient. Przy wyborze produktu ważne jest, aby ocenić wszystkie zalecane kryteria wyboru.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *