Najlepsze pianina cyfrowe na rok 2020

0

Technologia nie stoi w miejscu. Z roku na rok pojawia się coraz więcej gadżetów i urządzeń ułatwiających życie ludziom z różnych dziedzin. Instrumenty muzyczne nie są wyjątkiem. Ponieważ fortepian zajmuje dużo miejsca i jest drogi, opracowano cyfrowe odpowiedniki. Z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Użytkownicy zaczęli zastępować nimi modele akustyczne.

Pianino cyfrowe to słynny instrument muzyczny w 2020 roku. Jeśli jeszcze dziesięć lat temu niewiele osób słyszało o takiej opcji, teraz wolą ją. Zaletą pianina cyfrowego jest to, że można grać wiele dźwięków jednocześnie. Tą cechą nie może pochwalić się akustyczny fortepian.

Jak wybrać fortepian

Pianino akustyczne nie zawsze jest dostępne dla każdego, ponieważ jest drogie i wymaga stałej konserwacji. Narzędzie powinno zostać dostrojone przez profesjonalistę, a to dodatkowe koszty. Z tego powodu rodzice często nie wspierają dziecka w jego chęci pójścia do szkoły muzycznej, ponieważ do dodatkowej praktyki instrument musi być w domu. Ale teraz jest świetne wyjście - pianino cyfrowe. Teraz każde dziecko będzie mogło się rozwijać i robić swoje ulubione rzeczy.

Pierwszym pytaniem, jakie zadaje sobie dorosły, decydując się na tak ważny zakup, jest wybór odpowiedniego instrumentu klawiszowego. Jest to trudne zadanie zarówno dla początkującego, jak i profesjonalisty, który nie jest jeszcze zaznajomiony z zawiłościami funkcji i parametrów.

Pierwszym jest podjęcie decyzji o umiejętnościach muzyka i celu zakupu. Wpłynie to na wybór konkretnego instrumentu. Drugi to budżet. Od tego będą zależeć producenci, na których musisz zwrócić uwagę. Następnie powinieneś przestudiować cechy urządzenia.

 1. Klawiatura jest główną opcją wyboru. Aby to sprawdzić, musisz porównać dźwięk z fortepianem. Im bardziej wiarygodny dźwięk, tym lepiej. Sprawdź, jak naciskane są klawisze i jak wygodne jest ich dotykanie. Nacisk i odbicie powinny być odpowiednie dla instrumentu akustycznego. Jeśli dokonasz zakupu w Internecie, nie będzie to możliwe, będziesz musiał przeczytać opinię użytkowników i zaufać ich opinii. Nie musisz kupować narzędzia tylko po to, aby wyglądać, ponieważ zdjęcie na stronie może mylić.
 1. Brzmienie barw to kolejny ważny parametr, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie. Niektóre instrumenty mają wyraźną barwę, podczas gdy inne są miękkie. Początkujący nie będzie w stanie poprawnie ocenić tego parametru.
 2. Łatwość obsługi panelu. Klawisze powinny być wygodne i łatwe do naciśnięcia. Gniazdo 3,5 jest często zbyt daleko lub zbyt nisko, aby utrudniać obsługę.
 3. Zarządzanie musi być jasne. Czy istnieje ustawienie czułości klawiszy, korektora i głośności. A także obecność efektów dźwiękowych, których możesz potrzebować.
 4. Obecność polifonii. Parametr wpływa na jakość dźwięku. Im wyższa, tym lepsze będzie odtwarzanie.
 5. Tryb edukacyjny. W nowych modelach stworzono ćwiczenia rozwijające technikę. Dotyczy to szczególnie nowych użytkowników, którzy będą mogli korzystać z tego trybu zarówno z nauczycielem, jak i samodzielnie.
 6. Możliwość podłączenia do komputera lub laptopa w celu rozszerzenia funkcji.Muzyk będzie mógł rozbudować bazę, nagrać grę lub skorzystać z dodatkowego przetwarzania.
 7. Zapis dźwięku do pamięci urządzenia. Ten parametr jest opcjonalny, ale upraszcza użycie.
 8. Ławka w zestawie. W modelach budżetowych tak nie jest.

Jakość wykonania

Po rozważeniu głównych i dodatkowych parametrów, które ma dany model, należy skupić się na jakości montażu, a także konstrukcji. Kupując wydaje się, że kolor i rozmiar w ogóle nie mają znaczenia, ale po kilku miesiącach czy latach to się zmieni. Muzyk kupuje swój instrument na dość długi czas, więc musi on pasować kolorystycznie do wnętrza w mieszkaniu i idealnie komponować się z innymi przedmiotami.

Kupując w sklepie, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Nie powinno być żadnych zadrapań, kleju, źle połączonych części ani deformacji obudowy. Podczas transportu ładujący muszą bardzo uważać, aby nie upuścić skrzyni. W przeciwnym razie wpłynie to na dźwięk instrumentu i możliwe usterki.

Materiał korpusu

Modele budżetowe mogą być wykonane z tworzywa sztucznego. Wadą tego materiału jest to, że może ulec uszkodzeniu podczas transportu.

Klasa średnia wykonana jest z płyty wiórowej lub płyty pilśniowej. Taki materiał jest całkiem odpowiedni do tworzenia takich narzędzi. Kolor może być biały, brązowy lub czarny. Naturalna konsystencja wygląda drożej i wygląda naturalnie.

Segment pianin elektrycznych premium jest wykonany z litego drewna, co pozytywnie wpływa na jakość dźwięku i wygląd.

Aby wybrać odpowiedni instrument, najlepiej skonsultować się z lektorem. Będzie mógł polecić model, który będzie wygodny w użytkowaniu.

Przydatne wskazówki przy zakupie

 1. Robiąc zakupy najlepiej posłuchać kilku konsultantów w różnych sklepach i wypróbować kilka narzędzi.
 2. Do zakupu lepiej wybrać profesjonalny sklep z oryginalnymi produktami.
 3. Trzeba dokładnie sprawdzić narzędzie w sklepie i po dostawie.

Zalety pianina cyfrowego

Kupując, należy zwrócić uwagę na zalety instrumentu cyfrowego nad tradycyjnym. Przyjrzyjmy się bliżej:

 1. Polityka cenowa. Na to warto zwrócić uwagę.
 2. Oszczędność miejsca. Urządzenie cyfrowe zajmuje mniej miejsca dzięki zmniejszeniu rozmiaru obudowy. Jest to bardzo ważne w przypadku niektórych mieszkań i lokali. Nie będzie już problemu z transportem i przemieszczaniem się.
 3. Większy zestaw funkcji. W przypadku tradycyjnego fortepianu nie można nagrywać dźwięku ani naciskać pedału stopą w celu przewracania strony. Cyfrowy gadżet to wyprzedza.
 4. Istnieją różne dźwięki i barwy. Należy zauważyć, że dźwięki są bardzo realistyczne. Podczas słuchania nagrania nie można odróżnić pianina cyfrowego od zwykłego.
 5. Istnieją programy edukacyjne odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jeśli użytkownik próbuje zagrać po raz pierwszy, warto zwrócić uwagę na tę funkcję.
 6. Narzędzie nie wymaga dodatkowej konserwacji. Nie będzie potrzeby tracić czasu na konfigurację i naprawę części mechanicznych.
 7. Użyte zgodnie z instrukcją i ostrożnie obchodzone pianino wytrzyma dziesięć lat i zachwyci tak samo dobrym brzmieniem, jak przy zakupie.
 8. Jedną z głównych zalet jest reprodukcja dźwięku nie tylko fortepianu, ale także innych instrumentów. Nie tylko akustyczne, ale i elektroniczne. Pozwoli to znacznie zaoszczędzić budżet i rozszerzyć możliwości.
 9. Ponieważ takie urządzenie jest kompaktowe i lekkie, nadaje się nie tylko do ćwiczeń w domu, ale także do studia czy dużej sali.
 10. Niektóre modele mają baterię, która pozwala grać na instrumencie w dowolnym miejscu.

Najlepsi producenci

Dość wielu producentów zajmuje się dziś tworzeniem pianin cyfrowych. Każdy z nich ma zalety i wady. Kupując, musisz przestudiować wszystkie aspekty i dopiero wtedy zdecydować o modelu.

Aby dokonać właściwego wyboru, rozważ liderów:

Yamaha

Nawet osoba, która nigdy nie była związana z muzyką, zna tę firmę na pewno.Główną zaletą każdego instrumentu jest doskonała jakość klawiatury. Producent skupia się na tym i uważnie monitoruje ten ważny parametr. Fortepian brzmi wysokiej jakości, a co najważniejsze - realistycznie. Te parametry spełniają nawet najbardziej budżetowe modele.

Casio

Na drugim miejscu jest producent, którego produkty są preferowane przez kupujących ze względu na budżet - Casio. Jednak pomimo ceny istnieje wiele przydatnych funkcji, które pomogą Ci nauczyć się podstaw. Ta opcja jest idealna dla początkujących, którzy uczą się gry na pianinie.

Niektóre modele można łatwo włożyć do etui i przenieść w wybrane miejsce. Często jest to ratunek dla muzyków występujących publicznie.

Korg

Ten producent nie jest tak popularny jak poprzedni. Jest to jednak dobra opcja na koncerty i występy sceniczne, ponieważ do stworzenia użyto lekkich materiałów. Należy jednak zauważyć, że nie miało to wpływu na jakość wykonania. Główne zalety to system sterowania, dodatkowe ustawienia i jakość dźwięku.

Kurzweil

Firma ta stała się znana z tworzenia cyfrowych pianin zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących oraz stacji roboczych z klawiaturami. Główne cechy to młoteczek i doskonały dźwięk.

Kawai

Dla osób, które chcą realistycznej mechaniki i mają umiejętności zawodowe, warto zwrócić uwagę na tego producenta. Jedną z głównych wad jest wysoka cena, ale rekompensuje to jakość detali, wygląd i dźwięk.

Gwarancja producenta - 7 lat. Żaden inny producent nie może pochwalić się tak długim okresem, więc naprawdę budzi zaufanie.

Producenci ci stworzyli kilka modeli z każdej kategorii cenowej, więc każdy muzyk może znaleźć idealną opcję dla siebie.

Ocena modeli jakościowych

YAMAHA P-45

Naszą klasyfikację otwiera pianino cyfrowe Yamaha P-45. Model ten jest hitem sprzedaży i jest znany nielicznym muzykom. Ta opcja jest odpowiednia zarówno do użytku domowego, jak i na koncerty ze względu na jej przenośność. Materiał korpusu to dobrej jakości plastik. Dzięki temu urządzenie waży zaledwie 11,5 kg. Model należy do budżetu ze względu na jego koszt, ale nie ma gorszej charakterystyki. Stylowy wygląd i wysokiej jakości dźwięk to główne cechy tego pianina.

Producentowi udało się zapewnić, że dźwięk i ciężkość naciskania klawiszy są takie same, jak w przypadku instrumentu akustycznego. Sterowanie jest zrozumiałe nawet dla początkujących.

Liczba klawiszy - 88. Polifonia - 64 notatki. Jest wyjście słuchawkowe.

YAMAHA P-45

Korzyści:

 • Projekt
 • Buduj jakość na wysokim poziomie;
 • Niska waga;
 • Ścisłość;
 • Wygodna klawiatura;
 • Kluczowa wrażliwość;
 • Doskonały dźwięk;
 • Istnieje dodatkowa funkcja - metronom;
 • Potężny generator tonów;
 • Ustawianie dźwięków.

Niedogodności:

 • Brak funkcji uczenia się.

CASIO CDP-130

Na drugim miejscu jest model budżetowy, który ma stylowy wygląd, zwartość i czułość dynamiczną.

Rozmiar instrumentu sprawia, że ​​z łatwością można go zabrać ze sobą na występy, wycieczki czy poruszanie się po mieszkaniu. Waga - 11 kg. Zestaw zawiera zbiór nut, pulpit i pedał.

Na stronie możesz wybrać kolor - czarny lub srebrny.

Klawisze akcji młoteczkowej zapewniają realistyczny dźwięk. Istnieje dynamiczna wrażliwość. Ta opcja jest idealna dla początkujących, którzy dopiero zaczynają przygodę z muzyką.

Klucze - 88, barwy - 10. Średnia cena - 27 000 rubli.

CASIO CDP-130

Zalety:

 • Do wyboru kolory;
 • Cena £;
 • Wymiary;
 • Zaawansowany procesor;
 • 3 poziomy czułości;
 • Możliwość podłączenia do komputera;
 • Istnieją ścieżki demonstracyjne;
 • Metronom.

Niedogodności:

 • Brak wyświetlania;
 • Nie można podłączyć jednostki potrójnej pedału;
 • Palce ślizgają się podczas szybkiej gry;
 • Mogą być słyszalne obce dźwięki.

Roland FP-30

Roland FP-30 to niedrogie pianino, które pod względem brzmienia rywalizuje z innymi modelami. Narzędzie jest kompaktowe, więc zawsze możesz je przenieść w razie potrzeby. Nadaje się do użytku domowego lub szkolnego. Jedną z przydatnych funkcji jest nagrywanie gier. W ten sposób możesz usłyszeć i wyeliminować wszystkie błędy.

Kolor - czarny lub biały. Dlatego model nadaje się do różnych rozwiązań projektowych.

Podczas gry potrzebujesz asystenta, który przewracałby strony. Jedną z wyróżniających cech jest możliwość wyeliminowania tej potrzeby. Pedał pomaga przewracać stronę z nutami bez użycia rąk.

Roland FP-30

Zalety:

 • Koszt budżetowy;
 • Bogaty dźwięk;
 • Potężny wbudowany wzmacniacz;
 • Bogaty bas;
 • Mechanika klawiatury;
 • Ścisłość;
 • Obecność Bluetooth;
 • Trening.

Niedogodności:

 • Cichy dźwięk w słuchawkach.

YAMAHA P-125

Dzięki silnikowi Pure CF Sound Engine ten model ma bardzo dobre brzmienie. Pianino elektryczne zostało zaktualizowane o nowe zaawansowane funkcje, aby poprawić Twoje umiejętności gry. Jednym z nich jest Optymalizacja Stereo, która pomaga rozproszyć dźwięk. Rozmieszczenie elementów do ustawienia jest wygodne, dzięki czemu użytkownik może w pełni oddać się muzyce.

Dedykowana aplikacja zapewnia łatwe sterowanie z dowolnego telefonu. Nie możesz już używać papierowych książek z nutami. Urządzenie mobilne je zastąpi.

YAMAHA P-125

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Łatwość;
 • Minimalizm w projektowaniu;
 • Dźwięk;
 • Różne opcje dźwięku;
 • Dwa wyjścia słuchawkowe;
 • Układ klawiszy;
 • Przyjemne wrażenia dotykowe;
 • Głośność można regulować.

Niedogodności:

 • Nie.

CASIO CDP-S100

Koszt i jakość dźwięku modelu zadziwia użytkowników. To dobra opcja w dobrej cenie. Pianino cyfrowe ma nową mechanikę klawiatury Scaled Hammer Action, ulepszony system 16 W i procesor strun fortepianu. Najważniejsza jest funkcja baterii. Nie potrzeba prądu do pracy. Możesz grać w grę w dowolnym miejscu, na przykład na zewnątrz. Kompaktowy i lekki, to wykonalne zadanie.

Musisz pobrać aplikację na smartfona, która ułatwi obsługę narzędzia.

CASIO CDP-S100

Zalety:

 • Cena £;
 • Waga - 10,5 kg;
 • Stylowy wygląd;
 • Wtykane pedały;
 • Kompaktowy korpus;
 • Ciężka klawiatura;
 • Kluczowa czułość na nacisk;
 • Szorstkie klucze;
 • Niski poziom hałasu;
 • Metronom;
 • Złącze słuchawkowe;
 • Zasilanie bateryjne.

Niedogodności:

 • Lokalizacja złącza 3.5.

KAWAI ES-110

Dzięki mechanice klawiatury Responsive Hammer Compact można odnieść wrażenie, że nie ma różnicy w grze na pianinie. Zapewnia to również płynność klawiszy, które nie emitują obcych dźwięków.

Model jest odpowiedni dla początkujących i doświadczonych pianistów, którzy dużo wiedzą o muzyce.

Średnia cena to 51000 rubli.

KAWAI ES-110

Zalety:

 • Funkcja treningowa;
 • Metronom;
 • Nagrywanie dźwięku;
 • Dwa wyjścia słuchawkowe;
 • Tryb podzielonej klawiatury;
 • Prawdziwe wyczucie klawiatury;
 • Bluetooth;
 • W zestawie pedał.

Niedogodności:

 • W zestawie nie ma podstawki ani osłony.

Pianino cyfrowe to idealny instrument zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących. Taki prezent ucieszą się zarówno dzieci, jak i dorośli.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *