Najlepsze karty debetowe z cashbackiem na 2020 rok

0

Karta debetowa to dobre narzędzie, które upraszcza życie i przyczynia się do gromadzenia środków, a technologia cashback z roku na rok zwiększa swoją popularność i obejmuje coraz większą liczbę segmentów populacji. Na jego podstawie wiele firm finansowych zdążyło już stworzyć własne produkty i są gotowe dostarczać je zarówno nowym, jak i dotychczasowym klientom. W poszukiwaniu korzystnej oferty redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa przegląd najlepszych kart debetowych z cashbackiem.

Co to są karty debetowe?

Karta debetowa to bankowy instrument płatniczy, który ma plastikowy format i jest używany przez właściciela do dokonywania płatności, rozliczania towarów i usług oraz wypłaty gotówki za pośrednictwem bankomatu. Główna różnica między kartą debetową a kredytową polega na tym, że pierwsza z nich umożliwia zarządzanie wyłącznie własnymi środkami finansowymi na koncie osobistym, do którego jest bezpośrednio przyporządkowany plastik. Z kolei karta kredytowa daje prawo do dysponowania przez określony czas pewną kwotą pieniędzy należących do banku na zasadach nieoprocentowanych lub nieoprocentowanych (w zależności od taryfy) z późniejszym obowiązkiem zwrotu wydanej kwoty właścicielowi, czyli bankowi.

Tak zwane karty płacowe są rodzajem kart debetowych i są otwierane przez banki dla swoich klientów w ramach specjalnego projektu, w ramach którego pracodawca dokonuje płatności ze swoimi pracownikami.

Banki zazwyczaj pobierają opłaty za obsługę i obsługę kart debetowych. Najczęściej jest to niewielka kwota, której wysokość zależy od warunków stawianych przez instytucję finansową, a także pakietu świadczonych usług. Jednak są też darmowe.

Głównym zadaniem debetowych środków płatniczych jest zastąpienie pieniądza papierowego i stopniowe wypieranie go z obiegu finansowego w celu przeniesienia wszystkich płatności na płaszczyznę bezgotówkową.

Cashback na karcie - co to jest?

Zwrot gotówki jest tłumaczony z języka angielskiego jako „zwrot pieniędzy” i w rzeczywistości jest usługą polegającą na zwrocie określonego procentu kosztów szeregu produktów i usług opłaconych konkretnym tworzywem sztucznym. Tak więc cashback jest podtypem rabatu, który klient otrzymuje po zakupie, a nie przed lub w trakcie zakupu.

Dlaczego banki wprowadzają system cash back? W celu poszerzenia bazy lojalnych klientów. Średnie odsetki zwracane przez bank wahają się od 1 do 10%.

Zazwyczaj kwota zwrotu zależy od kategorii produktu. Różne kierunki płatności mają różne oprocentowanie zwrotów - istnieje plastik ze zwiększonym zwrotem gotówki za przejazdy taksówką, zakup leków w aptece, na artykuły spożywcze i tak dalej. Istnieje również ogólny zwrot gotówki, który dotyczy wszystkich zakupów bez wyjątku. Tak więc każda osoba może wybrać dla siebie taki system cashback, który będzie dla niego najbardziej optymalny i korzystny.

Następnie rozważymy główne kryteria wyboru, które pomogą Ci dokonać porównania i zdecydować, która karta jest lepsza.

Jak wybrać kartę debetową typu cashback?

Aby uniknąć błędów przy wyborze i poprawnie podejść do tego zagadnienia, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • Rodzaj zwrotu gotówki - każda instytucja finansowa oferuje własny rodzaj zwrotu, który można wyrazić w formie premii, punktów, rubli itp. Mogą istnieć inne typy, co jest szczególnie ważne do wzięcia pod uwagę, ponieważ na przykład nie każdy potrzebuje mil lotniczych, a niektórzy ludzie w ogóle nie będą mogli z nich korzystać;
 • Kwota wpłaty to procent, który każdy bank ustala niezależnie, biorąc pod uwagę istniejące trendy na rynku. Może wynosić 10% lub 30%;
 • Wymiana zwróconych środków - każdy bank ma własne warunki przewalutowania oszczędności. Dzięki bonusom i punktom nie możesz zrobić wszystkiego, co chcesz, ani wydać według własnego uznania. Najlepsze sugestie jak zrealizować zwrócone środki to zakup w sklepie partnerskim (kategoria towaru może być ograniczona), rekompensata za jeden z już dokonanych zakupów, doładowanie konta w telefonie komórkowym, a także rabat na stacji benzynowej, w kawiarni, przy zakupie biletów lotniczych itp. .;
 • Cena usługi - konieczne jest wyjaśnienie tej informacji z bankiem, ponieważ jeśli nie planujesz często korzystać z plastiku, lepiej wybrać kartę z bezpłatną obsługą lub niską stawką. W przeciwnym razie koszt świadczenia usługi może przewyższać korzyści wynikające z korzystania z niej.

Zalety i wady

Zalety:

 • Wygoda. Każda, nawet największa kwota będzie zawsze pod ręką.
 • Długi okres ważności.
 • Wolność manipulacji. Kartą debetową można zapłacić w sklepach, w transporcie (w autobusach, metrze, taksówkach), w przychodniach, hotelach i restauracjach.
 • Oszczędzanie czasu. Płatność za zamówienia przez Internet, grzywny, podatki i rachunki za media - wszystko to można zrobić bez wychodzenia z domu, tylko przelewając wymaganą kwotę z konta na konto odbiorcy.
 • Niezawodna ochrona. Większość nowoczesnych środków płatniczych wyposażona jest w specjalne chipy i jest podłączona do systemu powiadomień, za pomocą którego kontrolowane są wszystkie transakcje za dostępne pieniądze. A w przypadku utraty lub wykrycia niebezpiecznej aktywności plastik jest szybko blokowany po skontaktowaniu się z infolinią banku lub skorzystaniu z konta osobistego na oficjalnej stronie internetowej.
 • Zaletą jest możliwość skorzystania z systemu cashback. Niektóre organizacje mogą oferować programy z podwójnym zwrotem gotówki.
 • Nieograniczone użytkowanie. Duże banki pozwalają płacić swoimi kartami i wypłacać z nich gotówkę, w tym za granicą.
 • Szybka i prosta rejestracja. Z reguły procedura otwierania metody płatności debetowej zajmuje minimum czasu i wysiłku. Niektóre banki świadczą usługi rejestracji przez Internet, wystarczy zostawić wniosek na zasobie elektronicznym.

Niedogodności:

 • Małe punkty nie zawsze akceptują karty debetowe.
 • Bank może pobrać określoną kwotę za przetworzenie metody płatności w systemie cashback.
 • Kwota zwracanych pieniędzy ma swoje ograniczenia. Na koniec miesiąca istnieją ograniczenia dotyczące ilości zwrotów dostępnych. Dlatego nie ma znaczenia, ile klient wydaje, ponieważ nadal nie może uzyskać więcej niż ustalony próg.
 • Opóźnienie w płatności za usługę może spowodować, że bank wycofa wszystkie zgromadzone środki i wyłączy cashback.

Główna charakterystyka

PokójZaleceniaSpecyfikacje
1Ile kosztuje wydanieZa tę cenę można zapłacić za wydanie plastiku z późniejszą możliwością zrekompensowania kosztów poprzez udział w specjalnej promocji lub programie bonusowym lub bezpłatnie.
Średnia cena za otrzymanie debetowego instrumentu płatniczego waha się między 250-500 rubli, w zależności od banku i wybranej taryfy.
2Koszt usługiDzieje się to za darmo lub za opłatą.Pierwsza opcja co do zasady jest możliwa, jeśli spełnione są warunki określone w umowie - utrzymanie salda na karcie w postaci określonej kwoty, dokonywanie transakcji (niekiedy na określoną kwotę), posiadanie depozytu w instytucji finansowej itp.
3Procent salda Karty z funkcją naliczania odsetek od salda nazywane są również dochodowymi i stanowią alternatywę dla depozytów, ponieważ wiążą się z podobnym miesięcznym oprocentowaniem salda rachunku. Standardową ofertą jest program „Na żądanie” w wysokości 0,01% w skali roku. Głównym warunkiem jest to, że na koncie zawsze musi znajdować się pewna kwota na koncie powiązana z plastikiem, zwana saldem nieredukowalnym. Jeżeli choć jeden z dni na koncie był mniejszy niż ustalona taryfa, odsetki za cały okres sprawozdawczy nie są naliczane. Im większe saldo minimalne, tym wyższa stopa procentowa.
4Zwrot gotówkiTo system zwrotu pieniędzy wydanych na zakupy i usługi, które trafiają do klienta w określonej kwocie i formacie. Najczęściej zwrot gotówki odbywa się w postaci rubli lub punktów, które później zamieniane są na ruble. Z otrzymanych bonusów z reguły możesz zrekompensować już dokonany zakup lub zapłacić za nowy.
5Wypłata gotówki z bankomatuWiększość instytucji kredytowych, które wydają karty debetowe, umożliwia wypłacanie gotówki z bankomatów własnych i innych firm. Niektóre karty pozwalają na wykonanie operacji wypłaty za darmo (ale może istnieć ograniczenie kwoty lub liczby wypłat), inne pobierają prowizję.
6Usługa Card2CardTak nazywa się technologia przesyłania pieniędzy z karty na kartę. Potrzebna jest tylko liczba.
Większość metod płatności debetowych umożliwia bezpłatne wypłacanie środków w celu doładowania kart osób trzecich. inne banki mają specjalne stawki transferu.
7UzupełnianieWszystkie karty (z wyjątkiem Megafon) są doładowywane za pomocą przelewów bankowych. Wiele banków umożliwia również wpłatę pieniędzy na konto za pośrednictwem partnerów - salonów komunikacyjnych, bankomatów, oddziałów banków. Lub oferują korzystanie z bankomatów i terminali swojej firmy.
8Informowanie SMSMoże być płatne lub bezpłatne. Zależy od banku i taryfy. Opłata za wysyłanie wiadomości o manipulacjach środkami może zostać obniżona, a nawet wycofana, jeśli zostaną spełnione określone warunki, na przykład instalacja aplikacji mobilnej.
9Nie używaneNajczęściej istnieją wymagania dotyczące regularnego używania „tworzyw sztucznych” w celu uzyskania zwrotu pieniędzy.

Ocena wysokiej jakości kart debetowych z cashbackiem w Rosji na 2020 rok

Tinkoff czarny

Wystawiony przez: „Tinkoff Bank”

Rozdrobniony środek płatniczy oznaczony na oficjalnej stronie internetowej firmy jako karta debetowa o podwójnym dochodzie. Uznany za jednego z liderów wśród programów płatności debetowych z cashbackiem i odsetkami od salda.

Obsługiwana jest nieodpłatnie, jeśli spełniony jest jeden z podanych warunków - założenie lokaty w tym banku na kwotę 50000 rubli lub więcej, wydanie podobnej pożyczki lub utrzymywanie na rachunku stabilnej kwoty co najmniej 30000 RUB w postaci niewypłacalnego salda. Jeśli te warunki nie zostaną spełnione, organizacja pobierze opłatę za usługę w wysokości 99 rubli miesięcznie. Wniosek składany jest online, a gotowa karta zostanie dostarczona w dowolne miejsce i czas dogodny dla klienta.

Oprócz Tinkoff Black firma daje możliwość otwarcia dodatkowych 5 kart, za które nie będzie pobierana żadna opłata za wydanie i konserwację, a bank zobowiązuje się do wznowienia z dowolnego powodu bez prowizji. Odsetki od salda (do 300 000 RUB) są naliczane codziennie w wysokości 6% w skali roku, ale tylko w przypadku zakupów za pomocą Tinkoff Black. Minimalna kwota wydatków to 3000 rubli na określony czas. Ale nie wszystkie zakupy się liczą. Lista wyjątków, za które nie przyznawany jest zwrot gotówki, jest wystarczająco krótka i można ją znaleźć na stronie internetowej.

Popularność plastiku debetowego z Tinkoff Bank wynika z faktu, że przewiduje on zwrot 5% w trzech ulubionych kategoriach (wybieranych raz na kwartał z sześciu oferowanych przez bank według własnego uznania) oraz 1% za wszystkie pozostałe.

Dostępny jest również program Tinkoff Target, który umożliwia uzyskanie dodatkowego 30% zwrotu gotówki za zakup towarów w sklepach partnerskich. Miesięczny limit dla Tinkoff Black to 3000 bonusów, dla Tinkoff Target - 6000 bonusów.

Zalety:

 • budżetowe warunki świadczenia usług;
 • prosta dekoracja;
 • szybka decyzja banku;
 • dostawa;
 • narosłe odsetki od salda;
 • zwrot gotówki do 30% przy zakupie towarów i usług w sklepach partnerskich (Yandex.Taxi, Kari, Wildberries, Lamoda, Burger King itp.);
 • premie są przekazywane w rublach na konto w dniu wydania;
 • bezpłatna wypłata gotówki od 3000 rubli w dowolnym bankomacie i dowolnej kwoty w bankomatach Tinkoff;
 • darmowy międzybankowy, który umożliwia wychodzenie przelewów bankowych na numer konta bez pobierania prowizji;
 • wygodne uzupełnianie za pośrednictwem bankomatów Tinkoff, systemu Card2Card (VISA, MasterCard, MIR) i gotówki od partnerów (Svyaznoy, Euroset itp.);
 • bezpłatne przelewy wychodzące C2C;
 • podłączenie wielowalutowości poprzez połączenie dodatkowych rachunków walutowych;
 • opłacalne nawrócenie, przestrzeganie najbardziej humanitarnego kursu;
 • Wygodne konta oszczędnościowe z procentem, który jest obliczany niezależnie od tego, czy zakupy zostały dokonane, czy nie;
 • możliwość zdalnego otwarcia „SmartVklad” na okres 12 miesięcy przy 7,5% przy płatności miesięcznej lub kapitalizacji;
 • wygodna aplikacja mobilna i bankowość internetowa;
 • możliwość ustalenia limitów miesięcznych zakupów oraz ograniczenia wypłat gotówki;
 • możesz przestać używać bez uszkodzeń;
 • Tinkoff Black może być listą płac;
 • obsługuje nowoczesne technologie płatności smartfonami;
 • łączy się z systemem MIR;
 • istnieje „Tinkoff Travel” z dodatkowym zwrotem gotówki za zakup biletów lotniczych i rezerwacji hotelowych.

Niedogodności:

 • zwrot gotówki jest przyznawany tylko wtedy, gdy konto główne jest wystawione w rublach, dolarach, euro lub funtach;
 • nie ma oddziałów bankowych, a jedyne biuro znajduje się w Moskwie;
 • wszystkie problemy rozwiązywane są wyłącznie online lub za pośrednictwem infolinii;
 • płatne powiadomienia SMS;
 • firma może jednostronnie zmienić dowolne pierwotnie wskazane limity w taryfie klienta;
 • unifikacja depozytów;
 • umowa z bankiem zawiera klauzule wskazujące na prawo banku do żądania dokumentów, odmowy wykonania operacji i odłączenia się od RBS;
 • zgodnie z umową bank ma prawo wstrzymać prowizję (5% kwoty ewentualnego doładowania i / lub 10% kwoty wycofanej) w przypadku stwierdzenia oznak wątpliwych i / lub tranzytowych transakcji, w których nie ma ekonomicznego sensu.

Karta rakietowa

Wydany przez: JSC „Qiwi Bank”

Karta debetowa marki Rocketbank, wcześniej wydana przez Commercial Bank Interkommerts LLC, następnie przez instytucję finansową Otkritie, a teraz organizację wchodzącą w skład Grupy QIWI, która posiada licencję Banku Rosji, w związku z czym środki klientów są ubezpieczone przez DIA.

Ten środek płatniczy jest częścią systemu Master Card World i po otrzymaniu rubla plastiku można otworzyć te same, ale tylko w dolarach i euro. Rakietę mogą otrzymać zarówno obywatele Rosji, jak i cudzoziemcy, do których wymagane jest okazanie paszportu i dokumentu zezwalającego na pobyt na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Istnieje kilka planów taryfowych - darmowy „Cosy Cosmos” i płatny „Open Space”. Drugi różni się od pierwszego zwiększonymi limitami wypłat i przelewów, a także dość surowymi kryteriami dokonywania zakupów i utrzymywania stanu konta.

Rocketbank wyróżnia się zdalną obsługą. Wniosek składa się online, a po rejestracji „Rakieta” zostanie bezpłatnie dostarczona do dowolnego z dwudziestu dziewięciu głównych miast Rosji.

Odsetki od salda dziennego: 5,5% w skali roku na rachunku rublowym, 0,1% na rachunku dolarowym i 0,01% na rachunku w euro.Nie ma limitu ani wymogu wydatków.

Możesz utrzymać saldo Rocket poprzez bezpłatne doładowania w kasach i bankomatach Otkrytie (RUB), przez terminale MKB, przelewy C2C za pośrednictwem aplikacji mobilnej (od 5000 rubli).

Dzięki „Rocket” możesz wykonywać przelewy wychodzące do innych instytucji kredytowych na podstawie numeru konta. Limit miesięczny to 1 000 000 RUB. Za wszystko powyżej pobierana jest prowizja w wysokości 50 rubli.

W przypadku wszystkich zakupów opłaconych za pomocą Rocket (a także w obcej walucie) naliczany jest zwrot gotówki w wysokości 1%, wyrażony w rublach Rocket. W szczególności organizacja daje możliwość comiesięcznego wybierania ulubionych miejsc, za które jest podwyższona nagroda - od 2 do 10%. Mogą to być supermarkety, kawiarnie, stacje benzynowe.

W przyszłości za pomocą rubli rakietowych możesz zrekompensować cenę zakupu (od 3000 RUB), która została dokonana nie wcześniej niż 30 dni przed wypłatą premii. Istnieje również możliwość wymiany zgromadzonych punktów na pamiątki w „Roketshopie”. Lista ograniczeń, za które nie pobiera się rubli rakietowych, jest bardzo krótka i jest dostępna do przejrzenia na oficjalnej stronie internetowej. Istnieją ograniczenia dotyczące wynagrodzenia. Maksymalna ilość rubli rakietowych, które można zgromadzić, to nie więcej niż 10 tysięcy.

Możliwe jest otwieranie bezpiecznych rachunków poprzez aplikację mobilną Rocketbank. Nie ma do nich dostępu z plastiku, ale zainteresowanie nimi jest takie samo jak na wadze. Jednocześnie zasoby materialne przechowywane na takich kontach są bezpieczniejsze niż zwykle.

Zalety:

 • bezpłatne udostępnianie i konserwacja bez przestrzegania dodatkowych warunków;
 • Darmowa dostawa;
 • odsetki od salda;
 • wygodne uzupełnianie;
 • dostępny międzybankowy;
 • wypłacanie środków bez prowizji (do 150 tysięcy rubli / miesiąc) w dowolnym bankomacie;
 • zwrot gotówki od 1 do 10%;
 • możesz gromadzić punkty;
 • jeden kurs wymiany dla wszystkich transakcji powiązanych z kursem wymiany;
 • z funkcją otwierania rachunków oszczędnościowych i lokat;
 • wygodna aplikacja mobilna dostępna również na PC;
 • dodatkowe promocje bonusowe;
 • obsługa nowoczesnych technologii płatności smartfonami;
 • darmowe powiadomienia push.

Niedogodności:

 • nie możesz uzupełnić konta walutowego;
 • miesięczne ograniczenia dotyczące zwrotu gotówki;
 • nie ma oddziałów banków, a usługa jest realizowana zdalnie;
 • Informowanie SMS jest płatne (50 rubli miesięcznie);
 • płatne wersje papierowe wszystkich certyfikatów (350 RUB za dokument);
 • za brak aktywności pobierana jest prowizja (100 RUB za każde 90 dni braku operacji);
 • opinie klientów wskazują, że instytucja finansowa ustala limity dla różnych transakcji indywidualnie;
 • zastosowanie ustawy 115-FZ, zgodnie z którą bank może odmówić wykonania operacji, a także zablokować plastik lub zażądać od klienta dokumentów - ale ta wątpliwa wada pozytywnie charakteryzuje samą organizację kredytową.

"Zasiłek"

Wydany przez: Home Credit

Dotychczasowy środek płatniczy tej organizacji - karta debetowa Kosmos - był liderem w swoim segmencie. Po tym, jak specjaliści od marketingu Home Credit zdecydowali się usunąć z oferty produkt, który odniósł sukces, zastąpił go Benefit. Specyfika tego wydarzenia polega na tym, że posiadacze „Kosmosu” nadal mają możliwość korzystania z „Kosmosu”, ale tylko „Korzyść” jest dostępna dla nowych klientów.

„Benefit” jest częścią systemu VISA i ma bezpłatny dostęp do technologii płatności zbliżeniowych Pay Wave. Wniosek o „Benefit” można złożyć online lub w biurze instytucji bankowej. W wielu dużych miastach istnieje usługa dostawy pod wskazany adres.

Warunki korzystania z „Korzyści” są następujące - za pierwszy i drugi okres rozliczeniowy nie jest naliczana opłata za usługę. Ponadto musisz wydać co najmniej 5000 RUB miesięcznie lub utrzymać minimalne saldo w wysokości co najmniej 10000 rubli. W przypadku niespełnienia warunków naliczona zostanie prowizja w wysokości 99 RUB / mc.

Możesz dodatkowo wydać dwie karty do "Korzyści", koszt każdej wyniesie 200 rubli.

W odniesieniu do odsetek od salda dziennego (do 300 000 RUB) bank oferuje 7% w skali roku przy dokonywaniu zakupów w okresie rozliczeniowym na kwotę 5000 RUB i więcej.

Program premiowy o tej samej nazwie, działający w ramach Home Credit, zakłada zwrot 3% kosztów za wydatki z kategorii „Stacje benzynowe”, „Kawiarnie i restauracje”, „Apteki” oraz 1% za wszystkie inne zakupy. Miesięczny limit to 2000 punktów. Możesz połączyć dodatkowe kategorie w celu uzyskania zwrotu pieniędzy - ale nie bez powodu. Koszt każdej z list „Dom i naprawa”, „Wypoczynek i rozrywka”, „Zwierzęta”, „Zdrowie i uroda”, „Produkty dla niemowląt” wynosi 99 punktów miesięcznie. Za „Odzież i obuwie”, a także „Elektronikę” trzeba będzie dopłacać 199 punktów miesięcznie. Wszystkie połączone kategorie dodatkowe zostaną automatycznie odnowione, jeśli na koncie bonusowym jest wystarczająco dużo punktów, aby za nie zapłacić i nie nastąpiło anulowanie automatycznego odnowienia.

Istnieją również punkty promocyjne (10% cashback), które są naliczane za towary zakupione w sklepach partnerskich (ALBA, OBI, M-Video itp.), Ale aby je otrzymać, należy wejść na stronę partnera z konta osobistego „Korzyści „I zapłać nim za zakup.

Punkty za wszystkie operacje naliczane są już następnego dnia po operacji, przelewane na ruble poprzez konto osobiste „Korzyści” według systemu 1 punkt = 1 RUB i zapisywane na karcie, jednak do przelewu należy najpierw zgromadzić co najmniej 100 punktów.

Niewykorzystane punkty zostaną anulowane po 12 miesiącach. Ale z promocjami jest coraz trudniej, mogą „iść” w ciągu 70 dni. Według kupujących, którzy zostawiają swoje recenzje online, system z promocyjnym cashbackiem nie jest w pełni rozwinięty, ponieważ często pojawiają się z nim problemy. Zdarzały się przypadki, gdy nie wypłacano bonusów promocyjnych. Porady doświadczonych użytkowników sprowadzają się do tego, że wszystkie problemy trzeba rozwiązać odwiedzając biuro organizacji i składając formalną skargę.

„Korzyści” są uzupełniane za pośrednictwem usług bankowości internetowej banków zewnętrznych i aplikacji mobilnej. Limit dla С2С wynosi 300 000 RUB miesięcznie.

Zalety:

 • wydanie bezpłatne;
 • niedrogie stawki za usługi;
 • dostawa;
 • pierwsze wznowienie jest bezpłatne;
 • narosłe odsetki od salda;
 • prawie wszystkie operacje są uwzględnione w wymaganym obrocie wydatków;
 • program bonusowy;
 • krótka lista wyjątków związanych z cashbackiem;
 • zamiana punktów na ruble;
 • wypłata gotówki z dowolnego bankomatu bez prowizji do 5 razy w miesiącu;
 • wygodne uzupełnianie;
 • dostępny tani międzybankowy (10 RUB);
 • darmowy dawca;
 • istnieje dwumiesięczna lokata uzupełniająca wydatki „Rachunek oszczędnościowy” o oprocentowaniu 5,5% w skali roku;
 • możesz ustawić limity kwot transakcji i wypłat gotówki;
 • wsparcie dla technologii płatności smartfonów.

Niedogodności:

 • zaokrąglenie cashbacku w dół do wartości całkowitej;
 • ograniczenia antytranzytowe, polegające na konieczności przetrzymywania środków na rachunku przez 10 dni przy odbiorze bezgotówkowym;
 • Informowanie SMS jest płatne;
 • nakładanie dodatkowych usług;
 • brak bezpłatnej infolinii.

"Chałwa"

Wydany przez: PJSC Sovcombank

Opis na oficjalnej stronie organizacji pozycjonuje „Chałwa” jako kartę z nieoprocentowanymi ratami, za pomocą której można dokonywać zakupów w sklepach partnerskich wykorzystujących bezodsetkowe środki kredytowe. W rzeczywistości „Chałwa” to uniwersalny program debetowo-kredytowy. Zasada działania jest zbliżona do funkcjonalności „Sumienia” z „Qiwi Banku”. Chodzi o to, że taki schemat jest korzystny dla wszystkich trzech stron: klient dostaje możliwość skorzystania z nieoprocentowanego planu ratalnego, bank otrzymuje wynagrodzenie od sklepów partnerskich, a sklepy bezpośrednio zwiększają przychody poprzez pozyskiwanie nowych klientów.

„Chałwa” nie jest spersonalizowana, jest wyposażona w technologię Pay Pass (płatności zbliżeniowe). Limit kredytu odnawialnego sięga 350 000 RUB, aw jego ramach można dokonywać zakupów na raty. Pożyczka spłacana jest w równych ratach zgodnie z ustalonymi zasadami. Brak minimalnej obowiązkowej opłaty skutkować będzie grzywną i karą.

Plan ratalny obowiązuje wyłącznie w sklepach partnerskich, we wszystkich innych punktach sprzedaży detalicznej można odpisać tylko własne środki z firmy Halva. Lista partnerów jest indywidualna dla każdego miasta i jest wskazana na oficjalnej stronie internetowej.

Zwroty kosztów „Chałwa” są udzielane tylko w przypadku płatności za towary z własnych środków. Plastikowy tryb pracy wybierany jest ręcznie w aplikacji mobilnej lub w wersji przeglądarkowej.

Cashback działa w następujący sposób: przy zakupie w sklepach partnerskich za własne pieniądze przy użyciu technologii płatności smartfonami naliczane jest 6%, przy płatności plastikiem - 2%, przy wszystkich pozostałych zakupach - 1%. Zwiększony cashback przy płatnościach w punktach partnerskich smartfonem, ale nie jest on zapewniany przez Internet.

Lista partnerów „Chałwy” jest bardzo szeroka i obejmuje praktycznie każdą kategorię towarów i usług.

Aby otrzymać nagrodę, musisz dokonać co najmniej 5 zakupów w okresie raportowania na kwotę 10 000 RUB lub więcej. Cashback jest wyrażany w postaci punktów naliczonych na oddzielnym koncie bonusowym w ciągu dziesięciu dni od zakończenia okresu sprawozdawczego. Maksymalna liczba punktów to 5000 / miesiąc. Co więcej, dzięki zgromadzonym punktom (1 bonus = 1 RUB) możesz zrekompensować w całości lub w części koszt towarów z punktu partnerskiego, ale zakupionego tylko w ciągu ostatnich 2 okresów sprawozdawczych. Bonusy są ważne przez 12 miesięcy, a następnie wygasają.

Uzupełnianie „Chałwy” odbywa się za pomocą bankomatów i terminali „Sovcombanku”, a także bezpłatnie z plastiku innych instytucji kredytowych poprzez konto osobiste lub aplikację mobilną.

Dzięki „Chałwie” możesz wypłacać środki z bankomatów innych firm bez pobierania prowizji. Limit miesięczny wynosi 100 000 RUB.

Informowanie SMS jest bezpłatne, jeśli spełnione są następujące warunki: jeśli klient ma 50 lub więcej lat, jeśli klient zainstalował aplikację Chałwa i odwiedził ją co najmniej 3 razy w okresie sprawozdawczym (lub wszedł na swoje konto osobiste na stronie), jeśli nie długi, gdyby nie było transakcji z plastikiem.

Odsetki od dziennego salda środków własnych (do 500000 RUB) w wysokości 7,5% w skali roku naliczane są w przypadku, gdy na chałwę wydano 5 lub więcej wydatków na kwotę 10000 rubli lub więcej w okresie sprawozdawczym, a powyżej określonej kwoty - do 6% roczny.

Zalety:

 • nie ma opłaty za zwolnienie lub utrzymanie;
 • „Chałwę” można otrzymać w oddziale banku lub u kuriera;
 • Sovcombank ma oddziały w 68 podmiotach wchodzących w skład Federacji Rosyjskiej;
 • nieoprocentowane raty;
 • zwrot gotówki do 6%;
 • obsługuje technologie płatności smartfonami;
 • prosta zamiana premii na ruble;
 • wygodne uzupełnianie;
 • można wypłacić i przelać własne pieniądze;
 • Powiadamianie SMS;
 • odsetki od salda;
 • wygodna aplikacja;
 • promocje i oferty specjalne;
 • korzystnie płacić za granicą;
 • kurs walutowy jest powiązany z kursem Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej + 1%;
 • możliwość wydłużenia okresu spłaty raty (koszt od 900 do 3900 RUB).

Niedogodności:

 • pokwitowanie nie zawsze jest zatwierdzane i istnieją warunki rejestracji;
 • „Chałwa” zwiększa obciążenie pożyczką;
 • limit kredytu ustalany jest indywidualnie i może ulec zmianie;
 • punkty za zwrot gotówki są zaokrąglane w dół do najbliższej liczby całkowitej;
 • przed każdym zakupem należy sprawdzić listę sklepów partnerskich, gdyż Sovcombank nie informuje o zmianach w sieci partnerskiej;
 • wpływy bezgotówkowe należy zdeponować na koncie 30 dni przed wypłatą;
 • plastik jest anulowany, jeśli nie jest używany przez ponad 6 miesięcy;
 • Wydając „Chałwa”, klient automatycznie wyraża zgodę na otrzymywanie spamu od banku i wszystkich jego partnerów;
 • kara za brak informacji o zmianie danych osobowych;
 • przy wyborze produktu promocyjnego w sklepie partnerskim płatność przez firmę Halva w ratach może nie zostać przyjęta;
 • organizacja zastrzega sobie prawo do zmiany warunków umowy i przeniesienia swoich praw wynikających z umowy na osoby trzecie.

Opencard

Wystawiony przez: „Discovery”

Instrument płatniczy Opencard, wyposażony w chip i technologię płatności zbliżeniowych, będzie początkowo kosztował 500 RUB, ale gdy całkowita kwota zakupów na karcie osiągnie 10 000 RUB, 500 otwartych bonusów zostanie przelanych na konto bonusowe, które zostaną przeliczone po kursie 1 otwartego bonusu na 1 RUB.Nowi użytkownicy, którzy nie byli wcześniej zarejestrowani jako klienci Otkrytie, mogą również otrzymać 500 punktów w ramach promocji Bring a Friend.

Możesz wydać 5 dodatkowych kart do Opencard, z których każda będzie kosztować 500 RUB.

Otwarta karta może być nie tylko w rublach, ale także w formacie walutowym, dla których programy bonusowe pozostają takie same. Wydanie dolara kosztuje 8 dolarów, euro - 7 euro.

Zwrot gotówki za pomocą karty otwartej jest przekazywany jako punkty na oddzielne konto. Za miesiąc kalendarzowy, w którym został wydany i uzupełniony plastik, zostanie naliczony zwrot w wysokości 3% za wszystkie zakupy lub 11% za wybrane kategorie. Te ostatnie zależą od przestrzegania następujących warunków: przy dokonywaniu zakupów w wysokości 5000 rubli lub więcej - 1%, przy utrzymaniu salda 100000 rubli lub więcej, przy uwzględnieniu wszystkich pieniędzy na rachunkach klienta w Otkritie Bank, w tym w walucie obcej - dodatkowe 5%, płacąc za usługi za miesiąc sprawozdawczy w wysokości 1000 rubli lub więcej za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub banku internetowego - dodatkowe 5%. Maksymalny limit zwiększonych miesięcznych zwrotów w wybranych kategoriach to 3 tysiące punktów.

Limit liczby punktów, które można przyznać miesięcznie, wynosi 15 tysięcy bonusów. Również w okresie sprawozdawczym płatności bezgotówkowe nie powinny przekraczać 300 000 rubli dla najpopularniejszych grup towarów. Lista jest dostępna do przejrzenia w oficjalnych zasobach.

W przypadku pozostałych kategorii (dla każdej z osobna) transakcje bezgotówkowe nie powinny przekraczać 150 000 RUB / miesiąc dla naliczenia zwrotu gotówki.

Ustalono również warunki, zgodnie z którymi można dokonać nie więcej niż 5 zakupów w jednym punkcie w ciągu jednego dnia przy użyciu karty Opencard. Począwszy od 6 dnia nie będzie zwrotu gotówki.

Za pomocą zgromadzonych pieniędzy możesz w pełni zrekompensować zakup dokonany nie wcześniej niż 30 dni w wysokości 3000 rubli lub więcej. Rekompensata zostanie zwrócona na konto główne. Bonusy otwarte „na żywo” przez 2 lata.

Kartę otwartą można doładowywać z kart firm zewnętrznych przy użyciu IB i MB.

Zalety:

 • wolne wydanie;
 • brak rocznej opłaty za utrzymanie;
 • dostawa na koszt firmy do 36 miast Federacji Rosyjskiej;
 • zwrot gotówki 3-11%;
 • nie ma zaokrąglania cashbacku w dół;
 • mała lista transakcji, w przypadku których nie dokonuje się zwrotu;
 • wypłata bez prowizji w dowolnym bankomacie w ramach limitu (500 000 RUB);
 • wolny rynek międzybankowy i С2С;
 • zmiana kodu PIN bez opłat;
 • obsługa technologii płatności smartfonami;
 • korzystny kurs walut w aplikacji mobilnej i banku internetowym.

Niedogodności:

 • Zapytanie o płatne saldo w bankomatach innych firm - 60 RUB;
 • saldo nie jest oprocentowane, jako alternatywę oferowane jest konto oszczędnościowe „Moja skarbonka”;
 • płatne powiadomienia SMS (pierwsze dwa miesiące - 0 RUB, następnie - 59 RUB / miesiąc);
 • wysokie kary za techniczny debet;
 • brak możliwości ustalenia limitów transakcji online, wymagana jest wizyta w oddziale;
 • ponowne wydanie kosztuje 650 RUB;
 • nie ma zrozumienia dla rubla transgranicznego.

Który bank jest lepszy?

Podsumowując, możemy powiedzieć, że dziś jest wiele różnych ofert bankowych, z których każda jest na swój sposób korzystna i dlatego nie jest łatwo dokonać wyboru. Analiza prowadzi do wniosku, że najlepsze programy debetowe są dostępne w Tinkoff Bank, Rocketbank, Home Credit, Sovcombank, Otkritie Bank.

W powyższym rankingu nie uwzględniono jednak niektórych popularnych kart, które również mają atrakcyjne warunki. Na przykład:

 • Karta Alfa z korzyściami i odsetkami od Alfa-Bank - bezpłatna usługa, zwrot gotówki do 3% na wszystkie zakupione usługi i towary, wypłata pieniędzy z dowolnego bankomatu i do 6% na saldo nie do wypłaty;
 • „# Wszystko jest możliwe” od Rosbank - do 10% zwrotu gotówki (w określonej liście kategorii i zgodnie z ustalonym miesięcznym obrotem wydatków) oraz 1% na wszystkie inne zakupy;
 • Karta wirtualna od Megafon - do 20% zwrotu przy obsłudze partnerów, do 8% w skali roku salda konta, bezpłatna rejestracja i utrzymanie;
 • „Twój cashback” z Promsvyazbank - do 5% zwrotu gotówki w 3 wybranych kategoriach, 5% salda w punktach cashback, 1% zwrotu ze wszystkich zakupów, usługa bez prowizji;
 • Opłacalna karta nr 1 od Banku Vostochny - do 7% rocznie za saldo nie do wypłaty, cashback w wysokości 5% za towary w niektórych kategoriach i do 40% przy płatnościach od partnerów przez Internet, obsługa i wypłaty z bankomatów bez płatności;
 • Karta płatnicza od Beeline - 6% na pozostałe środki, 1% cashback na wszystkie zakupy i 5% na trzy wybrane kategorie, bezpłatna usługa i wypłaty gotówki;
 • Multicard od VTB - 6% w skali roku od salda bez możliwości wypłaty, 7 opcji wynagrodzenia za płatność za towary w technologii bezgotówkowej, wypłata gotówki z dowolnego bankomatu bez prowizji.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z kart debetowych z cashbackiem, opisanych w ocenie lub ciekawszej opcji, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *