❤ Najlepsze defibrylatory na 2020 rok

0

Najważniejszym z ogromnej liczby mięśni ludzkiego ciała jest serce, od którego wszystko zależy. Zanim przestanie spełniać swoją funkcję - pompowanie krwi - i zatrzyma się, ten mięsień będzie próbował się kurczyć nawet słabo. I w tej chwili jest szansa na uratowanie człowieka, jeśli w pobliżu znajduje się defibrylator - urządzenie medyczne do terapii impulsami elektrycznymi i jedyny sposób na uratowanie ludzkiego życia w tym przypadku. Nie można przewidzieć naruszenia rytmu serca, a jego uszkodzenie można przywrócić tylko za pomocą tego urządzenia i należy to zrobić tak szybko, jak to możliwe. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” proponuje zapoznanie się z rankingiem najlepszych defibrylatorów na 2020 rok.

Co to jest i do czego służy

Znaczenie tego urządzenia można zrozumieć już po jego nazwie: gdy mięsień sercowy zaczyna kurczyć się nierównomiernie, arytmicznie, pojawia się migotanie. Funkcjonalność tego narzędzia polega na doprowadzeniu do dezintegracji tego procesu, czyli defibrylacji. Urządzenie generuje krótki impuls i za pomocą prądu elektrycznego synchronizuje i wyrównuje rytm serca. Pacjent przechodzi terapię szokową, otrzymując 300 J prądu, ale ta procedura zapobiega śmierci.

Metodę tę testowano na zwierzętach już w 1899 r., A dopiero w 1947 r. Na ludziach.

Ten wynalazek w medycynie jest naprawdę ważny i potrzebny, ponieważ tylko dzięki jego zastosowaniu można było rozwiązywać problemy w przypadku zaburzeń rytmu serca. W przyszłości pojawiło się pytanie o pilność jego użycia - aby obejść się bez konsekwencji dla zdrowia ludzkiego, urządzenie musi być używane jak najszybciej, liczenie trwa minut. Część pacjentów zmarła w karetce - po prostu nie mieli czasu, aby dostać się do maszyny. Aby rozwiązać ten problem, w 1965 roku wynaleziono przenośny defibrylator, który można było wyposażyć w karetki. Waga tego sprzętu sięgała odpowiednio 70 kg, było nad czym popracować - nad wynalezieniem lżejszego i bardziej mobilnego urządzenia przenośnego. Obecnie istnieją różne urządzenia przenośne, które pozwalają lekarzowi zabrać je ze sobą wychodząc do pacjenta, powinny być wyposażone w karetki pogotowia. Jest też ustawa i kwestia uchwalenia ustawy, która pozwoli na używanie zewnętrznych defibrylatorów nie tylko dla lekarzy, ale także „nieograniczonej liczby osób”.

Mowa o konieczności instalowania tych urządzeń w zatłoczonych miejscach: lotniskach, dworcach PKP i PKS, stacjach metra, obiektach sportowych, basenach, klubach fitness i siłowniach. Środek ten może uratować życie wielu ludzi, gdy pomoc jest potrzebna natychmiast, a wpływ prądu elektrycznego na serce zapobiegnie śmierci.

Czym są

Nowoczesne urządzenia są wielofunkcyjne, służą jako rozrusznik serca i kardioskop. Ogólnie rzecz biorąc, jego obowiązkowymi elementami składowymi są:

 • wyświetlacz pokazujący tętno;
 • głośnik zapewniający wskazówki głosowe;
 • dialog nagrywania mikrofonu do dalszej analizy;
 • elektroda zapewniająca automatyczny dobór siły wyładowania;
 • przycisk rozładowania;
 • przycisk wyłączania.

A potem można je podzielić na typy;

 • profesjonalny;
 • automatyczny;
 • łączny;
 • wszczepialne.
 1. Urządzenia pierwszego typu stosowane są na oddziałach intensywnej terapii i oddziałach ratunkowych, do których mogą pracować tylko lekarze posiadający odpowiednie kwalifikacje, ponieważ muszą umieć samodzielnie określić moc wypisu i czas jego narażenia z uwzględnieniem każdego indywidualnego przypadku, często w stanach nagłych i przy braku czasu ... Samo urządzenie składa się z dwóch elektrod, które są bardzo ważne dla prawidłowego ich umieszczenia podczas zabiegu. Ten typ zakłada wielokrotne użycie elektrod, co pozwala zaoszczędzić na kosztach materiałów eksploatacyjnych. Ale ponieważ jest przeznaczony do użytku szpitalnego, jest duży i wymaga specjalnej konserwacji.
 2. Urządzenie automatyczne jest mniejsze i nie wymaga specjalnego przeszkolenia lekarza. Jest w stanie samodzielnie wykryć awarię bicia serca i zasygnalizować potrzebę naładowania. Zamiast tzw. Żelazek ma elektrody, które mocuje się do klatki piersiowej specjalnym rzepem. Osoby nawet z podstawowym wykształceniem medycznym mogą z nimi pracować, co umożliwia korzystanie z nich przez ratowników, trenerów i bliskich osób cierpiących na arytmię. Są kompaktowe i lekkie, wyposażone w hotele, transport dalekobieżny. Mimo wszystkich zalet defibrylatory tego typu nie posiadają niektórych funkcji urządzeń profesjonalnych, ponadto ich koszt jest dość wysoki.
 3. Połączone, czyli uniwersalne, łączą w sobie funkcje modeli profesjonalnych i automatycznych - posiadają wyświetlacz, drukarkę oraz elementy do ręcznego sterowania.
 4. Wszczepialne urządzenie jest wszywane lub mocowane do ciała w celu ciągłego monitorowania tętna i, w razie potrzeby, wpływu prądu elektrycznego na mięśnie. Wśród nich wyróżnia się jednofazowe i dwubiegunowe, które są częściej stosowane ze względu na większą skuteczność rodzaju generowanych impulsów.

Zalecenia i porady

Wskazaniem do użycia defibrylatora jest odczyt EKG - wykres z dużą liczbą małych skoków w górę iw dół na linii, co wskazuje na różną siłę skurczów części serca. Aby wyrównać rytm bicia serca, potrzebne jest wyładowanie elektryczne o sile przekraczającej skurcze mięśni. Procedura ta ma sens właśnie przy takiej krzywej, jeśli rozpoczął się proces asystolii, który jest wyrażony na monitorze linią prostą, użycie aparatu jest bez znaczenia ze względu na brak elektrolitów potrzebnych do impulsu w komórkach. Defibrylacja tylko tu zaszkodzi - ciepło wydzieliny może spalić serce. W takim przypadku potrzebny jest inny zestaw środków resuscytacyjnych. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę wskazania i przeciwwskazania do zabiegu.

Wskazania obejmują:

 • migotanie i / lub trzepotanie komór;
 • trzepotanie przedsionków.

Defibrylacja awaryjna służy do migotania - skurczu arytmicznego z prędkością od 200 do 300 uderzeń na minutę. W innych przypadkach uciekają się do zaplanowanej procedury, której przeciwwskazaniami są:

 • skrzepy krwi w przedsionku;
 • tachykardia zatokowa lub wieloprzedsionkowa;
 • zaburzenia elektrolitowe;
 • przeciwwskazania do znieczulenia;
 • zatrucie glikozydami.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem, jak już wspomniano, jest zatrzymanie akcji serca, gdy potrzebne są inne środki: wentylacja mechaniczna, uciśnięcia klatki piersiowej, wprowadzenie atropiny lub adrenaliny.

Wszystkie te manipulacje są wykonywane przez specjalistę, który również podejmuje decyzje. Z reguły wszystko to jest możliwe w warunkach szpitalnych. Jednak ze względu na rozprzestrzenianie się i dostępność defibrylatorów każdy może nauczyć się ich używać, biorąc udział w specjalnych kursach. Jest to szczególnie polecane osobom, których praca związana jest z ludźmi: trenerom sportowym, instruktorom, pracownikom dworców czy lotnisk. Umiejętność ta przyda się również osobom, których krewni cierpią na zaburzenia rytmu serca.

Przestrogi podczas korzystania z urządzenia:

 • Przed założeniem elektrod nie wycierać klatki piersiowej płynami zawierającymi alkohol.
 • Podczas przeprowadzania wyładowania, aby uniknąć porażenia prądem, nie dotykaj pacjenta.

Dla pragnących organizować kursy z użytku w placówkach medycznych i Czerwonym Krzyżu, gdzie można zapoznać się z urządzeniami treningowymi i poćwiczyć na nich. Ponadto można tam poznać zasadę działania defibrylatora AED oraz zdobyć podstawowe umiejętności:

Kryteria wyboru

Aby wybrać, które urządzenie lepiej kupić i na co zwrócić uwagę, należy wziąć pod uwagę warunki jego użytkowania i główne cechy urządzenia:

 • typ;
 • metoda kontroli;
 • tempo przyrostu energii;
 • moc;
 • pojemność baterii i czas ładowania.

Przyjrzyjmy się bliżej.

 • Defibrylatory są jednofazowe (przenoszą wyładowanie z jednej elektrody na drugą w ściśle określonej kolejności) i dwufazowe (z elektrody wyładowanie dwukrotnie przechodzi przez mięsień sercowy i odbija się od drugiej, więc ich lokalizacja nie ma znaczenia).
 • Ze względu na sposób zarządzania narzędziami można wyróżnić następujące typy:
 1. pod ręką - wielofunkcyjny i przeznaczony do użytku przez profesjonalistów;
 2. w trybie automatycznym - mogą być używane podczas podstawowego szkolenia medycznego, ponieważ samo urządzenie rozpoznaje problemy z rytmem serca.
 3. Podział jest bardzo arbitralny, ponieważ modele obu typów mogą mieć wspólne cechy: szereg funkcji automatycznych dla urządzeń ręcznych, niektóre funkcje obsługi ręcznej dla urządzeń automatycznych.
 • Moc nie powinna być mniejsza niż próg migotania, idealnie mu równy, ale dopuszczalne wartości nie są dużo wyższe. W przeciwnym razie wyładowanie nie przeniesie mięśnia sercowego w stan repolaryzacji. Dla urządzeń dwufazowych powinno to wynosić 200 J (5000 V), dla urządzeń jednofazowych - 300 J (około 7000 V).
 • Czas potrzebny do pełnego naładowania urządzenia jest miarą szybkości. Średnio powinno to zająć od 6 do 10 sekund.
 • Pojemność baterii decyduje o czasie pracy defibrylatora bez korzystania z sieci, średni wskaźnik to około 2000 mAh. Czas ładowania wynosi zwykle od godziny do półtorej. Należy zaznaczyć, że jednym z warunków pracy urządzeń jest uniemożliwienie dodatkowego ładowania urządzenia, gdy jego poziom przekracza 50%.

Dodatkowo, aby nie popełnić błędów przy wyborze, należy zwrócić uwagę na takie parametry jak waga i rozmiar (w razie potrzeby transport) oraz rozmiar monitora.

Gdzie kupić i ile to kosztuje

Do tak ważnego zakupu należy podchodzić ostrożnie iw żadnym wypadku nie dokonywać go w wątpliwych miejscach. Niektórzy pozbawieni skrupułów producenci oferują markowe defibrylatory, których właściwości twierdzą, że są w stanie wyleczyć każdą chorobę dzięki funkcjom pomocniczym. Ale, jak wiesz, jedynym celem tych urządzeń jest przywrócenie tętna. Dlatego unikaj oszustw i kontaktuj się ze specjalistycznymi sklepami ze sprzętem medycznym, które sprzedają sprzęt do oddziałów intensywnej terapii lub zaufanymi sklepami internetowymi, w których towary można zamówić online. Serwis wsparcia zapewni konsultacje ze specjalistami, którzy uwzględniając indywidualne zgłoszenie, dobiorą optymalny model. Ponadto zapewnią obsługę posprzedażową, okres gwarancyjny, elastyczny system cen i rabatów oraz zaoferują duży wybór modeli różnych producentów w różnych cenach. Defibrylatory kosztują od 20000 do 300000 USD, ale pamiętaj, że czasami staje się to ceną za życie i jego jakość.

Najlepsze defibrylatory

Sterowanie ręczne

PRIMEDIC Defi-B

Aparatura wyprodukowana przez METRAX GmbH, Niemcy. Najlepsza opcja do użytku w pojazdach intensywnej terapii i szpitalach. Do obsługi urządzenia wymagane jest specjalne przeszkolenie. Aby zarejestrować EKG, musisz kupić dodatkowe urządzenie, ponieważ model nie ma wbudowanego monitora. Działa na zasadzie asynchronicznej defibrylacji zewnętrznej w trybie ręcznym, dając impuls o przebiegu jednofazowym. Moc - 360J, z naładowanym akumulatorem, gwarancja na 35 wyładowań.Urządzenie posiada wbudowaną ładowarkę. Korpus produktu wykonany jest z wytrzymałego tworzywa odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Klawiatura dotykowa wyposażona jest w symbole i instrukcje, posiada funkcję testowania usterek urządzenia. Elektrody wielokrotnego użytku dla dorosłych mają wbudowane dzieci. Koszt - od 90 tysięcy rubli.

PRIMEDIC Defi-B

Zalety:

 • nie zależy od sieci elektrycznej;
 • szybki przyrost energii;
 • wyposażone w elektrody dziecięce;
 • materiały eksploatacyjne wielokrotnego użytku;
 • wytrzymały korpus;
 • niedrogi.

Niedogodności:

 • bez monitora EKG;
 • tylko pracownicy medyczni mogą pracować.

Beneheart D3 „MINDRAY”

Defibrylator jest wskazany do wykonywania zabiegów zewnętrznych i wewnętrznych oraz wykonuje stymulację i monitorowanie EKG. Zaprojektowany dla szpitali, szpitali i oddziałów intensywnej terapii, może być używany tylko przez personel medyczny. Zaawansowana technologia w konstrukcji urządzenia pozwala na manipulacje takie jak stymulacja serca, stymulacja serca, tryb półautomatycznej defibrylacji. Kompletny zestaw urządzenia zawiera wszystko co niezbędne do obsługi: monitor, rozrusznik serca, defibrylator ręczny i automatyczny, elektrody wielokrotnego użytku. Zapewnione są stopnie ochrony przed kurzem, wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi. Ładowanie trwa 5 sekund. Koszty od 490000 rubli.

Beneheart D3 „MINDRAY”

Zalety:

 • sprzęt o wysokiej precyzji;
 • Zaawansowane funkcje;
 • dotyczy dzieci od 8 lat;
 • prędkość ładowania;
 • tryb łagodnego ładowania.

Niedogodności:

 • koszt.

Automatyczny

DA-N-01 Axion

Urządzenie rodzimego producenta - koncernu Axion - jest wygodnym urządzeniem przenośnym ze względu na niewielkie rozmiary i wagę z pojedynczym efektem dwufazowym. Model jest wyposażony w system pomocy z podpowiedziami głosowymi, tekstowymi i świetlnymi do rozpoznawania i wykonywania poleceń. Rozmiar wyświetlacza oraz funkcja regulacji jasności i poziomu dźwięku zapewniają czytelne wyświetlanie informacji. Dzięki specjalnym elektrodom urządzenie nadaje się do pomocy nawet dzieciom. Rekonfiguracja następuje automatycznie, biorąc pod uwagę, które elektrody są podłączone, w razie potrzeby poziom wyładowania spada. Defibrylator monitoruje tętno i analizuje jego stabilność oraz określa, czy potrzebny jest puls. Wydajna bateria zapewnia 12 godzin ciągłej pracy. Koszt - od 150 tysięcy rubli.

DA-N-01 Axion

Zalety:

 • automatyczny tryb sygnalizacji;
 • możliwość przenoszenia ze względu na niewielkie rozmiary i wagę;
 • 7-calowy ekran;
 • odpowiedni dla dorosłych i dzieci;
 • automatyczna regulacja poziomu rozładowania;
 • Dostępna jest funkcja Wi-Fi, zapewniająca nadzór z dużej odległości.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

HeartStart FRx PHILIPS

Wysokiej jakości urządzenie firmy Philips zapewni nieocenioną pomoc w nagłych wypadkach - w przypadku zatrzymania krążenia. Zaprojektowany do użytku zarówno w szpitalu, transporcie medycznym, jak iw domu. Odporna na wilgoć, solidna obudowa jest chroniona przed kurzem i wstrząsami, a dostępny interfejs umożliwia wykonywanie zabiegów osobie bez specjalnego przeszkolenia. Producent zapewnia serwis gwarancyjny. Ten model może być używany do pomocy dorosłym i dzieciom już od noworodka. Szczegółowe instrukcje w postaci poleceń głosowych, podpowiedzi głosowych i odpowiedzi metronomu ułatwiają pracę laika. Zawiera również programy treningowe i jest wyposażony w elektrody treningowe. Średnia cena wynosi od 130 tysięcy rubli.

HeartStart FRx PHILIPS

Zalety:

 • lekki, mobilny;
 • wytrzymuje zmiany temperatury;
 • trwały;
 • Zapewnienie jakości;
 • uwzględniono wszystkie wymogi bezpieczeństwa;
 • nie wymaga od użytkownika specjalnej wiedzy i umiejętności;
 • dotyczy dzieci.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

ZOLL AED Plus

Produkty amerykańskiej firmy ZOLL Medical Corporation to automatyczne urządzenie, którym może sterować osoba bez wykształcenia i przeszkolenia medycznego. Nawet przypadkowy przechodzień może wykonać nagłą resuscytację krążeniowo-oddechową.Możliwości modelu - wyświetlacz, przystępny interfejs, wskazówki głosowe - pozwalają uniknąć błędów podczas zabiegu. Funkcja D-Pad analizuje poprawność i siłę wciśnięcia. Prostokątny dwufazowy impuls o maksymalnej mocy 200 J zmniejsza ryzyko uszkodzenia mięśnia sercowego. Informacje zwrotne z urządzenia, które są dostarczane przez jego opcje, pozwalają monitorować wszystkie działania ratownika i korygować je w razie potrzeby. Model wyposażony jest w metronom, opatentowaną pojedynczą podstrunnicę elektroniczną, eliminującą błędy dogrywania. Zasilany standardowymi bateriami litowymi o żywotności do 5 lat. Wyświetlacz zapewnia wyświetlanie wszystkich niezbędnych wskaźników. Średni koszt wynosi od 200 tysięcy rubli.

ZOLL AED Plus

Zalety:

 • wykorzystanie technologii elektrod w celu ułatwienia pracy;
 • bezpieczny, ale skuteczny zastrzyk;
 • głosowe odtwarzanie podpowiedzi głosowych i tekstowych w języku rosyjskim;
 • wygodna pojedyncza podkładka;
 • wbudowany wyświetlacz LCD.

Niedogodności:

 • nieobecny.

AVD-1P BIOS

Sterowanie tym modelem jest dostępne w trybie ręcznym (z możliwością synchronizacji serca do kardiowersji) i automatycznym (zgodnie z międzynarodowym protokołem defibrylacji). Automatyczne wykrycie niewydolności serca zajmuje 15 sekund. Przy wdrażaniu trybu automatycznego udzielana jest pomoc w postaci podpowiedzi głosowych, co pozwala nieprofesjonalistom na pracę z urządzeniem. Ogólnie model ten nadaje się do wyposażenia karetek, strażaków, grup policyjnych, zespołów ratowniczych. Jego mały rozmiar i waga nie utrudniają transportu. Zastosowanie w procesie elektrod jednorazowych zapewnia wydajność. Pełne naładowanie wystarcza na 120 ładowań, czas trwania ładowania pulsacyjnego to około 10 sekund. Koszt - od 190 tysięcy rubli.

AVD-1P BIOS

Zalety:

 • dwa tryby sterowania;
 • proste sterowanie w trybie automatycznym;
 • lekki, mobilny;
 • komplet;
 • jednorazowe elektrody;
 • pamięć zapisuje EKG.

Niedogodności:

 • nieobecny.

Redaktorzy witryny „best-pl.designuspro.com” przedstawili ocenę najlepszych defibrylatorów i dokonali przeglądu charakterystyki urządzeń. Biorąc pod uwagę znaczenie tego urządzenia w ratowaniu życia, wyboru należy dokonać bardzo poważnie i celowo, biorąc pod uwagę wszystkie warunki i cele użytkowania. Mamy nadzieję, że przy pomocy naszego opisu zostanie to zrobione poprawnie, a zostawisz nam swoją opinię na temat wybranej jednostki.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *