Najlepsze szlifierki delta na 2020 rok

0

Modele szlifierek wibracyjnych, które wyposażone są w specjalną platformę w postaci formy w kształcie trójkąta, pozwalają użytkownikowi na wykonywanie różnorodnych manipulacji oraz obróbkę powierzchni w trudno dostępnych miejscach. Takie elektronarzędzie doskonale nadaje się do pracy w rogach pomieszczeń, do szlifowania połączeń na rurach, a także do obróbki wąskich części wnęk.

Szlifierki Delta są używane głównie do szlifowania powierzchni ścian, a także karoserii samochodów. Ponadto takie urządzenia są często używane do polerowania mebli. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała ranking najlepszych szlifierek delta na rok 2020.

Opis urządzenia

Jakie są rodzaje DShM, która firma jest lepszym urządzeniem i ile kosztuje? Szlifierka delta to rodzaj szlifierki wibracyjnej. Jednak część robocza takich urządzeń (platforma) jest wykonana w postaci trójkąta. Po włączeniu platforma zaczyna wykonywać ruchy posuwisto-zwrotne w stosunku do obrabianej powierzchni. Droga przesuwu platformy sięga około 2-3 mm.

Do szlifowania do podeszwy przymocowany jest specjalny arkusz ścierny. Do jej zabezpieczenia służy rzep. Otwory znajdujące się w padzie i na arkuszu ściernym służą do usuwania pyłu powstającego podczas szlifowania materiałów.

Najpopularniejsze szlifierki delta nie posiadają rękojeści. Wynika to z faktu, że konstrukcja korpusu tego elektronarzędzia jest wykonana w taki sposób, że jego kształt pozwala użytkownikowi wygodnie i pewnie trzymać szlifierkę delta podczas różnorodnych prac. Aby obrobić powierzchnię i ją wypolerować, wystarczy przeprowadzić ją szlifierką w wyznaczonym miejscu, jak prasowanie żelazkiem. Ze względu na ciągłe, intensywne wibracje narzędzie to poleruje prawie każdy materiał o wysokiej jakości.

Rynek budowlany reprezentowany jest przez wielu różnych producentów szlifierek delta. Niewątpliwie liderem w produkcji DShM zaliczanych do klasy profesjonalnej jest popularny niemiecki producent BOSH. Szlifierki Delta tego producenta są wykonane z wysokiej jakości materiałów, mają dobrą wydajność i są często używane podczas prac budowlanych.

Urządzenia takich producentów jak Metabo i Interskol cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Minimalny koszt takiego elektronarzędzia na rynku krajowym waha się w granicach 1300-1500 rubli (stan na początek kwietnia 2020 r.).

Obszar zastosowań

Z reguły to elektronarzędzie jest używane, gdy konieczne jest ostateczne szlifowanie powierzchni drewnianej lub jej wypolerowanie. Za pomocą szlifierki delta można usunąć zamarznięte lub stare pozostałości lakieru i farby. To urządzenie dobrze usuwa ślady rdzy z powierzchni metalowych. Podczas prac wykończeniowych szlifierką delta można szybko wyrównać ściany szpachlowe.

Należy zauważyć, że zwykła maszyna wibracyjna może z łatwością poradzić sobie z tymi samymi zadaniami.Jest jednak wyposażony w platformę wykonaną w formie prostokąta. Z tego powodu prostymi maszynami wibracyjnymi trudno jest obrabiać powierzchnie znajdujące się w trudno dostępnych miejscach. Ponadto takie urządzenia są słabo przystosowane do szlifowania i przetwarzania produktów o złożonym kształcie (połączenia rur, narożniki półek itp.). Aby wykonać takie zadania, lepiej jest kupić urządzenia wyposażone w trójkątną platformę.

Odniesienie! Szlifierki delta służą do obróbki małych powierzchni i detali. Mogą być używane do szlifowania małych części, faz i krawędzi. Takie elektronarzędzie jest często używane podczas budowy, prac wykończeniowych, a także przy produkcji mebli.

Zalecenia dotyczące wyboru urządzenia

Jaki model DShM lepiej kupić, jak go wybrać, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jakich błędów unikać przy wyborze takiego elektronarzędzia? Rynek budowlany reprezentowany jest przez dużą liczbę szlifierek delta różnych producentów, które różnią się zarówno właściwościami technicznymi, jak i funkcjonalnością. Wybierając takie urządzenie, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak:

 1. Moc. Może wynosić od 50 do 300 W. Do użytku domowego, jeśli to elektronarzędzie nie jest planowane do zbyt częstego szlifowania materiałów, można kupić urządzenie o mocy 100-125 watów. Jeśli potrzebujesz wykonać skomplikowaną pracę, najlepiej kupić szlifierkę delta o mocy od 200 do 300W, która wytrzyma duże obciążenia.
 2. Podróż platformy. Może wynosić od 1 do 3 mm. Od tego wskaźnika zależy poziom wydajności elektronarzędzia. Przy dużej częstotliwości uderzeń duży obszar obrabianej powierzchni jest wymazywany podczas jednego cyklu aparatu.
 3. Waga. Wskaźnik masy młynków, które są typu delta, może wynosić od 600 gramów do 2 kg. Im mniejsza masa takiego elektronarzędzia, tym wygodniej będzie dla nich pracować.
 4. Częstotliwość przetwarzania. Może się zmieniać w zakresie 8 000 - 26 000 drgań na minutę. Do obróbki i szlifowania miękkiego drewna można kupić modele szlifierek delta, których częstotliwość obróbki wynosi około 10 tysięcy wibracji na minutę. Do szlifowania powierzchni metalowych, a także szpachli, zaleca się zakup urządzeń o częstotliwości obróbki co najmniej 20 tysięcy zliczeń / min.
 5. Rozmiar podeszwy. Poziom wydajności używanego urządzenia zależy od tego wskaźnika. Do polerowania kręconych mebli lepiej jest używać małych urządzeń, których wymiary obszaru roboczego wynoszą około 93x93 mm. Do szlifowania powierzchni ścian i sufitów zaleca się zakupić urządzenia o wielkości podeszwy 140x140 mm.

Ponadto kupując szlifierkę delta, należy zwrócić uwagę na obecność specjalnej, dodatkowej funkcjonalności, która może być przydatna podczas wykonywania niektórych rodzajów prac. Na przykład niektórzy producenci wyposażają swoje modele w hamulec wybiegowy, który natychmiast zatrzymuje urządzenie po wyłączeniu. Ta opcja znacznie przyspiesza czas pracy, ponieważ użytkownik nie musi długo czekać na całkowite zatrzymanie szlifierki.

Również w popularnych modelach szlifierek delta istnieje regulacja częstotliwości drgań. Dzięki tej opcji użytkownik za pomocą jednego urządzenia może obrabiać materiały o różnej gęstości. Podczas pracy z przedmiotami o skomplikowanych, nieregularnych kształtach, w celu oczyszczenia i polerowania trudno dostępnych miejsc, elektronarzędzie należy często obracać, co nie jest zbyt wygodne. W tym przypadku modele szlifierek delta (DShM), które są wyposażone w opcję obracania podeszwy podstawy, znacznie upraszczają proces wykonywania skomplikowanych prac.

Rada! Większość DSHM jest wyposażona w system odpylania, do którego potrzebny jest odkurzacz. Ta metoda jest odpowiednia tylko wtedy, gdy narzędzie jest używane do pracy stacjonarnej.Jeśli DShM wymaga częstego przemieszczania, na przykład podczas obróbki skomplikowanych części, lepiej kupić model wyposażony we wbudowany system filtracji i odpylacz.

Najlepsze szlifierki delta na 2020 rok

Gdzie można kupić szlifierkę delta, jakie są główne kryteria wyboru? Na rynku dostępnych jest wiele modeli szlifierek delta różnych producentów. Możesz kupić takie elektronarzędzie, zamawiając je online w specjalistycznym sklepie sprzedającym taki sprzęt lub po zapoznaniu się z recenzjami, opisami i charakterystyką techniczną zakupionego urządzenia.

Zastosowanie DShM, ze względu na swoje cechy konstrukcyjne, pozwala nie tylko skrócić czas obróbki powierzchni z różnych materiałów, ale również osiągnąć maksymalnie możliwą delikatną obróbkę detali. W przeciwieństwie do zwykłych szlifierek do płaszczyzn, DShM pozwala osiągnąć prawie idealny efekt podczas szlifowania lub polerowania produktów, w których konstrukcji występuje duża liczba narożników, a także rowków.

Ocena najlepszych sieciowych szlifierek delta

Do działania sieci DShM konieczne jest podłączenie do sieci o napięciu 220V. W przeciwieństwie do elektronarzędzi zasilanych z akumulatorów (akumulatorów), urządzenia zasilane z sieci nie mają ograniczeń czasowych. Wadą takiego narzędzia jest jednak to, że podczas korzystania z niego będziesz musiał dodatkowo użyć przedłużacza, który będzie stale ograniczał ruchy podczas pracy. Sieciowe DMZ najlepiej kupować do warsztatów, drobnych napraw w mieszkaniu lub domu prywatnym.

Metabo FMS 200 Intec

Wysokiej jakości niedrogie urządzenie, które na rodzimym rynku prezentuje popularna niemiecka marka. Wyposażony w trójkątną podeszwę ze specjalną taśmą zapinaną na rzep. Moc tego modelu DShM to 200W, co w zupełności wystarczy do wykonania nawet skomplikowanych zadań i obróbki powierzchni metalowych.

Amplituda ruchów w przód iw tył podczas jedynego skoku osiąga 1,4 mm. Dla ułatwienia, uchwyt umieszczony na korpusie został pokryty specjalną gumowaną podkładką, która zapobiega ślizganiu się dłoni podczas pracy z elektronarzędziem. Przycisk startu znajduje się na końcu w taki sposób, że można go dosięgnąć kciukiem, co znacznie podnosi komfort użytkowania tego modelu DShM podczas obróbki różnych powierzchni.

Koło zamachowe tego elektronarzędzia jest wyposażone w specjalną przeciwwagę, która pochłania drgania powstające podczas pracy DSHM. Wyposażony w wydajny, wbudowany odsysacz i specjalny pojemnik do zbierania pyłu. Wskaźnik maksymalnej częstotliwości oscylacji tego urządzenia wynosi 26000 kopiejek / min. Dodatkowo wyposażony w system blokowania przycisku start. Długość kabla sieciowego wynosi 2,8 metra, a waga urządzenia to 1,2 kg. Ten model jest wyposażony w odpylacz i futerał do przechowywania.

Metabo FMS 200 Intec

Zalety:

 • Obecność dużego papieru ściernego do szlifowania (147x100 mm);
 • Niska waga;
 • Wygodny gumowany uchwyt;
 • Moc;
 • Dobry ruch platformy.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt (4809 rubli);
 • Nie ma regulatora prędkości;
 • Platformy nie można obrócić.

Worx WX648

Wielofunkcyjne urządzenie, które doskonale sprawdza się przy prostych pracach i szlifowaniu powierzchni drewnianych. Moc DShM wynosi 65 W, a częstotliwość oscylacji platformy dochodzi do 11 000 zliczeń / min. Masa tego elektronarzędzia wynosi 0,7 kg. Zasilany sieciowo prześcieradło mocowane jest na rzep. Wyposażony w odpylacz i podkładkę pod palec, futerał do przenoszenia i papier ścierny. Idealny do pracy w małych warsztatach, gdzie istnieje potrzeba obróbki skomplikowanych części. Okres gwarancji na to urządzenie wynosi 3 lata.

Worx WX648

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Niska waga;
 • Dobry sprzęt;
 • Obecność odpylacza.

Niedogodności:

 • Mała moc (nie nadaje się do szlifowania wyrobów metalowych);
 • Cena (średni koszt to 3490 rubli).

RYOBI RPS180-SA30

Model ten wyposażony jest w wąski korpus, z wysokiej jakości gumowanym uchwytem, ​​dzięki czemu dobrze leży w dłoni podczas pracy i szlifowania powierzchni. Wskaźnik mocy tego urządzenia sięga 180 W, a częstotliwość wibracji to 12000 zliczeń / min. Waga tego urządzenia to 1,88 kg. Dodatkowo wyposażony jest w odpylacz oraz blokadę przypadkowego uruchomienia. Całość uzupełnia worek do transportu, a także arkusze szlifierskie delta (w ilości 30 sztuk).

Podczas obróbki delikatnych, kruchych materiałów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, można niezależnie zmniejszyć amplitudę oscylacji DSHM. Szmergiel jest mocowany za pomocą rzepów i specjalnych klipsów. Urządzenie doskonale sprawdza się przy obróbce materiałów i powierzchni, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach.

RYOBI RPS180-SA30

Zalety:

 • Obecność wygodnego ergonomicznego uchwytu:
 • Dobry sprzęt;
 • Możliwość samoregulacji prędkości;
 • Niska waga;
 • Dopuszczalna moc znamionowa;
 • Obecność składanej platformy;
 • Długość kabla sieciowego 2,5 metra;
 • Obecność odpylacza.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt (4523 rubli);
 • Urządzenie wyposażone jest w bardzo sztywny kabel;
 • Nie ma miękkiego startu;
 • Nie można podłączyć do odkurzacza.

PATRIOT OS 100

Niedrogie, kompaktowe, wydajne urządzenie budżetowe, którego moc wynosi 130 watów. Idealny do szlifowania trudnych powierzchni i trudno dostępnych miejsc różnych przedmiotów obrabianych. To urządzenie może być używane zarówno do szorstkowania, jak i wykańczania powierzchni roboczej. Platforma ma kształt deltoidalny, dzięki czemu DShM z łatwością dociera nawet do najtrudniej dostępnych miejsc. Arkusze szlifierskie zapinane są na rzepy, dzięki czemu można je szybko i łatwo wymienić.

Wskaźnik częstotliwości oscylacji wynosi 13 tysięcy na minutę. Długość i szerokość arkusza używanego do szlifowania to 140 mm. Wyposażony w przycisk blokady zasilania, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa pracy podczas korzystania z tego urządzenia. Okres gwarancji po zakupie tego produktu wynosi 730 dni. Do tego modelu można również podłączyć odkurzacz w celu zbierania był, który powstaje podczas szlifowania i polerowania powierzchni.

PATRIOT OS 100

Zalety:

 • Rozsądna cena (średni koszt 1390 rubli);
 • Moc;
 • Waga (1kg);
 • Wymiary użytego arkusza szlifierskiego.

Niedogodności:

 • Nie ma regulatora prędkości;
 • Według opinii niektórych użytkowników nie zawsze można znaleźć akcesoria i materiały eksploatacyjne do tego modelu DShM.

BOSH PSM Primo

Małe, kompaktowe, wysokiej jakości urządzenie od popularnego, najlepszego niemieckiego producenta urządzeń i osprzętu elektrycznego. Moc tego modelu to zaledwie 50 W, ale jednocześnie amplituda jego oscylacji sięga maksymalnie 24 000 na minutę. Prędkość obrotowa tarczy sięga 12 000 obr / min. Skok platformy wynosi 1,4 mm. Z tyłu urządzenia znajduje się odpylacz. Jednak jego objętość nie wystarcza do przechowywania dużej ilości odpadów, dlatego pojemnik na kurz będzie wymagał częstego czyszczenia podczas pracy.

Rzep służy do mocowania arkusza ściernego. Ta szlifierka delta jest pokryta gumą, aby zmniejszyć ryzyko ześlizgnięcia się z ręki elektronarzędzia podczas użytkowania. Przycisk startu wyposażony jest w system blokujący, co znacznie ułatwia pracę z tym elektronarzędziem. Waga tego urządzenia wynosi 0,6 kg.

BOSH PSM Primo

Zalety:

 • Niska waga;
 • Obecność blokowania przycisku zasilania;
 • Jakość wykonania;
 • W komplecie z odpylaczem;
 • Przewód zasilający jest chroniony przed załamaniem;
 • Okres gwarancji wynosi 2 lata.

Niedogodności:

 • Niska moc;
 • Cena (3069 rubli);
 • Niewystarczający odpylacz;
 • Paczka nie zawiera etui / torby do transportu.

Recenzja najlepszych akumulatorowych szlifierek delta

Akumulatory DShM wykorzystują wymienne baterie jako źródło zasilania.Dzięki temu takie urządzenia charakteryzują się dużą mobilnością i nie wymagają podłączenia do sieci podczas wykonywania różnorodnych prac, co czyni je autonomicznymi. Jednak czas pracy takiego elektronarzędzia zależy od poziomu naładowania akumulatora, który należy okresowo doładowywać. Z reguły bezprzewodowe szlifierki delta są stosowane w przypadkach, gdy wymagana jest duża mobilność lub nie ma możliwości podłączenia do scentralizowanej sieci energetycznej.

Einhell TE-OS 18/1 Li 0 box

Kompaktowe, samodzielne, mobilne urządzenie działające na wymienną baterię (akumulator). Maksymalna częstotliwość oscylacji platformy to 24000 obr / min. Przesuw platformy szlifierskiej wynosi 1,6 mm. Wymiary arkusza używanego do szlifowania to 105x93 mm. Rzep służy do mocowania arkusza szlifierskiego. Wyposażony w przycisk blokady zasilania oraz odpylacz. Wskaźnik naładowania baterii wynosi 1,5 A * h. Poziom napięcia roboczego wynosi 18 V.

Nadaje się do prostych zadań, takich jak polerowanie powierzchni drewnianych, usuwanie farby lub lakieru. Ta szlifierka delta może być również używana do usuwania uporczywego brudu ze skomplikowanych części.

Einhell TE-OS 18/1 Li 0 box

Zalety:

 • Koszt (1719 rubli);
 • Funkcjonalny;
 • Zwartość, mobilność;
 • Ładowanie baterii wystarcza na około 3-5 godzin pracy;
 • Dobra jakość wykonania;
 • Okres gwarancji wynosi 3 lata.

Niedogodności:

 • Bardzo zły sprzęt (dostarczany bez ładowarki i baterii);
 • Brak regulacji obrotów.

BOSCH EasySander 12 2 / 5Ah х 1 pudełko

To jeden z najlepszych, zdaniem nabywców, popularnych modeli bezprzewodowych DShM, jakie można spotkać na krajowym rynku elektronarzędzi. Jako źródło zasilania wykorzystuje akumulator 12 V. Przesuw platformy szlifierskiej wynosi 1,2 mm. Z tyłu urządzenia znajduje się specjalny adapter, do którego można podłączyć odkurzacz w celu usunięcia kurzu. Pojemność akumulatora wynosi 2,5 A / h. Czas pełnego ładowania baterii nie przekracza 60 minut. Dodatkowo BOSCH EasySander 12 2 / 5Ah jest wyposażony w blokadę przycisku start.

Jest to jeden z najbardziej wydajnych modeli DShM typu akumulatorowego. Wskaźnik częstotliwości oscylacji wynosi 22 tysiące na minutę. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie odpowiedniki sieciowe z segmentu niskich i średnich cen mają taką wydajność. Korpus urządzenia jest wykonany w kolorze zielonym, firmowym kolorze marki BOSCH i ma dobrą ergonomię. Urządzenie waży 0,7 kg.

BOSCH EasySander 12 2 / 5Ah х 1 pudełko

Zalety:

 • Specyfikacje;
 • Funkcjonalny;
 • Jakość wykonania;
 • Wygląd;
 • Występ;
 • Zawartość opakowania (w zestawie z baterią);
 • Ścisłość;
 • Moc.

Niedogodności:

 • Bardzo wysoki koszt (7199 rubli);
 • Podeszwy nie można obrócić.

CZARNY + DECKER BDCDS12N

Przenośne, mobilne i kompaktowe urządzenie DShM typu bateryjnego. Idealny do prostych zadań w domowym warsztacie. Zaletami tego urządzenia są niewielkie rozmiary, ergonomiczny kształt i autonomia. Zasilany akumulatorem. Wskaźnik częstotliwości oscylacji platformy dochodzi do 11 tysięcy w ciągu minuty. W tym przypadku skok platformy wynosi 2,8 mm. Do działania tego modelu używana jest taśma szlifierska o wymiarach 92x92 mm. Wyposażony w blokadę przycisku start. Napięcie robocze wynosi 12 V.

CZARNY + DECKER BDCDS12N

Zalety:

 • Mały rozmiar;
 • Projekt;
 • Dopuszczalny poziom wydajności dla modelu z akumulatorem;
 • Jakość wykonania;
 • Występ.

Niedogodności:

 • Odchudzony sprzęt (dostarczany bez baterii i ładowania);
 • Biorąc pod uwagę złą konfigurację, koszt jest zbyt wysoki (2425 rubli).

Charakterystyka porównawcza szlifierek delta:

Imię, opisRodzaj mocyMocCzęstotliwość drgań na minutęKoszt (w rublach)
Metabo FMS 200 IntecZ sieci200W260004809
Worx WX648Z sieci65W110003490
RYOBI RPS180-SA30Z sieci180W120004523
PATRIOT OS 100Z sieci130W130001390
BOSH PSM PrimoZ sieci50W240003069
Einhell TE-OS 18/1 Li 0 boxZ baterii18V240001719
BOSCH EasySander 12 2 / 5Ah x 1 Z baterii12V220007199
CZARNY + DECKER BDCDS12NZ baterii12V110002425

Szlifierki delta, przecinarki uniwersalne i szlifierki multislifierskie to urządzenia, które pozwalają na zmechanizowanie pracy oraz przyspieszenie szlifowania i czyszczenia materiałów. Warto dodać, że szlifierki delta dzięki konstrukcji podeszwy pozwalają na niemal idealną, delikatną obróbkę i szlifowanie nawet trudno dostępnych powierzchni, a także usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Jeśli korzystasz z modelu DShM, który jest przedstawiony w naszej ocenie, lub masz doświadczenie z modelami szlifierek delta innych producentów, podziel się z nami swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *