Najlepsze łóżeczka dziecięce na rok 2020

0

Narodziny dziecka to jedno z głównych wydarzeń w każdej rodzinie. Aby dziecko było wygodne, nabywa się wiele niezbędnych rzeczy. Rodzice starannie wybierają rzeczy i dobra, aby uniknąć problemów zdrowotnych nowego członka rodziny. Malutki przede wszystkim potrzebuje miejsca, w którym przez pierwsze miesiące życia będzie odpoczywał, spał i oglądał zabawny telefon komórkowy. Łóżko to główny mebel, który warto wybrać mądrze, bo będzie służyć przez kolejne trzy lata. A gdy maluch dorośnie, warto przeznaczyć też czas na zakup nowego łóżeczka do spania. W artykule zastanowimy się, jakie są modele łóżek, na co zwrócić uwagę przy wyborze, a redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ocenę najlepszych łóżek na 2020 rok.

Potrzeba łóżeczka

Dlaczego kupowanie łóżeczka dziecięcego jest ważne? Niemowlę w pierwszych dniach życia prawie cały czas przebywa w ramionach rodziców, aw szczególności mamy. Ponieważ głównym sposobem na ugaszenie pragnienia i głodu jest karmienie piersią, z rzadkim wyjątkiem sztucznego karmienia. W każdym razie przynajmniej czasami matka potrzebuje odpoczynku, a najbezpieczniejszym miejscem, w którym można zostawić dziecko, jest łóżeczko, które jest ogrodzone specjalnymi prętami i miękkimi bokami. Później, gdy karmienie się poprawia, matki próbują nauczyć dziecko samodzielnego spania i samodzielnego zasypiania. Oprócz głównego przeznaczenia łóżka - spania, do trzech miesięcy dziecko uczy się poznawać świat przy pomocy różnych zabawek.

Po trzech latach wybór łóżeczka jest również priorytetem dla rodziców, ponieważ dziecko może we śnie kręcić się i spaść. W okresie bardziej dorosłym dzieci nie mniej potrzebują dobrego miejsca do spania.

Wraz z łóżkiem kupowany jest materac, który ma duży wpływ na postawę i rozwój mięśni pleców.

Wymagania bezpieczeństwa

Najważniejszym kryterium przy wyborze łóżeczka dla dziecka w każdym wieku jest bezpieczeństwo. Poniżej znajdują się główne wskaźniki wpływające na bezpieczeństwo produktu:

 • kupując łóżeczko dla noworodka lub dziecka do trzech lat, lepiej wybrać typ, w którym znajdują się ochronne boki. Będą cię chronić przed upadkiem. Najważniejsze jest to, że odległość między listwami nie przekracza 7 cm, ponieważ przy mniejszej odległości kończyny mogą utknąć, a przy większej odległości głowa;
 • wszystkie części łóżeczka powinny ściśle przylegać do siebie, nie powinno być żadnych szczelin, pęknięć, w przeciwnym razie konstrukcja może się poluzować i spaść wraz z dzieckiem na podłogę;
 • Wielu rodziców uważa, że ​​im lżejsze łóżko, tym lepiej - to źle. Ciężka konstrukcja nie pozwoli miękiszowi na wypełnienie go, w razie potrzeby, zgięcie lub wspinanie się po bokach;
 • Z reguły w łóżeczkach dla niemowląt do 3 lat istnieje kilka poziomów wysokości łóżka, które pozwalają dobrać optymalny. Warto zaznaczyć, że jeśli maluch potrafi już usiąść i wstać, to warto opuścić łóżeczko na niższy poziom;
 • nowoczesne konstrukcje pozwalają na dołączenie różnych dodatkowych elementów łóżeczka, jedną z nowości są kółka, kiedy dziecko dorośnie, może to sprawiać problemy, dlatego należy zwrócić uwagę na obecność klipsów.

Najważniejszym kryterium bezpieczeństwa dla każdego produktu przeznaczonego dla małego dziecka jest jakość wykonania.

Konstrukcja musi być całkowicie wolna od ostrych krawędzi, surowców, pęknięć, wiórów i innych wad, które mogą powodować uszkodzenia. Również podczas procesu montażu części łączące konstrukcję powinny ściśle przylegać do siebie, a tym samym być ukryte przed oczami.

Na podstawie powyższego można wyciągnąć następujące wnioski, łóżko powinno być:

 • zrównoważony;
 • trwały;
 • brak ostrych zakrętów;
 • wykonane z naturalnych materiałów.

Wskazówki dotyczące wyboru najlepszego modelu łóżeczka

Specjaliści radzą wysłuchać kilku wskazówek, które pomogą Ci uniknąć błędów przy wyborze:

 1. Łóżeczko powinno być co najmniej 20-30 cm dłuższe od dziecka.
 2. Materac to główny element łóżka, dlatego należy dobrać nie tylko rozmiar, ale i wypełnienie.
 3. Łóżko musi być dobrze wentylowane, niedozwolone są ograniczone przestrzenie.
 4. Naturalny materiał to najlepsza opcja dla dziecka w każdym wieku.
 5. Konstrukcje zawierające części sklejone nie mogą zawierać substancji toksycznych.
 6. Kupując łóżko uniwersalne o różnych funkcjach, należy wybrać opcję, która pozwoli uczynić łóżko klasycznym.
 7. Głównym kryterium wyboru jest wiek dziecka.
 8. Każdy model musi mieć certyfikaty jakości i zgodności. Zapytaj sprzedawcę o wszystkie niezbędne dokumenty.
 9. Nie odkładaj odbioru łóżeczka w celu sprawdzenia dostępności wszystkich komponentów oraz w razie potrzeby wymiany towaru.
 10. Łóżko nie powinno być bardzo wysokie, ponieważ niemowlęta mają tendencję do wirowania podczas snu.

Główne elementy łóżeczka

Jak wspomniano powyżej, głównym elementem łóżeczka jest materac. Jego wybór należy podjąć jeszcze ostrożniej, ponieważ sen dziecka będzie zależał od jego składu. Kupując, powinieneś preferować naturalne wypełniacze, aby uniknąć alergii i dyskomfortu. Na rynku jest wiele produktów różnych producentów, najpierw analizujemy produkty, następnie trzeba kupić łóżko i zmierzyć jego wymiary, a dopiero potem kupić wybraną wersję materaca.

Akcesoria opcjonalne

Oprócz standardowego wykonania, do łóżeczka dołączone są następujące akcesoria:

 1. Zderzaki. Zasadniczo są niezbędne dla dziecka do pierwszego roku życia. Zapewniają ochronę przed uderzeniami, wypadnięciem z kończyn dziecka z łóżeczka i przeciągami. U nas znajdziesz różne warianty boków, od klasycznego - kwadratowego po wzór wykonany w formie warkocza.
 2. Poduszka. Zgodnie z zaleceniami pediatrów poduszka nie jest potrzebna dziecku poniżej pierwszego roku życia. Po roku można kupić niezbyt duży model, ale z solidnym wypełniaczem. Z reguły jego rozmiar to 40 * 40 cm Wybierając poduszkę lepiej jest również preferować naturalne związki, ponieważ sztuczne wypełniacze mogą powodować alergie i zwiększać potliwość.
 3. Koc. Dla dziecka musisz kupić kilka koców na ciepłą i zimną pogodę. Często dzieci rzadko śpią pod kocem do ukończenia trzeciego roku życia. Starsze dzieci już zaczynają interesować się możliwością schronienia się i zasypiania w ciepłym i miękkim uścisku ulubionego koca. Nie kupuj zbyt dużego produktu, dziecko może zaplątać się w tkaninę.
 4. Pościel. Bawełna to najbardziej naturalny i nieszkodliwy skład materiału. Pozwoli Ci w pełni cieszyć się snem.
 5. Baldachim. W praktyce nabywa się go bardziej dla piękna.Ale jeśli rodzina mieszka w prywatnym domu lub w ruchliwych częściach miasta, będzie to doskonała opcja, aby chronić dziecko przed nadmiarem kurzu, owadów, jasnego słońca i innych niepotrzebnych elementów.

Czy kolor łóżeczka ma znaczenie?

Przede wszystkim kolor łóżeczka dopasowany jest do ogólnego wystroju pomieszczenia. Zazwyczaj rodzice starają się dobrać ciepłe kolory pościeli dla noworodków. W przypadku starszych dzieci wybierane są również odcienie spokojnych tonów. Należy rozumieć, że dziecko, które właśnie się urodziło, jest bardzo wrażliwe i uczy się poznawać świat, dlatego surowe kolory i odcienie czerni, szarości tylko wystraszy dziecko. W praktyce łóżeczka wykonane są z materiałów w kolorze białym, jasnobrązowym i beżowym. Te opcje będą pasować do prawie każdego projektu pomieszczenia i będą doskonałą ozdobą całego mieszkania. Przecież to widok pięknej lekkiej łóżeczka i cicho wąchającego w nim maluszka wywoła u wszystkich członków rodziny wiele pozytywnych emocji.

Rodzaje i cechy łóżeczek dziecięcych

Widok OpisPlusy: Wady
Klasyczne kołyskiOdpowiedni dla niemowląt od 1. dnia życia do 8 miesiąca życia (do 80 cm wzrostu dziecka). Jest to małe łóżko z wysokimi nogami. Konstrukcja pozwala na aktywację mechanizmu choroby lokomocyjnej; można również dołączyć daszek i moskitierę. Przytulne gniazdo na okruchy. zwartość i wygoda; wysoka cena;
funkcja choroby lokomocyjnej. wymaga zmiany po 8 miesiącach dziecka
Standardowa opcja łóżeczkaZwykle te łóżka są wykonane z płozami, które pozwalają dziecku się kołysać. Odpowiedni dla dzieci do trzech lat. Płozy są zdejmowane, co zapewnia stabilność łóżkastandardowe rozmiary; zajmuje dużo miejsca;
używany do 3 lat;opcje budżetowe mają kilka funkcji.
niska cena.
Klasyczne łóżko z wahadłemZnaczenie wahadła jest takie samo jak u biegaczy. Kołysanie odbywa się na boki. Odpowiedni dla dzieci do trzech lat. W razie potrzeby wahadło jest zablokowane choroba lokomocyjna za jednym dotknięciem;cena jest wyższa niż w przypadku standardowego łóżeczka;
długie użytkowanie.wahadło może szybko się złamać.
TransformatorJest to miejsce do spania z dodatkowymi meblami: skrzynka na pościel, przewijak, komoda. Niektóre opcje mogą zmienić łóżko dla dzieci w wieku szkolnym lub nastolatków. Używany do 10 latwielofunkcyjność;drogie w cenie;
długotrwała eksploatacja.ogólny;
wąskie łóżko dzięki dodatkowym elementom (do 60 cm)
Kojec do łóżeczkaKonstrukcja to lekki, wykonany z tkaniny, aluminium i tworzywa, składany model. Wszystkie części można bezpiecznie myć. Te modele są zwykle większe niż standardowe rozmiary. Na arenie można również wybrać poziomy dla optymalnego użytkowania i bezpieczeństwa. Przeznaczony dla dzieci w wieku do 36 miesięcy o maksymalnej wadze 7 kg lekka konstrukcja;krótkotrwałe użytkowanie;
opcja budżetowa; nietrwały;
dzięki przezroczystemu materiałowi możesz obserwować dziecko;nie ma możliwości znalezienia wsparcia w rozwijaniu umiejętności chodzenia.
używany jako łóżeczko, kojec, pudełko na zabawki.     
Łóżka dla dzieci od 3 latŁóżka klasyczne, niewysokie. Mogą być wykonane w postaci samochodów, domów. Rozmiary standardowego półtora łóżka, ale mogą być szersze. Istnieją również łóżeczka, które mogą się wydłużać wraz z rozwojem dziecka są niedrogie opcje;przy wyborze produktów niskiej jakości łóżko szybko się psuje.
duża liczba wariantów łóżek;     
używany przez długi czas.  
Łóżka do pracyŁóżka znajdują się na drugim piętrze, w dolnej części znajduje się pełnoprawne miejsce pracy dla dziecka, ze stolikiem i półkami. Drabiny można wykonać z uwzględnieniem miejsca na rzeczy. atrakcyjny wygląd; kosztowny;
wielofunkcyjny;przed zakupem należy zmierzyć pomieszczenie;
zajmują minimum miejsca.wymagają ostrożności podczas montażu części.
Łóżeczka dla dwojga lub więcej dzieciDostępne są zarówno łóżka piętrowe, jak i łóżka z rozkładanym dodatkowym łóżkiem. Niezbyt duży, służy do zwiększenia przestrzeni w pomieszczeniu zajmują mniej miejsca niż modele wolnostojące;drogie w cenie.
wiele opcji projektowych i konstrukcyjnych;·        
używany przez długi czas.·        

Gdzie najlepiej kupić łóżeczko

W dobie technologii informatycznych kupującemu łatwiej jest kupować towary w dowolnym miejscu na świecie. Różne witryny sklepów internetowych pozwalają wybrać najlepszą opcję łóżeczka dla Twojego dziecka. Warto jednak zauważyć, że odpowiednio producent, sprzedawca musi mieć certyfikaty jakości i zgodności produktu. Bez tych dokumentów można kupić model, który będzie szkodliwy dla zdrowia dziecka lub całkowicie się rozpadnie po montażu. Dlatego zanim kupisz swój ulubiony model, zapytaj sprzedawcę o wszystkie szczegóły, poproś o przesłanie dokumentów i dopiero wtedy dokonaj przelewu środków.

Ocena najlepszych łóżeczek na rok 2020

Ocena produktów wysokiej jakości opiera się na opinii kupujących, co pozwoli zrozumieć, który model lepiej kupić dla najmniejszych dzieci. Również w recenzji można dowiedzieć się, która firma lepiej kupić łóżeczko.

Łóżeczko dziecięce SWEET BABY L

Popularność modelu wynika z wysokiej jakości obróbki materiałów. Klasyczny model wykonany z płyty wiórowej i drewna. Dostępna w trzech kolorach: białym, beżowym i brązowym. Kształt jest prostokątny. Wymiary materaca: 60 * 120 cm Z mechanizmem huśtawkowym: prowadnice i wahadło. Wymiary konstrukcji: 72 * 152 * 122 cm Oparcia i ściany w wersji stelażowej. Przód łóżeczka jest obniżony. Dwa poziomy wysokości. W zestawie również szuflada z mechanizmem wysuwania. Średnia cena: 8800 rubli.

Łóżeczko dziecięce SWEET BABY L

Zalety:

 • wysokiej jakości obróbka materiałów;
 • spokojne dźwięki;
 • ładny projekt;
 • wielofunkcyjny;
 • wszystkie części są ściśle połączone;
 • cena odpowiada jakości.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

SWEET BABY Delizia 10 w 1 z wahadłem

Rodzaj łóżka: transformator. Wykonany z brzozy. Wariacje: białe i jasne drewno. Model może mieć kształt okrągły lub owalny. Wymiary materaca: 75 * 125 cm, z mechanizmem wahadłowym. Wymiary łóżka: 82 * 131 * 85 cm Oparcia i ściany w wersji stelażowej. Ściana przednia jest całkowicie zdejmowana. Oferuje trzy wysokości dopasowane do wieku dziecka. W zestawie kółka ze stoperem. Producent informuje o przekształceniach: kołyska, owalne łóżko, okrągły kojec, owalny kojec, sofa, blat i krzesło. Średnia cena: 11590 rubli.

SWEET BABY Delizia 10 w 1 z wahadłem

Zalety:

 • wiele odmian transformacji;
 • Ładny kolor;
 • naturalny materiał.

Niedogodności:

 • słaby lakier;
 • trudno jest znaleźć odpowiedni materac.

Bajkowe łóżko 1100

Model transformatora wykonany z płyty wiórowej. Istnieje wiele rozwiązań kolorystycznych modelu: beżowy, biały, żółty, zielony, czerwony, różowy, szary, brązowy, ciemnoszary i czarny. Kształt jest prostokątny. Wymiary materaca: 60 * 170 cm Mechanizm bujania: wahadło. Wymiary: 64 * 173 * 110 cm Solidne oparcia, ścianki regału. Przednia ściana jest obniżona. Dwie wysokości. Kompletny zestaw: dwie szuflady, komoda na trzy szuflady i przewijak. Średnia cena: 10100 rubli.

Bajkowe łóżko 1100

Zalety:

 • wygodny i łatwy w użyciu;
 • wiele kolorów;
 • będzie trwać długo;
 • wielofunkcyjny;
 • cena odpowiada funkcjonalności;
 • wysokiej jakości montaż, malowanie i obróbka materiałów.

Niedogodności:

 • pojawiają się drobne skargi na działanie wahadła (wytwarza niepotrzebne dźwięki).

Szopka Volzhskaya firmy stolarskiej Magico

Na zdjęciu klasyczne zwykłe łóżko brzozowe. Kształt prostokąta, wymiary materaca: 60 * 120 cm, mechanizm wahadłowy. Wymiary: 65 * 125 * 95 cm Oparcia, ściany, dno regału. Oparcie przednie jest obniżone i ma dwa poziomy wysokości. Średnia cena: 1850 rubli.

Szopka Volzhskaya firmy stolarskiej Magico

Zalety:

 • niska cena;
 • wysokiej jakości przetwarzanie;
 • materiał stołu;
 • standardowe i piękne łóżko na długie lata.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Łóżeczko SKV-Company 12011x Brzoza Nowe

Klasyczne łóżko brzozowe. Dostępna w pięciu kolorach. Kształt jest prostokątny. Rozmiary materaca są standardowe. Huśtanie się odbywa się z biegaczami. Wymiary modelu: 72 * 125 * 112 cm. Oparcia, maszyny i dno regału. Jedna ściana schodzi w dół, są też dwa poziomy wysokości. Są koła ze stoperem. Średnia cena: 3800 rubli.

Łóżeczko SKV-Company 12011x Brzoza Nowe

Zalety:

 • Średnia cena;
 • prosty montaż;
 • solidna konstrukcja;
 • prosty i przyjemny design.

Niedogodności:

 • niezbyt funkcjonalne.

Łóżko LEL (Kubanlesstroy) Buttercup AB 15.0

Drewniane łóżko prostokątne. 6 opcji kolorystycznych. Rozmiary materaca są standardowe. Huśtanie się odbywa się za pomocą biegaczy. Oparcia i ściany są regałami, jeden tył jest obniżony. Dwie wysokości. W zestawie kółka ze stoperem. Średnia cena: 7500 rubli.

Łóżko LEL (Kubanlesstroy) Buttercup AB 15.0

Zalety:

 • dobra obróbka drewna;
 • atrakcyjny wygląd;
 • wysokiej jakości montaż;
 • łatwy w użyciu.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • jeden mechanizm choroby lokomocyjnej.

Łóżko Valle Bunny 04 poprzeczne wahadło bez szuflady

Łóżko typu Classic wykonane z MDF i drewna. Kształt jest prostokątny. Rozmiary materacy 60 * 120 cm Mechanizm wahadłowy. Plecy są solidne / stojak, ściany i spód to stojak. Dwa poziomy regulacji oraz opuszczane oparcie. Średnia cena: 11400 rubli.

Łóżko Valle Bunny 04 poprzeczne wahadło bez szuflady

Zalety:

 • wysokiej jakości przetwarzanie;
 • ciekawy i przyjemny design;
 • wiele wariantów kolorystycznych.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Łóżeczko Valle Alisa (transformator)

Transformator wykonany z płyty wiórowej w dwóch wersjach kolorystycznych: białej oraz ciemnego drewna. Rozmiar materaca jest standardowy. Kształt jest prostokątny. Mechanizm wahadłowy. Wymiary modelu: 68 * 175 * 107 cm Oparcia są solidne, ściany są solidne. Przód tył jest obniżony. Dwie wysokości. Zawiera: dwie szuflady i komoda z dwiema szufladami. Jest też przewijak. Średnia cena: 11799 rubli.

Łóżeczko Valle Alisa (transformator)

Zalety:

 • wielofunkcyjny;
 • oszczędza miejsce;
 • wysokiej jakości montaż;
 • ładny design.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Prostota kołyski 3060

Model wykonany w formie kołyski. Przeznaczony dla niemowląt do 5 miesięcy. Przywiązany. Wykonane z metalu i tworzywa sztucznego. Mechanizm wahadłowy: płozy i auto swing. Funkcjonalność: wibracje, melodie i lampka nocna. Rozmiar materaca: 80 * 41. Wymiary konstrukcji: 80 * 43 * 150 cm Istnieje 5 poziomów wysokości. Blokowane koła. W zestawie również: kaptur z kołnierzem, opuszczany i odpinany, dolny kosz. Dodatkowo producent zawarł w zestawie: materac, prześcieradło, wiszące zabawki, pilot. Średnia cena: 9900 rubli.

Prostota kołyski 3060

Zalety:

 • orginalny wzór;
 • wielofunkcyjny;
 • świetna opcja dla noworodków;
 • łatwy w użyciu.

Niedogodności:

 • nieco zawyżone;
 • używany tylko przez 5 miesięcy.

Kojec SWEET BABY Inteletto 5 w 1

Kojec dla dzieci od urodzenia do trzech lat. Prostokątny kształt, rama metalowo-plastikowa, ściany tekstylne. Typ składany: parasolka. Regulacja na dwóch poziomach. Są koła z mocowaniem. W zestawie: materac, pokrowiec / torba do przenoszenia, moskitiera. Wymiary: 120 * 60 * 76 cm Średnia cena: 4500 rubli.

Kojec SWEET BABY Inteletto 5 w 1

Zalety:

 • wysokiej jakości konstrukcja;
 • łatwy w użyciu;
 • wielofunkcyjny.

Niedogodności:

 • przeciążenie;
 • brak wsparcia dla dziecka.

Jak wybrać najlepszy model

Aby dokonać właściwego wyboru, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Nie możesz:

 • kup szopki z oczywistymi wadami;
 • kupić produkt pachnący farbą lub innymi substancjami;
 • przyjmować konstrukcje bez wstępnej kontroli części;
 • wysoka cena nie oznacza jakości, można kupić model niedrogi, ale wykonany według wszelkich standardów.

Potrzebować:

 • zmierzyć przyszłe miejsce na szopkę;
 • określić zestaw funkcji niezbędnych dziecku i rodzicom;
 • pytaj znajomych o opinie, czytaj fora, analizuj recenzje klientów;
 • przeczytaj uważnie instrukcję, aby zrozumieć, jak złożyć model;
 • kupuj towar od sprzedawców posiadających niezbędne certyfikaty i karty gwarancyjne.

Kiedy zmienić łóżeczko

W pierwszym łóżeczku niemowlęta spędzają zwykle pierwsze trzy lata życia. Czasami rodzice decydują się na urodzenie kolejnego członka rodziny, łóżeczko dziedziczy najmłodszy, a starszemu kupuje bardziej dorosły model. Zgodnie z zasadami, gdy tylko dziecko zacznie wyciągać nóżki z prętów, warto pomyśleć o nowym łóżku do odpoczynku.

Dziecko trzeba stopniowo przygotowywać do przeprowadzki, a nie nalegać. Początkowo lepiej jest pozwolić, aby był to tylko sen w ciągu dnia, a już, gdy dziecko zda sobie sprawę, że to jego łóżeczko, idź spać w nocy. Spróbuj wyposażyć łóżeczko dziecięce w różne zabawki lub własnoręcznie zrób sobie piękną lampkę nocną z ulubioną postacią lub baldachimem. Łóżeczko to ważny szczegół w życiu dziecka, staraj się podejść do niego cierpliwie, a Twoje wysiłki zostaną nagrodzone.

Wybór łóżka to główna kwestia dla rodziców dzieci w każdym wieku. Modelów i producentów jest bardzo dużo i aby nie pomylić się z wyborem, przeczytaj informacje z wyprzedzeniem lub skorzystaj z naszej recenzji najlepszych łóżek na rok 2020, która pomoże Ci znaleźć najlepszą opcję właśnie dla Ciebie. Pozwól maluchom spać spokojnie, kompletnie i wygodnie. Szczęśliwe dziecko - szczęśliwi rodzice! Jeśli kupiłeś jeden z produktów opisanych w ocenie lub korzystasz z innego modelu łóżka, podziel się swoją opinią na temat produktu w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *