Najlepsze zestawy narzędzi dla dzieci na rok 2020

0

Niemal każdy maluch ma naturalną skłonność do naśladowania dorosłych. Dziewczyny starają się być we wszystkim jak mama, chłopcy - jak tata. Jeśli tata zacznie coś naprawiać w domu, syn na pewno będzie chciał zrobić to samo. Oczywiście nikt nie powierzy małemu dziecku prawdziwych narzędzi naprawczych, bo może coś zepsuć lub co gorsza poważnie zranić. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu byłby zakup dziecięcej odmiany urządzenia naprawczego. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przedstawia ocenę najlepszych zestawów narzędzi dla dzieci na rok 2020.

Rola i wpływ na rozwój chłopca

Dzieci chłoną wszystko, co widzą i słyszą jak gąbka, co pozwala im skutecznie ożywić. Jeśli syn stara się naśladować ojca w codziennych sprawach, chcąc zostać „złotnikiem”, trzeba to wspierać. Zestawy dziecięce odgrywają ważną rolę w kształtowaniu charakteru dziecka. Wpływają na następujące czynniki:

 • opanowanie umiejętności projektowania, które pozwalają dziecku uzyskać pozytywne doświadczenia w realizacji własnych planów już w młodym wieku, a także pomagają rozwinąć oryginalne myślenie i inicjatywę dzieci;
 • rozwój umiejętności majsterkowania, co tworzy zamiłowanie do pracy;
 • wpajanie niezależności;
 • trening drobnych i ogólnych zdolności motorycznych, który bezpośrednio wpływa na mowę i jej kondycję fizyczną;
 • poprawiona zręczność i dokładność;
 • przyzwyczajając się do przejawów fantazji, kiedy sam zaczyna wymyślać własne gry fabularne.

Właściwe kryteria wyboru

W sklepach można znaleźć ogromną różnorodność i wariacje zestawów narzędzi dla dzieci. Ale co należy wziąć pod uwagę przy wyborze takiej zabawki?

 1. Wiek. Producenci zalecają kupowanie modeli imitujących dorosłe odpowiedniki przez co najmniej 1,5 roku. Dla młodszej grupy wiekowej najlepiej kupić zestaw wykonany z tkanki miękkiej, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo kontuzji.
 2. Bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, ile lat ma Twoje dziecko, na dobór zabawek należy zwrócić szczególną uwagę: sprawdź dostępność odpowiednich certyfikatów, brak ostrych rogów, użycie wyłącznie wysokiej jakości materiałów.
 3. Funkcjonalność. Precyzyjnie wykonane instrumenty dla chłopców symulują dźwięki ich dorosłych odpowiedników, a niektóre modele są nawet wyposażone w oświetlenie. Niewątpliwie koszt takiego wielofunkcyjnego zestawu będzie znacznie wyższy w porównaniu do prostszego, ale maluch będzie bardzo zadowolony.
 4. Opakowanie i zajęte miejsce. Kiedy zapada decyzja o zakupie takiej zabawki, warto pomyśleć o tym, gdzie będzie przechowywana i umieszczona w domu. W większości przypadków to właśnie wpływa na wybór opakowania: worek lub walizka, blister lub pudełko.A może będzie to cały zakątek młodego mistrza, wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia?

Dlatego wybierając odpowiedni zestaw dla chłopca należy wziąć pod uwagę, że najpełniejszy efekt rozwojowy i bezpieczeństwo zapewnią narzędzia wykonane z dużą precyzją iz wysokiej jakości materiałów. Ponadto im więcej elementów jest zawartych, tym lepiej dziecko zapozna się z ich użyciem w prawdziwym życiu.

Przegląd popularnych zestawów narzędzi dla chłopca

Aby nie pomylić się przy wyborze i preferować najbardziej odpowiednią opcję, powinieneś zapoznać się z przeglądem popularnych modeli, posortowanych według firm i zwiększających ich funkcjonalność.

Smoby

Francuska firma założona w 1978 roku. Słusznie jest uznawany za jedną z najlepszych na świecie firm zajmujących się produkcją i sprzedażą towarów dla dzieci.

Gama produktów uosabia wyjątkowość francuskiego stylu, bezpieczeństwo, wygodę i praktyczność. Wszystkie produkty tej firmy są dokładnymi kopiami odpowiedników dla dorosłych, pozwalając dzieciom przyzwyczaić się do gry fabularnej.

Torba na pas "Dusty" z serii "Aircraft"

Taka torebka spodoba się każdemu chłopcu, który lubi bawić się samolotami, bo potrzebują opieki i naprawy. Torba wyposażona jest w wygodny pasek z długim regulowanym paskiem, który ułatwia przyczepienie do ciała. W specjalnej kieszeni znajduje się model samolotu Dusty'ego, który można złożyć i zdemontować, a obok kieszeni zamocowane są dwa narzędzia - klucz nasadowy i śrubokręt.

Smoby "Dusty" torba na pasek z serii "Aircraft"

Zalety:

 • przyczynia się do prawidłowego rozwoju dziecka;
 • wygodne i zrozumiałe wykorzystanie wszystkich elementów i szczegółów;
 • wykonane z luksusowych materiałów;
 • brak określonego zapachu;
 • pełna gwarancja bezpieczeństwa.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Keenway

Chińska firma założona w 1987 roku. Posiada szeroką i zróżnicowaną gamę produkowanych wyrobów z tworzyw sztucznych dla dzieci, które przeszły międzynarodową certyfikację zgodnie z normą ISO 9001.

Zapewnia trwałość, bezpieczeństwo i praktyczność. Pokrycie docelowej grupy odbiorców dla dzieci w wieku od 0 do 12 lat.

Zestaw pił i wierteł

Zawiera wiertarkę z nasadkami, klucz nastawny, piłę ręczną, śruby i nakrętki.Wygląd wiertarki jest bardzo realistyczny i bardzo podobny do swojego dorosłego odpowiednika. Podczas zabawy wiertło wibruje i wydaje dźwięki, które nie różnią się od działania prawdziwego urządzenia, co przyczynia się do jeszcze większego przejawu zainteresowania i zaangażowania dzieci. Zestaw ten przyczynia się również do rozwoju umiejętności motorycznych, motywacji do logicznego i konstruktywnego myślenia dziecka.

Zestaw narzędzi do pił i wierteł Keenwa

Zalety:

 • użycie wysokiej jakości materiałów;
 • siła;
 • brak obcych zapachów;
 • obecność realistycznych efektów dźwiękowych.

Niedogodności:

 • niewiarygodne zapięcie zapięcia na walizce;
 • wielkość pudełka jest za mała, nie ma wystarczającej ilości miejsca na wiertło.

Zestaw narzędzi do strugarki elektrycznej

To jeden z najlepszych prezentów dla młodego mistrza. Zawiera samolot elektryczny, rękojeść śrubokręta, kilka nasadek, które dziecko może samodzielnie wymieniać, klucz nastawny i szczypce. Po naciśnięciu dźwigni samolot elektryczny obraca się i emituje odpowiednie efekty dźwiękowe, co czyni rozgrywkę jeszcze bardziej realistyczną. Zestaw pozwala nauczyć dziecko pierwszych umiejętności pracy z narzędziami, przyczynia się do rozwoju umiejętności motorycznych, logicznego myślenia oraz poszerzenia własnych horyzontów.

Zestaw narzędzi do elektrycznego samolotu Keenwa

Zalety:

 • produkt przeszedł odpowiednią certyfikację;
 • wysoki poziom bezpieczeństwa;
 • stosowanie nietoksycznych i hipoalergicznych barwników.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Duży zestaw narzędzi z elektrycznym śrubokrętem

Będzie to wspaniały prezent dla absolutnie każdego dziecka. Komplet posiada doskonałe detale, które nie pozostawiają nikogo obojętnym.Wykonane w postaci dużej ilości narzędzi, które można wykorzystać do naprawy lub naprawy przedmiotów i wyposażenia. Zestaw zawiera nawet maskę i śrubokręt na baterie, który wydaje bardzo realistyczne dźwięki, nie do odróżnienia od obsługi instrumentu dorosłego. Wspiera rozwój umiejętności motorycznych, logicznego myślenia i wyobraźni dziecka.

Duża skrzynka narzędziowa z wkrętakiem elektrycznym Keenwa

Zalety:

 • stosowanie wysokiej jakości materiałów do produkcji;
 • stosunkowo niewielka waga;
 • wiele szczegółów, które przyczyniają się do rozwoju horyzontów.

Niedogodności:

 • brak paska do wkręcania śrub, co wyklucza ich przeznaczenie.

Silverit

Chińska firma działająca na rynku artykułów dziecięcych od 37 lat. W tym okresie udało jej się zdobyć wiele prestiżowych międzynarodowych nagród i zyskać ogromną popularność wśród kupujących na całym świecie.

Firma zwraca uwagę na swoje główne atuty: wykorzystanie zaawansowanych technologii w produkcji zabawek, stuprocentowe bezpieczeństwo oraz wysoki poziom jakości produkowanych wyrobów.

Zestaw narzędzi z serii Smart Car „Robocar Poly”

W zestawie maszyna do pisania Robocar Poli i elektryczny śrubokręt do złożenia bohatera z serialu animowanego o tej samej nazwie. Większość dzieci marzy o zaprzyjaźnieniu się z tą odważną postacią. Dzięki temu Twoje dziecko stanie się nie tylko jego lojalnym towarzyszem, ale także osobistym mechanikiem samochodowym. Odkręć tutaj, wkręć tam - i już słynny radiowóz jest gotowy na nowe i ekscytujące przygody!

Ekwipunek:

 • maszyna zdemontowana (nadwozie, zawieszenie z osiami, koła, flasher);
 • śrubokręt elektryczny z 4 nasadkami;
 • klucz nastawny z regulowanym uchwytem;
 • 4 śruby główne i 2 śruby koła zapasowego;
 • środkowa śruba łącząca nadwozie i zawieszenie.

Wkrętak działa na 2 baterie AA. Z tyłu znajduje się dźwignia zmiany biegów, która porusza się zarówno w prawo, jak iw lewo. Koła auta są przymocowane do metalowych osi, dzięki czemu świetnie jeżdżą. Dlatego dziecko może bezpiecznie jeździć razem z Pauliem, odgrywając wątki ze swojej ulubionej kreskówki.

Młody mechanik z przyjemnością kilka razy dziennie rozbierze i złoży zabawkę. Rzeczywiście, ma w swoim arsenale komplet niezbędnych narzędzi, tak jak tata. „Naprawa” auta może oczywiście nie zadziałać od razu, bo trzeba użyć całej swojej cierpliwości i umiejętności. Jednak podczas zabawy dziecko będzie korzystało z obu rąk, co ułatwi trening ich koordynacji.

Demontaż i montaż auta wpłynie również pozytywnie na rozwój sprawności ruchowej małych palców dzieci, zręczności ruchowej, mowy i aktywności umysłowej.

Zestaw narzędzi do samochodu Smart z serii „Robocar Poli” Silverit

Zalety:

 • prostota i łatwość obsługi zabawki podczas zabawy;
 • wysokiej jakości materiał produkcyjny;
 • bezpieczeństwo.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Zestaw narzędzi do pasków z serii „Robocar Poly”

Zestaw ten będzie znakomitym zakupem dla chłopców powyżej 3 roku życia, a także dostarczy wiele przyjemności i pozytywnych emocji podczas rozgrywki.

Zawiera składaną maszynę i niezbędne narzędzia (nastawne i klucz, młotek, kątownik, uchwyt śrubokręta i 6 wymiennych końcówek).

Narzędzia przypinane są do specjalnego paska o regulowanej długości, co umożliwia wygodne umieszczenie go na ciele dziecka. Taki zestaw pozwoli każdemu dziecku poczuć się jak prawdziwy mistrz naprawy zabawek.

Zabawy z nim zaszczepią w chłopcu umiejętności pracy z narzędziami, przyczynią się do rozwoju logiki i myślenia, a także pomogą mu zapoznać się z nowymi imionami.

Zestaw narzędzi do paska z serii „Robocar Poly” Silverit

Zalety:

 • wysoki poziom jakości i bezpieczeństwa;
 • łatwość użycia;
 • kolorowy detal.

Niedogodności:

 • nieobecny.

Klein

Niemiecka firma założona w 1949 roku.Jest największym producentem zabawek wielofunkcyjnych zarówno w Niemczech, jak iw całej Europie.

Firma koncentruje się głównie na tym, aby dziecko przełożyło swoje umiejętności na dorosłość poprzez gry fabularne. Dlatego największą wagę przywiązuje się do dokładności zabawek imitujących oryginalne instrumenty dla dorosłych, sprzęty AGD, przedmioty związane z określonymi zawodami.

Zestaw narzędzi w walizce "BOSCH" wraz z wiertarką

Pakowany w przezroczyste etui. To właśnie ta zabawka pomoże nauczyć chłopca męskiej pracy. Dziecko bez problemu może zorganizować własny mini warsztat, tak jak jego tata. W wygodnym plastikowym pudełku przedmioty znajdują się w szczelinach: funkcjonalna wiertarka z wyjmowanym wiertłem, metalowy młotek, piła, klucz, 2 kołki, 4 śruby z nakrętkami, 2 specjalne płytki do wkręcania śrub. Zabawka dokładnie symuluje dźwięk prawdziwego instrumentu, istnieje tryb przełączania prędkości obrotowej wiertła oraz efektów świetlnych.

Zabawka zestaw narzędzi w walizce "BOSCH" z wiertłem Klein

Zalety:

 • wysokiej jakości materiał;
 • realizm, doskonała funkcjonalność;
 • pełna gwarancja bezpieczeństwa.

Niedogodności:

 • niespójność rodzaju baterii wskazanych w zestawie;
 • mały rozmiar śrubokręta.

CHICCO

Włoska firma zajmująca się produkcją artykułów dziecięcych, założona w 1946 roku. Głównym celem twórcy jest otaczanie dzieci wyłącznie bezpiecznymi produktami najwyższej jakości.

Firma specjalizuje się w produkcji artykułów dla niemowląt w wieku od 0 do 36 miesięcy.

Centrum zabaw „Gadający zestaw stolarski”

Ten zestaw sprawi, że Twoje dziecko poczuje się jak prawdziwy stolarz. Wyposażony w dużą liczbę narzędzi konstrukcyjnych, sprzyjających rozwojowi dużej motoryki małej, wyobraźni, kreatywności.

Zabawka posiada dźwiękowe efekty świetlne, wypowiada słowa w 2 językach - rosyjskim, angielskim.

Dostępne są 3 tryby: nauka w zabawny sposób, słuchanie muzyki i odtwarzanie realistycznych dźwięków stolarza.

Centrum zabaw „Gadający zestaw stolarski” CHICCO

Zalety:

 • wielofunkcyjność;
 • wysoki poziom jakości;
 • kolorowy design.

Niedogodności:

 • brak regulacji głośności.

Polesie

Firma Polesye jest znana na rynku Rosji, Białorusi, krajów WNP i Europy jako producent zabawek najwyższej jakości, wykonanych wyłącznie z materiałów przyjaznych dla środowiska przy użyciu zaawansowanych technologii.

Jasność palety kolorystycznej, niepowtarzalność projektu, indywidualne podejście do każdego klienta pozwalają firmie zająć jedno z pierwszych miejsc na rynku. Zajmuje się nie tylko produkcją i sprzedażą artykułów dla dzieci, ale także pomaga rodzicom w rozwiązywaniu problemów związanych z wypoczynkiem i rozwojem dziecka.

Zestaw narzędzi No5 w pakiecie „129 elementów”

Zestaw ten można wykorzystać zarówno do zajęć grupowych w placówkach przedszkolnych, jak i do samodzielnej zabawy malucha.

Wszystkie części składające się na zestaw nie różnią się od rzeczywistych pod względem funkcjonalności i funkcjonalności. Wspiera rozwój umiejętności motorycznych i koordynacji dzieci. Taki zestaw pomoże dzieciom zapoznać się z głównymi cechami interakcji poszczególnych części, a także rozwinąć wyobraźnię przestrzenną.

Zestaw narzędzi nr 5 w pakiecie „129 elementów” Polesie

Zalety:

 • wysokiej jakości materiał;
 • jasny projekt;
 • wysoki poziom wytrzymałości zapewniający długą żywotność.

Niedogodności:

 • pakowanie zestawu w przezroczystą torebkę.

Kluczowe cechy marek

ProducentKrajKategoria wiekowa
SmobyFrancja0-12 lat
KeenwayHongkong0-12 lat
SilveritHongkongod 6 miesięcy
KleinNiemcyod 3 lat
CHICCOWłochy0-36 miesięcy
PolesieBiałoruśod 3 miesięcy

Wniosek

Tak więc zestawy zabawkowych narzędzi są najlepszym wkładem w rozwój przyszłego rzemieślnika. Przyczyniają się do rozwoju zdolności motorycznych, zaszczepiają w dziecku umiejętności koncentracji i wytrwałości oraz pozwalają mu wykazać się wyobraźnią.Dlatego konieczne jest pełne wsparcie naturalnej skłonności dziecka do naśladowania i kopiowania zachowań dorosłych. W końcu umiejętność posługiwania się narzędziami z pewnością przyda się w jego dorosłym życiu.

Jeśli Ty i Twoje dzieci macie doświadczenie w korzystaniu z zestawów narzędzi dla dzieci opisanych w ocenie lub bardziej interesującej opcji, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *