Najlepsze koleje dziecięce w 2020 roku

0

Pomimo obfitości nowoczesnych gadżetów kolejka dziecięca jest nadal najlepszym prezentem i ulubioną zabawką większości dzieci. Taka niespodzianka przyniesie szczęście każdemu dziecku, niezależnie od płci i wieku. Współczesny rynek takich produktów oferuje konsumentom duży wybór takich zabawek, ale znalezienie odpowiedniego produktu może przysporzyć rodzicom trudności. Szereg dodatkowych akcesoriów, rozmiarów i wyposażenia, a także różne kategorie cenowe - wszystkie te punkty mogą budzić wątpliwości. Aby pomóc rodzicom, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali ranking najlepszych kolei dziecięcych na 2020 rok.

Kiedy możesz dać

Każdy prezent, zwłaszcza dla dzieci, musi być przekazany w odpowiednim czasie. Zbyt mała osoba najprawdopodobniej nie będzie zainteresowana koleją i nie doceni starań rodziców.

Większość psychologów edukacyjnych zaleca kupowanie kolei od 4 roku życia. To właśnie ten okres rozwoju dziecka charakteryzuje się chęcią spróbowania różnych ról społecznych, chęcią naśladowania dorosłych i coraz więcej poznawania otaczającego go świata. W tym wieku najlepiej zaopatrzyć się w najprostsze i najmniejsze koleje ręczne. Dziecko po prostu nie radzi sobie ze złożoną dużą strukturą. Pożądane jest również, aby zabawka była w jaskrawych kolorach i zawierała zdjęcia zwierząt lub znanych postaci z kreskówek.

W wieku 6 lat i starszych duża zabawka z wieloma dodatkowymi częściami będzie odpowiednia dla Twojego dziecka. Doskonałym wyborem byłaby droga z możliwością zmiany trasy i otaczającego krajobrazu.

Kryteria wyboru

Aby wybrać najbardziej optymalny produkt, przeanalizujemy rodzaje i klasyfikację kolei. Klasyfikacja towarów zależy od liczby części, wyposażenia, materiału produkcyjnego i innych wskaźników. Opiszmy je bardziej szczegółowo.

Typ zabawki

 1. Wagon - używany w połączeniu z lokomotywą, takie modele mogą być przeznaczone do przewozu pasażerów (np. Zabawek). Istnieją również opcje wagonów krytych, są one przeznaczone do transportu towarów. Ponadto zestawy kolejowe są często wyposażone w zbiornik, platformę i inne atrybuty. Dla dzieci wymyślono powozy bez zachowania realizmu i specjalnych szczegółów. Często są wykonane w postaci postaci z kreskówek.
 2. Lokomotywa - bezpośrednio ciągnie wagony. Może być również kilka typów. Na przykład lokomotywa parowa jest wprawiana w ruch za pomocą silnika parowego. Droższe modele często mają nie tylko naturalistyczny wygląd, ale jednocześnie mogą tworzyć imitację dymu. Istnieją również opcje lokomotyw spalinowych i elektrycznych.
 3. Skład - obejmuje lokomotywę i wagony. Liczba wagonów może się wahać od jednego do kilku. W razie potrzeby możesz je odłączyć, dodać nowe, podłączyć platformy, zmienić konfigurację.
 4. Zestaw startowy - wyposażony w pełny pociąg, szyny, barierę, pracowników terenowych i kolejowych. Opcji takich kompozycji jest wiele, w tym przypadku należy kierować się wyłącznie preferencjami dziecka. Również dla wyjątkowych kochanków i starszych dzieci można znaleźć zestawy kolekcjonerskie - na przykład pociąg pocztowy, pociąg w stylu retro. Jednak takie modele są znacznie droższe.

Jakość produktu

Zakup drogiego prezentu nie powinien być przysłonięty niedociągnięciami lub niedociągnięciami. Zwróć uwagę na połączenia między samochodami, siłę ich połączenia, jak dobrze koła samochodów są zadokowane na szynach. Należy również sprawdzić jakość szyn, ich połączenia ze sobą. Przyjrzyj się dokładnie samochodom, muszą być nienaruszone, wszystkie części muszą być szczelne.

Materiał produkcyjny

Najczęściej spotykane są następujące materiały:

 • plastik - wykonane są z niego najtańsze modele. Takie towary są mniej trwałe, szybko pękają i nie są odporne na upadki i uderzenia;
 • drzewo to najlepsza opcja dla dziecka, szczególnie dla tych dzieci, które mają zwyczaj wciągania zabawek do buzi. Drewno jest o wiele bardziej przyjazne dla środowiska i odporne na wstrząsy niż plastik;
 • metal - te zestawy kolejowe są odpowiednie dla starszych dzieci. Drogi metalowe są mocne, niezawodne, ale ciężkie.

Kontrola

 1. Ręczny - ten rodzaj sterowania jest najbardziej odpowiedni dla młodszych dzieci, które mają trudności z obsługą zdalnych lokomotyw. Ponadto są dzieci, które są znacznie bardziej zainteresowane samodzielnym toczeniem samochodów.
 2. Mechaniczne - takie lokomotywy wprawiane są w ruch za pomocą mechanicznego uzwojenia (sprężyn). Takie modele są wygodne, ponieważ nie wymagają baterii i jeżdżą niezależnie. Jednak wymagają stałej uwagi i łatwo się łamią.
 3. Bateria - baterie są używane jako bateria. Takie sterowanie jest bardzo wygodne, nie wymaga ciągłego zwijania sprężyn. Ale rodzice powinni być przygotowani na ciągłe zakupy baterii, a poza tym nie powinni zapominać o bezpieczeństwie - baterie są bardzo toksyczne dla organizmu człowieka, jeśli zostaną przypadkowo połknięte.
 4. Z sieci - takie modele wprawiane są w ruch prądem płynącym po szynach. Lokomotywa jest napędzana silnikiem. Takie zabawki mają wysoką cenę i są przedmiotami kolekcjonerskimi.

Możliwe jest również włączanie i wyłączanie oświetlenia w wagonach, prowadzenie kilku lokomotyw na różnych trasach. Wszystkie parametry całkowicie zależą od potrzeb kupujących.

Dodatkowe efekty

Aby gra była bardziej interesująca, wiele kompozycji wyposażono w szereg efektów specjalnych zapewniających realistyczny proces. Mogą to być:

 • oświetlenie - lokomotywa wyposażona jest w reflektory, drogę i krajobraz oświetlają latarnie, może występować również dekoracyjne oświetlenie pociągu;
 • dym - tworzony przez obecność silnika parowego;
 • ścieżka dźwiękowa - symuluje dźwięk kół na szynach, sygnały dźwiękowe i inne sygnały.

Ekwipunek

W zestawie dla kolei mogą znajdować się baterie, pilot, dodatkowe części do gry, części zamienne, przedmioty imitujące naturę. Te zestawy są drogie i odpowiednie dla starszych dzieci.

Gdzie mogę kupić

Takie prezenty należy kupować w sklepach dziecięcych. Producent musi być sławny, bo znane marki boją się utraty dobrej reputacji. Jednak zdecydowanie odradza się kupowanie tanich kolei. Często są krótkotrwałe i trudno jest znaleźć do nich akcesoria i dodatkowe części. Ponadto takie produkty mogą być wykonane z toksycznego plastiku.

Ocena najlepszych kolei dziecięcych

Poniższa lista została opracowana na podstawie prawdziwych recenzji klientów i porad psychologów edukacyjnych.

LEGO Duplo Elektromechaniczny zestaw konstrukcyjny Pociąg parowy

Ta marka od dawna znana jest z jakości swoich produktów.Długoletnia reputacja i kompetentne podejście do produkcji artykułów dziecięcych budzą zaufanie większości rodziców. A możliwości techniczne tego modelu zainteresują nie tylko dziecko, ale także osobę dorosłą.

Taka zabawka sprawi, że Twoje dziecko poczuje się jak profesjonalny mechanik. Silnik lokomotywy parowej działa na zasadzie bezwładności - aby wprawić wagoniki w ruch wystarczy je lekko pchnąć. Zatrzymanie pociągu również nie spowoduje żadnych trudności, w tym celu wystarczy podnieść samochód nad szyny. Aby rozgrywka była realistyczna, producent dodał do zestawu pięć przycisków aktywujących dźwięk, zatrzymania, zmianę kierunku, pracę z węglem i oświetlenie. Dodatkowo rewelacyjnie wykonana kolej, obecność postaci kierowcy i zwierząt, a także innych obiektów z otaczającego świata doda naturalizmu. Dla najbardziej rozwiniętych dzieci przyjemnym dodatkiem będzie możliwość zainstalowania na telefonie aplikacji sterującej lokomotywą parową. Ta opcja jest zdalnym punktem kontrolnym i umożliwia wykonywanie zabawnych zadań edukacyjnych.

Zabawka ma na celu rozwinięcie zdolności motorycznych rąk dziecka, chęci fantazjowania i wyrażania wyobraźni. Zalecany wiek to 2-5 lat. Lokomotywa parowa jest zasilana bateriami.

LEGO Duplo Elektromechaniczny zestaw konstrukcyjny Pociąg parowy

Zalety:

 • wysoka jakość produktu;
 • możliwość zarządzania składem poprzez aplikację;
 • obecność dodatkowych efektów;
 • duże szczegóły.

Niedogodności:

 • niektórzy użytkownicy nie mają wszystkich efektów;
 • pociąg jest ciężki;
 • wysoka cena;
 • kilka szyn w pociągu.

Średni koszt to 2500 rubli rosyjskich.

Zestaw startowy Huan Qi Railroad

Ten zestaw wykonany jest z wysokiej jakości elastycznego tworzywa sztucznego. Model jest dość wytrzymały i odporny na wstrząsy. W sumie zestaw zawiera 52 części zapewniające realistyczną rozgrywkę. Pociąg napędzany jest silnikiem elektrycznym, pociąg wprawiany jest w ruch dzięki akumulatorom, których niestety nie ma w zestawie. Montaż wszystkich elementów jest prosty i nie będzie budził pytań dziecka. Skład jest reprezentowany przez inne zestawy, które są ze sobą całkowicie kompatybilne, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo zwiększyć skład.

Również znaki drogowe, ścieżka dźwiękowa i oświetlenie dodadzą grze naturalizmu. Minimalny wiek dziecka to 3 lata.

Zestaw startowy Huan Qi Railroad

Zalety:

 • imitacja dymu;
 • wytrzymały plastik;
 • obecność znaków drogowych;
 • kompatybilność z innymi częściami;
 • realistyczna wydajność.

Niedogodności:

 • konieczność zakupu baterii.

Średni koszt to 1500 rubli rosyjskich.

Zestaw do budowy elektromechanicznej LEGO City Pociąg towarowy

I znowu słynna marka jest w naszym wyborze. Linia produktów jest reprezentowana przez różne modele, w tym szereg pociągów pasażerskich i towarowych. W tym przypadku przyjrzyjmy się bliżej pociągowi towarowemu. Jakie ma zalety?

Zestaw ten umożliwia przewożenie ładunków i kontenerów, dla wygody dzieci do pociągu dołączony jest dźwig. Mnóstwo solidnych dodatkowych części nada rozgrywce realizm, w zestawie szyny, kolejarze. Pociąg działa za pomocą sterowania radiowego, co również wzbudzi dodatkowe zainteresowanie dziecka. W sumie kompozycja zawiera ponad 1000 części wykonanych z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Elementy te łatwo łączą się ze sobą, wytrzymują wstrząsy i upadki. Zestawu tego nie można jednak łączyć z zestawami z serii LEGO Duplo.

Ponadto pociąg jest wyposażony w specjalne efekty dźwiękowe, które również dodadzą siły wiedzy. Zabawka promuje rozwój małej motorówki i pozwala na przymierzenie w różnych rolach społecznych, a także na naśladowanie dorosłych.

Zestaw do budowy elektromechanicznej LEGO City Pociąg towarowy

Zalety:

 • solidna konstrukcja;
 • sterowanie radiowe;
 • duża liczba szczegółów;
 • dokładność wykonania.

Niedogodności:

 • pociąg wykoleił się;
 • wysoka cena.

Średni koszt to 9000 rubli rosyjskich.

INTELINO Smart Toy Railroad

Jeśli chcesz naprawdę zadowolić swoje dziecko i jednocześnie cieszyć się ekscytującą grą we własnym zakresie, zwróć uwagę na ten ciekawy i stylowy zestaw. Ten zestaw jest odpowiedni dla miłośników postępu technicznego, ponieważ zabawka jest tworzona przy użyciu innowacyjnych technologii przy jednoczesnym zachowaniu klasyki. Rezultatem jest zaktualizowana, nowoczesna wersja, jednak pomimo właściwości technicznych nawet 3-letnie dziecko może z łatwością wymyślić zabawkę.

Lokomotywa wyposażona jest w nowoczesne systemy: czujniki ruchu, dźwięk, oświetlenie - to wszystko zachwyci każde dziecko. Jeśli wcześniej kupiłeś wersje zabawek, nie martw się o ich kompatybilność. Szyny z różnych zestawów są doskonale zmontowane, wszystkie części są bezpiecznie połączone.

A co do intelektualnej części lokomotywy parowej? Dziecko bez problemu może ustawić wymagany kierunek, zmienić trajektorię ruchu, odpiąć wózek, a także wykonać szereg innych manipulacji. Wszystkie polecenia można ustawić, klikając po prostu kafelki o odpowiednim kolorze. Płytki znajdują się pod szynami, przejeżdżający po nich pociąg po prostu odczytuje informacje. Ta innowacja pomoże rozwinąć podstawową wiedzę programistyczną u dziecka. Dodatkowo użytkownicy mogą zainstalować na swoim gadżecie aplikację mobilną umożliwiającą zdalne sterowanie zabawką. Ponadto dziecko może tworzyć własne zespoły autorskie. W zestawie ładowarka.

INTELINO Smart Toy Railroad

Zalety:

 • Sztuczna inteligencja;
 • dostępność aplikacji;
 • komplet;
 • stylowy wygląd;
 • obecność efektów specjalnych.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt to 10000 rubli rosyjskich.

1 zestaw startowy TOY Retro Express

Dla tych, którzy chcą kupić bardziej budżetową opcję, ten model będzie doskonałym wyborem. Pociąg działa dzięki panelowi sterującemu, jest bardzo wygodny i pozwoli na zdalne sterowanie zabawką. Dla większego zainteresowania zestaw emituje sygnał dźwiękowy, ma efekty świetlne, a także symuluje uwalnianie pary z rury. W zestawie 3 samochody w stylu retro, łatwe w montażu, łatwe w obsłudze. PU jest na baterie, dlatego zabawkę polecamy dla dzieci powyżej 6 roku życia. Cały zestaw wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa, które z łatwością wytrzyma wstrząsy i upadki. Części pokryte są farbą, która nie stanowi zagrożenia dla dzieci i nie łuszczy się z czasem. Wszystkie materiały produkcyjne są w pełni certyfikowane i nie wydzielają toksycznych substancji.

1 zestaw startowy TOY Retro Express

Zalety:

 • solidna konstrukcja;
 • niezwykły design retro;
 • obecność efektów specjalnych;
 • rozsądna cena.

Niedogodności:

 • nie zidentyfikowano żadnych istotnych wad.

Średni koszt to 1500 rubli rosyjskich.

Zestaw startowy OmZET „Railroad-3”

I jeszcze jeden niedrogi, ale bardzo wysokiej jakości zestaw. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci od 3 roku życia. Cechy pociągu obejmują możliwość cofania. Jest też ścieżka dźwiękowa. Dziecko może dowolnie regulować prędkość lokomotywy. Samochody wprawiane są w ruch za pomocą panelu kontrolnego, który jest zasilany bateriami. Dodatkowo w zestawie platforma do transportu zwierząt. Takie podejście stymuluje rozwój wyobraźni dziecka i sprawia, że ​​zabawa jest przyjemniejsza.

Szyny są łatwe w montażu, można je łatwo łączyć, zmieniać kierunek i mocno trzymać się siebie. Materiały do ​​produkcji są trwałe, niezawodne i całkowicie bezpieczne.

Zestaw startowy OmZET „Railroad-3”

Zalety:

 • niska cena;
 • szeroki wachlarz możliwości;
 • dodatkowe efekty.

Niedogodności:

 • zestaw zawiera tylko dwa samochody.

Średni koszt to 1000 rubli rosyjskich.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *