Najlepsze ściemniacze do żarówek LED na 2020 rok

0

Aby stworzyć przyjemną, przyjazną lub romantyczną atmosferę, osoba musi prawidłowo ustawić światło. Oczywiście w tym drugim przypadku dobrą rolę odegrają świece, które mogą świecić zarówno w jasnoczerwonych, jak i neutralnych odcieniach. Samo ich oświetlenie nie wystarcza, potrzebne jest urządzenie do ściemniania jasnego światła. Dlatego redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych ściemniaczy do lamp LED na 2020 rok.

Co to jest?

Ściemniacze pojawiły się kilka lat po stworzeniu słynnych żarówek. Urządzenie przeznaczone jest do regulacji oświetlenia i sterowania lampą. Jednak urządzenie zyskało dużą popularność w połączeniu z lampami LED. Korzystając z tego urządzenia, osoba może łatwo kontrolować strumień świetlny w dużym zakresie. To było niezwykłe, ale technologia nie stoi w miejscu i teraz oprócz regulacji ściemniacze są w stanie wyłączać i włączać światło na czasomierzu, jest też pilot, który jest wygodny w niektórych przypadkach.

Rodzaje i funkcje

Kupując, należy wziąć pod uwagę, że różnice między standardową diodą a lampą LED są duże, można nawet powiedzieć, że to różne rzeczy. Jeśli dla korzystania z modelu konwencjonalnego ważne są specjalne warunki, to żarówka jest gotowym urządzeniem, które ma zaprogramowany sterownik. Obsługę ułatwia również możliwość pracy z dowolnego źródła światła oraz obecność uniwersalnej podstawy E27, która jest stosowana w wielu oprawach.

Często w sklepie są modele, które mają już wbudowany ściemniacz, co czasami uprości ich użycie. Dlatego przed zakupem konkretnej opcji ważne jest, aby wyjaśnić ten szczegół z konsultantem lub spojrzeć na etykietę. Najczęściej oznaczenie znajduje się obok wskaźników napięcia.

Większość producentów wskazuje na możliwość kontrolowania strumienia świetlnego różnymi słowami:

 • W parametrach technicznych napis „z regulacją jasności”;
 • Inni programiści używają słowa „ściemnialny”;
 • Jeśli kupujesz model europejski lub chiński, głównym przedmiotem jest „ściemnianie”.

Takie lampy będą mogły bez problemu współpracować ze wszystkimi ściemniaczami, w tym tanimi. Sterownik jest zamontowany w żarówkach i reguluje prąd dostarczany do urządzenia, tak zmienia się jasność. Koszt takich lamp jest 2 razy wyższy niż standardowych, ale pozwala to zmniejszyć budżet na zakup ściemniacza. Sterowniki współpracują z lampami o dowolnej mocy 12 V, 220 V itp.

Ściemniacze różnią się 4 kryteriami:

 • Zgodność. Niektóre modele mogą być zaprojektowane z opcjami oszczędzania energii (ważne jest, aby wiedzieć, że niewiele produktów obsługuje tę opcję). Inne mogą pracować wyłącznie z lampami halogenowymi, żarowymi, fluorescencyjnymi lub LED.
 • Ważne jest również rozważenie możliwości regulacji, ponieważ nie każdy typ lampy obsługuje tę opcję. Obecność takiej funkcji pozwoli osobie zaoszczędzić energię elektryczną, która jest wydawana na oświetlenie lokalu. Jeśli wybierzesz odpowiedni i wysokiej jakości produkt, jego zużycie zmniejszy się 2-3 razy.Na rynku są ściemniacze, które potrafią automatycznie zmieniać poziom światła, ale najczęściej ta opcja jest nieopłacalna, ponieważ zużywa dużo energii, a wybór indywidualnego trybu może być trudny.
 • Ważne jest również, aby nie zapomnieć o metodzie instalacji. Tablice rozdzielcze służą do montażu w panelu specjalnym, jest też drugie imię: „modułowe”. Drugą popularną opcją jest instrumentalna, ich instalacja odbywa się w specjalnym pudełku. Najpopularniejszą opcją jest montaż naścienny, wystarczy zamocować urządzenie w dogodnym miejscu (często montowanym obok wyłącznika) i zacząć z niego korzystać. Ponadto ta metoda jest tania w wymianie i nie wymaga specjalnej wiedzy na temat połączenia.
 • W sumie dostępne są 3 sposoby sterowania: obrotowa, klawiatura oraz nowoczesna wersja - dotyk. Każdy jest wygodny na swój sposób, więc nie ma specjalnej roli, którą wybiera osoba. Według niektórych kupujących metoda sensoryczna to świetny sposób, podczas gdy inni wolą jaśniejsze wrażenia dotykowe.

Kryteria wyboru

W XXI wieku wchodzenie do sklepu i kupowanie pierwszego produktu, który się pojawi, jest niebezpieczne. Należy zwrócić uwagę na niektóre parametry techniczne i producenta. Tak więc eksploatacja nie spowoduje bólu głowy, a osoba kupi niezawodny i trwały produkt.

Najważniejszą rzeczą, na którą elektrycy zalecają zwrócić uwagę, jest kompatybilność regulatora z lampami użytkownika. Niestety na rynku często zdarzają się osoby, które zaniedbują tę radę, w efekcie otrzymują ściemniacz, który służy jako świetna dekoracja, ale nie ma cech użytkowych. Warto wiedzieć, że do każdego rodzaju lamp dobierane są odpowiednie regulatory.

Druga pozycja to moc. W sklepie znajdują się dziesiątki producentów, którzy są w stanie współpracować z lampami od 300 do 1000 watów. Ale jeśli dana osoba nie mieści się w tym zakresie, będziesz musiał zapłacić więcej za droższe modele, które mogą działać z mocą 3000 watów. Oczywiście takich przedstawicieli trudno znaleźć w każdym sklepie, najczęściej zamawia się ich na rynkach internetowych. Nie zaleca się również kupowania tanich chińskich regulatorów od mało znanych firm, ponieważ szybko zawodzą, szczególnie przy pracy z dużą mocą.

Wygląd ma znaczenie. Lepiej jest wybrać pięknie zaprojektowany produkt, który nie przyciągnie uwagi osób postronnych, a po prostu wpasuje się we wnętrze. Ponadto wygoda odgrywa ważną rolę. Doskonały ściemniacz, który nie budzi żadnych wątpliwości. Jeśli właściciel nie rozumie nowoczesnych technologii, a czujnik nie jest do niego przyzwyczajony, lepiej kupić zwykłe produkty z przyciskiem i obrotowe. Pod względem funkcjonalności nie różnią się one od nowych, ale osobie będzie łatwiej nimi zarządzać i to jest najważniejsze.

Marka pomoże Ci znaleźć produkt wysokiej jakości, lepiej zaufać produktowi popularnemu wśród klientów niż zmieniać chińskie odpowiedniki dwa razy na pół roku. Takie urządzenia sprawdziły się dobrze na rynku i mają recenzje od prawdziwych nabywców, a nie są opakowane w celu przyciągnięcia większej liczby konsumentów. Ponadto większość znanych firm produkuje ściemniacze na każdą okazję. Dlatego właścicielowi nie będzie trudno przyjść do sklepu i zabrać urządzenie wysokiej jakości. Aby obliczyć moc, potrzebujesz minimum wiedzy arytmetycznej, najważniejsze jest, aby wiedzieć o mocy każdej żarówki. Jeśli dana osoba używa 10 lamp 12 W, całkowita moc wyniesie 120 W. Warto dodać 20% do uzyskanej wartości, aby urządzenie wytrzymało niewielkie przeciążenia, które często występują w odległych regionach i obszarach. Takie rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo pracy.

Większość kupujących, którzy kiedyś zainstalowali ściemniacz w swoim mieszkaniu, wcale nie żałuje zakupu, ponieważ jest to wygodny sprzęt. Pozwala również oszczędzać energię elektryczną i kilkoma kliknięciami ustawić żądaną atmosferę. Światło nie powoduje już zmęczenia oczu podczas czytania ani nie rozświetla ekranu telewizora podczas oglądania filmu. Produkt pełni istotną rolę przy organizacji przyjęć, gdyż oświetli stół z maksymalną jasnością, co nada pomieszczeniu królewskiego charakteru.

Ocena najlepszych ściemniaczy obrotowych

Schneider Electric Glossa 630W

Godny produkt, który bez problemu wytrzymuje różne obciążenia i nadaje się do użytku w każdym domu lub mieszkaniu. Regulacja odbywa się w sposób klasyczny. Instalacja wymaga minimum wysiłku. Mocowania są niezawodne i nie ulegają zniszczeniu w czasie.

Producent wyposażył urządzenie w niezawodną ochronę przed kurzem i brudem. Ale z powodu nadmiernego narażenia na wilgoć urządzenie pęknie. Produkcja odbywa się w Rosji. Produkt cechuje wysoka jakość wykonania i szybka regulacja.

Średni koszt to 3200 rubli.

Schneider Electric Glossa 630W

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Bezpieczeństwo;
 • Łatwa regulacja;
 • Szybka zmiana światła;
 • Znany producent.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt, biorąc pod uwagę, że produkcja odbywa się na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Schneider Electric AtlasDesign

Piękny i wyjątkowy ściemniacz, który pasuje do wielu użytkowników. Sprzedawany jest w białej kolorystyce, która podkreśli wystrój każdego pomieszczenia. Rodzaj regulacji jest obrotowy. Mocowanie jest śrubowe, co jest dużym plusem biorąc pod uwagę jakość wykonania. Instalacja jest ukryta, co umożliwia umieszczenie urządzenia w dowolnym dogodnym miejscu. Klasa ochrony jest taka sama jak w poprzednich modelach. Powierzchnia jest błyszcząca. Regulacja jest szybka.

Średni koszt to 1400 rubli.

Schneider Electric AtlasDesign

Zalety:

 • Niska cena;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Trwałość;
 • Wygodny sposób regulacji;
 • Niezłe wykonanie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TDM ELECTRIC Ladoga SQ1801-0109

Prosty ściemniacz odpowiedni do ściemniania lamp LED. Etui jest dobrze wykonane, nie chwieje się nawet przy niewielkim wysiłku. Regulacja jest płynna i wygodna. Projekt jest standardowy, ten produkt nie ma nic innego. Mocowanie - śrubowe.

Powierzchnia jest błyszcząca, nie rysuje i nie pozostawia śladów. Jedyną wadą takiego urządzenia jest materiał do produkcji. Po sześciu miesiącach lub roku produkt straci swój przyjemny wygląd, a plastik z czasem zmieni kolor na żółty od promieni słonecznych. Maksymalna moc, jaką może wytrzymać urządzenie, to 600 watów. Ale przed zakupem ważne jest, aby nie zapomnieć o pozostawieniu 20% na możliwe przeciążenia, ponieważ produkt jest na to wrażliwy.

Średni koszt to 280 rubli.

TDM ELECTRIC Ladoga SQ1801-0109

Zalety:

 • Niska cena;
 • Działa dobrze z żarówkami LED;
 • Niezła budowa.

Niedogodności:

 • Ciało szybko się zużywa.

Etika 672619

Doskonały markowy produkt, który z łatwością wytrzymuje obciążenia do 300 watów. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa, które z czasem nie straci swojego niepowtarzalnego wyglądu i nie zostanie zarysowane przez nieostrożność. Maksymalna liczba lamp z którymi może współpracować urządzenie to 10 szt. Sprzedawane w kolorze antracytowym. Do mocowania stosuje się metodę śrubową, która charakteryzuje się wysoką niezawodnością i trwałością. Produkt objęty jest długą gwarancją, która pozwoli Ci bez obaw obsługiwać ściemniacz.

Średnia cena to 3000 rubli.

Etika 672619

Zalety:

 • Nadaje się do montażu z żarówkami LED 5-75W;
 • Niezwykły wygląd;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Korpus odporny na zarysowania;
 • Szybka regulacja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Simon D790N

Niezawodne rosyjskie urządzenie o minimalnej mocy 5 W pozwoli na zainstalowanie go w dowolnym miejscu z pokoju do hali. Maksymalna wartość to 215 W. Produkt objęty jest roczną gwarancją, co jest dużym plusem dla tych, którzy chcą być pewni jakości oferowanego produktu.

Formularz zwolnienia - kwadratowy. Sposób zmiany jasności jest obrotowy. Korpus jest wykonany z technopolimeru, co jest również dodatkową zaletą. Nie rysuje ani nie psuje się pod wpływem promieni ultrafioletowych.

Sprzedawane po cenie 3900 rubli.

Simon D790N

Zalety:

 • Jakość;
 • Trwałość;
 • Niezawodne mocowanie;
 • Poziom zakłóceń radiowych zgodny z normą EN-55015;
 • Prosta instalacja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych ściemniaczy przycisków

Legrand Valena 774174

Znakomity markowy model zaprojektowany z myślą o wysokiej jakości i szybkiej kontroli światła.Dzięki ukrytej metodzie montażu osoba może z łatwością zainstalować urządzenie w dowolnym miejscu, w którym bez problemu zmieści się we wnętrzu. Sprzedawane w kolorze beżowym. Do montażu służy mocowanie śrubowe. Powierzchnia jest błyszcząca, przyjemna w dotyku. Produkt wykonany z tworzywa sztucznego. Klasa ochrony - IP20. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne, nie wydziela toksycznych oparów i nie spali się podczas krótkotrwałego przeciążenia. Kraj pochodzenia - Francja. Praca przebiega bez zamarzania, urządzenie reaguje na sterowanie.

Ponadto większość użytkowników zauważa jego niski koszt, biorąc pod uwagę niektóre analogi. Światło jest regulowane za pomocą klawiszy + i -, co jest bardzo wygodne. Mocowanie jest solidne, dzięki czemu produkt bez problemu posłuży przez kilka lat.

Średni koszt to 3740 rubli.

Legrand Valena 774174

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Niezawodne mocowania;
 • Trwałość;
 • Kluczowa regulacja;
 • Prosta instalacja;
 • Atrakcyjny wygląd.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

HD4582 –BTICINO

Niezawodne urządzenie z prostą regulacją strumienia świetlnego. Będzie pasował do każdego wnętrza, ponieważ ma uniwersalny design. Regulacja odbywa się z maksymalną wygodą, na co zwraca uwagę większość kupujących.

Sprzedawane po cenie 3000 rubli.

HD4582 –BTICINO

Zalety:

 • Działa z mocą od 20-400 W;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Niezawodność;
 • Wszechstronność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Cariva 500W

Produkt wysokiej jakości, który może współpracować z prawie wszystkimi typami żarówek. Do sterowania służą wygodne przyciski z miękkim dotykiem. Klucze są wykonane za 5 punktów i nie niszczą się w czasie.

Średnia cena to 5000 rubli.

Cariva 500W

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Korpus wykonany jest z twardego plastiku;
 • Miły dotyk.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Najlepsze 3 najlepsze urządzenia dotykowe

Vitrum I RU

Świetna opcja dla tych, którzy potrzebują wysokiej jakości urządzenia z ekranem dotykowym. Body jest wykonane z przyjemnego materiału. Odpowiedź jest natychmiastowa. Produkt wykonany w klasycznym stylu i będzie pasował do większości wnętrz.

Średnia cena to 20000 rubli.

Vitrum I RU

Zalety:

 • Trwałość;
 • Wysokiej jakości materiał;
 • Łatwa kontrola;
 • Ładny wygląd.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Sens SR-2830A-RF-IN Czarny

Doskonała opcja pod względem stosunku ceny do jakości. Ten produkt jest odpowiedni dla wielu osób, które wolą korzystać z nowoczesnych technologii niż konwencjonalnych. Sprzęt ozdobi pomieszczenie i nada mu nowy wygląd.

Sprzedawane po cenie 3000 rubli.

Sens SR-2830A-RF-IN Czarny

Zalety:

 • Doskonały montaż, brak luzów;
 • Korpus odporny na zarysowania;
 • Prosta obsługa;
 • Łatwa instalacja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

BingoElec M1-D101B

Czujnik przeznaczony do zmiany jasności lamp halogenowych, LED, energooszczędnych i niklowych. Maksymalna moc to 700 W. Urządzenie idealnie wpasuje się w nowoczesne wnętrze.

Korpus wykonany jest ze szkła, co jest nietypowe dla takich urządzeń. Jest to jednak główna wada tego sprzętu, ponieważ pozostają odciski palców, które są wyraźnie widoczne w jasnym świetle. Pracuje z napięciami od 110 do 240 V.

Montaż wykonywany jest na wysokim poziomie, co pozwala na długotrwałą eksploatację urządzenia bez konieczności szukania zamienników przy pierwszym przepięciu. Większość użytkowników przyciąga nie nawet wysokiej jakości montaż i oryginalny projekt, ale koszt, który bardzo różni się od podobnych podobnych modeli.

Sprzedawane po cenie 1070 rubli.

BingoElec M1-D101B

Zalety:

 • Dobra budowa;
 • Płynna regulacja dotyku;
 • Nadaje się do wszystkich typów lamp;
 • Niezawodne mocowanie;
 • Instalacja nie zajmie dużo czasu;
 • Niska cena;
 • Orginalny wzór;
 • Jest podświetlenie, które ułatwia nawigację w ciemności;
 • Ochrona przed przepięciami.

Niedogodności:

 • Nie zidentyfikowano, biorąc pod uwagę cenę i funkcjonalność.

Wreszcie

Ściemniacz umożliwia sterowanie i dostosowanie światła do własnych preferencji. Pomoże to nadać domowi lub mieszkaniu wyjątkowości na tle innych, a także stworzy komfortowe warunki do spędzania wolnego czasu.Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych opcjach, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *