Najlepsze systemy kina domowego 5.1 na 2020 rok

0

Chodzenie do kina jest dobre, ponieważ w ten sposób człowiek wspiera wydany produkt swoimi pieniędzmi i jest prawie w stanie obejrzeć film przed kimkolwiek innym. Jednak nie każdy lubi odwiedzać tę instytucję, bo często czyjś nieodpowiedni śmiech może zepsuć całe wrażenie z obrazu, a czasami osoby przychodzące do kina zachowują się niewłaściwie i przeszkadzają. Są to jednak pojedyncze przypadki, częściej powodem zakupu kina domowego jest estetyczna przyjemność, jaką daje oglądanie ulubionej komedii lub filmu akcji. Przecież laptop czy telewizor nie są w stanie oddać całej głośności stworzonej przez inżynierów dźwięku. Dlatego redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ocenę najlepszych zestawów kina domowego z akustyką 5.1 na 2020 rok.

Trochę o samym urządzeniu

Kino domowe to system do odtwarzania plików wideo i pełnego odtwarzania treści audio. Przy pomocy takich urządzeń człowiek nie tylko odtwarza „efekt obecności” w kinie, ale całkowicie zanurza się w klimat filmu i „opuszcza rzeczywistość”. Jeśli człowiek nie wyobraża sobie życia bez codziennego oglądania ulubionych filmów lub programów sportowych, a także rzadkich edycji programów koncertowych i teatralnych, to zakup kina domowego jest koniecznością.

Pełna obsługa urządzenia nie jest możliwa bez 4 głównych komponentów:

 1. Urządzenie do odtwarzania obrazu i dźwięku za pomocą dysków Blu-Ray lub USB itp. przewoźnicy.
 2. Produkt konwertujący sygnał cyfrowy na bardziej zrozumiały dla akustyki, a także wzmacniający go - amplituner AV.
 3. Specjalny system głośników, który składa się z głośników i subwoofera, zaprojektowany do odtwarzania dźwięku o wysokiej jakości.
 4. Telewizor, który wyświetla obraz w wysokiej lub ultra wysokiej rozdzielczości. Może to być model plazmowy lub ciekłokrystaliczny.

Rodzaje akustyki

Aby ułatwić kupującym nawigację przy zakupie zestawu kina domowego, producent wskazuje dwie liczby w specyfikacjach technicznych. Gdzie pierwszy wskazuje liczbę głośników, a drugi odpowiada za obecność subwoofera. Który system wybrać, każdy użytkownik sam decyduje na podstawie swoich preferencji, ale tylko modele 5.1 i 7.1 zapewniają prawdziwy dźwięk przestrzenny. Cieszą się większym zainteresowaniem wśród konsumentów i wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca w różnych recenzjach.

Jeśli dana osoba chce uzyskać dźwięk wysokiej jakości, który może znacznie konkurować z kinami, nie ma bardziej odpowiedniego modelu. Jednak oprócz standardowych opcji, niektórzy właściciele próbują ulepszyć swoje kino domowe po najniższej cenie, ale w najwyższej jakości. Instalują więc dodatkowe głośniki i subwoofer, oczywiście, nie wszystkie takie eksperymenty kończą się sukcesem, częściej tylko dla tych, którzy rozumieją komponent radiotechniczny i potrafią zrobić coś własnymi rękami z improwizowanych środków.

Systemy głośnikowe 9.1 i 9.2 cieszyły się sporą popularnością, ale to było dawno temu, teraz aby uzyskać dźwięk wysokiej jakości nie trzeba płacić ponad 150000 rubli, co daje możliwość zakupu kina domowego dla prawie każdego użytkownika.

Jednak wszystkie te opcje mają zastosowanie tylko dla osób, które mają obszerną widownię lub generalnie mają osobne pomieszczenie na kino. Jeśli nie jest to możliwe, to dobrym rozwiązaniem byłby zakup soundbara, jest on znacznie mniejszy, a jakość dźwięku jest na poziomie flagowych przedstawicieli, co tylko dodaje przewagi do jego zakupu. Takie urządzenia nie zajmują miejsca i są instalowane na ścianie lub pod telewizorem. Ponadto niektóre modele są wyposażone w port USB, czytnik kart, karaoke i inne dodatkowe funkcje, które upraszczają życie i obsługę.

Moc

Oprócz rodzajów akustyki, człowiek powinien być świadomy jego mocy. Aby to zrobić, musisz spojrzeć na odpowiedni wskaźnik, im wyższy, tym lepszy będzie dźwięk i nic nie będzie w stanie temu zapobiec. Ale ważne jest również, aby zrozumieć, że ostateczna cena zależy od tego wskaźnika. Niektórzy eksperci radzą dobrać pojemność w zależności od wielkości pomieszczenia, więc jeśli właściciel ma pokój o powierzchni 20 mkw. m, to najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie - 60-80 W, jeśli więcej, to 100 W itp.

Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje mocy, które są wskazane na urządzeniu: nominalna (wskazywana przez CPO) i graniczna (PMPO). Ta ostatnia zawsze będzie wyższa, a niektórzy producenci wykorzystują to do pozycjonowania swoich towarów od lepszej strony. Tak więc osoba przychodzi do sklepu i widzi wartość PMPO 600 W, myśli, że to jego wybór, a kiedy wróci do domu, będzie bardzo rozczarowany, ponieważ wartość nominalna to tylko 50 W, a to nawet w najlepszym przypadku. Dlatego, aby nie dać się oszukać i zawsze znać standardową wartość, wystarczy podzielić maksymalną moc przez 12, wynikiem jest CPO.

Typ gracza

Od tego zależy jakość obrazu, bo kupując kino domowe, człowiek spodziewa się zobaczyć coś niezwykłego i cieszyć się pracą reżysera, a nie tylko obejrzeć film „na pokaz”. W sumie są dwa typy graczy:

 • Odtwarzacz DVD. Który był szczególnie popularny na początku i połowie 2000 roku. Dało to właścicielowi możliwość obejrzenia zagranicznego filmu w rozdzielczości 720x576 pikseli. Teraz wydaje się to śmieszne, bo nawet telefony odtwarzają wideo w wyższej jakości, ale jak na tamte czasy był to prawdziwy UHD w porównaniu z kasetami VHS i tymi samymi odtwarzaczami.
 • Zastąpiło go coś doskonałego, ale też droższego: odtwarzacz Blu-ray, oczywiście sytuacja gospodarcza w kraju nie pozwalała każdemu na zakup takiego urządzenia, ale w pewnych kręgach nie sposób było znaleźć lepszego reprezentanta. Bo dał stabilne 4k, które przy świetnym telewizorze wywołało pozytywne emocje z oglądania i sprawiło, że przeżyłeś cały moment głównego bohatera w życiu. Główną wadą takiego urządzenia jest koszt dysków, które nadal są sprzedawane w cenie do 2000 rubli, podczas gdy standardowe można kupić za 100. Dlatego użytkownicy nie widzieli w tym sensu.

Obsługiwane formaty

Większość modeli kina domowego obsługuje dziesiątki różnych formatów, które wpływają na jakość obrazu i zapewniają dodatkowe możliwości. Najpopularniejsze typy:

 • AVCHD. Ten format rejestruje dźwięk i obraz w wysokiej rozdzielczości.
 • Blu-ray. Obsługuje rozdzielczość 3840x2160 pikseli, co pozwala cieszyć się filmem w jakości UltraHD.
 • DLNA. Format działa jako łącznik między całym sprzętem, który go obsługuje. Dzięki DLNA możesz wymieniać prawie każdy rodzaj danych.
 • MKV. Ten standard jest wysoce konkurencyjny w stosunku do DVD, ponieważ umożliwia przechowywanie całego filmu w jednym pliku bez dzielenia go na części. W 2020 roku jest to popularny format używany prawie wszędzie.

I to nie jest pełna lista, powyżej są tylko popularne formaty, które męczą się w dobrym urządzeniu. Oprócz tego obsługiwane są dziesiątki innych, w tym: MPEG4, który zapewni użytkownikowi wysokiej jakości parsowanie strumienia wideo podczas kompresji, iPod do podłączenia odpowiedniego sprzętu do odtwarzania muzyki z iTunes, JPG, WMV, karty pamięci w różnych formatach, CD, DVD itp. P.

Impedancja

Producent przez to niezrozumiałe słowo oznacza: odporność systemu głośnikowego na prąd przemienny. Jest to brane pod uwagę, gdy głośniki są podłączone do zewnętrznego wzmacniacza. Dla prawidłowego działania ważne jest, aby oba parametry były identyczne. Jeśli akustyka ma wyższy wskaźnik, nie należy spodziewać się głośnego dźwięku, a jeśli jest niższy, nie można uniknąć zniekształceń.

Wrażliwość

Maksymalna możliwa głośność zależy od tego parametru, jeśli nadaje się do niego sygnał audio o określonej mocy. Gdy wartość impedancji dwóch głośników jest taka sama, tylko czułe urządzenie poda wysoką wartość.

Częstotliwość

Szerokość tego parametru wpływa na nasycenie dźwięku i ryzyko utraty wysokich i niskich częstotliwości. Ważne jest, aby wiedzieć, że dana osoba odbiera zakres od 16 Hz do 20 kHz, więc łatwo będzie wybrać optymalne urządzenie.

Rodzaj połączenia

W sumie istnieją dwa rodzaje połączeń:

 • Przewodowy. Wiarygodność tej metody została potwierdzona wieloletnim doświadczeniem. Praktycznie nie ma zakłóceń, a modele z tą opcją będą kosztować kilkakrotnie taniej.
 • Bezprzewodowość to nowoczesna metoda stosowana w wielu drogich urządzeniach. Jedyną wadą jest kiepska jakość dźwięku.

Kilka słów o odbiorniku

Głównymi parametrami, na które każdy użytkownik musi zwrócić uwagę, są częstotliwość próbkowania i kanały wzmocnienia. Jakość dźwięku zależy od tego pierwszego, dlatego dobiera się go zgodnie z zasadą: „im wyżej, tym lepiej”. Na przykład dla dobrego dźwięku z odtwarzaniem dźwięku, jak w kinie, akceptowalna częstotliwość to 256 kHz, możliwe jest lepsze, ale mniej nie. Bo z kina nie będzie sensu.

Drugi parametr wskazuje liczbę kanałów wzmocnienia w konwencjonalnym urządzeniu, jest ich 5, a to wystarcza do poprawnej pracy. Jeśli są urządzenia o mniejszej liczbie, musisz wiedzieć, że na 100 W mocy przypada 1 kanał, a powierzchnia pomieszczenia wynosi do 25 m2. m.

Jaki materiał został użyty do stworzenia ciała

To ulubione pytanie większości kupujących. Niektórzy ludzie nie chcą oglądać plastiku, ponieważ zniekształca dźwięk. Jednak koszt takiego produktu jest o rząd wielkości niższy, a producent może stworzyć urządzenie o niemal dowolnym kształcie i długości, które może przyjemnie ozdobić pomieszczenie.

Jeśli ktoś szuka przeciętnej opcji, to odpowiednim rozwiązaniem jest zakup kina domowego, w którym korpus wykonany jest z MDF. Więc charakterystyka dźwięku pozostaje na wysokim poziomie, a cena nie omija.

Drewno jest najdroższą i najbardziej jakościową opcją, nie tylko ze względu na jego doskonały wygląd. Parametry dźwięku są na najwyższym poziomie, co pozwala w pełni odsłonić całą pracę realizatora dźwięku. Jest używany tylko w elitarnych urządzeniach, dlatego nie jest szeroko stosowany.

Gdzie są umieszczone głośniki?

Są chwile, kiedy niedoświadczona osoba kupuje zestaw kina domowego ze sklepu internetowego lub ze zwykłego. Wraca do domu i oczywiście zaczyna składać, ignorując instrukcje i wymagania. W rezultacie losowo ustawia głośniki i uzyskuje dźwięk słabej jakości.

Środkowa kolumna. Urządzenie należy umieścić jak najbliżej telewizora i zainstalować nad nim lub pod nim. Ważne jest, aby zrozumieć, że akustyka kanału centralnego jest ekranowana magnetycznie, więc instalacja w pobliżu panelu plazmowego może zniekształcić jakość obrazu.

Głośniki przednie znajdują się po bokach telewizora, najbardziej optymalna odległość to ponad 0,5 metra. Należy rozumieć, że ta opcja transmituje prawie wszystkie główne dźwięki, dlatego nie zaleca się oszczędzania na wskaźnikach technicznych, w przeciwnym razie będzie to normalne oglądanie filmu w wysokiej rozdzielczości, który nie zostanie zapamiętany.

Głośniki tylne są zainstalowane za właścicielem. Niektóre osoby radzą umieszczać je przy ścianie, aby uzyskać najlepszy efekt. Ponieważ dźwięk zostanie odbity, co stworzy całkowite zanurzenie w atmosferze filmu.

Subwoofer jest umieszczony w dowolnym miejscu poza rogami pomieszczenia. Ponieważ nie odgrywa szczególnej roli, jego zadaniem jest transmitowanie niskich częstotliwości, co nie będzie zauważalne we wszystkich filmach, ale w specjalnych utworach muzycznych.

Ważny punkt. Głośniki powinny być zamontowane na lub nieco wyżej od głowicy. Ponadto przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu lub samo pomieszczenie wpływają na jakość odtwarzania efektów dźwiękowych. Dlatego przed ostateczną instalacją należy upewnić się, że lokalizacja jest odpowiednia i dopiero wtedy przystąpić do montażu. Wtedy osoba osiągnie wysoką wydajność przy minimalnym wysiłku.

Ocena najlepszych modeli kina domowego z akustyką 5.1

LG LHB655

Budżet i emocje. Oto dwa główne parametry, które każdy użytkownik chce znaleźć. LG LHB655 w pełni spełnia jego prośbę i zapewni pozytywny nastrój każdemu widzowi. Urządzenie jest wykonane z tworzywa sztucznego, ale nie ma szczególnych skarg na jakość odtwarzanego dźwięku. Łączna moc wszystkich głośników to około 1000 watów. Obsługuje MKV, MPEG4, MP3, WMA, WMV itp. Odtwarzane ze wszystkich dysków od DVD-RW do Blu-Ray.

Jeśli użytkownik chce obejrzeć film 3D, to LG LHB655 daje mu taką możliwość. Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia Wi-Fi oraz Bluetooth.

Średni koszt to 24000 rubli.

LG LHB655

Zalety:

 • Dźwięk jest dostarczany na doskonałym poziomie (dla Twojego budżetu). Sceny strzelania, pościgu i zniszczenia są przekazywane jak w kinie.
 • Wsparcie 3D.
 • Działa ze wszystkimi mediami, w tym USB.
 • Obsługuje radio.
 • Dobra moc głośników.

Niedogodności:

 • Nie wszystkie filmy są czytane;
 • Krótka długość kabla;
 • Nie ma uchwytu ściennego.

Onkyo HT-S7805

Model premium z doskonałą kontrolą tonów wysokich i niskich. Głośniki przednie, środkowe i tylne mają moc 130 watów. Jest optyczne wejście audio x2, a także 8 HDMI. Odbiornik posiada wysokiej jakości dekodery Dolby Atmos, które wywołają pozytywne emocje podczas oglądania dowolnego filmu. Odtwarza wideo w dowolnej rozdzielczości z wyjątkiem 8k. Do odtwarzania muzyki z telefonu możesz używać zarówno Wi-Fi, jak i Google Cast.

Średni koszt sprzętu to 70000 rubli.

Onkyo HT-S7805

Zalety:

 • Częste aktualizacje systemu;
 • Intuicyjne ustawienie;
 • Nie można porównać dźwięku wyjściowego;
 • Połączenie nie wymaga tańców szamańskich.

Niedogodności:

 • Krótkie przewody.

Harman / Kardon BDS 880

Gdy ktoś szuka jakości w pięknej i minimalistycznej powłoce, jest gotów zapłacić każdą cenę. Po co kupować nieograniczoną subskrypcję filmów, jeśli kino będzie w domu, w najlepszym hollywoodzkim stylu. Harman / Kardon BDS 880 to nietypowe urządzenie, urządzenie to posłuży przez długi czas, nawet przy codziennym oglądaniu filmów.

Dostępna jest pełna obsługa 3D, dzięki której spojrzysz na świat Avatara lub będziesz cieszyć się grafiką Ality z nowej perspektywy, bez dodatkowego szelestu popcornu czy zapachów fast foodów.

Średni koszt to 120000 rubli.

Harman / Kardon BDS 880

Zalety:

 • Czyta wszystkie formaty;
 • Odtwarza czysty i przestrzenny dźwięk;
 • Montaż trwa od wieków;
 • Łatwa personalizacja;
 • Wygląd;
 • Wsparcie dla usług sieciowych.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Sony BDV-E6100

Kolejny przedstawiciel segmentu budżetowego, ale od markowego japońskiego producenta. To urządzenie zebrało wszystko, co najlepsze. Dzięki niemu widz może cieszyć się efektami specjalnymi, dźwiękami itp. Łączna moc głośników (RMS) to 1000 watów. Używane dekodery - Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD itp.

Obsługuje wszystkie popularne formaty, a ryzyko, że plik nie zostanie odtworzony, jest minimalne. Współpracuje z interfejsami USB (typ A), Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth. Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego dysku twardego.

Średni koszt to 33000 rubli.

Sony BDV-E6100

Zalety:

 • Dobrze utrzymuje niskie częstotliwości;
 • Dźwięk;
 • Łapie radio;
 • Wbudowane Wi-Fi;
 • Projekt;
 • Obsługa wielu formatów.

Niedogodności:

 • Ładuje Internet przez długi czas;
 • Niezbyt dobre karaoke.

Pioneer HTP-105

Bardzo proste urządzenie przeznaczone dla niewymagającego użytkownika. Dźwięk jest odtwarzany na średnim poziomie. Obsługuje wiele interfejsów oprócz Wi-Fi. Moc głośników przednich, środkowego i tylnego wynosi 140 W. Ponadto subwoofer dobrze trzyma niskie częstotliwości. Urządzenie jest bardziej przeznaczone do podłączenia do konsoli do gier oraz do oglądania filmów w formacie 4k.

Średni koszt to 60000 rubli.

Pioneer HTP-105

Zalety:

 • Działa dobrze;
 • Renomowany producent;
 • Dźwięk przestrzenny;
 • Ścisłość;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Wsparcie dla produktów Apple.

Niedogodności:

 • Brak wifi;
 • Nie działa z Blu-Ray.

Wreszcie

Czasami filmy są w stanie otworzyć nowe spojrzenie na rzeczy, które odmienią cały ludzki światopogląd. Ale nie da się tego osiągnąć, jeśli nie jest się ostrożnym, bo ważne jest śledzenie szczegółów, wtedy nawet „najprostszy” film okaże się genialny. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z kina domowego z akustyką 5.1, opisaną w rankingu lub ciekawszych modelach, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *