Najlepsze deski surfingowe na rok 2020

0

Surfing to sport ekstremalny, którego istotą jest jazda na falach na specjalnym urządzeniu. Nie ma żadnych ścisłych wymagań i przepisów dotyczących surfowania, aby go opanować, potrzebujesz tylko wysokiej jakości deski i ciężkiego treningu. Odpowiedni sprzęt to połowa sukcesu, dlatego początkujący sportowiec powinien wiedzieć, jak go odpowiednio dobrać. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych desek surfingowych na rok 2020.

Rodzaje surfowania

Dyscyplina sportu obejmuje kilka obszarów:

 • Surfowanie klasyczne to surfowanie na fali wyłącznie przy użyciu deski. Jednym z jego rodzajów jest surfing na Hawajach. Różni się od zwykłego tym, że sportowiec nie stoi na aparacie, ale leży na nim.
 • Windsurfing to jedna z opcji polegająca na użyciu nie tylko deski surfingowej, ale także żagla. Ruch konstrukcji jest spowodowany siłą wiatru.
 • Wakesurfing. Reprezentuje jazdę na falach tworzonych przez holownik. W trakcie przyspieszania zawodnik ślizga się za łodzią, trzymając się liny, a następnie ją puszcza.
 • Kitesurfing porusza się po wodzie za żaglem powietrznym - latawcem. Proces jest dość skomplikowany, ponieważ zawodnik musi kontrolować jednocześnie deskę surfingową i spadochron.
 • Stand-Up Paddleboarding (SUP) to poruszanie się po wodzie za pomocą wiosła, czasami dopuszcza się mały żagiel. Dostępne są duże modele dla tego sportu.

Cechy konstrukcyjne deski surfingowej

Kompletny zestaw tablicy zawiera następujące elementy:

 • Talia to górna strona, na której osoba stoi lub leży. Aby zapobiec ślizganiu, jest pokryty woskiem lub stosuje się gumowe podkładki.
 • Nos to przedni koniec uprzęży. Jego kształt jest inny: spiczasty, płaski lub zaokrąglony. Aby uniknąć kontuzji, nos jest czasami wyposażony w ochraniacz.
 • Ogon to tył, który określa zachowanie deski surfingowej podczas pracy. Zawiera również hipotekę na przymocowanie linki zabezpieczającej. Istnieje wiele odmian kształtu ogona, na przykład zaokrąglony kwadrat, gwiazda, szpilka, zaokrąglony.
 • Krawędzie są bokami bocznymi; charakterystyka dynamiczna sprzętu sportowego zależy od jego kształtu i grubości.
 • Podłużnica to listwa z drewna zaprojektowana w celu zwiększenia wytrzymałości deski surfingowej. Zwykle jest wyśrodkowany i biegnie od nosa do ogona. W niektórych próbkach może być nieobecny, podczas gdy inne, wręcz przeciwnie, są wyposażone w kilka podłużnic.
 • Płetwy (płetwy) to ważny element, dzięki któremu można sterować sprzętem i kontrolować jego ruch. Najczęściej płetwy są odpinane, ich liczba i rodzaj zależą od rodzaju deski surfingowej.
 • Dno to spód pocisku, do którego przymocowana jest płetwa. Różne modele różnią się od siebie wygięciem dna, które może być schodkowe lub nawet.

Rodzaje desek surfingowych

Współczesny producent oferuje szeroką gamę urządzeń do falowania: krótkie i długie, szerokie i wąskie, z okrągłym i spiczastym noskiem. Niedoświadczeni początkujący zwykle nie mają pojęcia, którą powłokę lepiej kupić. Aby uniknąć błędów przy wyborze, trzeba wiedzieć, jakie są akcesoria pływackie do surfowania, jakie są ich parametry i funkcjonalność.

Softtop (około 7 stóp długości)

Z reguły jest to pierwszy sprzęt sportowy nabyty przez osobę, która chce sprawdzić swoje siły w podboju żywiołu wody. Nawet dziecko może na nim trenować. Trwały materiał i miękka górna pokrywa pomagają chronić początkującego przed kontuzjami, a samo urządzenie - przed uszkodzeniem podczas nieuniknionych uderzeń w skały i rafy. Softtopy są duże, co sprawia, że ​​dość łatwo jest na nich wstawać i balansować. Kolejnym plusem takich próbek jest przystępna cena w porównaniu do innych typów desek surfingowych.

Longboard (8 stóp lub więcej)

Taka instancja jest mistrzem pod względem długości, szerokości i grubości. Ma okrągły nos i ogon oraz od jednej do trzech płetw. Longboardy są znane ze swojej stabilności i łatwości użytkowania, dlatego są popularne wśród początkujących. Możesz jeździć na nim na różne sposoby: samodzielnie lub razem, siedząc lub leżąc, stojąc na nogach, a nawet na głowie. Główną wadą takiego sprzętu jest to, że jest zbyt nieporęczny i masywny, dlatego nadaje się tylko do relaksującego ślizgania się po małych i delikatnych falach. Longboardy dla profesjonalistów są zwykle wykonane z włókna szklanego, ale dla początkujących surferów idealne są trwalsze konstrukcje plastikowe.

Fanboard (długość od 6,5 do 8 stóp)

Z nazwy jednostki (od angielskiego słowa fan - fun, fun) jasno wynika, że ​​jest ona przeznaczona do łatwej i bezpretensjonalnej rekreacji na wodzie. Takie okazy są raczej grube i długie, ale ich wymiary są mniejsze niż w przypadku longboardów, więc są bardziej mobilne. Panele nadmuchowe mają różnorodne kształty, rozmiary i liczbę żeberek. Sprzęt nadaje się zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych surferów, których celem nie jest wykonywanie trudnych trików, ale dobra zabawa.

Shortboard (długość od 5 do 7 stóp)

To najpopularniejszy rodzaj sprzętu. Jest to cienka, krótka i wąska konstrukcja ze spiczastym nosem i 3-5 płetwami. Shortboard jest przeznaczony do ekstremalnych aktywności na świeżym powietrzu: jego niewielkie rozmiary pozwalają na rozwijanie znacznej prędkości, wykonywanie trudnych trików, a także jazdę w rurach. Są to odmiany preferowane przez profesjonalistów, ale dla niedoświadczonych surferów nie są one najlepszą opcją, ponieważ są dość trudne do wyważenia. Shortboardy mają też sporą wadę: nie nadają się do jazdy na małych falach.

Fishboard (długość od 5 do 6 stóp)

Podobne próbki istniały w latach 70. ubiegłego wieku. Są szersze i krótsze niż shortboardy, mają od 2 do 5 płetw i obszerny rozwidlony jaskółczy ogon. Konstrukcja jest idealna do szybkiego i zwinnego szybowania w spokojnej wodzie, ale może być trudna do kontrolowania na dużych falach. Prawie każdy zaawansowany surfer ma w swoim arsenale fishboard na wypadek, gdy nie można jeździć na shortboardzie z powodu małych fal.

Gan (od 6 do 10 stóp długości)

Model to długa i gruba, ale wąska deska. Taka deska surfingowa jest przeznaczona do pływania na ogromnych falach. Dzięki wydłużonemu kształtowi może przyspieszyć, a dzięki niewielkiej szerokości pozostaje zwrotny. Konstrukcja ma ostry nos i ogon, konieczne jest zachowanie sterowności w procesie ryzykownego manewrowania na gigantycznych falach.Ghana jest szczególnie wytrzymała i nie jest to zaskakujące, ponieważ zwykła deska po prostu pęknie pod naporem dużych fal. Oczywiście początkujący nie powinni kupować takich kopii, używają ich tylko mistrzowie.

Surfowanie strumieniowe

Jet surf to ciekawa nowość na rynku artykułów do sportów wodnych, jaką jest deska z silnikiem. To szybki i lekki model z funkcją ruchu nawet przy braku wiatru i fal. Nie można ich jeszcze nazwać produktem masowym, ale mimo wysokich kosztów nadal zyskują na popularności.

Kryteria wyboru deski surfingowej

Średnia cena sprzętu do sportów wodnych jest dość wysoka, więc nie warto robić zakupów spontanicznych. Aby zrozumieć, czego szukać, musisz spojrzeć na opis i ocenę towarów wysokiej jakości w Internecie, ocenić ich projekt na zdjęciu, zapoznać się z zaleceniami doświadczonych internautów, przeczytać wskazówki i recenzje klientów.

Powinieneś także wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów:

 • Poziom przygotowania. Dla początkujących odpowiedni jest softtop, longboard lub fanboard. Główne wymagania dotyczące pocisku to duży rozmiar, wysoka wytrzymałość i miękka powłoka. Profesjonalni surferzy mogą korzystać z dowolnego modelu, ale z reguły wybierają bardziej mobilne i trudniejsze do kontrolowania deski surfingowe (pistolet, fishboard, shortboard).
 • Wzrost i waga sportowca. Każda deska surfingowa ma ważny parametr - objętość. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę stosunek wagi użytkownika do objętości deski. Dla początkujących optymalny stosunek wyniesie 1 kg / 1 l, a mistrzowie mogą spróbować jeździć pociskiem ze wskaźnikiem 3 kg / 1 l. Jeśli zignorujesz ten parametr lub popełnisz błąd w obliczeniach, deska surfingowa po prostu zatonie się pod nadmiernym ciężarem osoby.
 • Miejsce na narty. Wybór sprzętu w dużej mierze zależy od tego, gdzie planujesz go używać. Na piaszczystą plażę z małymi i spokojnymi falami odpowiedni jest longboard, ale do oswojenia fal rafowych rozsądniej jest kupić shortboard.
 • Sposób szybowania. Styl jazdy zawsze zależy od charakterystyki i wielkości fal, a to z kolei zależy od pory roku, struktury dna i pogody. Nie ma uniwersalnej deski surfingowej na każdą okazję. Dlatego też osobie planującej poważnie uprawiać surfing warto mieć na stanie kilka desek na różne warunki zewnętrzne.

Najlepsi producenci desek surfingowych

Obecnie na rynku pojawiają się nowości i popularne modele produkcji zarówno chińskiej, jak i rosyjskiej, a także markowe produkty z Francji, Australii, USA i innych krajów. Aby dowiedzieć się, który produkt lepiej kupić od której firmy, warto zapoznać się z oceną wiarygodnych firm, które zdobyły zaufanie konsumentów.

Najlepsi producenci:

 • BIC Sport. Jest czołowym francuskim producentem artykułów do sportów wodnych od 1979 roku. Jego główne zasady to trwałość, dostępność i jakość. Firma przywiązuje dużą wagę do trwałości procesu produkcyjnego i ochrony środowiska. Za to otrzymała nagrodę „Prix du Bateau Bleu”.
 • New Surf Project (NSP). To znana australijska firma produkująca wysokiej jakości i wytrzymałe deski, a także różnorodne akcesoria: torby, porosty, wiosła. Produkty firmy są szeroko stosowane w szkołach surfingu i wypożyczalniach.
 • Liquid Force to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji produktów do sportów wodnych i związanej z nimi odzieży. Firma aktywnie sponsoruje różnorodne wydarzenia sportowe oraz promuje zdrowy tryb życia. W 2005 i 2008 roku Stowarzyszenie Przemysłu Sportów Wodnych przyznało marce Liquid Force tytuł „Producenta Roku”, co świadczy o wysokiej jakości produktów.
 • JP Australia to jedna z ulubionych marek większości sportowców, założona przez znanego windsurfera Jasona Polyakova.Od 2007 roku produkty firmy są dostępne dla rosyjskich konsumentów. Produktów JP nie można mylić z innymi: wyróżnia je nie tylko doskonała jakość, ale także efektowny, oryginalny design.
 • Slingshot to amerykańska marka założona w 1999 roku. Firma jest obecnie światowym liderem w kitesurfingu. Zasłynęła nie tylko z doskonałych produktów, ale także z innowacyjnych rozwiązań, na które patenty kupują inne znane firmy.
 • Aqua Marina. Wyroby tej firmy produkowane w Chinach są popularne na rynku krajowym ze względu na optymalne połączenie ceny i jakości. Firma istnieje od 2002 roku i może pochwalić się szeroką gamą produktów dla użytkowników na wszystkich poziomach, a także regularnymi wydaniami nowych produktów.
 • Gladiator. To krajowa marka należąca do rosyjskiej firmy DV-Extreme. Firma jest mistrzem niskich cen na rynku sportów wodnych. Towar jest atestowany, wyprodukowany zgodnie ze wszystkimi wymaganiami i technologiami oraz przyzwoitej jakości. W pakiecie najczęściej znajduje się nie tylko deska surfingowa, ale także niezbędne akcesoria: linka zabezpieczająca, plecak, wiosło.

Przegląd najlepszych desek surfingowych na 2020 rok

Najbardziej niedrogie modele

Dla początkującego surfera podstawowe pytanie brzmi: ile kosztuje sprzęt do surfowania. Początkujący nie musi od razu kupować drogiego sprzętu; proste kopie budżetowe nadają się do treningu. Zdaniem większości kupujących mają doskonałe właściwości i mogą zająć należne im miejsce nawet w kolekcji doświadczonego surfera.

Deska surfingowa BIC Sport Mini Malibu Surf Original

Wyprodukowana we Francji z ekskluzywną technologią DURA-TEC deska surfingowa jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych sportowców. To jedna z najlepiej sprzedających się desek surfingowych na świecie. Popularność modeli wynika z ich wszechstronności i doskonałego stosunku jakości do ceny. Skorupa jest wyposażona w płetwę FCS i ma wbudowaną osłonę nosa, która zwiększa trwałość. Pojemność: 46 litrów, długość: 220 cm, szerokość: 54 cm, grubość: 6,4 cm.

Koszt: 24490 rubli.

Deska surfingowa BIC Sport Mini Malibu Surf Original

Zalety:

 • łatwość użycia;
 • wysoka wytrzymałość;
 • długa żywotność;
 • atrakcyjny wygląd;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • nadaje się tylko do małych fal;
 • nieprzeznaczony do wykonywania sztuczek;
 • mała objętość.

Deska surfingowa BIC Sport Malibu

Model z serii PROGRESS wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością, nie boi się zarysowań i odprysków. Doskonale sprawdza się przy częstym i uciążliwym użytkowaniu, na przykład w wypożyczalniach. Świetna propozycja zarówno dla studentów, jak i zaawansowanych użytkowników, którzy preferują relaksujące wakacje nad wodą. Pojemność: 58 l, długość: 238 cm, szerokość: 56 cm, grubość: 7,3 cm.

Koszt: 26890 rubli.

Deska surfingowa BIC Sport Malibu

Zalety:

 • dobra stabilność;
 • odporność na zużycie;
 • łatwość;
 • manewrowość;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • nie nadaje się do ekstremalnej jazdy;
 • mały wybór kolorów.

Wakesurf LIQUID FORCE ROCKET 2020 Niebieski 4 ′ 8 ″

Szybki i stabilny model do pływania po falach za holownikiem. Przeznaczony dla średnio zaawansowanych surferów. Dzięki rozwidlonemu ogonowi konstrukcja jest bardzo zwrotna. Posiada wyściółkę z pianki EVA i dwa boczne płetwy. Jednocześnie można zainstalować trzeci (środkowy) kil, w tym celu zapewniono osadzone otwory. Pojemność: 15,7 litra, długość: 146 cm, szerokość: 50 cm.

Koszt: 29950 rubli.

Wakesurf LIQUID FORCE ROCKET 2020 Niebieski 4 ′ 8 ″

Zalety:

 • prędkość i zwrotność;
 • maksymalna przyczepność i obsługa;
 • stabilność;
 • wytrzymałość i spójność konstrukcji;
 • do wyboru dwa jasne kolory.

Niedogodności:

nie nadaje się do ekstremalnej jazdy, trudnych zakrętów i szybowania z ogonem.

Deska surfingowa SIC Drifter 7.2

SIC to francuska marka należąca do BIC Sport. Drifter 7.2 to przyjazny dla użytkownika model odpowiedni dla użytkowników na każdym poziomie umiejętności. Wyposażony jest w półpierścień do przypięcia smyczy oraz ster strumieniowy TriFin.Pojemność: 55 l, długość: 218 cm, szerokość: 56,52 cm, grubość: 7,62 cm.

Koszt: 30540 rubli.

Deska surfingowa SIC Drifter 7.2

Zalety:

 • prędkość i zwrotność;
 • wysoka wytrzymałość;
 • dodatkowe akcesoria w zestawie;
 • przystępność cenowa;
 • łatwość użycia.

Niedogodności:

 • nie możesz wybrać koloru;
 • nie nadaje się do skomplikowanych sztuczek.

Modele ze średniego segmentu cenowego

Nadmuchiwana Deska SUP i Windsurfing JP Younggun Air Le Ws

Model przeznaczony do dwóch sportów jednocześnie i mieści się w niewielkim plecaku. Dzięki swojej stabilności, lekkości i bezpieczeństwu nadaje się nawet do nauczania dzieci. Nawet jeśli ktoś uderzy w deskę surfingową, dzięki nadmuchiwanej konstrukcji nie odniesie poważnych obrażeń. Sprzęt jest wyposażony w środkową płetwę, która pomaga zawodnikowi w utrzymaniu kursu. Pojemność: 212 l, długość: 270 cm, szerokość: 80 cm, grubość: 12,7 cm.

Koszt: 58.520 rubli.

Nadmuchiwana Deska SUP i Windsurfing JP Younggun Air Le Ws

Zalety:

 • ścisłość;
 • niewielka waga;
 • bezpieczeństwo;
 • wygoda przechowywania;
 • łatwość naprawy;
 • odporność na wstrząsy.

Niedogodności:

 • niska prędkość;
 • nie nadaje się do wyścigów, akrobacji i imprez sportowych;
 • preparat wymagany przed użyciem (napompowanie).

Pompowana Deska SUP i Windsurfingowa Unifiber Experience Iwindsurf 280

Idealny model wyprodukowany w Chinach dla początkujących, jest specjalnie zaprojektowany do użytku w szkołach surfingu i wypożyczalniach. Ze względu na niewielkie rozmiary pocisk jest dość zwrotny. Rufa dodatkowo wzmocniona obręczą z PVC ułatwiającą skręcanie. W zestawie 2 płetwy, wygodny plecak na kółkach, zestaw naprawczy oraz pompka. Pojemność: 275 l, długość: 280 cm, szerokość: 86 cm Zalecana waga użytkownika: do 110 kg.

Koszt: 72210 rubli.

Pompowana Deska SUP i Windsurfingowa Unifiber Experience Iwindsurf 280

Zalety:

 • zrównoważony rozwój;
 • bezpieczeństwo;
 • ścisłość;
 • niewielka waga;
 • wygodna mata Diamond Groove.

Niedogodności:

 • czas spędzony na inflacji;
 • Nie kładź ciężkich przedmiotów na zwijanej desce ze względu na ryzyko uszkodzenia.

Sztywny SUP SIC Tao Surf X 31,5 St Art

Model styropianowy, oparty na tradycyjnym longboardzie, zapewnia wysoką wydajność na falach i doskonałe prowadzenie na spokojnych wodach. Jest idealny do nauczania szkół surfingu, rodzin i wypożyczalni. Konstrukcja wyposażona jest w hipoteki do zabezpieczenia linki zabezpieczającej i pakietu hydraulicznego oraz trzy płetwy. Mata EVA ma przyjemną teksturę i zapobiega ślizganiu. Zewnętrzna powłoka polimerowa ASA zapewnia trwałość sprzętu. Pojemność: 145 litrów, długość: 279 cm, szerokość: 80 cm, waga: 10,9 kg.

Koszt: 85080 rubli

Sztywny SUP SIC Tao Surf X 31,5 St Art

Zalety:

 • duża objętość;
 • sztywność;
 • doskonała przyczepność;
 • wygodny uchwyt Ergo-Grip;
 • odporność na uderzenia.

Niedogodności:

 • problematyczny transport i przechowywanie ze względu na duże rozmiary;
 • większe ryzyko obrażeń w porównaniu z nadmuchiwanymi deskami surfingowymi.

Dmuchana deska SUP dla grupy osób Aqua Marina Mega

Jest to doskonała opcja dla dużej grupy osób, może utrzymać do 650 kg i jednocześnie pomieścić do 7 osób. Model został przetestowany i przetestowany w najtrudniejszych warunkach. Można go używać zarówno przy spokojnej pogodzie, jak i przy niskich falach. Zawiera pięć odczepianych płetw, torbę i pompkę ręczną. Pojemność: 1400 l, długość: 550 cm, szerokość: 152 cm, grubość: 20 cm.

Koszt: 94580 rubli.

Dmuchana deska SUP dla grupy osób Aqua Marina Mega

Zalety:

 • przestronność;
 • sztywność;
 • zrównoważony rozwój;
 • dobra manewrowość;
 • możliwość przypięcia bagażu;
 • Wygoda przechowywania i przenoszenia (13 uchwytów).

Niedogodności:

 • nie nadaje się do ekstremalnej rekreacji i zawodów;
 • wymaga czasu na przygotowanie przed użyciem.

Modele premium

Slingshot Converter Universal Hydrofoil Board

Model może działać jako wodolot, a także jako klasyczna deska surfingowa. Sprzęt na każdą okazję, łatwy w transporcie i przechowywaniu. Zaprojektowany dla zaawansowanych użytkowników i profesjonalistów. Pojemność: 26 l, długość: 164 cm, szerokość: 46 cm, grubość: 5,5 cm.

Koszt: 100700 rubli.

Slingshot Converter Universal Hydrofoil Board

Zalety:

 • wielofunkcyjna konstrukcja „dwa w jednym”;
 • możliwość mocowania masztu w różnych miejscach dzięki prowadnicom szynowym;
 • szybko odpinane płetwy;
 • wygodna opcja podróżowania;
 • ekskluzywny design.

Niedogodności:

 • nie nadaje się dla początkujących;
 • wysoka cena.

Sztywna deska SUP i windsurfing JP Foil Slate 8,2 X 30 Ipr Ws

Ten sprzęt nadaje się do surfowania i foliowania. Specjalny kształt dna zapewnia łatwe rzeźbienie i mierzone podnoszenie. Krawędź pokryta jest specjalnym włóknem polipropylenowym Innegra, co nadaje konstrukcji sztywność i wytrzymałość. Powłoka zewnętrzna jest pigmentowana, a nie barwiona, więc wykluczona jest możliwość odpryskiwania lakieru. Za wszechstronność i możliwość zastosowania w różnych obszarach sportowych model otrzymał nagrodę „Produkt roku 2020 w sportach wiosłowych: Stand Up Paddling”. Pojemność: 128 l, długość 248 cm, szerokość: 76 cm, grubość: 11,3 cm.

Koszt: 118690 rubli.

Sztywna deska SUP i windsurfing JP Foil Slate 8,2 X 30 Ipr Ws

Zalety:

 • stabilność;
 • prędkość strumienia;
 • odporność na uderzenia
 • wszechstronność;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • kompleksowe przechowywanie i transport.

Sztywna deska SUP JP Race Flatwater Carbon 14'0

Zaprojektowany specjalnie do profesjonalnych sportów i wyścigów po płaskiej wodzie w wietrzny dzień. W jego rozwoju brali udział znani sportowcy. Pocisk jest w stanie wytrzymać duży ciężar - do 105 kg. Pojemność: 277 litrów, długość: 426 cm, szerokość: 63,5 cm, grubość: 21 cm.

Koszt: 180000 rubli.

Sztywna deska SUP JP Race Flatwater Carbon 14'0

Zalety:

 • doskonałe przesuwanie;
 • stabilny ruch i rewersy;
 • wysoka stabilność;
 • duża objętość;
 • dobre usprawnienie;
 • świetny projekt.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • duże wymiary;
 • nie nadaje się dla początkujących.

Sztywna deska SUP JP Flatwater Race 14'0 "X 21,5" Pro

Model do treningu zawodowego i zawodów. Jego główną cechą jest niskie położenie strefy, w której znajduje się sportowiec, oraz obszerne boki. Zapewnia to maksymalną stabilność strukturalną i dobrą równowagę nawet przy silnym wietrze. Pojemność: 243 l, długość: 426 cm, szerokość: 54,9 cm, grubość: 26,8 cm.

Koszt: 221610 rubli.

Sztywna deska SUP JP Flatwater Race 14'0 "X 21,5" Pro

Zalety:

 • zrównoważony rozwój;
 • ochrona przed wnikaniem wody;
 • wygodny ruch na desce surfingowej;
 • maksymalna siła;
 • niewielka waga.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • duże wymiary.

Zakup sprzętu surfingowego należy traktować poważnie, ponieważ nawet budżetowe pozycje kosztują dużo pieniędzy. Początkujący surfer może mieć pytanie, gdzie kupić próbki omówione w recenzji. Problem jest rozwiązany w prosty sposób: każdą deskę surfingową można zamówić online w sklepie internetowym bez żadnych problemów, bez wychodzenia z domu. Jeśli masz doświadczenie z prezentowanymi w recenzji produktami lub innymi ciekawymi modelami, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *