Najlepsze panele prysznicowe na 2020 rok

0

Obecnie w sprzedaży są setki odmian paneli prysznicowych. Jedne dają użytkownikowi lekki masaż ciała, inne utrzymują optymalną temperaturę dzięki termostatowi. Oczywiście za takie udogodnienia trzeba zapłacić, ale najczęściej uzasadniają one swój koszt. Istnieją również budżetowe projekty, które wpasują się w nowoczesne wnętrze i dadzą dużo przyjemności z użytkowania. Najważniejsze jest, aby kierować się wyborem, aby nie kupować złego modelu. Aby lepiej poznać wszystkie niuanse i możliwości, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych paneli prysznicowych na rok 2020.

Co to jest i główna różnica w stosunku do wersji standardowych

Panel prysznicowy jest często wykonany z metalu nieżelaznego lub tworzywa sztucznego. Ta ostatnia opcja jest najkorzystniejsza dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze na zakupie. Produkt jest całkowicie kompaktowy i swobodnie mieści się w łazience o powierzchni 3 metrów kwadratowych. Jednocześnie wygląd każdego projektu składa się z 5 punktów i przypomina futurystyczne urządzenie.

Mała łazienka zostanie przekształcona w wszechstronną i wielofunkcyjną przestrzeń wyposażoną w najnowszą technologię. Nie ma znaczenia, jaki będzie koszt urządzenia, ponieważ praktyczne właściwości są takie same dla każdego. Jeśli użytkownik chce się jakoś wyróżnić, kupuje urządzenie z podświetleniem LED. Takie rozwiązanie ozdobi pomieszczenie i zapewni gościom niezapomniane wrażenia.

Każdy panel wykonany jest z praktycznie jednego szablonu. Główną różnicą jest konstrukcja i dostępność dodatkowych funkcji. Konstrukcja zawiera wszystkie niezbędne elementy:

 • Dysze do hydromasażu;
 • Konewka ręczna, mocowana z boku;
 • Głowica prysznicowa;
 • Przycisk lub dźwignia do regulacji temperatury;
 • Urządzenie do kontroli ciśnienia;
 • Panel sterowania;
 • Półki i lustro, jeśli przewidziano w projekcie;
 • Dodatkowe funkcje.

Główna część panelu wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, często używa się materiałów akrylowych. Zaletą tego rozwiązania jest odporność na nagłe zmiany temperatury. Istnieją również modele wykonane z aluminium lub specjalnego szkła. Te ostatnie są rzadko używane, ponieważ ich siła jest niska. Jedyną zaletą jest jej atrakcyjny wygląd.

Instalacja panelu nie zajmuje dużo czasu. Jest po prostu przymocowany do ściany i podłączony do sieci wodociągowej za pomocą specjalnych rur. Aby zrozumieć, dlaczego takie urządzenie zaczyna być poszukiwane, konieczne jest zdemontowanie każdego elementu.

Hydromasaż

Funkcja jest nie tylko wygodna, ale także użyteczna. W zależności od modelu może być od dwóch do ośmiu wbudowanych dysz. Przybliżona średnica tego elementu to 85 mm. Produkty są dostosowane do specyficznych potrzeb użytkownika i mogą masować zarówno górną część ciała, jak i plecy czy okolice lędźwiowe.

Elementy są rozmieszczone w taki sposób, aby człowiek mógł je łatwo dopasować i zajmować więcej miejsca wokół ciała. Często są ułożone w dwóch symetrycznych rzędach, aby nie zajmowały dużo miejsca. Dodatkowo to rozwiązanie jest również praktyczne, gdyż dysze służą do masażu w miejscu, w którym umiejscowione są mięśnie kręgosłupa. To uwalnia napięcie i pozwala się zrelaksować.

Dodatkowe funkcje hydromasażu

Oprócz głównych dysz istnieją również dysze pomocnicze, nie są obecne we wszystkich modelach. Ich głównym zadaniem jest stworzenie przyjemnych warunków dla użytkownika. Oto jak napotkano następujące opcje:

 • Sauna turecka. Woda automatycznie dostosowuje się do temperatury do 60 stopni, co tworzy parę, a wilgotność wzrasta do 100%. Jednocześnie, aby powietrze nie gromadziło się tylko w górnej części, uruchamiany jest specjalny wentylator, który równomiernie je rozprowadza. Stwarza to przyjemne uczucie, a naczynia krwionośne rozszerzają się.
 • Deszcz. Ta opcja wymaga montażu sufitowego. Rozpyla drobne kropelki i wywołuje uczucie ciepłego letniego deszczu. Prysznice ze strumieniem deszczowym, często wykorzystywane do rozrywki dzieci, mogą również pomóc dorosłym zrelaksować się przed snem.
 • Aromaterapia. Pod wentylatorem zamontowane są pojemniki z balsamem leczniczym. Po uruchomieniu urządzenie zaczyna się obracać, a pomieszczenie wypełnia się przyjemnym i zdrowym zapachem.

Głowica prysznicowa

Nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnego panelu bez tego urządzenia. Głównym celem jest funkcja hydromasażu szyi i głowy. Jest często używany w połączeniu z głównymi dyszami, ale jest również przeznaczony do użytku osobno. Górna część dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Istnieją 4 tryby:

 • Zwykły odrzutowiec;
 • Mgła, która zwiększa poziom wilgotności;
 • Wodospad tworzy silne ciśnienie;
 • Deszcz, krople przypominają zjawisko pogodowe.

Dodatkowa konewka

Większość paneli prysznicowych jest wyposażona w jeden dodatkowy natrysk, ale są też warianty z dwoma elementami. Te ostatnie mają szerokie zastosowanie, gdyż pozwalają na bezproblemowe mycie dolnej części ciała.

Konewka jest zamontowana na uchwycie, który znajduje się obok panelu. Ale zapewniona jest również instalacja na ścianie. To, jak zostanie umieszczony ten sprzęt, nie ma większego znaczenia, praktyczność nie pogorszy się.

Drugi prysznic jest zamontowany w dolnej części panelu. Wąż znajduje się wewnątrz panelu. Podobnie jak jednostka główna, można ją łatwo regulować i zmieniać temperaturę.

Miksery

Cały mechanizm jest schowany za obudową. Dlatego użytkownik ma dostęp tylko do zewnętrznych elementów sterujących. Urządzenie jest przeznaczone do zmiany temperatury i ciśnienia wody. W sprzedaży jest kilka wersji:

 • Jednouchwytowa. Model standardowy z łatwą regulacją. Jeśli dana osoba musi podgrzać wodę, urządzenie obraca się w lewo i odwrotnie. Ciśnienie jest regulowane poprzez podniesienie lub opuszczenie.
 • Podwójne wahacze. Tutaj układ jest inny, więc jeden element odpowiada za temperaturę dostarczanej wody, a drugi tworzy optymalne ciśnienie.

Ponadto niektóre modele obsługują termostat. To sprawia, że ​​branie prysznica jest wygodniejsze i wygodniejsze, ponieważ osoba nie musi stale regulować temperatury, wszystko dzieje się automatycznie.

Drogie modele są wyposażone w ekran dotykowy. Użytkownik może nie tylko ustawić określoną temperaturę, ale także zadbać o to, aby nie spadła ani nie wzrosła. Baterie wykonane są z metalu pokrytego warstwą chromu, aby zapobiec korozji.

Rynna

Wylewka to akcesorium do napełniania wanny lub pojemnika. Jednak nie występuje we wszystkich modelach. Jeśli ta opcja jest ważna dla osoby, należy poszukać odpowiednich opcji. Koszt nie wzrośnie z tego powodu, ale wzrosną praktyczne właściwości.

Podświetlenie

Ten element nie jest tak ważny, ale dla niektórych przyda się.Koloroterapia odpręża oczy, a kolory oddziałują na mózg w sposób, który poprawia nastrój i wydajność. Dlatego funkcja nie jest tak bezużyteczna, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Kontrola

Panel sprzedawany jest z dwoma rodzajami sterowania: ręcznym i elektronicznym. Wersja mechaniczna jest prosta i znana. Ponadto koszt takich urządzeń jest kilkakrotnie niższy. Oczywiście ta opcja ma kilka cech funkcjonalnych, ale nie jest to wymagane. Produkty elektroniczne są bardziej praktyczne i doskonale uzupełniają nowoczesny interfejs, oczywiście ich koszt jest kilkakrotnie wyższy, ale zwiększa się wygoda.

Panele dotykowe pozwalają jednorazowo ustawić tryb pracy i optymalną temperaturę. Po wyłączeniu wszystkie informacje są zapisywane i, w razie potrzeby, wyświetlane. Jeśli chcesz je ponownie zainstalować, wystarczy przejść do menu i wprowadzić ustawienia. Nie ma trudności z zarządzaniem.

Dodatkowe opcje

Wszystkie przydatne funkcje są dostępne nawet w taniej wersji, ale jeśli potrzeba więcej opcji, warto przyjrzeć się drogim modelom, które są wyposażone w:

 • Kontrola głosu;
 • Możliwość rozmowy telefonicznej;
 • Wbudowane głośniki do muzyki;
 • Lustro;
 • Dodatkowe źródło światła;
 • Wygodne miejsce do kąpieli tureckiej.

Cechy konstrukcyjne

Panel natryskowy jest jednym z głównych elementów wyposażenia hydraulicznego, dlatego dużo czasu poświęca się na projekt zewnętrzny. Projekt powinien być w pełnej harmonii z ogólną koncepcją pomieszczenia i nie odstawać od tła. Dlatego zwraca się na to szczególną uwagę.

Jeśli to możliwe, lepiej kupić model z oryginalnym etui, aby nadać produktowi indywidualność. Sprzedawane są różne opcje: zakrzywione, abstrakcyjne, kanciaste, asymetryczne itp.

Wybór koloru nie jest tak trudny, ponieważ panele we wszystkich odcieniach są sprzedawane w sklepach. Oprócz standardowych wzorów istnieją produkty przypominające metale szlachetne czy kamień naturalny. Podkreśla również oryginalność produktu.

Ocena modeli budżetowych

GFMARK 5510

Ładna opcja ze stali nierdzewnej, wykonana w klasycznym stylu. Jest 5 dysz do hydromasażu i funkcja tropikalnego deszczu. Pomimo niskiego kosztu konstrukcja nie rozpada się i nie rdzewieje. Wszystkie niezbędne elementy są zawarte w zestawie, w tym mikser. Długość panelu - 140 cm.

Sprzedawane za cenę 6800 rubli.

GFMARK 5510

Zalety:

 • Wygląd;
 • Kilka trybów pracy;
 • Prosta instalacja;
 • Dożywotni;
 • Siła;
 • Nie rdzewieje.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Rzeka 01

Doskonały model dla tych, którzy nie potrzebują dodatkowych opcji, a co najważniejsze jedynie praktycznego zastosowania. Bateria działa na zasadzie jednej dźwigni, co ułatwia obsługę i regulację prysznica. W dwóch pionowych rzędach znajdują się 4 dysze do masażu pleców i lędźwi. Konewka jest przełączana za pomocą obrotowej dźwigni. Panel prysznicowy wykonany jest z tworzywa akrylowego, dzięki czemu jest trwały i odporny na różne wpływy.

Średni koszt to 7300 rubli.

Rzeka 01

Zalety:

 • Przyjemny masaż;
 • Trwałość;
 • Solidna konstrukcja;
 • Wydajność;
 • Praktyczność;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ziemniak P3545

Urządzenie o nowoczesnym designie, które pasuje do każdego wnętrza. Istnieją ważne funkcje zapewniające wygodę użytkowania. Zewnętrzna część pokryta jest warstwą chromu, co gwarantuje dodatkową ochronę przed różnymi wpływami. Mikser jest zawarty w zestawie, zasada działania jest jednouchwytowa.

Sprzedawane po cenie 8900 rubli.

Ziemniak P3545

Zalety:

 • Wydajność;
 • Prosty w użyciu;
 • Trwałość;
 • Dobra trwałość;
 • Kontrola;
 • Stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych modeli z wylewką

RGW SP-05

Piękny design pasujący do każdej przestrzeni. Dla większej praktyczności producent wyposażył produkt w wylewkę, która umożliwia bezproblemowe napełnianie łazienki czy zbiornika. Liczba dysz do hydromasażu to tylko trzy, ale ma to minimalny wpływ na właściwości praktyczne.Produkt wykonany z wytrzymałego materiału o niskim koszcie i dobrej trwałości. Głowica prysznicowa może pracować tylko w jednym trybie.

Średni koszt to 18 000 rubli.

RGW SP-05

Zalety:

 • Praktyczność;
 • Wysokiej jakości materiał;
 • Wygoda;
 • Wygląd;
 • Ładna wylewka.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Nagroda za godziny zespołu

Modele z przełączaniem trybu przyciskiem i sterowaniem jedną dźwignią. Produkt przeznaczony do montażu w przestronnych pomieszczeniach o nietypowym designie. Panel wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która szybko się nagrzewa. Dla większej wygody dostępna jest opcja „tropikalnego deszczu”. Liczba dysz wynosi 6.

Średnia cena to 28650 rubli.

Nagroda za godziny zespołu

Zalety:

 • Siła;
 • Kilka trybów pracy;
 • Wygoda;
 • Wysokiej jakości wylewka;
 • Trwałość;
 • Wykonanie zewnętrzne.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Doskonała Actima Więcej ARAC.ML9304E

Dobry panel prysznicowy, który odpręży użytkownika po ciężkim dniu lub wręcz przeciwnie - ożywi wczesnym rankiem. Liczba dysz do hydromasażu wynosi 3. Głowica prysznicowa jest montowana na ścianie. Korpus wykonany jest z wytrzymałej stali nierdzewnej. Głowica prysznicowa ma prostokątny kształt, co znacznie ułatwia obsługę.

Średni koszt to 44000 rubli.

Doskonała Actima Więcej ARAC.ML9304E

Zalety:

 • Wysoka jakość;
 • Dodatkowe opcje;
 • Ładny kolor;
 • Ergonomia;
 • Kontrola.

Niedogodności:

 • Cena £.

Ocena paneli prysznicowych z dobrym hydromasażem

AM.PM Joy W85P-2-136AW

Stylowe urządzenie o europejskim designie, które jest sprzedawane w średnim segmencie cenowym. Posiada szereg opcji pomocniczych, które czynią produkt bardziej praktycznym. Produkt nadaje się do montażu w łazience lub w specjalnej obudowie. Każda dysza jest regulowana, aby zapewnić jak najprzyjemniejsze wrażenia. Część zewnętrzna wykonana jest z aluminium i pokryta specjalną warstwą ochronną.

Sprzedawane po cenie 18000 rubli.

AM.PM Joy W85P-2-136AW

Zalety:

 • Przyjemny masaż;
 • Dożywotni;
 • Prosta regulacja;
 • Cena £;
 • Wykonanie zewnętrzne.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

GANZER GZ4102

Niezwykły model o nowoczesnym designie, który ozdobi pomieszczenie. Pomimo niewielkiej liczby dysz wodnych jest ich wystarczająco dużo, aby zapewnić przyjemny i relaksujący masaż. Wszystkie elementy pokryte są chromowaną warstwą ochronną, co znacznie zwiększa trwałość.

Średni koszt to 12500 rubli.

GANZER GZ4102

Zalety:

 • Niska cena;
 • Masaż relaksacyjny;
 • Wygodna regulacja;
 • Wydajność;
 • Dożywotni.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Rzeka 10

Prosta wersja w klasycznym stylu. Głowica prysznicowa ma okrągły kształt. Dostępnych jest 6 dysz do hydromasażu. Powłoka zewnętrzna to matowy chrom. Prysznic ręczny jest regulowany specjalną dźwignią. Istnieją 3 tryby. Panel prysznicowy wykonany jest z akrylu.

Średni koszt to 8200 rubli.

Rzeka 10

Zalety:

 • Produkt budżetowy;
 • Wygląd;
 • Prosty w użyciu;
 • 3 tryby regulacji;
 • Wydajność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Modele TOP-3 z termostatem

RAVAK Totem Jet Pure X01501

Produkt przeznaczony do całkowitego relaksu. Dzięki termostatowi użytkownikowi łatwiej jest regulować urządzenie. Minimalne ciśnienie wody to 2 bary, co tworzy przyjemny efekt deszczu. Głowica prysznicowa umieszczona jest na specjalnym drążku.

Średnia cena to 46000 rubli.

RAVAK Totem Jet Pure X01501

Zalety:

 • Wykonane z aluminium;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Żywotność - 5 lat;
 • Gwarancja - 60 miesięcy;
 • Optymalne wymiary;
 • Nadaje się do wanien i kabin.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

GPD DSP07

Konstrukcja z wysokiej jakości termostatem, który pozwoli na wielokrotnie szybszą konfigurację, a ustawione parametry zostaną zapisane w pamięci. Dla większej wyjątkowości producent dodał oświetlenie wodne. Takie rozwiązanie pozwoli na koloroterapię, aw połączeniu z hydromasażem jest to doskonałe rozwiązanie. Wykonane ze specjalnego hartowanego szkła, które może wytrzymać duże obciążenia.

Średni koszt to 33000 rubli.

GPD DSP07

Zalety:

 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Optymalna cena;
 • Podświetlenie;
 • Dziesiątki dodatkowych opcji;
 • Wygoda.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

hansgrohe Select

Panel prysznicowy z termostatem wykonany z wysokiej jakości materiałów. Liczba dysz masujących to 4 sztuki, jest to odpowiednie rozwiązanie do rozluźnienia mięśni. Ponadto głowicę prysznicową można łatwo dostosować do potrzeb użytkownika. Cała konstrukcja wyposażona jest w powłokę zapobiegającą osadzaniu się kamienia, co znacznie wydłuża żywotność. Aby przełączyć konewkę, użyj mechanizmu obrotowego.

Średnia cena to 38000 rubli.

hansgrohe Select

Zalety:

 • Funkcje drugorzędne;
 • Wydajność;
 • Prosty w użyciu;
 • Dożywotni;
 • Powłoka zapobiegająca osadzaniu się kamienia;
 • Dostosowanie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Znalezienie pięknego i praktycznego prysznica nie jest takie trudne. Najważniejsze jest poznanie podstawowych kryteriów wyboru i podjęcie decyzji o projekcie pomieszczenia. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *