Najlepsze brodziki na rok 2020

0

Większość współczesnych mieszkańców mieszkań stara się zaoszczędzić użyteczną przestrzeń w łazience i zainstalować prysznic. To rozwiązanie pozwala rano rozweselić, a wieczorem zrelaksować się, nie zaśmiecając terenu. Jednak przed zakupem panelu należy dokładnie przestudiować miejsce, w którym zostanie zainstalowany, a także miejsce, w którym woda spłynie po umyciu. Aby ułatwić podjęcie decyzji, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ocenę jakości brodzików na rok 2020.

Brodziki dla każdego

Dziś duże sklepy budowlane oferują nie kilka znanych marek, ale dziesiątki, a ich liczba z roku na rok rośnie. Duży lub mały, głęboki lub płytki, owalny lub kwadratowy, znalezienie odpowiedniego modelu nie jest tak trudne, jak kiedyś. Nie można jednak zapominać o jakości wykonania. Rzeczywiście, tylko ten parametr decyduje o niezawodności i trwałości produktu. Ale aby to ustalić, powinieneś znać materiał do produkcji.

Modele żeliwne

Główną cechą tego gatunku jest jego popularność. Brodziki żeliwne znane są od czasów radzieckich. Ponadto większość użytkowników próbuje preferować tę konkretną opcję, a jest tego kilka powodów:

 • Wskaźniki wysokiej wytrzymałości. Materiał nie odkształca się nawet przy dużych obciążeniach mechanicznych. Stało się to możliwe dzięki unikalnemu składowi i właściwościom technicznym, które nadają produktowi na etapie produkcji.
 • Długa żywotność. Przy prawidłowej eksploatacji żeliwna paleta może wytrzymać ponad 20 lat. Jednocześnie nie wpłynie na to ani proces korozji, ani częste mycie środkami chemicznymi.
 • Izolacja hałasu. Prawie każdy model wykonany z tego materiału ma grube ścianki, które zmniejszają poziom hałasu emitowanego przez wodę.

Jednak produkty nie są pozbawione negatywnych aspektów, które pod wieloma względami decydują o rozważeniu innych modeli:

 • Średnia waga konstrukcji to 55 kg. Ma to ogromne znaczenie, co spowoduje niedogodności nie tylko podczas transportu, ale także podczas montażu całej konstrukcji. Będzie to szczególnie zauważalne, jeśli dana osoba zdecyduje się samodzielnie zaangażować w operacje ustawiania.
 • Wysoka cena. Pomimo faktu, że większość materiałów jest produkowana wyłącznie przez rosyjskich producentów, koszt takich opcji jest kilkakrotnie wyższy niż w przypadku innych wersji. Wyjątkiem są palety wykonane ze sztucznego kamienia. Ich koszt jest zbyt wysoki.
 • Jednolitość. Z powodu tej wady wielu użytkowników nie lubi konstrukcji żeliwnych. W końcu trudno jest nadać materiałowi nietypowy kształt, dlatego sprzedawany jest w standardowych wzorach geometrycznych - kwadratowych lub prostokątnych, co nie nadaje się do niektórych projektów.
 • Długa rozgrzewka to ostatnia wada tego rozwiązania. Wynika to z grubych ścian, których nagrzewanie zajmuje dużo czasu.Oczywiście osoba może natychmiast rozpocząć mycie, ale niewygodne będzie przebywanie stóp w zimnym miejscu, które rozgrzeje się dopiero pod koniec zabiegów wodnych.

Modele stalowe

Ta wydajność jest pożądana w nowoczesnych domach. Zasadniczo jest kupowany wyłącznie dla obszaru podmiejskiego. Oprócz kosztów budżetowych ta opcja ma szereg zalet, w tym:

 • Lekka waga. Minimalna waga to 10 kg. To rozwiązanie umożliwia samodzielne przeprowadzenie instalacji, podczas gdy instalacja nie zajmuje czasu i wysiłku, najważniejsze jest przestrzeganie instrukcji.
 • Niska cena. Większość produktów jest sprzedawana w przystępnej kategorii cenowej, tylko chińskie produkty plastikowe są tańsze od stalowych palet. Jedyne, co zależy od kosztu, to grubość ścianki i kształt produktu.
 • Siła. Jeśli montaż konstrukcji odbywa się na metalowej ramie, paleta może wytrzymać obciążenie do 150 kg. W pozostałych przypadkach - do 120 kg.

Są też wady, ale nie są one tak kategoryczne:

 • Krucha powłoka emaliowana. Jeśli kupisz tanią wersję o małej grubości ścianki, większość konstrukcji z czasem ulegnie zniszczeniu. Ponieważ pod ciężarem osoby warstwa ochronna stopniowo się odkształca. Wynika to z wyginania się metalu w obszarze, w którym znajduje się użytkownik.
 • Wysoki poziom hałasu. Jeśli nie pokryjesz wnętrza specjalną mieszanką, która zwiększy właściwości dźwiękochłonne, spadające rozpryski będą wywoływać silny ryk, więc osoba nie będzie mogła rano wziąć prysznica bez budzenia wszystkich członków rodziny.
 • Monotonia. Podobnie jak modele żeliwne, konstrukcje metalowe nie są szczególnie piękne, ale jeśli głównym zadaniem użytkownika jest zaoszczędzenie pieniędzy, przedmiot ten można zignorować.

Palety metalowe przeznaczone są do montażu w pomieszczeniu o klasycznym wykończeniu z płytek lub mozaiki. Dzięki takiemu połączeniu produkt będzie wyglądał wielokrotnie ciekawiej i atrakcyjniej.

Produkty ceramiczne

W dawnych czasach takie wykonanie brodzików uważano za niedopuszczalny luksus. Nawet zamożnych ludzi z dużymi majątkami nie było stać na porcelanowe modele. Dziś znalezienie odpowiedniej opcji ceramicznej i jej zakup nie jest trudne. Oczywiście koszt niektórych kolekcji jest wysoki, ale większość sklepów stale oferuje rabaty, obniżając ceny o 15%, aw niektórych przypadkach nawet wyższe.

Zalety modeli ceramicznych to:

 • Duża różnorodność. Przejrzenie wszystkich katalogów producentów i wybranie nietypowej palety zajmie osobie kilka dni. Po wybraniu projektu należy spojrzeć na formę, która może być dowolna, pasująca do wystroju każdego pomieszczenia.
 • Wykonanie zewnętrzne. Większość konstrukcji ceramicznych ma piękny połysk, co czyni go niezwykłym. W niektórych przypadkach to on staje się decydującym czynnikiem prowadzącym do zakupu.
 • Łatwość obsługi. Ta opcja nie wymaga długotrwałych zalotów, ponieważ praktycznie nie ulega zniszczeniu i nie rdzewieje. Wszystko, co użytkownik musi zrobić, to ciągłe czyszczenie, aby plamy nie zepsuły wyglądu.

Są wady, ale są tylko dwie:

 • Kruchość. Dotyczy to nie tylko tac ceramicznych, ale ogólnie tego materiału. Uwielbia tylko ostrożność, jeśli spadnie na niego ciężki przedmiot, nie można uniknąć żetonów.
 • Instalacja palety na metalowej ramie nie zadziała. Jedyną poprawną metodą montażu jest utworzenie płaskiej powierzchni i umieszczenie jej na podłodze.

Konstrukcja ceramiczna przeznaczona jest do montażu tylko w odpowiednio zaprojektowanych pomieszczeniach. Na przykład produkty świetnie prezentują się w pomieszczeniu z mozaikami lub płytkami ściennymi.

Fałszywy diament

Podobne projekty są często wykonane z marmuru lub granitu. Biorąc pod uwagę, że koszt takich materiałów jest wysoki, wynik końcowy jest w segmencie premium, a nie w średniej kategorii cenowej. Ze względu na tę cenę takie materiały rzadko są poszukiwane.Jeśli jednak ktoś ma środki i chce kupić paletę ze sztucznego kamienia, większość firm może zaoferować zarówno gotowe opcje, jak i zaprojektować indywidualną.

Produkty wykonane z tego materiału są różne:

 • Niezwykła faktura powierzchni. Dzięki profesjonalnej obróbce kamień wygląda pięknie i wydajnie. Nawet najdroższego projektu ceramicznego nie da się porównać z wzorami, które uzyskuje się podczas produkcji.
 • Długa żywotność. Średnia żywotność wynosi 25 lat, co pozostawia nawet żeliwne palety.
 • Wysoka izolacja akustyczna. Rozpryski lub spływająca woda nie będą już powodować dyskomfortu, ponieważ nikt ich nie usłyszy. To jedna z głównych zalet takiego projektu.

Ale takie rozwiązanie ma wadę:

 • Wysoka waga. Jeśli średnia waga żeliwa wynosi 60 kg, to tutaj wartość może wzrosnąć do 100 kg. Osoba nie będzie w stanie samodzielnie zainstalować. Dlatego będziesz musiał wezwać zespół pracowników, co również pociągnie za sobą dodatkowe koszty. Dodatkowo instalacja wymaga zastosowania konstrukcji ze wzmocnioną podstawą. Inne opcje mogą nie działać.
 • Wysoka cena. Często za cenę jednej palety ze sztucznego kamienia można kupić kilka konstrukcji stalowych o dobrej grubości ścian. Jednocześnie nadal pozostaną pieniądze na zakup wysokiej jakości panelu prysznicowego.
 • Słaba przewodność cieplna. Podobnie jak w przypadku żeliwa, kamień ma słabą przewodność cieplną, co może powodować dyskomfort podczas użytkowania. Jest to szczególnie odczuwalne podczas instalowania konstrukcji na betonowej podstawie, wtedy nawet pod wysokim ciśnieniem ciepłej wody szybkość ogrzewania pozostanie na niskim poziomie.

Produkt akrylowy

Pod względem właściwości technicznych ta opcja nie jest gorsza niż konstrukcje stalowe, a koszt na paletę akrylową jest niewielki. Dlatego każdy jest w stanie kupić taką wydajność. Ponadto taki projekt idealnie wpasuje się nie tylko w mieszkanie, ale także nadaje się do letniego domku, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni model.

Ale takie rozwiązanie ma poważną wadę - kruchość. Z tego powodu w przypadku nieprawidłowego użytkowania wystąpią pęknięcia i podobne uszkodzenia. Nic nie można zrobić, aby je zamknąć. Jeśli naruszysz zalecaną wagę, która wynosi do 130 kg, produkt natychmiast stanie się bezużyteczny. W przypadku upuszczenia ciężkich przedmiotów na palecie pozostaną wgniecenia. Drobne rysy są dobrze usuwane za pomocą zestawu naprawczego, a dla dużych lepiej wymienić model na bardziej odpowiedni.

Ocena najlepszych modeli w segmencie cen budżetowych

XINDA 80x80x15cm bez nóg

Model stalowy odpowiedni do montażu w domku letniskowym. Konstrukcja waży tylko 7,9 kg przy grubości ścianek 1,2 mm. Maksymalna głębokość to 15 cm Po zamontowaniu nie zaleca się spłukiwania produktu środkami ściernymi lub alkalicznymi, przez co zewnętrzna warstwa może ulec odkształceniu, co spowoduje dodatkowe niedogodności.

Sprzedawane po cenie: od 1600 rubli.

XINDA 80x80x15cm bez nóg

Zalety:

 • Niska cena;
 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Nadaje się do instalacji w mieszkaniu lub na wsi;
 • Roczna gwarancja;
 • Prosta instalacja;
 • Optymalna głębokość.

Niedogodności:

 • Wysoki poziom hałasu;
 • Niska wytrzymałość.

Stal BLB (CF80) 80x80

Konstrukcja stalowa o bardziej atrakcyjnym wyglądzie i grubości ścianki 2 mm. Instalacja nie zajmie dużo czasu i prawie każdy może to zrobić. Głębokość wynosi 80 mm, co na pierwszy rzut oka może wydawać się niewystarczające, ale w rzeczywistości jest to wartość średnia, która zapewni komfortowe uzdatnianie wody.

Średnia cena to 2130 rubli.

Stal BLB (CF80) 80x80

Zalety:

 • Dobra trwałość;
 • Trwałość;
 • Prosta instalacja;
 • Łatwość użycia;
 • Optymalna cena.

Niedogodności:

 • Hałas jest nadal obecny.

Rzeka 90x90x16 cm

Ładny projekt, który pomoże uzupełnić Twoją kabinę prysznicową.Produkt można stosować zarówno w domu, jak iw miejscach publicznych np. Łaźnie. Technologia produkcji - tłoczenie blach. Pod koniec tego procesu następuje emaliowanie, które poprawia właściwości wytrzymałościowe. Kształt - kwadrat, klosz - biały.

Średnia cena to 2300 rubli.

Paleta rzeczna 90x90x16 cm

Zalety:

 • Niezawodna ochrona;
 • Odporność na korozję;
 • Wytrzymuje obciążenia do 120 kg;
 • Łatwa instalacja;
 • Nadaje się do miejsc publicznych i do domu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych przedstawicieli średniego segmentu cenowego

Stan Grossmana ST-100Q

Akrylowa paleta wyprodukowana w Niemczech, która pasuje do każdego pomieszczenia. Głębokość 3,5 cm Oprócz samej konstrukcji w zestawie znajduje się specjalna ramka, która pomoże szybciej i lepiej przeprowadzić montaż. Dostarczany jest również syfon, co pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy. Element odpływowy jest dobrej jakości, co jest dużym plusem. Model posiada powłokę antypoślizgową.

Sprzedawane po cenie 8000 rubli.

] Stan Grossmana ST-100Q

Zalety:

 • Wydajność;
 • Trwałość;
 • Ekwipunek;
 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

WELTWASSER TRS

Niska paleta o wysokości bez nóg tylko 35 mm. Model wykonany z regenerowanego marmuru, nadaje się do montażu w łazienkach o nietypowym designie. Instalacja zajmie minimum czasu, ale będzie wymagać pomocy znajomego. Jeśli wszystkie operacje wykonasz samodzielnie, montaż może zająć cały dzień. W zestawie znajduje się również syfon dobrej jakości.

Sprzedawane po cenie: od 8900 rubli.

WELTWASSER TRS

Zalety:

 • Antypoślizgowe;
 • Prosta instalacja;
 • Minimalny poziom hałasu;
 • Szybko się nagrzewa;
 • Nie powstają żadne rysy.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

RAVAK Aneta PU

Wysokiej jakości wersja akrylu, która charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem i przystępną ceną. Maksymalna wysokość nóg to 185 mm. Głębokość wynosi 6 cm, co zapewnia wygodne korzystanie z prysznica. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy do szybkiego i bezpiecznego montażu.

Średni koszt to 13800 rubli.

RAVAK Aneta PU

Zalety:

 • Wysoka jakość wykonania;
 • Trwałość;
 • Siła;
 • Nie tworzy zadrapań;
 • Nie ugina się pod ciężarem użytkownika;
 • Głębokość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena jakości modeli premium

Radaway Patmos A

Nowość, która pojawiła się na rynku kilka miesięcy temu. Sprzedawany jest w wygodnej formie - ćwierć koła. Warstwa zewnętrzna ma dobrą ochronę przed uszkodzeniami, a także powłokę antypoślizgową, co pozwala na bezpieczniejsze wykonywanie zabiegów wodnych. Standardowa średnica odpływu wynosi 90 mm. Konstrukcja wykonana jest z akrylu. Poziom hałasu jest minimalny.

Średni koszt to 21000 rubli.

Radaway Patmos A

Zalety:

 • Charakterystyka wytrzymałościowa;
 • Długa żywotność;
 • Formularz;
 • Powłoka antypoślizgowa.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

RAVAK Elipso Pro

Ładna niska podstawa, która pomoże stworzyć piękny zestaw prysznicowy. Kształt jest taki sam jak w poprzedniej wersji. Wykonany z wysokiej jakości sztucznego marmuru z powłoką antypoślizgową. Głębokość wynosi 1,5 cm, co nie jest tak duże, dlatego nie nadaje się do każdego pomieszczenia.

Średnia cena: od 20000 rubli.

RAVAK Elipso Pro

Zalety:

 • Siła;
 • Niski poziom hałasu;
 • Szybko się nagrzewa;
 • Odporność na odkształcenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Riho Kolping 90 × 120

Drogi model wykonany w całości ze sztucznego kamienia i posiadający wysokiej jakości powłokę chroniącą przed odkształceniami i zwiększającą odporność na różne zjawiska. Opcja ma dobry pakiet, który zawiera wszystkie niezbędne materiały do ​​szybkiego montażu.

Średnia cena to 32000 rubli.

Riho Kolping 90 × 120

Zalety:

 • Dobre właściwości techniczne;
 • Minimalny poziom hałasu;
 • Niezawodność;
 • Długa żywotność;
 • Gwarancja 2 lata.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Wreszcie

Możesz odebrać piękną i atrakcyjną paletę w każdym sklepie, ale projekt zewnętrzny nie będzie ważny, jeśli projekt ma słabe parametry techniczne. Dlatego ważne jest, aby najpierw zwrócić uwagę na to drugie.Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub bardziej interesujących przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *