Najlepsze kamery akcji Xiaomi na rok 2020

0

Każdy chce uchwycić niezapomniane chwile swojego życia i podzielić się nimi z przyjaciółmi. W dobie szybkiego Internetu i wszechobecnej penetracji sieci społecznościowych stało się to integralną częścią komunikacji społecznej, od której nie można uciec. Możesz strzelać aparatem lub telefonem. Są jednak sytuacje, w których ich funkcjonalność jest niewystarczająca. Ekstremalne warunki pogodowe, duże prędkości czy trzęsienie się, zanurzenie pod wodą nie pozwalają nawet wodoodpornym urządzeniom i gadżetom ze stabilizacją obrazu na zapewnienie wysokiej jakości obrazu. Do tego uprawiając sporty ekstremalne potrzebne są wolne ręce, więc po prostu nie ma sposobu, aby trzymać selfie stick czy telefon, a podczas takiego fotografowania obraz zawsze będzie się trząsł i rozmywał.

To właśnie do uzyskiwania obrazów w takich warunkach wymyślono osobny typ kamer.

Sama nazwa kamery sportowej sugeruje, że jest ona używana do wszelkiego rodzaju aktywnej rozrywki.

Urządzenie to miniaturowa kamera z szerokokątnym obiektywem i optycznym systemem stabilizacji, który eliminuje drgania podczas filmowania, dzięki czemu obraz pozostaje wyraźny i łatwo rozróżnialny nawet przy znacznych wibracjach.

Charakterystyczną cechą każdego urządzenia tej klasy jest jego kompaktowy rozmiar i niewielka waga (średnio około 100 gramów, z wyłączeniem uchwytów, pudełek i innego wyposażenia).

Ze względu na warunki pracy producenci starają się, aby obudowa była jak najmocniejsza i chroniona przed agresywnymi wpływami podczas pracy. Zwykle kamery akcji mają klasę ochrony co najmniej IP 67, czyli pozwalają na nagrywanie filmów i robienie zdjęć w warunkach zapylonego, ulewnego deszczu lub przy dużej wilgotności. Znajdujące się w nich przyciski są ukryte pod gumowaną obudową i uniemożliwiają przedostawanie się wilgoci do styków po naciśnięciu, a złącza do podłączenia do telewizora i ładowania są często zakryte gumowymi podkładkami.

Obiektywy cyfrowych kamer sportowych są szerokokątne i ultraszerokokątne, dając duże pokrycie obrazu podczas fotografowania, ale lekko zniekształcają perspektywę, szczególnie podczas fotografowania obiektów w oddali.

Ostrość jest ustalona. Odmowa stosowania mechanizmów zmiany ogniskowej jest podyktowana chęcią maksymalnego uproszczenia i rozjaśnienia konstrukcji, ponadto brak ruchomych części zwiększa niezawodność i żywotność aparatu. Aby zrekompensować brak zmiennej ostrości, soczewki są wykonane z dużą głębią ostrości.

Duża głębia ostrości w praktyce oznacza, że ​​obraz uzyskany z takiego obiektywu będzie ostry zarówno podczas fotografowania bliskich obiektów, jak i podczas fotografowania obiektów znajdujących się w oddali. Obraz okazuje się nieco płaski, bez rozmycia, znany miłośnikom fotografii artystycznej, ale specyfika dyktuje własne warunki.

Na pierwszym miejscu jest maksymalna prostota i niezawodność - nie trzeba ustawiać ostrości i bać się pomyłki, włączyć aparat - od razu zaczyna nagrywanie, a wszystkie obiekty w kadrze będą fotografowane z tą samą ostrością.

Jak wybrać kamerę akcji?

Przy każdym zakupie powinieneś nakreślić sobie obszar, w którym będziesz korzystać z gadżetu, oraz odpowiedzieć na pytania, co dokładnie kupujesz gadżet. Jeśli używasz aparatu do fotografowania z dużą prędkością, na przykład podczas jazdy na rowerze lub motocyklu, zwróć uwagę na jakość optycznego stabilizatora i liczbę klatek na sekundę.

Jeśli sprzęt jest planowany do robienia raportów, gdy obiektyw jest od czasu do czasu skierowany na operatora, modele z dwoma wyświetlaczami są idealne, z których jeden znajduje się z przodu urządzenia.

Pod względem ceny aktywne kamery różnią się dość znacząco. W zależności od rozdzielczości i cech cena może zaczynać się od 1500 rubli. za model budżetowy i osiągnąć 15000-16000 rubli za najwyższej klasy urządzenia znanych marek.

Jakich dodatkowych akcesoriów potrzebujesz?

Kamery akcji są dobre, ponieważ mają prawie nieograniczony zakres. Producenci produkują dla nich dziesiątki i setki urządzeń, które mają ułatwić życie użytkownikom.

Uchwyty i mocowania

Przeznaczony do mocowania kamery wideo na różnych powierzchniach: przednia szyba samochodu, kask motocyklowy lub spadochroniarz, kierownica rowerowa, plecak, maska ​​do nurkowania. Uwolnij ręce podczas strzelania. Obejmuje to również pływaki, uchwyty, kije do selfie lub statywy.

Pudełka i pokrowce

Zaprojektowany, aby chronić etui przed zadrapaniami lub kurzem. Istnieją specjalne zamknięte pudełka przeznaczone do fotografii podwodnej.

Ładowarki i dodatkowe akumulatory

Baterie nigdy nie będą zbędne, jeśli będziesz strzelać z dala od cywilizacji. Brakuje dobrych strzałów z powodu wyczerpania baterii - co może być bardziej ofensywne? Do kamer często dołączana jest dodatkowa bateria, sprawdź to przy zakupie. Jednak nadal zaleca się posiadanie więcej niż jednej zapasowej baterii, zwłaszcza jeśli filmujesz w zimnych porach roku, kiedy pojemność jest ograniczona z powodu niskich temperatur.

Standardowe ładowarki nie mocują akumulatorów zbyt bezpiecznie. Jeśli ładowarka jest nieruchoma na stole, problemy zwykle nie pojawiają się. Ale jeśli ładujesz akumulatory z power banku w ruchu, mogą one łatwo wypaść z gniazd. Aby temu zapobiec, ładowarki są dostępne z zatrzaskowymi osłonami, które bezpiecznie mocują akumulatory i zapobiegają ich wypadnięciu.

Filtry do soczewek i okulary ochronne

Chroń szkło obiektywu przed rozpryskami i zadrapaniami. Istnieją specjalne filtry i okulary z filtrem UV, a także filtry z polaryzacją. Stosowanie takich filtrów jest odpowiednie podczas fotografowania w jasnym świetle słonecznym lub w pobliżu wody z silnym odblaskiem.

Przed zakupem prosimy o sprawdzenie średnicy obiektywu, może się ona różnić w zależności od modelu.

Zdalne sterowanie

Umożliwia rozpoczęcie lub zakończenie fotografowania z dużej odległości od aparatu.

Mikrofony

Kamery akcji mają wbudowane urządzenia do nagrywania dźwięku, ale czasami, na przykład podczas nagrywania raportów, ich możliwości nie wystarczają, aby uzyskać dźwięk wysokiej jakości. Podłączenie zewnętrznego mikrofonu pozwoli na wyraźne i czytelne nagranie mowy lub dźwięków.

Karty pamięci

Oczywiście do pracy potrzebujesz miejsca, w którym będziesz zapisywać przechwycone klatki. Najpopularniejszym obecnie formatem kart jest microSD. Rozmiar mapy zależy od Twoich potrzeb i tempa strzelania. Ponownie, zaleca się mieć nie jedną, ale co najmniej kilka kart, aby nie spotkać się z brakiem wolnego miejsca w odpowiednim momencie. Możesz oczywiście posortować materiał i usunąć niepotrzebne, ale musisz przyznać, że oglądanie na małym standardowym ekranie nie jest zbyt wygodne, a co jeśli wszystkie ramki wydają Ci się wartościowe? Znacznie łatwiej jest zmienić kartę na nową i kontynuować pracę.

Steadicam

System stabilizacji podczas fotografowania w ruchu. Kompensuje drgania magnetowidu, gdy jest przenoszony.

Reflektory i lampy

W standardowych skrzynkach dostarczane są mocowania do urządzeń zewnętrznych. Reflektor jest zamontowany na górze i pozwala poprawić jakość obrazu podczas fotografowania w warunkach słabego oświetlenia.

Dostępne są również wodoodporne reflektory podwodne.

Szafy i pokrowce na ubrania

Jest zawarty w podstawowej konfiguracji większości modeli, ale wraz ze wzrostem liczby akcesoriów jego objętość może nie wystarczyć. Ponadto standardowe obudowy nie mogą pochwalić się szczelnością ani odpornością na wstrząsy. Jeśli potrzebujesz zwiększonej ochrony i szczelności, na przykład podczas spływu po rzece, czy podróży wodnych, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup takiego etui.

Producenci kamer sportowych

Pionierem w branży była firma GoPro, która jako pierwsza wprowadziła na rynek urządzenie o takiej funkcjonalności. Pierwsze modele zrobiły prawdziwą sensację. Pozostali producenci, widząc tak szalony sukces komercyjny, pośpiesznie włączyli kamery sportowe do swojej linii produktów. Na rynku jest ponad 20 firm produkujących urządzenia do strzelania w ekstremalnych warunkach od korporacji i mało znanych budżetowych marek.

Jednym z nich jest Xiaomi. Jest to szybko rozwijająca się firma założona w 2010 roku w Chinach. W krótkim czasie z „kolejnego chińskiego telefonu” przeszli do znanej na całym świecie marki, zajmującej 4. miejsce pod względem sprzedaży na świecie.

Korporacja ma własne centrum produkcyjno-badawcze i produkuje wiele produktów elektroniki użytkowej, w tym kamery sportowe. W artykule szczegółowo skupimy się na modelach Xiaomi.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Was ocenę Najlepszych kamer akcji Xiaomi na rok 2020

Przegląd obejmuje:

Zestaw kamery sportowej YI Discovery5 490 RUB
KAMERA YI 360 VR19 990 RUB
YI Action Camera Travel Edition7990 RUB
Aparat Xiaomi XiaoMo AI CG0103490 RUB
Kamera sportowa YI 4 K12 990 RUB

Najlepsze kamery akcji Xiaomi na rok 2020

Cała linia kamer sportowych Xiaomi ma swoją nazwę YI, nie dajcie się zmylić, producentem nadal jest Xiaomi.

Zestaw kamery sportowej YI Discovery

Piątą linię wykresów zajmuje aparat, który pozwala na filmowanie w wysokiej rozdzielczości UHD 4K, czyli 3840 × 2160. Należy jednak zaznaczyć, że nadal optymalną jakość obrazu uzyskuje się przy standardowej rozdzielczości Full HD 1920 × 1080 przy 60 klatkach / s.

Obsługiwany jest tryb fotograficzny i upływ czasu.

Kąt widzenia wynoszący 150 ° pozwoli uzyskać duży obraz informacyjny, należy jednak pamiętać, że obraz może być zniekształcony na krawędziach ze względu na fizyczne właściwości obiektywu.

Technologia matrycowa: CMOS, rozdzielczość Mpix.

Zwróć uwagę, że nie ma stabilizatora obrazu. Model uznawany jest za budżetowy, dlatego producent stara się uatrakcyjnić jego cenę dla tych, którzy mają ograniczone fundusze lub kupują pierwsze urządzenie do recenzji.

Do nagrywania używane są karty microSD. Maksymalna pojemność zalecana przez producenta to 64 MB; z większych kart korzystasz na własne ryzyko.

Kabel micro USB służy do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi i do ładowania. Zainstalowany jest również model Wi-Fi do połączenia bezprzewodowego.

Z tyłu urządzenia znajduje się 2-calowy ekran dotykowy.

Pojemność baterii 900 mAh, ładowarka i zapasowy akumulator w zestawie.

Miłym dodatkiem była obecność w kompletnym zestawie aqua box.

Zestaw kamery sportowej YI Discovery

Zalety:

 • Nagrywanie wideo 4K;
 • W zestawie Aqua box;
 • Obecność trybu fotograficznego;
 • Oddzielne umiejscowienie gniazd kart pamięci i baterii.

Niedogodności:

 • Brak stabilizacji optycznej;
 • Brak gwintu do statywu.

KAMERA YI 360 VR

Na czwartym miejscu znajduje się kamera akcji, która pozwala na wykonywanie panoram sferycznych. Za kreowanie obrazu odpowiadają dwie soczewki z tyłu iz przodu korpusu, każda o kącie widzenia 220 °.
Sklejenie dwóch zdjęć z kamer następuje programowo wewnątrz urządzenia.

Obsługiwana rozdzielczość 4K.

Model posiada optyczny stabilizator ułatwiający fotografowanie z ręki.

Na górnej krawędzi obudowy umieszczono wyświetlacz OLED o rozdzielczości 96x96 Pix, który wyświetla podstawowe informacje o stanie urządzenia, trybie pracy, stanie baterii.

Pojemność baterii to 1400 mAh, w zestawie znajduje się kabel, ładowarka oraz zapasowy akumulator.

KAMERA YI 360 VR

Zalety:

 • Matryca o rozdzielczości 12 megapikseli;
 • Wyświetlacz OLED jest dobrze widoczny nawet w jasnym świetle słonecznym;
 • Bateria o dużej pojemności;
 • Stabilizator obrazu.

Niedogodności:

 • Nie ma nici do statywu.

YI Action Camera Travel Edition

Trzecią linię rankingu zajmuje model budżetowy o wymownej nazwie Travel Edition.

Minimalistyczne i lekkie, jednocześnie zawierające wypełnienie, które pozwala uzyskać wysokiej jakości kadry i doskonale szczegółowe zdjęcia. Aby maksymalnie uprościć projekt, inżynierowie zdecydowali się porzucić ekran, sugerując, że cała praca i przeglądanie materiału filmowego będzie odbywać się za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

Na korpusie znajdują się tylko trzy przyciski: przełączanie trybu fotografowania z przodu, włączanie nagrywania na górze i włączanie modułu bezprzewodowego z prawej strony.

Urządzenie obsługuje nagrywanie w FullHD z prędkością do 60 kl./s. i 120 klatek / s. w rozdzielczości 1280 × 720. Możesz także robić zdjęcia, naciskając przycisk na panelu przednim. Jest dwupozycyjny. Po naciśnięciu górnej połowy urządzenie przełącza się w tryb fotograficzny, a naciśnięcie odpowiednio dolnej połowy w tryb wideo.

Waga urządzenia to 72 gramy. W imię zmniejszenia wagi i zwiększenia niezawodności producent zrezygnował również ze stabilizatora optycznego, jednak wysokiej jakości matryca i oprogramowanie pozwalają zneutralizować drobne błędy wynikające z drżenia ręki podczas użytkowania gadżetu.

Na dolnej krawędzi znajduje się gwintowane gniazdo. Pozwala to na zamontowanie kamery na monopodzie lub statywie bez konieczności kupowania dodatkowych pudełek i adapterów.

Pojemność baterii 1010 mAh, dołączona ładowarka i kabel do ładowania. Dodatkowy akumulator należy zakupić osobno.

Miłym dodatkiem jest standardowy monopod. Użytkownicy wysoko ocenili niezawodność i wykonanie akcesorium.

YI Action Camera Travel Edition

Zalety:

 • Wysoka prędkość strzelania;
 • W zestawie monopod;
 • Łatwość sterowania.

Niedogodności:

 • Nie ma ekranu;
 • Soczewka obiektywu wystaje z krawędzi osłony obiektywu, co może prowadzić do zadrapań, jeśli będzie się z nią nieostrożnie obchodzić;
 • Nie ma stabilizatora obrazu.

Aparat Xiaomi XiaoMo AI CG010

Kolejny model różni się od swoich poprzedników zarówno formą, jak i treścią. Główny nacisk położono nie na odporność na niekorzystne wpływy i użytkowanie podczas sportów ekstremalnych, ale na inteligentne moduły ukryte przez oprogramowanie urządzenia. Wbudowane filtry pozwalają dopasować otrzymany obraz lub ukryć drobne defekty, np. Wyrównać koloryt skóry twarzy czy zmienić temperaturę barwową obrazu.

Jako matrycę zastosowano sensor wyprodukowany przez firmę Samsung z technologią wspierającą autofokus z detekcją fazową.

Maksymalna rozdzielczość filmowania - HD (1280 × 720).

Kamera może być używana jako wizjer, kamera monitorująca lub zgodnie z jej przeznaczeniem.

Do montażu producenci oferują magnesy, które z łatwością utrzymają urządzenie na dowolnej metalowej powierzchni lub specjalny wspornik z lepką warstwą z tyłu, który jest wielokrotnego użytku.

Nagrywanie odbywa się na karcie microSD (brak w zestawie).

Do komunikacji z komputerem można użyć kabla lub modułu bezprzewodowego.

Podstawowe ustawienia i zdalne sterowanie kamerą można wykonać ze smartfona za pomocą oficjalnej aplikacji.

Aparat Xiaomi XiaoMo AI CG010

Zalety:

 • Szybki autofokus z detekcją fazową;
 • Wysokiej jakości czujnik;
 • Inteligentne tryby fotografowania.

Niedogodności:

 • Bateria o niskiej pojemności;
 • Brak możliwości zamontowania na statywie lub monopodzie.

Kamera sportowa YI 4 K

Na szczycie listy znajduje się jeden z flagowców - kamera akcji z pełną rozdzielczością 4K (3840 × 2160) strzelająca z prędkością 30 kl / s. W 1080p model strzela z imponującą prędkością 120 klatek na sekundę. Matryca o rozdzielczości 12 megapikseli zapewni wysoką jakość i szczegółowość.

Obiektyw YI 4K jest, jak powinien, szerokokątny, o polu widzenia 155 °.

Wbudowany optyczny stabilizator pomaga wykonywać wysokiej jakości zdjęcia w ruchu.
Do przeglądania zdjęć i filmów z tyłu służy kolorowy ekran o przekątnej 2,19 cala, chroniony przed zarysowaniami za pomocą hartowanego szkła.

Do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi instalowane są moduły Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0.
Aparat posiada trzy tryby pracy: wideo, foto i foto podczas nagrywania wideo. Maksymalny rozmiar zdjęcia to 3000x4000 pikseli.

Pojemność baterii 1400 mAh. Zestaw zawiera baterię, przewód i ładowarkę.

Kamera sportowa YI 4 K

Zalety:

 • Wysoka prędkość strzelania;
 • Mocna bateria;
 • Stabilizator obrazu.

Niedogodności:

 • Nie ma mocowania do statywu ani monopodu.

Sterowanie kamerą sportową za pomocą smartfona

Wszystkimi prezentowanymi modelami można sterować zdalnie za pomocą smartfona poprzez autorską aplikację Xiaomi. Połączenie jest przez Wi-Fi. Aplikacja pozwala na zdalne uruchamianie i zatrzymywanie fotografowania, ustawianie parametrów, przeglądanie filmów i zdjęć.

Jeśli masz jakieś doświadczenie z kamerami sportowymi lub przydatne wskazówki, napisz o nich w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *