⚙ Najlepsze koparko-ładowarki 2020

0

Żadne prace budowlane nie są kompletne bez użycia specjalnego sprzętu. Kiedy osoba musi wykopać głęboki rów, jest mało prawdopodobne, że zatrudni tysiące pracowników i kupi łopaty, znacznie łatwiej jest wynająć lub kupić koparko-ładowarkę. Jednostka ta jest konstrukcją hybrydową, jej moc zależy od zadań. Taki pojazd jest całkowicie wszechstronny, ponieważ można go używać zarówno w wiosce, jak iw mieście.

Koparka nie jest wrażliwa na ekstremalne temperatury ani zmienność pogody. Główną cechą wyróżniającą produkt jest łatwość konserwacji, wydajność, dostępność materiałów eksploatacyjnych i osprzętu. Ponadto ma przystępną cenę w porównaniu ze specjalistycznym sprzętem i nie wymaga stałej konserwacji, co pozwala na zmniejszenie budżetu.

Jednak wiele osób ma pytanie: „jak wybrać ładowarkę?” Na rynku są tysiące różnych modeli, ale aby zrozumieć, na który sprzęt lepiej zwrócić uwagę, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych koparko-ładowarek na rok 2020.

MMM - wielofunkcyjność, mobilność i zwrotność

Te trzy parametry doskonale opisują wszystkie zalety tego produktu. Ale to dziedzina działania najlepiej określa zalety i wady. Jeśli dana osoba planuje przeprowadzać prace remontowo-budowlane w mieście, nie zaleca się używania sprzętu specjalnego przeznaczenia, ponieważ nie będzie miał gdzie się zawrócić, szczególnie na małych podwórkach. Dodatkowo istnieje możliwość uszkodzenia asfaltu od torów. Mała koparka może rozwiązać ten problem w kilka minut. Kopanie rowu i praca jako układarka rur - wszystko to można zrobić jednym urządzeniem, a osoba nie musi dużo płacić na zakup sprzętu pomocniczego.

Urządzenie może być również używane jako młot hydrauliczny, co pozwoli na wyżłobienie niewielkiego obszaru w pobliżu chodnika, bez dotykania go, co jest bardzo ważne. Koparka służy również do sprzątania terenu pokrytego śniegiem. Jest lekki i mobilny, co pozwala na szybkie oczyszczenie terenu z zanieczyszczeń, robiąc to sprawnie iw jak najkrótszym czasie. Dodatkowym plusem jest to, że sprzęt bez problemu pokonuje dziesiątki kilometrów bez użycia sprzętu pomocniczego, a po tym może normalnie funkcjonować, a także nie tracić okresu gwarancji.

Stosowany w środowisku miejskim lub na wsi, produkt ten zajmuje pierwsze miejsce pod względem kosztów pracy, z których stale rośnie zapotrzebowanie. Tego samego nie można powiedzieć o wysokospecjalistycznym sprzęcie, który ma wysoką cenę za godzinę pracy. Ponadto sprzęt nie wymaga kosztownej konserwacji na stacji technicznej, a także nie zużywa dużo paliwa.

Oczywiście, jeśli konieczne jest wykonanie ogromnej ilości pracy, technika ta będzie bezużyteczna, ale nikt nie wynajmuje takiego sprzętu do takich celów.Częściej ma pierwszeństwo, gdy konieczne jest wykonanie małej operacji, w trudno dostępnym miejscu, dla złożonego sprzętu. W innych przypadkach większość klientów woli to drugie. Jednak w żaden sposób nie sprawia to, że koparko-ładowarki są niepotrzebne. Wręcz przeciwnie, to świetny dodatek, który może wiele zdziałać.

Narzędzie dla prawdziwych profesjonalistów

Ze względu na szeroką wielofunkcyjność produktu, EP jest stale poszukiwany do różnych prac budowlanych. Zwłaszcza podczas wykonywania zadań lokalnych. Przed 2014 rokiem większość ludzi założyła prywatną firmę z wykorzystaniem podpisu elektronicznego. Dlatego ponad 50% wynajmowało go niektórym firmom budowlanym. Ale ostatnio ta równowaga została zachwiana i większość przedsiębiorstw woli posiadać własny sprzęt. Mimo to duży odsetek prywatnych przedsiębiorców zachował swoje stanowiska i nadal przekazuje to narzędzie organizacjom zajmującym się budową i naprawami.

Co dziwne, ze względu na popularność tego urządzenia, zawód operatora koparki-ładowarki zaczął być bardzo poszukiwany.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowej ładowarki?

Pomimo tego, że zawsze łatwiej jest kupić nowy sprzęt, przy wyborze ES istnieje szereg niuansów, które nie pozwolą ci tego zrobić od razu. Najpierw trzeba przyjrzeć się bliżej firmie, dowiedzieć się więcej o marce itp. Następujące kroki są często zalecane przez profesjonalistów:

 • Znajdź dobrego i zaufanego dystrybutora zlokalizowanego w określonym regionie. Należy pamiętać, że im dalej znajduje się biuro dostawcy, tym trudniej będzie przetransportować części zamienne z magazynu. Spowoduje to wydłużenie przestojów, co negatywnie wpłynie na wydajność. W przypadkach, gdy oficjalny dealer znajduje się w innym regionie lub nie ma podstawowej bazy części zamiennych, nie zaleca się kupowania sprzętu od tej organizacji. Oczywiście można dokonać zakupu, ale należy pamiętać, że koszt transportu poniesie klient, a nie firma.
 • Drugim krokiem jest zebranie informacji o cenach części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych, które są zawsze potrzebne koparko-ładowarkom. Ważne jest również, aby zdecydować, gdzie dokładnie dana osoba kupi dodatkowe części. W tym miejscu należy pamiętać o rzetelności sprzedawcy i jego kompetencjach, czyli pożądane jest posiadanie przez niego odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej jakość towaru. Warto to zrozumieć, ponieważ na rynku często pojawiają się podrabiane towary.
 • Ponadto ważne jest, aby osoba zdecydowała się na model, który będzie stale eksploatować. Większość firm oferuje różne opcje składania podpisów elektronicznych. Każda z przedstawionych koparko-ładowarek może mieć niewielkie różnice lub być całkowitym przeciwieństwem produktu.
 • Dodatkowo należy pamiętać, że dla niektórych modeli istnieje kilka modyfikacji, mogą się one różnić zarówno szerokością kół, jak i sposobem sterowania. Ważne jest, aby podejść do tego problemu z ostrożnością. Ponieważ istnieje możliwość, że dana osoba może się pomylić przy wyborze i zakupie nieodpowiedniego sprzętu.

Najpopularniejsze kryteria wyboru nowego ES opisano powyżej. Zgodność z tymi aspektami pozwoli Ci wybrać bardziej niezawodną i wysokiej jakości opcję.

Kupuj z rąk

Pierwszą rzeczą do zrobienia przy zakupie tego rodzaju sprzętu z rąk jest ponowne zadanie sobie pytania, czy jest to naprawdę konieczne. Ponieważ nikt nie może dać dobrych gwarancji, że ES będzie trwać co najmniej rok i będzie w stanie odzyskać swój koszt. Ważne jest, aby taką decyzję podjąć tylko na podstawie wyznaczonych celów:

 • Jeśli dana osoba rozumie, że jego sprzęt nie będzie mocno obciążony i będzie rzadko używany, wówczas zakup używanego jest odpowiednią opcją. Jedynym zastrzeżeniem jest długoterminowy zwrot kosztów.
 • Ale kiedy ktoś kupuje taki sprzęt tylko z chęci zaoszczędzenia pieniędzy, to jest to naprawdę dobry moment do namysłu.

Niezależnie od decyzji, zwykły klient musi również wiedzieć o prawidłowym zakupie koparko-ładowarki z jego rąk.Takie porady nigdy nie będą zbędne, a także pomogą Ci skoordynować wybór najlepszego modelu, jaki może zaoferować rynek wtórny.

Weryfikacja dokumentów i wyposażenia

Kiedy osoba kupuje od zaufanej firmy, weryfikacja jest łatwa. Ale nadal musisz zachować czujność. Nie będzie zbędne posiadanie informacji o czasie pracy firmy, czy ma ona własną stronę internetową, dostępność certyfikatów i różnych dokumentów, które pozwalają na sprzedaż sprzętu.

Drugim krokiem jest sprawdzenie paszportu technicznego produktu. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie można brać pod uwagę duplikatów, jeśli klient mówi, że ma tylko tę kartkę papieru, lepiej odłożyć spotkanie na dogodniejszy moment lub nawet poszukać innego dostawcy. Nie możesz ślepo wierzyć każdemu słowu, jeśli nie jest ono udokumentowane.

Po otrzymaniu paszportu pierwszą rzeczą do zrobienia jest zweryfikowanie zamieszczonych tam informacji technicznych. Nie powinno być żadnych błędów ani niespójności. Ponieważ jeśli tego nie zauważysz, dana osoba może mieć problemy z rejestracją urządzenia.

Nie wolno nam zapominać o samym sprzedającym, należy również sprawdzić jego dane. Dowód tożsamości musi być oryginalny, a nie kopia. Jako dodatkowe zabezpieczenie warto sprecyzować w umowie sprzedaży scenariusz działań sprzedającego (zwrot pełnego lub częściowego zysku) w przypadku zastawu sprzętu. Należy również pamiętać, że data zmiany właściciela musi pokrywać się z datą wskazaną w paszporcie.

Te aspekty dotyczą części dokumentalnej, drugi, nie mniej ważny, to działania praktyczne. Osoba musi spojrzeć na godziny pracy. Należy pamiętać, że średni czas pracy to 1500 sztuk rocznie. Jeśli jednostka była własnością od dziesięciu lat, ale czas pracy jest mniejszy niż 6000, to jest powód, aby pomyśleć o uczciwości sprzedawcy. Jeśli sprawdzane są stare modele, mogą pojawić się tam pewne trudności, które utrudnią obalenie lub potwierdzenie informacji. Niektóre nowoczesne modele są wyposażone w specjalny czujnik, który przesyła informacje o liczbie godzin pracy do zdalnego serwera. Dostęp do tej witryny ma tylko firma, która sprzedała podpis cyfrowy.

Następnie rozpoczyna się kontrola silnika. Nie powinno budzić wątpliwości co do jego przydatności. Wygląd musi budzić zaufanie, wskazane jest sprawdzenie elementów złącznych. Nie ma potrzeby sprawdzania każdej śruby, po prostu upewnij się, że główne części są dokręcone. Będzie to również przyjemna chwila, jeśli technik ma dobre węże zamówione u oficjalnego dostawcy. Silnik nie powinien wydawać obcych dźwięków i emitować ogromne chmury dymu. Najlepiej przeprowadzić testy „na zimno”, bez rozgrzewania, to jedyny sposób na ujawnienie wszystkich większych wad, jeśli takie występują.

Po sprawdzeniu „serca” transportu, ważne jest sprawdzenie hydrauliki. Pompa nie powinna wydawać zbędnych dźwięków, a prace należy wykonywać bez szarpnięć. Powinieneś także wykonać pomiary w układzie hydraulicznym, do tych celów będziesz potrzebował specjalnego testera.

Następnie sprawdzany jest poziom wszystkich płynów. Wykrywanie wycieków oleju, paliwa lub płynu chłodzącego. Sprawdź, czy nie ma pęknięć i wiórów. Sprawdzanie połączeń roboczych, zadrapania nie są dozwolone. Luz i oznaki zużycia są nieuniknione, ale lepiej, jeśli są minimalne. Gdy tylko kupujący uruchomi samochód, ważne jest, aby spojrzeć na deskę rozdzielczą, żadne ikony nie powinny się świecić.

Ocena najdroższych (od 6.000.000 rubli) koparko-ładowarek

Walizka 695 ST

9 tonowa maszyna, która pozwoli na wykonanie prac o dowolnej złożoności w minimalnym czasie, co znacząco podnosi jej wydajność. Do pracy używany jest 4-cylindrowy silnik o maksymalnej mocy 89 000 W lub 120 KM. Gwarancja producenta - 12 miesięcy.

Średnia cena to 7700000 rubli.

Zalety:

 • Doskonałe wymiary;
 • Jakość pracy;
 • Gwarancja;
 • Optymalna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

NEW HOLLAND B115C

Doskonała koparko-ładowarka typu europejskiego o wadze 9,2 t. Produkt zupełnie inny od przedstawicieli Rosji i na lepsze. Sprzęt pozwala na wykonanie prawie wszystkich operacji w krótkim czasie. Kabina jest ogrzewana, co oszczędza operatora w okresie zimowym. 10 reflektorów LED zapewnia w każdej chwili wysokiej jakości oświetlenie.

Średnia cena to 7200000 rubli.

Zalety:

 • Europejska jakość;
 • Optymalna cena;
 • Trwałość;
 • Dziesiątki przydatnych funkcji;
 • Podwójna bateria;
 • Proste sterowanie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Caterpillar 428F

Najlepszy produkt renomowanego producenta. Masa maszyny - 8,5 tony, udźwig - 3,8 tony. Ta koparko-ładowarka potrafi zaskoczyć nawet doświadczonego kierowcę. Wszystkie udogodnienia zapewniające wygodną pracę znajdują się wewnątrz kabiny. Nic nie zostało bez uwagi, nawet silnik nie wydaje głośnego dźwięku i nie odwraca uwagi od biznesu. Wszystkie połączenia, czujniki, węże, a nawet śruby są wybrane do aktywnego użytku.

Średni koszt to 6812000 rubli.

Zalety:

 • Małe wymiary, które pozwalają na zastosowanie urządzenia w każdym obszarze;
 • Trwałość każdego elementu;
 • Wygodna praca.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TEREX TLB935

Pilną pracę, wymagającą szybkiego wykonania, ten asystent, ważący 9 ton, wykona w jak najkrótszym czasie. Kierowca będzie miał nawet czas na obejrzenie ulubionej transmisji sportowej lub na konserwację. Dzięki temu urządzeniu można zapomnieć o słowie „proste”, jego skuteczność została potwierdzona przez wielu profesjonalnych operatorów, co pozwala na zastosowanie EDS w każdym obszarze.

Średnia cena to 7150 000 rubli.

Zalety:

 • Proste sterowanie;
 • Doskonała konstrukcja;
 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

JCB 4CX

Nagrzewnica i klimatyzator - te dwa systemy mogą wpływać na jakość zadania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby operator skupił się na celu i nie rozpraszał go pot lub zimno. Kupując ten produkt, czynnik ludzki będzie odgrywał mniejszą rolę w pracy. Sama maszyna waży 8,6 tony, nośność 4,6 tony.

Jest sprzedawany po cenie 7200000 rubli.

Zalety:

 • Wysoka jakość wykonania;
 • Działa przy każdej pogodzie;
 • Wydajność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena tanich (do 6 000 000 rubli) koparko-ładowarek

MST M644 PLUS

Wysokiej jakości produkt wyposażony w zaawansowany układ hamulcowy. Zapewnia szybkie, ale płynne zatrzymanie transportu w krótkim czasie. W kabinie kierowcy wszystko jest na swoim miejscu, dzięki czemu osoba nie musi długo przyzwyczajać się do nowego produktu, co skróci czas przestoju. Waga - 9 ton, ładowność - 3,1 tony

Średnia cena to 5900000 rubli.

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Rok wydania 2020;
 • Przystępny koszt;
 • Wydajność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Tarsus 880

Dobry model na olej napędowy. Nadaje się do większości zadań. Objętość robocza silnika spalinowego wynosi 4,4 litra. Montaż jest wykonany z wysoką jakością, żadne problemy z urządzeniem nie pojawią się nawet po sześciu miesiącach aktywnej pracy. Koparka waży 7,1 - 8,5 tony, ładowność 3 tony.

Jest sprzedawany po cenie 4050 000 rubli.

Zalety:

 • Produkt jakościowy;
 • Niska cena;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Dobra moc silnika.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ELEX 81A

Jeden z najlepszych przedstawicieli segmentu budżetowego. Koparko-ładowarka tej firmy stanie się nieodzownym towarzyszem podczas prowadzenia prac budowlanych czy remontowo-restauratorskich. Prosta obsługa i wysokiej jakości montaż pozwolą Ci cieszyć się pracą, a nie męczyć się nią. W zależności od rodzaju ręki waga sprzętu to 7300/7700 kg, nośność to około 2 tony.

Średnia cena to 3742000 rubli.

Zalety:

 • Wydajność;
 • Łatwość obsługi;
 • Trwałość;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

HZM WZ45-16

Popularny produkt używany przez wiele firm budowlanych.Większość kupujących przyciąga jego koszt, ponieważ płacąc niewielkie pieniądze, człowiek zapomni o opóźnieniach i częstych awariach. Transport odbywa się w globalnym zakładzie i zgodnie z europejskimi normami. Masa HZM WZ45-16 wynosi 5,2 tony, znamionowy udźwig 1,6 tony.

Sprzedawany jest za cenę 3580 000 rubli.

Zalety:

 • Długa żywotność;
 • Wykonane z najlepszych materiałów;
 • Optymalna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

SDLG B877

Masa sprzętu wynosi 8,7 tony, nośność 1,8 tony. Niezniszczalny silnik i przestronna kabina pozwolą na szybkie i sprawne wykonanie pracy. Przedsiębiorca zapomni o opóźnieniach w biznesie, a pracownik nie wróci zmęczony do domu. Kiedy te dwa punkty są spełnione, biznes kwitnie. Z tą maszyną stanie się to wielokrotnie szybciej. Nowoczesne technologie umożliwiły uczynienie EDS wydajnym i wydajnym, ale koszt pozostał na przystępnym poziomie.

Sprzedawany jest za cenę 4600000 rubli.

Zalety:

 • Proste sterowanie;
 • Ładny kokpit;
 • Występ;
 • Nie zużywa dużo paliwa.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wniosek

Kupno koparko-ładowarki to odpowiedzialne wydarzenie, które wymaga od człowieka maksymalnej koncentracji. Bo to jedyny sposób na zakup najlepszego produktu w najlepszej cenie. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *