Najlepsze korektory dla systemu Windows na rok 2020

0

Po zainstalowaniu systemu operacyjnego większość użytkowników uzupełnia go specjalnym oprogramowaniem, które znacznie zwiększa możliwości systemu operacyjnego i pozwala lepiej radzić sobie z zadaniami. Z reguły po zakończeniu instalacji systemu operacyjnego Windows na komputerze osobistym użytkownicy, oprócz standardowego oprogramowania instalowanego domyślnie, używają różnych odtwarzaczy muzycznych, narzędzi do sterowania klawiaturą, myszą, różnymi gadżetami, dźwiękiem i tak dalej.

Często, aby poprawić jakość dźwięku i móc kontrolować pracę, a także ustawienia karty dźwiękowej, użytkownicy dodatkowo korzystają z korektorów dla Windows, które można otworzyć w osobnym oknie lub dla większej wygody wykorzystać jako widżet. Redaktorzy serwisu "best-pl.designuspro.com" na podstawie recenzji, wskazówek i rekomendacji większości użytkowników przygotowali dla Państwa ocenę najlepszych, wysokiej jakości modeli korektorów, które mogą być aktywnie wykorzystywane w systemie operacyjnym o nazwie Windows od 2020 r. rok.

Korektory dla Windows

Jak wybrać korektor do swojego komputera, na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać przy wyborze? Oprogramowanie przeznaczone do pracy z komputerem osobistym jest obecne (domyślnie) w prawie wszystkich odtwarzaczach plików audio. Dzięki jego zastosowaniu użytkownik może samodzielnie, w zależności od swoich potrzeb, dostosować parametry jakościowe, a także częstotliwość danej fali dźwiękowej.

Dzięki precyzyjnemu dostrojeniu ustawień za pomocą narzędzi, takich jak korektory, słuchane utwory będą brzmiały płynnie i przyjemnie. Jednak są w stanie wykonać swoją pracę i poprawić parametry jakości dźwięku tylko wtedy, gdy plik audio jest otwierany przez określonego dyrygenta lub odtwarzacz.

Duża liczba użytkowników ma do czynienia z faktem, że standardowe metody i programy komputerowe, które są instalowane w systemie operacyjnym Windows (domyślnie), praktycznie nie mają wpływu na stan jakości dźwięku odtwarzanej przez użytkownika muzyki i innych plików audio. Aby móc dokładniej dopasować ustawienia na karcie dźwiękowej i odtwarzać pliki audio, na komputerach (PC) instalowane są dodatkowo specjalne popularne modele oprogramowania zwane korektorami.

Odniesienie! Jakie jest oprogramowanie, jakie są kryteria wyboru, ile kosztuje i które lepiej kupić?

Takie media są płatne, a także udostępniane użytkownikom całkowicie bezpłatnie. Z reguły w płatnych wersjach (są niedrogie, budżetowe i drogie - premium) takie narzędzia mają więcej dodatkowych funkcji, które pozwalają dokładniej dostosować dźwięk i odtwarzanie utworów na komputerze. Możesz pobrać takie narzędzia z Internetu przez torrentowanie lub odwiedzając wyspecjalizowane strony twórców oprogramowania.

W sumie istnieje kilka różnych typów programów, których można używać w systemie operacyjnym o nazwie Windows.Są instalowane na komputerze i dostarczane bezpośrednio ze sterownikami do kart dźwiękowych lub wbudowane w standardowe oprogramowanie instalowane na komputerze. Istnieją również specjalne programy używane do bardziej precyzyjnego strojenia i przetwarzania kompozycji wraz z różnymi edytorami systemowymi lub odtwarzaczami audio.

Przegląd popularnych korektorów najlepszych producentów kart dźwiękowych

Takie narzędzia są instalowane na komputerze bezpośrednio wraz z pakietem sterowników niezbędnych do pełnego funkcjonowania karty dźwiękowej. Programy te pozwalają użytkownikowi na precyzyjne, zaawansowane ustawienia dźwięku oraz skorzystanie z dodatkowych opcji sterujących procesem odtwarzania ścieżek audio na komputerze (w słuchawkach, głośnikach).

Która firma jest najlepszą kartą dźwiękową? Najpopularniejsze modele kart dźwiękowych, które są dostarczane z gotowymi zespołami PC, to Realtek i AC97. Karty dźwiękowe o nazwie Realtek można znaleźć w 70% wszystkich gotowych zestawów komputerów PC. Mają dość wysoką wydajność i jest na nich wydanych wiele sterowników, które pozwalają pracować na różnych systemach operacyjnych. Aby skonfigurować korektor z Realtek i zacząć z nim pracować, musisz:

 • Pobierz wymagany sterownik karty dźwiękowej i rozpocznij proces instalacji;
 • Po zakończeniu procedury instalacji sterownika, bezpośrednio na panelu sterowania, należy znaleźć skrót do narzędzia i kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszy, aby go kliknąć;
 • Jeśli skrót nie pojawia się na pulpicie lub w panelu sterowania, możesz go znaleźć, wykonując następującą kombinację: przejdź do samego panelu sterowania, a następnie przejdź do sekcji o nazwie dźwięk, a następnie otwórz specjalnego menedżera dźwięku Realtek;
 • Aby uzyskać kompleksowe ustawienie odtwarzanego dźwięku, musisz użyć specjalnej zakładki „Efekty dźwiękowe”.

Ten standardowy korektor, który jest automatycznie instalowany na komputerze wraz z pakietem sterowników do karty dźwiękowej o nazwie Realtek, w zupełności wystarczy do prostej regulacji dźwięku głośników, włączania / wyłączania mikrofonu, słuchawek. Dla karty dźwiękowej AC97 Specjalne oprogramowanie z korektorem należy pobrać z oficjalnej strony internetowej dewelopera oddzielnie od standardowego pakietu sterowników. To oprogramowanie nosi nazwę Ffdshow Audio Decoder.

Po zainstalowaniu na pulpicie obok zakładki zegara wyświetlanej na pulpicie nawigacyjnym komputera pojawia się mały kwadratowy skrót. Aby otworzyć to narzędzie i skonfigurować je, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy skrót i wybrać z listy linię o nazwie Ffdshow Audio Decoder. Znacznik należy umieścić naprzeciwko oznaczenia korektora.

Przegląd domyślnych korektorów w popularnych odtwarzaczach

Prawie wszystkie odtwarzacze audio lub wideo mają specjalny korektor. Dzięki niemu możesz precyzyjnie dostroić dźwięk plików audio w konkretnym używanym programie. Podczas korzystania z innego odtwarzacza audio lub podczas słuchania muzyki w różnych usługach online, nie będzie działać. Najpopularniejszymi odtwarzaczami są Kmplayer i Windows Media Player. Nie jest trudno znaleźć korektor w Kmplayerze, do tego potrzebujesz:

 • Wykonaj procedurę instalacji odtwarzacza, a następnie uruchom go;
 • Przejdź do specjalnego panelu sterowania (oznaczonego ikoną koła zębatego);
 • Otwórz opcję ustawień zaawansowanych i kliknij specjalną zakładkę o nazwie „Ustawienia dźwięku”.

W Windows 7, 8, wśród standardowych narzędzi, znajduje się również odtwarzacz audio, który umożliwia precyzyjne dostrojenie odtwarzania różnych plików audio na komputerze. Jednak nie jest łatwo go znaleźć. Aby skorzystać z możliwości WMP, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolny plik audio i przejść do pozycji „Otwórz za pomocą”. Następnie wśród wyświetlonej listy programów do odtwarzania należy wskazać WMP.Aby dostroić dźwięki, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny obszar ekranu gracza, a następnie wybierz kolumnę - dodatkowe opcje.

Najlepsze korektory dla systemu Windows na rok 2020

Narzędzia takie jak korektory są często używane przez wielu użytkowników do debugowania dźwięku kompozycji muzycznych słuchanych online. Korzystając z tych narzędzi, możesz:

 • Wybierz szerszy zakres strojenia używanych częstotliwości dźwięku;
 • Dostosuj pracę i odtwarzanie kompozycji muzycznych;
 • Użyj profesjonalnych opcji, aby dostosować odtwarzanie kompozycji muzycznych, a także plików audio;
 • Użyj funkcji antyaliasingu;
 • Regulacja reprodukcji częstotliwości zarówno w zakresie niskich, jak i wysokich;
 • Użyj wbudowanego renderera.

Dzięki wykorzystaniu różnych narzędzi możesz nie tylko samodzielnie edytować kompozycje muzyczne, ale także dodawać do nich różne efekty dźwiękowe czy usuwać zbędne elementy. Przed zainstalowaniem takiego oprogramowania należy najpierw zapoznać się z jego funkcjonalnością. Z reguły bezpłatne wersje tego oprogramowania nadają się tylko do precyzyjnego dostrajania odtwarzania dźwięków. Płatne wersje programów są bardziej odpowiednie do pisania i edycji utworów muzycznych.

Korektor APO

Jest to NAJLEPSZA, najbardziej funkcjonalna darmowa wersja oprogramowania. Oprócz korekcji częstotliwości dźwięku dzięki zastosowaniu tego programu można zastosować gainer, a także tzw. Korektor parametryczny dla 31 pasm. Ponadto to narzędzie obsługuje wtyczki VST. Dzięki zastosowaniu tych wtyczek możesz samodzielnie tworzyć i stosować różnorodne efekty dźwiękowe w utworach muzycznych. Ponadto program ten pozwala użytkownikowi tworzyć własne filtry i szybko je aktywować.

Zalety:

 • Narzędzie jest bezpłatne;
 • Obsługuje wtyczki VST;
 • Obecność wielu funkcji;
 • Umożliwia użytkownikowi tworzenie filtrów;
 • Nie jest to narzędzie wymagające dużej ilości zasobów (praktycznie nie obciąża pracy komputera, nie zmniejsza jego wydajności i nie zajmuje dużo miejsca na dysku twardym);
 • Obecność gainera;
 • Ustawienia są wyświetlane w trybie informacyjnym;
 • Mając prosty interfejs.

Niedogodności:

 • Narzędzie nie obsługuje języka rosyjskiego (nie ma możliwości rusyfikacji).

SRS Audio Sandbox

Jest to narzędzie wielozadaniowe, które może poprawić jakość dźwięku na komputerze. Umożliwia pracę z różnymi efektami dźwiękowymi. Program ten ułatwia użytkownikowi pracę z funkcjonalnym korektorem graficznym. Idealny do tworzenia różnorodnych efektów (krystalizacja, dźwięk przestrzenny itp.).

To narzędzie jest w stanie emulować dźwięk przestrzenny i może być używane do przeglądania plików wideo z wysokiej jakości ścieżkami audio. Interfejs programu zawiera dużą liczbę różnych drobnych szczegółów, ale mimo to dla większości użytkowników pozostaje intuicyjny.

Zalety:

 • Funkcjonalny;
 • Obecność dużej liczby różnych efektów;
 • Poprawia jakość dźwięku;
 • Obecność dużej liczby modułów;
 • Może być używany do przeglądania plików wideo;
 • Wysoka prędkość pracy.

Niedogodności:

 • Program jest płatny;
 • Nie obsługuje wtyczek VST;
 • Dostępne są tylko starsze wersje (narzędzie nie jest już rozwijane).

Viper4Windows

Wielofunkcyjne, najlepsze narzędzie, które jest odpowiednie dla komputerów z systemem Windows 10. Obsługuje niewielką liczbę różnych filtrów i umożliwia tworzenie różnorodnych efektów (krystalizacja, wzmocnienie odtwarzanych częstotliwości itp.). Wyposażony w prosty i intuicyjny interfejs, korektor parametryczny i procesor do przetwarzania końcowego. Dla użytkowników ten program zapewnia również opcje konfiguracji dźwięku przestrzennego, tworzenia różnych efektów echa i pogłosu.

Zalety:

 • Program jest bezpłatny i ogólnodostępny dla użytkowników;
 • Prosty, intuicyjny interfejs i sterowanie;
 • Dostępność opcji dostrajania dźwięków przestrzennych;
 • Pozwala zastosować efekty dźwiękowe;
 • Poprawia jakość dźwięku plików audio;
 • Łatwy w konfiguracji;
 • Obecność opcji wzmocnienia basów, a także trybów przeglądania plików wideo.

Niedogodności:

 • Nie obsługuje wtyczek;
 • Nie obsługuje języka rosyjskiego.

Pushtec EQ VST

Jest to potężny korektor funkcjonalny, który umożliwia pracę z różnymi materiałami audio. Wykonane jako specjalna wtyczka VST. Używany jako dodatek do odtwarzaczy, a także edytorów dźwięku. Nie można go używać niezależnie dla całego systemu, bez graczy.

Korzystanie z tej wtyczki znacznie poprawia jakość dźwięku plików audio. Ten program jest wyposażony w szeroką gamę różnych filtrów i efektów specjalnych. Jednak wadą tego narzędzia jest to, że nie można go używać podczas grania w gry lub oglądania plików wideo.

Zalety:

 • Narzędzie jest bezpłatne;
 • Potrafi znacznie poprawić parametry jakości dźwięku;
 • Wstępnie skonfigurowane profile;
 • Obecność wielu efektów;
 • Łatwa konfiguracja i instalacja na komputerze.

Niedogodności:

 • Nie jest to pełnoprawny program, ale specjalna wtyczka używana w połączeniu z odtwarzaczami lub edytorami dźwięku;
 • Nie wymaga dużych zasobów komputera;
 • Nie można używać podczas oglądania filmów.

FxSound Enhancer

Jest to rozbudowany (zdaniem kupujących) program funkcjonalny, pozwalający na poprawę jakości odtwarzanego materiału audio, zarówno na komputerach, jak i laptopach. To narzędzie jest używane przez większość użytkowników do dostosowywania i dostosowywania jakości dźwięku plików audio odtwarzanych na komputerze. Jest wyposażony w szeroką gamę efektów, 9-pasmowy korektor graficzny i wiele wstępnie ustawionych profili. Również w tym narzędziu istnieją specjalne opcje krystalizacji i poprawy jakości odtwarzanych niskich częstotliwości.

Zalety:

 • Intuicyjny, prosty interfejs;
 • Potrafi używać wielu efektów;
 • Wbudowane ustawienia wstępne;
 • Poprawia jakość dźwięku w plikach wideo (nadaje się do oglądania filmów);
 • Prędkość pracy;
 • Wymagania systemowe, odpowiednie dla słabych komputerów (komputery o średnim, słabym poziomie wydajności są odpowiednie do zainstalowania i uruchomienia tej aplikacji).

Niedogodności:

 • Jest płatny (średni koszt pełnej wersji to około 30 USD);
 • Nie obsługuje wtyczek VST;
 • Brak interfejsu w języku rosyjskim;
 • Z wersji demo (bezpłatnej) można korzystać nie dłużej niż 6 dni.

Voxengo Marvel GEQ

Wielofunkcyjne narzędzie dla systemu Windows, które jest ogólnodostępne dla użytkowników (bezpłatnie). Umożliwia profesjonalne przetwarzanie dźwięku i jest wyposażony w prosty interfejs. To narzędzie jest oparte na wtyczkach VTS. Dzięki temu wyposażony jest w szeroką gamę efektów. Ponadto program ten obsługuje odtwarzanie dźwięków przestrzennych i jest wyposażony w specjalny zestaw różnych efektów.

Zalety:

 • Program jest bezpłatny;
 • Nie ma treści reklamowych;
 • Obsługuje wtyczki VST;
 • Dostępność wstępnie skonfigurowanych profili do pracy;
 • Obecność 16-pasmowego korektora parametrycznego.

Niedogodności:

 • Nie ma języka rosyjskiego.

Charakterystyka porównawcza oprogramowania dla systemu operacyjnego Windows 7, 8, 10:

Imię (opis)Typ programuObecność interfejsu w języku rosyjskimObsługa wtyczek VST
Korektor APODarmoNietak
SRS Audio SandboxPłatnytakNie
Viper4WindowsDarmoNieNie
Pushtec EQ VSTDarmoNie wskazanoTo wtyczka VST do pracy z odtwarzaczami lub edytorami dźwięku
FxSound EnhancerPłatnyNieNie
Voxengo Marvel GEQDarmoNietak

Po zakończeniu instalacji korektora, aby można go było zarejestrować w systemie zainstalowanym na komputerze i stabilnie funkcjonować, zaleca się ponowne uruchomienie komputera.Istnieje wiele płatnych i bezpłatnych narzędzi o bardzo różnych funkcjach. Niektóre narzędzia doskonale nadają się do prostego dostosowywania odtwarzania plików audio, podczas gdy inne służą do profesjonalnego przetwarzania ścieżek muzycznych i umożliwiają dodawanie różnorodnych efektów.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oprogramowania przedstawionego w naszej ocenie, zawsze możesz nas zadać w komentarzach. W przypadku codziennego używania korektorów, które nie są uwzględnione w naszej ocenie, podziel się z nami swoją opinią na ich temat w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *