Najlepsze pistolety elektryczne na rok 2020

0

Pędzle i wałki są dobrymi narzędziami, ale jeśli chodzi o uzyskanie błyszczącego i jednolitego wykończenia, są bezużyteczne. Dlatego profesjonaliści nawet nie skupiają się na tym i używają specjalnego elektrycznego pistoletu natryskowego. Jest to niedrogie narzędzie, które kilkakrotnie uprości Twoje codzienne zadania, a jednocześnie nie zużywa dużo energii i jest wysoce niezawodne. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych pistoletów elektrycznych na rok 2020.

Jak wybrać elektronarzędzie

Kiedy niedoświadczona osoba przychodzi do sklepu i próbuje samodzielnie znaleźć niezbędne urządzenie, ignorując pomoc specjalisty, jest mało prawdopodobne, aby znalazł godną opcję. Często okazuje się, że najdroższe kupuje się tylko z powodu zasady: „Im wyższa cena, tym lepsza jakość”. Jednak nie dotyczy to wszystkich typów elektronarzędzi. Drogie urządzenia są dobre, ale nie można rezygnować z budżetowych modeli. Jeśli wcześniej niska cena była spowodowana obrzydliwymi komponentami, teraz, w niektórych momentach, jest inaczej. Nawet gdybyśmy porównali telefony, to nikt w 2010 roku nie pomyślałby, że stać go na smartfon za 10 000 rubli i nie zamarznie, a jakość zdjęć nie będzie gorsza niż niektórych flagowców. Podobnie jest z pistoletami natryskowymi, zanim znalezienie budżetowego modelu za akceptowalną cenę było prawie niemożliwe, teraz rynek jest ich pełen.

Istnieją dwa typy elektrycznych pistoletów natryskowych powszechnie spotykanych na ladach sklepowych: pneumatyczne i niepneumatyczne. Dzięki temu dana osoba będzie mogła wybrać bardziej odpowiednią opcję do swojej sytuacji. Główna różnica między tymi dwoma typami polega na tym, że model pneumatyczny ma sprężarkę. Podczas gdy w drugiej wersji farba jest dostarczana do dyszy za pomocą pompy i nie wchodzi w interakcje z powietrzem.

Należy tutaj wziąć pod uwagę, że jeśli dana osoba potrzebuje pomalować produkt o wysokiej jakości, jak w najlepszych salonach, to powinna być preferowana opcja wyposażona w kompresor. Ponieważ nadmuchiwane powietrze rozbija farbę na pył, co przyczynia się do równomiernej powłoki. W przeciwnym modelu farba jest rozbijana przez ciśnienie generowane przez pompę tłokową. Oczywiście w tej drugiej wersji jakość nie będzie tak wysoka, ale do użytku domowego to dobra opcja.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pistoletu natryskowego

Pierwszą rzeczą do rozpoczęcia wyboru jest oględziny. Najważniejsze jest, aby zwrócić uwagę na materiał do produkcji. Wszystkie modele budżetowe są oczywiście wykonane z tworzywa sztucznego, nie trzeba tu oczywiście czekać na wyjątkową wytrzymałość. Ponieważ ten materiał szybko się zużywa, a niektóre rodzaje materiałów są narażone na najsilniejsze działanie rozpuszczalników, jakie można znaleźć w niektórych typach farb. Dobrze będzie, jeśli korpus jest wykonany z tworzywa sztucznego, a dysza wykonana jest z metalowych elementów, ta opcja będzie bardziej optymalna i wytrzyma 1,5-2 razy dłużej niż najtańsze modele.

Oprócz trwałości materiał korpusu wskazuje kupującemu rodzaj farby, z jaką może pracować pistolet natryskowy. Na przykład, jeśli dana osoba musi użyć farby na bazie wody, to nawet zakup najbardziej budżetowego modelu, w którym prawie każdy szczegół jest wykonany z tworzywa sztucznego, zapewnia mu taką niezawodność. Są to jednak pojedyncze przypadki, ponieważ w takich narzędziach nie ma praktyczności, znacznie lepiej jest kupić uniwersalne urządzenie, które współpracuje z wszelkiego rodzaju farbami.

Ale ważne jest, aby zrozumieć, że koszt takiego rozpylacza farby będzie kilkakrotnie wyższy niż w przypadku modelu konwencjonalnego, ale funkcjonalność i wydajność w pełni się opłacą. Takie urządzenia są bardziej przeznaczone do użytku profesjonalnego, ale jeśli istnieje pilna potrzeba, można je kupić dla zwykłych ludzi. Aby dowiedzieć się, do jakich typów przeznaczone jest urządzenie, zapoznaj się z instrukcjami dołączonymi do zestawu.

Jeśli obudowa, z której wykonane jest urządzenie, jest ważną częścią przy wyborze, jedynymi cechami technicznymi, na których koncentrują się początkujący, jest moc. Nie można pomyśleć, że to główny wskaźnik, a jakość pracy zależy tylko od niego, ponieważ parametr jest obliczany dla konkretnego projektu, a pistolet natryskowy poradzi sobie ze swoim głównym zadaniem przy 300 W, prawie tak samo jak przy 600 W.

Jeśli ktoś chce zaoszczędzić pieniądze na zakupie narzędzia elektrycznego, powinien wiedzieć, że chińskie urządzenia, których cena wynosi 800-1000 rubli, mają szereg wad, które nie pozwolą na szybkie i sprawne wykonanie pracy. Dzięki temu strumień powietrza będzie kierowany w dowolne miejsce, ale nie w wyznaczone miejsce, a urządzenie będzie bardzo głośne. Oczywiście, jeśli ktoś jest mistrzem wszystkich zawodów, naprawi wszystkie te niedociągnięcia, ale nie ma to większego sensu, ponieważ lepiej kupić jeden elektryczny pistolet natryskowy, ale przez długi czas, niż spędzać co miesiąc lub dwa kupując nowy, ale tani.

Co to jest profesjonalny pistolet natryskowy: jak go używać

Gdy dana osoba kupi sobie dobre urządzenie, pierwszym problemem, z jakim się boryka, jest właściwe użytkowanie. Jednak nie ma w tym nic skomplikowanego, najpierw użytkownik musi zdecydować o sposobie załadowania farby do pojemnika. Nie można tego zrobić za pomocą prostej transfuzji. Aby to zrobić, konieczne jest nadanie substancji określonej gęstości; można to zrobić tylko poprzez rozcieńczenie produktu do pożądanej konsystencji. Aby uprościć zadanie, większość użytkowników wyposaża swoje produkty w specjalne miski, które pomogą osobie prawidłowo określić lepkość.

Głównym punktem podczas nakładania farby przy użyciu specjalnego narzędzia elektrycznego jest dobór dyszy. Wszystkie drogie modele wyposażone są w kilka dysz, które można łatwo wymienić na konkretny rodzaj farby, co jest praktycznym rozwiązaniem i czyni urządzenie uniwersalnym. Dodatkowo jakość natrysku będzie zależała od wybranego elementu, dlatego należy wybrać zgodnie z zasadą: „Im grubsza farba, tym większa powinna być dysza natryskowa”.

Nakładanie farby: podstawy

Aby powierzchnia produktu lub określony obszar były idealne i powodowały jedynie zachwyt, ważne jest, aby osoba znała kilka kluczowych punktów, które pomogą mu bezproblemowo zrealizować swoje pomysły.

 • Należy zwrócić uwagę na odległość dyszy od „modernizowanej” powierzchni, dlatego dobry wskaźnik będzie wynosił 10-15 cm, co wyeliminuje możliwość kapania czy ulatniania się farby do powietrza. Dlatego nie należy tego lekceważyć.
 • Prawidłowy ruch wpływa również na wynik końcowy. Ważne jest, aby osoba płynnie i dokładnie przesuwała pistolet natryskowy po powierzchni, tylko wtedy można uzyskać jednolitość. Użytkownik powinien wykonywać ruchy nie od góry do dołu, ale w lewo iw prawo, płynnie opadając. Wtedy wynik zawsze będzie wysokiej jakości.
 • Dodatkowo należy zwrócić uwagę na kierunek strumienia, który powinien być skierowany pod kątem 90 stopni do malowanej powierzchni.

Prawidłowa konserwacja instrumentu

Ale nawet najdroższe urządzenia markowego producenta nie wytrzymają długo, jeśli nie będą się nimi opiekowały lub były wykonane nieprawidłowo. Aby wyczyścić instrument, należy najpierw odłączyć pojemnik na farbę od korpusu i spuścić wszelkie niewykorzystane pozostałości. Następnie należy wlać rozpuszczalnik do zbiornika i wstrząsnąć nim, co zajmie około 60-90 sekund. Następnie wszystko to łączy się i proces powtarza się ponownie, tylko tym razem osoba musi przez sekundę spryskać, aby oczyścić kanały z pozostałości farby.

Po zakończeniu czyszczenia zbiornika należy przystąpić do usuwania śladów na dyszy. Aby to zrobić, zwilż czystą szmatkę rozpuszczalnikiem i wytrzyj element. Jest to ostatni proces, który pozwoli utrzymać urządzenie w czystości i pozwoli mu działać dłużej niż określony czas.

Ocena najlepszych elektrycznych pistoletów natryskowych

BOSCH PFS 2000

Doskonałe urządzenie, które pozwoli szybko i sprawnie malować. Jego moc to zaledwie 440 W, a prace wykonywane są z domowej sieci o napięciu 230 V. Objętość zbiornika wystarczy do wykonania niemal każdego rodzaju malowania bez ciągłego doładowywania. Dodatkowo pojemnik posiada wygodną dolną pozycję.

Pistolet przeznaczony jest do malowania lakierowanych mebli, ścian czy metalowych bram. Działa z prawie wszystkimi rodzajami farb, a także z antyseptykami, olejem, glazurą, emalią itp. Poziom hałasu po włączeniu wynosi 79 dB. Materiał nakłada się z prędkością 2 m2 na minutę. Waga elektronarzędzia wynosi 2 kg, więc ręka nie jest szczególnie zmęczona. Producent udziela 2 letniej gwarancji bezawaryjnej pracy.

Średnia cena to 5000 rubli.

BOSCH PFS 2000

Zalety:

 • Łatwa operacja;
 • Ergonomia;
 • W zestawie dwa banki;
 • Szybkość opryskiwania;
 • Niezawodność, brak luzów;
 • Ładny przycisk.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bort BFP-400

Kolejne wysokiej jakości urządzenie, które doskonale nadaje się do pracy z meblami i różnymi ścianami. Dostawę realizuje sprawdzony producent, który ugruntował swoją pozycję na rynku od kilku lat. Zasilanie z sieci 230 V. Standardowa pojemność zbiornika to 0,8 litra.

Dla wygody dostępny jest wiskozymetr, który pozwoli dokładnie określić stopień lepkości natryskiwanego materiału, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Urządzenie dobrze współgra nie tylko z farbą, ale także emalią i lakierem. Istnieje kilka metod natrysku: kołowa, pionowa i pozioma.

Średni koszt to 2550 rubli.

Bort BFP-400

Zalety:

 • Jakość wykonania za cenę;
 • Dopuszczalna pojemność;
 • Niektóre modele są objęte 5-letnią gwarancją;
 • Dysze są wykonane z mosiądzu;
 • 3 tryby natryskiwania.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

WAGNER W 450

Piękny pistolet natryskowy od topowego producenta, który swoim niepowtarzalnym designem spodoba się użytkownikowi. Wyjściowa moc rozpylania wynosi 110 W. Głównym źródłem zasilania jest gniazdo o napięciu 220 V. Dużym plusem jest pojemność zbiornika, która wynosi 1,3 litra. Maksymalna długość węża to 1,8 metra. Poziom hałasu - 85 dB. Istnieją tylko dwie metody opryskiwania: pionowa i pozioma. Oprócz pracy z farbami, urządzenie przeznaczone jest do opryskiwania roślin, co również jest ogromną zaletą.

Średni koszt to 7450 rubli.

WAGNER W 450

Zalety:

 • Szybkie malowanie;
 • Pojemność beczki;
 • Renomowany producent;
 • Projekt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

RYOBI P620-0 ONE +

Doskonałe urządzenie, które nie działa z sieci, ale z baterii, zapewniając jednocześnie wysokiej jakości malowanie. Objętość zbiornika sięga 1 litra, co wystarcza do wykonania niektórych prac za jednym razem. Dla wygody śledzenia lepkości użytego materiału stosuje się lepkościomierz. Przeznaczony jest wyłącznie do użytku domowego, dlatego nie nadaje się do malowania samochodu. Prędkość aplikacji - 4 m2 na minutę. Waga - 2,36 kg.Konstrukcja jest przyjemna, dlatego urządzenie zachwyci nie tylko wydajnością, ale także wyglądem. Używane baterie to Lithium + / IntelliCell. Jedyną wadą jest to, że w zestawie nie ma baterii i ładowarki, więc osoba musi te urządzenia zdobyć we własnym zakresie. Gwarancja producenta 2 lata.

Średni koszt to 6900 rubli.

RYOBI P620-0 ONE +

Zalety:

 • Dobry występ;
 • Zasilany baterią;
 • Jakość wykonania;
 • Trzy tryby natrysku;
 • Objętość zbiornika;
 • Wiskozymetr.

Niedogodności:

 • Cena £;
 • Akumulator i ładowarkę należy zakupić osobno.

STAVR KE-800

Wysokiej jakości rosyjski pistolet natryskowy o mocy 800 W i zbiorniku o pojemności 0,8 litra. Urządzenie jest wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a nie z wtórnego, jak niektóre chińskie modele. Dzięki temu nie ulega szybkiemu zużyciu, co sprawia, że ​​użytkowanie urządzenia jest niezawodne, a użytkownik ma pewność, że opryskiwacz nie rozpadnie się po miesiącu pracy.

Istnieje regulacja dopływu powietrza, co jest dobrym rozwiązaniem i pozwala na dobranie optymalnych ustawień do konkretnej sytuacji. Średnia prędkość wynosi 0,40 litra na minutę. Podczas malowania ważne jest przestrzeganie trybu pracy, dlatego co 15-20 minut urządzenie powinno „odpoczywać” przez 5 minut. Tylko w ten sposób właściciel zapewni urządzeniu trwałość.

Średnia cena to 3100 rubli.

STAVR KE-800

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Malowanie z dużą prędkością;
 • Niezawodność;
 • Trwałość, jeśli jest prawidłowo używana;
 • Regulacja dopływu powietrza.

Niedogodności:

 • Głośny.

DIOLD KRE-3

Kolejne dobre urządzenie od wysokiej jakości rosyjskiego producenta, które umożliwi nie tylko malowanie, ale także spryskiwanie niektórych roślin. Moc urządzenia sięga 600 W, a malowanie zajmuje minimum czasu i zapewnia maksymalną wydajność. Zasilanie dostarczane jest z sieci o napięciu 220 V. Pojemnik na materiał znajduje się na dole.

Aby zwiększyć wydajność, producent wyposażył urządzenie w system szybkiego czyszczenia oraz wiskozymetr. Dzięki temu użytkownik będzie mógł określić nie tylko optymalną lepkość, ale także szybko serwisować pistolet po zakończeniu pracy, co jest również doskonałym rozwiązaniem.

Średni koszt to 2500 rubli.

DIOLD KRE-3

Zalety:

 • Duża moc;
 • Radzi sobie z zadaniem o 5 punktów;
 • Prędkość pracy;
 • Cena £;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

PATRIOT SG 550

Urządzenie elektryczne, dzięki któremu każda praca zajmie kilka minut. Ogromną zaletą jest wydajność opryskiwacza i jego duża wydajność. W tym przypadku moc wynosi tylko 500 watów. Blok sprężarki można umieścić na podłodze lub zamocować z tyłu, nie będzie przeszkadzał. Objętość zbiornika sięga 0,7 litra. Długość węża - 2 m. Przeznaczony do prac domowych.

Średni koszt to 3300 rubli.

PATRIOT SG 550

Zalety:

 • Jednolita i szybka aplikacja;
 • Minimalne zużycie farby;
 • Ergonomia;
 • Jakość wykonania.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Malowanie może nadać wnętrzu lub oddzielnemu produktowi niezwykły i świeży wygląd. Pracy nie można jednak lekceważyć, bo od niej zależy efekt końcowy. Dlatego jeśli ktoś chce jakości, będzie musiał dołożyć wszelkich starań, aby to osiągnąć. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z elektrycznych pistoletów natryskowych opisanych w rankingu lub bardziej interesujących przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *